xdg-desktop-portal-kde - en to sr@ijekavian translation catalogue (8929 entries)

en: Request device access
sr@ijekavian: Захтев за приступ уређају

note: #-#-#-#-#  61 (xdg-desktop-portal-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AppChooserDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AccessDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScreenChooserDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), wi
en: Dialog
sr@ijekavian: Дијалог

en: Open
sr@ijekavian: Отвори

en: Invalid theme package
sr@ijekavian: Лош пакет теме

en: Could not decompress archive
sr@ijekavian: Не могу да распакујем архиву

en: SDDM theme installer
sr@ijekavian: Инсталатор тема за СДДМ

en: Install a theme.
sr@ijekavian: Инсталирај тему.

en: Uninstall a theme.
sr@ijekavian: Деинсталирај тему.

en: The theme to install, must be an existing archive file.
sr@ijekavian: Тема за инсталирање, мора да буде постојећи фајл архиве.

en: Unable to install theme
sr@ijekavian: Не могу да инсталирам тему

en: Load from file...
sr@ijekavian: Учитај из фајла...

en: Clear Image
sr@ijekavian: Очисти слику

[ctx: @title:window]
en: Select Image
sr@ijekavian: Избор слике

en: No preview available
sr@ijekavian: Преглед није доступан.

en: SDDM KDE Config
sr@ijekavian: КДЕ подешавање СДДМ‑а

en: Login screen using the SDDM
sr@ijekavian: Пријавни екран преко СДДМ‑а

en: Theme
sr@ijekavian: Тема

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: Menu (AdvancedMenu) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
sr@ijekavian: Напредно

[ctx: %1 is the name of a session]
en: %1 (Wayland)
sr@ijekavian: %1 (вејланд)

en: Download New SDDM Themes
sr@ijekavian: Преузимање нових тема за СДДМ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, syncGroupBox)
en: Sync
sr@ijekavian: Синхронизуј

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Background:
sr@ijekavian: Позадина:

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) #-#
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

[ctx: @title:window]
en: Ad Block Settings
sr@ijekavian: Поставке Адблока

en: <qt>Filter expression (e.g. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">more information</a>):
sr@ijekavian: <qt>Филтерски израз (нпр. <tt>http://www.example.com/ad/*</tt>, <a href="filterhelp">више детаља</a>):</qt>

en: <qt><p>Enter an expression to filter. Filters can be defined as either:<ul><li>a shell-style wildcard, e.g. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, the wildcards <tt>*?[]</tt> may be used</li><li>a full regular expression by surrounding the string with '<tt>/</tt>', e.g. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt></li></ul><p>Any filter string can be preceded by '<tt>@@</tt>' to whitelist (allow) any matching URL, which takes priority over any blacklist (blocking) filter.
sr@ijekavian: <qt><p>Унесите филтерски израз. Филтери се могу дефинисати</p><ul><li>са џокерима у стилу шкољке, нпр. <tt>http://www.example.com/ads*</tt>, гдје су познати џокери <tt>*?[]</tt>, или</li><li>као пуни регуларни изрази, тако што се ниска загради са ‘<tt>/</tt>’, нпр. <tt>/\/(ad|banner)\./</tt>.</li></ul><p>На почетку сваког филтера може се додати <tt>@@</tt> за стављање поклопљеног УРЛ‑а на бијелу листу (пропуштање). Ово има приоритет над свим филтерима за црну листу (блокирање).</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, BlockedLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Blocked elements</span></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p><b>Блокирани елементи</b></p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, HidedLabel)
en: <b>Hidden elements</b>
sr@ijekavian: <b>Скривени елементи</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkEnableAdblock)
en: &Enable Ad Block
sr@ijekavian: &Активирај Адблок

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkHideAds)
en: &Hide filtered elements
sr@ijekavian: &Сакриј филтриране елементе

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Automatic Filters
sr@ijekavian: Аутоматски филтери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update enabled automatic filters every:
sr@ijekavian: Ажурирај укључене аутоматске филтере:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Manual Filters
sr@ijekavian: Ручни филтери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search:
sr@ijekavian: Тражи:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, insertButton)
en: Add filter expression
sr@ijekavian: Додај филтерски израз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, removeButton)
en: Remove filter expression
sr@ijekavian: Уклони филтерски израз

en: Error
sr@ijekavian: Грешка

en: Cannot launch webapp mode without an URL to load
sr@ijekavian: Режим веб програма не може да се покрене без УРЛ‑а за учитавање

en: Cannot load more than one URL in webapp mode
sr@ijekavian: У режиму веб програма може да се учита само један УРЛ

en: Malformed URL:
    %1
sr@ijekavian: Неправилан УРЛ:
    %1

en: Do you want to close the window or the whole application?
sr@ijekavian: Желите ли да затворите само овај прозор или цио програм?

en: Application/Window closing...
sr@ijekavian: Затварање програма/прозора

en: C&lose Current Window
sr@ijekavian: З&атвори текући прозор

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ClearDataWidget)
en: Clear Private Data
sr@ijekavian: Чишћење приватних података

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Clear
sr@ijekavian: Очисти

[ctx: @title:window]
en: Create Application Shortcut
sr@ijekavian: Стварање пречице програма

en: Create
sr@ijekavian: Направи

en: &Bookmarks
sr@ijekavian: &Обиљеживачи

en: Open bookmark in current tab
sr@ijekavian: Отвори обиљеживач у текућем језичку

en: Open in New Tab
sr@ijekavian: Отвори у новом језичку

en: Open bookmark in new tab
sr@ijekavian: Отвори обиљеживач у новом језичку

en: Open in New Window
sr@ijekavian: Отвори у новом прозору

en: Open bookmark in new window
sr@ijekavian: Отвори обиљеживач у новом прозору

en: Open Folder in Tabs
sr@ijekavian: Отвори фасциклу у језичцима

en: Open all the bookmarks in folder in tabs
sr@ijekavian: Отвори све обиљеживаче из фасцикле у језичцима

en: Add Bookmark
sr@ijekavian: Обиљежи страницу

en: Bookmark current page
sr@ijekavian: Обиљежи текућу страницу

en: Create a new bookmark folder
sr@ijekavian: Направи нову фасциклу са обиљеживачима

en: New Separator
sr@ijekavian: Нови раздвајач

en: Create a new bookmark separator
sr@ijekavian: Направи нови раздвајач обиљеживача

en: Copy Link
sr@ijekavian: Копирај везу

en: Copy the bookmark's link address
sr@ijekavian: Копирај адресу везе обиљеживача

en: Edit
sr@ijekavian: Уреди

en: Edit the bookmark
sr@ijekavian: Уреди обиљеживач

en: Fancy Bookmark
sr@ijekavian: Помодни обиљеживач

en: Link Nepomuk resources
sr@ijekavian: Повежи Непомукове ресурсе

en: Delete the bookmark
sr@ijekavian: Обриши обиљеживач

en: Set as toolbar folder
sr@ijekavian: Одабери за фасциклу алатне траке

en: Unset this folder as the toolbar folder
sr@ijekavian: Поништи одабир за фасциклу алатне траке

[ctx: %1=Number of tabs. Value is always >=8]
en: You are about to open %1 tabs.
    Are you sure? | You are about to open %1 tabs.
    Are you sure?
sr@ijekavian[0]: Спремате се да отворите %1 језичак.
    Да ли сте сигурни?
sr@ijekavian[1]: Спремате се да отворите %1 језичка.
    Да ли сте сигурни?
sr@ijekavian[2]: Спремате се да отворите %1 језичака.
    Да ли сте сигурни?
sr@ijekavian[3]: Спремате се да отворите један језичак.
    Да ли сте сигурни?

en: New folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

en: Bookmark Folder Deletion
sr@ijekavian: Брисање фасцикле са обиљеживачима

en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните фасциклу са обиљеживачима
    „%1“?

en: Separator Deletion
sr@ijekavian: Брисање раздвајача

en: Are you sure you wish to remove this separator?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните овај раздвајач?

en: Bookmark Deletion
sr@ijekavian: Брисање обиљеживача

en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните обиљеживач?
    „%1“?

[ctx: %1=Number of items in bookmark folder]
en:  (1 item) |  (%1 items)
sr@ijekavian[0]:  (%1 ставка)
sr@ijekavian[1]:  (%1 ставке)
sr@ijekavian[2]:  (%1 ставки)
sr@ijekavian[3]:  (једна ставка)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_syncBookmarks) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_newTabStartPage)
en: Bookmarks
sr@ijekavian: Обиљеживачи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <h3>Clear the following items:</h3>
sr@ijekavian: <h3>Очисти сљедеће ставке:</h3>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, clearHistory)
en: Visited pages history
sr@ijekavian: историјат посјећених страница

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, clearDownloads)
en: Downloads history
sr@ijekavian: историјат преузимања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, clearCachedPages)
en: Cached web pages
sr@ijekavian: кеширане веб странице

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, clearWebIcons)
en: Website icons
sr@ijekavian: иконе веб сајтова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, homePageThumbs)
en: Home page thumbs
sr@ijekavian: сличице домаћих страница

en: First Visit: %1
sr@ijekavian: Прва посета: %1

en: Last Visit: %1
sr@ijekavian: Последња посета: %1

en: Number of Visits: %1
sr@ijekavian: Број посета: %1

en: Earlier Today
sr@ijekavian: данас раније

en: 1 item | %1 items
sr@ijekavian[0]: %1 ставка
sr@ijekavian[1]: %1 ставке
sr@ijekavian[2]: %1 ставки
sr@ijekavian[3]: 1 ставка

en: A lightweight Web Browser for KDE based on WebKit
sr@ijekavian: Лагани веб прегледач за КДЕ заснован на Вебкиту

en: rekonq
sr@ijekavian: Реконк

en: (C) 2008-2013 Andrea Diamantini
sr@ijekavian: © 2008–2013, Андреа Дијамантини

en: Andrea Diamantini
sr@ijekavian: Андреа Дијамантини

en: Project Lead, Developer, Maintainer
sr@ijekavian: Вођа пројекта, програмер, одржавалац.

en: Johannes Tröscher
sr@ijekavian: Јоханес Трешер

en: QGraphicsEffect expert. Tabbar highlight animation
sr@ijekavian: Стручњак за QGraphicsEffect. Анимација истицања траке са језичцима.

en: Furkan Uzumcu
sr@ijekavian: Фуркан Узумџу

en: A lot of improvements, especially on usability
sr@ijekavian: Многа побољшања, нарочито у употребљивости.

en: Yoann Laissus
sr@ijekavian: Јоан Леси

en: Developer, History & Bookmarks Improvements
sr@ijekavian: Програмер, побољшања историјата и обиљеживача.

en: Cédric Bellegarde
sr@ijekavian: Седрик Белгард

en: Patched code quite everywhere :)
sr@ijekavian: Крпљење кода на скоро сваком мјесту :)

en: Jon Ander Peñalba
sr@ijekavian: Хон Андер Пењалба

en: Bookmarks code peer reviewer. A fantastic help
sr@ijekavian: Рецензент кода за обиљеживаче. Изванредна помоћ.

en: Pierre Rossi
sr@ijekavian: Пјер Роси

en: Urlbar, tests, new tab page, bars... and more
sr@ijekavian: Трака УРЛ‑ова, тестови, страница новог језичка, траке... и још много тога.

en: Lionel Chauvin
sr@ijekavian: Лионел Шовен

en: Development, Ideas, Mockups, rekonq Icon
sr@ijekavian: Програмирање, идеје, модели, икона Реконка.

en: Siteshwar Vashisht
sr@ijekavian: Ситешвар Вашишт

en: Code, Ideas, sync... and IRC chats!
sr@ijekavian: Код, идеје, синхронизација... и ИРЦ ћаскања!

en: Tirtha Chatterjee
sr@ijekavian: Тирта Чатерџи

en: A lot of nice work, here and there in the code :)
sr@ijekavian: Пуно финог пословања по разним местима у коду :)

en: Lindsay Mathieson
sr@ijekavian: Линдзи Матисон

en: Implemented inline spellcheck, provided hints, discovered bugs
sr@ijekavian: Уткана провера правописа, савјети, откривање грешака

en: Dawit Alemayehu
sr@ijekavian: Давит Алемајеху

en: KDEWebKit (main) developer. And KIO. And KUriFilter. And more..
sr@ijekavian: (Главни) програмер К‑вебкита; и К‑У/И‑ја, и KUriFilter‑а, и још којечега...

en: Jekyll Wu
sr@ijekavian: Џекил Ву

en: Bug triaging. Impressive job about...
sr@ijekavian: Тријажирање грешака

en: Dimitrios Christidis
sr@ijekavian: Димитриос Христидис

en: Provides patches, fixes and good testing
sr@ijekavian: Закрпе, поправке и темељно испробавање

en: Panagiotis Papadopoulos
sr@ijekavian: Панајотис Пападопулос

en: Quite everything but code
sr@ijekavian: Практично све осим кода

en: Phaneendra Hedge
sr@ijekavian: Панеендра Хедге

en: Nepomuk fancy bookmarking
sr@ijekavian: Помодно обиљежавање (Непомук)

en: Jonathan Raphael Joachim Kolberg
sr@ijekavian: Јонатан Рафаел Јоаким Колберг

en: Handbook, Maintains a Kubuntu PPA with rekonq git packages
sr@ijekavian: Приручник, одржава Кубунтуов ППА са пакетима Реконка из Гита

en: Benjamin Poulain
sr@ijekavian: Бенжамен Пулен

en: The "QtWebKit guy". Adblock (new) implementation. Code quality improvements
sr@ijekavian: Бави се КуТ‑вебкита. Нова изведба Адблока. Побољшања квалитета кода.

en: Rohan Garg
sr@ijekavian: Рохан Гарг

en: Handbook, Maintains a Kubuntu PPA with rekonq git packages.
sr@ijekavian: Приручник, одржава Кубунтуов ППА са пакетима Реконка из Гита.

en: Anton Kreuzkamp
sr@ijekavian: Антон Кројцкамп

en: Session Management, patches
sr@ijekavian: Управљање сесијама, закрпе

en: David E. Narváez
sr@ijekavian: Давид Нарваез

en: Implemented User Session Management and cleaned up SessionManager code
sr@ijekavian: Извео управљање корисничким сесијама и пречистио код SessionManager.

en: Marc Deop
sr@ijekavian: Марк Деоп

en: Access Keys Navigation
sr@ijekavian: Кретање приступним тастерима

en: Yuri Chornoivan
sr@ijekavian: Јуриј Чорноиван

en: Checking rekonq strings, helping with docs
sr@ijekavian: Провера Реконкових ниски, помоћ са документацијом.

en: Burkhard Lück
sr@ijekavian: Буркхард Лик

en: Andrius da Costa Ribas
sr@ijekavian: Андријус да Коста Рибас

en: Helped letting rekonq compile on Windows/MSVC and Mac OS X
sr@ijekavian: Помогао да се Реконк компилује на Виндоузу/МСВЦ и МекОС‑у X.

en: Pino Toscano
sr@ijekavian: Пино Тоскано

en: Open in incognito mode
sr@ijekavian: Отвори у инкогнито режиму

en: Open URL as web app (in a simple window)
sr@ijekavian: Отвори УРЛ као веб програм (у једноставном прозору)

en: Location to open
sr@ijekavian: Локација за отварање

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping all Nepomuk resources whose type is rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
sr@ijekavian: Разно

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
sr@ijekavian: ресурс

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
sr@ijekavian: тип ресурса

en: Copy Link Address
sr@ijekavian: Копирај адресу везе

en: Remove Entry
sr@ijekavian: Уклони ставку

en: Remove all occurrences
sr@ijekavian: Уклони сва појављивања

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Folder
sr@ijekavian: Уклони фасциклу

en: &Search:
sr@ijekavian: &Тражи:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_newTabStartPage)
en: Favorites
sr@ijekavian: омиљено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_syncHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_newTabStartPage) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: History
sr@ijekavian: историјат

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_newTabStartPage)
en: Closed Tabs
sr@ijekavian: Затворени језичци

en: Add Favorite
sr@ijekavian: Додај омиљено

en: You can add a favorite by clicking the "Add Favorite" button in the top-right corner of this page
sr@ijekavian: Можете додати омиљено кликом на дугме <interface>Додај омиљено</interface> у горњем десном углу ове странице.

en: Search History
sr@ijekavian: Претражи историјат

en: Clear History
sr@ijekavian: Очисти историјат

en: Your browsing history is empty
sr@ijekavian: Историјат прегледања је празан.

en: No matches for string %1 in history
sr@ijekavian: Нема поклапања ниске %1 у историјату

en: Show full History
sr@ijekavian: Прикажи цео историјат

en: Edit Bookmarks
sr@ijekavian: Уреди обиљеживаче

en: You have no bookmarks
sr@ijekavian: Немате обиљеживача

en: Unsorted
sr@ijekavian: Нераспоређено

en: There are no recently closed tabs
sr@ijekavian: Нема недавно затворених језичака

en: Search Downloads
sr@ijekavian: Претражи преузимања

en: Clear Downloads
sr@ijekavian: Очисти преузимања

en: There are no recently downloaded files to show
sr@ijekavian: Нема недавно преузетих фајлова

en: This download is managed by KGet. Check it to grab information about its state
sr@ijekavian: Овим преузимањем управља К‑гет, па у К‑гету и потражите податке о његовом стању.

en: Suspended
sr@ijekavian: Суспендован

en: Downloading now...
sr@ijekavian: Преузимам сада...

[ctx: %1 = Error description]
en: Error: %1
sr@ijekavian: Грешка: %1

en: Open directory
sr@ijekavian: Отвори фасциклу

en: Open file
sr@ijekavian: Отвори фајл

en: Removed
sr@ijekavian: уклоњен

en: Remove from list
sr@ijekavian: Уклони са списка

en: No matches for string %1 in downloads
sr@ijekavian: Нема поклапања ниске %1 у преузимањима

en: Set a Preview...
sr@ijekavian: Постави преглед...

en: Remove favorite
sr@ijekavian: Уклони омиљено

en: Reload thumbnail
sr@ijekavian: Поново учитај сличицу

en: Loading Preview...
sr@ijekavian: Учитавам преглед...

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveButton) #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save
sr@ijekavian: Сачувај

[ctx: @title:window]
en: Manage Session
sr@ijekavian: Управљање сесијом

en: Load
sr@ijekavian: Учитај

en: untitled
sr@ijekavian: неименовано

en: Select the default encoding to be used; normally, you will be fine with 'Use language encoding' and should not have to change this.
sr@ijekavian: Изаберите кодирање које ће се користити као подразумијевано; углавном ће бити довољно <interface>кодирање језика</interface> и неће бити потребе да мијењате ово.

en: Install KGet to enable rekonq to use it as download manager
sr@ijekavian: Ако инсталирате К‑гет, Реконк ће моћи да га користи као менаџер преузимања.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PassExceptions)
en: Password Exceptions
sr@ijekavian: Изузеци лозинки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeOneButton)
en: Remove one
sr@ijekavian: Уклони један

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeAllButton)
en: Remove all
sr@ijekavian: Уклони све

en: If enabled, JavaScript programs are allowed to open new windows.
sr@ijekavian: Ако је активирано, јаваскриптни програми могу да отварају нове прозоре.

en: If enabled, JavaScript programs are allowed to read from and to write to the clipboard.
sr@ijekavian: Ако је активирано, јаваскриптни програми могу да читају из клипборда и пишу у њега.

en: Javascript is not enabled, cannot change these settings
sr@ijekavian: Јаваскрипт није активиран, ове поставке не могу да се измене.

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Proxy
sr@ijekavian: Прокси

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rekonq is using system proxy settings
sr@ijekavian: Реконк користи системске поставке проксија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, proxyButton)
en: Change proxy settings
sr@ijekavian: Измени поставке проксија

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Custom Style Sheet
sr@ijekavian: Посебан опис стила

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Path to custom CSS file:
sr@ijekavian: Путања посебног ЦСС фајла:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Misc
sr@ijekavian: Разно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_hScrollWheelHistory)
en: Use horizontal scroll wheel to go through web history
sr@ijekavian: Точкић за водоравно клизање иде кроз веб историјат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useFavicon)
en: Use favicon of the current website as window icon
sr@ijekavian: Користи фавикону текућег веб сајта као икону прозора

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_smoothScrolling)
en: Scroll pages with an eye candy effect
sr@ijekavian: Клизање страница пријатно за око

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_smoothScrolling)
en: Enable smooth scrolling
sr@ijekavian: Глатко клизање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableViShortcuts)
en: Enable Vi-like navigation shortcuts
sr@ijekavian: Пречице за кретање налик Вијевим

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_accessKeysEnabled)
en: Enable keyboard navigation using the Ctrl key
sr@ijekavian: Пречице за кретање са тастером Ctrl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_automaticSpellChecking)
en: Enable automatic spell checking
sr@ijekavian: Аутоматска провера правописа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Middle click should:
sr@ijekavian: На средњи клик:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_middleClickAction)
en: Auto-scroll
sr@ijekavian: аутоматско клизање

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_middleClickAction)
en: Load Clipboard URL
sr@ijekavian: учитавање УРЛ‑а из клипборда

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_middleClickAction)
en: Do Nothing
sr@ijekavian: ништа

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, appearance)
en: Appearance
sr@ijekavian: Изглед

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fontsGroupBox)
en: Fonts
sr@ijekavian: Фонтови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Standard font:
sr@ijekavian: Стандардни фонт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Fixed font:
sr@ijekavian: Фиксни фонт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Serif font:
sr@ijekavian: Серифни фонт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Sans Serif font:
sr@ijekavian: Бесерифни фонт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Cursive font:
sr@ijekavian: Курзивни фонт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Fantasy font:
sr@ijekavian: Фантазијски фонт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default font size:
sr@ijekavian: Подразумијевана величина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimal font size:
sr@ijekavian: Минимална величина:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Zoom
sr@ijekavian: Увеличање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Default page zoom
sr@ijekavian: Подразумијевано увеличање странице

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Character Encoding
sr@ijekavian: Кодирање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Default character encoding:
sr@ijekavian: Подразумијевано кодирање:

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, general) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-#
en: General
sr@ijekavian: Опште

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: First settings
sr@ijekavian: Прве поставке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: When starting rekonq:
sr@ijekavian: При покретању Реконка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Home page URL:
sr@ijekavian: УРЛ домаће странице:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, setHomeToCurrentPageButton)
en: Set to Current Page
sr@ijekavian: Постави на текућу страницу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_startupBehaviour)
en: Open the Home Page
sr@ijekavian: отвори домаћу страницу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_startupBehaviour)
en: Open the New Tab Page
sr@ijekavian: отвори страницу новог језичка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_startupBehaviour)
en: Restore the Last Opened Tabs
sr@ijekavian: поврати посљедње отворене језичке

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_startupBehaviour)
en: Show session dialog
sr@ijekavian: прикажи дијалог сесија

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Downloads Management
sr@ijekavian: Менаџер преузимања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, askDownloadNo)
en: Save files to:
sr@ijekavian: Сачувај фајлове у:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, askDownloadYes)
en: Always ask me where to save files
sr@ijekavian: Увек питај где сачувати фајлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kgetDownload)
en: Use KGet for downloading files
sr@ijekavian: Преузимај фајлове К‑гетом

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_kgetList)
en: If enabled, rekonq will display an additional context menu entry, which, when selected, lists all available links of the current website in KGet.
sr@ijekavian: Ако је активирано, контекстни мени Реконка садржаће ставку којом се могу набројати све везе на текућем веб сајту ради преузимања К‑гетом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kgetList)
en: List links with KGet
sr@ijekavian: Наброји све за К‑гет

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: JavaScript
sr@ijekavian: Јаваскрипт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_javascriptCanOpenWindows)
en: Let JavaScript open new windows
sr@ijekavian: Допусти јаваскрипту да отвара прозоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_javascriptCanAccessClipboard)
en: Let JavaScript access clipboard
sr@ijekavian: Допусти јаваскрипту да приступа клипборду

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracking
sr@ijekavian: Праћење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotTrackCheckBox)
en: Tell websites you do not want to be tracked
sr@ijekavian: Кажи веб сајтовима да не желим да ме прате

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_syncPasswords) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Passwords
sr@ijekavian: Лозинке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_passwordSavingEnabled)
en: Remember passwords for sites
sr@ijekavian: Памти лозинке за сајтове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, managePassExceptionsButton)
en: Manage Exceptions
sr@ijekavian: Управљај изузецима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Rekonq is sharing cookies settings with all other KDE applications
sr@ijekavian: Реконк дели поставке колачића са свим осталим КДЕ програмима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cookiesButton)
en: Manage Cookies
sr@ijekavian: Управљај колачићима

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: Cache
sr@ijekavian: Кеш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Rekonq is sharing cache settings with all other KDE applications
sr@ijekavian: Реконк дели поставке кеша са свим осталим КДЕ програмима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cacheButton)
en: Manage Cache
sr@ijekavian: Управљај кешом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remove history items:
sr@ijekavian: Уклањај ставке историјата:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_expireHistory)
en: Every 3 months
sr@ijekavian: свака 3 месеца

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_expireHistory)
en: Every month
sr@ijekavian: сваког месеца

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_expireHistory)
en: Every day
sr@ijekavian: сваког дана

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_expireHistory)
en: At application exit
sr@ijekavian: при покретању програма

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_expireHistory)
en: Do not even store them
sr@ijekavian: и не складишти их

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: New Tab Behavior
sr@ijekavian: Понашање новог језичка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: New tab opens:
sr@ijekavian: Нови језичак отвара:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_newTabsBehaviour)
en: New Tab Page
sr@ijekavian: страницу новог језичка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_newTabsBehaviour)
en: Blank Page
sr@ijekavian: празну страницу

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_newTabsBehaviour)
en: Home Page
sr@ijekavian: домаћу страницу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: New Tab Page starts with:
sr@ijekavian: Страница новог језичка почиње:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Tabbed Browsing
sr@ijekavian: Прегледање са језичцима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: When hovering a tab show:
sr@ijekavian: При лебдењу над језичком прикажи:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_hoveringTabOption)
en: Tab Preview
sr@ijekavian: преглед језичка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_hoveringTabOption)
en: Tab's Title in a Tooltip
sr@ijekavian: наслов језичка у облачићу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_hoveringTabOption)
en: Tab's URL in a Tooltip
sr@ijekavian: УРЛ језичка у облачићу

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_hoveringTabOption)
en: Nothing
sr@ijekavian: ништа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openExternalLinksInNewWindow)
en: Open as new window when URL is called externally
sr@ijekavian: Отвори у новом прозору када се УРЛ позове споља

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lastTabClosesWindow)
en: Closing last tab closes window
sr@ijekavian: Затвори прозор при затварању последњег језичка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_closeTabSelectPrevious)
en: Activate previously used tab when closing the current one
sr@ijekavian: Врати на претходно гледан језичак послије затварања текућег

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openNewTabsNextToCurrent)
en: Open new tabs next to current tab
sr@ijekavian: Отварај нове језичке поред текућег

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openNewTabsInForeground)
en: Open new tabs in the foreground
sr@ijekavian: Отварај нове језичке на лицу места

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_javascriptEnabled)
en: Enable JavaScript
sr@ijekavian: Активирај јаваскрипт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_javaEnabled)
en: Load Java applets
sr@ijekavian: Учитавај јаванске аплете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webGL)
en: WebGL
sr@ijekavian: ВебГЛ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spatialNavigation)
en: Spatial Navigation
sr@ijekavian: Просторно кретање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_frameFlattening)
en: Frame Flattening
sr@ijekavian: Изравњавање оквира

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dnsPrefetch)
en: Prefetch DNS entries
sr@ijekavian: Предохватање ДНС уноса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_printElementBackgrounds)
en: Print element backgrounds
sr@ijekavian: Штампање позадинских елемената

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_zoomTextOnly)
en: Zoom Text only
sr@ijekavian: Увеличај само текст

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Plugins
sr@ijekavian: Прикључци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: When loading web pages:
sr@ijekavian: При учитавању веб страница:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_pluginsEnabled)
en: Autoload Plugins
sr@ijekavian: аутоматски учитај прикључке

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_pluginsEnabled)
en: Manually Load Plugins
sr@ijekavian: ручно учитај прикључке

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_pluginsEnabled)
en: Never Load Plugins
sr@ijekavian: никад не учитавај прикључке

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: HTML 5
sr@ijekavian: ХТМЛ 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_offlineStorageDatabaseEnabled)
en: Offline storage database
sr@ijekavian: База за складиштење ван везе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_offlineWebApplicationCacheEnabled)
en: Offline web application cache
sr@ijekavian: Кеш веб програма̂ ван везе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_localStorageEnabled)
en: Local Storage
sr@ijekavian: Локално складиште

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Offline web application quota
sr@ijekavian: Квота веб програма̂ ван везе

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, kcfg_offlineWebApplicationCacheQuota)
en:  Kb
sr@ijekavian:  KiB

en: WebKit
sr@ijekavian: Вебкит

en: Privacy
sr@ijekavian: Приватност

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox8)
en: Search Engines
sr@ijekavian: Претраживачи

[ctx: Window title of the settings dialog]
en: Configure – rekonq
sr@ijekavian: Подешавање — Реконк

en: Enables WebGL technology
sr@ijekavian: Активира технологију вебГЛ‑а.

en: Lets you navigating between focusable elements using arrow keys.
sr@ijekavian: Омогућава вам да се крећете између елемената тастерима стрелица.

en: Flatten all the frames to become one scrollable page.
sr@ijekavian: Изравњава све оквире тако да постану једна страница са клизањем.

en: Specifies whether WebKit will try to prefetch DNS entries to speed up browsing.
sr@ijekavian: Одређује да ли ће Вебкит покушавати да предохвати ДНС уносе, ради бржег прегледања.

en: If enabled, background colors and images are also drawn when the page is printed.
sr@ijekavian: Ако је активирано, боје позадине и слике штампају се заједно са остатком странице.

en: Enables the execution of JavaScript programs.
sr@ijekavian: Активира извршавање јаваскриптних програма.

en: Enables support for Java applets.
sr@ijekavian: Активира подршку за јаванске аплете.

en: Enables support for the HTML 5 offline storage feature.
sr@ijekavian: Активира подршку за могућност складиштења ван везе ХТМЛ‑а 5.

en: Enables support for the HTML 5 web application cache feature.
sr@ijekavian: Активира подршку за могућност кеширања веб програма ХТМЛ 5.

en: Enables support for the HTML 5 local storage feature.
sr@ijekavian: Активира подршку за могућност локалног складиштења ХТМЛ‑а 5.

en: Remote bookmarks file does not exists. Exporting local copy...
sr@ijekavian: Удаљени фајл обиљеживача не постоји. Извозим локалну копију...

en: Remote bookmarks file exists. Syncing local copy...
sr@ijekavian: Удаљени фајл обиљеживача постоји. Синхронизујем локалну копију...

en: Remote history file does not exists. Exporting local copy...
sr@ijekavian: Удаљени фајл историјата не постоји. Извозим локалну копију...

en: Remote history file exists. Syncing local copy...
sr@ijekavian: Удаљени фајл историјата постоји. Синхронизујем локалну копију...

en: Remote passwords file does not exists. Exporting local copy...
sr@ijekavian: Удаљени фајл лозинки не постоји. Извозим локалну копију...

en: Remote passwords file exists. Syncing local copy...
sr@ijekavian: Удаљени фајл лозинки постоји. Синхронизујем локалну копију...

en: Not supported
sr@ijekavian: Није подржано.

en: Syncing history not supported
sr@ijekavian: Синхронизовање историјата није подржано.

en: Syncing passwords not supported
sr@ijekavian: Синхронизовање лозинки није подржано.

en: No username or password
sr@ijekavian: Нема корисничког имена или лозинке.

en: Error loading: %1
sr@ijekavian: Грешка при учитавању: %1

en: Signing in...
sr@ijekavian: Пријављујем се...

en: Fetching bookmarks from server...
sr@ijekavian: Добављам обиљеживаче са сервера...

en: Adding bookmarks on server...
sr@ijekavian: Додајем обиљеживаче на сервер...

en: Done
sr@ijekavian: Завршено

en: Reading bookmarks...
sr@ijekavian: Читам обиљеживаче...

en: Adding bookmark
sr@ijekavian: Додајем обиљеживач...

en: Signing out...
sr@ijekavian: Одјављујем се...

en: OAuth: Error fetching request token
sr@ijekavian: OAuth: грешка у добављању токена за захтев.

en: OAuth: Sending verification code
sr@ijekavian: OAuth: шаљем код за оверу.

en: OAuth: Error fetching access token
sr@ijekavian: OAuth: грешка у добављању токена за приступ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Data
sr@ijekavian: Подаци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Sync Handler
sr@ijekavian: Синхро-руковалац

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sitePolicyTreeWidget)
en: Host
sr@ijekavian: Домаћин

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Check
sr@ijekavian: Провера

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ftpGroupBox)
en: Remote FTP Host Settings
sr@ijekavian: Поставке удаљеног ФТП домаћина

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server:
sr@ijekavian: Сервер:

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Username:
sr@ijekavian: Корисничко име:

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) #-#-#-#-#  0 (a
en: Password:
sr@ijekavian: Лозинка:

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Path:
sr@ijekavian: Путања:

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: prop
en: Port:
sr@ijekavian: Порт:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, googleGroupBox)
en: Google Account Settings
sr@ijekavian: Поставке налога на Гуглу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: Only bookmarks will be synchronized.
sr@ijekavian: Синхронизују се само обиљеживачи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_syncEnabled)
en: Activate sync
sr@ijekavian: Активирај синхронизацију

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hostGroupBox)
en: Sync Host Type
sr@ijekavian: Тип синхро-домаћина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ftpRadioButton)
en: FTP
sr@ijekavian: ФТП

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sshRadioButton)
en: SSH
sr@ijekavian: ССХ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, googleRadioButton)
en: Google Sync
sr@ijekavian: Синхронизација са Гуглом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, operaRadioButton)
en: Opera Sync
sr@ijekavian: Синхронизација са Опером

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, operaGroupBox)
en: Opera Account Settings
sr@ijekavian: Поставке налога на Опери

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sshGroupBox)
en: SSH Host Settings
sr@ijekavian: ССХ поставке домаћина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, syncWithSSHKeys)
en: Use system ssh keys to login
sr@ijekavian: За пријављивање користи системске ССХ кључеве

en: Sync Assistant
sr@ijekavian: Синхро-помоћник

en: Google
sr@ijekavian: Гугл

en: Opera
sr@ijekavian: Опера

en: No sync
sr@ijekavian: без синхронизације

[ctx: no host]
en: None
sr@ijekavian: ниједан

en: Rekonq has been compiled without support for Opera Sync
sr@ijekavian: Реконк је компилован без подршке за синхронизацију са Опером.

en: Bookmarks Panel
sr@ijekavian: Панел обиљеживача

en: History Panel
sr@ijekavian: Панел историјата

en: Clone
sr@ijekavian: Клонирај

en: Reload All
sr@ijekavian: Поново учитај све

en: Detach
sr@ijekavian: Одвоји

en: Unpin Tab
sr@ijekavian: Откачи језичак

en: Pin Tab
sr@ijekavian: Прикачи језичак

en: &Close
sr@ijekavian: &Затвори

en: Close &Other Tabs
sr@ijekavian: Затвори све &остале језичке

en: new tab
sr@ijekavian: нови језичак

en: New &Tab
sr@ijekavian: Нови &језичак

en: Open Last Closed Tab
sr@ijekavian: Отвори посљедњи затворени језичак

en: &Close Tab
sr@ijekavian: &Затвори језичак

en: Show Next Tab
sr@ijekavian: Прикажи наредни језичак

en: Show Previous Tab
sr@ijekavian: Прикажи претходни језичак

en: Bookmark all tabs
sr@ijekavian: Обиљежи све језичке

en: Switch to Tab %1
sr@ijekavian: Пребаци на језичак %1

en: Switch to Favorite Page %1
sr@ijekavian: Пребаци на омиљену страницу %1

en: Loading...
sr@ijekavian: Учитавам...

en: Bookmarked tabs: %1
sr@ijekavian: Обиљежени језичци: %1

en: restored tab
sr@ijekavian: обновљен језичак

en:  AdBlock
sr@ijekavian: Адблок

en: Enable AdBlock for this site
sr@ijekavian: Укључи Адблок за овај сајт

en:  Bookmark
sr@ijekavian: Обиљеживач

en: <a href='Remove'>Remove</a>
sr@ijekavian: <a href='Remove'>Уклони</a>

en: Folder:
sr@ijekavian: Фасцикла:

en: Rate:
sr@ijekavian: Оцена:

en: Rate this page
sr@ijekavian: Оцени ову страницу

en: Describe:
sr@ijekavian: Опис:

en: Tags:
sr@ijekavian: Ознаке:

en: add tags (comma separated)
sr@ijekavian: Додајте ознаке, раздвојене запетом.

en: Link Resources
sr@ijekavian: Повежи ресурсе

en: Nepomuk is actually disabled.
sr@ijekavian: Непомук је деактивиран.

note: i18n: ectx: ToolBar (bookmarkToolBar)
en: Bookmark Toolbar
sr@ijekavian: Трака обиљеживача

en: Root folder
sr@ijekavian: Корена фасцикла

[ctx: %1=search engine, e.g. Google, Wikipedia %2=text to search for]
en: Search %1 for <b>%2</b>
sr@ijekavian: Потражи <b>„%2“</b> помоћу %1|/|Потражи <b>„%2“</b> $[инс-п %1]

en: Engines:
sr@ijekavian: Претраживачи:

en: Link to new Resource
sr@ijekavian: Веза ка новом ресурсу

en: Link
sr@ijekavian: Повежи

en: * Resource Name:
sr@ijekavian: Име ресурса:

en: Description (Optional)
sr@ijekavian: Опис (опционо)

en: Resource Linker
sr@ijekavian: Повезивач ресурса

en: Unlink
sr@ijekavian: Раскини везу

en: Search resources
sr@ijekavian: Очисти ресурсе

en: Double click to link resource
sr@ijekavian: Двокликните да повежете ресурс.

en: Any resource
sr@ijekavian: сви ресурси

en: Persons
sr@ijekavian: особе

en: Projects
sr@ijekavian: пројекти

en: Places
sr@ijekavian: места

en: Matching resources:
sr@ijekavian: Поклопљени ресурси:

en: Linked Resources:
sr@ijekavian: Повезани ресурси:

en: Create New Resource
sr@ijekavian: Направи нови ресурс

en: &Unlink
sr@ijekavian: &Раскини везу

en: Subscribe to RSS Feeds
sr@ijekavian: Претплата на РСС доводе

en: Aggregator:
sr@ijekavian: Прикупљач:

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_feed_text)
en: Feed:
sr@ijekavian: Довод:

en: Add Feed
sr@ijekavian: Додај довод

en: Imported Feeds
sr@ijekavian: Увезени доводи

en: Could not add feed to Akregator. Please add it manually:
sr@ijekavian: Не могу да додам довод у Акрегатор. Додајте га ручно:

en: There was an error. Please verify Akregator is installed on your system.
sr@ijekavian: Грешка. Провјерите да ли је Акрегатор инсталиран.

en: Identity
sr@ijekavian: Идентитет

en: Warning: this site is not carrying a certificate.
sr@ijekavian: Упозорење: овај сајт не поседује сертификат.

en: The certificate for this site is valid and has been verified by:
    %1.
sr@ijekavian: Сертификат овог сајта је ваљан и оверио га је:
    %1.

en: The certificate for this site is not valid, for the following reasons:
    %1.
sr@ijekavian: Сертификат овог сајта није ваљан, из следећих разлога:
    %1.

en: Certificate Information
sr@ijekavian: Подаци о сертификату

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Encryption
sr@ijekavian: Шифровање

en: Your connection to %1 is not encrypted.
sr@ijekavian: Веза са „%1“ није шифрована.

en: Your connection to "%1" is encrypted.
sr@ijekavian: Веза са „%1“ је шифрована.

en: It uses protocol: %1.
sr@ijekavian: Користи протокол: %1.

en: It is encrypted using %1 at %2 bits, with %3 for message authentication and %4 with Auth %5 as key exchange mechanism.
sr@ijekavian: Шифровање преко %1 са %2 битова, уз %3 за аутентификацију порука и %4 са аут. %5 за размену кључева.
    
    |/|Шифровање преко $[на-ријеч %1 ген] са %2 $[множ ^2 битом бита битова], уз %3 за аутентификацију порука и %4 са аут. %5 за размену кључева.

en: Site Information
sr@ijekavian: Подаци о сајту

en: It is your first time visiting this site.
sr@ijekavian: Ово је ваша прва посета овом сајту.

en: You just visited this site.
    Your first visit was on %1.
sr@ijekavian: Управо сте посетили овај сајт.
    Последњи пут сте га посетили %1.
    |/|Управо сте посетили овај сајт.
    Последњи пут сте га посетили $[на-ријеч %1 ген].

en: Type here to search your bookmarks, history and the web...
sr@ijekavian: Овдје претражујте своје обиљеживаче, историјат и веб...

en: Paste && Go
sr@ijekavian: Налепи и иди

en: Paste && Search
sr@ijekavian: Налепи и тражи

en: List all links with KGet
sr@ijekavian: Наброји све везе за К‑гет

en: List all available RSS feeds
sr@ijekavian: Наброји све доступне РСС доводе

en: Add search engine
sr@ijekavian: Додај претраживач

en: AdBlock is enabled on this site
sr@ijekavian: Адблок укључен за овај сајт

en: AdBlock is not enabled on this site
sr@ijekavian: Адблок није укључен за овај сајт

en: This site does not contain SSL information.
sr@ijekavian: Овај сајт не садржи ССЛ податке.

[ctx: Secure Sockets Layer]
en: SSL
sr@ijekavian: ССЛ

en: Edit Bookmark
sr@ijekavian: Уреди обиљеживач

en: Remove from Favorites
sr@ijekavian: Уклони из омиљених

en: Add to Favorites
sr@ijekavian: Додај у омиљене

[ctx: Browse a website]
en: Browse
sr@ijekavian: Прегледање

[ctx: describe UA platform, eg: firefox 3.1 "on Windows XP"]
en:  on %1 %2
sr@ijekavian: на %1 %2|/|на $[лок %1] %2

en: Browser Identification
sr@ijekavian: Идентификација прегледача

[ctx: @title:window]
en: User Agent Settings
sr@ijekavian: Поставке корисничког агента

[ctx: Default rekonq user agent]
en: Default
sr@ijekavian: Подразумијевани

en: Firefox
sr@ijekavian: Фајерфокс

en: Internet Explorer
sr@ijekavian: Интернет експлорер

en: Netscape
sr@ijekavian: Нетскејп

en: Safari
sr@ijekavian: Сафари

en: Other
sr@ijekavian: Други

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, sitePolicyTreeWidget)
en: Identification
sr@ijekavian: идентификација

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete All
sr@ijekavian: Обриши све

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Description:
sr@ijekavian: Опис:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, descriptionLineEdit)
en: (optional)
sr@ijekavian: (опционо)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Create Application shortcuts in:
sr@ijekavian: Направи пречице програма:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_createMenuAppShortcut)
en: Application Menu
sr@ijekavian: у програмском менију

en: Load Plugin
sr@ijekavian: Учитај прикључак

en: Blocked by ad filter
sr@ijekavian: Блокирано филтером реклама

en: Please open up the webpage you want to add as favorite
sr@ijekavian: Отворите веб страницу коју желите да додате у омиљене

en: Set to This Page
sr@ijekavian: Постави на ову страницу

en: You cannot add this webpage as favorite
sr@ijekavian: Не можете додати ову веб страницу у омиљене

en: Page is loading...
sr@ijekavian: Учитавам страницу...

[ctx: @info]
en: rekonq does not know how to handle this protocol: %1
sr@ijekavian: Реконк не зна како да обради овај протокол: %1

[ctx: %1=an URL]
en: <h2>Index of %1</h2>
sr@ijekavian: <h2>Индекс %1</h2>

en: Up to higher level directory
sr@ijekavian: На фасциклу вишег нивоа

en: Last Modified
sr@ijekavian: посљедња измјена

en: You do not have a default search engine set. Without it, rekonq will not show proper URL suggestions.
sr@ijekavian: Нисте поставили подразумевани претраживач. Без њега Реконк неће нудити добре предлоге УРЛ‑ова.

en: Set it
sr@ijekavian: Постави

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <h2>Certificate Information</h2>
sr@ijekavian: <h2>Подаци о сертификату</h2>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Certificate Chain:
sr@ijekavian: Ланац сертификата:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: <h4>Issued To:</h4>
sr@ijekavian: <h4>Субјекат:</h4>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Common Name (CN):
sr@ijekavian: Уобичајено име (CN):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Organization (O):
sr@ijekavian: Организација (O):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Organizational Unit (OU):
sr@ijekavian: Организациона јединица (OU):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Serial Number:
sr@ijekavian: Серијски број:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: <h4>Issued By:</h4>
sr@ijekavian: <h4>Издавач:</h4>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: <h4>Validity Period:</h4>
sr@ijekavian: <h4>Период важности:</h4>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Issued on:
sr@ijekavian: Датум издавања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Expires on:
sr@ijekavian: Датум истицања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: <h4>Digests:</h4>
sr@ijekavian: <h4>Сажеци:</h4>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_36)
en: MD5:
sr@ijekavian: МД5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_38)
en: SHA-1:
sr@ijekavian: СХА‑1:

en: Rekonq SSL Information
sr@ijekavian: Реконкови подаци о ССЛ‑у

en: Export
sr@ijekavian: Извези

en: The certificate is valid
sr@ijekavian: Сертификат је ваљан.

en: The certificate for this site is not valid for the following reasons:
sr@ijekavian: Сертификат овог сајта није ваљан, из следећих разлога:

en: Remember
sr@ijekavian: Упамти

en: Never for This Site
sr@ijekavian: Никада за овај сајт

en: Not Now
sr@ijekavian: Не сада

en: Do you want rekonq to remember the password on %1?
sr@ijekavian: Желите ли да Реконк упамти лозинку за %1?

en: Are you sure you want to send your data again?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да поново пошаљете податке?

en: Resend form data
sr@ijekavian: Поново пошаљи

en: No service can handle this file.
sr@ijekavian: Ниједан сервис не умије да рукује овим фајлом.

en: rekonq cannot properly handle this, sorry
sr@ijekavian: Реконк не може правилно да обради ово, извините.

en: There was a problem while loading the page
sr@ijekavian: Проблем при учитавању странице.

en: Network is not available
sr@ijekavian: Мрежа није доступна

en: Maybe you are having problems with your network settings.<br />Try checking your <a href="%1">network connections</a>, your <a href="%2">proxy settings</a> and your <a href="%3">firewall</a>.<br /><br />Then <a href="%4">try again</a>.<br />
sr@ijekavian: Можда је проблем до мрежних поставки.<br />Проверите <a href="%1">мрежне везе</a>, <a href="%2">поставке проксија</a> и <a href="%3">заштитни зид</a>.<br /><br />Затим <a href="%4">покушајте поново</a>.<br />

en: Oops... Proxy problems!
sr@ijekavian: Проблем са проксијем

en: It seems you are having problems with your <a href="%1">proxy settings</a>. Try checking them, <br /><br />then <a href="%2">try again</a>.<br />
sr@ijekavian: Изгледа да постоји проблем у <a href="%1">поставкама проксија</a>.<br />Проверите их, па <a href="%2">покушајте поново</a>.<br />

en: Oops! Cannot load <em>%1</em>
sr@ijekavian: Упс! Не могу да учитам <em>%1</em>.

en: Ask your default search engine about: <a href="%1">search with %2</a>.<br />
sr@ijekavian: Потражите подразумеваним претраживачем: <a href="%1">%2</a>.<br />

en: You do not have a default search engine set. We will not suggest you one.
sr@ijekavian: Нисте поставили подразумевани претраживач. Ми нећемо предложити ниједан.

en: Consult a cached snapshot of the site: try checking the <a href="%1">Wayback Machine</a> or the <a href="%2">Google Cache</a>.
sr@ijekavian: Погледајте кеширани снимак сајта: <a href="%1">Вејбек машина</a> или <a href="%2">Гуглов кеш</a>.

en: <a href='%1'>Try Again</a>
sr@ijekavian: <a href='%1'>Покушај поново</a>

en: It seems rekonq was not closed properly. Do you want to restore the last saved session?
sr@ijekavian: Изгледа да Реконк није правилно затворен. Желите ли да вратите посљедњу сачувану сесију?

en: Maximum zoom reached: %1%
sr@ijekavian: Досегнуто највеће увеличање: %1%

en: Minimum zoom reached: %1%
sr@ijekavian: Досегнуто најмање увеличање: %1%

en: Default zoom: %1%
sr@ijekavian: Подразумијевано увеличање: %1%

en: Zooming: %1%
sr@ijekavian: Увеличавање: %1%

en: No suggestions for %1
sr@ijekavian: Нема предлога за ‘%1’

en: Add to Dictionary
sr@ijekavian: Додај у речник

en: Share page URL
sr@ijekavian: Подели УРЛ странице

en: Current Frame
sr@ijekavian: Текући оквир

en: Print Frame
sr@ijekavian: Штампај оквир

en: List All Links
sr@ijekavian: Наброји све везе

en: Share link
sr@ijekavian: Подели везу

en: Open in New &Tab
sr@ijekavian: Отвори у новом &језичку

en: Open in New &Window
sr@ijekavian: Отвори у новом &прозору

en: Open in Private &Window
sr@ijekavian: Отвори у приватном &прозору

en: Open &Here
sr@ijekavian: Отвори &овде

en: Save Link...
sr@ijekavian: Сачувај везу...

en: Save Link
sr@ijekavian: Сачувај везу

en: Share image link
sr@ijekavian: Подели везу слике

en: &View Image
sr@ijekavian: &Прикажи слику

en: Save image as...
sr@ijekavian: Сачувај слику као...

en: &Copy Image Location
sr@ijekavian: &Копирај локацију слике

en: Block image
sr@ijekavian: Блокирај слику

en: Share selected text
sr@ijekavian: Подели изабрани текст

en: Copy Text
sr@ijekavian: Копирај текст

en: Copy
sr@ijekavian: Копирај

en: Open '%1' in New Tab
sr@ijekavian: Отвори „%1“ под новим језичком

en: Open '%1' in New Window
sr@ijekavian: Отвори „%1“ у новом прозору

[ctx: Search selected text with the default search engine]
en: Search with %1
sr@ijekavian: Потражи помоћу %1|/|Потражи $[инс-п %1]

[ctx: @title:menu]
en: Search
sr@ijekavian: Потражи

[ctx: @item:inmenu Search, %1 = search engine]
en: With %1
sr@ijekavian: помоћу %1|/|$[инс-п %1]

en: On Current Page
sr@ijekavian: На текућој страници

en: &Bookmark link
sr@ijekavian: &Обиљежи везу

en: Exit FullScreen Mode
sr@ijekavian: Напусти цео екран

en: &Match case
sr@ijekavian: &Разликуј величину слова

en: &Highlight all
sr@ijekavian: &Истакни све

en: Find:
sr@ijekavian: Нађи:

note: #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_next)
en: &Next
sr@ijekavian: &Сљедеће

note: #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
sr@ijekavian: &Претходно

note: i18n: ectx: Menu (openMenu)
en: &Open
sr@ijekavian: &Отвори

note: i18n: ectx: Menu (zoomMenu)
en: &Zoom
sr@ijekavian: &Увеличај

note: i18n: ectx: Menu (panelsMenu)
en: &Panels
sr@ijekavian: П&анели

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sr@ijekavian: &Помоћ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@ijekavian: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr@ijekavian: &Уређивање

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: Menu (view) #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-#
en: &View
sr@ijekavian: &Приказ

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
sr@ijekavian: &Кретање

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@ijekavian: &Подешавање

note: #-#-#-#-#  58 (rekonq)  #-#-#-#-# i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) #-#-#-#-#  34 (kmenuedit)  #-#-#-#-#
en: Main Toolbar
sr@ijekavian: Главна трака

en: Location Bar
sr@ijekavian: Трака локације

en: &New Window
sr@ijekavian: &Нови прозор

en: Configure Main ToolBar
sr@ijekavian: Подеси главну траку

en: Bookmarks Toolbar
sr@ijekavian: Трака обиљеживача

en: Downloads page
sr@ijekavian: Страница преузимања

en: History page
sr@ijekavian: Страница историјата

en: Bookmarks page
sr@ijekavian: Страница обиљеживача

en: &Stop
sr@ijekavian: &Заустави

en: Open Location
sr@ijekavian: Отвори локацију

en: &Manage Sessions
sr@ijekavian: &Управљај сесијама

en: View Page S&ource
sr@ijekavian: Прикажи &извор странице

en: New Private Window
sr@ijekavian: Нови приватни прозор

en: Clear Private Data...
sr@ijekavian: Очисти приватне податке...

en: Set Editable
sr@ijekavian: Активирај уређивање

en: Ad Block
sr@ijekavian: Адблок

en: Create application shortcut
sr@ijekavian: Направи пречицу програма

en: &Inspect
sr@ijekavian: &Истражи

en: Stop loading the current page
sr@ijekavian: Заустави учитавање текуће странице

en: Stop
sr@ijekavian: Заустави

en: Reload the current page
sr@ijekavian: Поново учитај текућу страницу

en: Go
sr@ijekavian: Крени

en: *.html *.htm *.svg *.png *.gif *.svgz|Web Resources (*.html *.htm *.svg *.png *.gif *.svgz)
    *.*|All files (*.*)
sr@ijekavian: *.html *.htm *.svg *.png *.gif *.svgz|веб ресурси (*.html *.htm *.svg *.png *.gif *.svgz)
    *.*|сви фајлови (*.*)

en: Open Web Resource
sr@ijekavian: Отвори веб ресурс

en: web window
sr@ijekavian: Веб прозор

en: tab window
sr@ijekavian: Прозор под језичком

en: The KDE Power Management System will now generate a set of defaults based on your computer's capabilities. This will also erase all existing modifications you made. Are you sure you want to continue?
sr@ijekavian: КДЕ‑ов систем за управљање напајањем сада ће начинити нови скуп подразумијеваних, на основу могућности рачунара. Притом ће бити обрисане све постојеће измене које сте начинили. Желите ли заиста да наставите?

en: Restore Default Profiles
sr@ijekavian: Обнављање подразумијеваних профила

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: On AC Power
sr@ijekavian: На струји

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: On Battery
sr@ijekavian: На батерији

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: On Low Battery
sr@ijekavian: На ниској батерији

en: Do nothing
sr@ijekavian: не ради ништа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, batteryLevelsLabel)
en: <b>Battery Levels                     </b>
sr@ijekavian: <b>Нивои батерије</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lowLabel)
en: &Low level:
sr@ijekavian: &Низак ниво:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lowSpin)
en: Low battery level
sr@ijekavian: Низак ниво батерије

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, lowSpin)
en: Battery will be considered low when it reaches this level
sr@ijekavian: Узима се да је батерија ниско када досегне овај ниво.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, criticalLabel)
en: &Critical level:
sr@ijekavian: &Критичан ниво:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, criticalSpin)
en: Critical battery level
sr@ijekavian: Критичан ниво батерије

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, criticalSpin)
en: Battery will be considered critical when it reaches this level
sr@ijekavian: Узима се да је батерија критична када досегне овај ниво.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, BatteryCriticalLabel)
en: A&t critical level:
sr@ijekavian: &При критичном нивоу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, notificationsButton)
en: Configure Notifications...
sr@ijekavian: Подеси обавјештења...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lowPeripheralLabel)
en: Low level for peripheral devices:
sr@ijekavian: Низак ниво за периферне уређаје:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pausePlayersCheckBox)
en: Enabled
sr@ijekavian: активно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pausePlayersLabel)
en: Pause media players when suspending:
sr@ijekavian: Паузирај медија плејере при суспендовању:

en: The activity service is running with bare functionalities.
    Names and icons of the activities might not be available.
sr@ijekavian: Сервис активности ради са минимум функционалности.
    Имена и иконице активности можда неће бити доступни.

en: The activity service is not running.
    It is necessary to have the activity manager running to configure activity-specific power management behavior.
sr@ijekavian: Сервис активности није у погону.
    Неопходно је да менаџер активности буде у погону да би се подесило понашање управљања напајањем према активности.

en: PC running on AC power
sr@ijekavian: рачунар ради на струји

en: PC running on battery power
sr@ijekavian: рачунар ради на батерији

en: PC running on low battery
sr@ijekavian: рачунар ради на ниској батерији

[ctx: This is meant to be: Act like activity %1]
en: Activity "%1"
sr@ijekavian: је активност „%1“

