xdg-user-dirs-gtk - en to csb translation catalogue (1117 entries)

en: Update standard folders to current language?
csb: Zaktualnic standardowé katalodżi do aktualnegò jãzëka?

en: You have logged in in a new language. You can automatically update the names of some standard folders in your home folder to match this language. The update would change the following folders:
csb: Jes wlogòwóny z nowim jãzëkã. Mòże aùtomatno zaktualnic miona niejednych standardowich katalogów w domôcym katalogù, abë dopasowac je do nowégò jãzëka. Zaktualnioné bãdą nôslédné katalodżi:

en: _Keep Old Names
csb: Ù_trzëmôj stôré miona

en: _Update Names
csb: _Zaktualni miona

en: Current folder name
csb: Aktualné miono katalaga

en: New folder name
csb: Nowé miono kataloga

en: Note that existing content will not be moved.
csb: Egzystëjącô zamkłosc ni mòże bëc przesëniãtô.

en: _Don't ask me this again
csb: _Nie pëtôj znowa

en: There was an error updating the folders
csb: Fela przë aktualizacëji katalogów

en: User folders update
csb: Aktualizacëjô kataloga brëkòwnika

en: Update common folders names to match current locale
csb: Aktualizacëjô nowich mionów katalogów do aktualnegò nastôwù jãzëka

en: Fish
csb: Rëba

[ctx: @title title of the dialog]
en: About Bug Reporting - Help
csb: Ò rapòrtowaniu felów - Pòmòc

[ctx: @title]
en: Information about bug reporting
csb: Wëdiwédzô ò rapòrtach ò felach

[ctx: @info/rich]
en: You can help us improve this software by filing a bug report.
csb: Mòżesz nama pòmóc przë ùlepszaniu ti softwôrë przez sélanié rapòrtu ò felë.

[ctx: @info/rich]
en: <note>It is safe to close this dialog. If you do not want to, you do not have to file a bug report.</note>
csb: <note>To bãdze bezpieczné jeżlë zamkniesz to dialogòwé òkno. Jeżlë ni môsz chãce, to ni mùszisz wëfùlowac rapòrtu ò felë.</note>

[ctx: @info/rich]
en: In order to generate a useful bug report we need some information about both the crash and your system. (You may also need to install some debug packages.)
csb: Bë ùsôdzëc brëkòwny rapòrt nót je kąsk wëdowiédzë ò załómaniu softwôrë ë twòji systemie. (Mòże bëc téż tak, że bãdze ce nót winstalowac gwësné paczetë do debùgòwaniô.)

[ctx: @title]
en: Bug Reporting Assistant Guide
csb: Prowôdnik asystenta rapòrtowaniô felów.

[ctx: @title]
en: What do you know about the crash?
csb: Co wiész ò tim załómaniu?

[ctx: @info/rich]
en: In this page you need to describe how much do you know about the desktop and the application state before it crashed.
csb: Na ti starnie môsz òpisac, tak wiele jakno je to le mòżlëwé, ò stónie pùltu ë aplikacëji przed ji załómaniém.

[ctx: @info/rich]
en: If you can, describe in as much detail as possible the crash circumstances, and what you were doing when the application crashed (this information is going to be requested later.) You can mention:
csb: Jeżlë mòżesz, to zbògacë swój òpisënk ò ja nôwicy drobnotów, leżnoscë pòkôzaniô sã załómania ë tegò co môsz robioné przë jegò pòkôzaniu sã (na wëdowiédô bãdze nóternô pòzdze). Mòżesz pòdac:

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: actions you were taking inside or outside the application
csb: dzejania robioné bënë abò bùten aplikacëji

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: documents or images that you were using and their type/format (later if you go to look at the report in the bug tracking system, you can attach a file to the report)
csb: dokùmentë abò òbrôzczi jacze môsz brëkòwóné ë jich ôrt/fòrmat (pòzdze jak ju bãdzesz w przezéraniu rapòrtu w systemie szlachòwaniô felów, dobãdzesz mòżnotã dodaniô lopka do rapòrtu)

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: widgets that you were running
csb: zrëszoné przez ce widżetë

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: the URL of a web site you were browsing
csb: adresa URL przezéróny starnë

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: configuration details of the application
csb: kònfigùracjowé detale ti aplikacëji

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: or other strange things you notice before or after the crash.
csb: abò jinszé dzywné dozdrzóné rzeczë przed załómaniém.

[ctx: @info/rich]
en: Screenshots can be very helpful sometimes. You can attach them to the bug report after it is posted to the bug tracking system.
csb: Zdrzëcënczi ekranë mògą bëc czasã baro pòmòcné. Mòżesz je dodac do rapòrtu  pò sélaniu gò do systemë szlachòwania felów.

[ctx: @title]
en: Crash Information (backtrace)
csb: Wëdowiédzô ò załómaniu (szlach)

[ctx: @info/rich]
en: This page will generate a "backtrace" of the crash. This is information that tells the developers where the application crashed.
csb: Na starna wëgenerëje "szlach" ò załómaniu, Na wëdowiédzô dô znac rozwijôrzóm dlôcze na aplikacëjô sã załóma.

[ctx: @info/rich]
en: If the crash information is not detailed enough, you may need to install some debug packages and reload it (if the <interface>Install Debug Symbols</interface> button is available you can use it to automatically install the missing information.)
csb: Jeżlë wëdowiédzô ò załómaniô nie je dosc akùratnô, to mòże je ce nót winstalowac paczétë debùgòwaniô ë zladowac jã znowa (Jeżlë knapa <interface> Instalëjë céchë debùgòwaniô</interface> je przëstãpnô to mòżesz aùtomatno winstalowac felëjącą wëdowiédzã.

[ctx: @info/rich]
en: You can find more information about backtraces, what they mean, and how they are useful at <link>%1</link>
csb: Na <link>%1</link>nalezesz wicy wëdowiédzë ò szlachòwaniô felów, céż òne znaczą ë co je w nich pòmòcné.

[ctx: @info/rich]
en: Once you get a useful backtrace (or if you do not want to install the missing debugging packages) you can continue.
csb: Jak ju dobëjesz brëkòny szlach (abò jeżlë nie chcesz winstalowac felëjącëch paczetów debùgòwaniô) to mòżesz jisc ju dali.

[ctx: @title]
en: Conclusions
csb: Kònklùzëje

[ctx: @info/rich]
en: Using the quality of the crash information gathered, and your answers on the previous page, the assistant will tell you if the crash is worth reporting or not.
csb: Brëkùjąc zebrónëch wëdowiédzë ë twòjich òdpòwiesców z zôstny starnë,asystenta dô ce wiadło ò tim, czë je nót sélac rapòt czë téż nié.

[ctx: @info/rich]
en: If the crash is worth reporting but the application is not supported in the KDE bug tracking system, you will need to directly contact the maintainer of the application.
csb: Jeżlë jes ti dbë, że wôrt je sélac rapòrt a programa je wspierónô przez systemã szlachòwaniô felów KDE, nót je ce sparłãczëc sã prosto z opiekùnã programë.

[ctx: @info/rich]
en: If the crash is listed as being not worth reporting, and you think the assistant has made a mistake, you can still manually report the bug by logging into the bug tracking system. You can also go back and change information and download debug packages.
csb: Jeżlë załómanié je na lësce jakno niewôrtné rapòrtu, a të jes ti dbë, że asystent sã zmilëł, wiedno jesz mòżesz rãczno sélac rapòrt ò felëprzez wlogòwanié sã do systemë szlachòwaniô felów. Mòżesz téż warcëcë zmienic wëdowiédzã ë zladowac paczetë debùgòwaniô.

[ctx: @title]
en: Login into the bug tracking system
csb: Wlogòwanié do systemë szlachòwaniô

[ctx: @info/rich]
en: We may need to contact you in the future to ask for further information. As we need to keep track of the bug reports, you need to have an account on the KDE bug tracking system. If you do not have one, you can create one here: <link>%1</link>
csb: Mòżé bãdzemë chcelë w przińdnoce spëtac ce ò wicy wëdowiédzë. Tak jak më muszimë szlachòwac rapòrtë ò felach, të chcąc pòmóc mùsziszmiec kònto w systemie szlachòwaniô felów KDE. Jeżlë taczegò kònta jesz ni môsz, to mòżesz je ùsôdzëc tuwò: <link>%1</link>

[ctx: @info/rich]
en: The KWallet dialog may appear when pressing Login to save your password in the KWallet password system. Also, it will prompt you for the KWallet password upon loading to autocomplete the login fields if you use this assistant again.
csb: Pò wcësniãcô knąpë Wlogùjë mòże pòkazac sã òkno programë KWallet, abë zapisac twòją parolã w systemie parolów KWallet. Programa pòprosy ce téż ò pòdanié parolë do programë KWallet, abë aùtomatno wëfùlowac pòla lògòwaniô przë nôslédnym brëkòwaniô tegò asystenta.

[ctx: @title]
en: List of possible duplicate reports
csb: Dodôj mòżlëwé duplikatë rapòrtów

[ctx: @info/rich]
en: If you are unsure whether your report is the same, follow the main options to tentatively mark your crash as a duplicate of that report. This is usually the safest thing to do. We cannot uncombine bug reports, but we can easily merge them.
csb: Jeżlë nie jes gwës czë to taczi sóm rapòrt, biéj za przédnymaòptacëjama abë nacéchòwac twòje załómanié jakno duplikat tegò rapòrtu. Je to nôbażi zycher dzejanié, Nie jesmë w sztãdze rozparłãczëc rapòrtów ò felach, mòżemë je równak letkò sparłãczëc.

[ctx: @info/rich]
en: If not enough possible duplicates are found, or you did not find a similar report, then you can force it to search for more bug reports (only if the date range limit is not reached.)
csb: Jeżlë ni òstało nalazłé wicy prôwdopòdóbnych duplikatów, abò jeżlë ni òstôł nalazłi zblëżony rapòrt, mòżesz wëmùszëc nalezenié wikszy wielënë rapòrtów ò felach (blós jak nie òstôł òpisóny òbjim dat.)

[ctx: @title]
en: Details of the bug report and your system
csb: Detale rapòrtu ò felë ë twòji systemie

[ctx: @info/rich]
en: In this case you need to write a title and description of the crash. Explain as best you can.
csb: Tuwò je nót napisac titel ë òpisënk załómaniô. Wëklarëje jã nôlepi jak rozmiejesz.

[ctx: @title]
en: Sending the Crash Report
csb: Sélôj rapòrt ò załómaniu

[ctx: @info/rich]
en: The last page will send the bug report to the bug tracking system and will notify you when it is done. It will then show the web address of the bug report in the KDE bug tracking system, so that you can look at the report later.
csb: Na starna sélô rapòrt do systemë szlachòwaniô felów ë dô ce wiédzã jak to dzejanié sã skùńczy. Wëskrzëni sã adresa starnë WWW rapòrtu ò felë w systemie szlachòwaniô felów KDE, przez co bãdze szło pòzdze przezdrzec nen rapòrt.

[ctx: @info/rich]
en: Thank you for being part of KDE!
csb: Dzãkùjemë za pòmòc w KDE!

[ctx: @action:button]
en: &Reload
csb: &Zladëjë znowa

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
csb: Brëkùjë ti knąpë, abë wczëtac znowa wëdowiédzã ò załómaniu (szlach).  Je to dobré jak ni môsz winstalowónych pasownych paczetów do debùgòwaniô ë chcesz dobëc lepszi szlach.

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
csb: &Instalëjë symbòle debùgowaniô

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
csb: Brëkùjë ti knąpë do winstalowaniô felëjącëch paczetów z symbòlama debùgòwaniô.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
csb: Brëkùjë ti knąpë do kòpérowaniô do tacnika wëdowiédzë ò załómaniu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
csb: Brëkùjë ti knąpë do zapisaniô do lopka wëdowiédzë ò załómaniu. Brëkòwné je to jeżlë chcesz pòzdze przezdrzec rapòrt ò felë.

[ctx: @info:status]
en: Loading...
csb: Ladowanié...

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
csb: Jinszy debùger debùgùje terô tã programã. Ni mòże zladowac wëdowiédzë ò załómaniu.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
csb: Ni dało sã zladowac wëdowiédzë ò załómaniu.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
csb: Debùger zakùńczëł niespòdzajno dzejanié.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
csb: Ni dało sã wëgenerowac wëdowiédzë ò załómaniu.

