slick-greeter - en to frp translation catalogue (509 entries)

en: Invalid password, please try again
frp: Contrasényi invalîda

en: Failed to authenticate
frp: Èrròr d'autentificacion

en: Logging in...
frp: Conèccion…

en: Login Screen
frp: Ècran de conèccion

note: #-#-#-#-#  40 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# (itstool) path: para/guilabel
en: Accessibility
frp: Accèssibilitâ

en: Onscreen keyboard
frp: Cllâvo sur l’ ècran

en: High Contrast
frp: Yaut contrasto

en: Screen Reader
frp: Lectòr d’ ècran

en: Session Options
frp: Opcions de sèssion

en: Select desktop environment
frp: Opcion d’ enviromamènt

en: Guest Session
frp: Sèssion d’ invitâ

en: Cancel
frp: Anular

note: (itstool) path: para/guibutton
en: OK
frp: D’acôrd

en: Office
frp: Ofiço

note: #-#-#-#-#  40 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# (itstool) path: para/guilabel
en: Sound
frp: Son

en: Name
frp: Nom

en: User
frp: Usancér

en: Layout
frp: Disposicion

en: Path
frp: Chemin

en: Add
frp: Rapondre

en: Education
frp: Èducacion

en: Games
frp: Juè

en: Graphics
frp: Graficos

en: Internet
frp: Malyâjo

en: Office Applications
frp: Aplicacions d’ofiço

note: #-#-#-#-#  60 (mate-system-monitor 1.23.0)  #-#-#-#-# procman_create_sysinfo_view(); #-#-#-#-#  46 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Set 'heading' property for plugin #-#-#-#-#  45 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-#
en: System
frp: Sistèmo

en: No
frp: Non

en: Print
frp: Emprimar

en: Refresh
frp: Actualisar

en: Close
frp: Sèrrar

en: Scan Home
frp: Scanar la rèçua

note: #-#-#-#-#  59 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# (itstool) path: listitem/para
en: Device
frp: Aparèly

en: _User Name:
frp: Nom d’_usancér

en: Service _type:
frp: _Tipo de sèrviço

en: File is not a valid .desktop file
frp: Ce fôlyo est pas un fôlyo “.desktop” valido.

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
frp: Vèrsion '%s' de fôlyo desktop pas reconyua

en: Starting %s
frp: Après enrayér %s

en: Application does not accept documents on command line
frp: L’aplicacion accèpte pas de documents en linye de comanda

en: Unrecognized launch option: %d
frp: Opcion d’enrayement inconyua: %d

en: Not a launchable item
frp: Impossîblo d’enrayér l’objèt

en: FILE
frp: FÔLYO

en: Session management options:
frp: Opcions de mènement de sèssion

en: USER
frp: USANCÉR

note: #-#-#-#-#  40 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# (itstool) path: para/guibutton
en: Browse
frp: Pèrcorir

en: Background:
frp: Fond:

note: 23
en: _About
frp: _A propós

en: Default
frp: Prèdèfini

note: #-#-#-#-#  33 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# (itstool) path: entry/para #-#-#-#-#  32 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  30 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-#
en: Description
frp: Dèscripcion

en: Print this document
frp: Emrpimar lo document

en: _Cancel
frp: _Anular

en: None
frp: Nyun

note: #-#-#-#-#  40 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# (itstool) path: para/guibutton (itstool) path: para/guilabel
en: Help
frp: Èda

en: MATE Terminal
frp: Tèrminâl de MATE

en: A terminal emulator for the MATE desktop environment
frp: Un èmulatòr de tèrminâl por la chaplèta de MATE

[ctx: visible-name]
en: 'Default'
frp: «Prèdèfini»

en: Default color of text in the terminal
frp: Colòr prèdèfinia de texto diens lo tèrminâl

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
frp: Salyir du tèrminâl

en: Disabled
frp: Inactivo

note: Translators: Cursor blink: ...
en: Use system settings
frp: Utilisar los règllâjos du sistèmo

en: Terminal _bell
frp: Cllochèta de tèrminâl

en: _Password:
frp: _Contresinyo

en: Copy
frp: Copiar

en: Paste
frp: Agllètar

en: Edit
frp: Èditar

en: GEOMETRY
frp: GEOMÈTRI

en: MATE Terminal Emulator
frp: Èmulatòr de tèrminâl de MATE

en: Open _Terminal
frp: Ovrir un _tèrminâl

en: _Terminal
frp: _Tèrminâl

note: 10
en: _Paste
frp: _Glletar

en: Close this terminal?
frp: Sarrar cèti tèrminâl?