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, actLikeRadio)
en: Act like
sr@ijekavian: Као кад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specialBehaviorRadio)
en: Define a special behavior
sr@ijekavian: Посебно понашање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysBox)
en: Always
sr@ijekavian: Увек

note: #-#-#-#-#  55 (powerdevilactivitiesconfig)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alwaysAfterSpin) #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en:  min
sr@ijekavian:  мин.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, separateSettingsRadio)
en: Use separate settings (advanced users only)
sr@ijekavian: Засебне поставке (само за напредне кориснике)

[ctx: Name for powerdevil shortcuts category]
en: Power Management
sr@ijekavian: Управљање напајањем

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Screen Brightness
sr@ijekavian: Повећај освјетљај екрана

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Screen Brightness
sr@ijekavian: Смањи освјетљај екрана

[ctx: Brightness level, label for the slider]
en: Level
sr@ijekavian: Ниво

en: After
sr@ijekavian: послије

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Suspend
sr@ijekavian: Суспендуј

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Hibernate
sr@ijekavian: У хибернацију

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Power Off
sr@ijekavian: Угаси

[ctx: Execute action on lid close even when external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
sr@ijekavian: Чак и кад је прикључен спољашњи монитор

en: Prompt log out dialog
sr@ijekavian: покажи одјавни дијалог

en: Turn off screen
sr@ijekavian: угаси екран

en: When laptop lid closed
sr@ijekavian: Када се спусти поклопац

en: When power button pressed
sr@ijekavian: Када се притисне дугме напајања

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Keyboard Brightness
sr@ijekavian: Повећај освјетљај тастатуре

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Keyboard Brightness
sr@ijekavian: Смањи освјетљај тастатуре

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Toggle Keyboard Backlight
sr@ijekavian: Обрни осветљење тастатуре

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Level
sr@ijekavian: Ниво

en: Script
sr@ijekavian: Скрипта

en: On Profile Load
sr@ijekavian: при учитавању профила

en: On Profile Unload
sr@ijekavian: при укидању профила

en: Run script
sr@ijekavian: Изврши скрипту

en: Leave unchanged
sr@ijekavian: остави како је

en: Turn off
sr@ijekavian: искључи

en: Turn on
sr@ijekavian: укључи

en: Wi-Fi
sr@ijekavian: бежична

en: Mobile broadband
sr@ijekavian: мобилна широкопојасна

en: Switch off after
sr@ijekavian: Угаси послије

en: Unsupported suspend method
sr@ijekavian: Неподржан метод суспендовања

en: Activity Manager
sr@ijekavian: Менаџер активности

en: This activity's policies prevent screen power management
sr@ijekavian: Смернице ове активности не допуштају управљање напајањем екрана

en: Extra Battery Added
sr@ijekavian: Додата допунска батерија

en: Mouse Battery Low (%1% Remaining)
sr@ijekavian: Батерија миша при крају (остало %1%)

en: Keyboard Battery Low (%1% Remaining)
sr@ijekavian: Батерија тастатуре при крају (остало %1%)

[ctx: The battery in an external device]
en: Device Battery Low (%1% Remaining)
sr@ijekavian: Батерија у уређају при крају (остало %1%)

en: Battery Low (%1% Remaining)
sr@ijekavian: Батерија при крају (остало %1%)

en: Battery Critical (%1% Remaining)
sr@ijekavian: Батерија критична (остало %1%)

en: AC Adapter Plugged In
sr@ijekavian: Струјни адаптер утакнут

en: Running on AC power
sr@ijekavian: На зидном напајању

en: Running on Battery Power
sr@ijekavian: На батеријском напајању

en: Power Management configuration module could not be loaded.
    %1
sr@ijekavian: Поставни модул управљања напајањем не може да се учита.
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Action:
sr@ijekavian: Радња:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, vendorUL) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, vendorL)
en: Vendor:
sr@ijekavian: Издавач:

en: Details
sr@ijekavian: Детаљи

en: Authentication Required
sr@ijekavian: Неопходна аутентификација

en: Password for root:
sr@ijekavian: Лозинка корјена:

en: Password for %1:
sr@ijekavian: Лозинка налога %1:

en: Password or swipe finger for root:
sr@ijekavian: Лозинка или отисак прста корјена:

en: Password or swipe finger for %1:
sr@ijekavian: Лозинка или отисак прста налога %1:

en: Password or swipe finger:
sr@ijekavian: Лозинка или отисак прста:

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
sr@ijekavian: Програм покушава да изведе радњу која захтијева овлашћења. Зато је неопходна аутентификација.

en: Select User
sr@ijekavian: Избор корисника

en: Authentication failure, please try again.
sr@ijekavian: Аутентификација није успјела, покушајте поново.

en: Click to open %1
sr@ijekavian: Кликните да отворите %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: P&assword:
sr@ijekavian: &Лозинка:

en: PolicyKit1 KDE Agent
sr@ijekavian: Полисикит1‑КДЕ

en: (c) 2009 Red Hat, Inc.
sr@ijekavian: © 2009, Редхет

en: Lukáš Tinkl
sr@ijekavian: Лукаш Тинкл

en: Jaroslav Reznik
sr@ijekavian: Јарослав Резник

en: Former maintainer
sr@ijekavian: Бивши одржавалац

en: Another client is already authenticating, please try again later.
sr@ijekavian: Тренутно се аутентификује други клијент, покушајте поново касније.

en: Volume step:
sr@ijekavian: Корак јачине:

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Mute state
sr@ijekavian: Стање утишаности

en: Show additional options for %1
sr@ijekavian: Додатне опције за %1

en: Mute %1
sr@ijekavian: Утишај %1

[ctx: Accessibility data on volume slider]
en: Adjust volume for %1
sr@ijekavian: Подеси јачину за %1

[ctx: Heading for a list of ports of a device (for example built-in laptop speakers or a plug for headphones)]
en: Ports
sr@ijekavian: Портови

en: Audio Volume
sr@ijekavian: Јачина звука

en: Audio Muted
sr@ijekavian: Звук утишан

en: Volume at %1%
sr@ijekavian: Јачина %1%

en: Increase Volume
sr@ijekavian: Повећај јачину

en: Decrease Volume
sr@ijekavian: Смањи јачину

en: Mute
sr@ijekavian: Утишај

en: Increase Microphone Volume
sr@ijekavian: Повећај јачину микрофона

en: Decrease Microphone Volume
sr@ijekavian: Смањи јачину микрофона

en: Mute Microphone
sr@ijekavian: Утишај микрофон

en: Devices
sr@ijekavian: Уређаји

en: Applications
sr@ijekavian: Програми

en: No applications playing or recording audio
sr@ijekavian: Ниједан програм не пушта нити снима звук.

en: No output or input devices found
sr@ijekavian: Није нађен ниједан излазни или улазни уређај.

en: Raise maximum volume
sr@ijekavian: Подигни највећу јачину

[ctx: @info:credit]
en: Copyright 2015 Harald Sitter
sr@ijekavian: © 2015, Харалд Ситер

[ctx: @info:credit]
en: Harald Sitter
sr@ijekavian: Харалд Ситер

[ctx: @info:credit]
en: Author
sr@ijekavian: Аутор

en: Device Profiles
sr@ijekavian: Профили уређаја

[ctx: @label]
en: No Device Profiles Available
sr@ijekavian: Нема доступних профила уређаја

en: Advanced Output Configuration
sr@ijekavian: Напредно подешавање излаза

en: Add virtual output device for simultaneous output on all local sound cards
sr@ijekavian: Додај виртуелни излазни уређај за истовремени излаз на све локалне звучне картице

en: Automatically switch all running streams when a new output becomes available
sr@ijekavian: Аутоматски пребаци све токове у погону чим нови излаз постане доступан

[ctx: @label]
en: No Applications Playing Audio
sr@ijekavian: Ниједан програм не пушта звук

[ctx: @label]
en: No Applications Recording Audio
sr@ijekavian: Ниједан програм не снима звук

[ctx: @label]
en: Profile:
sr@ijekavian: Профил:

[ctx: Port is unavailable]
en:  (unavailable)
sr@ijekavian:  (недоступан)

[ctx: Port is unplugged]
en:  (unplugged)
sr@ijekavian:  (извучен)

[ctx: @title:tab]
en: Devices
sr@ijekavian: Уређаји

[ctx: @title:tab]
en: Applications
sr@ijekavian: Програми

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
sr@ijekavian: Напредно

en: Notification Sounds
sr@ijekavian: Звукови обавештења

en: Search Results
sr@ijekavian: Резултати претраге

en: Only the selected components are shown in the search results
sr@ijekavian: Само изабране компоненте дају се у резултатима претраге

en: Drag categories to change the order in which results appear
sr@ijekavian: Превлачењем категорија измените редослед навођења резултата

en: Search...
sr@ijekavian: Тражи...

note: #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Artist:
sr@ijekavian: Извођач:

note: #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Album:
sr@ijekavian: Албум:

en: Duration:
sr@ijekavian: Трајање:

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: From:
sr@ijekavian: Од:

en: Date:
sr@ijekavian: Датум:

en: Subject:
sr@ijekavian: Тема:

en: 
    Attachments:
sr@ijekavian: 
    Прилози:

en: Modified:
sr@ijekavian: Измењено:

en: %1, in category %2
sr@ijekavian: %1, у категорији %2

en: in category %1
sr@ijekavian: у категорији %1

en: Keyboard shortcuts
sr@ijekavian: Пречице са тастатуре

en: Apply Settings
sr@ijekavian: Примена поставки

en: The settings of the current module have changed. Do you want to apply the changes or discard them?
sr@ijekavian: Измењене су поставке текућег модула. Желите ли да их примените или одбаците?

en: OK
sr@ijekavian: У реду

en: Apply
sr@ijekavian: Примени

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel_button)
en: Cancel
sr@ijekavian: Одустани

en: Left-Button
sr@ijekavian: лијево дугме

en: Right-Button
sr@ijekavian: десно дугме

en: Middle-Button
sr@ijekavian: средње дугме

en: Vertical-Scroll
sr@ijekavian: усправно клизање

en: Horizontal-Scroll
sr@ijekavian: водоравно клизање

en: Add Action
sr@ijekavian: Додај радњу

en: Layout:
sr@ijekavian: Распоред:

en: Wallpaper Type:
sr@ijekavian: Тип тапета:

en: Wallpaper
sr@ijekavian: Тапет

en: Mouse Actions
sr@ijekavian: Радње мишем

en: Input Here
sr@ijekavian: Унос овде

en: Screen Edge
sr@ijekavian: Ивица екрана

en: Width
sr@ijekavian: Ширина

en: Height
sr@ijekavian: Висина

en: Add Widgets...
sr@ijekavian: Додај виџете...

en: Add Spacer
sr@ijekavian: Додај размакницу

en: More Settings...
sr@ijekavian: Више поставки...

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_close) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, close_button) #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeButton)
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

en: Panel Alignment
sr@ijekavian: Поравнање панела

en: Left
sr@ijekavian: лијево

en: Center
sr@ijekavian: средина

note: #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alignRight)
en: Right
sr@ijekavian: десно

en: Visibility
sr@ijekavian: Видљивост

en: Always Visible
sr@ijekavian: увијек видљив

en: Auto Hide
sr@ijekavian: аутоматско сакривање

en: Windows Can Cover
sr@ijekavian: прозори могу да прекрију

en: Windows Go Below
sr@ijekavian: Прозори иду испод

en: Maximize Panel
sr@ijekavian: Максимизуј панел

en: Lock Widgets
sr@ijekavian: Закључај виџете

en: Remove Panel
sr@ijekavian: Уклони панел

en: Alternatives
sr@ijekavian: Алтернативе

en: Switch
sr@ijekavian: Пребаци

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: License:
sr@ijekavian: Лиценца:

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Author:
sr@ijekavian: Аутор:

en: Email:
sr@ijekavian: Е‑пошта:

en: Uninstall
sr@ijekavian: Деинсталирај

en: Widgets
sr@ijekavian: Виџети

en: Categories
sr@ijekavian: Категорије

en: Get new widgets
sr@ijekavian: Добави нове виџете

en: Add event or trip
sr@ijekavian: Додај догађај или пут

en: Start date should be earlier than end date
sr@ijekavian: Датум почетка треба да је пре датума краја.

en: This event already exists
sr@ijekavian: Тај догађај већ постоји.

en: Jan
sr@ijekavian: јан

en: Feb
sr@ijekavian: феб

en: Mar
sr@ijekavian: мар

en: Apr
sr@ijekavian: апр

en: May
sr@ijekavian: мај

en: Jun
sr@ijekavian: јун

en: Jul
sr@ijekavian: јул

en: Aug
sr@ijekavian: авг

en: Sep
sr@ijekavian: сеп

en: Oct
sr@ijekavian: окт

en: Nov
sr@ijekavian: нов

en: Dec
sr@ijekavian: дец

en: Select the date range for
sr@ijekavian: Изаберите опсег датума за

en: to
sr@ijekavian: до

en: Enter event or trip name
sr@ijekavian: Име догађаја или пута

en: Show All
sr@ijekavian: Прикажи све

en: Play All
sr@ijekavian: Пусти све

en: Songs
sr@ijekavian: Песме

[ctx: Items count]
en: 1 Item | %1 Items
sr@ijekavian[0]: %1 ставка
sr@ijekavian[1]: %1 ставке
sr@ijekavian[2]: %1 ставки
sr@ijekavian[3]: 1 ставка

en: Create New Playlist
sr@ijekavian: Направи нову листу нумера

en: Search Playlist
sr@ijekavian: Претражи листу нумера

en: %1 item | %1 items
sr@ijekavian[0]: %1 ставка
sr@ijekavian[1]: %1 ставке
sr@ijekavian[2]: %1 ставки
sr@ijekavian[3]: 1 ставка

en: Select Account
sr@ijekavian: Изабери налог

en: Enter your Google credentials and browse through your picasa albums
sr@ijekavian: Унесите своје акредитиве на Гуглу и разгледајте своје албуме у Пикаси.

en: Google account
sr@ijekavian: Налог на Гуглу

note: #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList) i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Password
sr@ijekavian: Лозинка

en: Login
sr@ijekavian: Пријава

en: Incorrect Username or Password
sr@ijekavian: Погрешно корисничко име или лозинка.

[ctx: @title title of the dialog]
en: About Bug Reporting - Help
sr@ijekavian: О пријављивању грешака — помоћ

[ctx: @title]
en: Information about bug reporting
sr@ijekavian: Информације о пријављивању грешака

[ctx: @info/rich]
en: You can help us improve this software by filing a bug report.
sr@ijekavian: Подношењем извјештаја о грешци можете нам помоћи да побољшамо овај софтвер.

[ctx: @info/rich]
en: <note>It is safe to close this dialog. If you do not want to, you do not have to file a bug report.</note>
sr@ijekavian: <note>Слободно можете затворити овај дијалог ако не желите да поднесете извјештај.</note>

[ctx: @info/rich]
en: In order to generate a useful bug report we need some information about both the crash and your system. (You may also need to install some debug packages.)
sr@ijekavian: За стварање корисног извјештаја, треба да сакупите нешто података о паду и свом систему. (Можда и да инсталирате неке исправљачке пакете.)

[ctx: @title]
en: Bug Reporting Assistant Guide
sr@ijekavian: Водич помоћника за пријављивање грешака

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will guide you through the crash reporting process for the KDE bug tracking system. All the information you enter on the bug report <strong>must be written in English</strong>, if possible, as KDE is formed internationally.
sr@ijekavian: Овај помоћник вас води кроз поступак пријављивања пада на сајт КДЕ‑овог система за праћење грешака. У извјештај о грешци све податке <strong>морате унијети на енглеском</strong>, јер се КДЕ развија на међународном нивоу.

[ctx: @title]
en: What do you know about the crash?
sr@ijekavian: Шта знате о паду?

[ctx: @info/rich]
en: In this page you need to describe how much do you know about the desktop and the application state before it crashed.
sr@ijekavian: На овој страници треба да попишете све што знате о стању површи и програма у тренутку кад се срушио.

[ctx: @info/rich]
en: If you can, describe in as much detail as possible the crash circumstances, and what you were doing when the application crashed (this information is going to be requested later.) You can mention:
sr@ijekavian: Ако можете, опишите са што више детаља околности у којима је дошло до пада и шта сте радили када се програм срушио (ове информације ће бити тражене касније). Можете поменути:

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: actions you were taking inside or outside the application
sr@ijekavian: радње које сте изводили унутар или изван програма;

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: documents or images that you were using and their type/format (later if you go to look at the report in the bug tracking system, you can attach a file to the report)
sr@ijekavian: документе које сте користили и њихов тип и формат (послије подношење извјештаја у систем за праћење грешака, можете приложити и фајл уз њега);

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: widgets that you were running
sr@ijekavian: виџете који су се извршавали;

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: the URL of a web site you were browsing
sr@ijekavian: УРЛ веб сајта који сте прегледали;

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: configuration details of the application
sr@ijekavian: поставне детаље програма

[ctx: @info/rich crash situation example]
en: or other strange things you notice before or after the crash.
sr@ijekavian: било какве необичности које сте примијетили прије или послије пада.

[ctx: @info/rich]
en: Screenshots can be very helpful sometimes. You can attach them to the bug report after it is posted to the bug tracking system.
sr@ijekavian: Снимци екрана понекад могу бити од велике помоћи. Можете их приложити уз извјештај чим га предате систему за праћење грешака.

[ctx: @title]
en: Crash Information (backtrace)
sr@ijekavian: Подаци о паду (контратраг)

[ctx: @info/rich]
en: This page will generate a "backtrace" of the crash. This is information that tells the developers where the application crashed.
sr@ijekavian: Ова страница ствара „контратраг“ пада, скуп података који програмерима говори гдје се програм срушио.

[ctx: @info/rich]
en: If the crash information is not detailed enough, you may need to install some debug packages and reload it (if the <interface>Install Debug Symbols</interface> button is available you can use it to automatically install the missing information.)
sr@ijekavian: Ако подаци о паду нису довољно детаљни, можда ћете морати да инсталирате неке исправљачке пакете и поново учитате податке. (Ако је дато дугме <interface>Инсталирај исправљачке симболе</interface>, њиме можете аутоматски инсталирати неопходно.)

[ctx: @info/rich]
en: You can find more information about backtraces, what they mean, and how they are useful at <link>%1</link>
sr@ijekavian: Више детаља о контратраговима, шта су и како могу бити корисни, можете наћи на <link>%1</link>.

[ctx: @info/rich]
en: Once you get a useful backtrace (or if you do not want to install the missing debugging packages) you can continue.
sr@ijekavian: Пошто добијете употребљив контратраг, или ако не желите да инсталирате недостајуће исправљачке пакете, можете наставити.

[ctx: @title]
en: Conclusions
sr@ijekavian: Закључци

[ctx: @info/rich]
en: Using the quality of the crash information gathered, and your answers on the previous page, the assistant will tell you if the crash is worth reporting or not.
sr@ijekavian: Према саставу сакупљених података о паду, и одговорима које сте дали на претходној страници, помоћник ће вам рећи вриједи ли пријављивати пад.

[ctx: @info/rich]
en: If the crash is worth reporting but the application is not supported in the KDE bug tracking system, you will need to directly contact the maintainer of the application.
sr@ijekavian: Ако пад вриједи пријавити али КДЕ‑ов систем за праћење грешака не подржава дати програм, мораћете да се непосредно обратите његовом одржаваоцу.

[ctx: @info/rich]
en: If the crash is listed as being not worth reporting, and you think the assistant has made a mistake, you can still manually report the bug by logging into the bug tracking system. You can also go back and change information and download debug packages.
sr@ijekavian: Ако помоћник не препоручи слање извјештаја, али мислите да је лоше оцијенио, свеједно можете ручно пријавити грешку пријавивши се у систем за праћење грешака. Такође се можете вратити уназад, те измијенити податке и преузети исправљачке пакете.

[ctx: @title]
en: Login into the bug tracking system
sr@ijekavian: Пријављивање у систем за праћење грешака

[ctx: @info/rich]
en: We may need to contact you in the future to ask for further information. As we need to keep track of the bug reports, you need to have an account on the KDE bug tracking system. If you do not have one, you can create one here: <link>%1</link>
sr@ijekavian: Можда нам затреба да вам касније затражимо још података. Пошто пратимо сваки извјештај о грешци, морате имати налог на КДЕ‑овом систему за праћење грешака. Ако га немате, можете га отворити на <link>%1</link>.

[ctx: @info/rich]
en: The KWallet dialog may appear when pressing Login to save your password in the KWallet password system. Also, it will prompt you for the KWallet password upon loading to autocomplete the login fields if you use this assistant again.
sr@ijekavian: Када притиснете дугме <interface>Пријави ме</interface> може се појавити дијалог К‑новчаника, у којем можете сачувати лозинку за убудуће. Тада ћете такође бити упитани за лозинку новчаника, и поља за пријављивање биће аутоматски попуњена у наредним извршавањима помоћника.

[ctx: @title]
en: List of possible duplicate reports
sr@ijekavian: Списак могућих извјештаја-дупликата

[ctx: @info/rich]
en: This page will search the bug report system for similar crashes which are possible duplicates of your bug. If there are similar bug reports found, you can double click on them to see details. Then, read the current bug report information so you can check to see if they are similar.
sr@ijekavian: Ова страница ће потражити сличне падове у систему за праћење грешака, који могу бити дупликати грешке коју сте открили. Ако неки извјештај буде нађен, можете двокликнути на њега да видите детаље. Затим их упоредите са својим подацима, у извјештају који припремате.

[ctx: @info/rich]
en: If you are very sure your bug is the same as another that is previously reported, you can set your information to be attached to the existing report.
sr@ijekavian: Ако сте врло сигурни да се ради о истој грешци као некој претходно пријављеној, можете задати да се ваши подаци приложе уз постојећи извјештај.

[ctx: @info/rich]
en: If you are unsure whether your report is the same, follow the main options to tentatively mark your crash as a duplicate of that report. This is usually the safest thing to do. We cannot uncombine bug reports, but we can easily merge them.
sr@ijekavian: Ако нисте сигурни да ли је извјештај исти, испратите главне опције да условно означите свој пад као дупликат тог претходног. Ово је обично најсигурнији пут — извјештаје не можемо касније раздвајати, али их можемо лако стапати.

[ctx: @info/rich]
en: If not enough possible duplicates are found, or you did not find a similar report, then you can force it to search for more bug reports (only if the date range limit is not reached.)
sr@ijekavian: Ако нема довољно нађених могућих дупликата, или ниједног сличног извјештаја, можете приморати претрагу још извјештаја (док не буде досегнуто ограничење по датуму).

[ctx: @info/rich]
en: If you do not find any related reports, your crash information is not useful enough, and you really cannot give additional information about the crash context, then it is better to not file the bug report, thereby closing the assistant.
sr@ijekavian: Ако не нађете ниједан сличан извјештај, подаци о паду нису довољно корисни, и не можете ништа додатно навести о условима пада, боље је да не подносите извјештај и затворите помоћник.

[ctx: @title]
en: Details of the bug report and your system
sr@ijekavian: Детаљи извјештаја о грешци и вашем систему

[ctx: @info/rich]
en: In this case you need to write a title and description of the crash. Explain as best you can.
sr@ijekavian: Овдје треба да унесете наслов и опис пада. Објасните што боље можете.

[ctx: @info/rich]
en: You can also specify your distribution method (GNU/Linux distribution or packaging system) or if you compiled the KDE Platform from sources.
sr@ijekavian: Такође можете навести метод набавке (дистрибуција оперативног система или пакетарски систем), посебно ако сте компиловали Платформу КДЕ‑а из извора.

[ctx: @info/rich]
en: <note>You should <strong>write those information in English</strong>.</note>
sr@ijekavian: <note>Треба да <strong>пишете на енглеском</strong>.</note>

[ctx: @title]
en: Sending the Crash Report
sr@ijekavian: Слање извјештаја о грешци

[ctx: @info/rich]
en: The last page will send the bug report to the bug tracking system and will notify you when it is done. It will then show the web address of the bug report in the KDE bug tracking system, so that you can look at the report later.
sr@ijekavian: Посљедња страница ће послати извјештај КДЕ‑овом систему за праћење грешака, и обавијестити вас кад буде готово. Затим ће вам дати веб адресу извјештаја у систему за праћење грешака, тако да извјештај можете погледати касније.

[ctx: @info/rich]
en: If the process fails, you can click <interface>Retry</interface> to try sending the bug report again. If the report cannot be sent because the bug tracking system has a problem, you can save it to a file to manually report later.
sr@ijekavian: Ако поступак не прође, можете кликнути на <interface>Покушај поново...</interface> да покушате поновно слање извјештаја. Ако извјештај не може бити послат усљед проблема у систему за праћење грешака, можете га сачувати у фајл и касније ручно поднијети.

[ctx: @info/rich]
en: Thank you for being part of KDE!
sr@ijekavian: Хвала вам што сте дио КДЕ‑а!

[ctx: @info examples about information the user can provide]
en: Widgets you have in your desktop and panels (both official and unofficial), desktop settings (wallpaper plugin, themes) and activities.
sr@ijekavian: Виџети које имате на површи и панелима (и званични и незванични), поставке површи (прикључак тапета, теме) и активности.

[ctx: @info examples about information the user can provide]
en: State of Desktop Effects (Compositing), kind of effects enabled, window decoration, and specific window rules and configuration.
sr@ijekavian: Стање ефеката површи (слагање), врста укључених ефеката, декорација прозора, посебна правила и поставе прозора.

[ctx: @info examples about information the user can provide]
en: sites you were visiting, number of opened tabs, plugins you have installed, and any other non-default setting.
sr@ijekavian: Сајтови које сте посјећивали, број отворених језичака, инсталирани прикључци, било које неподразумијеване поставке.

[ctx: @info examples about information the user can provide]
en: File view mode, grouping and sorting settings, preview settings, and directory you were browsing.
sr@ijekavian: Режим приказа фајлова, поставке груписања и ређања, поставке прегледа, фасцикла коју сте прегледали.

[ctx: @info examples about information the user can provide]
en: Instant Messaging protocols you use, and plugins you have installed (official and unofficial).
sr@ijekavian: Брзогласнички протоколи које користите, инсталирани прикључци (званични и незванични).

[ctx: @info examples about information the user can provide]
en: Mail protocols and account-types you use.
sr@ijekavian: Протоколи е‑поште и типови ваших налога.

[ctx: @info examples about information the user can provide]
en: Type of the document you were editing.
sr@ijekavian: Тип документа који сте уређивали.

[ctx: @info examples about information the user can provide]
en: Type of media (extension and format) you were watching and/or listening to.
sr@ijekavian: Тип медијума (наставак и формат) који сте гледали или слушали.

[ctx: @action:button]
en: &Reload
sr@ijekavian: &Учитај поново

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
sr@ijekavian: Овим дугметом поново учитавате податке о паду (контратраг). Корисно када сте у међувремену инсталирали потребне пакете са исправљачким симболима и желите да добијете бољи контратраг.

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
sr@ijekavian: &Инсталирај исправљачке симболе

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
sr@ijekavian: Овим дугметом инсталирате недостајуће пакете исправљачких симбола.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
sr@ijekavian: Овим дугметом копирате податке о паду (контратраг) у клипборд.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
sr@ijekavian: Овим дугметом уписујете податке о паду (контратраг) у фајл. Корисно ако желите да их прегледате или касније пријавите грешку.

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
sr@ijekavian: <h2>Шта је „контратраг“?</h2><p>Контратраг у основи описује шта се догађало унутар програма у тренутку пада, тако да програмери могу да испрате одакле је пошло како не треба. Иако вама могу дјеловати неразумљиво, заправо могу садржати мноштво корисних података.</p><p>Контратрагови се обично користе током интерактивног и обдукционог исправљања.</p>

[ctx: @info:status]
en: Loading...
sr@ijekavian: Учитавам...

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
sr@ijekavian: Стварам контратраг... (може потрајати)

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
sr@ijekavian: Неки други исправљач већ је прикачен на исти програм. Подаци о паду се не могу добавити.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
sr@ijekavian: Подаци о паду се не могу добавити.

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
sr@ijekavian: Други исправљачки процес је прикачен на срушени програм. Зато Др Конкијев исправљач не може да добави контратраг. Затворите тај други исправљач, па кликните на <interface>Учитај поново</interface>.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
sr@ijekavian: Сакупљени подаци о паду су корисни.

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
sr@ijekavian: Сакупљени подаци о паду могу бити корисни.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
sr@ijekavian: Сакупљени подаци о паду вјероватно нису корисни.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
sr@ijekavian: Сакупљени подаци о паду нису корисни.

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
sr@ijekavian: Оцјена овог пада није добра. Ово је грешка у самом Др Конкију.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
sr@ijekavian: Кликните на дугме <interface>Инсталирај исправљачке симболе</interface> да би се недостајући исправљачки пакети инсталирали. Ако ово не успије, прочитајте <link url='%1'>„Како саставити користан извјештај о паду“</link> да сазнате као да добијете употребљив контратраг. Пошто инсталирате потребне пакете (<link url='%2'>списак фајлова</link>), кликните на дугме <interface>Учитај поново</interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
sr@ijekavian: Прочитајте <link url='%1'>„Како саставити користан извјештај о паду“</link> да сазнате као да добијете употребљив контратраг; инсталирајте потребне пакете (<link url='%2'>списак фајлова</link>) и кликните на дугме <interface>Учитај поново</interface>.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
sr@ijekavian: Исправљач се неочекивано окончао.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
sr@ijekavian: Подаци о паду нису могли бити сакупљени.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
sr@ijekavian: Можете покушати поново да створите контратраг кликом на дугме <interface>Учитај поново</interface>.

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
sr@ijekavian: <strong>Исправљачки програм недостаје или се не може покренути.</strong>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
sr@ijekavian: <strong>Прво инсталирајте исправљачки програм (%1), па кликните на дугме <interface>Учитај поново</interface>.</strong>

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
sr@ijekavian: Грешка при инсталирању исправљачких симбола.

en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
sr@ijekavian: Недостају пакети који садрже исправљачке податке за сљедеће програме и библиотеке:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
sr@ijekavian: Недостају пакети са исправљачким подацима

en: the KDE Bug Tracking System
sr@ijekavian: КДЕ‑ов систем за праћење грешака

[ctx: @title:window]
en: Crash Reporting Assistant
sr@ijekavian: Помоћник за пријављивање падова

[ctx: @title]
en: Welcome to the Reporting Assistant
sr@ijekavian: Добро дошли у помоћник за пријављивање

[ctx: @title]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
sr@ijekavian: Добављање контратрага (аутоматски подаци о паду)

[ctx: @title]
en: Results of the Analyzed Crash Details
sr@ijekavian: Резултати анализираних детаља о паду

[ctx: @title]
en: Login into %1
sr@ijekavian: Пријављивање на %1

[ctx: @title]
en: Look for Possible Duplicate Reports
sr@ijekavian: Тражење могућих дупликата извјештаја

[ctx: @title]
en: Enter the Details about the Crash
sr@ijekavian: Унос детаља о паду

[ctx: @title]
en: Preview the Report
sr@ijekavian: Преглед извјештаја

[ctx: @action:button]
en: Close the assistant
sr@ijekavian: Затвори помоћник

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sr@ijekavian: Одустани

[ctx: @action:button]
en: Save information and close
sr@ijekavian: Сачувај податке и затвори

[ctx: @info]
en: Do you really want to close the bug reporting assistant? <note>The crash information is still valid, so you can save the report before closing if you want.</note>
sr@ijekavian: Желите ли заиста да затворите помоћник за пријављивање грешака? <note>Подаци о паду су и даље добри, ако желите можете сачувати извјештај прије него што изађете.</note>

[ctx: @title:window]
en: Close the Assistant
sr@ijekavian: Затварање помоћника

[ctx: @info]
en: Do you really want to close the bug reporting assistant?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да затворите помоћник за пријављивање грешака?

[ctx: @info]
en: This crash information is not useful enough, do you want to try to improve it? You will need to install some debugging packages.
sr@ijekavian: Дати подаци о паду нису довољно корисни, желите ли да покушате да их побољшате? Морали бисте да инсталирате неке исправљачке пакете.

[ctx: @title:window]
en: Crash Information is not useful enough
sr@ijekavian: Подаци о паду нису довољно корисни

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application "%1" crashed
sr@ijekavian: Шта је рађено када се програм „%1“ срушио

[ctx: @label examples about information the user can provide]
en: Examples: %1
sr@ijekavian: Примјери: %1

[ctx: @action:button]
en: &Show Contents of the Report
sr@ijekavian: &Садржај извјештаја

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to show the generated report information about this crash.
sr@ijekavian: Ово дугме приказује сакупљене податке о паду у извјештају.

[ctx: @info]
en: The automatically generated crash information is useful.
sr@ijekavian: Аутоматски сакупљени подаци о паду су корисни.

[ctx: @info]
en: The automatically generated crash information lacks some details but may be still be useful.
sr@ijekavian: Аутоматски сакупљеним подацима о паду недостају неки детаљи, али ипак могу бити корисни.

[ctx: @info]
en: The automatically generated crash information lacks important details and it is probably not helpful.
sr@ijekavian: Аутоматски сакупљеним подацима о паду недостају важни детаљи, те вјероватно нису од помоћи.

[ctx: @info]
en: The crash information was not generated because it was not needed.
sr@ijekavian: Подаци о паду нису створени јер нису потребни.

[ctx: @info]
en: The automatically generated crash information does not contain enough information to be helpful.
sr@ijekavian: Аутоматски сакупљени подаци о паду нису довољно детаљни да би били од помоћи.

[ctx: @info]
en: <note>You can improve it by installing debugging packages and reloading the crash on the Crash Information page. You can get help with the Bug Reporting Guide by clicking on the <interface>Help</interface> button.</note>
sr@ijekavian: <note>Можете их побољшати инсталирањем исправљачких пакета и учитавањем пада на страници <interface>Подаци о паду (контратраг)</interface>. Помоћ за извјештавање о грешкама можете добити кликом на дугме <interface>Помоћ</interface>.</note>

[ctx: @info]
en: The information you can provide could be considered helpful.
sr@ijekavian: Подаци које можете пружити могу бити корисни.

[ctx: @info]
en: The information you can provide is not considered helpful enough in this case.
sr@ijekavian: Подаци које можете пружити не сматрају се довољно корисним у овом случају.

[ctx: @info]
en: Your problem has already been reported as bug %1.
sr@ijekavian: Ваш проблем је већ пријављен као грешка %1.

[ctx: @info]
en: This report is considered helpful.
sr@ijekavian: Извјештај дјелује корисно.

[ctx: @info]
en: This application's bugs are reported to the KDE bug tracking system: click <interface>Next</interface> to start the reporting process. You can manually report at <link>%1</link>
sr@ijekavian: Грешке у овом програму пријављују се у КДЕ‑ов систем за праћење грешака: кликните на <interface>Напријед</interface> да започнете поступак пријављивања. Умјесто овога, грешку можете ручно пријавити на <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: This application is not supported in the KDE bug tracking system. Click <interface>Finish</interface> to report this bug to the application maintainer. Also, you can manually report at <link>%1</link>.
sr@ijekavian: КДЕ‑ов систем за праћење грешака не подржава овај програм. Кликните на <interface>Заврши</interface> да пријавите ову грешку одржаваоцу програма. Грешку такође можете ручно пријавити на <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: This report does not contain enough information for the developers, so the automated bug reporting process is not enabled for this crash.
sr@ijekavian: Извјештај не садржи довољно података за програмере, тако да поступак аутоматског пријављивања грешке није доступан за овај пад.

[ctx: @info]
en: If you wish, you can go back and change your answers.
sr@ijekavian: Ако желите, можете се вратити и измијенити своје одговоре.

[ctx: @info]
en: You can manually report this bug at <link>%1</link>. Click <interface>Finish</interface> to close the assistant.
sr@ijekavian: Грешку можете ручно пријавити на <link>%1</link>. Кликните на <interface>Заврши</interface> да затворите помоћник.

[ctx: @info]
en: You can manually report this bug to its maintainer at <link>%1</link>. Click <interface>Finish</interface> to close the assistant.
sr@ijekavian: Грешку можете ручно пријавити одржаваоцу на <link>%1</link>. Кликните на <interface>Заврши</interface> да затворите помоћник.

[ctx: @info report to url/mail address]
en: Report to %1
sr@ijekavian: Пријави на %1

[ctx: @title:window]
en: Contents of the Report
sr@ijekavian: Садржај извјештаја

[ctx: @action:button]
en: &Save to File...
sr@ijekavian: &Сачувај у фајл...

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the generated crash report information to a file. You can use this option to report the bug later.
sr@ijekavian: Овим дугметом можете сачувати у фајл сакупљене податке за извјештај о паду. Корисно када желите касније да пријавите грешку.

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
sr@ijekavian: Морате се пријавити на налог на %1 да бисте наставили.

[ctx: @action:button]
en: Login
sr@ijekavian: Пријави ме

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later for requesting further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email accounts.</note>
sr@ijekavian: <note>За подношење извјештаја о грешци потребан вам је кориснички налог у <link url='%1'>КДЕ‑овом систему за праћење грешака</link>, јер вам се касније можемо обратити за још информација. Ако немате налог, можете га слободно <link url='%2'>отворити</link>. Молимо вас да не користите једнократне налоге е‑поште.</note>

[ctx: @info:status the user is logged at the bugtracker site as USERNAME]
en: Logged in at the KDE bug tracking system (%1) as: %2.
sr@ijekavian: Пријављени у КДЕ‑ов систем за праћење грешака (%1) као %2.

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
sr@ijekavian: Достигнута најмања дужина.

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
sr@ijekavian: Наведите још података.

[ctx: @info]
en: The description about the crash details does not provide enough information yet.<br /><br />
sr@ijekavian: Опис пада није довољно информативан.<br /><br />

[ctx: @info]
en: The amount of required information is proportional to the quality of the other information like the backtrace or the reproducibility rate.<br /><br />
sr@ijekavian: Потребна количина података сразмерна је квалитету осталих података попут контратрага или степена поновљивости.<br /><br />

[ctx: @info]
en: Previously, you told DrKonqi that you could provide some contextual information. Try writing more details about your situation. (even little ones could help us.)<br /><br />
sr@ijekavian: Претходно сте рекли Др Конкију да имате неке податке о контексту. Покушајте детаљније да опишете своју ситуацију, и мали детаљи нам могу помоћи.<br /><br />

[ctx: @info]
en: If you cannot provide more information, your report will probably waste developers' time. Can you tell us more?
sr@ijekavian: Ако не можете пружити још података, ваш извјештај ће вјероватно протраћити вријеме програмера̂. Можете ли нам рећи више?

en: Yes, let me add more information
sr@ijekavian: Да, могу да додам још података

en: No, I cannot add any other information
sr@ijekavian: Не, ово је све што знам

[ctx: @title:window]
en: We need more information
sr@ijekavian: Треба нам је још података

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <strong>Examples of good titles:</strong><nl />"Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it"<nl />"Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'"<nl />"Kopete suddenly closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy"<nl />"Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times"
sr@ijekavian: <para><strong>Примјери добрих наслова:</strong><list><item>„Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it“</item><item>„Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'“</item><item>„Kopete suddenly closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy“</item><item>„Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times“</item></list></para>

[ctx: @info:tooltip help and examples of good bug descriptions]
en: Describe in as much detail as possible the crash circumstances:
sr@ijekavian: Опишите што детаљније околности пада:

[ctx: @info:tooltip help and examples of good bug descriptions]
en: - Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.
sr@ijekavian: — које сте радње изводили унутар и изван програма непосредно прије пада

[ctx: @info:tooltip help and examples of good bug descriptions]
en: - Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.
sr@ijekavian: — да ли сте примијетили неко необично понашање програма или окружења у цјелини

[ctx: @info:tooltip help and examples of good bug descriptions]
en: - Note any non-default configuration in the application.
sr@ijekavian: — да ли сте подесили неке поставке у програму ван подразумијеваних вриједности

[ctx: @info:tooltip examples of configuration details. the examples are already translated]
en: Examples: %1
sr@ijekavian: Примјери: %1

[ctx: @action:button]
en: Retry...
sr@ijekavian: Покушај поново...

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to retry sending the crash report if it failed before.
sr@ijekavian: Овим дугметом поново шаљете извјештај, ако претходни покушај није успио.

[ctx: @action:button]
en: Sho&w Contents of the Report
sr@ijekavian: &Садржај извјештаја

[ctx: @info:status]
en: Sending crash report... (please wait)
sr@ijekavian: Шаљем извјештај о паду, сачекајте...

[ctx: @info/rich]
en: Crash report sent.<nl/>URL: <link>%1</link><nl/>Thank you for being part of KDE. You can now close this window.
sr@ijekavian: Извјештај о паду послат.<nl/>УРЛ: <link>%1</link><nl/>Хвала вам што учествујете у КДЕ‑у. Сада можете затворити овај прозор.

[ctx: @info:status]
en: Error sending the crash report:  <message>%1.</message>
sr@ijekavian: Грешка при слању извјештаја о паду: <message>%1</message>

[ctx: @info report to KDE bugtracker address]
en: Report to %1
sr@ijekavian: Пријави на %1

[ctx: @item:intable custom/manaul bug report number]
en: Manual
sr@ijekavian: ручни

[ctx: @item:intable custom bug report number description]
en: Manually enter a bug report ID
sr@ijekavian: ручни унос ИД‑а извјештаја

[ctx: @info:tooltip / whatsthis]
en: Select this option to manually load a specific bug report
sr@ijekavian: Изаберите ову опцију да ручно учитате одређени извјештај о грешци.

[ctx: @action:button]
en: Search for more reports
sr@ijekavian: Потражи још извјештаја

[ctx: @action:button]
en: Retry search
sr@ijekavian: Понови претрагу

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to retry the search that previously failed.
sr@ijekavian: Овим дугметом понављате претходно неуспјелу претрагу.

[ctx: @action:button]
en: Open selected report
sr@ijekavian: Отвори изабрани извјештај

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to view the information of the selected bug report.
sr@ijekavian: Овим дугметом приказујете детаље изабраног извјештаја о грешци.

[ctx: @action:button]
en: Stop searching
sr@ijekavian: Заустави тражење

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to stop the current search.
sr@ijekavian: Овим дугметом заустављате тренутну претрагу.

[ctx: @action:button remove the selected item from a list]
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to remove a selected possible duplicate
sr@ijekavian: Овим дугметом уклањате изабрани могући дупликат.

en: There are no real duplicates
sr@ijekavian: Нема правих дупликата

en: Press this button to declare that, in your opinion and according to your experience, the reports found as similar do not match the crash you have experienced, and you believe it is unlikely that a better match would be found after further review.
sr@ijekavian: Кликом на ово дугме изјављујете да, по вашем мишљењу и према вашем искуству, извјештаји пронађени као слични не одговарају вашем паду и не вјерујете да се боље поклапање може наћи даљим прегледом.

en: Let me check more reports
sr@ijekavian: Потражићу још извјештаја

en: Press this button if you would rather review more reports in order to find a match for the crash you have experienced.
sr@ijekavian: Кликните на ово дугме ако бисте радије прегледали још извјештаја, да бисте нашли поклапање са својим падом.

[ctx: @info]
en: You have not selected any possible duplicates, or a report to which to attach your crash information. Have you read all the reports, and can you confirm that there are no real duplicates?
sr@ijekavian: Нисте изабрали ниједан могући дупликат, нити извјештај уз који бисте приложили своје податке о паду. Јесте ли прочитали дате извјештаје и можете тврдити да нема стварних дупликата?

[ctx: @title:window]
en: No selected possible duplicates
sr@ijekavian: Могући дупликати нису изабрани

[ctx: @info:status]
en: Search stopped.
sr@ijekavian: Претрага заустављена.

[ctx: @info bug status]
en: [Open]
sr@ijekavian: [отворено]

[ctx: @info bug resolution]
en: [Fixed]
sr@ijekavian: [поправљено]

[ctx: @info bug resolution]
en: [Non-reproducible]
sr@ijekavian: [није поновљиво]

[ctx: @info bug resolution]
en: [Duplicate report]
sr@ijekavian: [дупликат извјештаја]

[ctx: @info bug resolution]
en: [Invalid]
sr@ijekavian: [лош извјештај]

[ctx: @info bug resolution]
en: [External problem]
sr@ijekavian: [спољашњи проблем]

[ctx: @info bug status]
en: [Incomplete]
sr@ijekavian: [непотпуно]

[ctx: @info:status]
en: Search Finished. No reports found.
sr@ijekavian: Претрага завршена. Није нађен ниједан извјештај.

[ctx: @label]
en: Your crash is a <strong>duplicate</strong> and has already been reported as <a href="%1">Bug %1</a>.
sr@ijekavian: Ваш пад је <strong>дупликат</strong> и већ је пријављен као <a href="%1">грешка %1</a>.

[ctx: @label]
en: Your crash has already been reported as <a href="%1">Bug %1</a>, which is a <strong>duplicate</strong> of <a href="%2">Bug %2</a>
sr@ijekavian: Ваш пад је већ пријављен као <a href="%1">грешка %1</a>, која је <strong>дупликат</strong> <a href="%2">грешке %2</a>.

[ctx: @label]
en: Only <strong><a href="%1">attach</a></strong> if you can add needed information to the bug report.
sr@ijekavian: <strong><a href="%1">Прикачите</a></strong> само ако имате неке податке који су тражени у извештају о грешци.

[ctx: @label]
en: Your crash has already been reported as <a href="%1">Bug %1</a> which has been <strong>closed</strong>.
sr@ijekavian: Ваш пад је већ пријављен као <a href="%1">грешка %1</a>, која је <strong>затворена</strong>.

[ctx: @label]
en: Your crash has already been reported as <a href="%1">Bug %1</a>, which is a duplicate of the <strong>closed</strong> <a href="%2">Bug %2</a>.
sr@ijekavian: Ваш пад је већ пријављен као <a href="%1">грешка %1</a>, која је дупликат <strong>затворене</strong> <a href="%2">грешке %2</a>.

[ctx: @info:status]
en: Error fetching the bug report list
sr@ijekavian: Грешка у добављању списка извјештајâ о грешкама

[ctx: @info/rich]
en: Error fetching the bug report list<nl/><message>%1.</message><nl/>Please wait some time and try again.
sr@ijekavian: Грешка у добављању списка извјештајâ о грешкама.<nl/><message>%1</message><nl/>Сачекајте мало, па покушајте поново.

[ctx: @title:window]
en: Enter a custom bug report number
sr@ijekavian: Унос посебног броја извјештаја

[ctx: @label]
en: Enter the number of the bug report you want to check
sr@ijekavian: Унесите број извјештаја о грешци који желите да провјерите

[ctx: @label]
en: The report is going to be <strong>attached</strong> to bug %1. <a href="#">Cancel</a>
sr@ijekavian: Извјештај ће бити <strong>приложен</strong> уз грешку %1. <a href="#">Одустани</a>

[ctx: @title:window]
en: Bug Description
sr@ijekavian: Опис грешке

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to retry loading the bug report.
sr@ijekavian: Овим дугметом поново учитавате извјештај о грешци.

[ctx: @action:button]
en: Suggest this crash is related
sr@ijekavian: Сугериши везу са овим падом

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to suggest that the crash you experienced is related to this bug report
sr@ijekavian: Овим дугметом сугеришете да је пад који сте искусили повезан са овим извјештајем о грешци.

[ctx: @info]
en: <link url='%1'>Report's webpage</link>
sr@ijekavian: <link url='%1'>Веб страница извјештаја</link>

[ctx: @info:status]
en: Loading information about bug %1 from %2....
sr@ijekavian: Учитавам податке о грешци %1 са %2...

[ctx: @info]
en: Backtrace of the crash I experienced:
sr@ijekavian: Контратраг пада који ми се догађа:

[ctx: @info bug status]
en: Opened (Unconfirmed)
sr@ijekavian: отворено (непотврђено)

[ctx: @info bug status]
en: Opened (Unfixed)
sr@ijekavian: отворено (непоправљено)

[ctx: @info bug resolution, fixed in version]
en: Fixed in version "%1"
sr@ijekavian: Поправљено у издању „%1“

[ctx: @info bug resolution, fixed by kde devs in version]
en: the bug was fixed by KDE developers in version "%1"
sr@ijekavian: грешку су поправили програмери КДЕ‑а, у издању „%1“

[ctx: @info bug resolution]
en: Fixed
sr@ijekavian: поправљено

[ctx: @info bug resolution]
en: the bug was fixed by KDE developers
sr@ijekavian: грешку су поправили програмери КДЕ‑а

[ctx: @info bug resolution]
en: Non-reproducible
sr@ijekavian: није поновљиво

[ctx: @info bug resolution]
en: Duplicate report (Already reported before)
sr@ijekavian: дуплиран извјештај (већ пријављено раније)

[ctx: @info bug resolution]
en: Not a valid report/crash
sr@ijekavian: лош извјештај/пад

[ctx: @info bug resolution]
en: Not caused by a problem in the KDE's Applications or libraries
sr@ijekavian: није изазвано проблемом у КДЕ програмима или библиотекама

[ctx: @info bug resolution]
en: the bug is caused by a problem in an external application or library, or by a distribution or packaging issue
sr@ijekavian: грешку изазива проблем у спољашњем програму или библиотеци, или је до паковања и дистрибуције

[ctx: @info bug status]
en: Temporarily closed, because of a lack of information
sr@ijekavian: привремен затворен због недостатка података

[ctx: @info]
en: Invalid report information (malformed data). This could mean that the bug report does not exist, or the bug tracking site is experiencing a problem.
sr@ijekavian: Лоши подаци извјештаја. Ово може значити да извјештај о грешци не постоји, или да сајт за праћење грешака тренутно има проблема.

[ctx: @action:button let the user to choose to read the main report]
en: Yes, read the main report
sr@ijekavian: Да, прочитаћу главни извјештај

[ctx: @action:button let the user choose to read the original report]
en: No, let me read the report I selected
sr@ijekavian: Не, прочитаћу одабрани извјештај

[ctx: @info]
en: The report you selected (bug %1) is already marked as duplicate of bug %2. Do you want to read that report instead? (recommended)
sr@ijekavian: Извјештај који сте одабрали (грешка %1) већ је означен као дупликат грешке %2. Желите ли да прочитате извјештај о њој (препоручујемо)?

[ctx: @title:window]
en: Nested duplicate detected
sr@ijekavian: Откривени угнијежђени дупликати

[ctx: comment $number to use as subtitle]
en: <h4>Comment %1:</h4>
sr@ijekavian: <h4>Коментар %1:</h4>

en: <p><note>The bug report's title is often written by its reporter and may not reflect the bug's nature, root cause or other visible symptoms you could use to compare to your crash. Please read the complete report and all the comments below.</note></p>
sr@ijekavian: <html><p><note>Наслов извјештаја о грешци често пише онај ко га пријављује, па може де не одражава природу грешке, корјени узрок и друге видљиве симптоме које бисте могли упоредити са својим падом. Молимо вас да прочитате цио извјештај и све коментаре у њему.</note></p></html>

en: <p><note>This bug report has %1 duplicate report. That means this is probably a <strong>common crash</strong>. <i>Please consider only adding a comment or a note if you can provide new valuable information which was not already mentioned.</i></note></p> | <p><note>This bug report has %1 duplicate reports. That means this is probably a <strong>common crash</strong>. <i>Please consider only adding a comment or a note if you can provide new valuable information which was not already mentioned.</i></note></p>
sr@ijekavian[0]: <html><p><note>Овај извјештај о грешци има %1 дупликат. Ово значи да се вјероватно ради о <strong>честом паду</strong>. <i>Молимо вас да радије додате коментар или напомену, ако можете да пружите још информација у односу на оне које су већ изнесене.</i></note></p></html>
sr@ijekavian[1]: <html><p><note>Овај извјештај о грешци има %1 дупликата. Ово значи да се вјероватно ради о <strong>честом паду</strong>. <i>Молимо вас да радије додате коментар или напомену, ако можете да пружите још информација у односу на оне које су већ изнесене.</i></note></p></html>
sr@ijekavian[2]: <html><p><note>Овај извјештај о грешци има %1 дупликата. Ово значи да се вјероватно ради о <strong>честом паду</strong>. <i>Молимо вас да радије додате коментар или напомену, ако можете да пружите још информација у односу на оне које су већ изнесене.</i></note></p></html>
sr@ijekavian[3]: <html><p><note>Овај извјештај о грешци има дупликат. Ово значи да се вјероватно ради о <strong>честом паду</strong>. <i>Молимо вас да радије додате коментар или напомену, ако можете да пружите још информација у односу на оне које су већ изнесене.</i></note></p></html>

en: <p><note>This bug report is not about a crash or about any other critical bug.</note></p>
sr@ijekavian: <html><p><note>Овај извјештај о грешци није о паду или било каквом другом критичном проблему.</note></p></html>

[ctx: @info bug report title (quoted)]
en: <h3>"%1"</h3>
sr@ijekavian: <h3>„%1“</h3>

[ctx: @info bug report status]
en: <h4>Bug Report Status: %1</h4>
sr@ijekavian: <h4>Стање извјештаја о грешци: %1</h4>

[ctx: @info bug report product and component]
en: <h4>Affected Component: %1 (%2)</h4>
sr@ijekavian: <h4>Компонента које се тиче: %1 (%2)</h4>

[ctx: @info bug report description]
en: <h3>Description of the bug</h3><p>%1</p>
sr@ijekavian: <h3>Опис грешке</h3><p>%1</p>

[ctx: @label:textbox bug report comments (already formatted)]
en: <h2>Additional Comments</h2>%1
sr@ijekavian: <h2>Додатни коментари</h2>%1

[ctx: @info:status]
en: Showing bug %1
sr@ijekavian: Приказујем грешку %1

[ctx: @info/rich]
en: Error fetching the bug report<nl/><message>%1.</message><nl/>Please wait some time and try again.
sr@ijekavian: Грешка у добављању извјештаја о грешци.<nl/><message>%1</message><nl/>Сачекајте мало, па покушајте поново.

[ctx: @info]
en: Error fetching the bug report
sr@ijekavian: Грешка у добављању извјештаја о грешци

[ctx: @info:status]
en: Error fetching the bug report
sr@ijekavian: Грешка у добављању извјештаја о грешци

[ctx: @title:window]
en: Related Bug Report
sr@ijekavian: Повезани извјештај о грешци

[ctx: @action:button]
en: Cancel (Go back to the report)
sr@ijekavian: Одустани (назад на извјештај)

[ctx: @action:button continue with the selected option and close the dialog]
en: Continue
sr@ijekavian: Настави

en: You are going to mark your crash as related to bug %1
sr@ijekavian: Обиљежићете свој пад као повезан са грешком %1

[ctx: @info]
en: The report is closed because %1. <i>If the crash is the same, adding further information will be useless and will consume developers' time.</i>
sr@ijekavian: Овај извјештај је затворен уз разлог „%1“. <i>Ако је пад исти, додавати нове информације је бескорисно и траћи вријеме програмера̂.</i>

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
sr@ijekavian: <placeholder>Опишете нам детаљно шта сте радили када се програм срушио.</placeholder>

[ctx: @label question]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_rememberLabel)
en: <strong>Do you remember what you were doing prior to the crash?</strong>
sr@ijekavian: <strong>Сјећате ли се шта сте радили прије пада?</strong>

[ctx: @option:radio "yes" to the question "do you remember what were you doing prior to the crash?"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rememberCrashSituationYes)
en: Yes
sr@ijekavian: Да

[ctx: @option:radio "No" to the question "do you remember what were you doing prior to the crash?"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rememberCrashSituationNo)
en: No
sr@ijekavian: Не

[ctx: @label question]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_reproducibleLabel)
en: <strong>Does the application crash again if you repeat the same situation?</strong>
sr@ijekavian: <strong>Да ли се програм поново руши ако поновите исте радње?</strong>

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_reproducibleBox)
en: If you tried to repeat the situation, select how often the application crashes
sr@ijekavian: Ако сте покушали да понављате проблем, унесите колико често програм пада.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_reproducibleBox)
en: If you tried to repeat the situation, select how often the application crashes
sr@ijekavian: Ако сте покушали да понављате проблем, изаберите колико често програм пада.

