extra - en to dv translation catalogue (120 entries)

en: Appearance
dv: އެޕިއަރަންސް

en: Email
dv: އީމެއިލް

en: Password
dv: ޕާސްވަރޑް

en: Keyboard
dv: ކީބޯޑް

en: Universal Access
dv: ހުރިހާދިމލަކުން ވަދެވޭ

en: System
dv: ސިސްޓަމް

en: Shortcut
dv: ޝޯރޓްކަޓް

en: Hardware
dv: ހާރޑްވެއަރ

en: Universal Access Settings
dv: ވަނުމުގެ ސެޓިން ހެދުން

en: Personal
dv: އަމިއްލަަ

en: Administration
dv: އިދާރީ

en: Multimedia menu
dv: މަލްޓިމީޑިއާ މެނޫ

en: Sound & Video
dv: އަޑު އަދި ވީޑިއޯ

en: Programming
dv: ޕްރޮގްރާމިންގް

en: Tools for software development
dv: ސޮފްޓްވެޔާރ ޑެވެލޮޕް ކުރުމުގެ ޓޫލްސްތައް

en: Education
dv: ތައުލީމު

en: Games
dv: ގޭމްސް

en: Games and amusements
dv: ގޭމުތަކާއި މުނިފޫހިފިލުވުންތައް

en: Graphics
dv: ގްރެފިކްސް

en: Graphics applications
dv: ގްރެފިކްސް އެޕްލިކޭޝަންތައް

en: Settings for several hardware devices
dv: ހާރޑުވެއަރ ޑިވައިސްތަކުގެ ސެޓިންގްތައް

en: Internet and Network
dv: އިންޓަރނެޓް އަދި ނެޓްވޯރކް

en: Network-related settings
dv: ނެޓްވޯރކާގުޅޭ ސެޓިންގްތައް

en: Look and Feel
dv: ބަލާބެލުން

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
dv: ޑެސްކްޓޮޕް ބަލާބެލުމާއި ހަރަކާތްތައް ކޮންޓްރޯލްކުރާ ސެޓިންގްސް

en: Internet
dv: އިންޓަނެޓް

en: Programs for Internet access such as web and email
dv: ވެބް އަދި އީމެއިލް ފަދަ އިންޓާނެޓްގެ ބޭނުންހިފާ ޕްރޮގްރާމުތައް

en: Office
dv: އޮފީސް

en: Office Applications
dv: އޮފީސް އެޕްލިކޭޝަންސް

en: Personal settings
dv: އަމިއްލަ ސެޓިންތައް

en: Change system-wide settings (affects all users)
dv: މުޅި ސިސްޓަމް ގެ ސެޓިންގްސް ބަދަލު ކުރައްވާ - ޔޫޒާޒްއެކުލެވޭގޮތަށް

en: Personal preferences
dv: އަމިއްލަ ގޮތްތައްަ

en: System settings
dv: ސިސްޓަމް ސެޓިންގްސް

en: System Tools
dv: ސިސްޓަމް ޓޫލްތައް

en: System configuration and monitoring
dv: ސިސްޓަމް ކޮންފިގަރ ކުރުމާއި މޮނިޓަރ ކުރުން

en: Accessories
dv: އެކްސެސަރީސް

en: Desktop accessories
dv: ޑެސްކްޓޮޕް އެކްސެސަރީސް

en: Personal preferences and administration settings
dv: އަމިއްލަ ޕުރިފަރަންސް އަދި އެޑުމިނިސްޓުރެޓަރ ސެޓިން

en: Applications that did not fit in other categories
dv: އެހެން ކެޓަގަރީތަކާ ނުގުޅޭ އެޕްލިކޭޝަންތަށް

en: Other
dv: އެހެނިހެން

en: Menu Editor
dv: މެނޫއެޑިޓްކުރާ

en: Edit Menus
dv: މެނޫތައް އެޑިތްކުރުން

en: _Applications:
dv: އެޕްލިކޭޝަންސް_

en: _Defaults
dv: ޑިފޯލްޓްސް_

en: _Menus:
dv: މެނޫތަށް_

en: Name
dv: ނަން

en: Show
dv: ދެއްކުން

en: Cannot find home directory: not set in /etc/passwd and no value for $HOME in environment
dv: ހޯމް ޑައިރޭކްޓަރީއެއް ނުފެނުނު -  $HOME ނުވަތަ /etc/password މައުލޫމާތުމަދު

en: Menu file
dv: މެނޫފައިލް

en: MENU_FILE
dv: މެނޫ_ފައިލް

en: Monitor for menu changes
dv: މެނޫ ބަދަލުވޭތޯ ބަލާ

en: Include <Exclude>d entries
dv: އެންޓްރީސްތައް ހިމެނޭ <Exclude>d

en: Include NoDisplay=true entries
dv: އެންޓްރީސްތައް ހިމެނޭ NoDisplay=true

en: Invalid desktop file ID
dv: ި ޑެސްކުޓޮޕް ފައިލް އައިޑީ ނުބައި

en: [Invalid Filename]
dv: [ނުބައި ފައިލްނަމެއް]

en:  <excluded>
dv:  <ނުހިމެނޭ>

en: 
    
    
    ==== Menu changed, reloading ====
dv: 
    
