slick-greeter - en to bem translation catalogue (35 entries)

en: Enter password for %s
bem: Ukwingishe nkama ya kwa %s

en: Password:
bem: Inkama

en: Username:
bem: Ishina lya pa computer

en: Invalid password, please try again
bem: Iyo nkama yakana, esheni nakabili

en: Failed to authenticate
bem: Awe cashupa

en: Logging in...
bem: Mukwingila nomba

en: Login Screen
bem: Apa kwingilila

en: Onscreen keyboard
bem: Keyboard yapa screen

en: High Contrast
bem: Ifilembo fibuute saana

en: Screen Reader
bem: Ukubelenga ifilembelwe pa screen

en: Session Options
bem: Fimbi ifyakusalapo

en: Run in test mode
bem: kweshafye

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bem: Pakumona  ama command yambi ayakubonfya, ku taipa  '%s -- help'

en: Guest Session
bem: Umweni

en: Log In
bem: Ukwingila

en: Login as %s
bem: Ukwingila nga %s

en: Retry
bem: Ukubwekeshapo

en: Retry as %s
bem: Ukubwekeshapo ukwingila nga %s

en: Login
bem: Ukwingila

en: Name
bem: Ishina

en: Show
bem: Ukulanga

en: Item
bem: Ichintu

en: Change which applications are shown on the main menu
bem: Ukuchinja ama applications ya kulanga mu menu ikalamba

en: Main Menu
bem: Menu Ikalamba

en: It_ems:
bem: If_intu

en: Move Down
bem: Ukuya Panshi

en: Move Up
bem: Ukuya Pamulu

en: Ne_w Item
bem: Ichintu Cha Ne_w

en: New _Separator
bem: _Separator Ya New

en: Restore the default menu layout
bem: Bushe tubwekeshemo menu kuli filya yalemoneka pakwamba

en: Revert Changes?
bem: Bushe Tukanse ifya Chinja?

en: Revert all menus to original settings?
bem: Bushe Tubwekeshemo ama menu yonse kufyo yali pakwamba?

en: _Menus:
bem: Ama _Menu

en: _New Menu
bem: Menu ya _New

en: _Revert to Original
bem: _Ukubwekesha kufyo yali pakwamba