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_reproducibleBox)
en: I did not try again
sr@ijekavian: Не покушава ми се поново

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_reproducibleBox)
en: Never
sr@ijekavian: Никад

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_reproducibleBox)
en: Sometimes
sr@ijekavian: Понекад

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_reproducibleBox)
en: Every time
sr@ijekavian: Сваки пут

[ctx: @label question]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_informationLabel)
en: <strong>Please select which additional information you can provide:</strong>
sr@ijekavian: <strong>Изаберите које још податке можете да пружите:</strong>

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_actionsInsideApp)
en: Check this option if you can describe what were you doing inside the application before it crashed
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу ако можете да опишете шта сте радили у програму непосредно прије пада.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_actionsInsideApp)
en: Check this option if you can describe what were you doing inside the application before it crashed
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу ако можете да опишете шта сте радили у програму непосредно прије пада.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_unusualSituation)
en: Check this option if you can describe any unusual behavior or appearance in the application or the whole desktop
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу ако можете да опишете неко необично понашање или изглед програма или цијеле површи.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_unusualSituation)
en: Check this option if you can describe any unusual behavior or appearance in the application or the whole desktop
sr@ijekavian: Попуните ову кућицу ако можете да опишете неко необично понашање или изглед програма или цијеле површи.

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_unusualSituation)
en: Unusual desktop behavior I noticed
sr@ijekavian: Примијећено необично понашање површи

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_appSpecificDetails)
en: Custom settings of the application that may be related
sr@ijekavian: Посебне поставке у програму које могу бити од значаја

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_explanationLabel)
en: See if your bug has already been reported. Double click a report in the list and compare it to yours. You can suggest that your crash is a duplicate of that report or directly attach your information to it.
sr@ijekavian: Погледајте да ли је грешка већ пријављена. Двокликните на извјештај са списка и упоредите га са својим. Можете предложити да је ваш пад дупликат тог извјештаја или непосредно приложите своје податке уз њега.

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_bugListWidget)
en: Bug ID
sr@ijekavian: ИД грешке

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_bugListWidget)
en: Description
sr@ijekavian: опис

[ctx: @label title of a listbox where the possible duplicate bug numbers are put in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_selectedPossibleDuplicatesLabel)
en: Possible duplicates:
sr@ijekavian: Могући дупликати:

[ctx: @option:check user must check this to preview the own backtrace (in order to compare it with the one in the showed report)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showOwnBacktraceCheckBox)
en: Show the backtrace of the crash I experienced to compare (advanced)
sr@ijekavian: Прикажи контратраг мог пада ради поређења (напредно)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonCrashLabel)
en: This is likely to be a <strong>common crash</strong>, and a lot of different cases' details may have been provided already. <i>Proceed only if you can add new information (not already mentioned). </i>
sr@ijekavian: Ово је вјероватно <strong>чест пад</strong>, па је до сада можда приложено мноштво детаља из различитих случајева. <i>Наставите само ако можете додати нешто што већ није споменуто.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, proceedLabel)
en: <strong>Do you want to proceed with the reporting process?</strong>
sr@ijekavian: <strong>Желите ли да наставите са процесом пријављивања?</strong>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, proceedRadioNo)
en: No, do not file &a new bug report, and cancel the assistant
sr@ijekavian: Не, обустави &завођење извјештаја о грешци и напусти помоћник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, proceedRadioYes)
en: Proceed with reporting &the bug
sr@ijekavian: Настави са пријављивањем &грешке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, areYouSureLabel)
en: <strong>Are you sure this report matches your crash situation?</strong>
sr@ijekavian: <strong>Јесте ли сигурни да овај извјештај одговара вашем паду?</strong>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, markAsDuplicateCheck)
en: Not &really sure: mark as a possible duplicate
sr@ijekavian: Не &баш сасвим: означи као могући дупликат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, attachToBugReportCheck)
en: Completely sure: attach my &information to this report
sr@ijekavian: Сасвим: приложи моје &податке уз овај извјештај

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_explanationLabel)
en: <strong>Please provide the following information in English.</strong>
sr@ijekavian: <strong>Додајте следеће податке на енглеском.</strong>

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_titleLabel)
en: <strong>Title of the bug report:</strong> (<a href="#">examples</a>)
sr@ijekavian: <strong>Наслов извјештаја о грешци:</strong> (<a href="#">примјери</a>)

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_detailsLabel)
en: <strong>Information about the crash:</strong> (<a href="#">help and examples</a>)
sr@ijekavian: <strong>Подаци о паду:</strong> (<a href="#">помоћ и примјери</a>)

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QTextEdit, m_detailsEdit)
en: Information about the crash text
sr@ijekavian: Текст података о паду

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_distributionGroupBox)
en: Distribution method:
sr@ijekavian: Метод набавке:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_compiledSourcesCheckBox)
en: KDE Platform is compiled from sources
sr@ijekavian: Платформа КДЕ‑а компилована из извора

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_crashInfoLabel)
en: <i>Note:</i> The crash and system information will be automatically added to the bug report.
sr@ijekavian: <i>Напомена:</i> Подаци о паду и систему биће аутоматски додати у извјештај о грешци.

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_passwordLabel)
en: Password:
sr@ijekavian: Лозинка:

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KPasswordLineEdit, m_passwordEdit)
en: Password input
sr@ijekavian: Унос лозинке

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KLineEdit, m_userEdit)
en: Username input
sr@ijekavian: Унос корисничког имена

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_savePasswordCheckBox)
en: Save login information using the KDE Wallet system
sr@ijekavian: Сачувај податке за пријаву у КДЕ‑овом систему новчаника

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_previewDescriptionLabel)
en: This is a preview of the report's contents which will be sent. 
    
    If you want to modify it go to the previous pages.
sr@ijekavian: Ово је преглед садржаја извјештаја који ће бити послат.
    
    Идите на претходну страницу ако желите да га измијените.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_launchPageOnFinish)
en: Open the bug report page when clicking the Finish button
sr@ijekavian: Отвори страницу извјештаја о грешци по слању извјештаја

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_restartAppOnFinish)
en: Restart the application when clicking the Finish button
sr@ijekavian: Поново покрени програм по слању извјештаја

en: Retry
sr@ijekavian: Покушај поново

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_restartAppOnFinish)
en: Restart the application when clicking the Finish button
sr@ijekavian: Поново покрени програм по слању извјештаја

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_introLabel)
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
sr@ijekavian: Помоћник ће анализирати податке о паду и провести вас кроз поступак пријављивања грешке.

[ctx: @info note before starting the bug reporting process]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warningLabel)
en: <p><i>Note:</i> Since communication between you and the developers is required for effective debugging, to continue reporting this bug <strong>it is required for you to agree that developers may contact you.</strong></p><p>Feel free to close this dialog if you do not accept this.</p>
sr@ijekavian: <p><i>Напомена:</i> Пошто је за дјелотворно исправљање неопходна комуникација између вас и програмера̂, за наставак пријављивања <strong>неопходно је да се сложите да вам се програмери могу обратити</strong>.</p><p>Слободно затворите овај дијалог ако то не желите.</p>

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
sr@ijekavian: Захтијевам инсталирање недостајућих пакета исправљачких симбола...

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
sr@ijekavian: Недостају исправљачки симболи

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
sr@ijekavian: Не могу да нађем пакет исправљачких симбола за овај програм.

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
sr@ijekavian: Грешка при инсталирању пакета исправљачких симбола.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
sr@ijekavian: Извјештај је сачуван у <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
sr@ijekavian: Не могу да направим фајл за уписивање извјештаја.

[ctx: @title:window]
en: Select Filename
sr@ijekavian: Избор имена фајла

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл <filename>%1</filename> за писање.

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
sr@ijekavian: &Опште

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
sr@ijekavian: &Подаци за програмере

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
sr@ijekavian: <para><application>%1</application> се неочекивано затвори.</para>|/|<para><application>%1</application> се неочекивано $[по-роду %1 затворио затворила затворило].</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
sr@ijekavian: <para>Пошто се сам руковалац падом срушио, процес аутоматског извјештавања је искључен како би се смањио ризик поновног падања.</para><para>Молимо вас да <link url='%1'>ручно пријавите</link> ову грешку на КДЕ‑ов систем за праћење грешака. Не заборавите да приложите и контратраг из језичка <interface>Подаци за програмере</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
sr@ijekavian: <para>Помоћник за пријављивање је искључен зато што је дијалог руковаоца падом покренут у безбједном режиму.</para><para>Можете ручно пријавити ову грешку на <link>%1</link> (заједно са контратрагом под језичком <interface>Подаци за програмере</interface>).</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
sr@ijekavian: <para>Пријављивањем ове грешке можете нам помоћи да побољшамо КДЕ‑ов софтвер.<nl /><link url='%1'>Сазнајте више о пријављивању грешака.</link></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
sr@ijekavian: <para>Ову грешку не можете пријавити зато што програм <application>%1</application> не наводи адресу за пријављивање грешака.</para>

[ctx: @label]
en: Details:
sr@ijekavian: Детаљи:

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
sr@ijekavian: <para>Извршна: <command>%1</command> ПИД: %2 сигнал: %3 (%4) време: %5 %6</para>

[ctx: @action:button this is the debug menu button label which contains the debugging applications]
en: &Debug
sr@ijekavian: &Исправљање

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts a program to debug the crashed application.
sr@ijekavian: Покреће програм за исправљање срушеног програма.

[ctx: @action:button]
en: Report &Bug
sr@ijekavian: Пријави &грешку

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
sr@ijekavian: Покреће помоћник за пријављивање грешака.

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
sr@ijekavian: &Поново покрени програм

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
sr@ijekavian: Овим дугметом поново покрећете срушени програм.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
sr@ijekavian: Затворите овај дијалог (изгубићете податке о паду).

[ctx: @action:inmenu 1 is the debugger name]
en: Debug in %1
sr@ijekavian: Исправљај у %1|/|Исправљај у $[аку %1]

en: The KDE Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
sr@ijekavian: КДЕ‑ов руковалац падовима даје кориснику увид у рушење програма.

en: The KDE Crash Handler
sr@ijekavian: КДЕ‑ов руковалац падовима

[ctx: @info:credit]
en: Hans Petter Bieker
sr@ijekavian: Ханс Петер Бикер

[ctx: @info:credit]
en: Dario Andres Rodriguez
sr@ijekavian: Дарио Андрес Родригез

[ctx: @info:credit]
en: George Kiagiadakis
sr@ijekavian: Георгиос Кјајадакис

[ctx: @info:credit]
en: A. L. Spehr
sr@ijekavian: А. Л. Шпер

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
sr@ijekavian: Број сигнала који је ухваћен

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
sr@ijekavian: Име програма

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
sr@ijekavian: Путања до извршног фајла

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
sr@ijekavian: Верзија програма

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
sr@ijekavian: Адреса за пријављивање грешака

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
sr@ijekavian: Преведено име програма

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
sr@ijekavian: ПИД програма

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
sr@ijekavian: Радни ИД програма

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
sr@ijekavian: Овај програм је покренула kdeinit

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
sr@ijekavian: Искључи произвољан приступ диску

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
sr@ijekavian: Овај програм је већ покренут

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
sr@ijekavian: Остави програм да се извршава и створи контратраг при покретању

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
sr@ijekavian: ИД нити која се руши

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
sr@ijekavian: Не приказуј обавештење, непосредно покрени исправљачки дијалог

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
sr@ijekavian: %1 неочекивано затворен|/|%1 неочекивано $[по-роду-броју %1 затворен затворена затворено затворени затворене затворена]

en: Please report this error to help improve this software.
sr@ijekavian: Пријавите ову грешку ако желите да помогнете да се програм побољша.

en: Report &Bug
sr@ijekavian: Пријави &грешку

en: &Restart Application
sr@ijekavian: &Поново покрени програм

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
sr@ijekavian: Сакриј

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
sr@ijekavian: Пријави грешку

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
sr@ijekavian: Поново покрени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_toggleBacktraceCheckBox)
en: Show backtrace content (advanced)
sr@ijekavian: Прикажи садржај контратрага (напредно)

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
sr@ijekavian: Упозорење: изгледа да пакет gstreamer0.10-plugins-good није инсталиран.
    Неке видео могућности су зато искључене.

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
sr@ijekavian: Упозорење: изгледа да основни прикључци Гстримера нису инсталирани.
    Сва аудио и видео подршка је искључена.

en: Disable
sr@ijekavian: Искључи

en: One or more plugins are missing in your GStreamer installation.
sr@ijekavian: Један или више прикључака недостаје у овој инсталацији Гстримера.

en: Missing codec helper script assistant.
sr@ijekavian: Недостаје асистент за помоћне скрипте кодека̂.

en: Plugin codec installation failed.
sr@ijekavian: Инсталирање кодека као прикључка није успјело.

en: Phonon attempted to install an invalid codec name.
sr@ijekavian: Фонон је покушао да инсталира лоше име кодека.

en: The codec installer crashed.
sr@ijekavian: Инсталатер кодека се срушио.

en: The required codec could not be found for installation.
sr@ijekavian: Тражени кодек за инсталирање није нађен.

en: An unspecified error occurred during codec installation.
sr@ijekavian: Неодређена грешка при инсталирању кодека.

en: Not all codecs could be installed.
sr@ijekavian: Неки кодеци нису могли бити инсталирани.

en: User aborted codec installation
sr@ijekavian: Корисник је прекинуо инсталирање кодека.

en: Could not update plugin registry after update.
sr@ijekavian: Не могу да ажурирам регистар прикључака послије ажурирања.

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
sr@ijekavian: <html>Аудио уређај <b>%1</b> не функционише.<br/>Спадам на <b>%2</b>.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
sr@ijekavian: <html>Пребацујем на аудио уређај <b>%1</b><br/>који је управо постао доступан и веће је пожељности.</html>

en: Revert back to device '%1'
sr@ijekavian: Врати назад на уређај „%1“

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
sr@ijekavian: <html>Пребацујем на аудио уређај <b>%1</b><br/>који је веће пожељности и наменски подешен за овај ток.</html>

en: Restart Application
sr@ijekavian: Поново покрени програм

en: You changed the backend of the Phonon multimedia system.
    
    To apply this change you will need to restart '%1'.
sr@ijekavian: Измијенили сте позадину мултимедијалног система Фонон.
    Да примијените ову измјену, поново покрените „%1“.

en: Main Menu
sr@ijekavian: Главни мени

en: Title Menu
sr@ijekavian: Мени наслова

en: Audio Menu
sr@ijekavian: Звучни мени

en: Subtitle Menu
sr@ijekavian: Мени титлова

en: Chapter Menu
sr@ijekavian: Мени поглавља

en: Angle Menu
sr@ijekavian: Мени угла

en: %0 by %1
sr@ijekavian: %0 – %1

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
sr@ijekavian: Обавјештења

[ctx: Phonon::]
en: Music
sr@ijekavian: Музика

[ctx: Phonon::]
en: Video
sr@ijekavian: Видео

[ctx: Phonon::]
en: Communication
sr@ijekavian: Комуникација

[ctx: Phonon::]
en: Games
sr@ijekavian: Игре

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
sr@ijekavian: Приступачност

[ctx: Phonon::]
en: Recording
sr@ijekavian: Снимање

[ctx: Phonon::]
en: Control
sr@ijekavian: Управљање

en: PulseAudio Sound Server
sr@ijekavian: Звучни сервер Пулс‑аудио

en: Volume: %1%
sr@ijekavian: Јачина: %1%

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%, the rightmost is %1%
sr@ijekavian: Овим клизачем подешавате јачину звука. Скроз лијево је 0%, а скроз десно %1%

en: Error message
sr@ijekavian: Поруке о грешкама

en: Informational message
sr@ijekavian: Обавјештајне поруке

en: Log in
sr@ijekavian: Пријава

en: Log out
sr@ijekavian: Одјава

en: Miscellaneous message
sr@ijekavian: Разноврсне поруке

en: Question dialog
sr@ijekavian: Прозорче са питањем

en: System events
sr@ijekavian: Системски догађаји

en: Warning message
sr@ijekavian: Поруке са упозорењима

en: Choose menu item
sr@ijekavian: Изаберите ставку менија

en: Click on command button
sr@ijekavian: Кликните на дугме

en: Select check box
sr@ijekavian: Изаберите кућицу

en: User interface events
sr@ijekavian: Догађаји корисничког сучеља

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sr@ijekavian: Не може да пронађе терминал, користи xterm, мада и то можда неће радити

en: GNOME GConf Support
sr@ijekavian: Гном подршка за GConf

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
sr@ijekavian: Не може да пронађе GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP домен

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
sr@ijekavian: Не може да пронађе GNOME_FILE_DOMAIN_HELP домен.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
sr@ijekavian: Не може да прикаже помоћ пошто %s није директоријум. Проверите вашу инсталацију.

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
sr@ijekavian: Не може да пронађе помоћне датотеке ни у %s ни у %s. Проверите вашу инсталацију.

en: Unable to find doc_id %s in the help path
sr@ijekavian: Не може да пронађе doc_id %s у путањи за помоћ

en: Help document %s/%s not found
sr@ijekavian: Није пронађен документ за помоћ %s/%s

note: FIXME: get this from bonobo
en: Bonobo Support
sr@ijekavian: Бонобо подршка

en: Bonobo activation Support
sr@ijekavian: Подршка за Бонобо активацију

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
sr@ijekavian: Не може да направи директоријум „%s“ за Гном поставке корисника: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
sr@ijekavian: Не може да постави овлашћења 0700 на директоријум „%s“ за Гном поставке корисника: %s

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
sr@ijekavian: Не може да направи директоријум са Гном пречицама „%s“: %s

en: Disable sound server usage
sr@ijekavian: Онемогући употребу звука

en: Enable sound server usage
sr@ijekavian: Омогући употребу звука

en: Host:port on which the sound server to use is running
sr@ijekavian: Сервер:порт гдје жељени сервер за звук ослушкује

en: HOSTNAME:PORT
sr@ijekavian: СЕРВЕР:ПОРТ

en: GNOME Virtual Filesystem
sr@ijekavian: Гномов виртуелни систем датотека

en: GNOME Library
sr@ijekavian: Гномова библиотека

en: Popt Table
sr@ijekavian: Попт табела

en: The table of options for popt
sr@ijekavian: Поставке табеле за попт

en: Popt Flags
sr@ijekavian: Попт ознаке

en: The flags to use for popt
sr@ijekavian: Ознаке у употреби за попт

en: Popt Context
sr@ijekavian: Попт смисао

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
sr@ijekavian: Показивач попт смисла који користи Гном програм

en: Human readable name
sr@ijekavian: Човјеку разумљиво име

en: Human readable name of this application
sr@ijekavian: Име овог програма које је разумљиво за човјека

en: GNOME path
sr@ijekavian: Путања Гнома

en: Path in which to look for installed files
sr@ijekavian: Путања у којој да тражи постављене датотеке

en: App ID
sr@ijekavian: ID програма

en: ID string to use for this application
sr@ijekavian: ID низ који се користи за овај програм

en: App version
sr@ijekavian: Издање програма

en: Version of this application
sr@ijekavian: Издање овог програма

en: GNOME Prefix
sr@ijekavian: Гном директоријум

en: Prefix where GNOME was installed
sr@ijekavian: Директоријум у који је Гном постављен

en: GNOME Libdir
sr@ijekavian: Гномове библиотеке

en: Library prefix where GNOME was installed
sr@ijekavian: Директоријум Гномових библиотека

en: GNOME Datadir
sr@ijekavian: Гномови подаци

en: Data prefix where GNOME was installed
sr@ijekavian: Директоријум гдје су смјештени додатни Гномови подаци

en: GNOME Sysconfdir
sr@ijekavian: Гномова подешавања

en: Configuration prefix where GNOME was installed
sr@ijekavian: Директоријум гдје су смјештена подешавања Гнома

en: GNOME App Prefix
sr@ijekavian: Директоријум Гном програма

en: Prefix where this application was installed
sr@ijekavian: Директоријум у који је смјештен овај програм

en: GNOME App Libdir
sr@ijekavian: Библиотеке Гном програма

en: Library prefix where this application was installed
sr@ijekavian: Директоријум у коме се налазе библиотеке овог програма

en: GNOME App Datadir
sr@ijekavian: Подаци Гном програма

en: Data prefix where this application was installed
sr@ijekavian: Директоријум у коме се налазе додатни подаци овог програма

en: GNOME App Sysconfdir
sr@ijekavian: Подешавања Гном програма

en: Configuration prefix where this application was installed
sr@ijekavian: Директоријум у коме се налазе подешавања овог програма

en: Create Directories
sr@ijekavian: Образуј директоријуме

en: Create standard GNOME directories on startup
sr@ijekavian: Образуј уобичајене Гномове директоријуме при покретању

en: Enable Sound
sr@ijekavian: Омогући звук

en: Enable sound on startup
sr@ijekavian: Омогући звук при покретању

en: Espeaker
sr@ijekavian: Е-звучник

en: How to connect to esd
sr@ijekavian: Како да успостави везу са esd-ом

en: Help options
sr@ijekavian: Помоћне опције

en: Application options
sr@ijekavian: Поставке програма

en: Dynamic modules to load
sr@ijekavian: Учитај динамичке модуле

en: MODULE1,MODULE2,...
sr@ijekavian: МОДУЛ1,МОДУЛ2,...

en: Unknown internal error while displaying this location.
sr@ijekavian: Непозната унутрашња грешка при приказивању ове локације.

en: The specified location is invalid.
sr@ijekavian: Наведена локација је неисправна.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
sr@ijekavian: Дошло је до грешке при обради подразумјеване наредбе за ову локацију.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
sr@ijekavian: Дошло је до грешке при покретању подразумјеване наредбе за ову локацију.

en: There is no default action associated with this location.
sr@ijekavian: Нема подразумјеване акције за ову локацију.

en: The default action does not support this protocol.
sr@ijekavian: Подразумјевана акција не подржава овај протокол.

en: Unknown error code: %d
sr@ijekavian: Непозната грешка: %d

en: Error showing url: %s
sr@ijekavian: Грешка при приказивању адресе: %s

en: Extra Moniker factory
sr@ijekavian: Фабрика додатних надимака

en: GConf moniker
sr@ijekavian: ГКонф надимак

en: config indirect moniker
sr@ijekavian: посредни надимак подешавања

en: Key %s not found in configuration
sr@ijekavian: Није нашао кључ %s међу поставкама

en: Beep when a modifier is pressed
sr@ijekavian: Засвирај при притиску на измјењивач

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
sr@ijekavian: Онемогући уколико су два тастера притиснута истовремено.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds
sr@ijekavian: Не сматрај тастер притиснутим док се не држи бар @delay милисекунди

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed
sr@ijekavian: Колико времена (у милисекундама) треба да дође од нуле до највеће брзине

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate
sr@ijekavian: Колико времена (у милисекундама) треба да прође пре него што тастери за помјерање миша почну да раде

en: How many pixels per second to move at the maximum speed
sr@ijekavian: Колико тачака у секунди да прелази при највећој брзини

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds
sr@ijekavian: Занемари вишеструки притисак на _исти_ тастер у распону од @delay милисекунди

en: how long to accelerate in milliseconds
sr@ijekavian: колико дуго (у милисекундама) да убрзава

en: initial delay in milliseconds
sr@ijekavian: почетно одуговлачење у милисекундама

en: minimum interval in milliseconds
sr@ijekavian: најмањи период у милисекундама

en: pixels per seconds
sr@ijekavian: тачака по секунди

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop
sr@ijekavian: Списак програма за испомоћ који се покрећу при пријави у Гномово радно окружење

en: Startup Assistive Technology Applications
sr@ijekavian: Почетни програми за испомоћ

en: Browser needs terminal
sr@ijekavian: Читач захтјева терминал

en: Browser understands remote
sr@ijekavian: Читач разумије удаљено

en: Default browser
sr@ijekavian: Уобичајени читач

en: Default browser for all URLs
sr@ijekavian: Уобичајени читач за све адресе

en: Whether the default browser needs a terminal to run
sr@ijekavian: Да ли је уобичајеном читачу неопходан терминал за извршавање

en: Whether the default browser understands netscape remote
sr@ijekavian: Да ли уобичајени читач разумије удаљене Нетскејп наредбе

en: Default help viewer
sr@ijekavian: Уобичајени читач помоћи

en: Help viewer needs terminal
sr@ijekavian: Читач помоћи захтјева терминал

en: Whether the default help viewer accepts URLs
sr@ijekavian: Да ли уобичајени читач помоћи прихвата адресе

en: Whether the default help viewer needs a terminal to run
sr@ijekavian: Да ли уобичајени читач помоћи захтјева терминал да би радио

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
sr@ijekavian: Аргумент са којим се извршавају програми у терминалу дефинисаном помоћу „exec“ кључа.

en: Exec Arguments
sr@ijekavian: Аргументи извршења

en: Terminal application
sr@ijekavian: Терминалски програм

en: Terminal program to use when starting applications that require one
sr@ijekavian: Терминалски програм који се користи за покретање програма којима је исти потребан

en: A list with names of the first window manager workspaces.
sr@ijekavian: Списак имена првих радних површина управника прозора.

en: Fallback window manager
sr@ijekavian: Резервни управник прозора

en: Fallback window manager if user window manager can't be found
sr@ijekavian: Резервни управник прозора уколико не може да пронађе корисников управник

en: Names of the workspaces
sr@ijekavian: Имена радних површина

en: The number of workspaces
sr@ijekavian: Број радних површина

en: The number of workspaces the window manager should use
sr@ijekavian: Број радних површина које користи управник прозора

en: User window manager
sr@ijekavian: Корисников управник прозора

en: Window manager to try first
sr@ijekavian: Управник прозора који прво треба пробати

en: Color Shading Type
sr@ijekavian: Врста претапања боја

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".
sr@ijekavian: Одређује како се исцртава слика постављена помоћу wallpaper_filename. Могуће вредности су „none“, „wallpaper“, „centered“, „scaled“, „stretched“.

en: Draw Desktop Background
sr@ijekavian: Исцртај позадину радне површине

en: File to use for the background image
sr@ijekavian: Коју датотеку да користи за позадинску слику

en: Have GNOME draw the desktop background
sr@ijekavian: Да ли да Гном исцрта позадину радне површине

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"
sr@ijekavian: Како да претапа боје позадине. Могуће вредности су „horizontal-gradient“, „vertical-gradient“ и „solid“

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
sr@ijekavian: Боја на врху или левој страни при исцртавању претапања боја, или боја једнобојне позадине.

en: Opacity with which to draw the background picture
sr@ijekavian: Непровидност којом да исцрта позадинску слику

en: Picture Filename
sr@ijekavian: Датотека са сликом

en: Picture Opacity
sr@ijekavian: Непровидност слике

en: Picture Options
sr@ijekavian: Избори за слику

en: Primary Color
sr@ijekavian: Основна боја

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
sr@ijekavian: Боја на дну или десној страни при исцртавању претапања боја; не користи се за једнобојну позадину.

en: Secondary Color
sr@ijekavian: Додатна боја

en: File Icon Theme
sr@ijekavian: Тема икона за датотеке

en: Theme used for displaying file icons
sr@ijekavian: Тема која се користи за приказивање икона за датотеке

en: Basename of the default theme used by gtk+.
sr@ijekavian: Основно име уобичајене теме коју користи Гтк+.

en: Can Change Accels
sr@ijekavian: Дозвољена измјена пречица

en: Cursor Blink
sr@ijekavian: Треперење курсора

en: Default font
sr@ijekavian: Уобичајено писмо

en: Enable Accessibility
sr@ijekavian: Омогући приступачност

en: Enable Animations
sr@ijekavian: Омогући анимације

en: GTK IM Preedit Style
sr@ijekavian: GTK IM Стил предуноса

en: GTK IM Status Style
sr@ijekavian: GTK IM Стил стања

en: Gtk+ Theme
sr@ijekavian: Гтк+ тема

en: Icon Theme
sr@ijekavian: Тема икона

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
sr@ijekavian: Тема икона која се користи за панел, Наутилус, итд.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
sr@ijekavian: Дужина периода треперења курсора, у милисекундама

en: Menubar Detachable
sr@ijekavian: Одвојив основни мени

en: Menus Have Icons
sr@ijekavian: Менији садрже иконе

en: Menus Have Tearoff
sr@ijekavian: Мени се може откинути

en: Module for GtkFileChooser
sr@ijekavian: Дио за избор датотека (GtkFileChooser)

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gnome-vfs" and "gtk+".
sr@ijekavian: Дио за начин избора датотека помоћу елемента GtkFileChooser. Дозвољене вриједности су „gnome-vfs“ и „gtk+“.

en: Monospace font
sr@ijekavian: Фонт утврђене ширине

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
sr@ijekavian: Име фонта утврђене ширине који се користе на мјестима као што је нпр. терминал.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
sr@ijekavian: Име Гтк+ IM стила предуноса који користи Гтк+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
sr@ijekavian: Име Гтк+ IM стила стања који користи Гтк+.

en: Name of the default font used by gtk+.
sr@ijekavian: Име уобичајеног писма које користи Гтк+.

en: Status Bar on Right
sr@ijekavian: Стање на десној страни

en: This specifies the size of icons displayed in toolbars
sr@ijekavian: Ово одређује величину икона које се приказују међу алаткама

en: Toolbar Detachable
sr@ijekavian: Одвојиве алатке

en: Toolbar Icon Size
sr@ijekavian: Величина икона алатки

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both_horiz", "icon", and "text"
sr@ijekavian: Стил алатки. Дозвољене вриједности су „both“, „both_horiz“, „icon“ и „text“

en: Use Custom Font
sr@ijekavian: Прилагоди писмо

en: Whether Applications should have accessibility support
sr@ijekavian: Да ли програми садрже подршку за приступачност

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
sr@ijekavian: Да ли се приказују анимације. Напомена: ово је општи кључ, и измениће понашање управника прозора, панела, итд.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
sr@ijekavian: Да ли се приказује икона поред ставке у менију

en: Whether menus should have a tearoff
sr@ijekavian: Да ли је меније могуће откинути

en: Whether the cursor should blink
sr@ijekavian: Да ли курсор треба да трепери

en: Whether the user can detach menubars and move them around
sr@ijekavian: Да ли корисник може да одвоји основне меније и да их помјера наоколо

en: Whether the user can detach toolbars and move them around
sr@ijekavian: Да ли корисник може да одвоји алатке и да их помјера наоколо

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when a menu is popped up
sr@ijekavian: Да ли корисник може динамички да постави нову пречицу када је мени приказан

en: Whether to display a status bar meter on the right
sr@ijekavian: Да ли да прикаже стање на десној страни прозора

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
sr@ijekavian: Да ли да користи прилагођено писмо у Гтк+ програмима.

en: Disable command line
sr@ijekavian: Онемогући ред наредби

en: Disable print setup
sr@ijekavian: Онемогући подешавање штампе

en: Disable printing
sr@ijekavian: Онемогући штампу

en: Disable saving files to disk
sr@ijekavian: Онемогући чување датотека на диск

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
sr@ijekavian: Спријечи корисника да приступа терминалу или да издаје наредбу за извршење.  На пример, ово ће онемогућити приступ прозорчету „Покрени програм“ са панела.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
sr@ijekavian: Спријечи корисника да мења подешавања штампе.  На пример, ово ће онемогућити приступ прозорчету „Подешавање штампе“ из сваког програма.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
sr@ijekavian: Спријечи корисника да штампа.  На пример, ово ће онемогућити приступ прозорчету „Штампај“ из сваког програма.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
sr@ijekavian: Спријечи корисника да чува датотеке на диску.  На пример, ово ће онемогућити приступ прозорчету „Сачувај као“ из сваког програма.

en: File name of the bell sound to be played
sr@ijekavian: Име датотеке у којој се налази звук звона који треба пустити

en: Keyboard Bell Custom Filename
sr@ijekavian: Избор датотеке за звук звона тастатуре

en: possible values are "on", "off", and "custom".
sr@ijekavian: дозвољене вриједности су „on“, „off“ и „custom“.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sr@ijekavian: Фактор убрзања за кретање миша. Уобичајена системска вриједност је -1.

en: Cursor font
sr@ijekavian: Писмо за курсор

en: Cursor size
sr@ijekavian: Величина курсора

en: Cursor theme
sr@ijekavian: Тема курсора

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later. This value is only propagated to the X server at the start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sr@ijekavian: Име теме за курсор. Користе само Икс сервери који подржавају ИксКурсор, као што је ИксФри86 4.3 и новији. Ова вриједност са шаље Икс серверу само на почетку рада, па измјене у току рада неће имати утицаја док се поново не пријавите.

en: Distance before a drag is started
sr@ijekavian: Растојање прије почетка превлачења

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sr@ijekavian: Растојање у тачкама које показивач мора да пријеђе прије него што се покрене убрзано кретање миша. Уобичајена системска вриједност је -1.

en: Drag Threshold
sr@ijekavian: Праг превлачења

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sr@ijekavian: Име фонта за курсор. Уколико није постављено, користи се уобичајени фонт. Ова вриједност са шаље Икс серверу само на почетку рада, па измјене у току рада неће имати утицаја док се поново не пријавите.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released
sr@ijekavian: Истиче тренутну позицију показивача када се притисне или отпусти Control тастер.

en: Length of a double click
sr@ijekavian: Дужина двоструког клика

en: Locate Pointer
sr@ijekavian: Пронађи показивач

en: Motion Threshold
sr@ijekavian: Праг кретања

en: Mouse button orientation
sr@ijekavian: Замена дугмета миша

en: Single Click
sr@ijekavian: Једноструки клик

en: Single click to open icons
sr@ijekavian: Једноструким кликом се отварају иконе

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sr@ijekavian: Величина курсора коју тражи cursor_theme. Ова вриједност са шаље Икс серверу само на почетку рада, па измјене у току рада неће имати утицаја док се поново не пријавите.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice
sr@ijekavian: Замени лијево и десно дугме миша за љеворуке

en: Enable ESD
sr@ijekavian: Омогући ЕСД

en: Enable sound server startup.
sr@ijekavian: Покрени звучни сервер при покретању.

en: Sounds for events
sr@ijekavian: Звуци за догађаје

en: Whether to play sounds on user events.
sr@ijekavian: Да ли да пусти звук при корисниковим догађајима.

en: Disable all external thumbnailers
sr@ijekavian: Искључи све спољашње приказиваче

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
sr@ijekavian: Поставите да бисте искључили све спољашње програме за прављење малих приказа, независно од тога да ли су они самостално искључени или укључени.

en: Allow postponing of breaks
sr@ijekavian: Допусти одлагање одмора

en: Break time
sr@ijekavian: Вријеме за одмор

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
sr@ijekavian: Број минута куцања прије него што почне одмор.

en: Number of minutes that the typing break should last.
sr@ijekavian: Колико минута треба да траје одмор од куцања.

en: Type time
sr@ijekavian: Вријеме куцања

en: Whether or not keyboard locking is enabled
sr@ijekavian: Да ли је или није укључено закључавање тастатуре

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
sr@ijekavian: Да ли је или није укључено закључавање тастатуре.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
sr@ijekavian: Да ли се може одложити екран за одмор од куцања.

en: KTorrent is unable to accept connections because the TCP port %1 is already in use by another program.
sr@ijekavian: К‑торент не може да прихвата везе јер ТЦП порт %1 већ користи други програм.

en: KTorrent is unable to accept connections because the UDP port %1 is already in use by another program.
sr@ijekavian: К‑торент не може да прихвата везе јер УДП порт %1 већ користи други програм.

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files.
sr@ijekavian: Отварање торента <b>%1</b> довело би до дијељења једног или више фајлова са сљедећим торентима. Торентима није дозвољено да пишу у исте фајлове.

en: KTorrent is running one or more torrents
sr@ijekavian: К‑торент ради са једним или више торената

en: Cannot create torrent: %1
sr@ijekavian: Не могу да направим торент: %1

en: One or more storage volumes are not mounted. In order to start this torrent, they need to be mounted.
sr@ijekavian: Једна или више складишних јединица није монтирано. Да би се покренуо овај торент, морају бити монтиране.

en: Storage volume %1 is not mounted
sr@ijekavian: Складишна јединица %1 није монтирана

en: Storage volumes %1 are not mounted
sr@ijekavian: Складишне јединице %1 нису монтиране

en: Several data files of the torrent "%1" are missing. 
    Do you want to recreate them, or do you want to not download them?
sr@ijekavian: Недостаје неколико фајлова торента „%1“. 
    Желите ли да их поново направите или да их не преузимате?

en: Data files are missing
sr@ijekavian: Недостају фајлови са подацима

en: Cannot deselect missing files: %1
sr@ijekavian: Не могу да искључим из избора недостајуће фајлове: %1

en: Cannot recreate missing files: %1
sr@ijekavian: Не могу да направим недостајуће фајлове: %1

en: The file where the data is saved of the torrent "%1" is missing.
    Do you want to recreate it?
sr@ijekavian: Недостаје фајл у који се уписују подаци торента „%1“. 
    Желите ли да га поново направите?

en: Data file is missing
sr@ijekavian: Недостаје фајл са подацима

en: Cannot recreate data file: %1
sr@ijekavian: Не могу да направим фајл са подацима: %1

en: Invalid magnet bittorrent link: %1
sr@ijekavian: Неисправна магнетска битторент веза: %1

en: You are attempting to download a magnet link, and DHT is not enabled. For optimum results enable DHT.
sr@ijekavian: Покушавате да преузмете магнетску везу а ДХТ није укључен. За оптималне резултате укључите ДХТ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enter the IP address or hostname and port number of the peer you wish to add:
sr@ijekavian: Унесите ИП адресу или име домаћина и број порта вршњака кога желите да додате:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Peer:
sr@ijekavian: Вршњак:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip)
en: <p>The IP address or hostname of the peer you want to connect to, should be put here.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> We accept both IPv4 and IPv6 addresses</p>
sr@ijekavian: <p>Овде треба унети ИП адресу или име домаћина вршњака на који желите да се повежете.</p><p><b>Напомена:</b> Прихватају се и ИПв4 и ИПв6 адресе.</p>

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_node) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_webseed) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add) #-#-#-#-#  0 (a
en: Add
sr@ijekavian: Додај

en: Show a file tree
sr@ijekavian: Прикажи стабло фајлова

en: Show a file list
sr@ijekavian: Прикажи списак фајлова

en: Filter
sr@ijekavian: Филтер

en: Opening %1
sr@ijekavian: Отварам %1

en: Some files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
sr@ijekavian: Неки фајлови овог торента нађени су у фасцикли завршених преузимања. Желите ли да их увезете и употријебите фасциклу завршених преузимања као локацију?

en: All files of this torrent have been found in the completed downloads directory. Do you want to import these files and use the completed downloads directory as the location?
sr@ijekavian: Сви фајлови овог торента нађени су у фасцикли завршених преузимања. Желите ли да их увезете и употријебите фасциклу завршених преузимања као локацију?

en: The file <b>%1</b> was found in the completed downloads directory. Do you want to import this file?
sr@ijekavian: Фајл <b>%1</b> нађен је у фасцикли завршених преузимања. Желите ли да увезете овај фајл?

en: The directory %1 does not exist, do you want to create it?
sr@ijekavian: Фасцикла %1 не постоји. Желите ли да је направите?

en: You have deselected the following existing files. You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
sr@ijekavian: Избацили сте сљедеће постојеће фајлове. Изгубићете све податке у овим фајловима. Да ли сте сигурни да желите ово да урадите?

en: Yes, delete the files
sr@ijekavian: Да, обриши фајлове

en: No, keep the files
sr@ijekavian: Не, задржи фајлове

en: Opening the torrent <b>%1</b>, would share one or more files with the following torrents. Torrents are not allowed to write to the same files. Please select a different location.
sr@ijekavian: Отварање торента <b>%1</b> довело би до дијељења једног или више фајлова са сљедећим торентима. Торентима није дозвољено да пишу у исте фајлове. Изаберите неку другу локацију.

en: All Torrents
sr@ijekavian: Сви торенти

en: <b>Unable to determine free space</b>
sr@ijekavian: <b>Не могу да одредим слободан простор</b>

en: %1 (%2 in use by existing files)
sr@ijekavian: %1 (%2 користе постојећи фајлови)

[ctx: We are %1 bytes short of what we need]
en: %1 short
sr@ijekavian: %1 недостаје

en: Existing files: <b>None</b>
sr@ijekavian: Постојећи фајлови: <b>ништа</b>

en: Existing files: <b>All</b>
sr@ijekavian: Постојећи фајлови: <b>сви</b>

en: Existing files: <b>%1</b> of <b>%2</b>
sr@ijekavian: Постојећи фајлови: <b>%1</b> од <b>%2</b>

en: Existing file: <b>No</b>
sr@ijekavian: Постојећи фајл: <b>не</b>

en: Existing file: <b>Yes</b>
sr@ijekavian: Постојећи фајл: <b>да</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileSelectDlg)
en: Select Which Files You Want to Download
sr@ijekavian: Избор фајлова за преузимање

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_custom_download_location) #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
sr@ijekavian: Преузми у:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_download_location_history)
en: History of all recently used download locations
sr@ijekavian: Историјат недавно задатих локација за преузимање.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_moveCompleted)
en: Moves the files to the specified location when the torrent finishes downloading.
sr@ijekavian: Премијешта фајлове на наведену локацију по завршетку преузимања торента.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_moveCompleted) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_move_on_completion)
en: Move when completed to:
sr@ijekavian: Премјести када се заврши у:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_move_when_completed_history)
en: History of all recently used move when completed locations
sr@ijekavian: Историјат недавно задатих локација за премијештање по завршетку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Text encoding:
sr@ijekavian: Кодирање текста:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_file_view)
en: All files in the torrent, you can change them by double clicking on them.
sr@ijekavian: Сви фајлови из торента. Можете их промијенити двокликом на њих.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_all)
en: Select &All
sr@ijekavian: Изабери &све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_none)
en: Select &None
sr@ijekavian: Без &избора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_invert_selection)
en: Invert Selection
sr@ijekavian: Изврни избор

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_collapse_all)
en: Collapse All
sr@ijekavian: Сажми све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_existing_found)
en: No existing files are found
sr@ijekavian: Постојећи фајлови нису нађени

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_options) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-
en: Options
sr@ijekavian: Опције

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Group:
sr@ijekavian: Група:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chkStartTorrent)
en: Start torrent
sr@ijekavian: Покрени торент

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: <p>When existing files have been found, skip the data check and assume that the files are fully downloaded.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>only do this when you are absolutely sure.</p>
sr@ijekavian: <p>Када се пронађу постојећи фајлови, прескаче се провјера и претпоставља се да су потпуно преузети.</p><p><b>Напомена:</b> Укључите ово само ако сте апсолутно сигурни.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skip_data_check)
en: Skip data check if existing files are found
sr@ijekavian: Прескочи провјеру података ако су нађени постојећи фајлови

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Disk Space
sr@ijekavian: Простор на диску

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Required:
sr@ijekavian: Потребно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Available:
sr@ijekavian: Доступно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: After download:
sr@ijekavian: Након преузимања:

en: Cannot load the torrent file: %1
sr@ijekavian: Не могу да учитам торент: %1

en: Cannot open %1: %2
sr@ijekavian: Не могу да отворим %1: %2

en: Failed to create %1: %2
sr@ijekavian: Не могу да направим %1: %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ImportDialog)
en: Import an existing torrent
sr@ijekavian: Увези постојећи торент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Torrent:
sr@ijekavian: Торент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Data:
sr@ijekavian: Подаци:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the torrent file and the data which belongs with it.
sr@ijekavian: Изаберите торент фајл и податке који му припадају.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_import_btn)
en: &Import
sr@ijekavian: Увез&и

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel_btn)
en: Ca&ncel
sr@ijekavian: &Одустани

en: Select the directory where the data now is.
sr@ijekavian: Изаберите фасциклу гдје су сада подаци.

en: The data files are not present in the location you selected. Do you want to create all the files in the selected directory?
sr@ijekavian: Фајлови са подацима се не налазе на локацији коју сте изабрали. Желите ли да направите све фајлове у изабраној фасцикли?

en: Not all files were found in the new location; some are still missing. Do you want to create the missing files in the selected directory?
sr@ijekavian: Нису сви фајлови нађени на новој локацији, неки још увијек недостају. Желите ли да направите недостајуће фајлове у изабраној фасцикли?

en: The data file is not present in the location you selected. Do you want to create the file in the selected directory?
sr@ijekavian: Фајл са подацима се не налази на локацији коју сте изабрали. Желите ли да направите фајл у изабраној фасцикли?

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MissingFilesDlg)
en: Files are missing
sr@ijekavian: Недостају фајлови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_text)
en: The following files are missing:
sr@ijekavian: Сљедећи фајлови недостају:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recreate)
en: They are no longer there, recreate them.
sr@ijekavian: Нема их више, направите их поново.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recreate)
en: Recreate
sr@ijekavian: Направи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do not download the missing files.
sr@ijekavian: Без преузимања недостајућих фајлова.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_dnd)
en: Do Not Download
sr@ijekavian: Не преузимај

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_select_new)
en: The files have been moved to another location, select the new location.
sr@ijekavian: Фајлови су премештени на другу локацију, изаберите нову локацију.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_select_new)
en: Select New Location
sr@ijekavian: Изабери нову локацију

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_cancel)
en: Cancel, do not start the torrent.
sr@ijekavian: Одустаните од покретања торента.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PasteDlgBase)
en: Open an URL
sr@ijekavian: Отвори УРЛ

en: Invalid URL: %1
sr@ijekavian: Неисправан УРЛ: %1

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_urlLabel) i18n: ectx
en: URL:
sr@ijekavian: УРЛ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open silently
sr@ijekavian: Отвори тихо

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SpeedLimitsDlg)
en: Speed Limits
sr@ijekavian: Ограничења брзине

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_main_caption)
en: Speed limits for individual torrents (double click to edit):
sr@ijekavian: Ограничења брзине за појединачне торенте (двокликом уредите):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter:
sr@ijekavian: Филтер:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Global Limits
sr@ijekavian: Глобална ограничења

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Maximum download speed:
sr@ijekavian: Највећа брзина преузимања:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_max_upload_rate) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QDoubleSpin
en: No limit
sr@ijekavian: без ограничења

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_max_download_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_max_upload_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_download_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_upload_rate) i18n: ectx: property (suffix), w
en:  KiB/s
sr@ijekavian:  kiB/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum upload speed:
sr@ijekavian: Највећа брзина отпремања:

en: Torrent
sr@ijekavian: торент

en: Download Limit
sr@ijekavian: ограничење преузимања

en: Upload Limit
sr@ijekavian: ограничење отпремања

en: Assured Download Speed
sr@ijekavian: обезбјеђена брзина преузимања

en: Assured Upload Speed
sr@ijekavian: обезбјеђена брзина отпремања

en: No assured speed
sr@ijekavian: нема обезбјеђене брзине

en: Create A Torrent
sr@ijekavian: Стварање торента

en: Only HTTP is supported for webseeding.
sr@ijekavian: Само ХТТП је подржан за веб сијање.

en: You must select a file or a folder.
sr@ijekavian: Морате изабрати фајл или фасциклу.

en: You have not added a tracker, are you sure you want to create this torrent?
sr@ijekavian: Нисте додали пратилац. Желите ли заиста да направите овај торент?

en: You must add at least one node.
sr@ijekavian: Морате додати бар један чвор.

en: Choose a file to save the torrent
sr@ijekavian: Фајл за уписивање торента

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TorrentCreatorDlg)
en: Create a torrent
sr@ijekavian: Стварање торента

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File or directory to create torrent from:
sr@ijekavian: Фајл или фасцикла од које се прави торент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size of each chunk:
sr@ijekavian: Величина парчића:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 32 KiB
sr@ijekavian: 32 kiB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 64 KiB
sr@ijekavian: 64 kiB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 128 KiB
sr@ijekavian: 128 kiB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 256 KiB
sr@ijekavian: 256 kiB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_chunk_size)
en: 512 KiB
sr@ijekavian: 512 kiB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_start_seeding)
en: Start seeding
sr@ijekavian: Започни сијање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_private)
en: Private torrent (DHT not allowed)
sr@ijekavian: Лични торент (ДХТ није дозвољен)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_dht)
en: Decentralized (DHT only)
sr@ijekavian: Децентрализован (само ДХТ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrent to group:
sr@ijekavian: Додај торент у групу:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tracker_tab)
en: Trackers
sr@ijekavian: Пратиоци

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_move_up) #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move Up
sr@ijekavian: Помјери нагоре

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dht_tab)
en: DHT Nodes
sr@ijekavian: ДХТ чворови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Node:
sr@ijekavian: Чвор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list)
en: IP or Hostname
sr@ijekavian: ИП или име домаћина

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: label, entry (port), group (downloads) i18n: ectx: label, entry (udpTrackerPort), group (downloads) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_node_list) #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel
en: Port
sr@ijekavian: Порт

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Web Seeds
sr@ijekavian: Веб сијања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Comments:
sr@ijekavian: Коментари:

en: Policy for the %1 group
sr@ijekavian: Смјерница за групу %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_location)
en: Default save location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the download location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
sr@ijekavian: <p>Подразумевана локација уписивања торената из ове групе.</p><p>Користи се само у дијалогу за избор фајлова: када мењате групу, локација преузимања у дијалогу биће постављена на ову. И даље је можете потиснути када пожелите.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_location_enabled) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir)
en: Default save location:
sr@ijekavian: Подразумијевана локација уписивања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_default_move_on_completion_enabled)
en: Default move when completed location:
sr@ijekavian: Подразумијевана локација премештања по завршетку:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_default_move_on_completion_location)
en: Default move on completion location for torrents from this group. <br/><br/>This is only used in the file selection dialog, when you change the group, the move when completed location in the dialog will be set to this. You can still override it, if you want to.
sr@ijekavian: <p>Подразумевана локација премештања по завршетку за торенте из ове групе.</p><p>Користи се само у дијалогу за избор фајлова: када мењате групу, локација премештања по завршетку у дијалогу биће постављена на ову. И даље ћете моћи да је потиснете кад пожелите.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Default settings for torrents which are added to the group.
sr@ijekavian: Подразумеване поставке за торенте додате у ову групу.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Torrent Limits
sr@ijekavian: Ограничења торента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum download rate:
sr@ijekavian: Највећа брзина преузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum upload rate:
sr@ijekavian: Највећа брзина отпремања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum seed time:
sr@ijekavian: Најдуже вријеме сијања:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, m_max_seed_time) i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, time_limit)
en:  Hours
sr@ijekavian:  сати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum share ratio:
sr@ijekavian: Највећи однос дијељења:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: When this is enabled, these settings will only be applied when a torrent is added to the group in the file selection dialog or the torrent creation dialog.<p>
    If this is not enabled, the settings will always be applied when you add a torrent to this group.
sr@ijekavian: <p>Када је ово укључено, ове поставке ће бити примјењиване само када се торент дода у групу, у дијалогу за избор фајлова или дијалогу за стварање торента.</p><p>Ако није укључено, поставке ће бити примијењене увијек када додате торент у ову групу.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_only_new)
en: Apply settings only for newly opened or created torrents
sr@ijekavian: Примијени поставке само на новоотворене или направљене торенте

en: Open a new tab
sr@ijekavian: Отвори нови језичак

en: Close the current tab
sr@ijekavian: Затвори текући језичак

en: Edit Group Policy
sr@ijekavian: Уреди смијерницу групе

en: Open In New Tab
sr@ijekavian: Отвори под новим језичком

en: New Group
sr@ijekavian: Нова група

en: Edit Name
sr@ijekavian: Уреди име

en: Remove Group
sr@ijekavian: Уклони групу

en: Group Policy
sr@ijekavian: Смијерница групе

en: Please enter the group name.
sr@ijekavian: Унесите име групе.

en: The group %1 already exists.
sr@ijekavian: Група %1 већ постоји.

en: Custom Groups
sr@ijekavian: Посебне групе

en: Create a new torrent
sr@ijekavian: Направи нови торент

en: Open a torrent
sr@ijekavian: Отвори торент

en: Open Silently
sr@ijekavian: Отвори тихо

en: Open a torrent without asking any questions
sr@ijekavian: Отвори торент без икаквих питања

en: Open URL
sr@ijekavian: Отвори УРЛ

en: Open a URL which points to a torrent, magnet links are supported
sr@ijekavian: Отвара УРЛ који показује на торент, магнетске везе су подржане

en: IP Filter
sr@ijekavian: ИП филтер

en: Show the list of blocked IP addresses
sr@ijekavian: Прикажи списак блокираних ИП адреса

en: Import Torrent
sr@ijekavian: Увези торент

en: Import a torrent
sr@ijekavian: Увези торент

en: Show/Hide KTorrent
sr@ijekavian: Прикажи/сакриј К‑торент

en: D: %1 | U: %2
sr@ijekavian: П: %1 | О: %2

en: IP Filter List
sr@ijekavian: Списак ИП филтера

en: Invalid IP address <b>%1</b>. IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.<br/><br/>You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
sr@ijekavian: <p>Лоша ИП адреса <b>%1</b>. ИП адресе морају бити облика <tt>XXX.XXX.XXX.XXX</tt>.</p><p>Такође можете користити џокере, нпр. <tt>127.0.0.*</tt>, и задавати опсеге, нпр. <tt>200.10.10.0-200.10.10.40</tt>.</p>

en: Choose a file
sr@ijekavian: Изаберите фајл

en: Text files
sr@ijekavian: текстуални фајлови

en: Choose a filename to save under
sr@ijekavian: Изаберите име фајла за уписивање

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, IPFilterWidget)
en: KTorrent Blacklisted Peers
sr@ijekavian: К‑торентова црна листа вршњака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Add peer:
sr@ijekavian: Додај вршњака:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_ip_to_add)
en: IP addresses must be in the format 'XXX.XXX.XXX.XXX'.
                                            
    You can also use wildcards like '127.0.0.*' or specify ranges like '200.10.10.0-200.10.10.40'.
sr@ijekavian: <p>ИП адресе морају бити облика <tt>XXX.XXX.XXX.XXX</tt>.</p><p>Такође можете користити џокере, нпр. <tt>127.0.0.*</tt>, и задавати опсеге, нпр. <tt>200.10.10.0-200.10.10.40</tt>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_open)
en: Open...
sr@ijekavian: Отвори...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_save_as)
en: Save As...
sr@ijekavian: Сачувај као...