en: Title
frp: Titro

note: #-#-#-#-#  59 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# (itstool) path: listitem/para #-#-#-#-#  39 (mate-calc 1.23.0)  #-#-#-#-# Accessible name for the memory button Accessible name for the memory value button Tooltip for the memory button
en: Memory
frp: Mèmoère

en: Network History
frp: Historico de baranye

en: IPv6 network connection
frp: Conèxion a la baranye IPv6

en: IPv4 network connection
frp: Conèxion a la baranye IPv4

en: Unknown
frp: Enconyu

note: #-#-#-#-#  60 (mate-system-monitor 1.23.0)  #-#-#-#-# hardware section #-#-#-#-#  59 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# (itstool) path: varlistentry/term (itstool) path: listitem/para
en: Hardware
frp: Quincalye

note: #-#-#-#-#  60 (mate-system-monitor 1.23.0)  #-#-#-#-# disk space section #-#-#-#-#  59 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# (itstool) path: varlistentry/term (itstool) path: listitem/para
en: System Status
frp: È‛tâ de sistèmo

en: System Information
frp: Informacions de sistèmo

en: Home folder
frp: Cartâblo de rèçua

en: Change system time
frp: Changér l’hora du sistèmo

en: Configure hardware clock
frp: Configurar lo relojo de la quincalye

en: X Settings
frp: Règllâjo d’X

en: Manage X Settings
frp: Manèyér los règllâjos d’X

en: Program
frp: Programo

note: #-#-#-#-#  42 (mate-desktop 1.23.2)  #-#-#-#-# Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
frp: Pas de nom

en: Default session
frp: Sèssions prèdèfinia

en: Options
frp: Opcions

en: Lock Screen
frp: Blocar l’ècran

en: _Switch User
frp: Changér d’usancér

en: User defined label
frp: Ètiquèta dèfinia pèr l’usancér

note: #-#-#-#-#  40 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# (itstool) path: sect1/title
en: Screensaver
frp: Sârvor d’ècran

en: Set your screensaver preferences
frp: Ètablir lo sârvor d’ècran

en: Screensaver Preferences
frp: Prèfèrences de sârvor d’ècran

en: _Screensaver theme:
frp: Tèmo de sârvor d’ècran

en: Screensavers
frp: Sârvors d’ècran

en: Screensaver themes
frp: Tèmos de sârvor d’ècran

en: The screensaver is %s
frp: Lo sârvor d’ècran est %s

en: The screensaver is not currently active.
frp: L’ècran de vêlye est pas activo actuèlement.

en: S_witch User...
frp: _Changér d’usancér

en: Value
frp: Valor

en: Power
frp: Puissance

en: Locations
frp: Luès

en: Calendar
frp: Armanac

en: Click to hide month calendar
frp: Clicar pèr recondre l’armanac de mês

en: Click to view month calendar
frp: Clicar pèr montrar l’armanac de mês

en: Copy _Time
frp: _Hora de copia

en: Copy _Date
frp: _Data de copia

en: Time _Settings
frp: _Règllâjos d’hora

en: Show wee_k numbers in calendar
frp: Montrar lo numèro de _semana diens l’armanac

en: Show week numbers in calendar
frp: Montrar lo numèrô de _semana diens l’armanac

en: If true, show week numbers in the calendar.
frp: Si clicâ, l’armanac vat montrar lo numèrô de semana.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
frp: Si clicâ, l’armanac vat ètendre la lista de luès diens sa fené‛tra

en: A list of locations to display in the calendar window.
frp: ‘Na lista de luès a montrar diens la fené‛tra de l’armanac.