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
csb: Fela przë instalacëji symbòlë debùgòwaniô

[ctx: @title:window]
en: Crash Reporting Assistant
csb: Asystent rapòrtowaniô załómaniô

[ctx: @title]
en: Welcome to the Reporting Assistant
csb: Witôj w asystence rapòrtowniô załómania

[ctx: @action:button]
en: Close the assistant
csb: Zamkni asysntenta

[ctx: @action:button]
en: Cancel
csb: Òprzestóń

[ctx: @action:button]
en: Save information and close
csb: Zapiszë wëdowiédzã ë zamkni

[ctx: @title:window]
en: Close the Assistant
csb: Zamkni asysntenta

[ctx: @info]
en: Do you really want to close the bug reporting assistant?
csb: Na gwës chcesz zamknąc asystenta rapòrtowaniô felë?

[ctx: @info]
en: This crash information is not useful enough, do you want to try to improve it? You will need to install some debugging packages.
csb: Na wëdowiédzô ò felë nie je dosc zdatnô, mòże chcesz jã barżio rozwinąc? Nót je winstalowac gwësné paczétë debùgowaniô.

[ctx: @title:window]
en: Crash Information is not useful enough
csb: Wëdowiédzô ò załómaniu nie je dosc zdatnô

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to show the generated report information about this crash.
csb: Brëkùjë ti knąpë, abë wëskrzënic wëgenerowóną wëdowiédzã z rapòrtu ò tim załómaniu.

[ctx: @info]
en: The automatically generated crash information is useful.
csb: Na aùtomatno wëgenerowónô wëdowiédzô ò załómaniu je zdatnô.

[ctx: @info]
en: The automatically generated crash information lacks some details but may be still be useful.
csb: W ti aùtomatno wëgenerowóny wëdowiédzë ò załómaniu felëje jesz detalów, mòże bëc òna równak zdatnô.

[ctx: @info]
en: The automatically generated crash information lacks important details and it is probably not helpful.
csb: W ti aùtomatno wëgenerowóny wëdowiédzë ò załómaniu felëje jesz wiele wôżnych detalów ë wëzdrzi za tim, że nie je òna zdatnô.

[ctx: @info]
en: The crash information was not generated because it was not needed.
csb: Na wëdowiédzô ò załómaniu ni òsta wëgenerowónô bò nie je ji nót.

[ctx: @info]
en: The automatically generated crash information does not contain enough information to be helpful.
csb: Aùtomatno wëgenerowónô wëdowiédza ò załómaniu zamëkô w se za mało bë stac sã brëkòwną.

[ctx: @info]
en: <note>You can improve it by installing debugging packages and reloading the crash on the Crash Information page. You can get help with the Bug Reporting Guide by clicking on the <interface>Help</interface> button.</note>
csb: <note>Mòżesz je rozbùdowac, instalëjąc paczétë do debùgowaniô ë ladëjąc znowa załomanié na starnie wëdowiédzë ò ni. Mòżesz dobëc pòmòcë w Prowôdnikù rapòrtowaniô felów, chtërny òtemknie sã pò klëkniãcu knąpë <interface>Pòmòc</interface>.</note>

[ctx: @info]
en: This report is considered helpful.
csb: Nen rapòrt trzëmóny je za pòmòcny.

[ctx: @info]
en: This application's bugs are reported to the KDE bug tracking system: click <interface>Next</interface> to start the reporting process. You can manually report at <link>%1</link>
csb: Fele ti programë są rapòrtowóné w systemie szlachòwaniô felów KDE: klëkni na <interface>Dali</interface>, abë nacząc proces rapòrtowaniô. Mòżesz rãcznorapòrtowac tuwò: <link>%1</link>

[ctx: @info]
en: This application is not supported in the KDE bug tracking system. Click <interface>Finish</interface> to report this bug to the application maintainer. Also, you can manually report at <link>%1</link>.
csb: Na programa nie je wspierónô przez systemã szlachòwaniô felów KDE. Klëkni na <interface>Zakùńczë</interface>, abë wësłac rapòrt ò felë ti programë jegò dozérôczowi. Mòżesz rãczno rapòrtowac tuwò: <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: This report does not contain enough information for the developers, so the automated bug reporting process is not enabled for this crash.
csb: Nen rapòrt ni zamëkô w se dosc wëdowiédzë dlô rozwijôrzów, wic proces aùtomatnegò rapòrtowaniô felów je dlô negò załómaniô wëłączony.

[ctx: @info]
en: If you wish, you can go back and change your answers.
csb: Jeżlë chcesz, mòżesz warcëc sã ë zmienić swòjé òdpòwiescë.

[ctx: @title:window]
en: Contents of the Report
csb: Zamkłosc rapòrtu

[ctx: @action:button]
en: &Save to File...
csb: &Zapiszë do lopka...

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the generated crash report information to a file. You can use this option to report the bug later.
csb: Brëkùjë ti knąpë, abë zapisac wëgerowóną wëdowiédzã z rapòrtu do lopka. Mòżesz brëkòwac ti òptacëji do rapòrtowaniô felë pòzdze.

[ctx: @action:button]
en: Login
csb: Wlogùjë

[ctx: @info:status the user is logged at the bugtracker site as USERNAME]
en: Logged in at the KDE bug tracking system (%1) as: %2.
csb: Wlogòwanié do systemë szlachòwaniô KDE (%1) jakno: %2.

[ctx: @title:window]
en: We need more information
csb: Nama je nót wicy wëdowiédzë

[ctx: @action:button]
en: Retry...
csb: Spróbùjë znowa...

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to retry sending the crash report if it failed before.
csb: Brëkùjë ti knąpë abë wësłac rapòrt znowa, jeżlë rëchli sã to ni darzeło.

[ctx: @action:button]
en: Sho&w Contents of the Report
csb: &Wëskrzëni zamkłosc rapòrtu

[ctx: @info:status]
en: Sending crash report... (please wait)
csb: Sélanié rapòrtu załómaniô...(proszã żdac)

[ctx: @info/rich]
en: Crash report sent.<nl/>URL: <link>%1</link><nl/>Thank you for being part of KDE. You can now close this window.
csb: Rapòrt załómaniô òstôł wësłóny. <nl/>URL: <link>%1</link><nl/>Dzãkùjë za pòmòc w rozwiju KDE. Mòżesz zamknąc terô to òkno.

[ctx: @info:status]
en: Error sending the crash report:  <message>%1.</message>
csb: Fela sélaniô rapòrtu załomaniô:  <message>%1.</message>

[ctx: @item:intable custom bug report number description]
en: Manually enter a bug report ID
csb: Rãczné dodôwanié identifikatora rapòrtu ò felë

[ctx: @action:button]
en: Search for more reports
csb: Szëkôj za wicy rapòrtama

[ctx: @action:button]
en: Retry search
csb: Znowi szëkbã

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to retry the search that previously failed.
csb: Brëkùjë ti knąpë, abë znowa spróbòwac nalezc to, czegò ni darzëło ce sã nalezc rëchli.

[ctx: @action:button]
en: Open selected report
csb: Òtemkni wëbróny rapòrt

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to view the information of the selected bug report.
csb: Brëkùjë ti knąpë abë òbaczëc wëdowiédzã ò wëbrónym rapòrce.

[ctx: @action:button]
en: Stop searching
csb: Zatrzëmôj szëkbã

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to stop the current search.
csb: Brëkùjë ti knąpë do zatrzëmaniô szëkbë.

[ctx: @action:button remove the selected item from a list]
en: Remove
csb: Rëmôj

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to remove a selected possible duplicate
csb: Brëkùjë ti knąpë do rëmniãcô wëbrónych mòżlëwich duplikatów.

[ctx: @title:window]
en: No selected possible duplicates
csb: Nié wëbróno mòżlëwich duplikatów

[ctx: @info:status]
en: Search stopped.
csb: Szëkba zatrzëmanô.

[ctx: @info:status]
en: Search Finished. No reports found.
csb: Szëkba zakùńczonô. Felëją rapòrtë.

[ctx: @info:status]
en: Error fetching the bug report list
csb: Fela ladowaniô lëstë rapòrtów ò felach

[ctx: @info/rich]
en: Error fetching the bug report list<nl/><message>%1.</message><nl/>Please wait some time and try again.
csb: Fela ladowaniô lëstë rapòrtów ò felach<nl/><message>%1.</message><nl/> Proszã kąsk pòżdac ë spróbòwac znowa.

[ctx: @title:window]
en: Enter a custom bug report number
csb: Wpiszë swój numer rapòrtu ò felë

[ctx: @label]
en: Enter the number of the bug report you want to check
csb: Wpiszë numer rapòrtu ò felë jaczi chcesz sprôwdzëc

[ctx: @title:window]
en: Bug Description
csb: Òpisënk felë

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to retry loading the bug report.
csb: Brëkùjë ti knąpë abë òbaczëc wëdowiédzã ò wëbrónym rapòrce.

[ctx: @info bug resolution]
en: Fixed
csb: Parôt

[ctx: @info bug resolution]
en: Non-reproducible
csb: Niereproduktiwné

[ctx: @info bug resolution]
en: Not a valid report/crash
csb: Lëchi rapòrt/załómanié

[ctx: @info bug status]
en: Temporarily closed, because of a lack of information
csb: Czasowò zamkłé przez felënk wëdowiédzë

[ctx: @info/rich]
en: Error fetching the bug report<nl/><message>%1.</message><nl/>Please wait some time and try again.
csb: Fela ladowaniô rapòrtu ò felë <nl/><message>%1.</message><nl/>Proszã kąsk pòżdac ë spróbòwac znowa.

[ctx: @info]
en: Error fetching the bug report
csb: Fela ladowaniô rapòrtu ò felë

[ctx: @info:status]
en: Error fetching the bug report
csb: Fela ladowaniô rapòrtu ò felë

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
csb: <placeholder>Dôj akùratną òdpòwiesc ò tim co të robił jak programa sã załóma.</placeholder>

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_bugListWidget)
en: Bug ID
csb: Identifikator felë

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_bugListWidget)
en: Description
csb: Òpisënk

[ctx: @label title of a listbox where the possible duplicate bug numbers are put in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_selectedPossibleDuplicatesLabel)
en: Possible duplicates:
csb: Mòżlëwé duplikatë:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel)
en: <strong>Title of the bug report:</strong> (<a href="#">examples</a>)
csb: <strong>Titel rapòrtu ò felë:</strong> (<a href="#">przëmiôr</a>

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_distributionGroupBox)
en: Distribution method:
csb: Metoda distribùcëji:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_compiledSourcesCheckBox)
en: KDE Platform is compiled from sources
csb: Kòmpilacëjô KDE ze zdroju

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password:
csb: Parola:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_savePasswordCheckBox)
en: Save login information using the KDE Wallet system
csb: Zapiszë wëdowiédzã logòwaniô z pòmòcą systemë KDE Wallet

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_launchPageOnFinish)
en: Open the bug report page when clicking the Finish button
csb: Òtemkni starnã rapòrtowaniô felów pò klëkniãcô na knąpã Zakùńczë

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_restartAppOnFinish)
en: Restart the application when clicking the Finish button
csb: Zrëszë aplikacëjã znowa pò klëkniãcô na knąpã Zakùńczë

en: Retry
csb: Spróbùjë znowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_restartAppOnFinish)
en: Restart the application when clicking the Finish button
csb: Zrëszë aplikacëjã znowa pò klëkniãcô na knąpã Zakùńczë

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_introLabel)
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
csb: Nen asystent zanalizëje wëdowiédzã ò załómaniu ë pòprowôdzy ce w procese rapòrtowaniô felów.

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
csb: Żądónô instalacëjô felëjących paczétów symbòlów...

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
csb: Felëją symbòle debùgòwaniô

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
csb: Ni mòże nalezc paczetu symbòlów debùgòwaniô dlô ti aplikacëji.

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
csb: Fela przë instalacëji paczetu symbòlów debùgòwaniô.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
csb: Rapòrt òstôł zapisóny do <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
csb: Ni mòże ùsôdzëc lopka do zôpisu rapòrtu.