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
sr@ijekavian: Главна

note: i18n: ectx: Menu (Torrents) i18n: ectx: ToolBar (TorrentsToolBar)
en: Torrents
sr@ijekavian: Торенти

note: i18n: ectx: Menu (GroupsMenu)
en: Groups
sr@ijekavian: Групе

note: i18n: ectx: Menu (ViewMenu)
en: View
sr@ijekavian: Приказ

note: i18n: ectx: Menu (OpenDirMenu)
en: Open Directory
sr@ijekavian: Отвори фасциклу

note: i18n: ectx: Menu (GroupsSubMenu)
en: Add to Group
sr@ijekavian: Додај у групу

note: i18n: ectx: Menu (ColumnsMenu)
en: Configure Columns
sr@ijekavian: Подешавање колона

[ctx: @title]
en: KTorrent
sr@ijekavian: К‑торент

en: Bittorrent client by KDE
sr@ijekavian: Битторент клијент из КДЕ

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2005 - 2011 Joris Guisson and Ivan Vasic
sr@ijekavian: © 2005–2011, Јорис Гисон и Иван Васић

en: Joris Guisson
sr@ijekavian: Јорис Гисон

en: Ivan Vasic
sr@ijekavian: Иван Васић

en: Alan Jones
sr@ijekavian: Алан Џоунс

en: BitFinder Plugin
sr@ijekavian: Прикључак налазача битова

en: Diego Rosario Brogna
sr@ijekavian: Дијего Росарио Броња

en: Webinterface Plugin, global max share ratio patch
sr@ijekavian: Прикључак веб сучеља, закрпа за глобални највећи однос дијељења

en: Krzysztof Kundzicz
sr@ijekavian: Кшиштоф Кунџич

en: Statistics Plugin
sr@ijekavian: Прикључак статистике

en: Christian Weilbach
sr@ijekavian: Кристијан Вајлбах

en: kio-magnet
sr@ijekavian: У/И захват за магнет

en: Mladen Babic
sr@ijekavian: Младен Бабић

en: Application icon and a couple of others
sr@ijekavian: Иконица програма и још понека

en: Adam Treat
sr@ijekavian: Адам Трит

en: Danny Allen
sr@ijekavian: Дени Ален

en: 1.0 application icon
sr@ijekavian: 1.0 иконица програма

en: Vincent Wagelaar
sr@ijekavian: Винсент Вагелар

en: Knut Morten Johansson
sr@ijekavian: Кнут Мортен Јохансон

en: Felix Berger
sr@ijekavian: Феликс Бергер

en: ChunkBar's tooltip and IWFileTreeItem sorting
sr@ijekavian: Облачић траке парчића и разврставање IWFileTreeItem

en: Andreas Kling
sr@ijekavian: Андреас Клинг

en: Felipe Sateler
sr@ijekavian: Фелипе Сателер

en: Country locator for InfoWidget plugin. Flags are taken from http://flags.blogpotato.de/ so thanks to them too.
sr@ijekavian: Локатор државе за прикључак података. Заставе су узете са http://flags.blogpotato.de/ па се и њима захваљујемо.

en: Adam Forsyth
sr@ijekavian: Адам Форсајт

en: File prioritization and some other patches
sr@ijekavian: Приоритети фајлова и још неке закрпе

en: Thomas Bernard
sr@ijekavian: Томас Бернар

en: Miniupnp was used as an example for our own UPnP implementation
sr@ijekavian: МиниУПнП је коришћен као примјер за нашу примјену УПнП‑а

en: Lesly Weyts
sr@ijekavian: Лесли Вејтс

en: Zeroconf enhancements
sr@ijekavian: Побољшања за зироконф

en: Kevin Andre
sr@ijekavian: Кевин Андре

en: Dagur Valberg Johannsson
sr@ijekavian: Дагур Валберг Јохансон

en: Coldmilk webgui
sr@ijekavian: Веб сучеље „Ладно млијеко“

en: Alexander Dymo
sr@ijekavian: Александар Димо

en: IDEAl code from KDevelop
sr@ijekavian: ИДЕАл кôд из К‑девелопа

en: Scott Wolchok
sr@ijekavian: Скот Волчок

en: Conversion speed improvement in ipfilter plugin
sr@ijekavian: Побољшање брзине претварања у прикључку ИП филтера

en: Bryan Burns of Juniper Networks
sr@ijekavian: Брајан Бернс из Џунипер нетворкса

en: Discovered 2 security vulnerabilities (both are fixed)
sr@ijekavian: Открио два безбједносна пропуста (оба су отклоњена)

en: Goten Xiao
sr@ijekavian: Готен Сјао

en: Patch to load silently with a save location
sr@ijekavian: Закрпа за тихо учитавање са сачуване локације

en: Fixes in PHP code of webinterface
sr@ijekavian: Исправке у ПХП коду веб сучеља

en: XFS specific disk preallocation
sr@ijekavian: Резервисање простора на диску за ИксФС

en: Patch to not show very low speeds
sr@ijekavian: Закрпа за неприказивање веома малих брзина

en: Patch to show potentially firewalled status
sr@ijekavian: Закрпа за приказивање могућег стања иза заштитног зида

en: Modestas Vainius
sr@ijekavian: Модестас Вајнијус

en: Several patches
sr@ijekavian: Неколико закрпа

en: Stefan Monov
sr@ijekavian: Стефан Монов

en: Patch to hide menu bar
sr@ijekavian: Закрпа за скривање траке менија

en: Patch to change file priorities in the webgui
sr@ijekavian: Закрпа за мијењање приоритета фајла у веб сучељу

en: Rafał Miłecki
sr@ijekavian: Рафал Милецки

en: Several webgui patches
sr@ijekavian: Неколико закрпа веб сучеља

en: Fixes for several warnings
sr@ijekavian: Исправке за нека упозорења

en: Markus Brueffer
sr@ijekavian: Маркус Брифер

en: Patch to fix free diskspace calculation on FreeBSD
sr@ijekavian: Закрпа за прорачун слободног простора под ФриБСД‑ом

en: Lukas Appelhans
sr@ijekavian: Лукас Апелханс

en: Patch to fix a crash in ChunkDownloadView
sr@ijekavian: Закрпа против рушења у приказу преузетих парчића

en: Rickard Närström
sr@ijekavian: Рикард Нерстрем

en: A couple of bugfixes
sr@ijekavian: Неколико исправки

en: Patch to load torrents silently from the command line
sr@ijekavian: Закрпа за тихо учитавање торената из командне линије

en: Lee Olson
sr@ijekavian: Ли Олсон

en: New set of icons
sr@ijekavian: Нови скуп иконица

en: Aaron J. Seigo
sr@ijekavian: Арон Џ. Сајго

en: Drag and drop support for Plasma applet
sr@ijekavian: Подршка за превлачење за плазма аплет

en: Ian Higginson
sr@ijekavian: Ијан Хигинсон

en: Patch to cleanup the plugin list
sr@ijekavian: Закрпа за чишћење списка прикључака

en: Amichai Rothman
sr@ijekavian: Амикај Ротман

en: Patch to make the Plasma applet a popup applet
sr@ijekavian: Закрпа за претварање плазма аплета у искачући

en: Leo Trubach
sr@ijekavian: Лав Трубач

en: Patch to add support for IP ranges in IP filter dialog
sr@ijekavian: Закрпа за подршку ИП опсега у дијалогу филтрирања ИП‑ова

en: Andrei Barbu
sr@ijekavian: Андреј Барбу

en: Feature which adds the date a torrent was added
sr@ijekavian: Могућност која додаје датум када је торент додат

en: Jonas Lundqvist
sr@ijekavian: Јонас Лундквист

en: Feature to disable authentication in the webinterface
sr@ijekavian: Могућност искључења аутентификације у веб сучељу

en: Jaroslaw Swierczynski
sr@ijekavian: Јарослав Свјерчињски

en: Exclusion patterns in the syndication plugin
sr@ijekavian: Обрасци искључивања у прикључку за синдикацију

en: Alexey Shildyakov
sr@ijekavian: Алексеј Шиљдјаков

en: Patch to rename single file torrents to the file inside
sr@ijekavian: Закрпа за преименовање торената од једног фајла на име тог фајла

en: Maarten De Meyer
sr@ijekavian: Мартен де Мајер

en: Fix for bug 305379
sr@ijekavian: Поправка за грешку 305379

en: Rex Dieter
sr@ijekavian: Рекс Дитер

en: Add support for x-scheme-handler/magnet mimetype
sr@ijekavian: Подршка за МИМЕ тип x-scheme-handler/magnet

en: Leszek Lesner
sr@ijekavian: Лешек Лезнер

en: Fix for bug 339584
sr@ijekavian: Поправка за грешку 339584

en: Andrius Štikonas
sr@ijekavian: Андријус Штиконас

en: KF5 porting
sr@ijekavian: Пренос на КФ5

en: Nick Shaforostoff
sr@ijekavian: Николај Шафоростов

en: Enable logging to standard output
sr@ijekavian: Укључи бележење на стандардни излаз

en: Silently open torrent given on URL
sr@ijekavian: Тихо отвори торент дат у УРЛ‑у

en: Document to open
sr@ijekavian: Документ за отварање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Whether or not diskspace should be reserved before starting to download a torrent.
sr@ijekavian: Да ли резервисати простор на диску пре почетка преузимања торента.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_diskPrealloc)
en: Reserve disk space before starting a torrent
sr@ijekavian: Резервиши простор прије покретања торента

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Instead of doing a quick reservation, do a full reservation. This is slower than the quick way, but avoids fragmentation on the disk.
sr@ijekavian: Умјесто брзе резервације, уради потпуну резервацију. Спорије од брзе резервације, али избјегава фрагментацију на диску.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fullDiskPrealloc)
en: Fully reserve disk space (avoids fragmentation)
sr@ijekavian: Резервиши цио простор (избјегава фрагментацију)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Performance
sr@ijekavian: Могућности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: GUI update interval:
sr@ijekavian: Период ажурирања сучеља:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_guiUpdateInterval)
en: <p>The interval in milliseconds between GUI updates.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Increasing this will decrease CPU usage.</p>
sr@ijekavian: <p>Период у милисекундама између ажурирања сучеља.</p><p><b>Напомена:</b> Повећавањем овога смањује се оптерећење процесора.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Network sleep interval:
sr@ijekavian: Период успављивања мреже:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cpuUsage)
en: <p>Amount of time the network threads will sleep when they are speed limited. This has absolutely no effect when there are no speed limits.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The lower this is the more CPU is used. Setting it high can lead to lower speeds in high bandwidth situations. </p>
    <p>For example on an 100 Mbit LAN, if you set a limit of 3000 KiB/s, you might not actually reach this speed when this value is too high. Without a limit you can easily get above 3000 KiB/s on a LAN.</p>
sr@ijekavian: <p>Колико ће дуго мрежне нити спавати када су ограничене по брзини. Ово нема никаквог дејства ако не постоје ограничења брзине.</p><p><b>Напомена:</b> Што је ово ниже то се више оптерећује процесор. Веће вриједности могу смањити брзину на високопропусним мрежама.</p><p>На примјер, ако на ЛАН‑у од 100 Mbit поставите ограничење 3000 KiB/s, можда нећете заиста достигнути ту брзину ако је ова вриједност превисока. На ЛАН‑у без ограничења лако можете прећи 3000 KiB/s.</p>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Magnets Queue
sr@ijekavian: Ред магнета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of downloading slots:
sr@ijekavian: Број веза преузимања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numMagnetDownloadingSlots)
en: Maximum number of concurrent downloading magnets at the same time.
sr@ijekavian: Највећи број магнета који се могу истовремено преузимати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Whether or not the magnets that are not downloaded after a maximum period of time must be pushed back at the end of the queue.
sr@ijekavian: Да ли се магнети који не буду преузети после задатог највећег времена убацују на крај реда.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_requeueMagnets)
en: Requeue magnets after:
sr@ijekavian: Магнете опет у ред после:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_requeueMagnetsTime)
en: Maximum time that a magnet can occupy a downloading slot before it will be pushed back in the queue.
sr@ijekavian: Најдуже колико магнет може да заузима везу преузимања пре него што убаци назад у ред.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Miscellaneous
sr@ijekavian: Разно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Preview size for audio files:
sr@ijekavian: Величина прегледа аудио фајлова:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of an audio file, which will be prioritized for previewing.</p>
sr@ijekavian: <p>Количина података на почетку и на крају аудио фајла која ће бити приоритетна, да бисте могли да га прегледате што раније.</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeAudio) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en:  KiB
sr@ijekavian:  kiB

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Preview size for video files:
sr@ijekavian: Величина прегледа видео фајлова:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_previewSizeVideo)
en: <p>The amount of data at the beginning and end of a video file, which will be prioritized for previewing.</p>
sr@ijekavian: <p>Количина података на почетку и на крају видео фајла која ће бити приоритетна, да бисте могли да га прегледате што раније.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useQHttpAnnounce)
en: Disables the use of KDE's KIO library for tracker announces.
    
    This is experimental and should only be used if you are getting a lot of connection to host broken errors.
sr@ijekavian: <p>Искључује употребу КДЕ‑ове библиотеке К‑У/И за објављивања пратиоца.</p><p>Експериментално, користите само ако добијате пуно грешака прекинуте везе са домаћином.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useQHttpAnnounce)
en: Do not use KIO for tracker announces
sr@ijekavian: Не користи К‑У/И за објављивања пратиоца

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve the hostname of each peer. This will result in the hostname of a peer being displayed instead of the IP address. 
    
    It can be disabled if you do not like the additional network traffic it generates
sr@ijekavian: <p>Разрешава име домаћина сваког вршњака, тако да се оно приказује умјесто ИП адресе домаћина.</p><p>Разрјешавање можете искључити ако вам смета повећање мрежног саобраћаја до којег доводи.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookUpHostnameOfPeers)
en: Resolve hostnames of peers
sr@ijekavian: Разрјешавај имена домаћина вршњака

en: BitTorrent
sr@ijekavian: Битторент

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dhtGroupBox)
en: Features
sr@ijekavian: Могућности

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: DHT is a trackerless protocol to find peers sharing the same torrents as you do.
sr@ijekavian: ДХТ је протокол без пратилаца који проналази вршњаке који дијеле исте торенте као и ви.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dhtSupport)
en: Use DHT to get additional peers
sr@ijekavian: ДХТ за додатне вршњаке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: UDP port for DHT communications:
sr@ijekavian: УДП порт за ДХТ комуникацију:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dhtPort)
en: <p>UDP port to use for the DHT protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming DHT requests. The UPnP plugin can do this for you.</p>
sr@ijekavian: <p>УДП порт за ДХТ протокол.</p><p><b>Пажња:</b> Ако сте иза рутера, овај порт треба прослиједити да би прихватао долазне ДХТ захтјеве. УПнП прикључак може то да уради за вас.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Whether or not to use µTorrent compatible peer exchange.
sr@ijekavian: Да ли користити размјену вршњака компатибилну са Микроторентом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_pexEnabled)
en: Use peer exchange
sr@ijekavian: Размјена вршњака

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Enable or disable the use of webseeds when they are present in a torrent.
sr@ijekavian: Укључује или искључује употребу веб сијања када су она присутна у торенту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_webseedsEnabled)
en: Use webseeds
sr@ijekavian: Користи веб сијања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: When a torrent has finished downloading, do a full data check on the torrent.
sr@ijekavian: Када се заврши преузимање торента, уради пуну провјеру података торента.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkWhenFinished)
en: Check data when download is finished
sr@ijekavian: Провјери податке након завршеног преузимања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: <p>Protocol encryption is useful when your ISP is slowing down bittorrent connections. </p>
    <p>The encryption will prevent your bittorrent traffic to be flagged as bittorrent traffic, and so the ISP will not slow it down.</p>
sr@ijekavian: <p>Шифровање протокола је корисно када ваш интернет провајдер успорава битторент везе.</p><p>Шифровање ће спријечити да битторент саобраћај буде препознат као такав, па га провајдер неће успоравати.</p>

note: i18n: ectx: label, entry (useEncryption), group (downloads) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEncryption)
en: Use protocol encryption
sr@ijekavian: Шифровање протокола

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Not all clients support encryption, and some people have encryption disabled. If you want to connect to those peers, you need to have this option enabled.
sr@ijekavian: Не подржавају сви клијенти шифровање, а и неки корисници га држе искљученим. Ако желите да се повежете и са тим вршњацима, морате укључити ову опцију.

note: i18n: ectx: label, entry (allowUnencryptedConnections), group (downloads) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_allowUnencryptedConnections)
en: Allow unencrypted connections
sr@ijekavian: Дозволи нешифроване везе

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Tracker
sr@ijekavian: Пратилац

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Instead of allowing the tracker to determine your IP address, tell the tracker which IP address to use. Use this when you are behind a proxy.
sr@ijekavian: Умјесто дозвољавања пратиоцу да одреди вашу ИП адресу, реците му коју ИП адресу да користи. Користите ово када сте иза проксија.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCustomIP)
en: Send the tracker a custom IP address or hostname
sr@ijekavian: Пошаљи пратиоцу посебну ИП адресу и име домаћина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Custom IP address or hostname:
sr@ijekavian: Посебан ИП или име домаћина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customIP)
en: Custom IP address or hostname to send to the tracker. Hostnames will be resolved at runtime and the resolved IP address will be sent to the tracker.
sr@ijekavian: Посебна ИП адреса или име домаћина за слање пратиоцу. Име ће бити разријешено при покретању и ИП адреса ће бити одаслата пратиоцу.

en: Application
sr@ijekavian: Програм

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folder to store torrent information:
sr@ijekavian: Фасцикла за смијештање података о торенту:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_tempDir)
en: Directory to store information about all torrents currently opened in KTorrent.
sr@ijekavian: Фасцикла за смијештање података о свим торентима тренутно отвореним у К‑торенту.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useSaveDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_saveDir)
en: Directory to use as a default save location for all data.
sr@ijekavian: Фасцикла која ће бити подразумијевана за уписивање свих података.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_completedDir)
en: Directory to move data to when a torrent has finished downloading.
sr@ijekavian: Фасцикла гдје ће се премјестити подаци након завршеног преузимања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompletedDir)
en: Move completed downloads to:
sr@ijekavian: Премјести завршена преузимања у:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_torrentCopyDir)
en: Directory to copy all torrent files in, which are opened by KTorrent.
sr@ijekavian: Фасцикла гдје се копирају сви торент фајлови отворени у К‑торенту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useTorrentCopyDir)
en: Copy torrent files to:
sr@ijekavian: Копирај торент фајлове у:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_showSystemTrayIcon)
en: System Tray Icon
sr@ijekavian: Иконица системске касете

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Whether or not to show system tray popup messages.
sr@ijekavian: Да ли приказивати искачуће поруке из системске касете.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPopups)
en: Show system tray popup messages
sr@ijekavian: Искачуће поруке у системској касети

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: When you select multiple torrents to be opened at the same time, open them silently.
sr@ijekavian: Када се изабере више торената за истовремено отварање, отварају се тихо.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openMultipleTorrentsSilently)
en: Open multiple torrents silently
sr@ijekavian: Отварај вишеструке торенте тихо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently.
sr@ijekavian: Отварај све торенте тихо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openAllTorrentsSilently)
en: Open all torrents silently
sr@ijekavian: Отварај све торенте тихо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Prevent computer from going into a sleep state when torrents are running.
sr@ijekavian: Спријечите да рачунар пређе у стање спавања док су торенти у погону.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_suppressSleep)
en: Suppress sleep when torrents are running
sr@ijekavian: Не успављуј рачунар када торенти раде

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: <p>Rename a single file torrent with the name of its only file. </p>
    <p>If for example the file is named <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.iso</span>, the torrent will be displayed as <span style=" font-weight:600;">linux-desktop.</span></p>
sr@ijekavian: <p>Преименује торент са једним фајлом на име тог фајла.</p><p>Ако се фајл зове на примјер <b>linux-desktop.iso</b>, торент ће бити приказан као <b>linux-desktop</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoRenameSingleFileTorrents)
en: Rename single file torrents with the name of its only file
sr@ijekavian: Преименуј торент са једним фајлом на име тог фајла

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Whether or not new torrents will be highlighted.
sr@ijekavian: Треба ли истицати нове торенте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightNewTorrents)
en: Highlight new torrents
sr@ijekavian: Истакни нове торенте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTotalSpeedInTitle)
en: Show total speed in the window title
sr@ijekavian: Укупна брзина у наслову прозора

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
sr@ijekavian: Мрежа

en: All interfaces
sr@ijekavian: Сва сучеља

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Ports && Limits
sr@ijekavian: Портови и ограничења

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: <p>Port used for the bittorrent protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded to accept incoming connections. The UPnP plugin can do this for you.</p>
sr@ijekavian: <p>Порт за протокол битторент.</p><p><b>Пажња:</b> Ако сте иза рутера, овај порт треба прослиједити да би прихватао долазне везе. УПнП прикључак може то да уради за вас.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: UDP tracker port:
sr@ijekavian: УДП порт пратиоца:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_udpTrackerPort)
en: <p>Port used for the UDP tracker protocol.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention:</span> If you are behind a router, this port needs to be forwarded. The UPnP plugin can do this for you.</p>
sr@ijekavian: <p>Порт за протокол УДП пратиоца.</p><p><b>Пажња:</b> Ако сте иза рутера, овај порт треба прослиједити. УПнП прикључак може то да уради за вас.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum connections per torrent:
sr@ijekavian: Највише веза по торенту:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnections)
en: The maximum number of connections allowed per torrent.
sr@ijekavian: Највећи дозвољени број веза по торенту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Global connection limit:
sr@ijekavian: Глобално ограничење веза:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxTotalConnections)
en: The global connection limit for all torrents combined.
sr@ijekavian: Глобално ограничење веза за све торенте заједно.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloadRate)
en: The maximum download speed in KiB/s.
sr@ijekavian: Највећа брзина преузимања у KiB/s.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxUploadRate)
en: The maximum upload speed in KiB/s
sr@ijekavian: Највећа брзина отпремања у KiB/s.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: DSCP value for IP packets:
sr@ijekavian: ДСЦП вриједност за ИП пакете:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_dscp)
en: This value will be filled in the DSCP field of all the IP packets sent for the bittorrent protocol.
sr@ijekavian: Ова вриједност биће уписана у ДСЦП поље свих ИП пакета послатих протоколом битторент.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Maximum number of connection setups:
sr@ijekavian: Највећи број успостављених веза:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxConnectingSockets)
en: <p>The maximum number of outgoing connections ktorrent will try to setup simultaneously.</p>
    <p>If you are having trouble with ktorrent blocking other internet traffic, try setting this number a bit lower.</p>
sr@ijekavian: <p>Највећи број одлазних веза које ће К‑торент покушати истовремено да успостави.</p><p>Ако К‑торент успорава остали интернет саобраћај, покушајте да поставите мањи број.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Network interface:
sr@ijekavian: Мрежно сучеље:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, combo_networkInterface)
en: <p>Which network interface to listen on for incoming connections.</p>
    <p><span style="font-weight:600;">Note: </span>Requires a restart to take effect.</p>
sr@ijekavian: <p>Мрежно сучеље за ослушкивање долазних веза.</p><p><b>Напомена:</b> Захтијева поновно покретање да би ступило на снагу.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: The µTorrent transport protocol runs over UDP and is optimized to not interfere with other traffic, while still using up all unused bandwidth.
sr@ijekavian: Преносни протокол Микроторента ради преко УДП‑а и оптимизован је да не омета остали саобраћај, притом користећи сав преостали проток.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_utpEnabled)
en: Use the µTorrent transport protocol (µTP)
sr@ijekavian: Користи преносни протокол Микроторента (µТП)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Don't use TCP for bittorrent connections, only use the µTP protocol. This can lead to slower speeds, seeing that not all bittorrent clients support µTP.
sr@ijekavian: Не користи ТЦП за битторент везе већ само µТП. Ово може довести до нижих брзина зато што µТП не подржавају сви битторент клијенти.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyUseUtp)
en: Only use µTP
sr@ijekavian: Користи само µТП

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Primary transport protocol:
sr@ijekavian: Главни преносни протокол:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: The primary transport protocol to use, when attempting to setup a connection with a peer, this protocol is chosen first.
sr@ijekavian: Главни преносни протокол који се користи при покушају успостављања везе са вршњаком. Овај протокол се бира први.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_protocol) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: TCP
sr@ijekavian: ТЦП

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_primaryTransportProtocol)
en: µTP
sr@ijekavian: µТП

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Let KTorrent calculate the recommended settings based upon the bandwidth you have available.
sr@ijekavian: Нека К‑торент прорачуна препоручене поставке на основу расположиве брзине протока.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_recommended_settings)
en: Recommended Settings...
sr@ijekavian: Препоручене поставке...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: HTTP
sr@ijekavian: ХТТП

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use the HTTP proxy settings configured in the settings of KDE.
sr@ijekavian: Користи поставке ХТТП проксија подешеног у поставкама КДЕ‑а.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useKDEProxySettings)
en: Use KDE proxy settings
sr@ijekavian: КДЕ‑ове поставке проксија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Proxy:
sr@ijekavian: Прокси:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_httpProxy)
en: IP address or hostname of the HTTP proxy to use.
sr@ijekavian: ИП адреса или име домаћина ХТТП проксија.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_httpProxyPort)
en: Port of the HTTP proxy.
sr@ijekavian: Порт ХТТП проксија.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for webseed connections.
sr@ijekavian: Да ли користити ХТТП прокси за везе веб сијања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForWebSeeds)
en: Use proxy for webseed connections
sr@ijekavian: Користи прокси за везе веб сијања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Whether or not to use the HTTP proxy for tracker connections.
sr@ijekavian: Да ли користити ХТТП прокси за везе са пратиоцима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxyForTracker)
en: Use proxy for tracker connections
sr@ijekavian: Прокси за везе са пратиоцима

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: SOCKS
sr@ijekavian: СОКС

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: <p>Use a SOCKS proxy server for bittorrent connections.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This is not used for tracker connections</p>
sr@ijekavian: <p>Користи СОКС прокси сервер за битторент везе.</p><p><b>Напомена:</b> Ово се не користи за везе са пратиоцима.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksEnabled)
en: Use a SOCKS proxy server:
sr@ijekavian: СОКС прокси сервер:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksProxy)
en: IP address or hostname of the SOCKS server.
sr@ijekavian: ИП адреса или име домаћина СОКС сервера.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_socksPort)
en: Port used by the SOCKS server.
sr@ijekavian: Порт за СОКС сервер.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Version:
sr@ijekavian: Верзија:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: If the SOCKS server requires authentication via a username and a password, enable this box.
sr@ijekavian: Ако СОКС сервер захтијева аутентификацију корисничким именом и лозинком, укључите ово.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_socksUsePassword)
en: Username and password required
sr@ijekavian: Неопходни су корисничко име и лозинка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksUsername)
en: Username for the SOCKS proxy server.
sr@ijekavian: Корисничко име за СОКС прокси сервер.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_socksPassword)
en: Password for the SOCKS proxy server.
sr@ijekavian: Лозинка за СОКС прокси сервер.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_qm_group_box) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Queue Manager
sr@ijekavian: Менаџер редослиједа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: When enabled, the queue manager will be totally disabled, allowing you to fully control all torrents manually.
sr@ijekavian: Попуњавањем овога потпуно искључујете менаџер редослиједа, тако да свим торентима ручно управљате.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_manuallyControlTorrents)
en: Control torrents manually
sr@ijekavian: Ручно управљање торентима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Maximum downloads:
sr@ijekavian: Највише преузимања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxDownloads)
en: The maximum number of simultaneous downloads the queue manager will run.
sr@ijekavian: Највећи број преузимања које ће менаџер редослиједа истовремено покренути.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Maximum seeds:
sr@ijekavian: Највише сијања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_maxSeeds)
en: The maximum number of simultaneous seeds the queue manager will run.
sr@ijekavian: Највећи број сијања које ће менаџер редослиједа истовремено покренути.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: When diskspace is running low:
sr@ijekavian: Када понестаје простора на диску:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: What to do when the diskspace is running low and the queue manager wants to start a torrent.
sr@ijekavian: Шта урадити када понестаје простора а менаџер редослиједа жели да покрене торент.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Don't start torrents
sr@ijekavian: Не покрећи торенте

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Ask if torrents can be started
sr@ijekavian: Питај да ли покренути торенте

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startDownloadsOnLowDiskSpace)
en: Start torrents
sr@ijekavian: Покрени торенте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Stop torrents when free disk space is lower than:
sr@ijekavian: Заустави торенте када је слободан простор мањи од:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_minDiskSpace)
en: When the free diskspace drops below this value, stop all torrents downloading.
sr@ijekavian: Када је слободан простор испод ове вриједности заустави сва преузимања торената.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: <p>With this enabled, the queue manager will decrease the priority of a torrent which has been stalled for too long. </p>
    <p>This will allow the queue manager to run other torrents, when a torrent is doing nothing.</p>
sr@ijekavian: <p>Са овим укљученим, менаџер редослиједа ће снизити приоритет торента који је предуго у застоју.</p><p>Овако ће менаџер редослиједа моћи да покрене друге торенте када тренутни мирује.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decreasePriorityOfStalledTorrents)
en: Decrease priority of torrents which are stalled for more than:
sr@ijekavian: Смањи приоритет торената који су у застоју дуже од:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_stallTimer)
en: <p>Time used for the stall timer. When a torrent is stalled longer than this, its priority will be decreased.</p>
sr@ijekavian: <p>Вријеме којим се одређује застој. Ако је торент дуже у застоју, приоритет ће му се смањити.</p>

[ctx: @title:group Options regarging Seeding]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Seeding
sr@ijekavian: Сијање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: When a download is finished, continue seeding it. If this is disabled, the torrent will be stopped.
sr@ijekavian: Када се преузимање заврши, настави са сијањем. Ако је ово искључено, торент ће се зауставити.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_keepSeeding)
en: Keep seeding after download is finished
sr@ijekavian: Настави да сијеш након завршеног преузимања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Number of upload slots:
sr@ijekavian: Број веза отпремања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_numUploadSlots)
en: The number of upload slots, this determines the number of peers you can upload to simultaneously for one torrent.
sr@ijekavian: Број веза отпремања, који одређује број вршњака којима ћете истовремено отпремати податке за један торент.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Default maximum share ratio:
sr@ijekavian: Подразумијевани највећи однос дијељења:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxRatio)
en: <p>The maximum share ratio, if this value is reached seeding will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.</p>
    <p><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>This is not used when downloading, only when seeding.</p>
sr@ijekavian: <p>Највећи однос дијељења; када се ова вриједност достигне, сијање ће се прекинути. Измијена важи само за на новоотворене торенте, док на постојеће неће утицати.</p><p><b>Пажња:</b> Ово се не користи при преузимању, само при сијању.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Default maximum seed time:
sr@ijekavian: Подразумијевано најдуже вријеме сијања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_maxSeedTime)
en: The maximum seed time in hours. Once you reach this time, the torrent will be stopped. This is only applied to newly opened torrents, existing torrents will not be affected by changing this.
sr@ijekavian: Најдуже вријеме сијања у сатима. Када истекне ово вријеме торент ће се зауставити. Ово се односи само на новоотворене торенте. На постојеће торенте ова измјена неће утицати.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_greenRatio)
en: Value at which the share ratio will be displayed with a green color. Lower ratios will be displayed in red.
sr@ijekavian: Вриједност при којој ће однос дијељења бити приказан зеленом. Нижи односи биће приказани црвеном.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum good share ratio:
sr@ijekavian: Најмањи добар однос дијељења:

en: Calculate Recommended Settings
sr@ijekavian: Прорачунај препоручене поставке

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RecommendedSettingsDlg)
en: Recommended Settings
sr@ijekavian: Препоручене поставке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available upload bandwidth:
sr@ijekavian: Доступан проток за отпремање:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_upload_bw) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_download_bw)
en:  Kbps
sr@ijekavian:  kb/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available download bandwidth:
sr@ijekavian: Доступан проток за преузимање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_upload_bw_display)
en: (= 32 KiB/s)
sr@ijekavian: (= 32 kiB/s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_download_bw_display)
en: (= 500 KiB/s)
sr@ijekavian: (= 500 kiB/s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_calculate)
en: Calculate
sr@ijekavian: Израчунај

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Preferences
sr@ijekavian: Поставке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_avg_speed_slot)
en: Average speed per slot:
sr@ijekavian: Просјечна брзина по вези:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_sim_torrents)
en: Number of torrents you usually download simultaneously:
sr@ijekavian: Најчешћи број торената које истовремено преузимате:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_chk_slots)
en: Slots per torrent:
sr@ijekavian: Веза слања по торенту:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Recommended settings:
sr@ijekavian: Препоручене поставке:

en: Speed down: %1 / up: %2
sr@ijekavian: Брзина преузимања: %1 / слања: %2

en: Transferred down: %1 / up: %2
sr@ijekavian: Преузето: %1 / послато: %2

en: DHT: off
sr@ijekavian: ДХТ: искључен

en: %1 node | %1 nodes
sr@ijekavian[0]: %1 чвор
sr@ijekavian[1]: %1 чвора
sr@ijekavian[2]: %1 чворова
sr@ijekavian[3]: %1 чвор

en: %1 task | %1 tasks
sr@ijekavian[0]: %1 задатак
sr@ijekavian[1]: %1 задатка
sr@ijekavian[2]: %1 задатака
sr@ijekavian[3]: %1 задатак

en: DHT: %1, %2
sr@ijekavian: ДХТ: %1, %2

en: Magnet Link
sr@ijekavian: Магнетска веза

en: Status
sr@ijekavian: Стање

en: Peers
sr@ijekavian: Вршњаци

en: Downloading
sr@ijekavian: Преузимам

en: Queued
sr@ijekavian: у реду

en: Start Magnet
sr@ijekavian: Покрени магнет

en: Stop Magnet
sr@ijekavian: Заустави магнет

en: Remove Magnet
sr@ijekavian: Уклони магнет

en: Order
sr@ijekavian: редослијед

en: Time Stalled
sr@ijekavian: вријеме застоја

en: Priority
sr@ijekavian: приоритет

en: Running
sr@ijekavian: ради

en: Not queued
sr@ijekavian: није у реду

en: Order of a torrent in the queue.
    Use drag and drop or the move up and down buttons on the right to change the order.
sr@ijekavian: Редослијед торената у реду.
    Редослијед мијењајте превлачењем или дугмадима горе‑доље десно.

en: Search
sr@ijekavian: Тражи

en: Show Search
sr@ijekavian: Прикажи тражења

en: Show or hide the search bar
sr@ijekavian: Приказује или скрива траку претраге

en: Move Top
sr@ijekavian: Помјери на врх

en: Move a torrent to the top of the queue
sr@ijekavian: Помијера торент на врх редослиједа

en: Move a torrent up in the queue
sr@ijekavian: Помијера торент нагоре у редослиједу

en: Move a torrent down in the queue
sr@ijekavian: Помијера торент надоле у редослиједу

en: Move Bottom
sr@ijekavian: Помјери на дно

en: Move a torrent to the bottom of the queue
sr@ijekavian: Помијера торент на дно редослиједа

en: Show Downloads
sr@ijekavian: Прикажи преузимања

en: Show all downloads
sr@ijekavian: Прикажи сва преузимања

en: Show Uploads
sr@ijekavian: Прикажи отпремања

en: Show all uploads
sr@ijekavian: Прикажи сва отпремања

en: Show Not Queued
sr@ijekavian: Прикаже ван реда

en: Show all not queued torrents
sr@ijekavian: Прикажи све торенте ван реда

en: Widget to manage the torrent queue
sr@ijekavian: Виџет за управљање редослиједом торената

en: Magnet Downloader
sr@ijekavian: Преузимач магнета

en: Displays the currently downloading magnet links
sr@ijekavian: Приказује све магнетске везе које преузимате

en: Start All
sr@ijekavian: Покрени све

en: Start all torrents
sr@ijekavian: Покрени све торенте

en: Stop All
sr@ijekavian: Заустави све

en: Stop all torrents
sr@ijekavian: Заустави све торенте

en: Suspend Torrents
sr@ijekavian: Суспендуј торенте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_suspended)
en: Suspend all running torrents
sr@ijekavian: Суспендуј све покренуте торенте

en: Group View
sr@ijekavian: Групни приказ

en: Show or hide the group view
sr@ijekavian: Прикажи или сакриј групни приказ

en: Filter Torrents
sr@ijekavian: Филтрирај торенте

en: Filter torrents based on filter string
sr@ijekavian: Филтрирај торенте по филтерској ниски

en: Set max upload speed
sr@ijekavian: Постави највећу брзину отпремања

en: Set max download speed
sr@ijekavian: Постави највећу брзину преузимања

en: Download speed: <b>%1</b><br/>Upload speed: <b>%2</b><br/>Received: <b>%3</b><br/>Transmitted: <b>%4</b>
sr@ijekavian: Брзина преузимања: <b>%1</b><br/>Брзина отпремања: <b>%2</b><br/>Примљено: <b>%3</b><br/>Послато: <b>%4</b>

en: <b>%1</b> was silently opened.
sr@ijekavian: <b>%1</b> је тихо отворен.

en: <b>%1</b> has completed downloading.<br>Average speed: %2 DL / %3 UL.
sr@ijekavian: Завршено преузимање <b>%1</b>.<br/>Просјечна брзина: %2 пр. / %3 сл.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
sr@ijekavian: Достигнут највећи однос дијељења %2 за <b>%1</b>, па је заустављен.<br/>Отпремљено %3 при просјечној брзини %4.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and has been stopped.<br>Uploaded %3 at an average speed of %4.
sr@ijekavian: Достигнуто највеће вријеме сијања од %2 сата за <b>%1</b>, па је заустављен.<br/>Отпремљено %3 при просјечној брзини %4.

en: <b>%1</b> has been stopped with the following error: <br>%2
sr@ijekavian: <b>%1</b> је заустављен са сљедећом грешком: <br/>%2

en: Corrupted data has been found in the torrent <b>%1</b><br>It would be a good idea to do a data integrity check on the torrent.
sr@ijekavian: Нађени су оштећени подаци у торенту <b>%1</b><br/>Било би добро да провјерите цјеловитост података овог торента.

en: <b>%1</b> has reached its maximum share ratio of %2 and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
sr@ijekavian: Достигнут највећи однос дијељења %2 за <b>%1</b>, па се не може поново ставити у ред. Ручно уклоните ограничење ако желите да наставите сијање.

en: <b>%1</b> has reached its maximum seed time of %2 hours and cannot be enqueued. <br>Remove the limit manually if you want to continue seeding.
sr@ijekavian: Достигнуто највеће вријеме сијања од %2 сати за <b>%1</b>, па се не може поново ставити у ред. Ручно уклоните ограничење ако желите да наставите сијање.

en: Cannot start <b>%1</b>: <br>
sr@ijekavian: Не могу да покренем <b>%1</b>: <br/>

en: Cannot seed more than 1 torrent. <br> | Cannot seed more than %1 torrents. <br>
sr@ijekavian[0]: <html>Не могу да сијем више од %1 торента. <br/></html>
sr@ijekavian[1]: <html>Не могу да сијем више од %1 торента. <br/></html>
sr@ijekavian[2]: <html>Не могу да сијем више од %1 торената. <br/></html>
sr@ijekavian[3]: <html>Не могу да сијем више од једног торента. <br/></html>

en: Cannot download more than 1 torrent. <br> | Cannot download more than %1 torrents. <br>
sr@ijekavian[0]: <html>Не могу да преузимам више од %1 торента. <br/></html>
sr@ijekavian[1]: <html>Не могу да преузимам више од %1 торента. <br/></html>
sr@ijekavian[2]: <html>Не могу да преузимам више од %1 торената. <br/></html>
sr@ijekavian[3]: <html>Не могу да преузимам више од једног торента. <br/></html>

en: Go to Settings -> Configure KTorrent, if you want to change the limits.
sr@ijekavian: Ограничења можете промијенити под Поставке→Подеси К‑торент....

en: There is not enough diskspace available.
sr@ijekavian: Нема довољно слободног простора.

en: Your disk is running out of space.<br /><b>%1</b> is being downloaded to '%2'.
sr@ijekavian: Понестаје простора на диску.<br /><b>%1</b> се преузима у „%2“.

en: Torrent has been stopped.<br />
sr@ijekavian: <html>Торент је заустављен.<br /></html>

en: Speed limit in KiB/s
sr@ijekavian: Ограничење у kiB/s

en: Unlimited
sr@ijekavian: неограничено

en: Torrent Settings
sr@ijekavian: Поставке торената

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, dht)
en: DHT is a distributed database which can be used to find more peers for a torrent.
sr@ijekavian: ДХТ је дистрибуирана база података у којој се може пронаћи још вршњака за торент.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dht)
en: Use DHT to find more peers
sr@ijekavian: ДХТ за додатне вршњаке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, pex)
en: Peer exchange results in more peers being found, by exchanging information about peers with other peers.
sr@ijekavian: Размјена вршњака доводи до више пронађених вршњака, тако што се подаци о вршњацима размјењују са другим вршњацима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pex)
en: Use peer exchange to find more peers
sr@ijekavian: Размјена вршњака ради налажења више њих

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, superseeding)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Superseeding mode, is a special seeding mode which allows you to achieve much higher seeding efficiencies. This results in less bandwidth used to spread a torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>This should only be used if the swarm has not fully been established. Once there are multiple active seeders, this mode becomes useless.</p>
sr@ijekavian: <p>Суперсијање је специјалан режим сијања који омогућава постизање знатно веће ефикасности сијања. Овим се смањује потрошња протока потребна за ширење торента.</p><p><b>Напомена</b>: Ово треба користити само када рој још увијек није потпуно успостављен. Пошто се појави више активних сијача, овај режим више није од користи.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, superseeding)
en: Use superseeding mode for seeding
sr@ijekavian: Суперсијање уместо обичног сијања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, move_on_completion_enabled)
en: Move the files of the torrent to a different directory when it has finished downloading.
sr@ijekavian: Премијешта фајлове торента у другу фасциклу по завршетку преузимања.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, move_on_completion_url)
en: Location to move the files to.
sr@ijekavian: Локација гдје треба преместити фајлове.

en: Checked %v of %m chunks
sr@ijekavian: Провјерено %v од %m парчића

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Found:
sr@ijekavian: Нађено:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_found)
en: The number of chunks which were not downloaded but have been found anyway.
sr@ijekavian: Број парчића који нису преузети али су свеједно нађени.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Failed:
sr@ijekavian: Неуспјело:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_failed)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are not OK.
sr@ijekavian: Број парчића који су преузети али нису у реду.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Not downloaded:
sr@ijekavian: Непреузето:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_not_downloaded)
en: The number of chunks which have not been downloaded.
sr@ijekavian: Број парчића који нису преузети.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Downloaded:
sr@ijekavian: Преузето:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, chunks_downloaded)
en: The number of chunks which have been downloaded, and which are OK.
sr@ijekavian: Број парчића који су преузети и у реду су.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, error_msg)
en: Errors:
sr@ijekavian: Грешке:

[ctx: @action Start all selected torrents in the current tab]
en: Start
sr@ijekavian: Покрени

en: Start all selected torrents in the current tab
sr@ijekavian: Покреће све изабране торенте у текућем језичку

[ctx: @action Force start all selected torrents in the current tab]
en: Force Start
sr@ijekavian: Принудно покрени

en: Force start all selected torrents in the current tab
sr@ijekavian: Принудно покрени све изабране торенте у текућем језичку

[ctx: @action Stop all selected torrents in the current tab]
en: Stop
sr@ijekavian: Заустави

en: Stop all selected torrents in the current tab
sr@ijekavian: Зауставља све изабране торенте у текућем језичку

[ctx: @action Pause all selected torrents in the current tab]
en: Pause
sr@ijekavian: Паузирај

en: Pause all selected torrents in the current tab
sr@ijekavian: Паузира све изабране торенте у текућем језичку

[ctx: @action Remove all selected torrents in the current tab]
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

en: Remove all selected torrents in the current tab
sr@ijekavian: Уклања све изабране торенте у текућем језичку

[ctx: @action Start all torrents in the current tab]
en: Start All
sr@ijekavian: Покрени све

en: Start all torrents in the current tab
sr@ijekavian: Покреће све торенте у текућем језичку

[ctx: @action Stop all torrents in the current tab]
en: Stop All
sr@ijekavian: Заустави све

en: Stop all torrents in the current tab
sr@ijekavian: Зауставља све торенте у текућем језичку

en: Remove Torrent and Data
sr@ijekavian: Уклони торент и податке

en: Rename Torrent
sr@ijekavian: Преименуј торент

en: Add Peers
sr@ijekavian: Додај вршњаке

en: Manual Announce
sr@ijekavian: Ручно објављивање

en: Scrape
sr@ijekavian: Загреби

note: #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton)
en: Preview
sr@ijekavian: Преглед

en: Data Directory
sr@ijekavian: Фасцикла података

en: Temporary Directory
sr@ijekavian: Привремена фасцикла

en: Move Data
sr@ijekavian: Премјести податке

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StatsSettingsWgt) #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, settingsGroupBox)
en: Settings
sr@ijekavian: Поставке

en: Remove from Group
sr@ijekavian: Уклони из групе

en: Check Data
sr@ijekavian: Провјери податке

en: Check all the data of a torrent
sr@ijekavian: Провјери све податке торента

en: Copy Torrent URL
sr@ijekavian: Копирај УРЛ торента

en: Export Torrent
sr@ijekavian: Увези торент

en: Set the speed limits of individual torrents
sr@ijekavian: Постави ограничења брзине појединачних торената

en: The torrent <b>%1</b> has not finished downloading, do you want to delete the incomplete data, too?
sr@ijekavian: Преузимање торента <b>%1</b> није завршено. Желите ли да обришете и непотпуне податке?

en: Remove Download
sr@ijekavian: Уклони преузимање

en: Delete Data
sr@ijekavian: Обриши податке

en: Keep Data
sr@ijekavian: Задржи податке

en: You will lose all the downloaded data of the following torrents. Are you sure you want to do this?
sr@ijekavian: Изгубићете све преузете податке следећих торената. Желите ли заиста ово да учините?

en: Remove Torrent
sr@ijekavian: Уклони торент

en: Select a directory to move the data to.
sr@ijekavian: Изаберите фасциклу гдје премијештате податке.

en: Downloaded
sr@ijekavian: преузето

en: Uploaded
sr@ijekavian: отпремљено

[ctx: Bytes left to downloaded]
en: Left
sr@ijekavian: преостало

en: Down Speed
sr@ijekavian: преузимање

en: Up Speed
sr@ijekavian: слање

en: Time Left
sr@ijekavian: преостало вријеме

en: Seeders
sr@ijekavian: сијачи

en: Leechers
sr@ijekavian: пијавице

en: % Complete
sr@ijekavian: % завршено

en: Share Ratio
sr@ijekavian: однос дијељења

en: Time Downloaded
sr@ijekavian: вријеме преузимања

en: Time Seeded
sr@ijekavian: вријеме сијања

en: Added
sr@ijekavian: додато

en: How much data we have downloaded of the torrent
sr@ijekavian: Колико је података из торента преузето

en: Total size of the torrent, excluded files are not included
sr@ijekavian: Укупна величина торента, изузети фајлови нису урачунати

en: How much data we have uploaded
sr@ijekavian: Колико је података отпремљено

en: How much data left to download
sr@ijekavian: Колико је података остало да се преузме

en: Current download speed
sr@ijekavian: Тренутна брзина преузимања

en: Current upload speed
sr@ijekavian: Тренутна брзина отпремања

en: How much time is left before the torrent is finished or before the maximum share ratio is reached, if that is enabled
sr@ijekavian: Колико је времена преостало до завршетка или до достизања највећег односа дијељења, ако је то укључено.

en: How many seeders we are connected to (How many seeders there are according to the tracker)
sr@ijekavian: На колико сијача смо повезани (колико их има према пратиоцу)

en: How many leechers we are connected to (How many leechers there are according to the tracker)
sr@ijekavian: На колико пијавица смо повезани (колико их има према пратиоцу)

en: The percentage of data we have of the whole torrent, not including excluded files
sr@ijekavian: Проценат пристиглих података торента, искључујући изузете фајлове

en: Share ratio is the number of bytes uploaded divided by the number of bytes downloaded
sr@ijekavian: Однос дијељења је број отпремљених подијељен бројем преузетих бајтова

en: How long we have been downloading the torrent
sr@ijekavian: Колико дуго се торент већ преузима

en: How long we have been seeding the torrent
sr@ijekavian: Колико дуго се торент већ сије

en: The location of the torrent's data on disk
sr@ijekavian: Локација података торента на диску

en: When this torrent was added
sr@ijekavian: Када је додат овај торент

en: %1<br>Url: <b>%2</b>
sr@ijekavian: <html>%1<br />УРЛ: <b>%2</b></html>

en: <br/><br/>Unable to contact a tracker.
sr@ijekavian: <html><br/><br/>Не могу да контактирам пратилац.</html>

en: KTorrent's UPnP test application
sr@ijekavian: К‑торентов пробни програм за УПнП

en: &copy; 2005 - 2007 Joris Guisson and Ivan Vasic
sr@ijekavian: © 2005–2007, Јорис Гисон и Иван Васић

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPTestWidget)
en: UPnP Test Application
sr@ijekavian: Пробни програм за УПнП

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Router:
sr@ijekavian: Рутер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_router)
en: No routers found.
sr@ijekavian: Ниједан рутер није нађен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_find_routers)
en: Find Routers
sr@ijekavian: Нађи рутере

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Protocol:
sr@ijekavian: Протокол:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_protocol)
en: UDP
sr@ijekavian: УДП

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_undo_forward)
en: Undo Forward
sr@ijekavian: Опозови просљеђивање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_verbose)
en: Verbose mode
sr@ijekavian: Опширни режим

en: Maximum share ratio reached.
sr@ijekavian: Достигнут највећи однос дијељења.

en: Maximum seed time reached.
sr@ijekavian: Достигнуто највеће вријеме сијања.

en: Uploads
sr@ijekavian: Отпремања

en: Running Uploads
sr@ijekavian: Покренута отпремања

en: Not Running Uploads
sr@ijekavian: Неактивна отпремања

en: Running Downloads
sr@ijekavian: Активна преузимања

en: Not Running Downloads
sr@ijekavian: Неактивна преузимања

en: Active Torrents
sr@ijekavian: Активни торенти

en: Active Downloads
sr@ijekavian: Активна преузимања

en: Active Uploads
sr@ijekavian: Активна отпремања

en: Passive Torrents
sr@ijekavian: Неактивни торенти

en: Passive Downloads
sr@ijekavian: Неактивна преузимања

en: Passive Uploads
sr@ijekavian: Неактивна отпремања

en: Ungrouped Torrents
sr@ijekavian: Негруписани торенти

[ctx: *.torrent]
en: Torrents
sr@ijekavian: торенти

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloads), group (downloads)
en: Maximum number of downloads (0 = no limit)
sr@ijekavian: Највећи број преузимања (0 = неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeeds), group (downloads)
en: Maximum number of seeds (0 = no limit)
sr@ijekavian: Највећи број сијања (0 = неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (startDownloadsOnLowDiskSpace), group (downloads)
en: Start downloads on low disk space?
sr@ijekavian: Да ли започињати преузимање при мало простора на диску

note: i18n: ectx: label, entry (maxConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections per torrent (0 = no limit)
sr@ijekavian: Највећи број веза по торенту (0 = неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (maxTotalConnections), group (downloads)
en: Maximum number of connections for all torrents (0 = no limit)
sr@ijekavian: Највећи број веза за све торенте (0 = неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (maxUploadRate), group (downloads)
en: Maximum upload speed in KiB/sec (0 = no limit)
sr@ijekavian: Највећа брзина отпремања у KiB/s (0 = неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (maxDownloadRate), group (downloads)
en: Maximum download speed in KiB/sec (0 = no limit)
sr@ijekavian: Највећа брзина преузимања у KiB/s (0 = неограничено).

note: i18n: ectx: label, entry (maxRatio), group (downloads)
en: Maximum share ratio (0 = no limit)
sr@ijekavian: Највећи однос дијељења (0 = неограничено)

note: i18n: ectx: label, entry (showSystemTrayIcon), group (downloads)
en: Show a system tray icon
sr@ijekavian: Иконица системске касете

note: i18n: ectx: label, entry (showTotalSpeedInTitle), group (downloads)
en: Show a total speeds in the title
sr@ijekavian: Укупна брзина у наслову прозора

note: i18n: ectx: label, entry (showSpeedBarInTrayIcon), group (downloads)
en: Show speed bar in tray icon
sr@ijekavian: Трака брзине у касетној иконици

note: i18n: ectx: label, entry (downloadBandwidth), group (downloads)
en: Download bandwidth (in kb/s):
sr@ijekavian: Проток за преузимање (у KiB/s):

note: i18n: ectx: label, entry (uploadBandwidth), group (downloads)
en: Upload bandwidth (in kb/s):
sr@ijekavian: Проток за отпремање (у KiB/s):

note: i18n: ectx: label, entry (showPopups), group (downloads)
en: Show popup messages when torrent is finished.
sr@ijekavian: Прикажи искачућу порука на завршетку торента

note: i18n: ectx: label, entry (keepSeeding), group (downloads)
en: Keep seeding after download has finished
sr@ijekavian: Настави да сијеш након завршеног преузимања

note: i18n: ectx: label, entry (tempDir), group (downloads)
en: Folder to store temporary files
sr@ijekavian: Фасцикла за смијештање привремених фајлова

note: i18n: ectx: label, entry (useSaveDir), group (downloads)
en: Whether to automatically save downloads to saveDir
sr@ijekavian: Да ли аутоматски уписивати преузимања у задату фасциклу

note: i18n: ectx: label, entry (saveDir), group (downloads)
en: Folder to store downloaded files
sr@ijekavian: Фасцикла за смијештање преузетих фајлова

note: i18n: ectx: label, entry (useTorrentCopyDir), group (downloads)
en: Whether to automatically copy .torrent files to torrentCopyDir
sr@ijekavian: Да ли аутоматски копирати торент фајлове у задату фасциклу

note: i18n: ectx: label, entry (torrentCopyDir), group (downloads)
en: Folder to copy .torrent files to
sr@ijekavian: Фасцикла за копирање торент фајлова

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomIP), group (downloads)
en: Whether to use a custom IP to pass to the tracker
sr@ijekavian: Да ли прослиједити пратиоцу посебну ИП адресу

note: i18n: ectx: label, entry (lastSaveDir), group (downloads)
en: Directory which was used as the last save directory
sr@ijekavian: Фасцикла у коју је посљедњи пут уписивано

note: i18n: ectx: label, entry (customIP), group (downloads)
en: IP to pass to the tracker
sr@ijekavian: ИП адреса за просљеђивање пратиоцу

note: i18n: ectx: label, entry (guiUpdateInterval), group (downloads)
en: GUI update interval
sr@ijekavian: Период ажурирања сучеља

note: i18n: ectx: label, entry (dhtSupport), group (downloads)
en: Support for DHT
sr@ijekavian: Подршка за ДХТ

note: i18n: ectx: label, entry (dhtPort), group (downloads)
en: DHT port
sr@ijekavian: ДХТ порт

note: i18n: ectx: label, entry (numUploadSlots), group (downloads)
en: Number of upload slots
sr@ijekavian: Број веза отпремања

note: i18n: ectx: label, entry (shownColumns), group (downloads)
en: Columns shown in KTorrentView
sr@ijekavian: Колоне дате у главном приказу

note: i18n: ectx: label, entry (minDiskSpace), group (downloads)
en: When there is no space left to complete download, and the available disk space is less than this value, the torrent will be stopped.
sr@ijekavian: Ако нема довољно простора на диску да се преузимање доврши, а доступан простор је мањи од ове вриједности, торент ће бити заустављен.

note: i18n: ectx: label, entry (useCompletedDir), group (downloads)
en: Whether to automatically move completed downloads to completedDir
sr@ijekavian: Да ли аутоматски премијештати завршена преузимања у задату фасциклу

note: i18n: ectx: label, entry (completedDir), group (downloads)
en: Folder to move completed downloaded files to
sr@ijekavian: Фасцикла у коју се премијештају завршена преузимања

note: i18n: ectx: label, entry (maxSeedTime), group (downloads)
en: Maximum seed time in hours (0 = no limit)
sr@ijekavian: Најдуже вријеме сијања у сатима (0 = неограничено)

en: %1: %2<br/>%3: %4
sr@ijekavian: <html>%1: %2<br/>%3: %4</html>

en: Warning: %1
sr@ijekavian: Упозорење: %1

en: <img src="available_color">&nbsp; - Downloaded Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Chunks to Download<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
sr@ijekavian: <img src="available_color" /> — преузети парчићи<br/><img src="unavailable_color" /> — парчићи за преузимање<br/><img src="excluded_color" /> — изузети парчићи

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio and its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
sr@ijekavian: Торент „%1“ је достигао највећи однос дијељења и највеће вријеме сијања. Занемарити ограничење и ипак започети сијање?

en: The torrent "%1" has reached its maximum share ratio. Ignore the limit and start seeding anyway?
sr@ijekavian: Торент „%1“ је достигао највећи однос дијељења. Занемарити ограничење и ипак започети сијање?

en: The torrent "%1" has reached its maximum seed time. Ignore the limit and start seeding anyway?
sr@ijekavian: Торент „%1“ је достигао највеће вријеме сијања. Занемарити ограничење и ипак започети сијање?

en: Limits reached.
sr@ijekavian: Ограничења достигнута.

en: You don't have enough disk space to download this torrent. Are you sure you want to continue?
sr@ijekavian: Нема довољно простора на диску за преузимање овог торента. Желите ли заиста да наставите?

en: Insufficient disk space for %1
sr@ijekavian: Недовољно простора за %1

en: Not enough disk space for the following torrents. Do you want to start them anyway?
sr@ijekavian: Нема довољно простора на диску за сљедеће торенте. Желите ли ипак да их покренете?

en: The following torrents have reached their maximum seed time. Do you want to start them anyway?
sr@ijekavian: Сљедећи торенти су достигли највеће вријеме сијања. Желите ли ипак да их покренете?

en: The following torrents have reached their maximum share ratio. Do you want to start them anyway?
sr@ijekavian: Сљедећи торенти су достигли највећи однос дијељења. Желите ли ипак да их покренете?