    
    ==== މެނޫބަދަލުވެފައި، އަލުންލޯޑްވަނީ ====

en: Menu tree is empty
dv: މެނޫ ޓްރީގައި އެއްޗެއްނެތް

en: - test GNOME's implementation of the Desktop Menu Specification
dv: ނޯމްގެ ޑެސްކުޓޮޕް މެނޫ އިމްޕުލިމެންޓޭޝަން ޓެސްޓުކުރައްވާ

en: Always show results window
dv: ރިސްލްޓް ވިންޑޯ އަބަދުވެސް ދައްކާ

en: <b>Selected Theme</b>
dv: <b>ތީމެއް ސިލެކްޓްކުރޭ</b>

en: <span size="large"><b>Updated plugins are available!</b></span>
dv: <span size="large"><b>އަޕްޑޭޓްކޮށްފައިވާ ޕްލަގިންސް ލިބެންއެބަހުރި</b></span>

en: _Install Updates
dv: _އަޕްޑޭޓްސް އިންސްޓޯލްކުރޭ

en: <b>First-launch Behavior</b>
dv: <b>ފަސްޓް-ލޯންޗް މަސައްކަތް ކުރާނެގޮތް</b>

en: Start GNOME Do at login.
dv: ލޮގިން ކުރާގަޑީގަ ޖީނޯމް ޑޫ ސްޓާރޓް ކުރަން.

en: Hide window on first launch (quiet mode).
dv: ފަސްޓް ލޯންޗްގަ ވިންޑޯ ހައިޑް ކުރަން (ކްއަޔަޓް މޯޑް)

en: Show notification icon
dv: ނޯޓިފިކޭޝަން އައިކޮން ފެންނަގޮތަށް

en: Show:
dv: ޝޯ:

en: Search:
dv: ހޯދާ:

en: _Configure
dv: _ކޮންފިގަރ

en: <span size="large" weight="heavy">Plugin name here</span>
dv: <span size="large" weight="heavy">ޕްލަގްއިން ގެ ނަން</span>

en: page1
dv: ޕޭޖް1

en: GNOME Do Preferences
dv: ޖީނޯމް ޑޫ ހެ ޕްރިފަރަންސްތައް

en: Background Color:
dv: ބެކްގްރައުންޑްގެ ކުލަ:

en: _Reset
dv: _ރިސެޓް

en: Show window shadow
dv: ވިންޑޯގެ ހިޔަނި ދައްކާ

en: Animate window
dv: ވިންޑޯ އެނިމޭޓްކުރޭ

en: Type To Search
dv: ހޯދުމައް ލިޔޭ

en: Type to begin searching
dv: ހޯދަންފެށުމައް ލިޔޭ

en: Type to start searching.
dv: ހޯދަންފެށުމައް ލިޔޭ

en: Username
dv: ޔޫޒަރ ނޭމް

en: Don't have an account?
dv: އެކައުންޓެން ނެތްތަ؟

en: Icon
dv: އައިކަން

en: Categories
dv: ބައިތައް

en: This application could not be indexed.
dv: މި އެޕްލިކޭޝަން އިންޑެކްސް އެއް ނުކުރެވޭނެ.

en: GNOME Special Locations
dv: ޖީނޯމް ޙާއްސަ ތަންތަން

en: Account validation failed!
dv: އެކައުންޓް ވެލިޑޭޝަން ފެއިލްވެއްޖެ!

en: Copy to Clipboard
dv: ކްލިޕްބޯޑައް ކޮޕީކުރޭ

en: Open
dv: ހުޅުވާ

en: Open With...
dv: ބޭނުންކޮއްގެން ހުޅުވާ...

en: Run
dv: ފަށާ

en: Clear
dv: ކްލެއަރ ކުރޭ

en: Previous 5 Results
dv: ފއިތުވި 5 ނަތީޖާ

en: Next 5 Results
dv: އަނެއް 5 ނަތީޖާ

en: GNOME Do
dv: ޖީނޯމް ޑޫ

en: Visit Homepage
dv: ހޯމްޕޭޖައްދޭ

en: Installation cancelled
dv: އިންސްޓޮލޭޝަން ކެންސަލްކުރެވިއްޖެ

en: Community Plugins
dv: ކޮމިއުނިޓީ ޕްލަގްއިންތައް

en: All Plugins
dv: ހުރިހާ ޕްލަގްއިންތަކެށް

en: Official Plugins
dv: އޮފިސަލް ޕްލަގްއިންތައް

en: Some of the required add-ins were not found
dv: ބޭނުންވާ ބައެއް އެޑްއިންތަކެއް ނުފެނުނު

en: Installation failed
dv: އިންސްޓޯލް ކުރުމުގަ މައްސަލައެއް

en: General
dv: އާއްމު

en: Action
dv: އެކްސަން

en: Plugins
dv: ޕްލަގްއިންތައް

en: plugin
dv: ޕްލަގްއިން

en: plugins
dv: ޕްލަގްއިންތައް

en: and
dv: އަދި

en:  is not a valid plugin file.
dv:  އަކީ ރަގަޅު ޕްލަގްއިން ފައިލެއް ނޫން

en:  are not valid plugin files.
dv:  އަކީ ރަގަޅު ޕްލަގްއިން ފައިލްތަކެއް ނޫން

en: About Do
dv: Do ގެ ތައާތަފް

en: About GNOME Do
dv: GNOME Do ގެ ތައާރަފް

en: Donate
dv: ޑޮނޭޓް

en: Support GNOME Do development!
dv: GNOME Do development އައް އެހީވެދީ!

en: Internal GNOME Do Items
dv: އެތެރޭގެ GNOME Do އައިޓަމްތައް

en: GNOME Do Item Sources
dv: ޖީނޯމް ޑޫ އައިޓަމް ގެ ސޯސްތައް

en: Quit
dv: ނުކުންނަ

en: Selected text
dv: ލިޔުން ސެލެކްޓުކުރޭ

en: No name
dv: ނަމެއް ނެތް

en: No description.
dv: އިތުރުމައުލޫމާތެއް ނެތް