[ctx: @title:window]
en: Select Filename
csb: Wëbierzë miono lopka

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
csb: Ni mòże òtemknąc lopka <filename>%1</filename> do zôpisu.

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
csb: &Spòdlowò

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
csb: &Wëdowiédzô dlô rozwijôrzów

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
csb: <para>Przepôszómë, <application>%1</application> niespòdzajno zakùńczadzejanié.</para>

[ctx: @label]
en: Details:
csb: Detale:

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts a program to debug the crashed application.
csb: Zrëszô programã do debùgòwaniô załómónëch aplikacëjów.

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
csb: Zrëszô asystenta raportowaniô felów.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
csb: Brëkùjë ti knąpë do zrëszaniô załómóny aplikacëji znowa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
csb: Zamkni to òkno (zdżinie wëdowiédzô ò załómaniu).

en: The KDE Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
csb: Obsłużënk kriticznych felów w KDE zezwôlô na sélanié ùsôdzcom programë wëdowiédzë ò ji załómaniu.

en: The KDE Crash Handler
csb: Obsłużënk kriticznëch felów w KDE

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
csb: Programa bëła zrëszonô przez kdeinit

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
csb: Wëłączë direktny przistãp do diskù

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
csb: Na programa òsta ju zrëszonô

en: High Contrast
csb: Wësoczi kòntrast

en: Display
csb: Wëskrzëniwanié

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
csb: Celsjusz

en: Notifications
csb: Dôwanié wiédzë

en: Enabled
csb: Włączoné

en: _Properties
csb: _Swòjiznë

en: _Help
csb: _Pòmòc

en: Preferences
csb: Preferencëje

en: Couldn't load plugin:
csb: Ni mòże wladowac wtëkôcza:

en: Couldn't initialize plugin
csb: Ni mòże zrëszëc wtëkôcza

en: Edit menu
csb: Editëjë menu

en: Reload plugins
csb: Zladëjë wtëkôczë znowa

en: About
csb: Ò

en: Menu preferences
csb: Swòjiznë menu

en: Always start with favorites pane
csb: Zrëszôj wiedno z panelã ùlëbników

en: Show button icon
csb: Wëskrzëni ikònã knąpë

en: Show application comments
csb: Wëskrzëni dopòwiescë do aplikacëjów

en: Show category icons
csb: Wëskrzëni ikònë kategòrëji

en: Hover
csb: Pòdskrzënianié

en: Swap name and generic name
csb: Zmieni miono ë òglowé miono

en: Button text:
csb: Tekst knąpë:

en: Applications
csb: Aplikacëje

en: Favorites
csb: Ùlëbnicë

en: Main button
csb: Przédnô knapa

en: Computer
csb: Kòmpùtr

en: Number of columns:
csb: Wielëna kòlumnów:

en: Hover delay (ms):
csb: Spóznioné pòdskrzënianié (ms):

en: Search command:
csb: Pòlét szëkbë:

en: Places
csb: Place

en: Allow Scrollbar
csb: Zezwòlë na zwijaną listew

en: Height:
csb: Wiżô:

en: Toggle Default Places:
csb: Zatacë standardowé place:

en: Home Folder
csb: Domôcy katalog

en: Network
csb: Séc

en: Desktop
csb: Pùlt

en: Trash
csb: Kòsz

en: Custom Places:
csb: Swòjé place:

en: System
csb: Systema

en: Toggle Default Items:
csb: Zatacë standardowé ikònë:

en: Package Manager
csb: Menadżera paczetów

en: Control Center
csb: Centróm kòntrolë

en: Lock Screen
csb: Zablokùjë ekran

en: Log Out
csb: Wëlogùjë

en: Quit
csb: Zakùńczë

en: Edit Place
csb: Editëjë place

en: New Place
csb: Nowi plac

en: Select a folder
csb: Wëbierzë katalog

en: Keyboard shortcut:
csb: Skrodzëna z klawiaturë:

note: list & grid views
en: Images
csb: Òbrôzczi

en: Name
csb: Miono

en: Path
csb: Stegna

en: Name:
csb: Miono:

en: Path:
csb: Stegna:

en: All applications
csb: Wszëtczé aplikacëje

en: Add to desktop
csb: Dodôj do pùltu

en: Add to panel
csb: Dodôj do panela

en: Insert space
csb: Wstawi spacëjã

en: Insert separator
csb: Wstawi rozdzelôcz

en: Launch
csb: Zrëszë

en: Remove from favorites
csb: Rëmôj z ùlëbników

en: Edit properties
csb: Editëjë swòjiznã

en: Remove
csb: Rëmôj

en: Show in my favorites
csb: Wëskrzëni w mòjich ùlëbnikach

en: Delete from menu
csb: Rëmôj z menu

en: All
csb: Wszëtkò

en: Show all applications
csb: Wëskrzëni wszëtczé aplikacëje

en: Install, remove and upgrade software packages
csb: Instalacëjô, rëmanié ë aktualizacëjô softwôrowich paczétów

en: Configure your system
csb: Kònfigùrëje swòją systemã

en: Use the command line
csb: Brëkùjë réżczi pòlétów

en: Requires password to unlock
csb: Je nót parolë do òdblokòwaniô

en: Logout
csb: Wëlogùjë

en: Log out or switch user
csb: Wëlogùjë ë zmieni brëkòwnika

en: Shutdown, restart, suspend or hibernate
csb: Wëłączë, zresztartëjë, ùspi abò hibernëjë

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
csb: Przezéranié wszëtczich môlowich ë daleczich disków ë katalogów przëstãpnych z kòmpùtra

note: #-#-#-#-#  20 (gnome-panel)  #-#-#-#-# is_exec? exec name
en: Open your personal folder
csb: Òtmëkô twój priwatny katalog

en: Browse bookmarked and local network locations
csb: Przezéranié załóżków ë môlowich lokalizacëji sécë

en: Browse items placed on the desktop
csb: Przezéranié elemntów pùltu

en: Browse deleted files
csb: Przezéranié rëmniãtich lopków

en: Empty trash
csb: Wëczëszczë kòsz

en: Command
csb: Pòlét

en: All files
csb: Wszëtczé lopczi

en: Install
csb: Instalëjë

note: Brush input - the input is the output of the "Custom input" setting
en: Custom
csb: Swòje

en: Text
csb: Tekst

en: Background
csb: Spòdlé

en: Colors
csb: Farwë

en: Icons
csb: Ikònë

note: #-#-#-#-#  32 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# small threshold
en: Small
csb: Môłé

note: #-#-#-#-#  32 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# large threshold
en: Large
csb: Wiôldżé

en: _Name:
csb: _Miono:

en: Text below items
csb: Tekst pòd ikònama

en: Text beside items
csb: Tekst kòl ikònów

en: Icons only
csb: Blós ikònë

en: Text only
csb: Blós tekst

en: Zoom
csb: Zwikszanié

en: Show icons on buttons
csb: Wëskrzëni ikònë na knąpach

en: _File
csb: _Lopk

en: Edit
csb: Edicëjô

en: Interface
csb: Interfejs

en: Appearance
csb: Wëzdrzatk

en: Image
csb: Òbrôz

en: There was an error displaying help: %s
csb: Pòkôza sã fela przë wëskrzënianiu pòmòcë: %s

en: Text Editor
csb: Tekstowi editora

en: Office
csb: Biuro

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
csb: Przistãpnosc

note: #-#-#-#-#  17 (gnome-desktop)  #-#-#-#-# Keep this string in sync with gnome-control-center/capplets/display/xrandr-capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an 
en: Mirror Screens
csb: Zwielokrotnianié ekranu

en: Eject
csb: Wësënie

en: Log out
csb: Wëlogùjë

en: Lock screen
csb: Blokùjë ekran

en: Search
csb: Szëkba

en: Disabled
csb: Wëłączoné

en: Bounce Keys
csb: Òdbijające klawisze

en: minutes
csb: minut

en: Layout
csb: Wëzdrzatk

en: Default
csb: Domëslny

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
csb: Klawiatura

en: Port:
csb: Pòrt:

en: _Password:
csb: _Parola:

en: Windows
csb: Òkna

en: seconds
csb: sek.

en: Enable debugging code
csb: Włączë debùgùjący kòd

en: Type
csb: Ôrt

en: Installed
csb: Winstalowóny

en: Other
csb: Jine

en: Help
csb: Pòmòc

[ctx: Home folder]
en: Home
csb: Dodóm

en: File System
csb: Systema lopków

en: Home
csb: Dodóm

en: Delete
csb: Rëmôj

en: &Name:
csb: &Miono:

en: &Description:
csb: Ò&pisënk:

en: &Comment:
csb: &Dopòwiesc:

en: Co&mmand:
csb: &Pòlét:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
csb: W pòléce dac mòżna czile znaczników, jaczé òstóną zastãpioné gwësnëma wôrtoscama przë zrëszenim programë:
    %f - pòjedynczé miono lopkù
    %F - lësta lopków, nót ją brëkòwac dlô programów, chtërne mògą òtmekac czile môlowëch lopków razã
    %u - pòjedynczy URL
    %U - lësta URLów
    %d - katalog òtmekanegò lopkù
    %D - lësta katalogów
    %i - ikòna
    %m - mała ikòna
    %c - nagłówk

en: Enable &launch feedback
csb: &Włączë òdkôzanié ò zrëszanim

en: Only show in KDE
csb: Pòkażë blós w KDE

en: Hidden entry
csb: Zatacony wpisënk

en: &Work path:
csb: &Robòczy katalog:

en: Run in term&inal
csb: Zrëszë w &terminalu

en: Terminal &options:
csb: Òp&tacëje terminala:

en: &Run as a different user
csb: &Zrëszë jakò jiny brëkòwnik

en: &Username:
csb: &Miono brëkòwnika:

en: Current shortcut &key:
csb: &Klawiszowô skrodzëna:

en: Advanced
csb: Awansowóné

en: &New Submenu...
csb: &Nowé pòdmenu...

en: New &Item...
csb: Nowi &element...

en: New S&eparator
csb: Nowi &separator

en: Restore to System Menu
csb: Dostónié nazôd do systemòwégò menu

en: &Delete
csb: &Rëmôj

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
csb: Môsz wprowadzóné zmianë do menu.
    Zapisac zmianë, czë je òprzestac?

en: Save Menu Changes?
csb: Zapisac zmianë w menu?

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
csb: &Lopk

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
csb: &Edicëjô

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
csb: Przédnô lëstwa nôrzãdzów

en: KDE menu editor
csb: Editora menu KDE

en: KDE Menu Editor
csb: Editora menu KDE

en: (C) 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter
csb: (C) 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elte

en: Waldo Bastian
csb: Waldo Bastia

en: Maintainer
csb: Òpiekùn

en: Previous Maintainer
csb: Pòprzédny òpiekùn

en: Original Author
csb: Apartny ùsôdzca

en: Sub menu to pre-select
csb: Domëszlné pòdmenu

en: Menu entry to pre-select
csb: Domëszlné menu

en: Could not write to %1
csb: Nié mòże pisac do %1

en: Spell Checking
csb: Sprôwdzanié pisënkù

en: Spell checking Options
csb: Òptacëje sprôwdzania pisënkù

en: Show hidden entries
csb: Pòkażë zataconé wpisënczi

en:  [Hidden]
csb:  [Zatacôné]

en: New Submenu
csb: Nowé pòdmenu

en: Submenu name:
csb: Miono pòdmenu:

en: New Item
csb: Nowi element

en: Item name:
csb: Miono elementu:

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
csb: Całowné pòdmenu %1 bãdze rëmniãté. Chcesz to zrobic?

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
csb: Zmianë w menu nie mògłe òstac zapisóné przez felã:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
csb: Chcesz dostac nazôd systemòwé menu? Òstrzéga: rëmniesz przez to swòjé menu.

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
csb: Przë przetwarzaniô include %1, réżka %2 pòkôza sã fela: %3

en: include only takes 1 argument, not %1.
csb: include wëmôgô blós jeden argùment. nié %1.

en: File %1 not found.
csb: Lopk %1 nie òstôł nalazłi.

en: library only takes 1 argument, not %1.
csb: bibloteka wëmôgô blós jeden argùment. nié %1.

en: Alert
csb: Alarm

en: Confirm
csb: Pòcwierdzë

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
csb: Lëchô òbsłëga dzejaniów: Òbiekt %1 Identifikatora %2 Metoda %3 Ôrt %4.