en: Error starting torrent %1: %2
sr@ijekavian: Грешка при покретању торента %1: %2

en: Error stopping torrent %1: %2
sr@ijekavian: Грешка при заустављању торента %1: %2

en: File
sr@ijekavian: фајл

en: Cannot write beyond end of the mmap buffer.
sr@ijekavian: Не могу да пишем након краја mmap бафера.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppletConfig)
en: Applet
sr@ijekavian: Аплет

en: <table>				<tr><td>Download Speed:</td><td>%5 </td><td>Seeders: </td><td>%1 (%2)</td></tr>				<tr><td>Upload Speed:</td><td>%6 </td><td>Leechers: </td><td>%3 (%4)</td></tr>
sr@ijekavian: <table>				<tr><td>Преузимање:</td><td>%5 </td><td>Сијача: </td><td>%1 (%2)</td></tr>				<tr><td>Брзина отпремања:</td><td>%6 </td><td>Пијавица: </td><td>%3 (%4)</td></tr>

en: <tr><td>Downloaded:</td><td>%1 </td><td>Size: </td><td>%2</td></tr>				<tr><td>Uploaded:</td><td>%3 </td><td>Complete: </td><td>%4 %</td></tr>				</table>
sr@ijekavian: <tr><td>Преузето:</td><td>%1 </td><td>Величина:</td><td>%2</td></tr>				<tr><td>Отпремљено:</td><td>%3 </td><td>Довршено:</td><td>%4 %</td></tr>				</table>

en: <b>%1</b><br/>%2 (Share Ratio: <font color="%4">%3</font>)
sr@ijekavian: <b>%1</b><br/>%2 (однос дијељења: <font color="%4">%3</font>)

en: KTorrent is not running.
sr@ijekavian: К‑торент није покренут.

en: No torrents loaded.
sr@ijekavian: Нема учитаних торената.

en: Selected torrent is unavailable.
sr@ijekavian: Изабрани торент није доступан.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Torrent to display:
sr@ijekavian: Торенти који се приказују:

en: Scheduler
sr@ijekavian: Распоређивач

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Special Limits
sr@ijekavian: Специјална ограничења

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use these global limits when the screensaver is activated, instead of the ones configured in the network settings.
sr@ijekavian: Глобална ограничења која важе када се активира чувар екрана, умјесто оних подешених у поставкама мреже.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_screensaverLimits)
en: Use different speed limits when the screensaver is activated
sr@ijekavian: Различита ограничења брзине под чуваром екрана

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverUploadLimit)
en: Global upload limit when the screensaver is activated.
sr@ijekavian: Глобално ограничење отпремања када се активира чувар екрана.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_screensaverDownloadLimit)
en: Global download limit when the screensaver is activated.
sr@ijekavian: Глобално ограничење преузимања када се активира чувар екрана.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ColorsGbw) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
sr@ijekavian: Боје

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Schedule background color:
sr@ijekavian: Боја позадине распореда:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleBackgroundColor)
en: Color of the schedule background.
sr@ijekavian: Боја позадине распореда.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Schedule line color:
sr@ijekavian: Боја линије распореда:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_scheduleLineColor)
en: Color of all lines on the schedule.
sr@ijekavian: Боја свих линија распореда.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Schedule Item color:
sr@ijekavian: Боја ставке распореда:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_itemColor)
en: Color of each normal item on the schedule.
sr@ijekavian: Боја обичне ставке у распореду.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suspended schedule item color:
sr@ijekavian: Боја суспендоване ставке у распореду:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_suspendedColor)
en: Color of each suspended item on the schedule.
sr@ijekavian: Боја сваке суспендоване ставке у распореду.

en: Bandwidth Scheduler
sr@ijekavian: Распоређивач протока

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditItemDlg)
en: Edit an item
sr@ijekavian: Уреди ставку

en: Add an item
sr@ijekavian: Додај ставку

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Duration
sr@ijekavian: Трајање

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_from) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, m_to)
en: hh:mm
sr@ijekavian: чч:мм

[ctx: starting day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: From:
sr@ijekavian: Од:

[ctx: ending day]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: To:
sr@ijekavian: До:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Limits
sr@ijekavian: Ограничења

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Download limit:
sr@ijekavian: Ограничење преузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Upload limit:
sr@ijekavian: Ограничење отпремања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_screensaver_limits)
en: When screensaver is activated:
sr@ijekavian: Када се активира чувар екрана:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Connection Limits
sr@ijekavian: Ограничења везе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_set_connection_limits)
en: Set connection limits
sr@ijekavian: Постави ограничења везе

note: i18n: ectx: ToolBar (SchedulerToolbar)
en: Bandwidth Schedule
sr@ijekavian: Распоред протока

en: Cannot open file %1: %2
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл %1: %2

en: The file %1 is corrupted or not a proper KTorrent schedule file.
sr@ijekavian: Фајл %1 је оштећен или није К‑торентов фајл распореда.

en: Edit the bandwidth schedule
sr@ijekavian: Уредите распореда протока.

en: Load Schedule
sr@ijekavian: Учитај распоред

en: Save Schedule
sr@ijekavian: Сачувај распоред

en: New Item
sr@ijekavian: Нова ставка

en: Remove Item
sr@ijekavian: Уклони ставку

en: Edit Item
sr@ijekavian: Уреди ставку

en: Clear Schedule
sr@ijekavian: Очисти распоред

en: Scheduler Active
sr@ijekavian: Распоређивач активан

en: Activate or deactivate the scheduler
sr@ijekavian: Активирајте или деактивирајте распоређивач.

en: KTorrent scheduler files
sr@ijekavian: Фајлови К‑торентовог распоређивача

en: This item conflicts with another item in the schedule, we cannot change it.
sr@ijekavian: Ова ставка је у сукобу са другом ставком распореда, те се не може измијенити.

en: %1 Down
    %2 Up
sr@ijekavian: %1 преузимање
    %2 слање

en: Current schedule: suspended
sr@ijekavian: Тренутни распоред: суспендован

en: Current schedule: %1/s download, %2/s upload
sr@ijekavian: Тренутни распоред: %1/s преузимање, %2/s отпремање

en: Current schedule: unlimited download, %1/s upload
sr@ijekavian: Тренутни распоред: неограничено преузимање, %1/s отпремање

en: Current schedule: %1/s download, unlimited upload
sr@ijekavian: Тренутни распоред: %1/s преузимање, неограничено отпремање

en: Current schedule: unlimited upload and download
sr@ijekavian: Тренутни распоред: неограничено и отпремање и преузимање

en:  (scheduler disabled)
sr@ijekavian:  (распоређивач искључен)

en: Current schedule:
sr@ijekavian: Тренутни распоред:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DownloadOrderWidget)
en: File Download Order
sr@ijekavian: Редослијед преузимања фајлова

en: File download order for <b>%1</b>:
sr@ijekavian: Редослијед преузимања фајлова за <b>%1</b>:

en: Seasons and Episodes
sr@ijekavian: сезонама и епизодама

en: Album Track Order
sr@ijekavian: редослиједу стаза на албуму

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_top_label)
en: File download order for:
sr@ijekavian: Редослијед преузимања фајлова за:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Whether or not to enable a custom download order.
sr@ijekavian: Да ли се укључује посебан редослијед преузимања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_custom_order_enabled)
en: Custom file download order enabled
sr@ijekavian: Посебан редослијед преузимања фајлова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_sort_by)
en: Sort By
sr@ijekavian: Поређај по

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, m_search_files)
en: Search files
sr@ijekavian: Потражи фајлове

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_order)
en: Order in which to download the files of a torrent. The file at the top will be downloaded first, followed by the second, then the third ...
sr@ijekavian: Редослијед по којем ће се фајлови торента преузимати. Фајл на врху ће бити преузет први, затим други, онда трећи...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_tracker)
en: Add Trackers
sr@ijekavian: Додај пратиоце

en: <img src="available_color">&nbsp; - Available Chunks<br><img src="unavailable_color">&nbsp; - Unavailable Chunks<br><img src="excluded_color">&nbsp; - Excluded Chunks
sr@ijekavian: <img src="available_color" /> — доступни парчићи<br/><img src="unavailable_color" /> — недоступни парчићи<br/><img src="excluded_color" /> — изузети парчићи

en: Chunk
sr@ijekavian: парче

en: Progress
sr@ijekavian: напредак

en: Peer
sr@ijekavian: вршњак

en: Number of the chunk
sr@ijekavian: Број парчета

en: Download progress of the chunk
sr@ijekavian: Напредак преузимања парчета

en: Which peer we are downloading it from
sr@ijekavian: Од ког вршњака се преузима

en: Download speed of the chunk
sr@ijekavian: Брзина преузимања парчета

en: Which files the chunk is located in
sr@ijekavian: У којем фајлу се налази парче

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_chunks) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView)
en: Chunks
sr@ijekavian: Парчићи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
sr@ijekavian: Укупно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
sr@ijekavian: Тренутно се преузима:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Excluded:
sr@ijekavian: Изузето:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
sr@ijekavian: Преостало:

[ctx: Open file]
en: Open
sr@ijekavian: Отварање

[ctx: Open file with]
en: Open With
sr@ijekavian: Отвори помоћу

en: Check File
sr@ijekavian: Провери фајл

en: Download first
sr@ijekavian: Преузми прво

en: Download normally
sr@ijekavian: Преузми нормално

en: Download last
sr@ijekavian: Преузми посљедње

en: Do not download
sr@ijekavian: Не преузимај

en: Delete File(s)
sr@ijekavian: Обриши фајлове

en: Move File
sr@ijekavian: Премјести фајл

en: Collapse Folder Tree
sr@ijekavian: Сажми стабло фасцикли

en: Expand Folder Tree
sr@ijekavian: Рашири стабло фасцикли

en: File Tree
sr@ijekavian: Стабло фасцикли

en: File List
sr@ijekavian: Списак фајлова

en: Show Filter
sr@ijekavian: Прикажи филтер

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
sr@ijekavian[0]: Изгубићете све податке у овим фајловима. Желите ли заиста ово да урадите?
sr@ijekavian[1]: Изгубићете све податке у овим фајловима. Желите ли заиста ово да урадите?
sr@ijekavian[2]: Изгубићете све податке у овим фајловима. Желите ли заиста ово да урадите?
sr@ijekavian[3]: Изгубићете све податке у овом фајлу. Желите ли заиста ово да урадите?

en: Not enough data downloaded for opening the file.
    
    Enable sequential download mode for it to obtain necessary data with a higher priority?
sr@ijekavian: Није преузето довољно података да би се фајл отворио.
    
    Желите ли да укључите режим секвенцијалног преузимања да би неопходни подаци имали већи приоритет?

en: Info Widget
sr@ijekavian: Инфо виџет

[ctx: @title:tab]
en: Status
sr@ijekavian: Стање

en: Displays status information about a torrent
sr@ijekavian: Подаци о стању торента

[ctx: @title:tab]
en: Files
sr@ijekavian: Фајлови

en: Shows all the files in a torrent
sr@ijekavian: Сви фајлови у торенту

en: Displays all the peers you are connected to for a torrent
sr@ijekavian: Сви вршњаци на које сте повезани за дати торент

en: Displays all the chunks you are downloading, of a torrent
sr@ijekavian: Сви парчићи торента које преузимате

en: Displays information about all the trackers of a torrent
sr@ijekavian: Подаци о свим пратиоцима торента

en: Webseeds
sr@ijekavian: Веб сијања

en: Displays all the webseeds of a torrent
sr@ijekavian: Сва веб сијања торента

[ctx: @title:column]
en: Preview
sr@ijekavian: преглед

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
sr@ijekavian: % завршено

[ctx: Download first]
en: First
sr@ijekavian: прво

[ctx: Download last]
en: Last
sr@ijekavian: посљедње

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
sr@ijekavian: нормално

[ctx: Preview available]
en: Available
sr@ijekavian: доступан

[ctx: Preview pending]
en: Pending
sr@ijekavian: наступа

[ctx: No preview available]
en: No
sr@ijekavian: нема

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
sr@ijekavian: нормално

[ctx: preview available]
en: Available
sr@ijekavian: доступан

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Whether or not to show the peers tab in the bottom of the window.
sr@ijekavian: Да ли приказивати језичак вршњака у дну екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showPeerView)
en: Show list of peers
sr@ijekavian: Списак вршњака

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Whether or not to show the chunks tab in the bottom of the window.
sr@ijekavian: Да ли приказивати језичак парчића у дну екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showChunkView)
en: Show list of chunks currently downloading
sr@ijekavian: Списак парчића који се тренутно преузимају

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Whether or not to show the trackers tab in the bottom of the window.
sr@ijekavian: Да ли приказивати језичак пратилаца у дну екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showTrackersView)
en: Show list of trackers
sr@ijekavian: Списак пратилаца

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Whether or not to show the webseeds tab at the bottom of the window.
sr@ijekavian: Да ли приказивати језичак веб сијања у дну екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showWebSeedsTab)
en: Show list of webseeds
sr@ijekavian: Списак веб сијања

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: File Priority Colors
sr@ijekavian: Боје за приоритете фајла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First priority:
sr@ijekavian: Први приоритет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_firstColor)
en: Color to use for first priority files.
sr@ijekavian: Боја за фајлове првог приоритета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Last priority:
sr@ijekavian: Посљедњи приоритет:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_lastColor)
en: Color to use for last priority files.
sr@ijekavian: Боја за фајлове посљедњег приоритета.

note: i18n: ectx: label, entry (showPeerView), group (general)
en: Show peer view tab in main window
sr@ijekavian: Језичак приказа вршњака у главном прозору

note: i18n: ectx: label, entry (showChunkView), group (general)
en: Show chunk download view tab in main window
sr@ijekavian: Језичак приказа преузимања парчића у главном прозору

note: i18n: ectx: label, entry (showTrackersView), group (general)
en: Show trackers view tab in main window
sr@ijekavian: Језичак приказа пратилаца у главном прозору

en: Kick Peer
sr@ijekavian: Избаци вршњака

en: Ban Peer
sr@ijekavian: Забрани вршњака

en:  (µTP)
sr@ijekavian:  (µТП)

[ctx: Choked]
en: Yes
sr@ijekavian: да

[ctx: Not choked]
en: No
sr@ijekavian: не

[ctx: Snubbed]
en: Yes
sr@ijekavian: да

[ctx: Not snubbed]
en: No
sr@ijekavian: не

[ctx: Interested]
en: Yes
sr@ijekavian: да

[ctx: Not Interested]
en: No
sr@ijekavian: не

[ctx: Interesting]
en: Yes
sr@ijekavian: да

[ctx: Not Interesting]
en: No
sr@ijekavian: не

en: Client
sr@ijekavian: клијент

en: Choked
sr@ijekavian: загушен

en: Snubbed
sr@ijekavian: затајио

en: Availability
sr@ijekavian: доступност

en: DHT
sr@ijekavian: ДХТ

en: Upload Slot
sr@ijekavian: веза отпремања

en: Requests
sr@ijekavian: захтјеви

en: Interested
sr@ijekavian: заинтересован

en: Interesting
sr@ijekavian: занимљив

en: IP address of the peer
sr@ijekavian: ИП адреса вршњака

en: Country the peer is in
sr@ijekavian: Земља из које је вршњак

en: Which client the peer is using
sr@ijekavian: Који клијент вршњак користи

en: Download speed
sr@ijekavian: Брзина преузимања

en: Upload speed
sr@ijekavian: Брзина отпремања

en: Whether or not the peer has choked us - when we are choked the peer will not send us any data
sr@ijekavian: Да ли нас вршњак загушује. Када смо загушени, вршњак нам не шаље податке.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
sr@ijekavian: Затајио значи да нам вршњак није послао никакве податке посљедња два минута

en: How much data the peer has of the torrent
sr@ijekavian: Колико података торента вршњак посједује

en: Whether or not the peer has DHT enabled
sr@ijekavian: Има ли вршњак укључен ДХТ

en: The score of the peer, KTorrent uses this to determine who to upload to
sr@ijekavian: Резултат вршњака; К‑торент користи ово да одлучи коме да отпрема

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
sr@ijekavian: Само вршњаци који имају везу отпремања добијаће податке од нас

en: The number of download and upload requests
sr@ijekavian: Број захтијева за преузимање и отпремање

en: How much data we have downloaded from this peer
sr@ijekavian: Колико смо преузели од овог вршњака

en: How much data we have uploaded to this peer
sr@ijekavian: Колико смо отпремили овом вршњаку

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
sr@ijekavian: Да ли је вршњак заинтересован да преузима од нас

en: Whether we are interested in downloading from this peer
sr@ijekavian: Да ли смо ми заинтересовани да преузимамо од овог вршњака

en: Private
sr@ijekavian: приватни

en: Public
sr@ijekavian: јавни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average down speed:
sr@ijekavian: Просјечна брзина преузимања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Average up speed:
sr@ijekavian: Просјечна брзина слања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Info hash:
sr@ijekavian: Инфодисперзија:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Downloaded chunks:
sr@ijekavian: Преузето парчића:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Available chunks:
sr@ijekavian: Доступно парчића:

[ctx: Noun, as in "file sharing"]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hdr_sharing)
en: Sharing
sr@ijekavian: Дијељење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Share ratio:
sr@ijekavian: Однос дијељења:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_ratio_limit)
en: Ratio limit:
sr@ijekavian: Ограничење односа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_time_limit)
en: Time limit:
sr@ijekavian: Временско ограничење:

note: #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: URL
sr@ijekavian: УРЛ

en: Times Downloaded
sr@ijekavian: број преузимања

en: Next Update
sr@ijekavian: сљедеће ажурирање

en: Several URL's could not be added because they are malformed:
sr@ijekavian: Неколико УРЛ‑ови не може да се дода зато што су неправилни:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
sr@ijekavian: Већ постоји пратилац по имену <b>%1</b>.

en: The following duplicate trackers were not added:
sr@ijekavian: Сљедећи пратиоци дупликати нису додати:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
sr@ijekavian: Уклони пратилац

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Changes the current active tracker for private torrents.
sr@ijekavian: Мења тренутно активни пратилац за приватне торенте.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_change_tracker)
en: Switch Tracker
sr@ijekavian: Пребаци пратилац

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
sr@ijekavian: Ажурирај пратиоце

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
sr@ijekavian: Врати подразумијевано

en: Speed
sr@ijekavian: Брзина

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
sr@ijekavian: Не могу да додам веб сијање %1, већ је на списку веб сијања.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
sr@ijekavian: Не могу да уклоним веб сијање %1, оно је дио торента.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_webseed)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p>
sr@ijekavian: <html><p>Веб сијања за додавање у торент.</p><p><b>Напомена:</b> Подржана су само ХТТП веб сијања.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
sr@ijekavian: Додај веб сијање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
sr@ijekavian: Уклони веб сијање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_enable_all)
en: Enable All
sr@ijekavian: Укључи све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_disable_all)
en: Disable All
sr@ijekavian: Искључи све

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConvertDialog)
en: Converting...
sr@ijekavian: Претварам...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Converting block list to KTorrent format. This might take some time.
sr@ijekavian: Претвори листу блокирања у К‑торентов формат. Може потрајати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancel)
en: C&ancel
sr@ijekavian: &Откажи

en: Loading txt file...
sr@ijekavian: Учитавам текстуални фајл...

en: There are no IP addresses to convert in %1
sr@ijekavian: Нема ИП адреса за претварање у %1

en: Automatic update of IP filter failed: %1
sr@ijekavian: Аутоматско ажурирање ИП филтера није успјело: %1

en: 7z files are not supported
sr@ijekavian: 7зип фајлови нису подржани.

en: Cannot determine file type of <b>%1</b>
sr@ijekavian: Не могу да одредим тип фајла за <b>%1</b>.

en: Cannot open zip file %1.
sr@ijekavian: Не могу да отворим архиву %1.

en: Automatic update of IP filter failed: cannot open zip file %1
sr@ijekavian: Аутоматско ажурирање ИП филтера није успјело: не могу да отворим ЗИП фајл %1

en: Cannot find blocklist in zip file %1.
sr@ijekavian: Не могу нађем листу блокирања у архиви: %1

en: Automatic update of IP filter failed: cannot find blocklist in zip file %1
sr@ijekavian: Аутоматско ажурирање ИП филтера није успјело: не могу нађем листу блокирања у ЗИП фајлу %1

en: Status: Loaded and running.
sr@ijekavian: Стање: учитан и ради.

en: Status: Not loaded.
sr@ijekavian: Стање: није учитан.

en: Status: Downloading and converting new block list...
sr@ijekavian: Стање: преузимам и претварам нову листу блокирања...

en: No update done yet.
sr@ijekavian: Још није ажурирано.

en: %1 (Last update attempt failed.)
sr@ijekavian: %1 (посљедње ажурирање није успјело)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IPBlockingPrefPage)
en: IPBlocking Preferences
sr@ijekavian: Поставке ИП блокирања

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: PeerGuardian Filter File
sr@ijekavian: Филтерски фајл Пиргардијана

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Enable this if you want the IP filter plugin to work.
sr@ijekavian: Укључите ово ако желите да вам ради прикључак ИП филтера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useLevel1)
en: Use PeerGuardian filter
sr@ijekavian: Филтер Пиргардијана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: IP filter file:
sr@ijekavian: Фајл ИП филтера:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_filterURL)
en: Filter file to use, this can be a local file or a remote file.
sr@ijekavian: Фајл филтера који се користи. Може бити локални или удаљени.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_download)
en: Download and convert the IP filter file.
sr@ijekavian: Преузимам и претварам фајл ИП филтера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_download)
en: Dow&nload/Convert
sr@ijekavian: П&реузми/претвори

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Download PeerGuardian filter from bluetack.co.uk or iblocklist.org.
    NOTE: archive files like zip and tar.gz or tar.bz2 are supported.
sr@ijekavian: Преузима филтер Пиргардијана са bluetack.co.uk или iblocklist.org.
    Напомена: Подржани су архивски фајлови типа .zip, .tar.gz и .zip.bz2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_auto_update_group_box)
en: Automatic Update
sr@ijekavian: Аутоматско ажурирање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Enable this if you want to automatically update the filter file.
sr@ijekavian: Укључите ово уколико желите да се фајл филтера аутоматски ажурира.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoUpdate)
en: Update file every:
sr@ijekavian: Ажурирај фајл на:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_autoUpdateInterval)
en: Update interval in days.
sr@ijekavian: Период ажурирања у данима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last updated:
sr@ijekavian: Ажуриран:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next update:
sr@ijekavian: Сљедеће ажурирање:

note: i18n: ectx: label, entry (filterURL), group (general)
en: Level1 filter url
sr@ijekavian: УРЛ филтера нивоа 1

note: i18n: ectx: label, entry (useLevel1), group (general)
en: Use level1 filter?
sr@ijekavian: Користити филтер нивоа 1?

note: i18n: ectx: label, entry (useRichText), group (general)
en: Use rich log text
sr@ijekavian: Богати текст у дневнику

en: Log Level
sr@ijekavian: ниво биљежења

en: Debug
sr@ijekavian: исправљање

en: Notice
sr@ijekavian: напомена

en: Important
sr@ijekavian: важно

en: All
sr@ijekavian: све

en: None
sr@ijekavian: ништа

en: Log Viewer
sr@ijekavian: Приказивач дневника

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, m_logging_flags)
en: Double click on the log level to alter it. The possible levels are :
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">All: </span>All messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Important: </span>Only important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Notice: </span>Only notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Debug: </span>Debug, notice and important messages are shown</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">None:</span> No messages are shown</p>
sr@ijekavian: <p>Двокликните на ниво биљежења да бисте га измијенили. Могући нивои су:</p><p><b>све</b>: приказује све поруке</p><p><b>важно</b>: приказује само важне поруке</p><p><b>напомена</b>: приказује само упозорења и важне поруке</p><p><b>исправљање</b>: приказују се поруке за исправљање грешака, упозорења и важне поруке</p><p><b>ништа</b>: не приказује поруке</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Whether or not to use rich text or just plain text, for the logging output shown in the logviewer.
sr@ijekavian: Да ли користити богати или обични текст у приказивачу дневника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useRichText)
en: Use rich text for logging output
sr@ijekavian: Богати текст за излаз дневника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Log widget position:
sr@ijekavian: Положај дневничког виџета:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Separate activity
sr@ijekavian: засебна активност

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Dockable widget
sr@ijekavian: усидриви виџет

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_logWidgetPosition)
en: Torrent activity
sr@ijekavian: активност торента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum number of visible lines:
sr@ijekavian: Највећи број видљивих редова:

en: Log
sr@ijekavian: Дневник

en: View the logging output generated by KTorrent
sr@ijekavian: Излаз дневника К‑торента

en: Suspend Output
sr@ijekavian: Онемогући излаз

en: <font color="#FF0000">Logging output suspended</font>
sr@ijekavian: <font color="#FF0000">Биљежење излаза је онемогућено</font>

en: <font color="#00FF00">Logging output resumed</font>
sr@ijekavian: <font color="#00FF00">Биљежење излаза је настављено</font>

note: i18n: ectx: label, entry (torrenttracker), group (general) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Grabs a tracker from the torrent file
sr@ijekavian: Узима пратиоце из торент фајла

note: i18n: ectx: label, entry (customtracker), group (general)
en: Toggles if a custom tracker is used
sr@ijekavian: Да ли се користи посебан пратилац

note: i18n: ectx: label, entry (tr), group (general)
en: The default tracker
sr@ijekavian: Подразумијевани пратилац

note: i18n: ectx: label, entry (dn), group (general)
en: Show dn
sr@ijekavian: Прикажи dn

note: i18n: ectx: label, entry (popup), group (general) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Show popup
sr@ijekavian: Прикажи искакач

note: i18n: ectx: label, entry (onlypublic), group (general) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Only enable on public torrents
sr@ijekavian: Укључи само за јавне торенте

en: Copy Magnet URI
sr@ijekavian: Копирај магнетски УРИ

en: Magnet
sr@ijekavian: Магнет

en: Magnet link copied to clipboard
sr@ijekavian: Магнетска веза копирана у клипборд

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_x2)
en: Magnet Generator
sr@ijekavian: Генератор магнета

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MagnetGeneratorPrefWidget)
en: Magnet Generator Preferences
sr@ijekavian: Поставке генератора магнета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_torrenttracker)
en: Add a tracker from the torrent file
sr@ijekavian: Додај пратилац из торент фајла

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Define what tracker to add
sr@ijekavian: Дефинишите пратилац који се додаје

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_customtracker)
en: Add a custom tracker URL
sr@ijekavian: Додај посебан УРЛ пратиоца

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_tr)
en: The tracker URL that will be a part of the magnet link
sr@ijekavian: УРЛ пратиоца који ће бити део магнетске везе

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add the torrent name in the URI
sr@ijekavian: Додај име торента у УРИ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_dn)
en: Add name
sr@ijekavian: Додај име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlypublic)
en: Disable the menu item for private torrents
sr@ijekavian: Искључи ставку менија за приватне торенте

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_popup)
en: Give feedback in form of a popup
sr@ijekavian: Пружи одзив у облику искакача

note: i18n: ectx: Menu (MediaPlayerMenu)
en: Media Player Menu
sr@ijekavian: Мени медија плејера

en: Ready to play
sr@ijekavian: Спреман за пуштање

en: Playing: <b>%1</b>
sr@ijekavian: Пуштам: <b>%1</b>

en: <b>%2</b> - <b>%1</b> (Album: <b>%3</b>)
sr@ijekavian: <b>%2</b> — <b>%1</b> (албум: <b>%3</b>)

en: <b>%2</b> - <b>%1</b>
sr@ijekavian: <b>%2</b> — <b>%1</b>

en: Available
sr@ijekavian: доступан

en: Pending
sr@ijekavian: наступа

en: <b>%1</b><br/>Preview: %2<br/>Downloaded: %3 %
sr@ijekavian: <b>%1</b><br/>Преглед: %2<br/>Преузето: %3 %

en: Media Player
sr@ijekavian: Медија плејер

en: Play
sr@ijekavian: Пусти

en: Pause
sr@ijekavian: Паузирај

en: Previous
sr@ijekavian: Претходно

en: Next
sr@ijekavian: Сљедеће

en: Show Video
sr@ijekavian: Прикажи видео

en: Add Media
sr@ijekavian: Додај медијум

en: Clear Playlist
sr@ijekavian: Очисти листу пуштања

en: Toggle Fullscreen
sr@ijekavian: Преко целог екрана

en: Movie player
sr@ijekavian: Плејер филмова

en: Show incomplete files
sr@ijekavian: Прикажи недовршене фајлове

en: Refresh media files
sr@ijekavian: Освежи медија фајлове

en: Search media files
sr@ijekavian: Претражи медија фајлове

note: #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistLabel)
en: Artist
sr@ijekavian: извођач

en: Album
sr@ijekavian: албум

en: Random play order
sr@ijekavian: Насумичан редослед пуштања

en: KTorrent is playing a video.
sr@ijekavian: К‑торент пушта видео.

note: i18n: ectx: label, entry (openSilently), group (general)
en: Whether to open torrent silently or not.
sr@ijekavian: Да ли отворити торент тихо.

note: i18n: ectx: label, entry (actionDelete), group (general)
en: Delete action checked.
sr@ijekavian: Брисање торента по отварању.

note: i18n: ectx: label, entry (actionMove), group (general)
en: Move action checked.
sr@ijekavian: Премијештање торента по отварању.

note: i18n: ectx: label, entry (recursive), group (general)
en: Scan directories recursively.
sr@ijekavian: Рекурзивно претраживање фасцикли

[ctx: plugin name]
en: Scan Folder
sr@ijekavian: Претрага фасцикле

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Folders to scan for torrents:
sr@ijekavian: Фасцикле гдје се траже торенти:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_folders)
en: List of folders which will be scanned for torrents by this plugin.
sr@ijekavian: Списак фасцикли у којима ће прикључак тражити торенте.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new folder to be scanned.
sr@ijekavian: Додаје нову фасциклу за претрагу.

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Folder
sr@ijekavian: Додај фасциклу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove a folder from the list.
sr@ijekavian: Уклони фасциклу са списка.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openSilently)
en: Open the torrents without asking any questions.
sr@ijekavian: Отвори торенте без икаквих питања.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan the folder recursively for torrents. <br/><br/>
    Note: This will not be done for any folder named loaded.
sr@ijekavian: <p>Потражује торенте рекурзивно кроз фасциклу.</p><p><b>Напомена</b>: Ово неће бити извршено ни над једном фасциклом по имену <tt>loaded</tt>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_recursive)
en: Scan subfolders
sr@ijekavian: Претражи потфасцикле

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: When a torrent file has been found and loaded, delete it.<br/><br/>
    Warning: you will permanently lose this file.
sr@ijekavian: <p>Пошто је торент фајл пронађен и учитан, брише се.</p><p><b>Упозорење:</b> Заувијек ћете изгубити овај фајл.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionDelete)
en: Remove torrent file after loading
sr@ijekavian: Уклони торент фајл након учитавања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: When a torrent file is loaded, move it to a subdirectory named loaded. If the folder does not exist, it will be created.
sr@ijekavian: Када је торент фајл учитан, премјести га у потфасциклу по имену „учитани“.  Ако не постоји, биће направљена.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_actionMove)
en: Move torrent file to loaded directory
sr@ijekavian: Премјести торент фајл у фасциклу учитаних

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_addToGroup)
en: Add torrents opened with this plugin to a group.
sr@ijekavian: Додај торенте отворене овим прикључком у групу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_group)
en: Group to add torrents to.
sr@ijekavian: Група гдје ће се додати торенти.

note: i18n: ectx: ToolBar (ScriptingToolbar) i18n: ectx: Menu (ScriptingMenu)
en: Scripting
sr@ijekavian: Скриптовање

en: KTorrent Script Packages
sr@ijekavian: Пакети скрипти за К‑торент

en: Scripts
sr@ijekavian: Скрипте

en: Removing these scripts will fully delete them from your disk. Are you sure you want to do this?
sr@ijekavian: Ако се уклоне, скрипте ће бити потпуно обрисане с диска. Желите ли заиста ово да учините?

en: Widget to start, stop and manage scripts
sr@ijekavian: Виџет за покретање, заустављање и управљање скриптама

en: Add Script
sr@ijekavian: Додај скрипту

en: Run Script
sr@ijekavian: Покрени скрипту

en: Stop Script
sr@ijekavian: Заустави скрипту

en: Edit Script
sr@ijekavian: Уреди скрипту

en: Configure
sr@ijekavian: Подеси

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScriptProperties)
en: Script Properties
sr@ijekavian: Својства скрипте

en: Cannot open archive for reading.
sr@ijekavian: Не могу да отворим архиву ради читања.

en: Invalid archive.
sr@ijekavian: Неисправна архива.

en: There is already a script package named %1 installed.
sr@ijekavian: Пакет скрипти по имену %1 већ је инсталиран.

en: Failed to load script from archive. There is something wrong with the desktop file.
sr@ijekavian: Не могу да учитам скрипту из архиве. Нешто није у реду са .десктоп фајлом.

en: No script found in archive.
sr@ijekavian: Нема скрипти у архиви.

en: No interpreter for this script could be found, so it cannot be executed. Please make sure the right interpreter is installed.<br/><br/><b>Hint:</b> All standard ktorrent scripts require krosspython
sr@ijekavian: Није нађен ниједан интерпретатор за ову скрипту, па се не може извршити. Инсталирајте одговарајући интерпретатор.<br/><br/><b>Напомена:</b> Све стандардне К‑торентове скрипте захтијевају пакет krosspython.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: E-Mail:
sr@ijekavian: Е‑пошта:

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, websiteLabel)
en: Website:
sr@ijekavian: Веб сајт:

en: Auto Remove Settings
sr@ijekavian: Поставке аутоматског уклањања

en: Auto Remove
sr@ijekavian: Аутоматско уклањање

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AutoRemoveConfig) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AutoResumeConfig)
en: Auto Resume Settings
sr@ijekavian: Поставке аутоматског настављања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Auto remove a torrent when:
sr@ijekavian: Аутоматски уклони торент по:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finish_downloading)
en: The torrent finishes downloading
sr@ijekavian: завршетку преузимања торента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, finish_seeding)
en: The torrent finishes seeding
sr@ijekavian: завршетку сијања торента

en: Auto Resume
sr@ijekavian: Аутоматско настављање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, auto_resume)
en: Auto resume after:
sr@ijekavian: Аутоматски настави након:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, hours)
en:  hours
sr@ijekavian:  сати

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_refresh_rate) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, minutes)
en:  minutes
sr@ijekavian:  минута

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, seconds)
en:  seconds
sr@ijekavian:  секунди

en: E-Mail Script Settings
sr@ijekavian: Поставке скрипте е‑поште

en: E-Mail Settings
sr@ijekavian: Поставке е‑поште

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EMailConfigWidget)
en: EMail Settings
sr@ijekavian: Поставке е‑поште

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: SMTP Server
sr@ijekavian: СМТП сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: SMTP server:
sr@ijekavian: СМТП сервер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tls)
en: Use SSL/TLS encryption
sr@ijekavian: ССЛ/ТЛС шифровање

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
sr@ijekavian: Одредиште

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Send mails to:
sr@ijekavian: Шаљи пошту:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, add_cc)
en: Add CC:
sr@ijekavian: Додај ЦЦ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, add_bcc)
en: Add BCC:
sr@ijekavian: Додај БЦЦ:

note: i18n: ectx: ToolBar (SearchToolBar)
en: Search Toolbar
sr@ijekavian: Претраживачка трака

note: i18n: ectx: label, entry (searchEngine), group (general)
en: Current search engine
sr@ijekavian: Текући претраживач

note: i18n: ectx: label, entry (useProxySettings), group (general) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings)
en: Use proxy settings for search
sr@ijekavian: Користи поставке проксија за претрагу

note: i18n: ectx: label, entry (useDefaultBrowser), group (general) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use default browser
sr@ijekavian: Подразумијевани прегледач

note: i18n: ectx: label, entry (useCustomBrowser), group (general)
en: Use custom browser
sr@ijekavian: Користи посебни прегледач

note: i18n: ectx: label, entry (customBrowser), group (general)
en: Custom browser executable path
sr@ijekavian: Путања посебног прегледача

[ctx: plugin name]
en: Search
sr@ijekavian: Претрага

en: Search for %1
sr@ijekavian: Тражи %1

en: Failed to parse %1
sr@ijekavian: Не могу да рашчланим %1

en: URL: <b>%1</b>
sr@ijekavian: УРЛ: <b>%1</b>

note: #-#-#-#-#  38 (ktorrent)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SearchPref) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WebInterfacePrefWidget)
en: Search Preferences
sr@ijekavian: Поставке претраге

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear the search history combo boxes.
sr@ijekavian: Очисти историјат претраге.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear_history)
en: Clear Search History
sr@ijekavian: Очисти историјат претраге

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset the default action taken when a torrent is downloaded.
sr@ijekavian: Ресетуј подразумијевану радњу пошто се торент преузме.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_reset_default_action)
en: Reset Default Torrent Action
sr@ijekavian: Ресетуј подразумијевану радњу торента

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore all the active searches of the last session
sr@ijekavian: Поврати све активне претраге из посљедње сесије.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_restorePreviousSession)
en: Restore previous searches
sr@ijekavian: Поврати претходне претраге

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Whether or not to open searches in an external browser.
sr@ijekavian: Да ли се претраге отварају у спољном прегледачу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_openInExternal)
en: Open searches in external browser
sr@ijekavian: Отвори претраге у спољном прегледачу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useProxySettings)
en: Whether or not to use the HTTP proxy settings for search.
sr@ijekavian: Да ли користити поставке ХТТП проксија за претрагу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useDefaultBrowser)
en: Use the default browser configured in the system settings.
sr@ijekavian: Користи подразумијевани прегледач подешен у системским поставкама.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Use a custom browser.
sr@ijekavian: Користи посебни прегледач.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomBrowser)
en: Custom browser path:
sr@ijekavian: Путања посебног прегледача:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_customBrowser)
en: Path of the custom browser.
sr@ijekavian: Путања до посебног прегледача.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add)
en: Add a new search engine.
sr@ijekavian: Додај нови претраживач.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove all selected search engines.
sr@ijekavian: Уклони све изабране претраживаче.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: &Remove
sr@ijekavian: &Уклони

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove all search engines.
sr@ijekavian: Уклони све претраживаче.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: R&emove All
sr@ijekavian: У&клони све

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add all default search engines.
sr@ijekavian: Додај све подразумијеване претраживаче.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add_default)
en: Add Defau&lt
sr@ijekavian: Додај под&разумијеване

en: Add a Search Engine
sr@ijekavian: Додај претраживач

en: Enter the hostname of the search engine (for example www.google.com):
sr@ijekavian: Унесите име домаћина за претраживач (на примјер www.google.com):

en: Opensearch is not supported by %1, you will need to enter the search URL manually. The URL should contain {searchTerms}, ktorrent will replace this by the thing you are searching for.
sr@ijekavian: %1 не подржава Отворену претрагу па ћете морати ручно да унесете УРЛ. УРЛ треба да садржи {searchTerms}, што ће К‑торент замијенити оним што тражите.

en: The URL %1 does not contain {searchTerms}.
sr@ijekavian: УРЛ %1 не садржи {searchTerms}.

en: Search Text
sr@ijekavian: Текст за тражење

en: Search Engine
sr@ijekavian: Претраживач

en: Search Engine Label
sr@ijekavian: Етикета претраживача

en:  Engine:
sr@ijekavian:  Претраживач:

en: Downloading:<br/><b>%1</b>
sr@ijekavian: Преузимам:<br/><b>%1</b>

en: Do you want to download or save the torrent?
sr@ijekavian: Желите ли да преузмете или сачувате торент?

en: Download Torrent
sr@ijekavian: Преузми торент

en: KTorrent
sr@ijekavian: К‑торент

[ctx: KDE 4 tag line, see http://kde.org/img/kde40.png]
en: Be free.
sr@ijekavian: Ка слободи.

en: Search the web for torrents.
sr@ijekavian: Тражење торената на Вебу.

en: Save %1 to
sr@ijekavian: Сачувај %1 у

note: i18n: ectx: Menu (shutdown)
en: Shutdown
sr@ijekavian: Гашење

note: i18n: ectx: ToolBar (ShutdownToolBar)
en: Shutdown Toolbar
sr@ijekavian: Трака гашења

[ctx: @title:window]
en: Configure Shutdown
sr@ijekavian: Подешавање гашења

en: Sleep (suspend to RAM)
sr@ijekavian: Спавање (суспендовање у меморију)

en: Hibernate (suspend to disk)
sr@ijekavian: Хибернација (суспендовање на диск)

en: When all torrents finish downloading
sr@ijekavian: по завршеном преузимању свих торената

en: When all torrents finish seeding
sr@ijekavian: по завршеном сијању свих торената

en: When the events below happen
sr@ijekavian: по доњим догађајима

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ShutdownDlg)
en: Shutdown Settings
sr@ijekavian: Поставке гашења

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Action to execute:
sr@ijekavian: Радња за извршавање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Execute action when:
sr@ijekavian: Изврши радњу:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: When enabled, execute the action when all events have happened. When not enabled, execute when any of the above events have happened.
sr@ijekavian: Када је укључено, извршава радњу ако се сви догађаји одиграју. Када није укључено, извршава када се бар један од горњих догађаја одигра.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_rules_must_be_hit)
en: All events must have happened
sr@ijekavian: Морају се одиграти сви догађаји

en: Shutdown Enabled
sr@ijekavian: Гашење укључено

en: Configure Shutdown
sr@ijekavian: Подеси гашење

en: Automatic shutdown not active
sr@ijekavian: Аутоматско гашење није активно

en:  when all of the following events have occurred:<br/><br/>
sr@ijekavian: <html> када су се одиграли сви наредни догађаји:<br/><br/> </html>

en:  when one of the following events occur:<br/><br/>
sr@ijekavian: <html> када се одиграо један од наредних догађаја:<br/><br/> </html>

en: <b>All torrents</b> finish downloading
sr@ijekavian: Завршено је преузимање <b>свих торената</b>.

en: <b>All torrents</b> finish seeding
sr@ijekavian: Завршено је сијање <b>свих торената</b>.

en: <b>%1</b> finishes downloading
sr@ijekavian: Завршено је преузимање <b>%1</b>.

en: <b>%1</b> finishes seeding
sr@ijekavian: Завршено је сијање <b>%1</b>.

en: Downloading finishes
sr@ijekavian: завршетак преузимања

en: Seeding finishes
sr@ijekavian: завршетак сијања

en: Event
sr@ijekavian: догађај

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConnsWgt)
en: Connections
sr@ijekavian: Везе

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ConnsGbw)
en: Connections
sr@ijekavian: Везе

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DhtGbw)
en: DHT
sr@ijekavian: ДХТ

en: Nodes
sr@ijekavian: Чворови

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Leechers connected
sr@ijekavian: пијавица повезано

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Leechers in swarms
sr@ijekavian: пијавица у ројевима

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Seeds connected
sr@ijekavian: сијача повезано

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: Seeds in swarms
sr@ijekavian: сијача у ројевима

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Average leechers connected per torrent
sr@ijekavian: просјечно пијавица везано по торенту

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Average seeds connected per torrent
sr@ijekavian: просјечно сијача везано по торенту

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average leechers connected per running torrent
sr@ijekavian: просјечно пијавица везано по активном торенту

[ctx: Name of a line on chart]
en: Average seeds connected per running torrent
sr@ijekavian: просјечно сијача везаних по активном торенту

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Nodes
sr@ijekavian: чворови

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Tasks
sr@ijekavian: задаци

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DlSpdGbw)
en: Download
sr@ijekavian: Преузимање

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Current speed
sr@ijekavian: тренутна брзина

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Average
sr@ijekavian: просјечно

[ctx: Name of a line on download chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Limit
sr@ijekavian: ограничење

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, PeersSpdGbw)
en: Peers
sr@ijekavian: Вршњаци

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Average from leechers
sr@ijekavian: просјечно од пијавица

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Average to leechers
sr@ijekavian: просјечно ка пијавицама

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Average from seeds
sr@ijekavian: просјечно од сијача

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: From leechers
sr@ijekavian: од пијавица

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: From seeds
sr@ijekavian: од сијања

[ctx: Chart name]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UlSpdGbw)
en: Upload
sr@ijekavian: Отпремање

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Current speed
sr@ijekavian: тренутна брзина

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Average
sr@ijekavian: просјечно

[ctx: Name of a line on upload chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Limit
sr@ijekavian: ограничење

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Avg. leechers connected per running torr.
sr@ijekavian: просјечно повезаних пијавица по активном торенту

[ctx: Name of a line on chart]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: Avg. seeds connected per running torrent
sr@ijekavian: просјечно повезаних сијача по активном торенту

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display
sr@ijekavian: Приказ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AntiAliasing)
en: Use anti-aliasing
sr@ijekavian: Омекшавање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DrawBgdGrid)
en: Draw background grid
sr@ijekavian: Мрежа у позадини

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Widget type:
sr@ijekavian: Врста виџета:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: Native
sr@ijekavian: самосвојна

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_WidgetType)
en: KDE
sr@ijekavian: КДЕ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33)
en: (plugin reload is needed after change)
sr@ijekavian: (тражи поновно учитавање прикључка након измјене)

[ctx: @title:window]
en: Display
sr@ijekavian: Приказ

en: KiB/s
sr@ijekavian: kiB/s

en: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Legend:</h1><ul type='square'>
sr@ijekavian: <h1 align='center' style='font-size: large; text-decoration: underline'>Легенда:</h1><ul type='square'>

en: <li><span style='background-color: %1; font-size: 14px; font-family: monospace'>&nbsp;&nbsp;</span>&nbsp;—&nbsp;%2</li>
sr@ijekavian: <li><span style='background-color: %1; font-size: 14px; font-family: monospace'>  </span> — %2</li>

[ctx: @action:inmenu]
en: Save as image…
sr@ijekavian: Сачувај као слику...

[ctx: @action:inmenu Recalculate the 0Y axis and then redraw the chart]
en: Rescale
sr@ijekavian: Промијени размјеру

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset
sr@ijekavian: Ресетуј

en: Select path to save image…
sr@ijekavian: Избор путање за уписивање слике

en: Image files
sr@ijekavian: фајлови слика

note: i18n: ectx: label, entry (UpdateEveryGuiUpdates), group (general)
en: Update charts every n gui updates
sr@ijekavian: Ажурирај графике на дати број ажурирања сучеља

note: i18n: ectx: label, entry (DataGatherIval), group (general)
en: Interval in milliseconds between data gathering
sr@ijekavian: Период у милисекундама између сакупљања података

note: i18n: ectx: label, entry (MaxMode), group (general)
en: Method of determining maximum value of the scale
sr@ijekavian: Метод одређивања највеће вриједности на скали

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSeedsInSwarms), group (general)
en: Whether to show seeds in swarms
sr@ijekavian: Да ли приказивати сијаче у ројевима

note: i18n: ectx: label, entry (ShowLeechersInSwarms), group (general)
en: Whether to show leachers in swarms
sr@ijekavian: Да ли приказивати пијавице у ројевима

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on download chart
sr@ijekavian: Узорци за приказ на графику преузимања

note: i18n: ectx: label, entry (PeersSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on peers chart
sr@ijekavian: Узорци за приказ на графику вршњака

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on upload chart
sr@ijekavian: Узорци за приказ на графику отпремања

note: i18n: ectx: label, entry (ConnsSamples), group (general)
en: Samples to show on connections chart
sr@ijekavian: Узорци за приказ на графику везе

note: i18n: ectx: label, entry (DhtSpdSamples), group (general)
en: Samples to show on DHT chart
sr@ijekavian: Узорци за приказ на графику ДХТ‑а

note: i18n: ectx: label, entry (DlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on dl chart
sr@ijekavian: Боја брзине на графику преузимања

note: i18n: ectx: label, entry (DlAvgColor), group (general)
en: Color of the average on dl chart
sr@ijekavian: Боја просјека на графику преузимања

note: i18n: ectx: label, entry (DlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on dl chart
sr@ijekavian: Боја ограничења на графику преузимања

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromLColor), group (general)
en: Color of the avg from leecher on peers chart
sr@ijekavian: Боја просјека од пијавица на графику вршњака

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgToLColor), group (general)
en: Color of the avg to leecher on peers chart
sr@ijekavian: Боја просјека ка пијавицама на графику вршњака

note: i18n: ectx: label, entry (PrAvgFromSColor), group (general)
en: Color of the avg from seeds on peers chart
sr@ijekavian: Боја просјека од сијача на графику вршњака

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromLColor), group (general)
en: Color of the leechers on peers chart
sr@ijekavian: Боја пијавица на графику вршњака

note: i18n: ectx: label, entry (PrFromSColor), group (general)
en: Color of the seeds on peers chart
sr@ijekavian: Боја сијача на графику вршњака

note: i18n: ectx: label, entry (UlSpdColor), group (general)
en: Color of the speed on upload chart
sr@ijekavian: Боја брзине на графику отпремања

note: i18n: ectx: label, entry (UlAvgColor), group (general)
en: Color of the avg on upload chart
sr@ijekavian: Боја просјека на графику отпремања

note: i18n: ectx: label, entry (UlLimitColor), group (general)
en: Color of the limit on upload chart
sr@ijekavian: Боја ограничења на графику отпремања

note: i18n: ectx: label, entry (CnLConnColor), group (general)
en: Color of the connected leechers on connections chart
sr@ijekavian: Боја повезаних пијавица на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnLSwarmsColor), group (general)
en: Color of the leechers in swarms on connections chart
sr@ijekavian: Боја пијавица у ројевима на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnSConnColor), group (general)
en: Color of the connected seeds on connections chart
sr@ijekavian: Боја повезаних сијача на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnSSwarmsColor), group (general)
en: Color of the seeds in swarms on connections chart
sr@ijekavian: Боја сијача у ројевима на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leecher per torrent on connections chart
sr@ijekavian: Боја просјека повезаних пијавица по торенту на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per torrent on connections chart
sr@ijekavian: Боја просјека повезаних сијача по торенту на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgLConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected leechers per running torrent on connections chart
sr@ijekavian: Боја просјека повезаних пијавица по торенту у погону на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (CnAvgSConnPerRunTorrColor), group (general)
en: Color of the avg connected seeds per running torrent on connections chart
sr@ijekavian: Боја просјека повезаних сијача по торенту у погону на графику веза

note: i18n: ectx: label, entry (DhtNodesColor), group (general)
en: Color of the nodes on DHT chart
sr@ijekavian: Боја чворова на графику ДХТ‑а

note: i18n: ectx: label, entry (DhtTasksColor), group (general)
en: Color of the tasks on DHT chart
sr@ijekavian: Боја задатака на графику ДХТ‑а

note: i18n: ectx: label, entry (AntiAliasing), group (general)
en: Use anti aliasing on charts?
sr@ijekavian: Да ли омекшавати графике

note: i18n: ectx: label, entry (DrawBgdGrid), group (general)
en: Draw ugly grey background grid?
sr@ijekavian: Да ли цртати ружну сиву мрежу позадине

note: i18n: ectx: label, entry (WidgetType), group (general)
en: Type of widget used for chart drawing
sr@ijekavian: Врста виџета за исцртавање графика

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, UpdateGbw)
en: Update
sr@ijekavian: Ажурирање

[ctx: Continues with: [number field] GUI updates]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Update charts every
sr@ijekavian: Ажурирај график сваких

[ctx: Continuation of: Update charts every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: GUI updates
sr@ijekavian: ажурирања сучеља

[ctx: Continues with: [number field] milliseconds]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gather data every
sr@ijekavian: Прикупи податке сваких

[ctx: Continuation of: Gather data every [number field]]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: milliseconds
sr@ijekavian: милисекунди

note: i18n: The maximums of 0X axes on charts i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Measurements counts
sr@ijekavian: Распон мерења

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, MaxModeGbw)
en: Maximum
sr@ijekavian: Максимум

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: The way the maximum of 0Y axis is calculated i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Maximum speed scale mode:
sr@ijekavian: Максимум осе брзине:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum ever achieved
sr@ijekavian: највећа до сада виђена

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MaxMode)
en: Maximum visible on chart
sr@ijekavian: највећа на графику

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Peers connections
sr@ijekavian: Везе вршњака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSeedsInSwarms)
en: Show seeds in swarms
sr@ijekavian: Прикажи сијаче у ројевима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowLeechersInSwarms)
en: Show leechers in swarms
sr@ijekavian: Прикажи пијавице у ројевима

[ctx: @title:window]
en: Statistics
sr@ijekavian: Статистика

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpdWgt)
en: Speed
sr@ijekavian: Брзина

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Average speed
sr@ijekavian: просјечна брзина

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Average speed
sr@ijekavian: просјечна брзина

[ctx: Name of a line on download chart]
en: Speed limit
sr@ijekavian: ограничење брзине

[ctx: Name of a line on upload chart]
en: Speed limit
sr@ijekavian: ограничење брзине

en: Speed charts
sr@ijekavian: Графици брзине

en: Displays charts about download and upload speed
sr@ijekavian: Приказује графике брзине преузимања и отпремања.

en: Connections charts
sr@ijekavian: Графици веза

en: Displays charts about connections
sr@ijekavian: Приказује графике о везама.

en: %2
    1 active filter | %2
    %1 active filters
sr@ijekavian[0]: %2
    %1 активан филтер
sr@ijekavian[1]: %2
    %1 активна филтера
sr@ijekavian[2]: %2
    %1 активних филтера
sr@ijekavian[3]: %2
    1 активан филтер

en: <b>%1</b><br/><br/>Download failed: <b>%2</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b><br/><br/>Преузимање пропало: <b>%2</b>

en:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Title:</b> %1<br/>    <b>Date:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>
sr@ijekavian:     <html>    <body style="color:%4">    <div style="border-style:solid; border-width:1px; border-color:%4; margin:5px; padding:5px">    <b>Наслов:</b> %1<br/>    <b>Датум:</b> %2<br/>    </div>    <p>%3</p>    </body>    </html>

en: Authentication Cookie
sr@ijekavian: Аутентификациони колачић

en: Enter the new authentication cookie
sr@ijekavian: Унесите нови аутентификациони колачић

en: <b>OK</b>
sr@ijekavian: <b>У реду</b>

en: <b>Not Loaded</b>
sr@ijekavian: <b>Није учитан</b>

en: <b>Download Failed: %1</b>
sr@ijekavian: <b>Преузимање пропало: %1</b>

en: <b>Downloading</b>
sr@ijekavian: <b>Преузимам</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Status:
sr@ijekavian: Стање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Active Filters:
sr@ijekavian: Активни филтери:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Refresh every:
sr@ijekavian: Освјежи на:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_refresh_rate)
en: Time between automatic refreshes of the feed.
sr@ijekavian: Вријеме између аутоматски ажурирања довода.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filters)
en: Filters
sr@ijekavian: Филтери

en: Date Published
sr@ijekavian: Датум објављивања

en: There already is a filter named %1, filter names must be unique.
sr@ijekavian: Филтер са именом %1 већ постоји. Име филтера мора бити јединствено.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: String Matching
sr@ijekavian: Поклапање ниски

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_word_matches) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, m_exclusion_patterns)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The string to find in the title of an item. Simple wildcard syntax is supported :</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2">
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">c</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Any character represents itself apart from those mentioned below. Thus <span style=" font-weight:600;">c</span> matches the character <span style=" font-style:italic;">c</span>.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">?</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches any single character. </p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">*</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Matches zero or more of any characters.</p></td></tr>
    <tr>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;"><span style=" font-weight:600;">[...]</span></p></td>
    <td style=" vertical-align:top;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">Sets of characters can be represented in square brackets. Within the character class, like outside, backslash has no special meaning.</p></td></tr></table>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; color:#000000;">For example the *.torrent will match any item which ends in .torrent. </p>
sr@ijekavian: <p>Термин за тражење у наслову ставке. Подржана је једноставна џокерска синтакса:</p><table border="0" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px;" align="center" cellspacing="1" cellpadding="2"><tr><td style=" vertical-align:top;"><p><b>с</b></p></td><td style=" vertical-align:top;"><p>Сваки знак представља самог себе осим ових наведених испод. Тако <b>с</b> представља знак <i>с</i>.</p></td></tr><tr><td style=" vertical-align:top;"><p><b>?</b></p></td><td style=" vertical-align:top;"><p>Представља неки појединачни знак.</p></td></tr><tr><td style=" vertical-align:top;"><p><b>*</b></p></td><td style=" vertical-align:top;"><p>Представља ниједан или неколико знакова.</p></td></tr><tr><td style=" vertical-align:top;"><p><b>[...]</b></p></td><td style=" vertical-align:top;"><p>Скуп знакова може се приказати у угластим заградама. Унутар класе знакова, као и изван ње, обрнуто кроз нема специјално значење.</p></td></tr></table><p>На примјер, *.torrent ће поклопити сваку ставку која се завршава са .torrent. </p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: By default strings will use wildcard matching. If you want to use regular expressions, this needs to be enabled.
sr@ijekavian: Ниске подразумијевано користе џокерска поклапања. Ако желите регуларне изразе, морате ово укључити.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reg_exp_syntax) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_reg_exp)
en: Strings are regular expressions
sr@ijekavian: Ниске су регуларни изрази

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_all_words_must_match)
en: Item must match all strings to be included
sr@ijekavian: Ставка мора поклопити све ниске да би била укључена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_match_case_sensitive) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_case_sensitive)
en: Case sensitive matching
sr@ijekavian: Разликује величину слова

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Exclusion Patterns
sr@ijekavian: Обрасци искључивања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_exclusion_all_must_match)
en: Item must match all strings to be excluded
sr@ijekavian: Ставка мора поклопити све ниске да би била искључена

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Seasons && Episodes
sr@ijekavian: Сезоне и епизоде

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_use_se_matching)
en: Use season and episode matching
sr@ijekavian: Поклапање сезона и епизода

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Seasons:
sr@ijekavian: Сезоне:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_seasons)
en: Specify the seasons to download, multiple seasons can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download seasons 1, 3, 4, 5, 6 and 9
sr@ijekavian: Наведите сезоне за преузимање, више сезона може бити раздвојено запетом а можете користити и опсеге са -
    
    На примјер: 1, 3-6, 9
    
    преузеће сезоне 1, 3, 4, 5, 6 и 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Episodes:
sr@ijekavian: Епизоде:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_episodes)
en: Specify the episodes to download, multiple episodes can be separated by a , and you can also use ranges by using a -
    
    For example: 1, 3-6, 9
    
    Will download episodes 1, 3, 4, 5, 6 and 9
sr@ijekavian: Наведите епизоде за преузимање, више епизода може бити раздвојено запетом а можете користити и опсеге са -
    
    На примјер: 1, 3-6, 9
    
    преузеће епизоде 1, 3, 4, 5, 6 и 9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_se_no_duplicates)
en: Do not download multiple items with the same season and episode
sr@ijekavian: Не преузимај више ставки истоветне сезоне и епизоде

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_matches)
en: Download torrents of matching items
sr@ijekavian: Преузми торенте поклопљених ставки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_download_non_matches)
en: Download torrents of non matching items
sr@ijekavian: Преузми торенте непоклопљених ставки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_add_to_group)
en: Add to group:
sr@ijekavian: Додај у групу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_silently)
en: Open torrents silently
sr@ijekavian: Отвори торенте тихо

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_test)
en: Test
sr@ijekavian: Проба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: filter on feed:
sr@ijekavian: филтер на доводу:

en: Aborted
sr@ijekavian: Обустављено

en: Timeout when downloading feed
sr@ijekavian: Прековреме при преузимању довода

en: Unknown hostname
sr@ijekavian: Непознато име домаћина

en: Unknown retriever error
sr@ijekavian: Непозната грешка добављача

en: Invalid feed data
sr@ijekavian: Лоши подаци довода

en: Success
sr@ijekavian: Успјех

note: i18n: ectx: ToolBar (SyndicationToolBar)
en: Syndication Toolbar
sr@ijekavian: Трака алатки синдикације

en: Could not find a valid link to a torrent on %1
sr@ijekavian: Не могу да нађем добру везу ка торенту на %1

en: Add/Remove Filters
sr@ijekavian: Додавање и уклањање филтера

en: Feed: <b>%1</b>
sr@ijekavian: Довод: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ManageFiltersDlg)
en: Manage Filters
sr@ijekavian: Управљање филтерима

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active filters:
sr@ijekavian: Активни филтери:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Available filters:
sr@ijekavian: Доступни филтери:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove_all)
en: Remove All
sr@ijekavian: Уклони све

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_new_filter)
en: New Filter
sr@ijekavian: Нови филтер

en: Syndication
sr@ijekavian: Синдикација

en: Manages RSS and Atom feeds
sr@ijekavian: Управљање РСС и атом доводима

en: Enter the URL
sr@ijekavian: Унесите УРЛ

en: Please enter the URL of the RSS or Atom feed.
sr@ijekavian: Унесите УРЛ за РСС или атом довод.

en: Failed to load feed %1: %2
sr@ijekavian: Не могу да учитам довод %1: %2

en: Failed to create directory for feed %1: %2
sr@ijekavian: Не могу да створим фасциклу за довод %1: %2

en: Add New Filter
sr@ijekavian: Додај нови филтер

en: Remove Feed
sr@ijekavian: Уклони довод

en: Rename
sr@ijekavian: Преименуј

en: Add Filter
sr@ijekavian: Додај филтер

en: Remove Filter
sr@ijekavian: Уклони филтер

note: i18n: ectx: label, entry (defaultDevice), group (general)
en: Default UPnP device to use
sr@ijekavian: Жељени подразумијевани УПнП уређај

en: Device
sr@ijekavian: уређај

en: Ports Forwarded
sr@ijekavian: прослијеђени портови

en: Model Name: <b>%1</b><br/>Manufacturer: <b>%2</b><br/>Model Description: <b>%3</b><br/>
sr@ijekavian: Назив модела: <b>%1</b><br/>Произвођач: <b>%2</b><br/>Опис модела: <b>%3</b><br/>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UPnPWidget)
en: UPnP
sr@ijekavian: УПнП

en: Shows the status of the UPnP plugin
sr@ijekavian: Приказује стање УПнП прикључка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rescan)
en: Rescan
sr@ijekavian: Поново претражи

en: An internal server error occurred: %1
sr@ijekavian: Интерна грешка сервера: %1

en: Cannot find web interface skins.
sr@ijekavian: Не могу да нађем маске веб сучеља.

en: Unsupported HTTP method
sr@ijekavian: Неподржан ХТТП метод

note: i18n: ectx: label, entry (port), group (general)
en: Port number
sr@ijekavian: Број порта

note: i18n: ectx: label, entry (forward), group (general)
en: forward Port
sr@ijekavian: Прослиједи порт

note: i18n: ectx: label, entry (sessionTTL), group (general)
en: Session time to live
sr@ijekavian: Вријеме живота сесије

note: i18n: ectx: label, entry (skin), group (general)
en: interface skin
sr@ijekavian: Маска сучеља

note: i18n: ectx: label, entry (username), group (general)
en: username
sr@ijekavian: Корисничко име

note: i18n: ectx: label, entry (password), group (general)
en: password
sr@ijekavian: Лозинка

en: HTTP Get not supported when uploading a torrent
sr@ijekavian: ХТТП‑ово Get није подржано када се отпрема торент

en: Invalid data received
sr@ijekavian: Примљени су неисправни подаци

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Web Interface
sr@ijekavian: Веб сучеље

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Web interface skin:
sr@ijekavian: Маска веб сучеља:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_skin)
en: Which interface to use.
sr@ijekavian: Које сучеље се користи.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_authentication)
en: If login required is enabled, you need to enter a username and a password.
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Attention: </span>You should not disable this when the webinterface is accessible from the internet. It will allow anybody access to it.</p>
sr@ijekavian: <p>Ако је укључено <b>Неопходно пријављивање</b>, морате задати корисничко име и лозинку.</p><p><b>Пажња</b>: Ово не треба да искључујете када је веб сучеље доступно преко Интернета, јер бисте онда свима дозволили приступ.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_authentication)
en: Login required
sr@ijekavian: Неопходно пријављивање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_username)
en: Username you need to use in the login page of the webinterface.
sr@ijekavian: Корисничко име које вам треба за пријавну страницу веб сучеља.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_password)
en: The password for the webinterface login page. By default this is set to ktorrent.
sr@ijekavian: Лозинка за пријаву у веб сучеље. Подразумијевано је постављено ktorrent.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Web Server
sr@ijekavian: Веб сервер

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_port)
en: The port the webinterface listens on.
sr@ijekavian: Порт на коме веб сучеље ослушкује.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_forward)
en: <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If you are behind a router and you want to access the webinterface from somewhere on the Internet you need to forward the correct port.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This checkbox will ensure that the UPnP plugin automatically forwards the port. The UPnP plugin needs to be loaded for this to work.</p>
sr@ijekavian: <p>Ако сте иза рутера и желите да приступите веб сучељу однекуд са Интернета, морате да прослиједите прави порт.</p><p>Ова кућица ће обезбиједити да УПнП прикључак аутоматски прослиједи порт. УПнП прикључак мора бити учитан да би ово радило.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_forward)
en: Forward port
sr@ijekavian: Прослиједи порт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Session TTL:
sr@ijekavian: Вријеме трајања сесије:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_sessionTTL)
en: How long a session is valid (in seconds).
sr@ijekavian: Колико дуго је сесија важећа (у секундама).

