linuxmint - en to ber translation catalogue (85 entries)

en: Error %s
ber: ⵜⴰⵣⴳⵍⵜ %s

en: DjVu Documents
ber: ⵜⵉⵏⵜⴰⵎⵉⵏ DjVu

en: DVI Documents
ber: ⵜⵉⵏⵜⴰⵎⵉⵏ DVI

en: epub Documents
ber: ⵜⵉⵏⵜⴰⵎⵉⵏ epub

note: #-#-#-#-#  10 (linuxmint)  #-#-#-#-# translators: this is the document security state
en: Yes
ber: ⵢⴰⵀ

note: #-#-#-#-#  10 (linuxmint)  #-#-#-#-# translators: this is the document security state
en: No
ber: ⵓⵀⵓ

en: No name
ber: ⴰⵔⵉⵙⵎ

en: PDF Documents
ber: ⵜⵉⵏⵜⴰⵎⵉⵏ PDF

en: PostScript Documents
ber: ⵜⵉⵏⵜⴰⵎⵉⵏ PostScript

en: All Documents
ber: ⵜⵉⵏⵜⴰⵎⵉⵏ ⵎⴰⵕⵕⴰ

en: All Files
ber: ⵉⴼⵓⵢⵍⴰ ⵎⴰⵕⵕⴰ

en: FILE
ber: ⴰⴼⴰⵢⵍⵓ

en: Page
ber: ⵜⴰⵙⵏⴰ

en: Select Page
ber: ⵙⵜⵢ ⵜⴰⵙⵏⴰ

en: (%d of %d)
ber: (%d ⵙⴳ %d)

en: Go to first page
ber: ⴷⴷⵓ ⵖⵔ ⵜⵙⵏⴰ ⵜⴰⵎⵣⵎⴰⵔⵓⵜ

en: Go to page
ber: ⴷⴷⵓ ⵖⵔ ⵜⵙⵏⴰ

en: Find
ber: ⴰⴼ

en: Go to page %s
ber: ⴷⴷⵓ ⵖⵔ ⵜⵙⵏⴰ ⵜⵉⵙ %s

en: Go to file “%s”
ber: ⴷⴷⵓ ⵖⵔ ⵓⴼⴰⵢⵍⵓ “%s”

en: Find:
ber: ⴰⴼ:

en: Icon:
ber: ⵜⴰⵢⴽⵓⵏⵜ:

en: Comment
ber: ⵅⴼⴰⵡⵍ

en: Help
ber: ⵜⵉⵡⵉⵙⵉ

en: New Paragraph
ber: ⴰⴳⵟⵟⵓⵎ ⴰⵎⴰⵢⵏⵓ

en: Paragraph
ber: ⴰⴳⵟⵟⵓⵎ

en: Color:
ber: ⴰⴽⵓ:

en: Open
ber: ⵕⵥⵎ

en: Close
ber: ⵔⴳⵍ

en: Page %s
ber: ⵜⴰⵙⵏⴰ ⵜⵉⵙ %s

en: Enter password
ber: ⵙⴽⵛⵎ ⵜⴰⴳⵓⵔⵉ ⵏ ⵓⵣⵔⴰⵢ

en: Index
ber: ⵓⵙⴽⵉⵏ

en: Downloading document (%d%%)
ber: ⴰⴳⴰⵎ ⵏ ⵜⵏⵜⴰⵎⵜ (%d%%)