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
csb: Wëwòłanié wëjimkù '%1' fùnkcji z %2: %3: %4

en: Could not open file '%1'
csb: Ni mòże òtemknąc lopka '%1'

en: Could not create temporary file.
csb: Ni mòże ùsôdzëc timczasnégò lopka.

en: %1 is not a function and cannot be called.
csb: %1 nie je fùnkcëją ë ni mòże òstac òdwòłóné

en: %1 is not an Object type
csb: %1 nie je ôrtã òbiekta.

en: Action takes 2 args.
csb: Action wëmôgô 2 argùmentë.

en: ActionGroup takes 2 args.
csb: ActionGroup wëmôgô 2 parameterë.

en: Must supply a valid parent.
csb: Mùszisz ùprzistãpnic wôżny 'parent'

en: There was an error reading the file '%1'
csb: Przë czëtaniô lopka '%1' pòkôza sã fela

en: Could not read file '%1'
csb: Ni mòże przeczëtac lopkù '%1'

en: Must supply a filename.
csb: Nót je dotëgòwac miono lopka.

en: '%1' is not a valid QLayout.
csb: '%1' nie je pòprôwnëm ùkłôdã

en: Must supply a layout name.
csb: Je nót pòdac ùkłôd.

en: Wrong object type.
csb: Lëchi ôrt òbiektu.

en: First argument must be a QObject.
csb: Pierszim argùmentã mùszi bëc QObject.

en: Incorrect number of arguments.
csb: Zmiłkòwô lëczba argùmentów.

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
csb: Fela cësniãcô do %1 wôrtnotë z Ôrtu %2 (%3)

en: No such method '%1'.
csb: Felëje pòłóżenié menu '%1'.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
csb: Wëwòłanié metodë '%1' nie darzëło sã, ni mòże pòbrac argùmenta %2: %3

en: Call to '%1' failed.
csb: Felëje sparłączenié z %1.

en: Could not construct value
csb: Ni mòże zbùdowac wôrtnotë

en: Not enough arguments.
csb: Felëją argùmentë.

en: Failed to create Action.
csb: Ni mòże ùsôdzec Akcji.

en: Failed to create ActionGroup.
csb: Ni mòże ùsôdzëc GrëpëAkcji.

en: No classname specified
csb: Felëje miono klasë

en: Failed to create Layout.
csb: Nie mòże ùsôdzëc Ùkładu.

en: No classname specified.
csb: Felëje miono klasë.

en: Failed to create Widget.
csb: Ni mòże ùsôdzëc lopka Widżetu.

en: Could not open file '%1': %2
csb: Ni mòże òtemknąc lopka '%1': %2

en: Failed to load file '%1'
csb: Ni jidze wladowac lopka '%1'

en: '%1' is not a valid QWidget.
csb: %1 nie je pòprôwnëm QWidget

en: Must supply a widget name.
csb: Mùszisz pòdac miono Widżeta.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
csb: Lëchô òbsłëgô slota: Òbiekt :%1 Identifikatora :%2 Metoda %3 Signatura: %4.

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
csb: Wëjimczi przë òdwòłaniu %1 z %2:%3:%4

en: Select Command
csb: Wëbierzë pòlét

en: Add Startup Program
csb: Nowi program sztartowi

en: Edit Startup Program
csb: Editëjë program sztartowi

en: The startup command cannot be empty
csb: Sztartowi pòlét nie mòże bëc pùsti

en: The startup command is not valid
csb: Sztartowi pòlét je lëchi

en: Startup Applications Preferences
csb: Preferencje sztartowëch aplikacji

en: No name
csb: Felëje miona

en: No description
csb: Felëje òpisënka

en: Version of this application
csb: Wersëjô ti aplikacji

en: Could not display help document
csb: Ni mòże wëskrzënic dokùmentu pòmòcë

en: <b>Some programs are still running:</b>
csb: <b>Niejedné programë dali robią:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
csb: Żdanié na zakùńczenié dzejania programù. Òprzestanié mòże sprawic że ùtracysz swòją robòtã.

en: Startup Applications
csb: Sztartowé programë

en: Choose what applications to start when you log in
csb: Wëbiérk apliakcjów zrëszónyëh przë logòwaniu

en: Additional startup _programs:
csb: Dodówne zrëszëniowi programë:

en: _Automatically remember running applications when logging out
csb: _Automatné spamiãtëwónié zrëszonëch aplikacjów przë wëlogòwaniu

en: _Remember Currently Running Application
csb: _Spamiãtôj zrëszone programë

en: Browse…
csb: Przezérôj...

en: Comm_ent:
csb: _Dopòwiesc:

en: Co_mmand:
csb: _Pólét:

en: File is not a valid .desktop file
csb: Lopk nie je pòprôwnym lopkã .desktop

note: #-#-#-#-#  21 (gnome-session)  #-#-#-#-# translators: 'Version' is from a desktop file, and * should not be translated. '%s' would probably be a * version number.
en: Unrecognized desktop file Version '%s'
csb: Nierozpòznónô wersja lokpa pùltu '%s'

en: Starting %s
csb: Zrësziwô %s

en: Application does not accept documents on command line
csb: Aplikacjô nie przëjmówô dokùmentów z pólétu

en: Unrecognized launch option: %d
csb: Nieropòznônô aptacjô zreszeniô: %d

note: #-#-#-#-#  21 (gnome-session)  #-#-#-#-# translators: The 'Type=Link' string is found in a * desktop file, and should not be translated.
en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
csb: Ni mòże sélac zamłoscë dokùmentu URIs do skrótu 'Type=Link'

en: Not a launchable item
csb: Element nie je do zrëszeniô

en: Disable connection to session manager
csb: Wëłączë sparłãczenié z menadżerã sesji

en: Specify file containing saved configuration
csb: Wëbierzë lopk z zapisóną kònfigùracjã

en: FILE
csb: LOPK

en: Specify session management ID
csb: Wëbierzë jidentifikatór sesji

en: ID
csb: Jidentifikatór

en: Session management options:
csb: Òptacje sprôwianiô sesjama:

en: Show session management options
csb: Wëskrzeni optacje sprôwianiô sesjama

en: Icon '%s' not found
csb: Ni mógł nalezc jikòny '%s'

en: A program is still running:
csb: Program jesz chòdzy:

en: Some programs are still running:
csb: Niechtërné programë jesz chòdzą

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
csb: Żdanié na zakùńczenié dzejania programów. Òprzestanié dzejania programów mòże sprawic ùtratã niezapisóny robòtë.

en: Switch User Anyway
csb: Ë tak przëłączë brëkòwnika

en: Log Out Anyway
csb: Ë tak wëlogùjë

en: Suspend Anyway
csb: Ë tak zawieszë

en: Hibernate Anyway
csb: Ë tak hibernëjë

en: Shut Down Anyway
csb: Ë tak wëłączë

en: Restart Anyway
csb: Ë tak zrëszi znowa

note: This string is shared with gsm-fail-whale-dialog.c
en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be automatically logged out in %d seconds.
csb[0]: Bãdzesz automatno wëlogòwóny za %d  sekùndã.
csb[1]: Bãdzesz automatno wëlogòwóny za %d  sekùndë.
csb[2]: Bãdzesz automatno wëlogòwóny za %d  sekùndów.

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be automatically shut down in %d seconds.
csb[0]: System sã automatno wëłączi za %d sekùndã.
csb[1]: System sã automatno wëłączi za %d sekùndë.
csb[2]: System sã automatno wëłączi za %d sekùndów.

en: You are currently logged in as "%s".
csb: Jes wlogòwóny jakno "%s".

en: Log out of this system now?
csb: Wëlogòwac sã z systemù?

en: _Switch User
csb: _Przełączë brëkòwnika

en: _Log Out
csb: Wë_logùjë

en: Shut down this system now?
csb: Zarô wëłączëc system?

en: S_uspend
csb: _Zawieszë

en: _Hibernate
csb: Ùs_pienié

en: _Restart
csb: Zôstne z_rëszenié

en: _Shut Down
csb: _Wëłączë kòmpùtr

en: Oh no!  Something has gone wrong.
csb: Në! Cos sã nie darzëło.

en: A problem has occurred and the system can't recover. Please contact a system administrator
csb: Pòkôza sã fela ë nie jidze przëwrócëc systemù. Proszã sparłãczëc sã ze sprôwnikã kòmpùtra.

en: A problem has occurred and the system can't recover.
    Please log out and try again.
csb: Pòkôza sã fela ë nie jidze przëwrócëc systemù.
    Proszã, wëlogùjë sã ë spróbùjë jesz rôz.

en: Exited with code %d
csb: Zakùńczono z kòdã %d

en: Killed by signal %d
csb: Ùsëniãté przez signał %d

en: Stopped by signal %d
csb: Zatrzimóné przez signał %d

en: GNOME 3 Failed to Load
csb: GNOME 3 sã ni mógł wladowac

en: Unfortunately GNOME 3 failed to start properly and started in the <i>fallback mode</i>.
    
    This most likely means your system (graphics hardware or driver) is not capable of delivering the full GNOME 3 experience.
csb: Ladowanié GNOME 3 sã nie darzëło ë zrësził sã <i>trib zastãpczy</i>
    Mòżlëwi że Twój kòmpùtr (hardwôrë graficzné abò czerowniczi) ni mòże zrëszëc GNOMA 3.

en: Learn more about GNOME 3
csb: Wëdowiédzë sã wicy ò GNOMIE 3

en: Not responding
csb: Nie dostôł òdpòwiescy

note: #-#-#-#-#  21 (gnome-session)  #-#-#-#-# It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
csb: Spamiãtóny program

en: This program is blocking logout.
csb: Nen program ùniemòlëwiô wëlogòwónié.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
csb: Òdrzëcono nowé sparłãczenié bò starô sesjô jesz sã do kùńca nie zamkła

en: Could not create ICE listening socket: %s
csb: Ni mòże stwòrzëc słëchającégò gniazda: %s

note: #-#-#-#-#  21 (gnome-session)  #-#-#-#-# Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
csb: Ni mòże zrëszëc sesji logòwaniô (ë nie mòże sã sparłãczëc z serwerã X)

en: Override standard autostart directories
csb: Òbéńdzenié sztandardowëch katalogów automatnégò zrëszaniô

en: AUTOSTART_DIR
csb: KATALOG_AUTOMATNÉGÒ_ÙRUCHAMIANIÔ

en: Session to use
csb: Sesjô do ùżëcô

en: SESSION_NAME
csb: MIONO_SESJI

en: Do not load user-specified applications
csb: Nie wczëtiwôj aplikacji brëkòwnika

note: #-#-#-#-#  21 (gnome-session)  #-#-#-#-# Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
csb: Wëskrzeni òkno felów dlô testowaniégò

en:  - the GNOME session manager
csb:  - menadżer sesji GNOME

en: Power off
csb: Wëłączë

en: Ignoring any existing inhibitors
csb: Jignorëjë wszëtczé wstrzimùjącé mechanizmë

en: Don't prompt for user confirmation
csb: Nie pëtój ò pòtwierdzenié

en: Could not connect to the session manager
csb: Nie jidze sã sparłãczëc z menadzerã sesji

en: Program called with conflicting options
csb: Program béł wëwołóny ze procëmnyma òptacjama