en: pixels
frp: pixèls

en: Separator
frp: Sèparator

en: Application in Terminal
frp: Aplicacions diens un tèrminâl

en: Location
frp: Luè:

note: #-#-#-#-#  20 (engrampa 1.23.2)  #-#-#-#-# Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
frp: _Luè:

en: Applications
frp: Aplicacions

en: Main Menu
frp: Menu principâl

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
frp: Chaplèta

[ctx: Orientation]
en: Left
frp: Gôche

[ctx: Orientation]
en: Right
frp: Drête

en: Home Folder
frp: Cartâblo de reçua

en: File System
frp: Sistèmo de fìchiérs

en: Notification Settings
frp: Règllâjos de notificacion

en: Sound & Video
frp: Son et vidèô

en: Multimedia menu
frp: Menu son et vidèô

note: #-#-#-#-#  38 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# (itstool) path: td/p
en: Programming
frp: Programacion

en: Tools for software development
frp: Otils de programacion

en: Games and amusements
frp: Juès et divèrtissement

en: Graphics applications
frp: Aplicacions grafiques

en: Settings for several hardware devices
frp: Règllâjos de la quincalye de l’aparèly

en: Internet and Network
frp: Malyâjo et baranye

en: Network-related settings
frp: Règllâjos de baranye

en: Look and Feel
frp: Vêr et sentir

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
frp: Règllâjos de controlo d’aparence et de comportement

en: Programs for Internet access such as web and email
frp: Programos de malyâjo et de navìgacion sur la têla

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
frp: Pèrsonèl

en: Personal settings
frp: Configuracion pèrsonèla

en: Administration
frp: Regence

en: Change system-wide settings (affects all users)
frp: Changér lo sistèmo g·ènèrâl (a tuis los usancérs)

en: Personal preferences
frp: Prèfèrences pèrsonèles

en: System settings
frp: Règllâjo du sistèmo

en: System Tools
frp: Otils de sistèmo

en: System configuration and monitoring
frp: Configuracion et diagnostico de sistèmo

en: Universal Access
frp: Accès univèrsèl

en: Universal Access Settings
frp: Règllâjos d’accès univèrsèl

en: Accessories
frp: Otilyâjo

en: Desktop accessories
frp: Otilyâjo d’ordinator

en: Personal preferences and administration settings
frp: Règllâjos de prèfèrence et d’administracion

en: Other
frp: Âtros

en: Applications that did not fit in other categories
frp: Aplicacions qu’entront pas diens d’âtres catègories

en: Edit menu
frp: Modifiar lo menu

en: Always start with favorites pane
frp: Tojorn comencier avoéc los favorits

en: Show recent documents plugin
frp: Activar la raponse de documents rècents

en: Show applications plugin
frp: Activar la raponse de documents rècents

en: Show system plugin
frp: Activar la raponse de sistèmo

en: Show places plugin
frp: Activar la raponse d’emplacements

en: Show application comments
frp: Afichér los comentèros de l’aplicacion

en: Show category icons
frp: Afichiér les icones de la catègoria

en: Button text:
frp: Tèxto du boton:

en: Favorites
frp: Prèfèrâs

en: Main button
frp: Boton principâl

en: Plugins
frp: Raponses

note: self.builder.get_object("applicationsLabel").set_text(_("Applications")) self.builder.get_object("favoritesLabel").set_text(_("Favorites"))
en: Number of columns:
frp: Nombro de colones:

en: Icon size:
frp: Talye de l’icôna

en: Height:
frp: Hiôtor:

en: Control Center
frp: Centro de controlo

en: Name:
frp: Nom:

note: #-#-#-#-#  46 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# i18n #-#-#-#-#  45 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-#
en: Search:
frp: Rechèrche:

en: All applications
frp: Totes les aplicacions

en: Search Google for %s
frp: Chèrchiér %s sur Google

en: Search Wikipedia for %s
frp: Chèrchier %s sur Wikipèdia

en: Lookup %s in Dictionary
frp: Chèrchiér %s diens lo diccionèro

en: Search Computer for %s
frp: Chèrchier %s diens l’ordinator

note: i18n
en: Add to desktop
frp: Rapondre a la chaplèta

en: Add to panel
frp: Rapondre a la trablèta

en: Launch
frp: Lanciér

en: Remove from favorites
frp: Revondre dos prèfèrâs

en: Delete from menu
frp: Revondre du menu

en: Search Google
frp: Rechèrchiér sur Google

en: Search Wikipedia
frp: Rechèrchiér sur Wikipèdia

en: Lookup Dictionary
frp: Rechèrchiér diens lo diccionèro

en: Search Computer
frp: Rechèrchiér diens l’ordinator

en: All
frp: Totes

en: Show all applications
frp: Montrar totes les aplicacions

en: Configure your system
frp: Configurar lo sistèmo

en: Logout
frp: Modar fora

en: Log out or switch user
frp: Modar fora ou changiér d’utilisator

en: Empty trash
frp: Vuidar la corbèlye

en: Volume Control
frp: Controlo du volumo

en: Input
frp: Entrâ

en: Output
frp: Sortia

[ctx: balance]
en: Left
frp: Gôche

[ctx: balance]
en: Right
frp: Drête

[ctx: balance]
en: Rear
frp: Dèrriér

[ctx: balance]
en: Front
frp: Davant

[ctx: balance]
en: Minimum
frp: Minimo

[ctx: balance]
en: Maximum
frp: Maximo

en: Microphone Volume
frp: Volumo du microfono

en: Sound Output Volume
frp: Volumo de sortia de son

en: Default MATE Theme
frp: Tèmo principâl de MATE

en: About MATE
frp: A propôs de MATE

en: Learn more about MATE
frp: Savêr més de MATE

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
frp: Enconyu

en: Default calendar
frp: Armanac prèdèfini

en: Default calendar application
frp: Aplicacion prèdèfinia d’armanac

en: Terminal application
frp: Aplicacion de tèrminâl

en: User name:
frp: Nom d’usancér

en: System error: %s.
frp: Èrror de sistèmo: %s.

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
frp: Tots los fìchiérs

en: Install
frp: Instalar

en: Icons
frp: Icones

en: Theme
frp: Tèmo

en: Interface
frp: Intèrface

en: Copying '%s'
frp: Après copiar «%s»

en: Web Browser
frp: Navìgatòr de têla

en: Terminal Emulator
frp: Èmulatòr de tèrminâl

en: Windows
frp: Fenéhtra

[ctx: Home folder]
en: Home
frp: Rèçua

en: Network Servers
frp: Sèrvòrs de baranye

en: Advanced
frp: Avançâ

note: (itstool) path: sect2/title
en: Configuration
frp: Configuracion

en: Language
frp: Lèngua

en: Clear
frp: Nèteyér

en: Undo
frp: Dèfâre

note: Accessible name for the factorial button
en: Factorial
frp: Factorièl

note: Tooltip for the tangent button
en: Tangent
frp: Tang·enta

note: Tooltip for the undo button
en: Undo [Ctrl+Z]
frp: Dèfâre [Ctrl+Z]

en: _Undo
frp: _Dèfâre

en: _Redo
frp: _Refâre

note: (itstool) path: td/p
en: sqrt
frp: Carrâ

note: #-#-#-#-#  38 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# (itstool) path: section/title
en: Numbers
frp: Nombros

en: Flow
frp: Flu

en: Silk
frp: Sèya

en: Spring
frp: Printemps

en: Waves
frp: Vagues

en: Green Traditional
frp: Vèrd tradicionèl

en: Aqua
frp: Ègua

en: Dune
frp: Duna

en: Storm
frp: Tempè‛ta

en: Two Wings
frp: Doues âles

en: Lady Bird
frp: Dâma Osél

en: Garden
frp: Jardin

en: Percent
frp: Pèrcent

en: Command:
frp: Comanda:

en: _Network
frp: _Baranye

en: _User
frp: _Usancér

en: Device to monitor
frp: Aparèly a supèrvisar

en: General Settings
frp: Règllâjos g·ènèrâls

en: Network _device:
frp: _Aparèly de baranye:

en: Internet Address:
frp: Adrèce de malyâjo:

en: Hardware Address:
frp: Adrèce de la quincalye:

en: About...
frp: Savêr més…

en: Run a terminal
frp: Lancér un tèrminâl

en: Print version
frp: Vèrsion imprimâbla

note: 2
en: _Tabs
frp: _Tirènt

note: 6 7
en: _Close Tab
frp: _Sarrar lo tirènt

en: Terminal emulator for LXDE project
frp: Emulatór de Terminal per lo projet LXDE

en: Top
frp: D'amont

en: Bottom
frp: D'aval

en: input file
frp: fichèr d'entrâ

en: file name or desktop id
frp: nom du fichèr u numeró do bureu

en: file name
frp: nom du fichèr

en: Image files
frp: Fichèr d'imaji

en: Application Shortcut
frp: Passa-franc de l'Applicacion

en: Change _Icon
frp: Chanjèr l'_Icona

en: Tooltip:
frp: Consely d'Util:

en: System icon theme
frp: Temo d'icones du sistemo

en: External VGA Monitor
frp: Ecran VGA externo

en: External DVI Monitor
frp: Ecran DVI externo

en: TV
frp: Television

en: Default Monitor
frp: Ecran per defaut

en: Auto
frp: Automatico

en: Monitor configuration tool for LXDE
frp: Util de configuracion de l'ecran  per LXDE

en: Quick Options
frp: Opcions rapides

en: The following monitor is detected: | The following monitors are detected:
frp[0]: Celo ecran at ehtâ trovâ:
frp[1]: Celés ecrans ènt ehtâ trovâs:

en: Resolution:
frp: Resolucion:

note: item = gtk_separator_menu_item_new(); gtk_menu_shell_append(p, item);
en: _Customize
frp: _Personalisar

en: Go back to "%s"
frp: Tornar a "%s"

en: Enable key navigation
frp: Navigacion u clavèr

en: Allow users to use up/down/left/right/tab/enter keys to operate the lxlauncher
frp: Permetre us usors de navigar dins lxlauncher avoyc los flechons do clavèr

en: Column spacing
frp: Espaciment de colones

en: The amount of space between two consecutive columns
frp: La larjór de l'espaci entre doves colones segrèntes

en: Row spacing
frp: Espaciment de linyes

en: The amount of space between two consecutive rows
frp: La yautór de l'espaci entre doves linyes segrèntes

en: Homogeneous
frp: Homojenós

en: Command not found
frp: Comanda pâs trovâyi

en: Master
frp: Mêtro

en: Hardware Master
frp: Mêtro de la quincalye

en: Digital Default PCM
frp: PCM numèrico prèdèfini

en: Enter
frp: Entrâ

en: Keyboard layout
frp: Disposicion du clâvo

en: Show “_%s”
frp: Montrar «_%s»

en: _Delete Toolbar
frp: _Revondre la bârra d’otils

en: Type:
frp: Tipo:

en: Location:
frp: Luè:

en: Description:
frp: Dèscripcion:

en: Image Settings
frp: Règllâjos d’ìmâjo

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
frp: Corbèlye

en: Open
frp: Ovèrt

en: %s Properties
frp: %s Propriètâs

en: An error occurred.
frp: I at ayu un’èrròr

[ctx: File]
en: Location
frp: Luè:

[ctx: File]
en: Name
frp: Nom

en: MB
frp: Mèga-Octèt

en: Actions
frp: Accions

[ctx: File]
en: Name:
frp: Nom:

en: User Details
frp: Dètalys d’usancér

en: Software
frp: Programâjo

en: Quit Nemo.
frp: Sèrrar Nemo.

en: Run in _Terminal
frp: Lancér diens un _tèrminâl

en: Browse the contents of the network
frp: Navìgar diens lo contenyu de la baranye

en: Set _user ID
frp: Dèfinir l’identitâ d’usancér

en: Redo
frp: Refâre

en: Redo the last undone action
frp: Refâre la dèrriére accion dèfêta

en: _Home
frp: _Rèçua

en: Welcome Screen
frp: Ècran de benvenyua

en: Software Manager
frp: Gestionèro de logicièls

en: Upload Manager
frp: Trablèta de chargement amont

en: %(percentage)s of %(number)d files - Uploading to %(service)s
frp: %(percentage)s de %(number)d fìchiérs - Chargement amont vèrs %(service)s

en: %(percentage)s of 1 file - Uploading to %(service)s
frp: %(percentage)s de 1 fìchiér - Chargement amont vèrs %(service)s

en: The upload to '%(service)s' was cancelled
frp: Lo chargement amont de '%(service)s' at èhtâ anulâ

en: Upload to '%s' failed:
frp: Lo chargement amont de '%s' ah ayu un’èrròr

en: Successfully uploaded 1 file to '%(service)s'
frp: Chargement amont de 1 fichiér corrèctament vèrs '%(service)s'

en: Do you want to cancel this upload?
frp: Vos voléds anular lo chargement amont?

en: Run in the background
frp: Travalyér en dèrriér-plan

en: Cancel upload?
frp: Anular lo chargement amont?