en: Open Document
ber: ⵕⵣⵎ ⵜⴰⵏⵜⴰⵎⵜ

en: Icon
ber: ⵜⴰⵢⴽⵓⵏⵜ

en: Category
ber: ⴰⵙⵎⵉⵍ

en: Applications
ber: ⵜⵉⵙⵏⵙⵉⵡⵉⵏ

en: Categories
ber: ⵉⵙⵎⵉⵍⵏ

en: Devices
ber: ⴰⵍⵍⴰⵍⵏ

en: Emoji
ber: ⵉⵎⵓⵊⵉ

en: Places
ber: ⵉⴷⵖⴰⵔⵏ

en: Status
ber: ⴰⴷⴷⴰⴷ

en: Other
ber: ⵢⴰⴹⵏ

en: Choose an icon
ber: ⴷⵖⵔ ⵢⴰⵜ ⵏ ⵜⴰⵢⴽⵓⵏⵜ

en: Search
ber: ⵔⵣⵓ

en: Select
ber: ⵙⵜⵢ

en: Cancel
ber: ⵙⵔ

en: Select image file
ber: ⵙⵜⵢ ⴰⴼⴰⵢⵍⵓ ⵏ ⵜⵡⵍⴰⴼⵜ

en: Image
ber: ⵜⴰⵡⵍⴰⴼⵜ

en: About
ber: ⵅⴼ

en: Quit
ber: ⴼⴼⵖ

en: Name
ber: ⵉⵙⵎ

en: Delete
ber: ⴽⴽⵙ

en: Add
ber: ⵔⵏⵓ

en: Name:
ber: ⵉⵙⵎ:

en: Settings
ber: ⵜⵉⵙⵖⴰⵍ

en: Title:
ber: ⴰⵣⵡⵍ:

en: Copy
ber: ⵙⵙⵏⵖⵍ

en: Username
ber: ⵉⵙⵎ ⵏ ⵓⵏⵙⵎⵔⵙ

en: Home
ber: ⴰⵙⵏⵓⴱⴳ

en: _Cancel
ber: _ⵙⵔ

en: _Open
ber: _ⵕⵥⵎ

en: Edit
ber: ⵙⵏⴼⵍ

en: Users
ber: ⵉⵏⵙⵎⵔⴰⵙ

en: User list
ber: ⵜⴰⵍⴳⴰⵎⵜ ⵏ ⵉⵏⵙⵎⵔⴰⵙ

en: Hide the user list
ber: ⴼⴼⵔ ⵜⴰⵍⴳⴰⵎⵜ ⵏ ⵉⵏⵙⵎⵔⴰⵙ

en: Auto
ber: ⴰⵡⵔⵎⴰⵏ

en: Clock
ber: ⵜⴰⵎⵙⵔⴰⴳⵜ

en: Image files
ber: ⵉⴼⵓⵢⵍⴰ ⵏ ⵜⵡⵍⴰⴼⵉⵏ

en: Please enter your password
ber: mara thakhsad sidaf awar yaffan nash

en: File System
ber: ⴰⴼⴰⵢⵍⵓ ⵏ ⵓⵏⴳⵔⴰⵡ

en: Comment:
ber: ⴰⵅⴼⴰⵡⴰⵍ:

en: Launch in Terminal?
ber: ⵙⴽⵏ ⴳ Terminal?

en: Type:
ber: ⴰⵏⴰⵡ:

en: About...
ber: ⵅⴼ...

en: Leave it
ber: ⴼⵍ

en: Remove it
ber: ⴽⵙⵙ ⵜ

en: Hide Text
ber: ⴼⴼⵔ ⴰⴹⵕⵉⵚ

en: Bluetooth
ber: ⴰⴱⵍⵓⵜⵓⵜ

en: Accept
ber: ⴷⴳⴳⵉ

en: Reject
ber: ⴰⴳⵢ

en: This is the Bluetooth name of your computer
ber: ⵡⴰ ⴷ ⵉⵙⵎ ⵏ ⵓⴱⵍⵓⵜⵓⵜ ⴳ ⵓⵎⵙⵙⵓⴷⵙ ⵏⵏⴽ

en: No Bluetooth adapters found
ber: ⵓⵔ ⵉⵜⵢⴰⴼ ⴰⵡⴷ ⴱⵍⵓⵜⵓⵜ

en: Bluetooth is disabled
ber: ⵉⵅⵙⵉ ⴱⵍⵓⵜⵓⵜ

en: Send files to a device
ber: ⴰⵣⵏ ⵉⴼⵓⵢⵍⴰ ⵖⵔ ⵢⴰⵏ ⵡⴰⵍⵍⴰⵍ