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
csb: %k:%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
csb: %d %b

en: Tasks
csb: Do zrobieniô

en: All Day
csb: Bałi dzéń

en: Appointments
csb: Terminë

en: Birthdays and Anniversaries
csb: Gebùrstadżi ë roczëznë

en: Weather Information
csb: Wëdowiédzô ò wiodrze

en: Locations
csb: Pòłożenia

en: Calendar
csb: Kalãdôrz

en: Click to hide your appointments and tasks
csb: Klëkniãce tacë terminë ë zadaniô

en: Click to view your appointments and tasks
csb: Klëknij bë wëskrzënic terminë ë nadôwczi

en: Click to hide month calendar
csb: Klëkniãce tacë miesãczny kalãdôrz

en: Click to view month calendar
csb: Klëknij bë wëskrzënic kalãdôrz ksãżëców

en: Computer Clock
csb: Kòmpùtrowi zédżer

en: Ad_just Date & Time
csb: Do_pasëjë datum ë czas

en: Choose Location
csb: Wëbierzë pòłożenié

en: Edit Location
csb: Editëjë pòłożenié

en: Beaufort scale
csb: Skala Beauforta

en: City Name
csb: Miono gardu

en: City Time Zone
csb: Czasowô cona gardu

en: <small>Set...</small>
csb: <small>Nastôwi...</small>

en: <small>Set</small>
csb: <small>Nastôwi</small>

en: %s, %s
csb: %s - %s

en: East
csb: Pòrénk

en: West
csb: Zôpôd

en: North
csb: Norda

en: South
csb: Pôłnié

en: _Location Name:
csb: _Miono pòłożenia:

en: L_atitude:
csb: _Szérzô:

en: L_ongitude:
csb: Dł_ugòta:

en: _Timezone:
csb: C_zasowô cona:

en: Clock Preferences
csb: Preferencëje zédżéra

en: Time _Settings
csb: Nastôwë _czasu

en: Clock Format
csb: Fòrmôt zédżera

en: _12 hour format
csb: _12 gòdzënowi fòrmat

en: _24 hour format
csb: _24 gòdzënowi fòrmat

en: Panel Display
csb: Wëskrzëniwanié panelu

en: Show the _date
csb: Wëskrzëniwanié _datuma

en: Show seco_nds
csb: Wëskrzëniwanié sekù_ndów

en: Show _weather
csb: Wëskrzëniwanié _wiodra

en: Show _temperature
csb: Wëskrzëniwanié _temperaturë

en: Weather
csb: Wiodro

en: Clock Applet Factory
csb: Generatora apletu zédzéra

en: Clock
csb: Zédżer

en: Get the current time and date
csb: Wëskrzëniwô biéżny datum ë czas

en: %s the Fish
csb: Rëba %s

en: %s the Fish Says:
csb: Rëba %s gôdô:

en: Fish Preferences
csb: Preferencëje rëbë GNOME

en: _Name of fish:
csb: _Miono rëbë:

en: Wanda Factory
csb: Generator Wandë

en: Window Selector
csb: Menu òknów

en: Window List
csb: Lësta òknów

en: Show Desktop
csb: Pòkôżë pùlt

en: Show date in tooltip
csb: Wëskrzënianié datuma w pòdpòwiescë

en: Show weather in clock
csb: Wëskrzënianié wiodra w zégarze

en: Show temperature in clock
csb: Wëskrzënianié temperaturë w zégarze

en: Show week numbers in calendar
csb: Wëskrzënianié numerów tidzénia w kalãdôrzu

en: List of locations
csb: Lësta pòłożeniów

en: The fish's name
csb: Miono rëbë

en: Launcher location
csb: Pòłożenié aktiwatora

en: Menu content path
csb: Stegna zamkłoscë menu

en: Object's position on the panel
csb: Pòłożenie òbiektu na panelu

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
csb: Òtmëkô "%s"

en: Location
csb: Pòłożenié

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
csb: _Pòłożenié:

en: _Edit Menus
csb: _Editëjë menu

en: Bookmarks
csb: Załóżczi

en: Rescan %s
csb: Skanëjë %s znowa

en: Mount %s
csb: Zamòntëjë %s

en: Network Places
csb: Sécowé place

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
csb: Pùlt

en: Open the contents of your desktop in a folder
csb: Òtmëkô pùlt jakno katalog

[ctx: Orientation]
en: Top
csb: Góra

[ctx: Orientation]
en: Bottom
csb: Dół

[ctx: Orientation]
en: Left
csb: Lewò

[ctx: Orientation]
en: Right
csb: Prawò

en: Panel Properties
csb: Swòjizna panelu

en: E_xpand
csb: R_ozszérzanié

en: _Autohide
csb: _Aùtomatné tacënie

en: Pick a color
csb: Wëbiérk farwë

en: Co_lor:
csb: Far_wa

en: S_tyle:
csb: Sz_tél:

en: Background _image:
csb: _Lopk òbrazu spòdlégò:

en: Select background
csb: Wëbiérk spòdlégò

en: Image Background Details
csb: Detale òbrôzka spòdlégò

en: St_retch
csb: _Rozcygniãti

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
csb: Ni mòże nalézc terminalu, bãdze brékòwóny xterm, ten równak mòże fùnkcjonowac ze zmiłkama.

en: Sound & Video
csb: Zwãk ë òbrôz

en: Multimedia menu
csb: Multimedijô

en: Programming
csb: Programòwanié

en: Tools for software development
csb: Nôrzãdza do robieniô òprogramòwaniô

en: Games
csb: Grë

en: Games and amusements
csb: Grë ë szpôsë

en: Graphics
csb: Grafika

en: Graphics applications
csb: Graficzné aplikacëje

en: Hardware
csb: Hard-wôra

en: Settings for several hardware devices
csb: Ùstôwë dlô niechtërnëch ùrządzeniów

en: Programs for Internet access such as web and email
csb: Internetowé programë

en: Office Applications
csb: Biurowé aplikacëje

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
csb: Òsobisté

en: Personal settings
csb: Òsobisté ùstôwë

en: System Tools
csb: Systemòwé nôrzãdza

en: System configuration and monitoring
csb: Monitorowanié ë kònfiguracëjô systemë

en: Universal Access
csb: Ùniwersalny przistãp

en: Universal Access Settings
csb: Ùstôw ùniwersalnegò przistãpù

en: Accessories
csb: Akcesorëja

en: Desktop accessories
csb: Akcesorëja pùltu

en: Applications that did not fit in other categories
csb: Aplikacëje, chtërne nie pasëją do niżódny kategòrëji

en: Menu Editor
csb: Editora menu

en: Edit Menus
csb: Editëjë menu

en: _Defaults
csb: _Domëslno

en: _Menus:
csb: _Menu:

en: _Applications:
csb: _Aplikacëje:

note: Translators: %s is the version number
en: Simple Menu Editor %s
csb: Prosti edytora menu %s

en: Cannot find home directory: not set in /etc/passwd and no value for $HOME in environment
csb: Nie je mòżno nalezc katalogù: nie je ùstawiony w /etc/passwd ë nié mô wôrtnoscë $HOME w òkrãżim

en: Default GNOME Theme
csb: Domëslny mòtiw GNOME

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
csb: Nieznóné

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
csb: ni mòże dobëc dostónków ekranu (CRTC, wińdzeniów, tribów)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
csb: nieòbsłëgiwónô fela X przë ùzwëskaniu òbjimù miarë ekranu

en: could not get the range of screen sizes
csb: ni mòże dobëc òbjimù miarë ekranu

en: RANDR extension is not present
csb: rozszérzenié RANDR nie je przistãpné

en: could not get information about output %d
csb: ni mòże dobëc wëdowiédzë ò wińdzenim %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
csb: żądóné pòłożenié/miara dlô CRTC %d nachôdô sã bùten zezwòlonegò limitu: pòłożenié=(%d, %d), miara=(%d, %d), maksymalno=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
csb: ni mòże nastôwic kònfigùracji dlô CRTC %d

en: could not get information about CRTC %d
csb: ni mòże dobëc wëdowiédzë ò CRTC %d

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
csb: Żôdnô z zapisónëch ùstôwów wëskrzënianiô nie pasëje do aktiwny kònfigùracji

en: CRTC %d cannot drive output %s
csb: CRTC %d ni mòże òbsłëżëc wińdzeniô %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
csb: wińdzenié %s nie òbsługùje tribù  %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%s
csb: CRTC %d nie òbsługùje rotatcjô =%s

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
csb: wińdzenié %s ni mô taczich sómëch parametrów co jiné sklónowóné wińdzenié:
    òbstójny trib = %d, new mode = %d
    òbstójné wespółrzãdné = (%d, %d), nowé wespółrzãdné = (%d, %d) 
    òbstójnô rotacjô = %s, nowô rotacjô = %s

en: cannot clone to output %s
csb: ni mòże sklonwac ë sélac do weńdzeniô %s

en: Trying modes for CRTC %d
csb: Próbùje tribë dlô CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
csb: CRTC %d: próbùje trib %dx%d@%dHz z wińdzenim %dx%d@%dHz (przepùst %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
csb: ni mógł przëpisac CRTC to wińdzeniów:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
csb: żóden z wëbrónëch tribów nie robi z przistãpnyma tribama:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
csb: wirtualnô miara, jaczi je nót, nie pasëje do przëstãpny miarë: nót=(%d, %d), minimalno=(%d, %d), maksymalno=(%d, %d)

note: Translators: This is a time format with date used for AM/PM.
en: %a %b %e, %l:%M:%S %p
csb: %a %e %b, %l:%M:%S %p

en: %a %b %e, %l:%M %p
csb: %a %e %b, %l:%M %p

note: Translators: This is a time format without date used for AM/PM.
en: %a %l:%M:%S %p
csb: %a, %l:%M:%S %p

en: %a %l:%M %p
csb: %a, %l:%M %p

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
csb: Wëskrzëniwô stón swòjiznów AccessX taczich jakno zôpadkòwé mòdifikatorë

en: There was an error launching the help viewer: %s
csb: Przë zrëszaniu przézernika pòmòce wëstąpiła fela: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
csb: Przë zrëszaniu òkna preferencëji klawiaturë wëstąpiła fela: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
csb: Swòjnotë przistãpnotë _klawiaturë

en: AccessX Status
csb: Stón AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
csb: Wëskrzëniwô stón klawiaturë, czedë brëkòwóné są swòjiznë przistãpù.

en: XKB Extension is not enabled
csb: Rozszérzenié XKB nie je włączoné

en: Unknown error
csb: Nieznónô fela

en: Error: %s
csb: Fela: %s

en: Keyboard Accessibility Status
csb: Stón przistãpù klawiaturë

en: Displays current state of keyboard accessibility features
csb: Wëskrzëniwô biéżny stón swòjiznów przistãpnoscë klawiaturë

en: AccessX Status Applet Factory
csb: Generatora apletu stón AccessX

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
csb: Generatora apletu stón przistãpù klawiaturë

en: Shows the status of keyboard accessibility features
csb: Wëskrzëniwô stón swòjnotë przistãpnoscë klawiaturë

en: System is running on AC power
csb: Systema je zasëlanô z sécë

en: System is running on battery power
csb: Systema je zasëlanô z akùmùlatora

en: Battery charged (%d%%)
csb: Naladowanié akùmùlatora (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
csb: Nieznóny czas, òsta (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
csb: Nieznóny czas (%d%%) do naladowaniô

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
csb[0]: òsta %d minuta (%d%%)
csb[1]: òstałë %d minutë (%d%%)
csb[2]: òstało %d minut (%d%%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
csb[0]: %d minuta do naladowaniô (%d%%)
csb[1]: %d minutë do naladowaniô (%d%%)
csb[2]: %d minut do naladowaniô (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
csb[0]: òsta %d gòdzëna (%d%%)
csb[1]: òstałë %d gòdzënë (%d%%)
csb[2]: òstało %d gòdzën (%d%%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
csb[0]: %d gòdzëna do naladowaniô (%d%%)
csb[1]: %d gòdzënë do naladowaniô (%d%%)
csb[2]: %d gòdzën do naladowaniô (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
csb: òsta %d %s %d %s (%d%%)

en: hour | hours
csb[0]: gòdzëna
csb[1]: gòdzënë
csb[2]: gòdzën

en: minute | minutes
csb[0]: minuta
csb[1]: minutë
csb[2]: minut

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
csb: %d %s %d %s do naladowaniô (%d%%)

en: Battery Monitor
csb: Mònitor akùmùlatora

en: Your battery is now fully recharged
csb: Akùmùlatora je terô fùl naladowónô

en: Battery Notice
csb: Wëdowiedzô akùmùlatora

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
csb: Òstało %d%% zabiérnotë akùmùlatora

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
csb[0]: Òsta %d minuta robòtë na akùmùlatorze (%d%% z całi zabiérnotë).
csb[1]: Òstałë %d minutë robòtë na akùmùlatorze (%d%% z całi zabiérnotë).
csb[2]: Òsato %d minut robòtë na akùmùlatorze (%d%% z całi zabiérnotë).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
csb: Abë nie stracëc pòdôwków:
     • pòdłączë kòmpùtr do sztrómòwégò gniôzdka, abò
     • zapiszë òtemkłé dokùmentë ë zakùńczë robòtã kòmpùtra.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
csb: Abë nie stracëc pòdôwków:
    • ùspij kòmpùtr abë zaòbszczãdzëc energëjã zaoszczędzić,
     • pòdłączë kòmpùtr do sztrómòwégò gniôzdka, abò
     • zapiszë òtemkłé dokùmentë ë zakùńczë robòtã kòmpùtra.