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_sessionTTL)
en:  secs
sr@ijekavian:  секунди

en: ZeroConf
sr@ijekavian: Зироконф

en: Greeter for the KDE Plasma Workspaces Screen locker
sr@ijekavian: Поздравни дијалог закључавача екрана

en: Starts the greeter in testing mode
sr@ijekavian: Покреће поздравни дијалог у пробном режиму

en: Starts the greeter with the selected theme (only in Testing mode)
sr@ijekavian: Покреће поздравни дијалог са изабраном темом (само у пробном режиму)

en: Lock immediately, ignoring any grace time etc.
sr@ijekavian: Закључај одмах, занемаривши допусно време, итд.

en: Delay till the lock user interface gets shown in milliseconds.
sr@ijekavian: Застој пре приказивања закључаног сучеља, у милисекундама.

en: Don't show any lock user interface.
sr@ijekavian: Без приказивања закључаног сучеља.

en: Default to the switch user UI.
sr@ijekavian: Подразумевано на сучеље за промену корисника.

en: File descriptor for connecting to ksld.
sr@ijekavian: Описник фајла за повезивање са демоном К‑закључавача-екрана.

en: The screen locker is broken and unlocking is not possible anymore.
    In order to unlock switch to a virtual terminal (e.g. Ctrl+Alt+F2),
    log in and execute the command:
    
    loginctl unlock-session %1
    
    Afterwards switch back to the running session (Ctrl+Alt+F%2).
sr@ijekavian: Закључавач екрана је покварен и откључавање више није могуће.
    Да бисте откључали, пређите на виртуелни терминал (нпр. Ctrl+Alt+F2),
    пријавите се и извршите наредбу:
    
    loginctl unlock-session %1
    
    Потом се пребаците назад на сесију у погону (Ctrl+Alt+F%2).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daemon)
en: Screen lock enabled
sr@ijekavian: Закључавање екрана активно

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daemon)
en: Sets whether the screen will be locked after the specified time.
sr@ijekavian: Да ли ће екран бити закључан после задатог времена.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daemon)
en: Screen saver timeout
sr@ijekavian: Прековреме чувара екрана

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daemon)
en: Sets the minutes after which the screen is locked.
sr@ijekavian: Број минута после којег ће екран бити закључан.

en: Lock Session
sr@ijekavian: Закључај сесију

en: Screen locked
sr@ijekavian: Екран закључан

en: Screen unlocked
sr@ijekavian: Екран откључан

en: Screen Locker
sr@ijekavian: Закључавач екрана

en: Ensuring that the screen gets locked before going to sleep
sr@ijekavian: Обезбеђује закључавање екрана пре одласка на спавање

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Activation
sr@ijekavian: Активирање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_LockOnResume)
en: Lock screen when waking up from suspension
sr@ijekavian: Закључај екран по буђењу из суспендованости

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_LockGrace)
en: Immediately
sr@ijekavian: одмах

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: The global keyboard shortcut to lock the screen.
sr@ijekavian: Глобална пречица са тастатуре за закључавање екрана.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Keyboard shortcut:
sr@ijekavian: Пречица са тастатуре:

en: &Name:
sr@ijekavian: &Име:

en: &Description:
sr@ijekavian: &Опис:

en: &Comment:
sr@ijekavian: &Коментар:

en: Co&mmand:
sr@ijekavian: &Наредба:

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the folder of the file to open
    %D - a list of folders
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
sr@ijekavian: За наредбом, можете унијети неке мјестодржаче који ће бити смијењени стварним вриједностима када се програм покрене:
    %f — име једног фајла
    %F — списак фајлова; за програме који могу отворити неколико локалних фајлова истовременом
    %u — један УРЛ
    %U — списак УРЛ‑ова
    %d — фасцикла фајла који се отвара
    %D — списак фасцикли
    %i — иконица
    %m — мини‑иконица
    %c — наслов

en: Enable &launch feedback
sr@ijekavian: &Одзив при покретању

en: Only show in KDE
sr@ijekavian: Прикажи само у КДЕ‑у

en: Hidden entry
sr@ijekavian: Скривена ставка

en: &Work path:
sr@ijekavian: &Радна путања:

en: Run in term&inal
sr@ijekavian: Покрени у &терминалу

en: Terminal &options:
sr@ijekavian: &Опције терминала:

en: &Run as a different user
sr@ijekavian: Покрени као &други корисник

en: Current shortcut &key:
sr@ijekavian: &Тренутни тастер пречице:

en: &New Submenu...
sr@ijekavian: Нови &подмени...

en: New &Item...
sr@ijekavian: Нова &ставка...

en: New S&eparator
sr@ijekavian: Нови &раздвајач

en: &Sort
sr@ijekavian: &Поређај

en: &Sort selection by Name
sr@ijekavian: &Поређај избор по имену

en: &Sort selection by Description
sr@ijekavian: &Поређај избор по опису

en: &Sort all by Name
sr@ijekavian: &Поређај све по имену

en: &Sort all by Description
sr@ijekavian: &Поређај све по опису

en: Move &Up
sr@ijekavian: Помери на&горе

en: Move &Down
sr@ijekavian: Помери на&доле

en: Restore to System Menu
sr@ijekavian: Врати на системски мени

en: You have made changes to the menu.
    Do you want to save the changes or discard them?
sr@ijekavian: Начинили сте измјене у менију.
    Желите ли да их сачувате или одбаците?

en: Save Menu Changes?
sr@ijekavian: Сачувати измјене менија?

en: KDE menu editor
sr@ijekavian: Уређивач К‑менија|/|$[својства ген 'Уређивача К‑менија'
               дат 'Уређивачу К‑менија'
               аку 'Уређивач К‑менија'
    ]

en: KDE Menu Editor
sr@ijekavian: Уређивач К‑менија

en: (C) 2000-2003, Waldo Bastian, Raffaele Sandrini, Matthias Elter
sr@ijekavian: © 2000-2003, Валдо Бастијан, Рафаеле Сандрини, Матијас Елтер

en: Waldo Bastian
sr@ijekavian: Валдо Бастијан

en: Raffaele Sandrini
sr@ijekavian: Рафаеле Сандрини

en: Matthias Elter
sr@ijekavian: Матијас Елтер

en: Original Author
sr@ijekavian: првобитни аутор

en: Montel Laurent
sr@ijekavian: Лорен Монтел

en: Sub menu to pre-select
sr@ijekavian: Предодабрани подмени

en: Menu entry to pre-select
sr@ijekavian: Предодабрана ставка менија

en: Could not write to %1
sr@ijekavian: Не могу да пишем у %1

en: General options
sr@ijekavian: Опште опције

en: Spell Checking
sr@ijekavian: Провјера правописа

en: Spell checking Options
sr@ijekavian: Опције провјере правописа

en: Show hidden entries
sr@ijekavian: Прикажи скривене ставке

en:  [Hidden]
sr@ijekavian:  [скривено]

en: New Submenu
sr@ijekavian: Нови подмени

en: Submenu name:
sr@ijekavian: Име подменија:

en: Item name:
sr@ijekavian: Име ставке:

en: All submenus of '%1' will be removed. Do you want to continue?
sr@ijekavian: Биће уклоњени сви подменији у „%1“. Желите ли да наставите?

en: Menu changes could not be saved because of the following problem:
sr@ijekavian: Измјене менија не могу се сачувати из сљедећег разлога:

en: Do you want to restore the system menu? Warning: This will remove all custom menus.
sr@ijekavian: Желите ли да повратите системски мени? УПОЗОРЕЊЕ: Ово уклања све посебно додате меније.

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ise suffixes
sr@ijekavian: -ise суфикси

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ize suffixes
sr@ijekavian: -ize суфикси

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
sr@ijekavian: -ise суфикси и са акцентима

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
sr@ijekavian: -ise суфикси и без акцената

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
sr@ijekavian: -ize суфикси и са акцентима

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
sr@ijekavian: -ize суфикси и без акцената

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: large
sr@ijekavian: велики

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: medium
sr@ijekavian: средњи

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: small
sr@ijekavian: мали

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: variant 0
sr@ijekavian: варијанта 0

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: variant 1
sr@ijekavian: варијанта 1

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: variant 2
sr@ijekavian: варијанта 2

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: without accents
sr@ijekavian: без акцената

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with accents
sr@ijekavian: са акцентима

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with ye, modern russian
sr@ijekavian: са е, модерни руски

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with yeyo, modern and old russian
sr@ijekavian: са е/ё, модерни и стари руски

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with yo, old russian
sr@ijekavian: са ё, стари руски

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: extended
sr@ijekavian: проширени

[ctx: Sonnet::ConfigDialog|]
en: Spell Checking Configuration
sr@ijekavian: Постава провјере правописа

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: No backend found for spell checking
sr@ijekavian: Није нађена позадина за провјеру правописа

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Default language:
sr@ijekavian: Подразумијевани језик:

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Options
sr@ijekavian: Опције

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Enable autodetection of &language
sr@ijekavian: Аутоматско откривање &језика

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Enable &background spellchecking
sr@ijekavian: &Провјера правописа у позадини

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: &Automatic spell checking enabled by default
sr@ijekavian: &Аутоматска провјера правописа подразумијевано укључена

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Skip all &uppercase words
sr@ijekavian: Прескочи све писано &великим словима

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: S&kip run-together words
sr@ijekavian: Прескочи &спојено написане ријечи

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Ignored Words:
sr@ijekavian: Игнорисане ријечи:

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: &Add
sr@ijekavian: &Додај

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: &Remove
sr@ijekavian: &Уклони

[ctx: Sonnet::Dialog|@title:window]
en: Check Spelling
sr@ijekavian: Провјера правописа

[ctx: Sonnet::Dialog|progress label]
en: Spell checking in progress...
sr@ijekavian: Провјера правописа у току...

[ctx: Sonnet::Dialog|]
en: Spell check stopped.
sr@ijekavian: Провјера правописа заустављена.

[ctx: Sonnet::Dialog|]
en: Spell check canceled.
sr@ijekavian: Провјера правописа отказана.

[ctx: Sonnet::Dialog|]
en: Spell check complete.
sr@ijekavian: Провјера правописа довршена.

[ctx: Sonnet::Highlighter|]
en: As-you-type spell checking enabled.
sr@ijekavian: Провјера правописа при куцању укључена.

[ctx: Sonnet::Highlighter|]
en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
sr@ijekavian: Исувише погрешних ријечи. Провјера правописа при куцању искључена.

[ctx: Sonnet::Highlighter|]
en: As-you-type spell checking disabled.
sr@ijekavian: Провјера правописа при куцању искључена.

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ова ријеч се сматра за „непознату ријеч“ зато што се не поклапа ни са једним уносом у рјечнику који се тренутно користи. Такође може бити ријеч из страног језика.</p>
    <p>Ако рјеч није погрешно написана, можете је додати у рјечник кликом на <b>Додај у рјечник</b>. Ако не желите да додате непознату ријеч у рјечник, али желите да остане неизмијењена, кликните на <b>Игнориши</b> или на <b>Игнориши све</b>.</p>
    <p>Међутим, ако ријеч јесте погрешно написана, можете покушати да нађете исправну замјену у доњем списку. Ако не можете да нађете замјену, можете унијети исправну ријеч у поље испод, па кликнути на <b>Замијени</b> или <b>Замијени све</b>.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: Unknown word:
sr@ijekavian: Непозната ријеч:

[ctx: SonnetUi|]
en: Unknown word
sr@ijekavian: Непозната ријеч

[ctx: SonnetUi|]
en: <b>misspelled</b>
sr@ijekavian: <b>погрешно написано</b>

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Изаберите језик документа који провјеравате.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: &Language:
sr@ijekavian: &Језик:

[ctx: SonnetUi|]
en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
sr@ijekavian: Исјечак текста који показује непознату ријеч у контексту.

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Овдје можете видјети исјечак текста који показује непознату ријеч у одговарајућем контексту. Ако вам то не буде довољно да изаберете најбољу замјену, можете кликнути на документ који провјеравате, прочитати већи дио текста и онда се врати овдје да наставите с провјеравањем.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
sr@ijekavian: ... <b>погрешно написана</b> ријеч приказана у контексту ...

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Откривена је непозната ријеч, а таквом се сматра зато што није пронађена у рјечнику.<br/>
    Кликните овдје ако сматрате да непозната ријеч није погрешно написана и желите да убудуће избјегнете упозоравање на њу. Ако желите да је оставите таквом каква је, али без додавања у рјечник, умјесто тога кликните на <b>Игнориши</b> или <b>Игнориши све</b>.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: << Add to Dictionary
sr@ijekavian: << Додај у рјечник

[ctx: SonnetUi|]
en: Suggestion List
sr@ijekavian: Списак приједлога

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Ако је непозната ријеч погрешно написана, погледајте да ли је понуђена добра исправка, и ако јесте, кликните на њу. Ако ниједна ријеч са списка не одговара као замјена, исправну ријеч можете ручно унијети у пољу изнад.</p>
    <p>Да бисте исправили ријеч, кликните на <b>Замијени</b> ако желите да исправите само ово појављивање, или на <b>Замијени све</b> ако желите да исправите сва појављивања.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Ако је непозната ријеч погрешно написана, можете је овдје унијети исправно, или је изабрати са доњег списка.</p>
    <p>Затим, можете кликнути на <b>Замијени</b> ако желите да исправите само ово појављивање, или на <b>Замијени све</b> ако желите да исправите сва појављивања исте ријечи.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: Replace &with:
sr@ijekavian: Замијени &са:

[ctx: SonnetUi|]
en: Language Selection
sr@ijekavian: Избор језика

[ctx: SonnetUi|]
en: S&uggest
sr@ijekavian: Пре&дложи

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Кликните овдје да бисте замијенили ово појављивање непознатог текста текстом из поља лијево изнад.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: &Replace
sr@ijekavian: &Замијени

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Кликните овдје да бисте замијенили сва појављивања непознатог текста текстом из поља лијево изнад.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: R&eplace All
sr@ijekavian: Замијени &све

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Кликните овдје да бисте оставили ово појављивање непознате ријечи таквим какво је.</p>
    <p>Ово је корисно када је ријеч име, акроним, страна ријеч или било која друга непозната ријеч коју желите да употријебите, али не и да је додате у рјечник.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: &Ignore
sr@ijekavian: &Игнориши

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
sr@ijekavian: <qt>
    <p>Кликните овдје да бисте оставили сва појављивања непознате ријечи таквим каква су.</p>
    <p>Ова радња је корисна када је ријеч име, акроним, страна ријеч или било која друга непозната ријеч коју желите да користите, али не и да је додате у рјечник.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: I&gnore All
sr@ijekavian: И&гнориши све

[ctx: SonnetUi|]
en: Autocorrect
sr@ijekavian: Самоисправљање

[ctx: Sonnet::SpellCheckDecorator|]
en: No suggestions for %1
sr@ijekavian: Нема приједлога за ‘%1’

[ctx: Sonnet::SpellCheckDecorator|]
en: Ignore
sr@ijekavian: Игнориши

[ctx: Sonnet::SpellCheckDecorator|]
en: Add to Dictionary
sr@ijekavian: Додај у рјечник

[ctx: @title:column]
en: Name
sr@ijekavian: име

[ctx: @title:column]
en: E-mail
sr@ijekavian: е‑пошта

en: Duplicates Manager
sr@ijekavian: Менаџер дупликата

en: Select contacts to be merged
sr@ijekavian: Изаберите контакте за стапање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, avatarPixmapLabel)
en: Avatar
sr@ijekavian: Аватар

[ctx: E-mail field label]
en: E-mail
sr@ijekavian: Е‑пошта

en: Show Merge Suggestions...
sr@ijekavian: Предлози стапања...

en: Merge with Selected Contacts
sr@ijekavian: Стопи са изабраним контактима

[ctx: Phone details title]
en: Phone
sr@ijekavian: Телефон

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
sr@ijekavian: Грешка при обради укључивања ‘%1’ ред %2: %3

en: include only takes 1 argument, not %1.
sr@ijekavian: укључивање узима само један аргумент, не %1.

en: File %1 not found.
sr@ijekavian: Фајл ‘%1’ није нађен.

en: library only takes 1 argument, not %1.
sr@ijekavian: библиотека узима само један аргумент, не %1.

en: Alert
sr@ijekavian: Позор

en: Confirm
sr@ijekavian: Потврда

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
sr@ijekavian: Лош руковалац догађајем: објекат %1 идентификатор %2 метод %3 тип: %4.

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
sr@ijekavian: Изузетак зове функцију „%1“ из %2:%3:%4

en: Could not open file '%1'
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл ‘%1’

en: Could not create temporary file.
sr@ijekavian: Не могу да направим привремени фајл.

en: %1 is not a function and cannot be called.
sr@ijekavian: „%1“ није функција и не може се позвати.

en: %1 is not an Object type
sr@ijekavian: „%1“ није објектног типа

en: Action takes 2 args.
sr@ijekavian: Радња узима два аргумента.

en: ActionGroup takes 2 args.
sr@ijekavian: Група радњи узима два аргумента.

en: Must supply a valid parent.
sr@ijekavian: Мора се навести исправан родитељ.

en: There was an error reading the file '%1'
sr@ijekavian: Грешка при читању фајла ‘%1’

en: Could not read file '%1'
sr@ijekavian: Не могу да читам фајл ‘%1’.

en: Must supply a filename.
sr@ijekavian: Мора се задати име фајла.

en: '%1' is not a valid QLayout.
sr@ijekavian: „%1“ није исправан „QLayout“.

en: Must supply a layout name.
sr@ijekavian: Мора се навести име распореда.

en: Wrong object type.
sr@ijekavian: Погрешан тип објекта.

en: First argument must be a QObject.
sr@ijekavian: Први аргумент мора бити „QObject“.

en: Incorrect number of arguments.
sr@ijekavian: Неисправан број аргумената.

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
sr@ijekavian[0]: Слот је тражио %1 аргумент
sr@ijekavian[1]: Слот је тражио %1 аргумента
sr@ijekavian[2]: Слот је тражио %1 аргумената
sr@ijekavian[3]: Слот је тражио %1 аргумент

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
sr@ijekavian[0]: а доступан је само %1
sr@ijekavian[1]: а доступна су само %1
sr@ijekavian[2]: а доступно је само %1
sr@ijekavian[3]: а доступан је само %1

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
sr@ijekavian: Неуспјех претапања типа вриједности из %2 у %1 (%3)

en: No such method '%1'.
sr@ijekavian: Не постоји метод „%1“.

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
sr@ijekavian: Позив метода „%1“ није успио, не може се добавити аргумент %2: %3

en: Call to '%1' failed.
sr@ijekavian: Позив „%1“ није успио.

en: Could not construct value
sr@ijekavian: Вриједност се не може конструисати

en: Not enough arguments.
sr@ijekavian: Недовољно аргумената.

en: Failed to create Action.
sr@ijekavian: Неуспјех стварања радње.

en: Failed to create ActionGroup.
sr@ijekavian: Неуспјех стварања групе радњи.

en: No classname specified
sr@ijekavian: Није наведено име класе

en: Failed to create Layout.
sr@ijekavian: Неуспјех стварања распореда.

en: No classname specified.
sr@ijekavian: Није наведено име класе.

en: Failed to create Widget.
sr@ijekavian: Неуспјех стварања виџета.

en: Could not open file '%1': %2
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл ‘%1’: %2

en: Failed to load file '%1'
sr@ijekavian: Неуспјех учитавања фајла ‘%1’

en: '%1' is not a valid QWidget.
sr@ijekavian: „%1“ није исправан „QWidget“.

en: Must supply a widget name.
sr@ijekavian: Мора се задати име виџета.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
sr@ijekavian: Лош руковалац слота: објекат %1 идентификатор %2 метод %3 потпис: %4.

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
sr@ijekavian: Изузетак зове слот „%1“ из %2:%3:%4

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict with Global Shortcut
sr@ijekavian: Сукоб са глобалном пречицом

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
sr@ijekavian: Комбинација тастера %1 већ је додијељена глобалној радњи „%2“ у %3.
    Желите ли ипак да додијелите ову комбинацију текућој радњи?

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Reassign
sr@ijekavian: Поново додијели

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
sr@ijekavian: Комбинацију тастера %1 региструје програм %2 за радњу „%3“:

[ctx: KGlobalAccel|]
en: In context '%1' for action '%2'
sr@ijekavian: у контексту „%1“ за радњу „%2“

[ctx: KGlobalAccel|]
en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
sr@ijekavian: Комбинацију тастера %1 региструје програм %2:
    %3

[ctx: KGlobalAccel|]
en: Conflict With Registered Global Shortcut
sr@ijekavian: Сукоб са регистрованом глобалном пречицом

[ctx: QObject|]
en: KDE Global Shortcuts Service
sr@ijekavian: КДЕ сервис глобалних пречица

[ctx: QObject|]
en: Maintainer
sr@ijekavian: Одржавалац

en: KDE su daemon
sr@ijekavian: КДЕ‑ов демон за su

en: Daemon used by kdesu
sr@ijekavian: Демон КДЕ суа

en: Copyright (c) 1999,2000 Geert Jansen
sr@ijekavian: © 1999-2000, Герт Јансен

en: Geert Jansen
sr@ijekavian: Герт Јансен

[ctx: main|]
en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
sr@ijekavian: Гради прикључке од КуТ виџета према фајлу ини‑стила.

[ctx: main|]
en: Input file.
sr@ijekavian: Улазни фајл.

[ctx: main|]
en: Output file.
sr@ijekavian: Излазни фајл.

[ctx: main|]
en: Name of the plugin class to generate (deprecated, use PluginName in the input file).
sr@ijekavian: Име класе прикључка коју треба генерисати (превазиђено, користите PluginName у улазном фајлу).

[ctx: main|]
en: Default widget group name to display in designer (deprecated, use DefaultGroup in the input file).
sr@ijekavian: Подразумијевано име групе виџета за приказ у дизајнеру (превазиђено, користите DefaultGroup у улазном фајлу).

[ctx: kgendesignerplugin about data|]
en: (C) 2004-2005 Ian Reinhart Geiser
sr@ijekavian: © 2004-2005, Јан Рејнхарт Гејзер

[ctx: kgendesignerplugin about data|]
en: Ian Reinhart Geiser
sr@ijekavian: Јан Рејнхарт Гејзер

[ctx: kgendesignerplugin about data|]
en: Daniel Molkentin
sr@ijekavian: Данијел Молкентин

[ctx: KBookmark|Bookmark separator]
en: --- separator ---
sr@ijekavian: --- раздвајач ---

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните фасциклу обиљеживача
    „%1“?

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните обиљеживач
    „%1“?

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Location:
sr@ijekavian: Локација:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Comment:
sr@ijekavian: Коментар:

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Update
sr@ijekavian: Ажурирај

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Bookmark Properties
sr@ijekavian: Својства обиљеживача

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: &New Folder...
sr@ijekavian: &Нова фасцикла...

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Add
sr@ijekavian: Додај

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmark
sr@ijekavian: Додавање обиљеживача

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmarks
sr@ijekavian: Додавање обиљеживача

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Select Folder
sr@ijekavian: Избор фасцикле

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: New Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла за обиљеживаче

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
sr@ijekavian: Нова фасцикла за обиљеживаче у %1

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: New folder:
sr@ijekavian: Нова фасцикла:

[ctx: KBookmarkDialog|name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
sr@ijekavian: Обиљеживачи

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: HTML Files (*.html)
sr@ijekavian: ХТМЛ фајлови (*.html)

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: *.html|HTML Files (*.html)
sr@ijekavian: *.html|ХТМЛ фајлови (*.html)

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: Could not find %1. Netscape is probably not installed. Aborting the export.
sr@ijekavian: Не могу да нађем %1. Нетскејп вероватно није инсталиран. Обустављам увоз.

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: Netscape not found
sr@ijekavian: Нетскејп није нађен

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
sr@ijekavian: <!-- Овај фајл је направио К‑освајач -->

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: Bookmarks
sr@ijekavian: Обиљеживачи

[ctx: KOperaBookmarkImporterImpl|]
en: Opera Bookmark Files (*.adr)
sr@ijekavian: Оперини обиљеживачи (*.adr)

[ctx: KOperaBookmarkImporterImpl|]
en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
sr@ijekavian: *.adr|Оперини обиљеживачи (*.adr)

[ctx: KBookmarkManager|]
en: Cannot launch keditbookmarks.
    
    Most likely you do not have keditbookmarks currently installed
sr@ijekavian: Не могу да покренем уређивање обиљеживача.
    
    Вероватно није инсталиран Уређивач обиљеживача (наредба keditbookmarks).

[ctx: KBookmarkManager|]
en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
sr@ijekavian: Не могу да сачувам обиљеживаче у %1. Пријављена грешка је: %2. Ова порука ће бити приказана само једном. Најбоље је да што прије отклоните узрок грешке, а то је највјероватније пун хард‑диск.

note: Translate to calendar:week_start:0 if you want Sunday to be the * first day of the week to calendar:week_start:1 if you want Monday * to be the first day of the week, and so on.
en: calendar:week_start:0
sr@ijekavian: calendar:week_start:1

en: Pick a Color
sr@ijekavian: Изаберите боју

en: Received invalid color data
sr@ijekavian: Примио је неисправне податке о бојама

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
sr@ijekavian: Изаберите боју коју желите из спољног прстена. Изаберите освјетљеност или затамњеност те боје помоћу унутрашњег прстена.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
sr@ijekavian: Притисните на капало, а затим боју било где на вашем екрану да је изаберете.

en: _Hue:
sr@ijekavian: _Нијанса:

en: Position on the color wheel.
sr@ijekavian: Положај на точку боја.

en: _Saturation:
sr@ijekavian: _Засићеност:

en: _Value:
sr@ijekavian: _Вриједност:

en: Brightness of the color.
sr@ijekavian: Освјетљеност боје.

en: _Red:
sr@ijekavian: _Црвена:

en: Amount of red light in the color.
sr@ijekavian: Количина црвене свјетлости у боји.

en: _Green:
sr@ijekavian: _Зелена:

en: Amount of green light in the color.
sr@ijekavian: Количина зелене свјетлости у боји.

en: _Blue:
sr@ijekavian: _Плава:

en: Amount of blue light in the color.
sr@ijekavian: Количина плаве свјетлости у боји.

en: Transparency of the color.
sr@ijekavian: Провидност боје.

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
sr@ijekavian: Овдје можете унијети боју на HTML начин као хексадекадну вриједност, или једноставно енглеско име боје као што је „orange“.

en: Color Wheel
sr@ijekavian: Точак боја

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
sr@ijekavian: Претходно изабрана боја, ради поређења са бојом коју сада бирате. Ову боју можете одвући на ставку палете, или изабрати ову боју као текућу одвлачећи је на преглед тренутно изабране боје.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
sr@ijekavian: Боја коју сте изабрали. Можете одвући ову боју на ставку палете како би је сачували за накнадну употребу.

en: _Save color here
sr@ijekavian: Овдје _сачувај боју

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
sr@ijekavian: Притисните ову ставку палете да је изаберете као текућу боју. Да измјените ову ставку, довуците овдје боју или кликните десним тастером миша и изаберите „Овдје сачувај боју“.

en: Color Selection
sr@ijekavian: Избор боје

en: Input _Methods
sr@ijekavian: _Начини уноса

en: _Insert Unicode Control Character
sr@ijekavian: _Убаци контролни Уникод знак

en: Type name of new folder
sr@ijekavian: Унесите име новог директоријума

en: _Add
sr@ijekavian: _Додај

en: _Remove
sr@ijekavian: _Уклони

en: Show _Hidden Files
sr@ijekavian: Прикажи са_кривене датотеке

en: Modified
sr@ijekavian: Измјењен

note: #-#-#-#-#  26 (gtk+ 2.4)  #-#-#-#-# Label #-#-#-#-#  23 (gnome-panel 2.5)  #-#-#-#-# Name
en: _Name:
sr@ijekavian: _Име:

en: _Browse for other folders
sr@ijekavian: _Разгледај остале директоријуме

note: Create Folder
en: Create Fo_lder
sr@ijekavian: Направи _директоријум

en: Save in _folder:
sr@ijekavian: Сачувај у _директоријуму:

en: Create in _folder:
sr@ijekavian: Направи у _директоријуму:

en: Pick a Font
sr@ijekavian: Изаберите фонт

note: This is the default text shown in the preview entry, though the user can set it. Remember that some fonts only have capital letters.
en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
sr@ijekavian: абвгдђшжчћљњџ АБВГДЂШЖЧЋЉЊЏ abcčćdđ ABCČĆDĐ

en: _Family:
sr@ijekavian: _Породица:

en: _Style:
sr@ijekavian: _Стил:

en: Si_ze:
sr@ijekavian: _Величина:

note: create the text entry widget
en: _Preview:
sr@ijekavian: Пре_глед:

en: Font Selection
sr@ijekavian: Избор писма

note: Remove this icon source so we don't keep trying to * load it.
en: Error loading icon: %s
sr@ijekavian: Грешка при учитавању иконе: %s

en: Could not find the icon '%s'. The '%s' theme
    was not found either, perhaps you need to install it.
    You can get a copy from:
    	%s
sr@ijekavian: Не могу да нађем икону „%s“. Ни тема „%s“ није 
    нађена, можда треба да је инсталирате.
    Можете набавити примерак са:
    	%s

en: Icon '%s' not present in theme
sr@ijekavian: Икона „%s“ није присутна у теми

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_URI
en: Invalid URI
sr@ijekavian: Неисправна адреса

en: _Password:
sr@ijekavian: _Лозинке:

en: Page %u
sr@ijekavian: Лист %u

en: _Orientation:
sr@ijekavian: Ус_мјерење:

en: Paused
sr@ijekavian: Паузирано

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Layout
sr@ijekavian: Распоред

en: Unable to find include file: "%s"
sr@ijekavian: Не могу пронаћи датотеку за укључивање: „%s“

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s"
sr@ijekavian: Не могу пронаћи датотеку са сликом у pixmap_path: „%s“

en: LRM _Left-to-right mark
sr@ijekavian: LRM Обележивач за с_лијева-на-десно

en: RLM _Right-to-left mark
sr@ijekavian: RLM Обележивач за с_десна-на-лијево

en: LRE Left-to-right _embedding
sr@ijekavian: LRE _убацивање слијева-на-десно

en: RLE Right-to-left e_mbedding
sr@ijekavian: RLE у_бацивање сдесна-на-лијево

en: LRO Left-to-right _override
sr@ijekavian: LRO пр_иморавање слијева-на-десно

en: RLO Right-to-left o_verride
sr@ijekavian: RLO приморава_ње сдесна-на-лијево

en: PDF _Pop directional formatting
sr@ijekavian: PDF _Почни усмјерен запис

en: ZWS _Zero width space
sr@ijekavian: ZWS _размак без ширине

en: ZWJ Zero width _joiner
sr@ijekavian: ZWJ _спојница без ширине

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
sr@ijekavian: ZWNJ _неспојница без ширине

en: Unable to locate theme engine in module_path: "%s",
sr@ijekavian: Не могу да пронађем мотор теме у путањи за модуле: „%s“,

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
sr@ijekavian: Неочекивана почетна ознака „%s“ у %d. реду, %d. знак

en: Unexpected character data on line %d char %d
sr@ijekavian: Неочекивани знаковни подаци у %d. реду, %d. знак

en: Empty
sr@ijekavian: Празно

en: Volume
sr@ijekavian: Јачина

note: ID
en: Amharic (EZ+)
sr@ijekavian: Амхарски (EZ+)

note: ID
en: Cedilla
sr@ijekavian: Седиља

note: ID
en: Cyrillic (Transliterated)
sr@ijekavian: Ћирилично (транслитеровано)

note: ID
en: IPA
sr@ijekavian: IPA (Међународна фонетска азбука)

note: ID
en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
sr@ijekavian: Тигригна-Еритрејски (EZ+)

note: ID
en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
sr@ijekavian: Тигригна-Етиопијски (EZ+)

note: ID
en: Vietnamese (VIQR)
sr@ijekavian: Вијетнамски (VIQR)

note: ID
en: X Input Method
sr@ijekavian: Иксов начин уноса (XIM)

en: Standard
sr@ijekavian: Уобичајено

en: unknown
sr@ijekavian: непознато

en: Could not get information for file '%s': %s
sr@ijekavian: Не могу да сазнам податке о датотеци „%s“: %s

en: Image file '%s' contains no data
sr@ijekavian: Слика „%s“ не садржи податке

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
sr@ijekavian: Не могу да учитам анимацију „%s“: разлог непознат, вјероватно неисправан запис

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
sr@ijekavian: Не могу да учитам дио за учитавање слике: %s: %s

en: Image type '%s' is not supported
sr@ijekavian: Врста слике „%s“ није подржана

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
sr@ijekavian: Не могу препознати начин записа слике у датотеци „%s“

en: Unrecognized image file format
sr@ijekavian: Непознат начин записа слике

en: Failed to load image '%s': %s
sr@ijekavian: Не могу да учитам слику „%s“: %s

en: Error writing to image file: %s
sr@ijekavian: Грешка при упису у датотеку слике: %s

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
sr@ijekavian: Ово издање програма gdk-pixbuf не подржава ову слику врсте %s

en: Insufficient memory to save image to callback
sr@ijekavian: Нема довољно меморије за чување слике у позивну функцију

en: Failed to read from temporary file
sr@ijekavian: Не могу да читам из привремене датотеке

en: Failed to open '%s' for writing: %s
sr@ijekavian: Не могу да приступим „%s“ ради уписа: %s

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
sr@ijekavian: Не могу да затворим „%s“ при упису слике, могуће је да нису сви подаци сачувани: %s

en: Insufficient memory to save image into a buffer
sr@ijekavian: Нема довољно меморије да сачува слику у међуспремник

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
sr@ijekavian: Није подржано постепено учитавање слике врсте „%s“

en: Image header corrupt
sr@ijekavian: Заглавље слике оштећено

en: Image format unknown
sr@ijekavian: Непознат начин записа слике

en: Image pixel data corrupt
sr@ijekavian: Оштећени подаци о тачкама слике

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
sr@ijekavian[0]: неуспјела потражња међуспремника слике од %u бајта
sr@ijekavian[1]: неуспјела потражња међуспремника слике од %u бајта
sr@ijekavian[2]: неуспјела потражња међуспремника слике од %u бајтова

en: Unexpected icon chunk in animation
sr@ijekavian: Неочекивани дио иконе у анимацији

en: Unsupported animation type
sr@ijekavian: Неподржана врста анимације

en: Invalid header in animation
sr@ijekavian: Неисправно заглавље анимације

en: Not enough memory to load animation
sr@ijekavian: Нема довољно меморије да учита анимацију

en: Malformed chunk in animation
sr@ijekavian: Неисправан дио анимације

en: The ANI image format
sr@ijekavian: ANI запис слика

en: BMP image has bogus header data
sr@ijekavian: BMP слика има неисправно заглавље

en: Not enough memory to load bitmap image
sr@ijekavian: Нема довољно меморије да учита слику

en: BMP image has unsupported header size
sr@ijekavian: BMP слика садржи заглавље неподржане величине

en: Premature end-of-file encountered
sr@ijekavian: Наишао на превремен крај датотеке

en: The BMP image format
sr@ijekavian: BMP запис слике

en: Failure reading GIF: %s
sr@ijekavian: Грешка при читању GIF-а: %s

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
sr@ijekavian: GIF датотеци недостаје нешто података (можда је некако одсјечена?)

en: Internal error in the GIF loader (%s)
sr@ijekavian: Унутрашња грешка при учитавању GIF-а (%s)

en: Stack overflow
sr@ijekavian: Прекорачење стека

en: Bad code encountered
sr@ijekavian: Наишао је на лош запис

en: Circular table entry in GIF file
sr@ijekavian: Кружни унос у табели GIF датотеке

en: Not enough memory to load GIF file
sr@ijekavian: Нема довољно меморије да учита GIF датотеку

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
sr@ijekavian: GIF слика је оштећена (неисправно LZW сажимање)

en: File does not appear to be a GIF file
sr@ijekavian: Изгледа да се не ради о GIF датотеци

en: Version %s of the GIF file format is not supported
sr@ijekavian: Издање %s GIF начина записа није подржано

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
sr@ijekavian: GIF слика нема општу мапу боја, а кадар у њему нема засебну мапу боја.

en: GIF image was truncated or incomplete.
sr@ijekavian: GIF слика је одсјечена или непотпуна.

en: The GIF image format
sr@ijekavian: GIF запис слике

en: Invalid header in icon
sr@ijekavian: Неисправно заглавље иконе

en: Not enough memory to load icon
sr@ijekavian: Недовољно меморије за учитавање иконе

en: Icon has zero width
sr@ijekavian: Икона је ширине нула

en: Icon has zero height
sr@ijekavian: Икона је висине нула

en: Compressed icons are not supported
sr@ijekavian: Не подржавам сажете иконе

en: Unsupported icon type
sr@ijekavian: Неподржана врста икона

en: Not enough memory to load ICO file
sr@ijekavian: Недовољно меморије аз учитавање ICO датотеке

en: Image too large to be saved as ICO
sr@ijekavian: Слика је превелика да би се сачувала као ICO

en: Cursor hotspot outside image
sr@ijekavian: Показивач курзора је ван слике

en: Unsupported depth for ICO file: %d
sr@ijekavian: Неподржана дубина за ICO датотеку: %d

en: The ICO image format
sr@ijekavian: ICO запис слике

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
sr@ijekavian: Грешка при развијању JPEG слике (%s)

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
sr@ijekavian: Недовољно меморије за учитавање слике, затворите неке програме да ослободите меморију

en: Unsupported JPEG color space (%s)
sr@ijekavian: Неподржан JPEG простор боја (%s)

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
sr@ijekavian: Не могу обезбједити меморију за учитавање JPEG датотеке

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
sr@ijekavian: Каквоћа JPEG-а мора бити вриједност између 0 и 100; не могу да разумијем вриједност „%s“.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%d' is not allowed.
sr@ijekavian: Каквоћа JPEG-а мора бити вриједност између 0 и 100; није дозвољена вриједност „%d“.

en: The JPEG image format
sr@ijekavian: JPEG запис слике

en: Couldn't allocate memory for header
sr@ijekavian: Не могу да обезбједим меморију за заглавље

en: Couldn't allocate memory for context buffer
sr@ijekavian: Не могу да обезбједим меморију за податке о контексту

en: Image has invalid width and/or height
sr@ijekavian: Слика је неисправне ширине и/или висине

en: Image has unsupported bpp
sr@ijekavian: Слика користи неподржан број битова по тачки

en: Image has unsupported number of %d-bit planes
sr@ijekavian: Слика садржи неподржан број %d-битних равни

en: Couldn't create new pixbuf
sr@ijekavian: Не могу да направим нови pixbuf

en: Couldn't allocate memory for line data
sr@ijekavian: Не могу обезбједити меморију за податке линије

en: Didn't get all lines of PCX image
sr@ijekavian: Не могу учитати све линије из PCX слике

en: No palette found at end of PCX data
sr@ijekavian: Није нађена палета на крају PCX података

en: The PCX image format
sr@ijekavian: PCX запис слике

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
sr@ijekavian: Неисправан број битова по каналу PNG слике.

en: Transformed PNG has zero width or height.
sr@ijekavian: Преиначени PNG има висину или ширину нула.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
sr@ijekavian: Број битова по каналу преиначеног PNG није 8.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
sr@ijekavian: Преиначени PNG није RGB или RGBA.

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
sr@ijekavian: Неподржан број канала у преиначеној PNG слици; мора бити 3 или 4.

en: Fatal error in PNG image file: %s
sr@ijekavian: Кобна грешка у PNG слици: %s

en: Insufficient memory to load PNG file
sr@ijekavian: Нема довољно меморије да учита PNG датотеку

en: Insufficient memory to store a %ld by %ld image; try exiting some applications to reduce memory usage
sr@ijekavian: Недовољно меморије за смјештај слике величине %ld×%ld; покушајте да ослободите нешто меморије затварањем неких програма

en: Fatal error reading PNG image file
sr@ijekavian: Кобна грешка при читању PNG слике

en: Fatal error reading PNG image file: %s
sr@ijekavian: Кобна грешка при читању PNG слике: %s

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
sr@ijekavian: Кључеви за текстуалне одељке PNG-а морају имати бар 1, а највише 79 знакова.

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
sr@ijekavian: Кључеви за текстуалне одељке PNG-а морају бити АСКРИ знакови.

en: The PNG image format
sr@ijekavian: PNG запис слике

en: PNM loader expected to find an integer, but didn't
sr@ijekavian: Дио за учитавање PNM слика је очекивао цијели број, али није га нашао

en: PNM file has an incorrect initial byte
sr@ijekavian: PNM датотека садржи неисправан почетни бајт

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
sr@ijekavian: PNM датотека није у познатом PNM подзапису

en: PNM file has an image width of 0
sr@ijekavian: PNM датотека садржи слику ширине 0

en: PNM file has an image height of 0
sr@ijekavian: PNM датотека садржи слику висине 0

en: Maximum color value in PNM file is 0
sr@ijekavian: Највећа вриједност боје у PNM датотеци је 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
sr@ijekavian: Највећа вриједност боје у PNM датотеци је превелика

en: Raw PNM image type is invalid
sr@ijekavian: Сирова PNM врста слике неисправна

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
sr@ijekavian: Дио за учитавање PNM слика не подржава овај PNM подзапис

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
sr@ijekavian: Сиров PNM запис захтјева тачно један размак прије садржаја

en: Insufficient memory to load PNM context struct
sr@ijekavian: Недовољно меморије за учитавање PNM података о смислу

en: Unexpected end of PNM image data
sr@ijekavian: Неочекиван крај PNM слике

en: Insufficient memory to load PNM file
sr@ijekavian: Недовољно меморије за учитавање PNM датотеке

en: The PNM/PBM/PGM/PPM image format family
sr@ijekavian: Породица PNM/PBM/PGM/PPM записа слика

en: RAS image has bogus header data
sr@ijekavian: RAS слика има неисправно заглавље

en: RAS image has unknown type
sr@ijekavian: RAS слика је непознате врсте

en: unsupported RAS image variation
sr@ijekavian: неподржана врста RAS slike

en: Not enough memory to load RAS image
sr@ijekavian: Недовољно меморије за учитавање RAS слике

en: The Sun raster image format
sr@ijekavian: Sun-ов запис растерских слика

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
sr@ijekavian: Неочекиван број боја за ставке мапе боја

en: TGA image has invalid dimensions
sr@ijekavian: TGA слика је неисправне величине

en: TGA image type not supported
sr@ijekavian: TGA запис слике није подржан

en: Excess data in file
sr@ijekavian: Претјерано података у датотеци

en: The Targa image format
sr@ijekavian: Targa запис слика

en: Could not get image width (bad TIFF file)
sr@ijekavian: Не могу да прочитам ширину слике (лоша TIFF датотека)

en: Could not get image height (bad TIFF file)
sr@ijekavian: Не могу да сазнам висину слике (лоша TIFF датотека)

en: Width or height of TIFF image is zero
sr@ijekavian: Висина или ширина TIFF слике је нула

en: Dimensions of TIFF image too large
sr@ijekavian: TIFF слика је превелика

en: Insufficient memory to open TIFF file
sr@ijekavian: Недовољно меморије за отворање TIFF датотеке

en: Failed to load RGB data from TIFF file
sr@ijekavian: Неуспјело учитавање RGB података из TIFF датотеке

en: Failed to open TIFF image
sr@ijekavian: Неуспјело отварање TIFF слике

en: TIFFClose operation failed
sr@ijekavian: TIFFClose операција није успјела

en: Failed to load TIFF image
sr@ijekavian: Неуспјело учитавање TIFF слике

en: The TIFF image format
sr@ijekavian: TIFF запис слика

en: Image has zero width
sr@ijekavian: Слика је ширине нула

en: Image has zero height
sr@ijekavian: Слика је висине нула

en: Not enough memory to load image
sr@ijekavian: Недовољно меморије за учитавање слике

en: Couldn't save the rest
sr@ijekavian: Не могу да сачувам остатак

en: The WBMP image format
sr@ijekavian: WBMP запис слика

en: Invalid XBM file
sr@ijekavian: Неисправна XBM датотека

en: Insufficient memory to load XBM image file
sr@ijekavian: Недовољно меморије за учитавање XBM слике

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
sr@ijekavian: Неуспио упис у привремену датотеку при учитавању XBM слике

en: The XBM image format
sr@ijekavian: XBM запис слика

en: No XPM header found
sr@ijekavian: Није нашао XPM заглавље

en: XPM file has image width <= 0
sr@ijekavian: XPM слика је ширине ≤0

en: XPM file has image height <= 0
sr@ijekavian: XPM слика је висине ≤0

en: XPM has invalid number of chars per pixel
sr@ijekavian: XPM има неисправан број знакова по тачки

en: XPM file has invalid number of colors
sr@ijekavian: XPM датотека има неисправан број боја

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
sr@ijekavian: Неуспио упис у привремену датотеку при учитавању XPM слике

en: The XPM image format
sr@ijekavian: XPM запис слике

en: Screen
sr@ijekavian: Екран

en: %.1f KB
sr@ijekavian: %.1f КБ

en: %.1f MB
sr@ijekavian: %.1f МБ

en: %.1f GB
sr@ijekavian: %.1f ГБ

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
sr@ijekavian: Тип уређаја

en: Default Display
sr@ijekavian: Подразумјевани приказ

en: The default display for GDK
sr@ijekavian: Подразумјевани приказ за GDK

en: Accelerator Closure
sr@ijekavian: Остваривање пречице

en: The closure to be monitored for accelerator changes
sr@ijekavian: Који скуп тастера пратити за измјене пречица

en: Accelerator Widget
sr@ijekavian: Елемент за пречицу

en: The widget to be monitored for accelerator changes
sr@ijekavian: Елемент који треба пратити ради измјена пречица

en: A unique name for the action.
sr@ijekavian: Јединствено име за акцију.