en: Uploading %(number)d files to %(service)s
frp: Après chargiér amont %(number)d fìchiérs vèrs %(service)s

en: Uploading 1 file to %(service)s
frp: Après chargiér amont 1 fìchiérs vèrs %(service)s

en: %(size_so_far)s of %(total_size)s - %(time_remaining)s left (%(speed)s/sec)
frp: %(size_so_far)s sur %(total_size)s - oncor %(time_remaining)s (%(speed)s/sec)

en: %(size_so_far)s of %(total_size)s
frp: %(size_so_far)s sur %(total_size)s

en: KB
frp: Quilô-Octèt

en: GB
frp: Ġiga-Octèt

en: Unknown service: %s
frp: Sèrviço inconyu: %s

en: File larger than service's maximum
frp: Lo fìchiér est més grant que la limita do sèrviço

en: Could not get available space
frp: Impossiblo d'obtenir d’èspaço libro

en: File larger than service's available space
frp: Fichiér més grant que l’èspaço libro du sèrviço

en: File uploaded successfully.
frp: Fìchiér chargiê amont corrèctament.

en: connection successfully established
frp: conèxion encoblâ corrèctament

en: Uploading the file...
frp: Après chargiér amont lo fìchiér…

en: This service requires a password.
frp: Un contresinyo est nècèssèro por s’encoblar sur cèti sèrviço.

en: URL:
frp: Adrèce:

en: Upload services
frp: Chargiér amont los sèrviços

en: Services:
frp: Sèrviços:

en: Upload manager...
frp: Gèstionèro de charrèyâjo amont de fichiérs…

en: Drag &amp; Drop here to upload to %s
frp: Ligiéds e abadâds iqui pèr charrèyér amont de fichiérs vèrs %s

en: <b>Please enter a name for the new upload service:</b>
frp: <b>Mèrci d’entrar un nom por lo novél sèrviço de charrèyâjo amont de fichiérs:</b>

en: Service name:
frp: Nom de sèrviço:

en: <i>Try to avoid spaces and special characters...</i>
frp: <i>Provâds d’èvitar los èspaços e los caractèros spèciâls...</i>

en: Check connection
frp: Vèrifiar la conèccion

en: Host:
frp: Hôto:

en: User:
frp: Sobriquèt:

en: Timestamp:
frp: Mârca de temps:

en: Hostname or IP address, default:
frp: Nom de l’ôto o l’adrèce IP, pèr dèfôt:

en: Remote port, default is 21 for FTP, 22 for SFTP and SCP
frp: Pôrt distant, pèr dèfôt 21 pèr FTP, 22 pèr SFTP e SCP

en: Define upload services
frp: Dèfinissâds los sèrviços de charrèyâjo amont de fichiérs

en: The USB stick was formatted successfully.
frp: La cllâ USB at èhtâ formatâ corrèctament

en: An error occured while creating a partition on %s.
frp: I at ayu un’èrròr a crèar la particion sur %s.

en: Authentication Error.
frp: Èrror d’enbranchement

en: Image:
frp: Imâge:

en: USB stick:
frp: Cllâ USB

en: Writing %(VAR_FILE)s to %(VAR_DEV)s
frp: Après èhcrire %(VAR_FILE)s vèrs %(VAR_DEV)s

en: Starting copy from %(VAR_SOURCE)s to %(VAR_TARGET)s
frp: Après comencier a copiar de %(VAR_SOURCE)s vèrs %(VAR_TARGET)s

en: The image was successfully written.
frp: L’imâge at èhtâ corrèctament èhcrita

en: Not enough space on the USB stick.
frp: Pas pród d’èspaço sur la cllâ USB

en: Domain Blocker
frp: Embarrar un nom de domêno

en: Blocked domains
frp: Domênos embarrâs

en: Block access to selected domain names
frp: Embarrar l’accès us noms de domêno sèlèccionâs

en: Parental Control
frp: Contrôlo parentâl

en: Advanced MATE Menu
frp: Menu avanciê de MATE

en: Use custom colors
frp: Utilisar de colòrs pèrsonalisâyes

en: Add a New Language
frp: Apondre una novèla lèngua

en: Install / Remove Languages
frp: Instalar e recotar de lèngües

en: Some language packs are missing
frp: Cârcos paquèts de lèngües sont mancants

en: Fully installed
frp: Instalâ complètament

en: Language Settings
frp: Configuracion de lèngua

en: Apply System-Wide
frp: Aplicar a tot lo sistèmo

en: Install / Remove Languages...
frp: Instalar e recotar de lengües…

en: Language, interface, date and time...
frp: Lèngua, intèrface, data e temp…

en: Region
frp: Rèġion

en: Numbers, currency, addresses, measurement...
frp: Nombros, monèyes, adrèces, mesures…