en: Your battery is running low
csb: Nisczi stón akùmùlatóra

en: No battery present
csb: Felëjë akùmùlatora

en: Battery status unknown
csb: Nieznóny stón akùmùlatora

en: N/A
csb: N/T

en: This utility shows the status of your laptop battery.
csb: Nôrzãdze wëskrzëniwiającé stón akùmùlatóra laptopa.

note: true
en: HAL backend enabled.
csb: Włączoné wspiarce HAL.

note: false
en: Legacy (non-HAL) backend enabled.
csb: Włączoné sztandardowé wspiarce (nié HAL).

en: Battery Charge Monitor
csb: Mònitor równi naladowaniô baterijów

en: Monitor a laptop's remaining power
csb: Mònitorëjë równiã naladowania baterëjów laptopa

en: Battery Charge Monitor Preferences
csb: Nastôwë mònitora naladowaniô baterëji

en: _Compact view
csb: _Scësniony wëzdrzatk

en: (shows single image for status and charge)
csb: (wëskrzëni keden òbrôzk dlô stónu ë ladowaniô)

en: _Expanded view
csb: _Rozszérzony wëzdrzatk

en: (two images: one for status, one for charge)
csb: (dwa òbrôzczi: jeden dlô stónu, drëdżi dlô ladowaniô)

en: _Show time/percentage:
csb: _Wëskrzëni czas/procentë:

en: Show _time remaining
csb: Wëskrzëni òstałi _czas

en: Show _percentage remaining
csb: Wëskrzëni òstałé _procentë

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
csb: _Òstrzégôj jeżlë naladowanié baterëji spadnie do:

en: _Notify when battery is fully recharged
csb: _Dôj wiédzã jak baterëja je fùl naladowónô

en: HAL error
csb: Fela HAL

en: Could not create libhal_ctx
csb: Nié mòże ùsôdzëc libhal_ctx

en: No batteries found
csb: Felënk baterëji

en: Unable to initialise HAL: %s: %s
csb: Nié mòże zainicjowac HAL: %s: %s

en: Red value level
csb: Wôrtnota czerwiòny równi

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
csb: Równiô naladowaniô baterëji, niżi chtërni ji symbòl je wëskrzëniwóny na czerwiono. Téż wôrtnota prze jaczi je wëskrzëniwónô òstrzéga ò rozladowaniu.

en: Warn on low time rather than low percentage
csb: Òstrzéga ò zaòstałim czasu w môl procentach

en: Low Battery Notification
csb: Dôwanié wiédzë ò wëladowóny baterëji

en: Notify user when the battery is low.
csb: Dôwanié wiédzë brëkòwnikòwi ò wnet wëladowóny baterëji.

en: Full Battery Notification
csb: Dôwanié wiédzë ò fùl naladowaniu

en: Notify user when the battery is full.
csb: Dôwanié wiédzë brëkòwnikòwi ò fùl naladowóny baterëji.

en: Beep for warnings
csb: Zwãk przë òstrzégach

en: Beep when displaying a warning.
csb: Zwãk przë òstrzégach

en: Upright (small) battery
csb: Môłô baterëja (prawi górny nórcëk)

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
csb: 0 - bez eticzétë, 1 - procentë, 2 - òstałi czas.

en: Battstat Factory
csb: Generatora stónu akùmùlatora

en: Available palettes
csb: Przistãpne palétë

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
csb: Wstawi "%s"

en: Character Palette
csb: Paléta cëchów

en: Insert characters
csb: Nôrzãdze do wlëmianiô céchów

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
csb: PRZESTARZAŁË- Znaczi wëskrzëniwané przë zrëszaniém apleta

en: List of available palettes
csb: Lësta przistãpnëch palétów

en: Charpicker Applet Factory
csb: Generatora apletu wëbiérkù céchów

en: _Edit
csb: _Edicëjô

en: _Palette:
csb: _Paléta:

en: Modify a palette by adding or removing characters
csb: Zjinaczë paletã przez dodôni czé rëmôwónié céchów

en: Add Palette
csb: Dodôj palétã

en: Edit Palette
csb: Editëje palétã

en: Palettes list
csb: Lësta palétów

en: _Palettes:
csb: _Palétë:

en: Add button
csb: Knąpa dodôwaniô

en: Click to add a new palette
csb: Klëkni bë dodac nową palétã

en: Edit button
csb: Knąpa edicëji

en: Click to edit the selected palette
csb: Klëkni abë editowac wëbróną palétã

en: Delete button
csb: Knąpa rëmaniô

en: Click to delete the selected palette
csb: Klëkni abë rëmnąc wëbróną palétã

en: Character Palette Preferences
csb: Nôstawë palétë céchów

en: _Monitored CPU:
csb: _Mònitorowóny procesora:

en: _Appearance:
csb: _Wëzdrzatk:

en: Show CPU frequency as _percentage
csb: Wëskrzëni wielerazowiznë procesora jakno _procentë

en: Could not open help document
csb: Nie je mòżno òtemknąc dokùmentu pòmòcë

en: This utility shows the current CPU Frequency
csb: Nôrzãdze wëskrzëniwiającé biéżną wielerazowiznã procesora.

en: Graphic
csb: Grafika

en: Graphic and Text
csb: Grafikòwò-tekstowim

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
csb: Nié mdze mòżna zmieniac wielerazowiznë kòmpùtra. Mòże bëc że je òn lëchò skònfigùrowòny abò nié wspierô zmian wielerazowiznë procesora.

en: (mounted)
csb: (zamòntowóné)

en: (not mounted)
csb: (nie zamòntowóné)

en: _Open %s
csb: _Òtemkni %s

en: Un_mount %s
csb: Ò_dmòntëjë %s

en: _Mount %s
csb: _Zamòntëjë %s

en: _Eject %s
csb: _Wësëni %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
csb: Aplet do mòntowaniô ë òdmòntowaniô blokòwëch wòluminów.

en: Disk Mounter
csb: Nôrzãdze do mòntowaniô disków

en: Directory in which the theme is located
csb: Katalog, w chtërnëm je mòtiw

en: Geyes Applet Factory
csb: Generatora apletu Geyes

en: Can not launch the eyes applet.
csb: Nie je mòżńo zrëszëc apletu òczë.

en: Geyes Preferences
csb: Nôstawë Geyes

en: Themes
csb: Mòtiwë

en: _Select a theme:
csb: _Wëbiérk mòtiwù:

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
csb: © 1999-2005 by S. Papadimitriou ë jini

en: _Update
csb: Zakt_ualni

en: GNOME Weather
csb: Wiodro GNOME

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
csb: Gard: %s
    Blónë: %s
    Cepłota: %s

en: City:
csb: Gard:

en: Last update:
csb: Slédnô aktualizacëja:

en: Temperature:
csb: Cepłota:

en: Wind:
csb: Wiater:

en: Radar Map
csb: Radarowô karta

en: _Visit Weather.com
csb: Ò_baczë Weather.com

en: Visit Weather.com
csb: Òbaczë Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
csb: Klëkni, abë òbaczëc Weather.com

en: Address Entry
csb: Wpisënk adresë

en: Enter the URL
csb: Wpiszë URL

en: _Automatically update every:
csb: _Aùtomatnô aktualizacëjô co:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
csb: metrë

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
csb: mile

en: Enable _radar map
csb: _Radarowô karta

en: A_ddress:
csb: _Adresa:

en: _Find:
csb: _Naleze:

en: Find _Next
csb: Naleze _zôstne

en: _Options
csb: Ò_ptacëjë

en: Refresh
csb: Zladëjë znowa

en: No items in history
csb: Felëje elementów w historëji

note: build file select dialog
en: Start program
csb: Zrëszë program

en: Command line
csb: Réza pòlétów

en: Command Line Preferences
csb: Nôstawë rézë pòlétów

en: Size
csb: Miara

en: _Width:
csb: _Szérz:

en: _Use default theme colors
csb: _Domëslne farwë mòtiwù

en: Command line _foreground:
csb: Farwa _tekstu rézë pòlétów:

en: Command line _background:
csb: Farwa _spòdkù rézë pòlétów:

en: _Macros:
csb: _Makra:

en: _Add Macro...
csb: _Dodôj makro...

en: _Delete Macro
csb: _Rëmôj makro

en: Macros
csb: Makra

en: Add New Macro
csb: Dodôj nowé makro

en: Show frame
csb: Pòkażë ramã

en: Width
csb: Szérz

en: Width of the applet
csb: Szérz apletu

en: Use the default theme colors
csb: Brëkòwanié domëslnëch farwów mòtiwù

en: Use theme colors instead of custom ones.
csb: Brëkòwanié domëslnëch farwów mòtiwù w môl swòjëch.

en: History list
csb: Lësta historëji

en: Browser
csb: Przezérnik

en: Click this button to start the browser
csb: Klëkni na nã knąpã, abë òtemknąc przezérnik

en: History
csb: Historëjô

en: Command Line
csb: Réza pòlétów

en: Mini-Commander applet
csb: Aplet Mini-Commander

en: This applet adds a command line to the panel
csb: Nen aplet dodôwô do panelu rézã pòlétów

en: You must specify a command
csb: Nót je dac pòlét

en: Using GStreamer 0.10.
csb: Brëkùjë GStreamer 0.10.

en: _Activate
csb: _Aktiwùjë

en: _Deactivate
csb: _Deaktiwùjë

en: Time connected: %.1d:%.2d
csb: Czas pòłączeniô: %.1d:%.2d

en: Not connected
csb: Niepòłączony

en: Password:
csb: Parola:

en: Processor
csb: Procesor

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
csb[0]: %s:
    brëkòwóne %u%%
csb[1]: %s:
    brëkòwóne %u%%
csb[2]: %s:
    brëkòwóne %u%%

en: _Processor
csb: _Procesor

en: _Network
csb: _Séc

en: _Load
csb: Z_ladëjë

en: milliseconds
csb: milisekùnd

en: _User
csb: _Brëkòwnik

en: S_ystem
csb: S_ystema

en: I_dle
csb: _Wòlnô

en: F_ree
csb: Wò_lnô

en: _Background
csb: _Spódk

en: _Used
csb: _Brëkòwóny

en: Load
csb: Zladëjë

en: _Average
csb: _Strzédnô

en: Harddisk
csb: Cwiardy disk

en: _Read
csb: _Przeczëtóné

en: _Write
csb: _Zapiszë

en: Use fo_nt from the system theme
csb: Brëkòwanié fòntu z systemòwegò mòtiwù

en: _Delete All
csb: _Rëmôj wszëtkò

en: Resize note
csb: Zmiana miarë

en: Use default fo_nt
csb: Brëkòwanié domëslnegò fòntu

en: Use default co_lor
csb: Brëkòwanié domëslny _farwë

en: _Title:
csb: _Titel:

en: Default color for font
csb: Domëslnô farwa dlô fòntu

en: Go to Trash
csb: Biéj do kòsza

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
csb[0]: %d element w kòszu
csb[1]: %d elementë w kòszu
csb[2]: %d elementów w kòszu

en: No Items in Trash
csb: Felëje elementów w kòszu

en: Trash Applet
csb: Aplet kòsza

en: Empty all of the items from the trash?
csb: Czë rëmnąc wszëtczé elementë z kòsza?

en: GNU Image Manipulation Program
csb: Editora òbrôzów GIMP

en: Show version information and exit
csb: Wëskrzëniô wëdowiédzã ò wersëji ë wëchòdzy

en: Show license information and exit
csb: Wëskrzëniô wëdowiédzã ò licencëji ë wëchòdzy

en: Be more verbose
csb: Wëskrzëniô dodôwną wëdowiédzã

en: Start a new GIMP instance
csb: Zrëszô nową kòpijã programë GIMP

en: Open images as new
csb: Òtmëkô òbrazë jakno nowé

en: Run without a user interface
csb: Zrëszô bez interfejsu brëkòwnika

en: Do not load any fonts
csb: Nie ladëjë niżódnych fòntów

en: [FILE|URI...]
csb: [LOPK|URI...]