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
sr@ijekavian: Ознака која се користи за ставке менија и дугмад која покрећу ову акцију.

en: Short label
sr@ijekavian: Кратка ознака

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
sr@ijekavian: Краћа ознака која се може користити на думгадима алатки.

en: Tooltip
sr@ijekavian: Облачић

en: A tooltip for this action.
sr@ijekavian: Облачић за ову акцију.

en: Stock Icon
sr@ijekavian: Испоручена икона

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
sr@ijekavian: Испоручена икона која се приказује у елементима који представљају ову акцију.

en: Visible when horizontal
sr@ijekavian: Видљиво када је водоравно

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
sr@ijekavian: Да ли се приказује ставка алатки када су постављене водоравно.

en: Visible when vertical
sr@ijekavian: Видљиво када је усправно

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
sr@ijekavian: Да ли се приказује ставка алатки када су постављене усправно.

en: Is important
sr@ijekavian: Важно је

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
sr@ijekavian: Да ли се акција сматра важном. Ако је постављено, посредници за ставке алатки ове акције приказују текст у режиму GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Hide if empty
sr@ijekavian: Сакриј ако је празно

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
sr@ijekavian: Ако је постављено, празни посредници менија за ову акцију се сакривају.

en: Sensitive
sr@ijekavian: Осјетљиво

en: Whether the action is enabled.
sr@ijekavian: Да ли је акција укључена.

en: Visible
sr@ijekavian: Видљиво

en: Whether the action is visible.
sr@ijekavian: Да ли је акција видљива.

en: Action Group
sr@ijekavian: Група акција

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
sr@ijekavian: GtkActionGroup са којом је овај GtkAction повезан, или NULL (за унутрашњу употребу).

en: A name for the action group.
sr@ijekavian: Јединствено име за групу акција.

en: Whether the action group is enabled.
sr@ijekavian: Да ли је група акција укључена.

en: Whether the action group is visible.
sr@ijekavian: Да ли је група акција видљива.

en: The value of the adjustment
sr@ijekavian: Вриједност прилагођења

en: Minimum Value
sr@ijekavian: Најмања вриједност

en: The minimum value of the adjustment
sr@ijekavian: Најмања вриједност прилагођења

en: Maximum Value
sr@ijekavian: Највећа вриједност

en: The maximum value of the adjustment
sr@ijekavian: Највећа вриједност прилагођења

en: Step Increment
sr@ijekavian: Корак увећања

en: The step increment of the adjustment
sr@ijekavian: Корак увећања прилагођења

en: Page Increment
sr@ijekavian: Странично увећање

en: The page increment of the adjustment
sr@ijekavian: Странично увећање прилагођења

en: Page Size
sr@ijekavian: Величина странице

en: The page size of the adjustment
sr@ijekavian: Величина странице прилагођења

en: Horizontal alignment
sr@ijekavian: Водоравно поравнање

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
sr@ijekavian: Водоравни положај садржаног елемента у доступном простору. 0.0 означава лијево поравнање, 1.0 десно поравнање.

en: Vertical alignment
sr@ijekavian: Усправно поравнање

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
sr@ijekavian: Усправни положај садржаног елемента у доступном простору. 0.0 означава поравнање са врхом, а 1.0 поравнање са дном.

en: Horizontal scale
sr@ijekavian: Водоравна размјера

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
sr@ijekavian: Уколико је доступан водоравни простор већи од неопходног за дијете, колико искористити за дијете. 0.0 стоји за нимало, а 1.0 за сав

en: Vertical scale
sr@ijekavian: Усправна размјера

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
sr@ijekavian: Уколико је доступан усправни простор већи од неопходног за дијете, колико искористити за дијете. 0.0 стоји за нимало, а 1.0 за сав

en: Top Padding
sr@ijekavian: Попуна на врху

en: The padding to insert at the top of the widget.
sr@ijekavian: Попуна која се убацује на врх елемента.

en: Bottom Padding
sr@ijekavian: Попуна на дну

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
sr@ijekavian: Попуна која се убацује на дно елемента.

en: Left Padding
sr@ijekavian: Лијева попуна

en: The padding to insert at the left of the widget.
sr@ijekavian: Попуна која се убацује на лијеву страну елемента.

en: Right Padding
sr@ijekavian: Десна попуна

en: The padding to insert at the right of the widget.
sr@ijekavian: Попуна која се убацује на десну страну елемента.

en: Arrow direction
sr@ijekavian: Смјер стрелица

en: The direction the arrow should point
sr@ijekavian: Смјер у коме стрелица треба да показује

en: Arrow shadow
sr@ijekavian: Сјенка стрелице

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
sr@ijekavian: Изглед сјенке која окружује стрелицу

en: Horizontal Alignment
sr@ijekavian: Водоравно поравнање

en: X alignment of the child
sr@ijekavian: X поравнање садржаног елемента

en: Vertical Alignment
sr@ijekavian: Усправно поравнање

en: Y alignment of the child
sr@ijekavian: Y поравнање садржаног елемента

en: Ratio
sr@ijekavian: Однос

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
sr@ijekavian: Однос димензија уколико се не поставља према садржаном елементу

en: Obey child
sr@ijekavian: Према садржаном елементу

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
sr@ijekavian: Приморати да се однос димензија слаже са односом димензија оквира садржаног елемента

en: Minimum child width
sr@ijekavian: Најмања ширина садржаног елемента

en: Minimum width of buttons inside the box
sr@ijekavian: Најмања ширина дугмића унутар оквира

en: Minimum child height
sr@ijekavian: Најмања висина садржаног елемента

en: Minimum height of buttons inside the box
sr@ijekavian: Најмања висина дугмића унутар оквира

en: Child internal width padding
sr@ijekavian: Унутрашња попуна ширине садржаног елемента

en: Amount to increase child's size on either side
sr@ijekavian: За колико увећати величину садржаног елемента на свакој страни

en: Child internal height padding
sr@ijekavian: Унутрашња попуна висине садржаног елемента

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
sr@ijekavian: За колико увећати величину садржаног елемента горе и доле

en: Layout style
sr@ijekavian: Начин приказа

en: Secondary
sr@ijekavian: Другоразредно

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
sr@ijekavian: Уколико је постављено, садржани елемент се појављује међу другим елементима, што је одговарајуће за нпр. дугмиће за помоћ.

en: Spacing
sr@ijekavian: Размаци

en: The amount of space between children
sr@ijekavian: Количина размака међу садржаним елементима

en: Homogeneous
sr@ijekavian: Једнообразно

en: Whether the children should all be the same size
sr@ijekavian: Да ли сви садржани елементи треба да буду исте величине

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
sr@ijekavian: Да ли садржани елемент добија додатни простор када му садржалац расте

en: Fill
sr@ijekavian: Испуни

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
sr@ijekavian: Да ли се додатни простор намјењен садржаном елементу треба њему додјелити или користити за попуну

en: Padding
sr@ijekavian: Попуна

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
sr@ijekavian: Додатни размак који се поставља између садржаног елемента и његових комшија, у тачкама

en: Pack type
sr@ijekavian: Врста везивања

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
sr@ijekavian: Одређује да ли је садржани елемент везан за почетак или крај садржаоца

en: Position
sr@ijekavian: Положај

en: The index of the child in the parent
sr@ijekavian: Индекс садржаног елемента у садржаоцу

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
sr@ijekavian: Садржај ознаке унутар дугмета, уколико дугме садржи ознаку

en: Use underline
sr@ijekavian: Користи подвлаку

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
sr@ijekavian: Уколико је постављено, подвлачење означава да се следећи знак користи као пречица

en: Use stock
sr@ijekavian: Користи већ припремљене

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
sr@ijekavian: Уколико је постављено, ознака се бира од већ припремљених ставки умјесто приказивања

en: Focus on click
sr@ijekavian: Фокусирање кликом

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
sr@ijekavian: Да ли дугме добија фокус када се кликне на њега мишем

en: Border relief
sr@ijekavian: Изглед ивице

en: The border relief style
sr@ijekavian: Стил изгледа ивице

en: Horizontal alignment for child
sr@ijekavian: Водоравно поравнање за садржани елемент

en: Vertical alignment for child
sr@ijekavian: Усправно поравнање за садржани елемент

en: Image widget
sr@ijekavian: Елемент за слику

en: Default Spacing
sr@ijekavian: Размак подразумјеваних

en: Default Outside Spacing
sr@ijekavian: Размак око подразумјеваних

en: Child X Displacement
sr@ijekavian: Водоравни помјерај садржаног елемента

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
sr@ijekavian: Колико да се помјери садржани елемент у правцу X осе на притисак дугмета

en: Child Y Displacement
sr@ijekavian: Усправни померај садржаног елемента

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
sr@ijekavian: Колико помјерити садржани елемент у правцу Y осе када се дугме притисне

en: Show button images
sr@ijekavian: Прикажи слике дугмета

en: The selected year
sr@ijekavian: Изабрана година

en: Month
sr@ijekavian: Мјесец

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
sr@ijekavian: Изабрани мјесец (број између 0 и 11)

en: Day
sr@ijekavian: Дан

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
sr@ijekavian: Изабрани дан (број између 1 и 31 или 0 да се одозначи тренутно изабрани дан)

en: Show Heading
sr@ijekavian: Прикажи заглавље

en: If TRUE, a heading is displayed
sr@ijekavian: Уколико је постављено, приказује се заглавље

en: Show Day Names
sr@ijekavian: Прикажи имена дана

en: If TRUE, day names are displayed
sr@ijekavian: Уколико је постављено, приказују се имена дана

en: No Month Change
sr@ijekavian: Нема измјене мјесеца

en: Show Week Numbers
sr@ijekavian: Прикажи број недјеље

en: If TRUE, week numbers are displayed
sr@ijekavian: Уколико је постављено, приказују се бројеви недјеља

en: mode
sr@ijekavian: начин рада

en: Editable mode of the CellRenderer
sr@ijekavian: Начин уноса CellRenderer-a

en: visible
sr@ijekavian: приказати

en: Display the cell
sr@ijekavian: Приказати ћелију

en: xalign
sr@ijekavian: x-поравнање

en: The x-align
sr@ijekavian: Водоравно поравнање

en: yalign
sr@ijekavian: y-поравнање

en: The y-align
sr@ijekavian: Усправно поравнање

en: xpad
sr@ijekavian: x-попуна

en: The xpad
sr@ijekavian: Водоравна попуна

en: ypad
sr@ijekavian: y-попуна

en: The ypad
sr@ijekavian: Усправна попуна

en: width
sr@ijekavian: ширина

en: The fixed width
sr@ijekavian: Утврђена ширина

en: height
sr@ijekavian: висина

en: The fixed height
sr@ijekavian: Утврђена висина

en: Is Expander
sr@ijekavian: Грана се

en: Row has children
sr@ijekavian: Ред садржи друге редове

en: Is Expanded
sr@ijekavian: Разгранат

en: Row is an expander row, and is expanded
sr@ijekavian: Ред се грана, и већ је разгранат

en: Cell background color name
sr@ijekavian: Име боје позадине ћелије

en: Cell background color as a string
sr@ijekavian: Боја позадине ћелије као низ знакова

en: Cell background color
sr@ijekavian: Боја позадине ћелије

en: Cell background color as a GdkColor
sr@ijekavian: Боја позадине ћелије као GdkColor

en: Cell background set
sr@ijekavian: Поставити боју позадине ћелије

en: Whether this tag affects the cell background color
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на боју позадине ћелије

en: Text Column
sr@ijekavian: Текстуална колона

en: A column in the data source model to get the strings from
sr@ijekavian: Колона у моделу извора података из којег се извлаче ниске

en: Pixbuf Object
sr@ijekavian: Pixbuf објекат

en: The pixbuf to render
sr@ijekavian: Pixbuf за исцртавање

en: Pixbuf Expander Open
sr@ijekavian: Pixbuf за разгранате

en: Pixbuf for open expander
sr@ijekavian: Pixbuf за приказано гранање

en: Pixbuf Expander Closed
sr@ijekavian: Pixbuf за неразгранате

en: Pixbuf for closed expander
sr@ijekavian: Pixbuf за неприказано гранање

en: Stock ID
sr@ijekavian: ID припремљене

en: The stock ID of the stock icon to render
sr@ijekavian: ID припремљене сличице која се исцртава

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
sr@ijekavian: GtkIconSize вриједност која одређује величину исцртане иконе

en: Detail
sr@ijekavian: Детаљ

en: Render detail to pass to the theme engine
sr@ijekavian: Детаљ исцртавања који се прослеђује мотору теме

en: Text
sr@ijekavian: Текст

en: Text x alignment
sr@ijekavian: Водоравно поравнање текста

en: Text y alignment
sr@ijekavian: Усправно поравнање текста

en: Inverted
sr@ijekavian: Изврнуто

en: Adjustment
sr@ijekavian: Поправка

en: The acceleration rate when you hold down a button
sr@ijekavian: Убрзање када држите дугме притиснуто

en: Digits
sr@ijekavian: Цифара

en: The number of decimal places to display
sr@ijekavian: Број децималних мјеста које желите да прикажете

note: #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
sr@ijekavian: Активан

en: Text to render
sr@ijekavian: Текст који се исцртава

en: Markup
sr@ijekavian: Означени текст

en: Marked up text to render
sr@ijekavian: Означени текст који се исцртава

en: Attributes
sr@ijekavian: Особине

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
sr@ijekavian: Списак стилских особина текста који се исцртава

en: Single Paragraph Mode
sr@ijekavian: У једном пасусу

en: Background color name
sr@ijekavian: Име боје позадине

en: Background color as a string
sr@ijekavian: Боја позадине као низ знакова

en: Background color
sr@ijekavian: Боја позадине

en: Background color as a GdkColor
sr@ijekavian: Боја позадине као GdkColor

en: Foreground color name
sr@ijekavian: Име боје исцртавања

en: Foreground color as a string
sr@ijekavian: Боја исцртавања као низ знакова

en: Foreground color
sr@ijekavian: Боја исцртавања

en: Foreground color as a GdkColor
sr@ijekavian: Боја исцртавања као GdkColor

en: Editable
sr@ijekavian: Измјењив

en: Whether the text can be modified by the user
sr@ijekavian: Да ли корисник може мијењати текст

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
sr@ijekavian: Опис писма као низ знакова, нпр. „Sans Italic 12“

en: Font description as a PangoFontDescription struct
sr@ijekavian: Опис писма као структура PangoFontDescription

en: Font family
sr@ijekavian: Породица писма

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
sr@ijekavian: Име породице писма, нпр. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
sr@ijekavian: Стил писма

en: Font variant
sr@ijekavian: Варијанта писма

en: Font weight
sr@ijekavian: Тежина писма

en: Font stretch
sr@ijekavian: Развлачење писма

en: Font points
sr@ijekavian: Писмо у тачкама

en: Font size in points
sr@ijekavian: Величина писма у штампарским тачкама (поинтима)

en: Font scale
sr@ijekavian: Размјера писма

en: Font scaling factor
sr@ijekavian: Чинилац којим се увећава или умањује величина писма

en: Rise
sr@ijekavian: Помјерај

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
sr@ijekavian: Помјерај текста изнад основне линије (испод основне линије ако је помјерај негативан)

en: Strikethrough
sr@ijekavian: Прецртано

en: Whether to strike through the text
sr@ijekavian: Да ли прецртати текст уздужном линијом

en: Underline
sr@ijekavian: Подвлачење

en: Style of underline for this text
sr@ijekavian: Начин подвлачења за овај текст

en: Language
sr@ijekavian: Језик

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
sr@ijekavian: Језик на коме је текст, као ISO код. Pango ово може користити као наговештај при исцртавању текста. Ако не разумете овај параметар, онда вам највероватније ни не треба

en: Wrap mode
sr@ijekavian: Прелом

en: Wrap width
sr@ijekavian: Ширина за прелом

note: #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, alignmentGroup)
en: Alignment
sr@ijekavian: Поравнање

en: Background set
sr@ijekavian: Постављена позадина

en: Whether this tag affects the background color
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на боју позадине

en: Foreground set
sr@ijekavian: Постављена боја

en: Whether this tag affects the foreground color
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на боју исцртавања

en: Editability set
sr@ijekavian: Постављена измјењивост

en: Whether this tag affects text editability
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на то да ли је текст измјењив

en: Font family set
sr@ijekavian: Постављена породица писма

en: Whether this tag affects the font family
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на породицу писма

en: Font style set
sr@ijekavian: Постављен стил писма

en: Whether this tag affects the font style
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на стил писма

en: Font variant set
sr@ijekavian: Постављена варијанта писма

en: Whether this tag affects the font variant
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на варијанту писма

en: Font weight set
sr@ijekavian: Постављена тежина писма

en: Whether this tag affects the font weight
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на тежину писма

en: Font stretch set
sr@ijekavian: Постављено развлачење писма

en: Whether this tag affects the font stretch
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на развлачење писма

en: Font size set
sr@ijekavian: Постављена величина писма

en: Whether this tag affects the font size
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на величину писма

en: Font scale set
sr@ijekavian: Постављена размјера писма

en: Whether this tag scales the font size by a factor
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на измјену величине писма помоћу чиниоца

en: Rise set
sr@ijekavian: Постављен помјерај

en: Whether this tag affects the rise
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на помјерај у односу на основну линију

en: Strikethrough set
sr@ijekavian: Постављено прецртавање

en: Whether this tag affects strikethrough
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на прецртавање текста

en: Underline set
sr@ijekavian: Постављено подвлачење

en: Whether this tag affects underlining
sr@ijekavian: Да ли ове поставке утичу на подвлачење текста

en: Language set
sr@ijekavian: Постављен језик

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
sr@ijekavian: Да ли ова поставка утиче на језик у ком се текст исцртава

en: Toggle state
sr@ijekavian: Стање жабице

en: The toggle state of the button
sr@ijekavian: Стање жабице

en: Inconsistent state
sr@ijekavian: Недоследно стање

en: The inconsistent state of the button
sr@ijekavian: Недоследно стање дугмића

en: Activatable
sr@ijekavian: Могуће активирати

en: The toggle button can be activated
sr@ijekavian: Жабицу је могуће активирати

en: Radio state
sr@ijekavian: Стање једноизборника

en: Draw the toggle button as a radio button
sr@ijekavian: Исцртај жабицу као једноизборник

en: Size of check or radio indicator
sr@ijekavian: Величина показатеља означавања или једноизборника

en: Indicator Size
sr@ijekavian: Величина показатеља

en: Indicator Spacing
sr@ijekavian: Размаци показатеља

en: Spacing around check or radio indicator
sr@ijekavian: Размаци око показатеља означавања или једноизборника

en: Whether the menu item is checked
sr@ijekavian: Да ли је ставка менија означена

en: Inconsistent
sr@ijekavian: Недосљедно

en: Whether to display an "inconsistent" state
sr@ijekavian: Да ли приказати „недосљедно“ стање

en: Draw as radio menu item
sr@ijekavian: Исцртај као радио дугме

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
sr@ijekavian: Да ли ставка менија изгледа на искључиву ставку

en: Use alpha
sr@ijekavian: Користи провидност

en: The title of the color selection dialog
sr@ijekavian: Наслов прозорчета за избор боје

en: Current Color
sr@ijekavian: Текућа боја

en: The selected color
sr@ijekavian: Изабрана боја

en: Current Alpha
sr@ijekavian: Тренутна провидност

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sr@ijekavian: Тренутна вриједност провидности (0 — потпуно провидно, 65535 — потпуно непровидно)

en: Has Opacity Control
sr@ijekavian: Садржи управљање провидношћу

en: Whether the color selector should allow setting opacity
sr@ijekavian: Да ли изборник боје дозвољава постављање провидности

en: Has palette
sr@ijekavian: Садржи палету

en: Whether a palette should be used
sr@ijekavian: Да ли треба користити палету

en: The current color
sr@ijekavian: Тренутна боја

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sr@ijekavian: Тренутна вриједност провидности (0 — потпуно провидно, 65535 — потпуно непровидно)

en: Custom palette
sr@ijekavian: Подешена палета

en: Palette to use in the color selector
sr@ijekavian: Која се палета користи у изборнику боје

en: ComboBox model
sr@ijekavian: Модел падајуће листе

en: The model for the combo box
sr@ijekavian: Модел за падајућу листу

en: Row span column
sr@ijekavian: Ред обухвата колону

en: TreeModel column containing the row span values
sr@ijekavian: Модел колоне стабла који садржи вриједности обухватања редова

en: Column span column
sr@ijekavian: Колона обухвата колону

en: TreeModel column containing the column span values
sr@ijekavian: Модел колоне стабла који садржи вриједности обухватања колона

en: Active item
sr@ijekavian: Активна ставка

en: The item which is currently active
sr@ijekavian: Ставка која је тренутно активна

en: Add tearoffs to menus
sr@ijekavian: Додај отцјепљивање у меније

en: Has Frame
sr@ijekavian: Садржи оквир

en: Tearoff Title
sr@ijekavian: Наслов отцјепљеног

en: Appears as list
sr@ijekavian: Изгледа као списак

en: Shadow type
sr@ijekavian: Врста сјенке

en: Resize mode
sr@ijekavian: Промјена величине

en: Specify how resize events are handled
sr@ijekavian: Начин на који се обрађује промјена величине

en: Border width
sr@ijekavian: Ширина ивице

en: The width of the empty border outside the containers children
sr@ijekavian: Ширина празне ивице око елемената у садржаоцу

en: Child
sr@ijekavian: Садржани елемент

en: Can be used to add a new child to the container
sr@ijekavian: Може се користити за додавање нових елемената у садржаоц

en: Content area border
sr@ijekavian: Ивица површине садржаја

en: Width of border around the main dialog area
sr@ijekavian: Ширина ивице око главне површине прозорчета

en: Button spacing
sr@ijekavian: Размак дугмића

en: Spacing between buttons
sr@ijekavian: Размаци између дугмића

en: Action area border
sr@ijekavian: Ивица површине за дјеловање

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
sr@ijekavian: Ширина ивице око простора за дугмиће у дну прозорчета

en: Cursor Position
sr@ijekavian: Положај курзора

en: The current position of the insertion cursor in chars
sr@ijekavian: Тренутни положај курзора за унос као број знакова

en: Selection Bound
sr@ijekavian: Граница избора

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
sr@ijekavian: Положај супротног краја избора у односу на курзор као број знакова

en: Whether the entry contents can be edited
sr@ijekavian: Дозвољена измјена садржаја поља

en: Maximum length
sr@ijekavian: Највећа дужина

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
sr@ijekavian: Највише дозвољених знакова за ово поље. Нула уколико нема ограничења

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
sr@ijekavian: Уколико није постављено, приказује се „невидљиви знак“ умјесто правог текста (унос лозинке)

en: FALSE removes outside bevel from entry
sr@ijekavian: Уколико није постављено, не приказује се спољашњи оквир

en: Invisible character
sr@ijekavian: Невидљиви знак

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
sr@ijekavian: Знак који се користи када се сакрива садржај поља (за унос лозинке)

en: Activates default
sr@ijekavian: Покреће подразумјевани

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
sr@ijekavian: Да ли се покреће подразумјевана акција (нпр. подразумјевано дугме у прозорчету) када се притисне Ентер

en: Width in chars
sr@ijekavian: Ширина у знаковима

en: Number of characters to leave space for in the entry
sr@ijekavian: За колико знакова има мјеста у пољу

en: Scroll offset
sr@ijekavian: Помјерај

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
sr@ijekavian: Број тачака поља која су избачена са екрана улијево

en: The contents of the entry
sr@ijekavian: Садржај поља

en: X align
sr@ijekavian: X поравнање

en: Overwrite mode
sr@ijekavian: Начин преписивања

en: Select on focus
sr@ijekavian: Изабери кад је у жижи

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
sr@ijekavian: Да ли изабрати садржај када поље пријеђе у жижу

en: Completion Model
sr@ijekavian: Модел допуњавања

en: The model to find matches in
sr@ijekavian: Модел по којем се траже поклапања

en: Minimum Key Length
sr@ijekavian: Најмања дужина кључа

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
sr@ijekavian: Најмања дужина кључа за претрагу ради налажења поклапања

en: Visible Window
sr@ijekavian: Видљив прозор

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
sr@ijekavian: Да ли се види поље са догађајима, насупрот невидљивом и коришћеном само за реаговање на догађаје.

en: Above child
sr@ijekavian: Изнад садржаног

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
sr@ijekavian: Да ли је прозор за праћење догађаја изнад прозора садржаног елемента умјесто испод.

en: Expanded
sr@ijekavian: Раширено

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
sr@ijekavian: Да ли је отворен разграник ради приказа садржаних елемената

en: Text of the expander's label
sr@ijekavian: Текст ознаке разграника

en: Use markup
sr@ijekavian: Користи ознаке

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
sr@ijekavian: Текст ознаке садржи XML ознаке. Видјети pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
sr@ijekavian: Размак који се ставља између ознаке и садржаног елемента

en: Label widget
sr@ijekavian: Елемент ознаке

en: A widget to display in place of the usual expander label
sr@ijekavian: Елемент који се приказује намјесто уобичајене ознаке разграника

en: Expander Size
sr@ijekavian: Величина разграника

en: Size of the expander arrow
sr@ijekavian: Величина стрелице за гранање

en: Spacing around expander arrow
sr@ijekavian: Размаци око стрелица за гранање

en: Action
sr@ijekavian: Акција

en: The type of operation that the file selector is performing
sr@ijekavian: Врста операције коју обавља избирач датотека

en: The current filter for selecting which files are displayed
sr@ijekavian: Текући филтер којим се одређује које датотеке да приказује

en: Local Only
sr@ijekavian: Само локални

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
sr@ijekavian: Да ли се избор датотека ограничава на локалне file: адресе

en: Preview widget
sr@ijekavian: Елемент за преглед

en: Application supplied widget for custom previews.
sr@ijekavian: Елемент који обезбјеђује програм за посебне прегледе.

en: Preview Widget Active
sr@ijekavian: Елемент за преглед је активан

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
sr@ijekavian: Да ли се приказује елемент програма за посебне прегледе.

en: Use Preview Label
sr@ijekavian: Користи ознаку за преглед

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
sr@ijekavian: Да ли да прикажем испоручену ознаку уз име прегледане датотеке.

en: Extra widget
sr@ijekavian: Допунски елемент

en: Application supplied widget for extra options.
sr@ijekavian: Елемент који обезбјеђује програм за допунске опције.

en: Select Multiple
sr@ijekavian: Вишеструки избор

en: Whether to allow multiple files to be selected
sr@ijekavian: Да ли је дозвољен избор више датотека

en: Show Hidden
sr@ijekavian: Прикажи сакривене

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
sr@ijekavian: Да ли се приказују сакривене датотеке и директоријуми

en: X position of child widget
sr@ijekavian: Водоравни положај садржаног елемента

en: Y position of child widget
sr@ijekavian: Усправни положај садржаног елемента

en: The title of the font selection dialog
sr@ijekavian: Наслов прозорчета за избор писма

en: Font name
sr@ijekavian: Име писма

en: The name of the selected font
sr@ijekavian: Име изабраног писма

en: Use font in label
sr@ijekavian: Користи писмо у ознаци

en: Whether the label is drawn in the selected font
sr@ijekavian: Да ли се ознака исцртава помоћу изабраног писма

en: Use size in label
sr@ijekavian: Користи величину у ознаци

en: Whether the label is drawn with the selected font size
sr@ijekavian: Да ли се ознака исцртава помоћу изабране величине писма

en: Show style
sr@ijekavian: Прикажи стил

en: Whether the selected font style is shown in the label
sr@ijekavian: Да ли се приказује изабрани стил писма у ознаци

en: Show size
sr@ijekavian: Прикажи величину

en: Whether selected font size is shown in the label
sr@ijekavian: Да ли се приказује изабрана величина писма у ознаци

en: Preview text
sr@ijekavian: Текст за преглед

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
sr@ijekavian: Текст који се приказује ради испробавања изабраног писма

en: Text of the frame's label
sr@ijekavian: Текст ознаке оквира

en: Label xalign
sr@ijekavian: Водоравно поравнање ознаке

en: The horizontal alignment of the label
sr@ijekavian: Водоравно поравнање ознаке

en: Label yalign
sr@ijekavian: Усправно поравнање ознаке

en: The vertical alignment of the label
sr@ijekavian: Усправно поравнање ознаке

en: Frame shadow
sr@ijekavian: Сјенка оквира

en: Appearance of the frame border
sr@ijekavian: Изглед ивице оквира

en: A widget to display in place of the usual frame label
sr@ijekavian: Елемент који се приказује намјесто уобичајене ознаке оквира

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
sr@ijekavian: Изглед сјенке која уоквирује садржалац

en: Handle position
sr@ijekavian: Положај ручке

en: Position of the handle relative to the child widget
sr@ijekavian: Положај ручке у односу на садржани елемент

en: Snap edge
sr@ijekavian: Привуци ивици

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
sr@ijekavian: Страна кућице са ручком која се поравнава тачком пријањања

en: Snap edge set
sr@ijekavian: Постављено привлачење ивици

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
sr@ijekavian: Да ли се користи вриједност из особине snap_edge (привуци ивици) или вриједност изведена из handle_position (позиције ручке)

en: Reorderable
sr@ijekavian: Редослед промјенљив

en: View is reorderable
sr@ijekavian: Дозвољена је измјена редоследа

en: A GdkPixbuf to display
sr@ijekavian: GdkPixbuf за приказ

en: Filename
sr@ijekavian: Име датотеке

en: Filename to load and display
sr@ijekavian: Име датотеке за учитавање и приказ

en: Stock ID for a stock image to display
sr@ijekavian: ID припремљене слике за приказ

en: Icon set
sr@ijekavian: Скуп икона

en: Icon set to display
sr@ijekavian: Скуп икона за приказ

en: Icon size
sr@ijekavian: Величина икона

note: #-#-#-#-#  0 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, animationLabel)
en: Animation
sr@ijekavian: Анимација

en: GdkPixbufAnimation to display
sr@ijekavian: GdkPixbufAnimation за приказ

en: Storage type
sr@ijekavian: Врста смјештаја

en: The representation being used for image data
sr@ijekavian: Начин записа који се користи за податке за слику

en: Child widget to appear next to the menu text
sr@ijekavian: Садржани елемент који се појављује поред текста за мени

en: Show menu images
sr@ijekavian: Прикажи слике у менију

en: Whether images should be shown in menus
sr@ijekavian: Да ли се приказују слике у менију

en: Message Type
sr@ijekavian: Врста обавјештења

en: The type of message
sr@ijekavian: Врста обавјештења

en: The screen where this window will be displayed
sr@ijekavian: Екран на којем ће се приказати овај прозор

en: The text of the label
sr@ijekavian: Текст ознаке

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
sr@ijekavian: Списак стилских особина које се примјењују на текст ознаке

en: Justification
sr@ijekavian: Слагање редова

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
sr@ijekavian: Поравнање линија текста ознаке у међусобном односу. Ово не утиче на поравнање ознаке у њој додјељеном простору. Видјети GtkMisc::xalign за то

en: Pattern
sr@ijekavian: Образац

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
sr@ijekavian: Низ знакова гдје подвлаке „_“ означавају знакове које треба подвући у тексту

en: Line wrap
sr@ijekavian: Дјељење линије

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
sr@ijekavian: Уколико је постављено, линије се дијеле уколико текст постане преширок

en: Selectable
sr@ijekavian: Избирљив

en: Whether the label text can be selected with the mouse
sr@ijekavian: Да ли се текст ознаке може изабрати мишем

en: Mnemonic key
sr@ijekavian: Тастер пречице

en: The mnemonic accelerator key for this label
sr@ijekavian: Тастер пречица за ову ознаку

en: Mnemonic widget
sr@ijekavian: Елемент пречице

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
sr@ijekavian: Елемент који се активира када се притисне тастер пречице ове ознаке

en: Horizontal adjustment
sr@ijekavian: Водоравна поправка

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
sr@ijekavian: GtkAdjustment за водоравни положај

en: Vertical adjustment
sr@ijekavian: Усправна поправка

en: The GtkAdjustment for the vertical position
sr@ijekavian: GtkAdjustment за усправни положај

en: The width of the layout
sr@ijekavian: Ширина приказа

en: The height of the layout
sr@ijekavian: Висина приказа

en: Style of bevel around the menubar
sr@ijekavian: Стил удубљења око линије менија

en: Internal padding
sr@ijekavian: Унутрашња попуна

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
sr@ijekavian: Количина ивичног размака између сјенке менија и ставки менија

en: Delay before drop down menus appear
sr@ijekavian: Вријеме прије појаве падајућих менија

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
sr@ijekavian: Вријеме прије појаве подменија са линије менија

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
sr@ijekavian: Наслов који може приказати управник прозора када се овај мени отцјепи

en: Vertical Padding
sr@ijekavian: Усправна попуна

en: Extra space at the top and bottom of the menu
sr@ijekavian: Количина размака који се додаје на врху и на дну менија

en: Vertical Offset
sr@ijekavian: Усправни помјерај

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
sr@ijekavian: Када је мени заправо подмени, помјери га усправно за овај број тачака

en: Horizontal Offset
sr@ijekavian: Водоравни помјерај

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
sr@ijekavian: Када је мени заправо подмени, помјери га водоравно за овај број тачака

en: Left Attach
sr@ijekavian: Лијево припајање

en: The column number to attach the left side of the child to
sr@ijekavian: Број колоне за коју се качи лијева страна садржаног елемента

en: Right Attach
sr@ijekavian: Десно припајање

en: The column number to attach the right side of the child to
sr@ijekavian: Број колоне за коју се качи десна страна садржаног елемента

en: Top Attach
sr@ijekavian: Горње припајање

en: The row number to attach the top of the child to
sr@ijekavian: Број реда за који се качи горња страна садржаног елемента

en: Bottom Attach
sr@ijekavian: Доње припајање

en: The row number to attach the bottom of the child to
sr@ijekavian: Број реда за који се качи доња страна садржаног елемента

en: Can change accelerators
sr@ijekavian: Дозвољена измјена пречица

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
sr@ijekavian: Да ли је дозвољена измјена пречица притиском на тастере над ставком менија

en: Delay before submenus appear
sr@ijekavian: Вријеме прије појаве подменија

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
sr@ijekavian: Најмање вријеме које се показивач миша мора задржати преко ставке менија да би се појавио подмени

en: Delay before hiding a submenu
sr@ijekavian: Вријеме прије скривања подменија

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
sr@ijekavian: Време прије скривања подменија када се показивач креће према подменију

en: Menu
sr@ijekavian: Мени

en: Image/label border
sr@ijekavian: Ивица слике/ознаке

en: Width of border around the label and image in the message dialog
sr@ijekavian: Ширина ивице око ознаке и слике у обавјештајном прозорчету

en: Message Buttons
sr@ijekavian: Дугмићи обавјештења

en: The buttons shown in the message dialog
sr@ijekavian: Дугмићи који се приказују у прозорчету са поруком

en: Image
sr@ijekavian: Слика

en: Y align
sr@ijekavian: Y поравнање

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
sr@ijekavian: Усправно поравнање, од 0 (врх) до 1 (дно)

en: X pad
sr@ijekavian: X попуна

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
sr@ijekavian: Количина размака који се додаје лијево и десно од елемента, у тачкама

en: Y pad
sr@ijekavian: Y попуна

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
sr@ijekavian: Количина размака који се додаје на врху и на дну елемента, у тачкама

en: Page
sr@ijekavian: Лист

en: The index of the current page
sr@ijekavian: Број текућег листа

en: Tab Position
sr@ijekavian: Положај језичака

en: Which side of the notebook holds the tabs
sr@ijekavian: На којој страни се налазе језичци

en: Show Tabs
sr@ijekavian: Прикажи језичке

en: Show Border
sr@ijekavian: Прикажи ивицу

en: Scrollable
sr@ijekavian: Много језичака

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
sr@ijekavian: Уколико је постављено, додају се стрелице када има превише језичака да би стали на предвиђен простор

en: Enable Popup
sr@ijekavian: Омогући мени

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
sr@ijekavian: Уколико је постављено, притисак на десни тастер миша отвара мени који се може користити за пребацивање на лист

en: Tab label
sr@ijekavian: Ознака језичка

en: Menu label
sr@ijekavian: Ознака менија

en: Tab expand
sr@ijekavian: Разоткриј језичак

en: Tab fill
sr@ijekavian: Попуњавање језичака

en: Tab pack type
sr@ijekavian: Врста језичака

en: Secondary backward stepper
sr@ijekavian: Друга корачница уназад

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
sr@ijekavian: Прикажи другу стрелицу за назад на другом крају зоне са језичцима

en: Secondary forward stepper
sr@ijekavian: Друга корачница унапред

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
sr@ijekavian: Прикажи другу стрелицу за напред на другом крају зоне са језичцима

en: Backward stepper
sr@ijekavian: Корачница уназад

en: Display the standard backward arrow button
sr@ijekavian: Прикажи обично дугме са стрелицом уназад

en: Forward stepper
sr@ijekavian: Корачница унапред

en: Display the standard forward arrow button
sr@ijekavian: Прикажи обично дугме са стрелицом унапријед

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
sr@ijekavian: Положај раздвојника плоча у тачкама (0 означава скроз на лијевој страни или на врху)

en: Position Set
sr@ijekavian: Положај постављен

en: TRUE if the Position property should be used
sr@ijekavian: Укључено уколико треба користити особину за положај

en: Handle Size
sr@ijekavian: Величина ручке

en: Width of handle
sr@ijekavian: Ширина ручке

en: Minimal Position
sr@ijekavian: Најмањи положај

en: Smallest possible value for the "position" property
sr@ijekavian: Најмања могућа вриједност за особину „position“

en: Maximal Position
sr@ijekavian: Највећи положај

en: Largest possible value for the "position" property
sr@ijekavian: Највећа могућа вриједност за особину „position“

en: Resize
sr@ijekavian: Промјени величину

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
sr@ijekavian: Уколико је постављено, садржани елемент се шири и скупља заједно са оквирним елементом

en: Shrink
sr@ijekavian: Скупљање

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
sr@ijekavian: Уколико је постављено, садржани елемент може бити мањи него што је потребно

en: Fraction
sr@ijekavian: Дио

en: The fraction of total work that has been completed
sr@ijekavian: Дио који је завршен од укупног посла

en: Pulse Step
sr@ijekavian: Корак увећања

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
sr@ijekavian: Колико од укупног напретка унаприједити помјерајући блок при скоковитом прираштају

en: Text to be displayed in the progress bar
sr@ijekavian: Текст који се приказује у елементу напретка

en: Show text
sr@ijekavian: Прикажи текст

en: The value
sr@ijekavian: Вриједност

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
sr@ijekavian: Вриједност коју враћа gtk_radio_action_get_current_value() када је ова акција текућа акција своје групе.

en: Update policy
sr@ijekavian: Политика освјежавања

en: How the range should be updated on the screen
sr@ijekavian: Како се опсег освјежава на екрану

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
sr@ijekavian: GtkAdjustment који садржи текућу вриједност овог опсега

en: Invert direction slider moves to increase range value
sr@ijekavian: Изврни смјер кретања клизача за повећање вриједности опсега

en: Slider Width
sr@ijekavian: Ширина клизача

en: Width of scrollbar or scale thumb
sr@ijekavian: Ширина клизача или размјерника

en: Trough Border
sr@ijekavian: Ивица увале

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
sr@ijekavian: Размак између клизача/корачнице и спољног удубљења

en: Stepper Size
sr@ijekavian: Величина корачнице

en: Length of step buttons at ends
sr@ijekavian: Дужина корачница на крајевима

en: Stepper Spacing
sr@ijekavian: Размак корачница

en: Spacing between step buttons and thumb
sr@ijekavian: Размак између корачница и клизача

en: Arrow X Displacement
sr@ijekavian: Водоравни помјерај стрелице

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
sr@ijekavian: Колико помјерити стрелицу у правцу X осе када се дугме притисне

en: Arrow Y Displacement
sr@ijekavian: Усправни помјерај стрелице

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
sr@ijekavian: Колико помјерити стрелицу у правцу Y осе када се дугме притисне

en: Lower
sr@ijekavian: Доња

en: Lower limit of ruler
sr@ijekavian: Доња граница лењира

en: Upper
sr@ijekavian: Горња

en: Upper limit of ruler
sr@ijekavian: Горња граница лењира

en: Position of mark on the ruler
sr@ijekavian: Мјесто ознаке на лењиру

en: Max Size
sr@ijekavian: Највећа величина

en: Maximum size of the ruler
sr@ijekavian: Највећа дозвољена величина лењира

en: Icons
sr@ijekavian: Иконице

en: The number of decimal places that are displayed in the value
sr@ijekavian: Број децималних мјеста која ће бити приказана за вриједност

en: Draw Value
sr@ijekavian: Прикажи вриједност

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
sr@ijekavian: Да ли се текућа вриједност приказује као текст уз клизач

en: Value Position
sr@ijekavian: Мјесто за вриједност

en: The position in which the current value is displayed
sr@ijekavian: Мјесто на којем се приказује текућа вриједност

en: Slider Length
sr@ijekavian: Дужина клизача

en: Length of scale's slider
sr@ijekavian: Дужина клизача за размјерник

en: Value spacing
sr@ijekavian: Размак вриједности

en: Space between value text and the slider/trough area
sr@ijekavian: Размак између текста са вриједношћу и површине клизача

en: Minimum Slider Length
sr@ijekavian: Најмања дужина клизача

en: Minimum length of scrollbar slider
sr@ijekavian: Најмања дозвољена дужина клизача

en: Fixed slider size
sr@ijekavian: Утврђена величина клизача

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
sr@ijekavian: Не дозвољава промјену величине клизача, већ је утврђује на најмању дозвољену дужину

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
sr@ijekavian: Прикажи другу стрелицу уназад на супротној страни клизача

en: Horizontal Adjustment
sr@ijekavian: Водоравна поправка

en: Vertical Adjustment
sr@ijekavian: Усправна поправка

en: Horizontal Scrollbar Policy
sr@ijekavian: Приказивање стрелица за водоравно помјерање

en: When the horizontal scrollbar is displayed
sr@ijekavian: Када се приказују стрелице за водоравно помјерање садржаја

en: Vertical Scrollbar Policy
sr@ijekavian: Приказивање стрелица за усправно помјерање

en: When the vertical scrollbar is displayed
sr@ijekavian: Када се приказују стрелице за усправно помјерање садржаја

en: Window Placement
sr@ijekavian: Постављање прозора

en: Shadow Type
sr@ijekavian: Врста сјенке

en: Style of bevel around the contents
sr@ijekavian: Стил удубљења око садржаја

en: Scrollbar spacing
sr@ijekavian: Размак између стрелица

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
sr@ijekavian: Број тачака између стрелица за помјерање садржаја и самог садржаја

en: Draw
sr@ijekavian: Цртај

en: Whether the separator is drawn, or just blank
sr@ijekavian: Да ли се раздвајачи исцртавају, или су празнине

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
sr@ijekavian: Најдужи дозвољени размак између два клика како би се они сматрали једним двокликом (у милисекундама)

en: Double Click Distance
sr@ijekavian: Размак двоклика

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
sr@ijekavian: Највећи дозвољени размак између два клика како би се они сматрали једним двокликом (у тачкама)

en: Split Cursor
sr@ijekavian: Раздвојени курсор

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
sr@ijekavian: Да ли треба приказати два курсора за мјешани текст са лијева на десно и са десна на лијево

en: Theme Name
sr@ijekavian: Име теме

en: Name of theme RC file to load
sr@ijekavian: Име RC датотеке теме за учитавање

en: Icon Theme Name
sr@ijekavian: Име теме икона

en: Name of icon theme to use
sr@ijekavian: Име теме икона која ће се користити

en: Key Theme Name
sr@ijekavian: Име теме тастера

en: Name of key theme RC file to load
sr@ijekavian: Име RC датотеке теме тастера за учитавање

en: Menu bar accelerator
sr@ijekavian: Пречица за линију менија

en: Keybinding to activate the menu bar
sr@ijekavian: Избор тастера за приступ линији менија

en: Drag threshold
sr@ijekavian: Праг превлачења

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
sr@ijekavian: Колико се тачака смије курсор помјерити прије повлачења

en: Font Name
sr@ijekavian: Име писма

en: Name of default font to use
sr@ijekavian: Име уобичајеног писма које ће се користити

en: Icon Sizes
sr@ijekavian: Величине икона

en: Xft Antialias
sr@ijekavian: Xft омекшавање

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
sr@ijekavian: Да ли да омекшава Xft фонтове; 0=не, 1=да, -1=подразумјевано

en: Xft Hinting
sr@ijekavian: Xft хинтови

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
sr@ijekavian: Да ли да користи хинтове за Xft фонтове; 0=не, 1=да, -1=подразумјевано

en: Xft Hint Style
sr@ijekavian: Стил Xft хинтова

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
sr@ijekavian: Врста омекшавања испод тачке; „none“, „rgb“, „bgr“, „vrgb“, „vbgr“

en: Xft DPI
sr@ijekavian: Xft ТПИ

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
sr@ijekavian: Резолуција за Xft, у 1024 * тачака/инчу. -1 за подразумјевану вриједност

en: Default file chooser backend
sr@ijekavian: Подразумјевана подршка за избор датотека

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
sr@ijekavian: Име подршке коју подразумјевано користи GtkFileChooser

en: Toolbar style
sr@ijekavian: Начин приказа линије са алаткама

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
sr@ijekavian: Да ли уобичајене линије са алаткама имају само текст, текст и иконе, само иконе, итд.

en: Mode
sr@ijekavian: Начин рада

en: Climb Rate
sr@ijekavian: Брзина повећања

en: Snap to Ticks
sr@ijekavian: Заустави се на цртицама

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
sr@ijekavian: Да ли се погрешне вриједности самостално мијењају у најближи корак вртећег дугмета

en: Numeric
sr@ijekavian: Бројевни

en: Whether non-numeric characters should be ignored
sr@ijekavian: Да ли се занемарују небројевни знакови

en: Wrap
sr@ijekavian: У круг

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
sr@ijekavian: Да ли се вртеће дугме врти у круг по достизању граница

en: Update Policy
sr@ijekavian: Начин освјежавања

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
sr@ijekavian: Да ли се вртеће дугме увек освјежава, или само када је вриједност дозвољена

en: Reads the current value, or sets a new value
sr@ijekavian: Читање тренутне вриједности, или постављање нове

en: Style of bevel around the spin button
sr@ijekavian: Стил удубљења око вртећег дугмета

en: Has Resize Grip
sr@ijekavian: Хватаљка за промјену величине

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
sr@ijekavian: Да ли се у линији стања налази и хватаљка за промјену величине

en: Style of bevel around the statusbar text
sr@ijekavian: Начин приказа удубљења око текста на линији стања

en: Rows
sr@ijekavian: Редова

en: The number of rows in the table
sr@ijekavian: Број редова у табели

en: The number of columns in the table
sr@ijekavian: Број колона у табели

en: Row spacing
sr@ijekavian: Размак редова

en: The amount of space between two consecutive rows
sr@ijekavian: Размак између два сусједна реда

en: Column spacing
sr@ijekavian: Размак колона

en: The amount of space between two consecutive columns
sr@ijekavian: Размак између двије сусједне колоне

en: Left attachment
sr@ijekavian: Лијево припајање

en: Right attachment
sr@ijekavian: Десно припајање

en: The column number to attach the right side of a child widget to
sr@ijekavian: Број колоне за коју се качи десна страна садржаног елемента

en: Top attachment
sr@ijekavian: Горње припајање

en: The row number to attach the top of a child widget to
sr@ijekavian: Број реда за који се качи горња страна садржаног елемента

en: Bottom attachment
sr@ijekavian: Доње припајање

en: Horizontal options
sr@ijekavian: Водоравне поставке

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
sr@ijekavian: Поставке које наводе водоравно понашање садржаног елемента

en: Vertical options
sr@ijekavian: Усправне поставке

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
sr@ijekavian: Поставке које наводе усправно понашање садржаног елемента

en: Horizontal padding
sr@ijekavian: Водоравна попуна

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
sr@ijekavian: Додатни размак између садржаног елемента и његовог лијевог и десног сусједа, у тачкама

en: Vertical padding
sr@ijekavian: Усправна попуна

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
sr@ijekavian: Додатни размак између садржаног елемента и његовог горњег и доњег сусједа, у тачкама

en: Tag Table
sr@ijekavian: Табела ознака

en: Text Tag Table
sr@ijekavian: Табела текст ознака

en: Tag name
sr@ijekavian: Име ознаке

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
sr@ijekavian: Име коришћено за текстуалне ознаке. NULL за неименоване ознаке

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
sr@ijekavian: Боја позадине као (можда и недодјељен) GdkColor

en: Background full height
sr@ijekavian: Пуна висина позадине

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
sr@ijekavian: Да ли се бојом позадине испуњава читава висина линије или само висина означених знакова

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
sr@ijekavian: Боја исцртавања као (можда и недодјељен) GdkColor

en: Text direction
sr@ijekavian: Смјер текста

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
sr@ijekavian: Смјер текста, нпр. са десна на лијево или са лијева на десно

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
sr@ijekavian: Стил писма као PangoStyle, нпр. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
sr@ijekavian: Варијанта писма као PangoVariant, нпр. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
sr@ijekavian: Тежина писма као цијели број, видјети вриједности за PangoWeight; нпр. PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
sr@ijekavian: Развлачење писма као PangoStretch, нпр. PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font size in Pango units
sr@ijekavian: Величина писма у Pango јединицама

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
sr@ijekavian: Величина писма као чиниоц размјере у односу на уобичајену величину писма. Ово се исправно прилагођава измјени теме и слично, па се препоручује. Pango успоставља неке размјере као што је PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Left, right, or center justification
sr@ijekavian: Лијево, десно или средишње поравнање

en: Left margin
sr@ijekavian: Лијева маргина

en: Width of the left margin in pixels
sr@ijekavian: Ширина лијеве маргине у тачкама

en: Right margin
sr@ijekavian: Десна маргина

en: Width of the right margin in pixels
sr@ijekavian: Ширина десне маргине у тачкама

en: Indent
sr@ijekavian: Увлачење

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
sr@ijekavian: Колико тачака треба користити за увлачење пасуса

en: Pixels above lines
sr@ijekavian: Тачака изнад линија

en: Pixels of blank space above paragraphs
sr@ijekavian: Број тачака празног простора изнад пасуса

en: Pixels below lines
sr@ijekavian: Тачака испод линија

en: Pixels of blank space below paragraphs
sr@ijekavian: Број тачака празног простора испод пасуса

en: Pixels inside wrap
sr@ijekavian: Тачака унутар пасуса

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
sr@ijekavian: Број тачака празног простора између преломљених редова у пасусу

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
sr@ijekavian: Да ли се прелом не врши никад, између рјечи, или између знакова

en: Custom tabs for this text
sr@ijekavian: Постави табулаторе за овај текст

en: Invisible
sr@ijekavian: Невидљив

en: Background full height set
sr@ijekavian: Постављена пуна висина позадине

en: Whether this tag affects background height
sr@ijekavian: Да ли ова поставка утиче на висину позадине

en: Justification set
sr@ijekavian: Постављено слагање редова

en: Whether this tag affects paragraph justification
sr@ijekavian: Да ли ова поставка утиче на слагање редова

en: Left margin set
sr@ijekavian: Постављена лијева маргина

en: Whether this tag affects the left margin
sr@ijekavian: Да ли ова поставка утиче на лијеву маргину

en: Indent set
sr@ijekavian: Постављено увлачење

en: Whether this tag affects indentation
sr@ijekavian: Да ли ова поставка утиче на увлачење пасуса

en: Pixels above lines set
sr@ijekavian: Постављен број тачака изнад линија

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
sr@ijekavian: Да ли ова поставка утиче на број тачака изнад линија

en: Pixels below lines set
sr@ijekavian: Постављен број тачака испод линија

en: Pixels inside wrap set
sr@ijekavian: Постављен број тачака између линија у пасусу

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
sr@ijekavian: Да ли ова поставка утиче на број тачака између линија унутар пасуса

en: Right margin set
sr@ijekavian: Постављена десна маргина

en: Whether this tag affects the right margin
sr@ijekavian: Да ли ова поставка утиче на десну маргину

en: Wrap mode set
sr@ijekavian: Постављен прелом

en: Whether this tag affects line wrap mode
sr@ijekavian: Да ли ова поставка утиче на прелом линија

en: Tabs set
sr@ijekavian: Постављени табулатори

en: Whether this tag affects tabs
sr@ijekavian: Да ли ова поставка утиче на табулаторе

en: Invisible set
sr@ijekavian: Постављен невидљиви текст

en: Whether this tag affects text visibility
sr@ijekavian: Да ли ова поставка утиче на видљивост текста

en: Pixels Above Lines
sr@ijekavian: Тачака изнад линија

en: Pixels Below Lines
sr@ijekavian: Тачака испод линија

en: Pixels Inside Wrap
sr@ijekavian: Тачака између линија

en: Wrap Mode
sr@ijekavian: Начин прелома

en: Left Margin
sr@ijekavian: Лијева маргина

en: Right Margin
sr@ijekavian: Десна маргина

en: Cursor Visible
sr@ijekavian: Курсор се види

en: If the insertion cursor is shown
sr@ijekavian: Да ли се приказује курсор за унос

en: Buffer
sr@ijekavian: Бафер

en: The buffer which is displayed
sr@ijekavian: Бафер који се приказује

en: Whether entered text overwrites existing contents
sr@ijekavian: Да ли унијети текст иде преко постојећег садржаја

en: Accepts tab
sr@ijekavian: Прихвати табулатор

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
sr@ijekavian: Да ли ће Tab тастер унијети знак за табулацију

en: Error underline color
sr@ijekavian: Боја подвлачења грешака

en: Color with which to draw error-indication underlines
sr@ijekavian: Боја којом се исцртавају подвлаке за истицање грешака

en: Create the same proxies as a radio action
sr@ijekavian: Направи исте посреднике као и радио-акција

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
sr@ijekavian: Да ли посредници за ову акцију изгледају као посредници за радио-акције

en: If the toggle button is in an "in between" state
sr@ijekavian: Да ли је жабица у стању „између“

en: Draw Indicator
sr@ijekavian: Приказ показатеља

en: If the toggle part of the button is displayed
sr@ijekavian: Да ли се приказује показатељ жабице

en: How to draw the toolbar
sr@ijekavian: Како исцртати линију са алаткама

en: Show Arrow
sr@ijekavian: Прикажи стрелицу

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
sr@ijekavian: Да ли треба да прикаже стрелицу уколико не стане линија са алаткама

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
sr@ijekavian: Да ли ставка треба да добије додатни простор када расте линија са алаткама

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
sr@ijekavian: Да ли ставка треба да буде исте величине као и остале једнообразне ставке

en: Spacer size
sr@ijekavian: Величина размака

en: Size of spacers
sr@ijekavian: Величина размака

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
sr@ijekavian: Количина ивичног размака између сјенке линије са алатима и дугмића

en: Space style
sr@ijekavian: Стил размака

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
sr@ijekavian: Да ли су размаци усправне линије или само празнине

en: Button relief
sr@ijekavian: Ивица дугмића

en: Type of bevel around toolbar buttons
sr@ijekavian: Врста удубљења око дугмића на линији са алаткама

en: Style of bevel around the toolbar
sr@ijekavian: Врста удубљења око линије са алаткама

en: Text to show in the item.
sr@ijekavian: Текст који се приказује у ставци.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
sr@ijekavian: Уколико је постављено, подвлачење означава да се следећи знак користи као пречица у приказаном менију

en: Widget to use as the item label
sr@ijekavian: Елемент који се користи као ознака ставке

en: Stock Id
sr@ijekavian: ID испоручене

en: The stock icon displayed on the item
sr@ijekavian: Испоручена икона приказана уз ставку

en: Icon widget
sr@ijekavian: Елемент иконе

en: Icon widget to display in the item
sr@ijekavian: Елемент иконе који се приказује уз ставку

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
sr@ijekavian: Да ли се ставка алатки сматра важном. Ако је постављено, дугмад алатке приказују и текст у режиму GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: TreeModelSort Model
sr@ijekavian: TreeModelSort модел

en: The model for the TreeModelSort to sort
sr@ijekavian: Модел који треба уредити помоћу TreeModelSort-а

en: TreeView Model
sr@ijekavian: Модел TreeView-а

en: The model for the tree view
sr@ijekavian: Модел за разгранати преглед

en: Horizontal Adjustment for the widget
sr@ijekavian: Водоравна поправка за елемент

en: Vertical Adjustment for the widget
sr@ijekavian: Усправна поправка за елемент

en: Show the column header buttons
sr@ijekavian: Прикажи дугмиће за заглавље колона

en: Headers Clickable
sr@ijekavian: Заглавља се могу кликнути

en: Column headers respond to click events
sr@ijekavian: Заглавља колона одговарају на притиске мишем

en: Expander Column
sr@ijekavian: Колона гранања

en: Set the column for the expander column
sr@ijekavian: Поставите колону у којој се врши гранање

en: Rules Hint
sr@ijekavian: Наговештај за линије

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
sr@ijekavian: Поставите наговештај за мотор теме ради исцртавања редова у наизменичним бојама

en: Enable Search
sr@ijekavian: Омогући претрагу

en: View allows user to search through columns interactively
sr@ijekavian: Преглед дозвољава корисницима да траже интерактивно кроз колоне

en: Search Column
sr@ijekavian: Колона за претрагу

en: Fixed Height Mode
sr@ijekavian: Утврђена висина реда

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
sr@ijekavian: Убрзава приказ претпостављањем да сви редови имају исту висину

en: Vertical Separator Width
sr@ijekavian: Ширина усправних раздвојника

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
sr@ijekavian: Усправни размак између поља. Мора бити паран број

en: Horizontal Separator Width
sr@ijekavian: Ширина водоравних раздвојника

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
sr@ijekavian: Водоравни размак између поља. Мора бити паран број

en: Allow Rules
sr@ijekavian: Дозволи линије

en: Allow drawing of alternating color rows
sr@ijekavian: Дозволи исцртавање редова у наизменичним бојама

en: Indent Expanders
sr@ijekavian: Увлачење за гранање

en: Make the expanders indented
sr@ijekavian: Поставити да гранање буде увучено

en: Even Row Color
sr@ijekavian: Боја парног реда

en: Color to use for even rows
sr@ijekavian: Боја за парне редове

en: Odd Row Color
sr@ijekavian: Боја непарног реда

en: Color to use for odd rows
sr@ijekavian: Боја за непарне редове

en: Whether to display the column
sr@ijekavian: Да ли приказати колону

en: Resizable
sr@ijekavian: Величина промјенљива

en: Column is user-resizable
sr@ijekavian: Величину колоне може мијењати корисник

en: Current width of the column
sr@ijekavian: Тренутна ширина колоне

en: Sizing
sr@ijekavian: Величина

en: Resize mode of the column
sr@ijekavian: Начин измјене величине колоне

en: Fixed Width
sr@ijekavian: Утврђена ширина

en: Current fixed width of the column
sr@ijekavian: Тренутна утврђена ширина колоне

en: Minimum Width
sr@ijekavian: Најмања ширина

en: Minimum allowed width of the column
sr@ijekavian: Најмања дозвољена ширина колоне

en: Maximum Width
sr@ijekavian: Највећа ширина

en: Maximum allowed width of the column
sr@ijekavian: Највећа дозвољена ширина колоне

en: Title to appear in column header
sr@ijekavian: Наслов који се појављује у заглављу колоне