en: Install the selected language
frp: Instalar la lèngua sèlèccionâ

en: Add...
frp: Apondre…

en: Add a new language
frp: Apondre una novèla lèngua

en: Remove the selected language
frp: Recotar la lèngua sèlèccionâ

en: Install language packs
frp: Instalar los paquèts de lèngües

en: Languages
frp: Lèngües

en: Language settings
frp: Configuracions de lèngua

en: Input method
frp: Mètoda d’entrâ

en: Finished
frp: Tèrminâ

en: Categories
frp: Catègoris

en: Desktop icons
frp: Icones de l’ètabli

en: Toolbars
frp: Barra d’èses

en: Mounted Volumes
frp: Aparèlys sèlâs

en: Please enter your password
frp: Mèrci d’èhcrire lo contresinyo

en: Please wait, this can take some time
frp: Mèrci d’atendre

en: Application removed successfully
frp: L’aplicacion at èhtâ recotâ corrèctament

en: This menu item is not associated to any package. Do you want to remove it from the menu anyway?
frp: Cèt’ entrâ de menu est pas liâ a nyun paquèt. Vos voléds l’acotar du menu?

en: The following packages will be removed:
frp: Los paquèts suivents seront acotâs:

en: Packages to be removed
frp: Paquèts a recotar

en: Send by Email
frp: Mandar pèr mèssâjo

en: Send as email attachment
frp: Mandar como pièce juenta

en: Formatting %(partition)s as %(format)s ...
frp: Après formatar %(partition)s como %(format)s ...

en: Mounting %(partition)s on %(mountpoint)s
frp: Après montar %(partition)s sur %(mountpoint)s

en: Copying %s
frp: Après copiar %s

en: Entering the system ...
frp: Après entrar lo sistèmo

en: Removing live configuration (packages)
frp: Après recotar la configuracion dos paquèts de vèrsion a chôd

en: Adding new user to the system
frp: Après apondre un novél utilisator diens lo sistèmo

en: Writing filesystem mount information to /etc/fstab
frp: Après èhcrire l’informacion de montâjo du sistèmo de fìchiérs /etc/fstab

en: Setting hostname
frp: Après dèfinir lo nom d’hôto

en: Setting locale
frp: Après dèfinir la lèngua locâla

en: Localizing packages
frp: Après localisar los paquèts

en: Installing drivers
frp: Après instalar los pilotos

en: Setting keyboard options
frp: Après dèfinir les opcions de clâvo

en: Installing bootloader
frp: Après instalar lo charjòr d’encoblâjo

en: Cleaning APT
frp: Après ècoviér APT

en: Installation finished
frp: Instalacion tèrminâ

en: Configuring bootloader
frp: Après configurar lo charjòr d’encoblâjo

en: Checking bootloader
frp: Après vèrifier lo charjòr d’encoblâjo

en: Timezone
frp: Zona horèra

en: User info
frp: Informacions d’utilisatòr

en: Partitioning
frp: Particionar

en: Advanced options
frp: Opcions avanciês

en: Summary
frp: Somèro

en: Installing Linux Mint...
frp: Après instalar Linux Mint…

en: Country
frp: Payis

en: Take a photo...
frp: Prendre una fotô…

en: Browse for more pictures...
frp: Pèrcorrir més de fotôs

en: Select timezone
frp: Sèlèccionar la zona horèra

en: Variant
frp: Varianta

en: Overview
frp: Vua ġènèrâla

en: Calculating file indexes ...
frp: Après carcular la lista de fìchiérs…

en: %s Installer
frp: Instalòr de %s

en: Edit partitions
frp: Èditar les particions

en: Expert mode
frp: Mode d’èxpèrt

en: Your full name
frp: Vohtron nom entiér

en: Please enter your full name.
frp: Mèrci d’entrar vohtron nom entiér.