en: Another GIMP instance is already running.
csb: Jinszô programa GIMP je ju zrëszonô.

en: %s version %s
csb: %s wersëjô %s

en: Channels
csb: Kanalë

en: Colormap
csb: Paléta farwów

en: Configuration
csb: Kònfigùracëjô

en: Context
csb: Kòntekst

en: Debug
csb: Debùgòwanié

en: Dialogs
csb: Dialogòwé òkna

en: Dock
csb: Dokòwanié

en: Dockable
csb: Zadokòwóné

note: Document History
en: Document History
csb: Historëjô dokùmentów

en: Error Console
csb: Kònsola felów

en: File
csb: Lopk

en: Gradient Editor
csb: Editorë gradientów

note: initialize the list of gimp gradients
en: Gradients
csb: Gradientë

en: Layers
csb: Lédżi

en: Palette Editor
csb: Editora palétë

note: initialize the list of gimp palettes
en: Palettes
csb: Palétë

note: initialize the list of gimp patterns
en: Patterns
csb: Mùsterë

en: Plug-Ins
csb: Wtëkôcze

note: Quick Mask Color
en: Quick Mask
csb: Chùtkô maska

en: Select
csb: Wëbiérk

note: initialize the template list
en: Templates
csb: Szablónë

en: Tool Options
csb: Òptacëje nôrzãdza

en: Tools
csb: Nôrzãdza

en: Paths
csb: Stegnë

en: View
csb: Pòdzérk

en: Untitled
csb: Bez miona

en: File Type
csb: Ôrt lopka

en: File Name:
csb: Miono lopka:

en: File Size:
csb: Miara lopka:

en: File Type:
csb: Ôrt lopka:

en: /dev/urandom is not a character device
csb: /dev/urandom nie je céchòwim ùrządzeniém

en: could not find user "%s" on system
csb: ni mòże nalezc w systemie brëkòwnika "%s"

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn't exist
csb: Serwer mô bëc zrëszony przez brëkòwnika %s, taczegò równak nie dô

en: Couldn't set groupid to %d
csb: Ni mòże nastôwic identifikatorã karna na %d

en: initgroups () failed for %s
csb: Fùnkcëjô initgroups () nie darzëła sã dlô %s

en: Couldn't set userid to %d
csb: Ni mòżé nastôwic identifikatora brëkòwanika na %d

en: %s: Error setting %s to %s
csb: %s: fela nastôwù %s na %s

en: %s: Server priority couldn't be set to %d: %s
csb: %s: ni mòże nastôwic prioritetu serwera na %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
csb: %s: pùsti pòlet serwera dlô ekranu %s

en: Username
csb: Miono brëkòwnika

en: The username
csb: Miono brëkòwnika

en: Hostname
csb: Miono kòmpùtra

en: The hostname
csb: Miono kòmpùtra

en: Display Device
csb: Ùrządzenié wëskrzëniającé

en: The display device
csb: Miono wëskrzëniającégò ùrządzenia

en: Username:
csb: Miono brëkòwnika:

en: no user account available
csb: felënk kònta brëkòwnika

en: Unable to change to user
csb: Ni mòże zmienic brëkòwnika

en: Could not create socket!
csb: Ni mòże ùsôdzëc gniôzda!

en: Print GDM version
csb: Wëskrzëniô wersëjã GDM

en: GNOME Display Manager
csb: Menedżera wëskrzënianiô GNOME

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
csb: Robòczô sesëjô menadżera wëskrzënianiô GNOME

en: Select System
csb: Wëbiérk systemë

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
csb: XDMCP: ni mòże ùsôdzëc bùfora XDMCP!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
csb: XDMCP: ni mòże czëtac nôdgłówka XDMCP!

en: Failed to open file '%s': %s
csb: Òtemkniãce lopka '%s': %s nie darzëło sã

en: Image file '%s' contains no data
csb: Lopk z òbrôzã '%s' nie zamëkô w se pòdôwków

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
csb: Wczëtanié òbrôzu "%s" nie darzëło sã: nieznónô przëczëna, prawdopòdóbno lopk z felą.

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
csb: Nie mòże òdczëtac animacëji "%s": nieznónô przëczëna, prawdopòdóbno lopk animacëji mô felã.

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
csb: Nie mòże wladowac mòdulu czëtaniô òbrôzów: %s: %s

en: Image type '%s' is not supported
csb: Òbrôżë ôrtu "%s" nie są wspieróné

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
csb: Nie mòże pòznac fòrmatu òbrôzu w lopkù '%s'

en: Unrecognized image file format
csb: Nierozpòznóny fòrmat lopka z òbrôzã

en: Failed to load image '%s': %s
csb: Nie mòże wladowac òbrôzu '%s':%s

en: Error writing to image file: %s
csb: Fela przë zapisënkù do lopka òbrôzu: %s

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
csb: Ta kòpiëjô gdk-pixbuf nie zezwôlô na zapisënk òbrôzu w fòrmace: %s

en: Insufficient memory to save image to callback
csb: Felëjë pamiãcë bë zapisac òbrôz do òdczëtaniô

en: Failed to open temporary file
csb: Nie mòże òtemknąc timczasowégò lopka

en: Failed to read from temporary file
csb: Nie mòże czëtac timczasowégò lopka

en: Failed to open '%s' for writing: %s
csb: Nie mòże òtemknąc '%s' do zapisënkù: %s

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
csb: Nie mòże zamknąc lopka "%s" pò zapisaniém w nim òbrôzu. Mògło dońc do niezapisania dzélu pòdôwków: %s

en: Insufficient memory to save image into a buffer
csb: Felëjë pamiãcë bë zapisac òbrôz do bùfora

en: Internal error: Image loader module '%s' failed to complete an operation, but didn't give a reason for the failure
csb: Bënowô fela: Mòduł "%s" òdczëtëjący òbrôżë nie skùczëł òperacëji, nie pòdając przëczënë nieùdałoscë

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
csb: Fùnkcëjô przërostowégò òdczëtu òbrôzów ôrtu "%s" nie je wspieranô.

en: Image format unknown
csb: Nieznóny fòrmat òbrôzu

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
csb[0]: Felëjë pamiãcë na bùfor òbrôzu ò miarze %u bajta
csb[1]: Felëjë pamiãcë na bùfor òbrôzu ò miarze %u bajtów
csb[2]: Felëjë pamiãcë na bùfor òbrôzu ò miarze %u bajtów

en: Invalid header in animation
csb: Zmiłkòwi nagłówk animacëji

en: Not enough memory to load animation
csb: Felëjë pamiãcë do wladowaniô animacëji

en: The ANI image format
csb: Fòrmat òbrôzu ANI

en: BMP image has bogus header data
csb: Zmiłkòwi nagłówk òbrôzu BMP

en: Not enough memory to load bitmap image
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié bitmapë z lopkù

en: Couldn't write to BMP file
csb: Nie je mòżno zapisac do lopkù BMP

en: The BMP image format
csb: Fòrmat òbrôzu BMP

en: The GIF image format
csb: Fòrmat òbrôzu GIF

en: The ICO image format
csb: Fòrmat òbrôzu ICO

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
csb: Jakòsc òbrôzu JPEG mùszi bëc wôrtnotą òd 0 do 100; wôrtnota '%s' nie je pòprôwna.

en: The JPEG image format
csb: Fòrmat òbrôzu JPEG

en: Failure reading GIF: %s
csb: Felô prze òdczëtanim òbrôzu GIF: %s

en: Internal error in the GIF loader (%s)
csb: Bënowô fela przë mòdule òdczëtaniô òbrôzów GIF (%s)

en: Not enough memory to load GIF file
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié lopkù GIF

en: Not enough memory to composite a frame in GIF file
csb: Felëjë pamiãcë na zrobienié ramë w lopkù GIF

en: File does not appear to be a GIF file
csb: Lopk mést nie je lopkã GIF

en: Invalid header in icon
csb: Zmiłkòwi nagłówk ikònë

en: Not enough memory to load icon
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié ikònë

en: Icon has zero width
csb: Szérz ikònë je zerowô

en: Icon has zero height
csb: Wiżô ikònë je zerowô

en: Not enough memory to load ICO file
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié lopkù ICO

en: Image too large to be saved as ICO
csb: Òbrôz je za wiôldżi, żebë móc zapisac gò jakò ICO

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
csb: Felô przë interpretacëji lopkù z òbrôzã JPEG (%s)

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié lopkù, spróbùjë zasztëkac jaczé programë abë zwòlnic pamiãc

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié lopkù JPEG

en: Couldn't create new pixbuf
csb: Nie je mòżno zrobic nowégò bùfora piksmapë

en: No palette found at end of PCX data
csb: Nie je nalazłô paléta na kùńcu pòdôwków PCX

en: The PCX image format
csb: Fòrmat òbrôzu PCX

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
csb: Lëczba bitów na kanal òbrôzu PNG nie je pòprôwnô.

en: Insufficient memory to load PNG file
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié lopkù PNG

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
csb: Klucze tekstowëch elementów PNG mùszą miec długòtã òd 1 do 79 céchów.

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
csb: Klucze tekstowëch elementów PNG mùszą byc céchama ASCII.

en: The PNG image format
csb: Fòrmat òbrôzu PNG

en: PNM file has an incorrect initial byte
csb: Lopk PNM zamëkô w se niepòprôwny zaczątkòwi bajt

en: PNM file has an image width of 0
csb: Plik PNM zamëkô w se òbrôz ò szérzë 0

en: PNM file has an image height of 0
csb: Plik PNM zamëkô w se òbrôz ò wiżë 0

en: Maximum color value in PNM file is 0
csb: Maksymalnô wôrtnota farwë w lopkù PNM je 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
csb: Maksymalnô wôrtnota farwë w lopkù PNM je za wiôlgô

en: Insufficient memory to load PNM context struct
csb: Felëjë pamiãcë na wladowanié strukturë kòntekstu PNM

en: Insufficient memory to load PNM file
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié lopkù PNM

en: RAS image has bogus header data
csb: Zmiłkòwi nagłówk òbrôzu RAS

en: RAS image has unknown type
csb: Nieznóny fòrmat òbrôzu RAS

en: Not enough memory to load RAS image
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié òbrôzu RAS

en: The Sun raster image format
csb: Rastrowi fòrmat òbrôzu firmë SUN

en: TGA image has invalid dimensions
csb: Òbrôz TGA mô zmiłkòwe miarë

en: Archive Manager
csb: Menedżera archiwów

en: Create and modify an archive
csb: Ùsôdzanié ë zmianë archiwów

en: Load Options
csb: Ladëjë òptacëje

en: _Other Options
csb: _Jinszé òptacëje

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
csb: <span weight="bold" size="larger">Nóternô je parola</span>

en: _Files:
csb: _Lopczi:

en: example: *.txt; *.doc
csb: Na przëmiôr: *.txt; *.doc

en: _All files
csb: W_szëtczé lopczi

en: _Selected files
csb: _Wëbróné lopczi

en: Password
csb: Parola

en: S_elect the files you want to update:
csb: Pr_oszã wëbrac lopczi do zaktualnienia:

en: Extract Here
csb: Rozpakùjë tuwò

en: Extract To...
csb: Rozpakùjë do...

en: Open
csb: Òtemkni

en: %s Properties
csb: %s Swòjiznë

en: C_reate
csb: Ù_sôdzë

en: Show this dialog at startup
csb: Wëskrzëni to òkno przë sztarce

en: Welcome Screen
csb: Ekran przëwitaniô

en: Introduction to Linux Mint
csb: Wprowadzenié do Linux Mint

en: Install Multimedia Codecs
csb: Winstalëjë kòdeczi mùltimediów

en: Add all the missing multimedia codecs
csb: Dodôj wszëtczé felëjacé kòdeczi mùltimediów

en: Software Manager
csb: Menedżera softwôrë

en: Welcome to Linux Mint
csb: Witómë w Linux Mint

en: Upload Manager
csb: Menadżera sélaniô

en: %(percentage)s of %(number)d files - Uploading to %(service)s
csb: %(percentage)s %(number)d lopków - Wladënk do %(service)s

en: %(percentage)s of 1 file - Uploading to %(service)s
csb: %(percentage)s 1 lopka - Wladënk do %(service)s

en: The upload to '%(service)s' was cancelled
csb: Wladënk do '%(service)s' òstôł òprzestóny

en: Upload to '%s' failed:
csb: Fela wladënkù do '%s':

en: Successfully uploaded %(number)d files to '%(service)s'
csb: Ùdałi wladënk %(number)d lopków do '%(service)s'

en: Successfully uploaded 1 file to '%(service)s'
csb: Ùdałi wladënk 1 lopka do '%(service)s'

en: Do you want to cancel this upload?
csb: Chcesz òprzestac nen wladënk?