en: Your username
frp: Vohtron sobriquèt

en: This is the name you will use to log in to your computer.
frp: Cenqu’est lo nom que vos alâds utilisar por vos branchiér diens vohtron ordinatòr

en: Your password
frp: Vohtron contresinyo

en: Please enter your password twice to ensure it is correct.
frp: Mèrci d’entrar vohtron contresinyo dowes vês, por sècuritâ

en: Automatic login
frp: Enbranchement ôtômatico

en: Your picture
frp: Vohtr’imâge

en: Failed to launch '%s'
frp: Èrror d’enrayâjo de '%s'

en: Restore System Configuration
frp: Tornar a la configuracion de sistèmo

en: Restore the default menu layout
frp: Tornar a l’arangement de menu convencionèl

en: _New Menu
frp: _Novél menu

en: Ne_w Item
frp: No_vél èlèment

en: Title:
frp: Titro:

en: Execution of '%s' failed:
frp: Enrayement de '%s' at pas fonccionâ:

en: Configure...
frp: Configurar...

en: Show Text
frp: Mohtrar lo tèxto

en: Hide Text
frp: Cachiér lo tèxto

en: Remove this desklet
frp: Revondre cèta raponse

en: The screensaver is active
frp: L’ècran de vêlye est activo

en: The screensaver is inactive
frp: L’ècran de vêlye est inactivo

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
frp[0]: L’ècran de vêlye at èhtâ activo pendant %d segonda.
frp[1]: L’ècran de vêlye at èhtâ activo pendant %d segondes.

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
frp: Âtre pèrfil…

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
frp: Pèr dèfôt:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
frp: Espaço colòrimètrico:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
frp: Pèrfil de tèste:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
frp: Dèfinir por tots los utilisatòrs

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
frp: Crèar un aparèly virtuèl

en: _Import
frp: _Importar

en: Open in _Terminal
frp: Ovrir diens un _tèrminâl

en: Open a terminal
frp: Ovrir diens un _tèrminâl

en: Open terminal
frp: Ovrir un tèrminâl

note: Translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * match the us
en: %s's Home
frp: La rèçua de %s

en: User Name:
frp: Nom d’usancér:

en: _Software:
frp: _Programâjo:

en: Browse Network
frp: Pèrcorir la baranye

en: MATE Web Site
frp: Sito de malyâjo de MATE

en: _Home Folder
frp: Cartâblo de _Rèçua

en: No Bluetooth adapters found
frp: Nyun adaptatòr de Bleutooth dètèctâ

en: Bluetooth is disabled by hardware switch
frp: Lo Bluetooth est desactivâ pèr un interruptòr materiâl

en: Bluetooth is disabled
frp: Lo Bluetooth est desactivâ

en: Send files to a device
frp: Enviar de fìchiérs a l’aparèly

en: Open Bluetooth device manager
frp: Ovrir la trablèta de l’aparèly Bluetooth

en: Unknown MIME Type
frp: Tipo de MIME enconyu

en: File corrupted
frp: Fôlyo corruptâ

en: No files in archive
frp: Nyun fôlyo diens l’arch·ive

en: No images found in archive %s
frp: Nyuna image diens l’arch·ive %s

en: There was an error deleting “%s”.
frp: I at ayu un’èrror a suprimar “%s”.

en: DjVu document has incorrect format
frp: Lo document DjVu at un formât incorrècto

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
frp: Ceti document est omposâ de divèrs fôlyos. Yun ou plusiors sont inaccèssiblos.

en: DjVu Documents
frp: Document DjVu

en: DVI document has incorrect format
frp: Lo document DVI at un formât incorrècto

en: DVI Documents
frp: Documents DVI

en: Type 1
frp: Tipo 1

en: Type 1C
frp: Tipo 1C

en: Type 3
frp: Tipo 3

en: Type 1 (CID)
frp: Tipo 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
frp: Tipo 1C (CID)

en: Unknown font type
frp: Tipo de fonta enconyu

en: PDF Documents
frp: Documents PDF

en: Failed to load document “%s”
frp: Èrror a chargiér lo document «%s»

en: Failed to save document “%s”
frp: Èrror a sarvar lo document «%s»

en: PostScript Documents
frp: Documents PostScript

en: Invalid document
frp: Document invalido

en: All Documents
frp: Tuis los documents

en: _Next Page
frp: Pâge _suiventa

en: Page
frp: Pâge

en: %.2f × %.2f inch
frp: %.2f × %.2f pojos

en: %s, Portrait (%s)
frp: %s, Portrèt (%s)

en: %s, Landscape (%s)
frp: %s, Payisâjo (%s)

en: (%d of %d)
frp: (%d de %d)