en: Run in the background
csb: Zrëszë w spódkù

en: Cancel upload?
csb: Òprzestac wladënk?

en: Uploading %(number)d files to %(service)s
csb: Wladënk %(number)d lopków do %(service)s

en: Uploading 1 file to %(service)s
csb: Wladënk 1 lopka do %(service)s

en: %(size_so_far)s of %(total_size)s - %(time_remaining)s left (%(speed)s/sec)
csb: %(size_so_far)s z %(total_size)s -òstało %(time_remaining)s (%(speed)s/sek.)

en: %(size_so_far)s of %(total_size)s
csb: %(size_so_far)s z %(total_size)s

en: Unknown service: %s
csb: Nieznónô ùsłëżnota: %s

en: File larger than service's maximum
csb: Lopk je wikszô jakno zezwôlony przez ùsłëżnotã

en: Could not get available space
csb: Ni mòże sprôwdzëc wòlnegò placu

en: File larger than service's available space
csb: Lopk je wikszy jakno wòlny plac

en: File uploaded successfully.
csb: Lopk ùdało wësłóny.

en: connection successfully established
csb: ùdałé domëslné sparłãczenié

en: Uploading the file...
csb: Sélanié lopka...

en: This service requires a password.
csb: Do ti ùsłëżnotë je nót parolë.

en: URL:
csb: Adresa URL:

en: %(1)s is not set in the config file found under %(2)s or %(3)s
csb: %(1)s nie je nastôwiony w kònfigùracjowim lopkù nalazłim pòd %(2)s abò %(3)s

en: Upload services
csb: Ùsłëżnotë sélaniô

en: Services:
csb: Ùsłëżnotë:

en: Upload manager...
csb: Menadżera sélaniô...

en: Drag &amp; Drop here to upload to %s
csb: Przecygni ë ùpùszczë tuwò bë sélac do %s

en: Close
csb: Zamkni

en: <b>Please enter a name for the new upload service:</b>
csb: <b>Proszã wpisac miono nowi ùsłëżnotë sélaniô:</b>

en: Service name:
csb: Miono ùsłëżnotë:

en: Check connection
csb: Sprôwdzë sparłãczenié

en: Type:
csb: Ôrt:

en: Host:
csb: Kòmpùtr:

en: User:
csb: Brëkòwnik:

en: Timestamp:
csb: Datownik:

en: Hostname or IP address, default:
csb: Miono serwera abò adresë IP, domëslny:

en: Remote port, default is 21 for FTP, 22 for SFTP and SCP
csb: Daleczi pòrt, domëslny to 21 dlô FTP, 22 dlô SFTP ë SCIP

en: Username, defaults to your local username
csb: Miono brëkòwnika, domëslno takô jakno môlowô

en: Password, by default: password-less SCP connection, null-string FTP connection, ~/.ssh keys used for SFTP connections
csb: Parola, domëslno: sparłãcznié SCP bez paolë, pùstô wôrtnota dlô sparłãczenia FTP, klucze ~/.ssh dlô spałãczeniô SFTP

en: Timestamp format (strftime). By default:
csb: Fòrmat datownika (strftime). Domëslno:

en: Directory to upload to. <TIMESTAMP> is replaced with the current timestamp, following the timestamp format given. By default: .
csb: Katalog do sélaniô. <TIMESTAMP> je zastãpiony z aktualnym datownikã, zgódno z wëbrónym fòrmatã. Domëslno: .

en: Could not save configuration change
csb: Ni mòże zapisac zmianë kònfigùracëji

en: Define upload services
csb: Definiujë ùsłëżnotë sélaniô

en: Domain Blocker
csb: Blokòwanié domenów

en: Blocked domains
csb: Blokòwóné domënë

en: Block access to selected domain names
csb: Blokùjë przëstãp do wëbrónych domenów

en: Parental Control
csb: Kòntrola przez starszëch

en: Use custom colors
csb: Brëkùjë swòjich farwów

en: Background:
csb: Spòdlé:

en: Headings:
csb: Nadgłówczi:

en: Button icon:
csb: Ikòna knąpë:

en: Install package '%s'
csb: Instalëjë paczét '%s'

en: Launch when I log in
csb: Włączë pò wlogòwaniu

en: Uninstall
csb: Òdinstalëjë

en: Couldn't save favorites. Check if you have write access to ~/.linuxmint/mintMenu
csb: Ni mòże zapisac ùlëbników. Sprôwdzë czë môsz prawa zôpisu do ~/.linuxmint/mintMenu

en: Browse and install available software
csb: Przezérôj ë instalëjë przëstãpną softwôrã

en: Reviews
csb: Recenzëje

en: Search in packages summary (slower search)
csb: Szëkba w zesëmòwaniu paczétów (wòlnô szëkba)

en: Search in packages description (even slower search)
csb: Szëkba w òpisënkù paczétów (jesz wòlniészô szëkba)

en: Web
csb: Séc

en: Email
csb: E-mail

en: Chat
csb: Gôdka

en: File sharing
csb: Wëmiana lopków

en: Sound and video
csb: Zwãk ë òbrôz

en: 3D
csb: Trzëmiarowé

en: Drawing
csb: Céchòwanié

en: Photography
csb: Fòtografijô

en: Publishing
csb: Pùblikòwanié

en: Scanning
csb: Skanowanié

en: Viewers
csb: Przezérniczi

en: Board games
csb: Planszowé grë

en: Real-time strategy
csb: Strategijô realnegò czasu

en: Turn-based strategy
csb: Startegijô òpiartô na rundach

en: Emulators
csb: Emùlatorë

en: Simulation and racing
csb: Symùlacëjô ë góńbë

en: System tools
csb: Systemòwé nôrzãdza

en: Upgrade
csb: Zaktualni

en: Finished
csb: Skùńczoné

en: Install new applications
csb: Instalëjë nową aplikacëjã

en: Categories
csb: Kategòrëje

en: Package
csb: Paczétë

en: Desktop Settings
csb: Nastôwë pùltu

en: Desktop icons
csb: Ikònë pùltu

en: Toolbars
csb: Listwë nôrzãdzów

en: Select the items you want to see on the desktop:
csb: Wëbierzë elementë, chtërné chcesz wëskrzënic na pùlce:

en: Mounted Volumes
csb: Zamòntowóné ùrządzenia

en: Don't show window content while dragging them
csb: Nie wëskrzëniwôj zamkłoscë òkna przë jegò przecyganiu

en: Use system font in titlebar
csb: Brëkùjë systemòwégò fònta w titlowi listwie

en: Buttons layout:
csb: Szablóna knąpów:

en: Show icons on menus
csb: Wëskrzëni ikònë w menu

en: Buttons labels:
csb: Eticzétë knapów:

en: Traditional style (Right)
csb: Tradicjowi sztél (Prawò)

en: Mac style (Left)
csb: Sztél Maca (Lewò)

en: Fine-tune desktop settings
csb: Dopasëjë nastôwë pùltu

en: Backup Tool
csb: Nôrzãdze zazychrowaniô pòdôwków

en: Backing up:
csb: Ùsôdzanié kòpiji bezpiekù:

en: Calculating...
csb: Rechòwanié...

en: Restoring:
csb: Doprowôdzanié nazôd:

en: Make a backup of your home directory
csb: Zazychrëjë pòdôwczi twòjegò domôcegò kataloga

en: Exclude files
csb: Wëłączoné lopczi

en: Exclude directories
csb: Wëkluczë katalodżi

en: Please enter your password
csb: Proszã wpisac swòją parolã

en: Mounting %(partition)s on %(mountpoint)s
csb: Mòntowanié %(partition)s na %(mountpoint)s

en: Copying %s
csb: Kòpérowanié %s

en: Removing live configuration (packages)
csb: Nastôw kònfigùracëji live (paczétë)

en: Setting hostname
csb: Nastôw miona kòmpùtra

en: Setting locale
csb: Nastôw lokalnych òptacëji

en: Setting keyboard options
csb: Nastôw òptacëji klawiaturë

en: Installing bootloader
csb: Instalacëjô zrëszëniowi programë

en: WARNING: The grub bootloader was not configured properly! You need to configure it manually.
csb: BÔCZËNK: Zrëszeniowô programa GRUB nie je dobrze skòfigùrowónô! Je nót jã rãczno skòfigùrowac.

en: Cleaning APT
csb: Czëszczenié APT

en: Installation finished
csb: Instalacëjô zakùńczonô

en: Configuring bootloader
csb: Kònfigùracëjô zrëszeniowi programë

en: Checking bootloader
csb: Sprôwdzanié zrëszeniowi programë

en: Variant
csb: Wariant

en: Overview
csb: Przezéranié

en: %s Installer
csb: %s Instalownik

en: OK
csb: JO

en: Your full name
csb: Twòjé miono ë nôzwëskò

en: Your username
csb: Twòjé miono brëkòwnika

en: Your password
csb: Twòjô parola

en: Bootloader
csb: Zrëszeniowô programa

en: Install GRUB
csb: Instalowanié GRUBa

en: Model
csb: Mòdel

en: Device
csb: Ùrządzenié

en: Operating system
csb: Òperacjowô systema

en: Mount point
csb: Pùnkt mòntowaniô

en: Free space
csb: Wòlny plac

en: Installation Tool
csb: Instalacjowé ùrządzenié

en: Localization
csb: Lokalizacëjô

en: Language:
csb: Jãzëk:

en: Timezone:
csb: Czasowô cona:

en: Keyboard layout:
csb: Nastôw klawiaturë:

en: User settings
csb: Nastôwë brëkòwnika

en: Real name:
csb: Miono ë nôzwëskò:

en: Username:
csb: Miono brëkòwnika:

en: disabled
csb: wëłączoné

en: Hostname:
csb: Miono kòmpùtra:

en: Filesystem operations
csb: Òperacëje systemë lopków

en: Do not install bootloader
csb: Nie instalëje zrëszeniowi programë

en: Installation error
csb: Instalacjowô fëla

en: No
csb: Nié

en: Yes
csb: Jo

en: Copy
csb: Kòpérëjë

en: Paste
csb: Wlepi

en: Show Text
csb: Wëskrzëni tekst

en: Hide Text
csb: Zatacë tekst

en: System Information
csb: Wëdowiédzô ò systemie

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
csb: Nastôwë panela

en: Applets
csb: Apletë

en: Looking Glass
csb: Lupa

en: Connect to...
csb: Sparłãczë z...

en: Screen Keyboard
csb: Ekranowô klawiatura

en: Show Keyboard Layout
csb: Wëskrzëni nastôw klawiaturë

en: Show Character Table
csb: Wëskrzëni tôfls céchów

en: Add to favorites
csb: Dodôj do ùlëbników

en: All Applications
csb: Wszëtczé aplikacëje

en: Recent Files
csb: Slédno brëkòwóné lopczi

en: Clear list
csb: Wëczëszczë lëstã

en: Leave the session
csb: Òpùszczë sesëjã

en: <unknown>
csb: <nieznóny>

en: disconnecting...
csb: rozparłãczanié...

en: connecting...
csb: sparłãcznié..

en: Enable networking
csb: Włączë séc

en: Network Settings
csb: Sécowi nastôw

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
csb: Nastôwë

en: Sound Settings
csb: Nastôw zwãkù

en: Administrator
csb: Sprôwnik

en: Lock the screen
csb: Blokùje ekran

en:  - the Cinnamon session manager
csb:  - menadżer sesji Cinnamon

note: Translators: This is a time format with full date used for AM/PM.
en: %A %B %e, %l:%M:%S %p
csb: %A %e %B, %l:%M:%S %p

en: %A %B %e, %l:%M %p
csb: %A %e %B, %l:%M %p