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
sr@ijekavian: Колоне дијеле додатну ширину коју добије елемент

en: Clickable
sr@ijekavian: Може се кликнути

en: Whether the header can be clicked
sr@ijekavian: Да ли је могуће кликнути на заглавље

en: Widget
sr@ijekavian: Елемент

en: Widget to put in column header button instead of column title
sr@ijekavian: Елемент који треба ставити у заглавље колоне на мјесто наслова

en: X Alignment of the column header text or widget
sr@ijekavian: Водоравно поравнање текста или елемента у заглављу колоне

en: Whether the column can be reordered around the headers
sr@ijekavian: Да ли се редослијед колона може измјенити око заглавља

en: Sort indicator
sr@ijekavian: Показатељ уређења

en: Whether to show a sort indicator
sr@ijekavian: Да ли треба приказати показатељ уређења

en: Sort order
sr@ijekavian: Редослед уређења

en: Sort direction the sort indicator should indicate
sr@ijekavian: Смјер уређивања који показатељ уређења треба да показује

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
sr@ijekavian: Да ли се додају ставке менија за отцјепљивање у меније

en: Merged UI definition
sr@ijekavian: Спојена дефиниција сучеља

en: An XML string describing the merged UI
sr@ijekavian: XML ниска која описује спојено сучеље

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
sr@ijekavian: GtkAdjustment који одређује вриједност водоравног положаја овог погледа

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
sr@ijekavian: GtkAdjustment који одређује вриједност усправног положаја овог погледа

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
sr@ijekavian: Одређује како треба исцртати сјенку око погледа

en: Widget name
sr@ijekavian: Име елемента

en: The name of the widget
sr@ijekavian: Име елемента

en: Parent widget
sr@ijekavian: Садржи га елемент

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
sr@ijekavian: Елемент који садржи овај елемент. Мора бити садржаоц

en: Width request
sr@ijekavian: Захтјев за ширину

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
sr@ijekavian: Поставити за захтјев за ширину елемента, или -1 уколико треба користити природни захтјев

en: Height request
sr@ijekavian: Захтјев за висину

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
sr@ijekavian: Поставити за захтјев за висину елемента, или -1 уколико треба користити природни захтјев

en: Whether the widget is visible
sr@ijekavian: Да ли је елемент видљив

en: Whether the widget responds to input
sr@ijekavian: Да ли елемент одговара на унос

en: Application paintable
sr@ijekavian: Програм ће исцртавати

en: Whether the application will paint directly on the widget
sr@ijekavian: Да ли ће програм непосредно исцртавати на елементу

en: Can focus
sr@ijekavian: Може бити у жижи

en: Whether the widget can accept the input focus
sr@ijekavian: Да ли елемент може бити у жижи за унос

en: Has focus
sr@ijekavian: У жижи је

en: Whether the widget has the input focus
sr@ijekavian: Да ли је елемент у жижи за унос

en: Is focus
sr@ijekavian: Јесте жижа

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
sr@ijekavian: Да ли је елемент заправо жижни елемент унутар првог нивоа

en: Can default
sr@ijekavian: Може бити подразумјевани

en: Whether the widget can be the default widget
sr@ijekavian: Да ли елемент може бити подразумјевани елемент

en: Has default
sr@ijekavian: Јесте подразумјевани

en: Whether the widget is the default widget
sr@ijekavian: Да ли је елемент подразумјевани елемент

en: Receives default
sr@ijekavian: Прима подразумјевано

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
sr@ijekavian: Уколико је постављено, елемент ће примити подразумјевано дејство када уђе у жижу

en: Composite child
sr@ijekavian: Сложени елемент

en: Whether the widget is part of a composite widget
sr@ijekavian: Да ли је елемент дио сложеног елемента

en: Style
sr@ijekavian: Стил

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
sr@ijekavian: Стил елемента, који садржи податке о томе како ће изгледати (боја итд.)

en: Events
sr@ijekavian: Догађаји

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
sr@ijekavian: Маска за догађаје која одређује које врсте GdkEvents-а овај елемент прима

en: Extension events
sr@ijekavian: Додатни догађаји

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
sr@ijekavian: Маска за догађаје која одређује које врсте додатних догађаја овај елемент прима

en: No show all
sr@ijekavian: Без приказивања свега

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
sr@ijekavian: Да ли gtk_widget_show_all() не треба да утиче на овај елемент

en: Interior Focus
sr@ijekavian: Унутрашња жижа

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
sr@ijekavian: Да ли исцртати показатељ жиже унутар елемената

en: Focus linewidth
sr@ijekavian: Дебљина жижне линије

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
sr@ijekavian: Дебљина у тачкама линије коју показује елемент у жижи

en: Focus line dash pattern
sr@ijekavian: Образац црткања жижне линије

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
sr@ijekavian: Образац по којем се цртка показатељ елемента у жижи

en: Focus padding
sr@ijekavian: Жижна попуна

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
sr@ijekavian: Ширина у тачкама између показатеља елемента у жижи и оквира елемента

en: Cursor color
sr@ijekavian: Боја курсора

en: Color with which to draw insertion cursor
sr@ijekavian: Боја којом се исцртава курсор за унос

en: Secondary cursor color
sr@ijekavian: Друга боја курсора

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
sr@ijekavian: Боја којом се исцртава други курсор за унос при уносу мјешаног текста са десна на лијево, и текста са лијева на десно

en: Cursor line aspect ratio
sr@ijekavian: Размјера курсорне линије

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
sr@ijekavian: Размјера у којој се црта курсор за унос

en: Window Type
sr@ijekavian: Врста прозора

en: The type of the window
sr@ijekavian: Врста прозора

en: Window Title
sr@ijekavian: Наслов прозора

en: The title of the window
sr@ijekavian: Наслов прозора

en: Window Role
sr@ijekavian: Улога прозора

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
sr@ijekavian: Јединствени обиљеживач прозора који се користи при обнављању сесије

en: If TRUE, users can resize the window
sr@ijekavian: Уколико је постављено, корисници могу промјенити величину прозора

en: Modal
sr@ijekavian: Модални

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
sr@ijekavian: Уколико је постављено, прозор је модални (остали прозори се не могу користити док је овај приказан)

en: Window Position
sr@ijekavian: Положај прозора

en: The initial position of the window
sr@ijekavian: Почетни положај прозора

en: Default Width
sr@ijekavian: Уобичајена ширина

en: The default width of the window, used when initially showing the window
sr@ijekavian: Уобичајена ширина прозора, користи се при првом приказивању прозора

en: Default Height
sr@ijekavian: Уобичајена висина

en: The default height of the window, used when initially showing the window
sr@ijekavian: Уобичајена висина прозора, користи се при првом приказивању прозора

en: Destroy with Parent
sr@ijekavian: Уклони са покретачем

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
sr@ijekavian: Да ли овај прозор треба уклонити када се уклони прозор из ког је овај позван

en: Icon for this window
sr@ijekavian: Икона за овај прозор

en: Is Active
sr@ijekavian: Је активан

en: Whether the toplevel is the current active window
sr@ijekavian: Да ли је први ниво тренутно активни прозор

en: Focus in Toplevel
sr@ijekavian: Жижа на први ниво

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
sr@ijekavian: Да ли је жижа за унос унутар овог GtkWindow-а

en: Type hint
sr@ijekavian: Наговјештај о врсти

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
sr@ijekavian: Наговјештај који помаже окружењу радне површине да разумије које врсте је овај прозор и како га поставити.

en: Skip taskbar
sr@ijekavian: Прескочи списак процеса

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, прозор се неће видјети на списку процеса.

en: Skip pager
sr@ijekavian: Не приказуј у списку прозора

en: TRUE if the window should not be in the pager.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, прозор се неће видјети у списку прозора.

en: Accept focus
sr@ijekavian: Прихвати фокус

en: TRUE if the window should receive the input focus.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, прозор ће примати фокус за унос.

en: Decorated
sr@ijekavian: Украшен

en: Whether the window should be decorated by the window manager
sr@ijekavian: Да ли управник прозорима треба да украси прозор

en: Gravity
sr@ijekavian: Привлачење

en: The window gravity of the window
sr@ijekavian: Привлачење између прозора

en: IM Preedit style
sr@ijekavian: IM начин предуноса

en: How to draw the input method preedit string
sr@ijekavian: Како исцртати текст предуноса за начине уноса

en: IM Status style
sr@ijekavian: Стил стања IM-а

en: How to draw the input method statusbar
sr@ijekavian: Како исцртати линију стања начина уноса

en: Could not initialize Bonobo
sr@ijekavian: Не могу да покренем Бонобо

en: Could not initialize gnome vfs
sr@ijekavian: Не могу да покренем Гномов VFS

en: ISO 9660 Volume
sr@ijekavian: ИСО 9660 диск

en: %s:%d contains NUL characters.
sr@ijekavian: %s:%d садржи NUL знакове.

en: %s:%d contains no method name.
sr@ijekavian: %s:%d не садржи име метода.

en: %s:%d has no options endmarker.
sr@ijekavian: %s:%d не садржи ознаку краја опција.

en: %s:%d has unknown options %s.
sr@ijekavian: %s:%d користи непознате опције %s.

en: %s:%d contains no module name.
sr@ijekavian: %s:%d не садржи име модула.

en: Configuration file `%s' was not found: %s
sr@ijekavian: Датотека са подешавањима „%s“ није нађена: %s

en: AFFS Volume
sr@ijekavian: AFFS диск

en: AFS Network Volume
sr@ijekavian: Мрежни AFS диск

en: Auto-detected Volume
sr@ijekavian: Самопрепознати диск

en: CD-ROM Drive
sr@ijekavian: ЦД уређај

en: CD Digital Audio
sr@ijekavian: Дигитални звучни ЦД

en: Hardware Device Volume
sr@ijekavian: Диск хардверског уређаја

en: Ext2 Linux Volume
sr@ijekavian: Линукс Ext2 диск

en: Ext3 Linux Volume
sr@ijekavian: Линукс Ext3 диск

en: MSDOS Volume
sr@ijekavian: МСДОС диск

en: MacOS Volume
sr@ijekavian: МекОС диск

en: CDROM Volume
sr@ijekavian: ЦД

en: Hsfs CDROM Volume
sr@ijekavian: Hsfs ЦД

en: JFS Volume
sr@ijekavian: ЈФС диск

en: Windows NT Volume
sr@ijekavian: Виндоуз НТ диск

en: System Volume
sr@ijekavian: Системски диск

en: Memory Volume
sr@ijekavian: Меморијски диск

en: Minix Volume
sr@ijekavian: Миникс диск

en: NFS Network Volume
sr@ijekavian: Мрежни НФС диск

en: Netware Volume
sr@ijekavian: Нетвер диск

en: ReiserFS Linux Volume
sr@ijekavian: Линукс РајзерФС диск

en: Windows Shared Volume
sr@ijekavian: Дељени Виндоуз диск

en: SuperMount Volume
sr@ijekavian: СуперМонтирани диск

en: DVD Volume
sr@ijekavian: ДВД диск

en: Solaris/BSD Volume
sr@ijekavian: Соларис/БСД диск

en: Udfs Solaris Volume
sr@ijekavian: Соларис Udfs диск

en: Pcfs Solaris Volume
sr@ijekavian: Соларис Pcfs диск

en: Enhanced DOS Volume
sr@ijekavian: Унапређени DOS диск

en: Windows VFAT Volume
sr@ijekavian: Windows VFAT диск

en: Xenix Volume
sr@ijekavian: Xenix диск

en: XFS Linux Volume
sr@ijekavian: Линукс XFS диск

en: XIAFS Volume
sr@ijekavian: XIAFS диск

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
sr@ijekavian: Не могу направити цијевку за отворени GIOChannel: %s

en: Unknown job kind %u
sr@ijekavian: Непозната врста посла %u

en: Operation stopped
sr@ijekavian: Операција заустављена

en: Could not parse: %s
sr@ijekavian: Не могу обрадити: %s

en: More parsing errors will be ignored.
sr@ijekavian: Остале грешке у обради ће бити занемарене.

note: GNOME_VFS_OK
en: No error
sr@ijekavian: Нема грешке

note: GNOME_VFS_ERROR_GENERIC
en: Generic error
sr@ijekavian: Општа грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERNAL
en: Internal error
sr@ijekavian: Унутрашња грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_PARAMETERS
en: Invalid parameters
sr@ijekavian: Неисправни параметри

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SUPPORTED
en: Unsupported operation
sr@ijekavian: Операција није подржана

note: GNOME_VFS_ERROR_IO
en: I/O error
sr@ijekavian: У/И грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_CORRUPTED_DATA
en: Data corrupted
sr@ijekavian: Подаци оштећени

note: GNOME_VFS_ERROR_WRONG_FORMAT
en: Format not valid
sr@ijekavian: Облик није исправан

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_FILE
en: Bad file handle
sr@ijekavian: Лоша ручка датотеке

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_BIG
en: File too big
sr@ijekavian: Датотека је превелика

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_SPACE
en: No space left on device
sr@ijekavian: Није остало слободног простора на уређају

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY
en: Read-only file system
sr@ijekavian: Систем датотека само за читање

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_OPEN
en: File not open
sr@ijekavian: Датотека није отворена

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_OPEN_MODE
en: Open mode not valid
sr@ijekavian: Начин отварања није исправан

note: GNOME_VFS_ERROR_ACCESS_DENIED
en: Access denied
sr@ijekavian: Пристип одбијен

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_OPEN_FILES
en: Too many open files
sr@ijekavian: Превише отворених датотека

note: GNOME_VFS_ERROR_EOF
en: End of file
sr@ijekavian: Крај датотеке

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_DIRECTORY
en: Not a directory
sr@ijekavian: Није директоријум

note: GNOME_VFS_ERROR_IN_PROGRESS
en: Operation in progress
sr@ijekavian: Операција у току

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERRUPTED
en: Operation interrupted
sr@ijekavian: Операција прекинута

note: GNOME_VFS_ERROR_FILE_EXISTS
en: File exists
sr@ijekavian: Датотека постоји

note: GNOME_VFS_ERROR_LOOP
en: Looping links encountered
sr@ijekavian: Пронађене кружне везе

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_PERMITTED
en: Operation not permitted
sr@ijekavian: Операција није дозвољена

note: GNOME_VFS_ERROR_IS_DIRECTORY
en: Is a directory
sr@ijekavian: Јесте директоријум

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MEMORY
en: Not enough memory
sr@ijekavian: Нема довољно меморије

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_NOT_FOUND
en: Host not found
sr@ijekavian: Домаћин није нађен

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_HOST_NAME
en: Host name not valid
sr@ijekavian: Име домаћина није исправно

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_HAS_NO_ADDRESS
en: Host has no address
sr@ijekavian: Домаћин нема адресу

note: GNOME_VFS_ERROR_CANCELLED
en: Operation cancelled
sr@ijekavian: Операција обустављена

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_BUSY
en: Directory busy
sr@ijekavian: Заузет директоријум

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_NOT_EMPTY
en: Directory not empty
sr@ijekavian: Директоријум није празан

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_LINKS
en: Too many links
sr@ijekavian: Превише веза

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY_FILE_SYSTEM
en: Read only file system
sr@ijekavian: Систем датотека само за читање

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SAME_FILE_SYSTEM
en: Not on the same file system
sr@ijekavian: Није на истом систему датотека

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_NOT_AVAILABLE
en: Service not available
sr@ijekavian: Услуга није доступна

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_OBSOLETE
en: Request obsoletes service's data
sr@ijekavian: Захтјев застарјева податке услуге

note: GNOME_VFS_ERROR_PROTOCOL_ERROR
en: Protocol error
sr@ijekavian: Грешка у протоколу

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MASTER_BROWSER
en: Could not find master browser
sr@ijekavian: Не могу пронаћи главни разгледач

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_DEFAULT
en: No default action associated
sr@ijekavian: Није додјељена уобичајена акција

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_HANDLER
en: No handler for URL scheme
sr@ijekavian: Нема руковаоца за врсту адресе (URL-а)

note: GNOME_VFS_ERROR_PARSE
en: Error parsing command line
sr@ijekavian: Грешка при обради наредбе

note: GNOME_VFS_ERROR_LAUNCH
en: Error launching command
sr@ijekavian: Грешка при покретању наредбе

en: Unknown error
sr@ijekavian: Непозната грешка

en: %u byte | %u bytes
sr@ijekavian[0]: %u бајт
sr@ijekavian[1]: %u бајта
sr@ijekavian[2]: %u бајтова

en:  (invalid Unicode)
sr@ijekavian:  (неисправан Уникод)

en: Floppy
sr@ijekavian: Дискета

en: CD-ROM
sr@ijekavian: ЦД читач

en: Memory Stick
sr@ijekavian: Меморијски штапић

en: Zip Drive
sr@ijekavian: Зип диск

en: Camera
sr@ijekavian: Фотоапарат

en: Root Volume
sr@ijekavian: Основни диск

en: Unknown volume
sr@ijekavian: Непознати диск

en: Network server
sr@ijekavian: Мрежни сервер

note: Handle floppy case
en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
sr@ijekavian: Не могу да прикључим дискету. Вјероватно дискета није у уређају.

note: All others
en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
sr@ijekavian: Не могу да прикључим диск. Вјероватно нема медија у уређају.

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
sr@ijekavian: Не могу да прикључим дискету. Вјероватно је дискета у запису који се не може читати.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
sr@ijekavian: Не могу да прикључим изабрани диск. Вјероватно је диск у запису који се не може читати.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
sr@ijekavian: Не могу да прикључим изабрану дискету.

en: Unable to mount the selected volume.
sr@ijekavian: Не могу да прикључим изабрани диск.

en: Unable to unmount the selected volume.
sr@ijekavian: Не могу да искључим изабрани диск.

en: Failed to start command
sr@ijekavian: Неуспјешно покретање наредбе

en: Unable to eject media
sr@ijekavian: Не могу да избацим медиј

en: Unable to unmount connected server
sr@ijekavian: Не могу да искључим везу са сервером

en: Filesystem
sr@ijekavian: Систем датотека

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
sr@ijekavian: Непознато GnomeVFSSeekPosition %d

en: Windows Network
sr@ijekavian: Виндоуз мрежа

note: FIXME: we probably shouldn't use printf to output the message
en: Didn't find a valid settings file at %s
sr@ijekavian: Нисам нашао исправну датотеку са подешавањима у %s

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
sr@ijekavian: Користите промјенљиву окружења %s да назначите другу путању.

en: Standard Moniker factory
sr@ijekavian: Производња обичног надимка

en: file MonikerExtender
sr@ijekavian: датотека MonikerExtender

en: generic Gnome VFS moniker
sr@ijekavian: обичан Гном VFS надимак

en: generic file moniker
sr@ijekavian: обичан надимак датотеке

en: Default component viewer application
sr@ijekavian: Подразумјевани програм за преглед дијелова

en: Default terminal application
sr@ijekavian: Подразумјевани терминалски програм

en: Exec argument for default terminal
sr@ijekavian: Аргумент извршавања за подразумјевани терминал

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
sr@ijekavian: Програм који се користи за прегледање датотека које захтјевају компоненту за преглед. Параметар %s ће бити замјењен адресом датотеке, а параметар %c ће бити замјењен IID-ом компоненте.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
sr@ijekavian: Подразумјевани терминалски програм који се користи за програме којима је неопходан терминал.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
sr@ijekavian: Аргумент извршавања за подразумјевани терминалски програм.

en: Authenticate proxy server connections
sr@ijekavian: Идентификуј везе са посредничким сервером

en: Automatic proxy configuration URL
sr@ijekavian: Адреса за самоподешавање посредника

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
sr@ijekavian: Укључује подешавања посредника при приступу вебу преко Интернета.

en: FTP proxy host name
sr@ijekavian: Име FTP посредника

en: FTP proxy port
sr@ijekavian: Порт FTP посредника

en: HTTP proxy host name
sr@ijekavian: Име HTTP посредника

en: HTTP proxy password
sr@ijekavian: Лозинка HTTP посредника

en: HTTP proxy port
sr@ijekavian: Порт HTTP посредника

en: HTTP proxy username
sr@ijekavian: Корисник HTTP посредника

en: Non-proxy hosts
sr@ijekavian: Беспосредничке адресе

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
sr@ijekavian: Лозинка која се користи за идентификацију код веб посредника.

en: Proxy configuration mode
sr@ijekavian: Режим подешавања посредника

en: SOCKS proxy host name
sr@ijekavian: Име SOCKS посредника

en: SOCKS proxy port
sr@ijekavian: Порт SOCKS посредника

en: Secure HTTP proxy host name
sr@ijekavian: Име безбједног HTTP посредника

en: Secure HTTP proxy port
sr@ijekavian: Порт безбједног HTTP посредника

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
sr@ijekavian: Изаберите режим подешавања посредника. Допуштене вриједности су „none“, „manual“ и „auto“.

en: The machine name to proxy FTP through.
sr@ijekavian: Име рачунара FTP посредника.

en: The machine name to proxy HTTP through.
sr@ijekavian: Име рачунара за веб (HTTP) посредовање.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
sr@ijekavian: Име рачунара за безбедно веб (HTTPS) посредовање.

en: The machine name to proxy socks through.
sr@ijekavian: Име рачунара SOCKS посредника.

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
sr@ijekavian: Порт машине одређене помоћу „/system/http_proxy/host“ која је посредник.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
sr@ijekavian: Порт машине одређене помоћу „/system/proxy/ftp_proxy“ која је посредник.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
sr@ijekavian: Порт машине одређене помоћу „/system/proxy/secure_proxy“ која је посредник.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
sr@ijekavian: Порт машине одређене помоћу „/system/proxy/socks_proxy“ која је посредник.

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
sr@ijekavian: Овај кључ садржи списак рачунара који су непосредно повезани, умјесто путем посредника (уколико је у дејству). Ове вриједности могу бити имена рачунара, домени (помоћу почетних навода као што је *.нешто.ију), ИП адресе рачунара (било ИПв4 било ИПв6) и адресе мрежа уз мрежну маску (нешто као што је 192.168.0.0/24).

en: URL that provides proxy configuration values.
sr@ijekavian: Адреса која обезбеђује вриједности за подешавање посредника.

en: Use HTTP proxy
sr@ijekavian: Користи веб посредника

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
sr@ijekavian: Корисничко име које се шаље при идентификацији код веб посредника.

en: SMB workgroup
sr@ijekavian: СМБ радна група

en: The window workgroup the user is part of
sr@ijekavian: Виндоуз радна група које је корисник члан

en: Failed to read from file '%s': %s
sr@ijekavian: Не могу да прочитам из датотеке „%s“: %s

en: All Day
sr@ijekavian: Цио дан

en: Appointments
sr@ijekavian: Заказани састанци

en: Calendar
sr@ijekavian: Календар

en: Computer Clock
sr@ijekavian: Рачунарски часовник

en: Clock Preferences
sr@ijekavian: Поставке часовника

en: Clock Applet Factory
sr@ijekavian: Производња програмчета за часовник

en: Clock
sr@ijekavian: Часовник

en: Get the current time and date
sr@ijekavian: Сазнај тренутно вријеме и датум

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sr@ijekavian: Упозорење: Наредба се може чинити заправо корисном.
    Како је ово бескорисно програмче, можда не желите да ово урадите.
    Ми не препоручујемо да „%s“ користите за било шта што би ово програмче учинило „практичним“ или корисним.

en: %s the Fish
sr@ijekavian: Риба звана %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sr@ijekavian: Риба звана %s, савремено светилиште

en: Unable to locate the command to execute
sr@ijekavian: Не могу да пронађем наредбу коју треба извршити

en: %s the Fish Says:
sr@ijekavian: Риба звана %s каже:

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sr@ijekavian: Не могу да извршим „%s“
    
    Детаљи: %s

en: %s the Fish, the fortune teller
sr@ijekavian: Риба звана %s, краљица међу пророчицама

en: Fish Preferences
sr@ijekavian: Поставке за Рибу

en: _Name of fish:
sr@ijekavian: _Име рибе:

en: Co_mmand to run when clicked:
sr@ijekavian: На_редба за извршење по клику:

en: _Pause per frame:
sr@ijekavian: _Пауза по кадру:

en: seconds
sr@ijekavian: секунди

en: _Rotate on vertical panels
sr@ijekavian: _Ротирај на вертикалним панелима

en: Wanda Factory
sr@ijekavian: Ванда Фабрика

en: From Whence That Stupid Fish Came
sr@ijekavian: Одакле та глупа риба изиђе

en: Fish
sr@ijekavian: Риба

en: Display a swimming fish or another animated creature
sr@ijekavian: Прикажи рибу како плива или неко друго анимирано створење

en: Panel Notification Area
sr@ijekavian: Обавјештајна зона панела

en: Notification Area Factory
sr@ijekavian: Фабрика за Обавјештајну зону

en: Notification Area
sr@ijekavian: Обавјештајна зона

en: Area where notification icons appear
sr@ijekavian: Површина гдје се појављују иконе за обавјештења

en: Window Navigation Applet Factory
sr@ijekavian: Производња програмчета за избор прозора

en: Factory for the window navigation related applets
sr@ijekavian: Производња програмчета за избор прозора

en: Window Selector
sr@ijekavian: Избор прозора

en: Workspace Switcher
sr@ijekavian: Измјена радних површина

en: Switch between workspaces
sr@ijekavian: Сљедећа радна површина

en: Window List
sr@ijekavian: Списак прозора

en: Show Desktop
sr@ijekavian: Прикажи радну површину

en: Hide application windows and show the desktop
sr@ijekavian: Сакриј прозоре програма и прикажи радну површину

en: Failed to load %s: %s
sr@ijekavian: Неуспјело учитавање „%s“: %s

en: Click here to restore hidden windows.
sr@ijekavian: Кликните овдје да прикажете прикривене прозоре.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sr@ijekavian: Кликните овдје да прикријете све прозоре и видите радну површину.

en: Show Desktop Button
sr@ijekavian: Дугме за приказивање радне површине

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sr@ijekavian: Ваш управник прозорима не подржава приказивање радне површине, или не користите управника прозора.

en: Window List Preferences
sr@ijekavian: Поставке Списка прозора

en: Sh_ow windows from current workspace
sr@ijekavian: Прикажи прозоре са т_екуће радне површине

en: Show windows from a_ll workspaces
sr@ijekavian: Пр_икажи прозоре са свих радних површина

en: _Never group windows
sr@ijekavian: _Никад не групиши прозоре

en: Group windows when _space is limited
sr@ijekavian: Групиши прозоре када је простор о_граничен

en: _Always group windows
sr@ijekavian: _Увијек групиши прозоре

en: Restore to current _workspace
sr@ijekavian: Прикажи на _текућој радној површини

en: Restore to na_tive workspace
sr@ijekavian: Прикажи на _матичној радној површини

en: rows
sr@ijekavian: реда

en: columns
sr@ijekavian: колоне

en: Workspace Switcher Preferences
sr@ijekavian: Поставке измјене радних површина

en: Show _only the current workspace
sr@ijekavian: Прикажи само _текућу радну површину

en: Show _all workspaces in:
sr@ijekavian: Прикажи _све радне површине у:

en: Number of _workspaces:
sr@ijekavian: _Број радних површина:

en: Workspace na_mes:
sr@ijekavian: И_мена радних површина:

en: Workspace Names
sr@ijekavian: Имена радних површина

en: Show workspace _names in switcher
sr@ijekavian: Прикажи _имена радних површина у пребацивачу

en: Show date in tooltip
sr@ijekavian: Прикажи датум у облачићу

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, прикажи облачић када се мишем пређе преко часовника.

en: The fish's name
sr@ijekavian: Име рибе

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sr@ijekavian: Риба без имена је прилично глупа риба. Оживите вашу рибу дајући јој име.

en: The fish's animation pixmap
sr@ijekavian: Сличица за анимацију рибе

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sr@ijekavian: Овај кључ наводи име датотеке са сликом која се користи за анимацију рибе, дату у односу на директоријум са сликама.

en: Command to execute on click
sr@ijekavian: Наредба за извршење по клику

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sr@ijekavian: Овај кључ наводи наредбу за извршење по клику на рибу.

en: Pause per frame
sr@ijekavian: Пауза по кадру

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sr@ijekavian: Овај кључ наводи трајање сваког кадра у секундама.

en: Rotate on vertical panels
sr@ijekavian: Ротирај на вертикалним панелима

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, анимација рибе ће бити ротирана када је панел усмјерен усправно.

en: Show windows from all workspaces
sr@ijekavian: Прикажи прозоре са свих радних површина

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sr@ijekavian: Уколико је ово укључено, списак прозора приказује прозоре са свих радних површина, а иначе само са текуће.

en: When to group windows
sr@ijekavian: Када груписати прозоре

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sr@ijekavian: Одређује када груписати прозоре из истог програма у Списку прозора. Дозвољене вриједности су „never“ (никад), „auto“ (аутоматски) и „always“ (увијек).

en: Move windows to current workspace when unminimized
sr@ijekavian: Пребаци умањене прозоре на тренутну радну површину при приказу

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sr@ijekavian: Уколико је ово укључено, када приказујете умањени прозор, пребаци га на текућу радну површину. Иначе, пребацује на његову матичну радну површину.

en: Display workspace names
sr@ijekavian: Прикажи имена радних површина

en: Display all workspaces
sr@ijekavian: Прикажи све радне површине

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sr@ijekavian: Уколико је ово укључено, измјена радних површина приказује све радне површине, иначе приказује само тренутну.

en: Rows in workspace switcher
sr@ijekavian: Број редова у измјени радних површина

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sr@ijekavian: Овај кључ одређује колико редова (за хоризонталан распоред) или колона (за вертикалан распоред) ће приказивати измјена радних површина. Овај кључ има значаја једино ако је кључ display_all_workspaces постављен.

en: Enable tooltips
sr@ijekavian: Укључи кратка упутства

en: Confirm panel removal
sr@ijekavian: Потврди уклањање панела

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, приказује се прозорче у којем се тражи одобрење корисника за уклањање панела.

en: Panel ID list
sr@ijekavian: Списак ИБ-а панела

en: Panel object ID list
sr@ijekavian: Списак ИБ-а објеката на панелу

en: Complete panel lockdown
sr@ijekavian: Потпуно закључавање панела

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, панел неће дозволити измјене у мојим подешавањима панела. Појединачни програмчићи се могу засебно закључати. Панел је неопходно изнова покренути да би ово узело маха.

en: Applet IIDs to disable from loading
sr@ijekavian: IID-и програмчета за искључивање учитавања

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sr@ijekavian: Списак IID-а програмчића које ће панел занемаривати. На овај начин можете да спријечите учитавање или приказивање у менију неких програмчића. На пример, да искључите програмче мали-наредник, додајте „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet“ у овај списак. Панел је неопходно поново покренути да би ово узело маха.

en: Disable Force Quit
sr@ijekavian: Онемогући принуду затварања

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, панел неће дозволити кориснику да принудно затвори програм уклањањем дугмета за принудно затварање.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sr@ijekavian: Прикажи списак програма у прозорчету за покретање наредби.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, приказује се списак познатих програма у прозорчету за покретање програма. Да ли је списак разгранат при приказивању прозорчета се подешава помоћу show_program_list.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sr@ijekavian: Разгранај списак програма у прозорчету за покретање наредби

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, списак познатих програма у прозорчету за покретање програма је разгранат. Ово подешавање је значајно једино ако је постављено enable_program_list.

en: Launcher location
sr@ijekavian: Позиција покретача

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
sr@ijekavian: Мјесто .desktop датотеке која описује овај покретач. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „launcher-object“.

en: Menu content path
sr@ijekavian: Путања садржаја менија

en: Toplevel panel containing object
sr@ijekavian: Панел првог нивоа који садржи овај објекат

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sr@ijekavian: Идентификатор панела првог нивоа који садржи овај објекат.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
sr@ijekavian: Позиција је дата у односу на доњу/десну ивицу

en: Object's position on the panel
sr@ijekavian: Позиција објекта на панелу

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
sr@ijekavian: Позиција овог објекта на панелу. Наводи се као број тачака у односу на лијеву (или горњу ако је усправан) ивицу панела.

en: Name to identify panel
sr@ijekavian: Име којим се распознаје овај панел

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sr@ijekavian: Ово је људима разумљиво име које можете користити за распознавање панела. Његова једина сврха је да служи као наслов прозора панела што може помоћи при бирању панела.

en: X screen where the panel is displayed
sr@ijekavian: Икс екран на којем је приказан панел

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
sr@ijekavian: У систему са више екрана, можете имати панеле на сваком од екрана. Овај кључ одређује текући екран на ком се приказује панел.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sr@ijekavian: Ксинерама екран на којем је приказан панел

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sr@ijekavian: Када се користи Ксинерама, можете имати панеле на сваком екрану. Овај кључ одређује текући екран на којем се приказује панел.

en: Expand to occupy entire screen width
sr@ijekavian: Рашири да заузме цијелу ширину екрана

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, панел ће заузети цијелу ширину екрана (висину ако се ради о усправном панелу). На овај начин се панел може поставити једино уз ивицу екрана. Уколико није постављено, панел ће бити таман толики да на њега може да стане свако програмче, покретач и дугме.

en: Panel orientation
sr@ijekavian: Усмјерење панела

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sr@ijekavian: Усмјерење панела. Постоје четири дозвољене вриједности: „top“, „bottom“, „left“ и „right“. При раширеном приказивању, ова вриједност означава уз коју ивицу се поставља панел. При нераширеном приказивању, разлика између „top“ и „bottom“ је мање значајна — оба означавају да се ради о водоравном панелу — али ипак даје и наговештај како неки објекти на панелу треба да се понашају. На пример, на „top“ панелу ће се менији приказивати испод панела, док ће се на „bottom“ панелу менији приказивати изнад панела.

en: Panel size
sr@ijekavian: Величина панела

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sr@ijekavian: Висина (ширина за усправне панеле) панела. У току рада ће панел одредити најмању величину на основу величине фонта и осталих показатеља. Највећа величина је утврђена на четвртину висине (ширине) екрана.

en: X co-ordinate of panel
sr@ijekavian: Водоравна координата панела

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr@ijekavian: Позиција панела на водоравној оси. Ова вриједност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању се ова вриједност занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмјерењу.

en: Y co-ordinate of panel
sr@ijekavian: Усправна координата панела

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr@ijekavian: Позиција панела на усправној оси. Ова вриједност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању се ова вриједност занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмјерењу.

en: Center panel on x-axis
sr@ijekavian: Центрирај панел водоравно

en: Center panel on y-axis
sr@ijekavian: Центрирај панел усправно

en: Automatically hide panel into corner
sr@ijekavian: Аутоматски сакриј панел у ћошак

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, када показивач миша напусти површину панела, он се самосакрива у ћошак екрана. Помјерањем показивача у тај ћошак ће се поново приказати панел.

en: Enable hide buttons
sr@ijekavian: Омогући дугмиће за скривање

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, са сваке стране панела ће се приказати дугмићи којима се панел може помјерити на ивицу екрана, тако да само дугме остане приказано.

en: Enable arrows on hide buttons
sr@ijekavian: Прикажи стрелице на дугмићима за скривање

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, стрелице ће се смјестити на дугмиће за скривање. Ова поставка је значајна једино ако је постављено enable_buttons.

en: Panel autohide delay
sr@ijekavian: Вријеме сакривања панела

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr@ijekavian: Одређује колико милисекунди се чека након што показивач напусти површ панела прије скривања панела. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Panel autounhide delay
sr@ijekavian: Вријеме откривања панела

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr@ijekavian: Одређује колико милисекунди се чека након што показивач уђе на површ панела прије откривања панела. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Visible pixels when hidden
sr@ijekavian: Број видљивих тачака када је сакривен

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr@ijekavian: Одређује колико је тачака видљиво када је панел сакривен у ћошку. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Animation speed
sr@ijekavian: Брзина анимације

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sr@ijekavian: Брзина којом се одвијају анимације. Постоје три могуће вредности: „slow“, „medium“ и „fast“. Ова поставка је значајна једино каде је enable_animations постављено.

en: Background type
sr@ijekavian: Врста позадине

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
sr@ijekavian: Поставља боју позадине панела у облику #RGB.

en: Background image
sr@ijekavian: Слика за позадину

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sr@ijekavian: Одређује датотеку која се користи као слика за позадину. Ако је слика полупровидна, онда ће се укомпоновати са позадинском сликом радне површине.

en: Rotate image on vertical panels
sr@ijekavian: Ротирај слику на вертикалним панелима

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sr@ijekavian: Уколико је постављено, слика за позадину ће бити ротирана када је панел усмјерен усправно.

en: _Move
sr@ijekavian: Пре_мјести

en: _Remove From Panel
sr@ijekavian: _Уклони са панела

en: Create new file in the given directory
sr@ijekavian: Направи нову датотеку у датом директоријуму

en: Create Launcher
sr@ijekavian: Направи покретач

en: Launcher Properties
sr@ijekavian: Поставке покретача

en: Panel
sr@ijekavian: Панел

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sr@ijekavian: URI адреса није наведена у датотеци покретача са панела

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sr@ijekavian: Не могу да отворим датотеку „%s“ за покретач са панела %s%s

en: _Properties
sr@ijekavian: Осо_бине

en: _Lock Screen
sr@ijekavian: _Закључај екран

en: _Activate Screensaver
sr@ijekavian: _Покрени чување екрана

en: Lock Screen
sr@ijekavian: Закључај екран

en: Protect your computer from unauthorized use
sr@ijekavian: Заштитите ваш рачунар од неовлашћене употребе

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out
sr@ijekavian: Одјава

en: Run Application...
sr@ijekavian: Покрени програм...

en: Search for Files...
sr@ijekavian: Тражите датотеке...

en: Force Quit
sr@ijekavian: Приморај затварање

en: Force a misbehaving application to quit
sr@ijekavian: Приморај недолични програм на затварање

en: Menu Bar
sr@ijekavian: Линија менија

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sr@ijekavian: Овај панел је наишао на неприлику при учитавању „%s“.

en: Open URL: %s
sr@ijekavian: Отвори адресу: %s

en: _Delete This Panel
sr@ijekavian: _Уклони овај панел

en: _New Panel
sr@ijekavian: _Нови панел

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sr@ijekavian: Кликните на прозор да приморате програм да изађе. Да откажете, притисните <ESC>.

en: Panel Properties
sr@ijekavian: Особине панела

en: Some of these properties are locked down
sr@ijekavian: Неке од ових особина су закључане

en: pixels
sr@ijekavian: тачака

en: _Size:
sr@ijekavian: _Величина:

en: E_xpand
sr@ijekavian: _Рашири

en: _Autohide
sr@ijekavian: _Самоскривање

en: Show hide _buttons
sr@ijekavian: Прикажи дугмиће за _скривање

en: Arro_ws on hide buttons
sr@ijekavian: С_трелице на дугмићима за скривање

en: _None (use system theme)
sr@ijekavian: _Ништа (користи системску тему)

en: Solid c_olor
sr@ijekavian: Пуна б_оја

en: Pick a color
sr@ijekavian: Изаберите боју

en: Co_lor:
sr@ijekavian: _Боја:

en: S_tyle:
sr@ijekavian: Врс_та:

en: Background _image:
sr@ijekavian: _Слика за позадину:

en: Background
sr@ijekavian: Позадина

en: Image Background Details
sr@ijekavian: Детаљи слике за позадину

en: _Tile
sr@ijekavian: _Поплочај

en: _Scale
sr@ijekavian: _Увећај

en: St_retch
sr@ijekavian: _Развучено

en: Rotate image when panel is _vertical
sr@ijekavian: Ротирај слику ако је панел _усправан

en: Recent Documents
sr@ijekavian: Скорашњи документи

en: Choose a file to append to the command...
sr@ijekavian: Изаберите датотеку коју желите да придодате наредби...

en: Select an application to view its description.
sr@ijekavian: Изаберите програм да видите његов опис.

en: Will run command: '%s'
sr@ijekavian: Извршићу наредбу: „%s“

en: Run Application
sr@ijekavian: Покрени програм

en: Command icon
sr@ijekavian: Икона наредбе

en: The icon of the command to be run.
sr@ijekavian: Икона наредбе коју треба извршити.

en: Run in _terminal
sr@ijekavian: Изврши у _терминалу

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sr@ijekavian: Означите ову кућицу да бисте покренули наредбу у терминалу.

en: Run with _file...
sr@ijekavian: Покрени уз _датотеку...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sr@ijekavian: Кликните ово дугме да пронађете датотеку чије име желите да придодате наредби.

en: Show list of known _applications
sr@ijekavian: Прикажи списак познатих про_грама

en: _Run
sr@ijekavian: Пок_рени

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sr@ijekavian: Кликните ово дугме да покренете изабрани програм или наредбу из поља за унос наредбе.

en: _Force quit
sr@ijekavian: _Обавезно угаси

en: D_on't Delete
sr@ijekavian: _Не уклањај

en: Specify an applet IID to load
sr@ijekavian: Наведите IID програмчета за учитавање

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
sr@ijekavian: Наведите ГКонф путању на коју треба смјестити поставке за програмче

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
sr@ijekavian: Наведите почетну величину програмчета (веома мало, средње, велико, итд.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
sr@ijekavian: Наведите почетно усмјерење програмчета (горе, доле, лево или десно)

en: Hide Panel
sr@ijekavian: Сакриј панел

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
sr@ijekavian: Раширени ивични панел у врху

en: Top Centered Panel
sr@ijekavian: Центрирани панел у врху

en: Top Floating Panel
sr@ijekavian: Плутајући панел у врху

en: Top Edge Panel
sr@ijekavian: Ивични панел у врху

en: Bottom Expanded Edge Panel
sr@ijekavian: Раширени ивични панел при дну

en: Bottom Centered Panel
sr@ijekavian: Центрирани панел при дну

en: Bottom Floating Panel
sr@ijekavian: Плутајући панел при дну

en: Bottom Edge Panel
sr@ijekavian: Ивични панел при дну

en: Left Expanded Edge Panel
sr@ijekavian: Раширени ивични панел лијево

en: Left Centered Panel
sr@ijekavian: Центрирани панел лијево

en: Left Floating Panel
sr@ijekavian: Плутајући панел лијево

en: Left Edge Panel
sr@ijekavian: Ивични панел лијево

en: Right Expanded Edge Panel
sr@ijekavian: Раширени ивични панел десно

en: Right Centered Panel
sr@ijekavian: Центрирани панел десно

en: Right Floating Panel
sr@ijekavian: Плутајући панел десно

en: Right Edge Panel
sr@ijekavian: Ивични панел десно

en: 2D chemical structure
sr@ijekavian: 2Д хемијска структура

en: 3D Studio image
sr@ijekavian: 3D Studio слика

en: AIFC audio
sr@ijekavian: AIFC звучни запис

en: AIFF audio
sr@ijekavian: AIFF звучни запис

en: ANIM animation
sr@ijekavian: ANIM анимација

en: ARJ archive
sr@ijekavian: ARJ архива

en: AVI video
sr@ijekavian: AVI видео

en: AbiWord document
sr@ijekavian: AbiWord документ

en: Active Server page
sr@ijekavian: Активна серверска страна

en: Address card
sr@ijekavian: Картица адресара

en: Adobe FrameMaker font
sr@ijekavian: Adobe FrameMaker фонт

en: Adobe font metrics
sr@ijekavian: Adobe метрика фонта

en: Andrew Toolkit inset
sr@ijekavian: Andrew додатаг групе алата

en: Application launcher
sr@ijekavian: Покретач програма

en: ApplixWare Graphics image
sr@ijekavian: ApplixWare Graphics слика

en: Applixware Words document
sr@ijekavian: Applixware Words документ

en: Applixware presentation
sr@ijekavian: Applixware презентација

en: Applixware spreadsheet
sr@ijekavian: Applixware таблични прорачун

en: Ar archive
sr@ijekavian: Ar архива

en: Assembly source code
sr@ijekavian: Асемблерски изворни кôд

en: Authors list
sr@ijekavian: Листа аутора

en: AutoCAD image
sr@ijekavian: AutoCAD слика

en: BCPIO document
sr@ijekavian: BCPIO документ

en: BDF font
sr@ijekavian: BDF фонт

en: Backup file
sr@ijekavian: Резервна копија

en: Basic audio
sr@ijekavian: Основни звучни запис

en: Bibliography record
sr@ijekavian: Библиографски запис

en: Binary program
sr@ijekavian: Бинарни програм

en: BitTorrent seed file
sr@ijekavian: Датотека са БитТорентовим полазиштима

en: Blender file
sr@ijekavian: Блендер датотека

en: Block device
sr@ijekavian: Блок уређај

en: Bzip2 compressed file
sr@ijekavian: bzip компресована датотека

en: C shell script
sr@ijekavian: C скрипта окружења

en: C source code
sr@ijekavian: C изворни кôд

en: C source code header
sr@ijekavian: C заглавља изворног кôда

en: C++ source code
sr@ijekavian: C++ изворни кôд

en: CGI program
sr@ijekavian: CGI програм

en: CGM image
sr@ijekavian: CGM слика

en: CMU raster image
sr@ijekavian: CMU растерска слика

en: CPIO archive
sr@ijekavian: CPIO архива

en: CPIO archive (Gzip-compressed)
sr@ijekavian: CPIO архива (компресована gzip-ом)

en: Calendar file
sr@ijekavian: Датотека календара

en: Calendar or event document
sr@ijekavian: Календар или документ догађаја

en: Character device
sr@ijekavian: Карактер уређај

en: Cinelerra editing sheet
sr@ijekavian: Синелера лист за уређивање

en: Comma-separated text document
sr@ijekavian: Текстуална база записа подјељених зарезом

en: Commodore 64 audio
sr@ijekavian: Commodore 64 звучни запис

en: Compound document
sr@ijekavian: Сједињени документ

en: Compress-compressed file
sr@ijekavian: compress-компресовани документ

en: Compressed GIMP document
sr@ijekavian: Компресовани GIMP документ

en: Corel Draw drawing
sr@ijekavian: Corel Draw цртеж

en: Crystalline structure model
sr@ijekavian: Кристалин структурни модел

en: DCL script
sr@ijekavian: DCL скрипта

en: DOS font
sr@ijekavian: DOS фонт

en: DOS/Windows program
sr@ijekavian: DOS/Windows програм

en: DSSSL document
sr@ijekavian: DSSSL документ

en: DV video
sr@ijekavian: DV видео

en: DXF vector graphic
sr@ijekavian: DXF векторска графика

en: Debian package
sr@ijekavian: Debian пакет

en: Device Independant Bitmap
sr@ijekavian: Битмапа независна од уређаја

en: Dia diagram
sr@ijekavian: Dia дијаграм

en: Digital Imaging and Communications in Medicine image
sr@ijekavian: Слика за дигиталну фотографију и комуникацију у медицини

en: Digital Moving Picture Exchange image
sr@ijekavian: Дигитални облик за размену покретних слика

en: Directory information file
sr@ijekavian: Датотека са информацијама о директоријуму

en: DjVu image
sr@ijekavian: DjVu слика

en: Document type definition
sr@ijekavian: Дефиниција типа датотеке

en: Documents
sr@ijekavian: Документ

en: Documents/Diagram
sr@ijekavian: Документ/Дијаграм

en: Documents/Extended Markup Language (XML)
sr@ijekavian: Документ/Напредни језик обиљежавања (XML)

en: Documents/Numeric
sr@ijekavian: Документ/Нумерички запис

en: Documents/Plain Text
sr@ijekavian: Документ/Обичан текст

en: Documents/Presentation
sr@ijekavian: Документ/Презентација

en: Documents/Project Management
sr@ijekavian: Документ/Пројектни менаџер

en: Documents/Published Materials
sr@ijekavian: Документ/Публиковани материјал

en: Documents/Spreadsheet
sr@ijekavian: Документ/Табеларни прорачуни

en: Documents/TeX
sr@ijekavian: Документ/ТеКС

en: Documents/Text Markup
sr@ijekavian: Документ/Текст обележавања

en: Documents/Vector Graphics
sr@ijekavian: Документ/Векторска графика

en: Documents/Word Processor
sr@ijekavian: Документ/Процесор текста

en: Documents/World Wide Web
sr@ijekavian: Документ/Свјетска мрежа

en: Dolby Digital audio
sr@ijekavian: Дигитални Dolby звучни запис

en: Dreamcast ROM
sr@ijekavian: Dreamcast ром

en: Emacs Lisp source code
sr@ijekavian: Емакс Лисп изворни кôд

en: Email headers
sr@ijekavian: Заглавље е-поруке

en: Email message/mailbox
sr@ijekavian: Електронска порука/сандуче

en: Encrypted message
sr@ijekavian: Енкриптована порука

en: Enlightenment theme
sr@ijekavian: Enlightenment тема

en: Enriched text document
sr@ijekavian: Обогаћени текстуални документ

en: Epiphany bookmarks file
sr@ijekavian: Epiphany датотека маркера

en: FLAC audio
sr@ijekavian: FLAC аудио запис

en: FLC animation
sr@ijekavian: FLC анимација

en: FLI animation
sr@ijekavian: FLI анимација

en: FastTracker II audio
sr@ijekavian: FastTracker II аудио запис

en: FlashPix Image
sr@ijekavian: FlashPix слика

en: Flexible Image Transport System
sr@ijekavian: Флексибилни транспортни систем слика

en: Fortran source code
sr@ijekavian: Фортран изворни кôд

en: FrameMaker interchange document
sr@ijekavian: FrameMaker размјењиви документ

en: G3 fax image
sr@ijekavian: G3 факс слика

en: GIF image
sr@ijekavian: GIF слика

en: GIMP document
sr@ijekavian: GIMP документ

en: GMC link
sr@ijekavian: GMC веза

en: GNOME desktop theme
sr@ijekavian: ГНОМ тема окружења

en: GNU Oleo Spreadsheet
sr@ijekavian: ГНУ Oleo табеларни прорачун

en: GNU mail message
sr@ijekavian: ГНУ е-писмо

en: GTK configuration
sr@ijekavian: Гтк конфигурација

en: Game Boy ROM
sr@ijekavian: Game Boy ром

en: Genesis ROM
sr@ijekavian: Genesis ром

en: Glade project
sr@ijekavian: Glade пројекат

en: GnuCash workbook
sr@ijekavian: GnuCash радна свеска

en: Gnumeric spreadsheet
sr@ijekavian: Gnumeric табеларни прорачун

en: Gtar archive
sr@ijekavian: Gtar архива

en: Gtktalog Catalogue
sr@ijekavian: Gtktalog каталог

en: Gzip-compressed file
sr@ijekavian: gzip-компресована датотека

en: HDF document
sr@ijekavian: HDF документ

en: HTML page
sr@ijekavian: HTML страна

en: Haskell source code
sr@ijekavian: Haskell изворни кôд

en: Help page
sr@ijekavian: Страна помоћи

en: IDL document
sr@ijekavian: IDL документ

en: IEF image
sr@ijekavian: IEF слика

en: IFF image
sr@ijekavian: IFF слика

en: ILBM image
sr@ijekavian: ILBM слика

en: ISI video
sr@ijekavian: ISI видео

en: ISO image
sr@ijekavian: ISO слика

en: Images
sr@ijekavian: Слике

en: Impulse Tracker audio
sr@ijekavian: Impulse Tracker звучни запис

en: Information/Calendar
sr@ijekavian: Информације/Календар

en: Information/Financial
sr@ijekavian: Информације/Финансије

en: Installed GNOME desktop theme
sr@ijekavian: Инсталирана тема ГНОМ окружења

en: JBuilder Project
sr@ijekavian: JBuilder пројекат

en: JPEG image
sr@ijekavian: JPEG слика

en: Java byte code
sr@ijekavian: Java бајтни кôд

en: Java code archive
sr@ijekavian: Архива Јава кôда

en: Java source code
sr@ijekavian: Јава изворни кôд

en: JavaScript source code
sr@ijekavian: ЈаваСкрипт изворни кôд

en: KDE application details
sr@ijekavian: Детаљи о КДЕ програму

en: KIllustrator document
sr@ijekavian: KIllustrator документ

en: KPresenter presentation
sr@ijekavian: KPresenter презентација

en: KSpread spreadsheet
sr@ijekavian: KSpread табеларни прорачун

en: KWord document
sr@ijekavian: KWord документ

en: Korn shell script
sr@ijekavian: Korn скрипта окружења

en: LHA archive
sr@ijekavian: LHA архива

en: LHARC archive
sr@ijekavian: LHARC архива

en: LIBGRX font
sr@ijekavian: LIBGRX фонт

en: LightWave object
sr@ijekavian: LightWave објекат

en: LightWave scene
sr@ijekavian: LightWave сцена

en: Linux PSF console font
sr@ijekavian: Линукс PSF конзолни фонт

en: Literate haskell source code
sr@ijekavian: Literate haskell изворни кôд

en: Lotus 1-2-3 spreadsheet
sr@ijekavian: Lotus 1-2-3 табеларни прорачун

en: LyX document
sr@ijekavian: LyX документ

en: MIDI audio
sr@ijekavian: MIDI звучни запис

en: MOD audio
sr@ijekavian: MOD звучни запис

en: MP3 audio
sr@ijekavian: MP3 звучни запис

en: MP3 audio playlist
sr@ijekavian: MP3 листа звучних записа

en: MPEG video
sr@ijekavian: MPEG видео

en: MPEG-4 audio
sr@ijekavian: MPEG-4 звучни запис

en: MS ASF audio
sr@ijekavian: MS ASF звучни запис

en: MS ASF video
sr@ijekavian: MS ASF видео

en: MS video
sr@ijekavian: MS видео

en: MSX ROM
sr@ijekavian: MSX ром

en: MacBinary file
sr@ijekavian: MacBinary датотека

en: Macintosh AppleDouble-encoded file
sr@ijekavian: Мекинтош AppleDouble-encoded датотека

en: Macintosh BinHex-encoded file
sr@ijekavian: Мекинтош BinHex-encoded датотека

en: Macintosh StuffIt archive
sr@ijekavian: Мекинтош StuffIt архива

en: Macromedia Flash file
sr@ijekavian: Macromedia Flash датотека

en: MagicPoint presentation
sr@ijekavian: MagicPoint презентација

en: Magick image format
sr@ijekavian: Magick формат слике

en: Mail delivery report
sr@ijekavian: Извештај доставе поруке

en: Mail disposition report
sr@ijekavian: Извештај размјештаја порука

en: Mail system report
sr@ijekavian: Извештај система коресподенције

en: Makefile
sr@ijekavian: Производна датотека

en: Manual page
sr@ijekavian: Страна упутства

en: Manual page (compressed)
sr@ijekavian: Страна упутства (компресована)

en: Master System or Game Gear ROM
sr@ijekavian: Master System или Game Gear ром

en: MathML document
sr@ijekavian: MathML документ

en: Matroska video
sr@ijekavian: Матрeшка видео

en: Memory dump
sr@ijekavian: Mеморијски извјештај

en: Message
sr@ijekavian: Порука

en: Message digest
sr@ijekavian: Gруписане поруке

en: Message in several formats
sr@ijekavian: Поруке у више формата

en: Microsoft Excel spreadsheet
sr@ijekavian: Микрософт Ексел табеларни прорачун

en: Microsoft PowerPoint document
sr@ijekavian: Микрософт ПауерПоинт документ

en: Microsoft WMV playlist
sr@ijekavian: Микрософт WMV листа нумера

en: Microsoft WMV video
sr@ijekavian: Микрософт WMV видео

en: Microsoft Word document
sr@ijekavian: Микрософт Word документ

en: Microsoft video
sr@ijekavian: Микрософт видео

en: Monkey audio
sr@ijekavian: Monkey звучни запис

en: Mozilla bookmarks file
sr@ijekavian: Mozilla фајл маркера

en: Multi-part message
sr@ijekavian: Вишедјелна порука

en: NES ROM
sr@ijekavian: NES ром

en: Named pipe
sr@ijekavian: Именована цев

en: Nautilus link
sr@ijekavian: Наутилус веза

en: Netscape bookmarks file
sr@ijekavian: Netscape фајл маркера

en: Nintendo64 ROM
sr@ijekavian: Nintendo64 ром

en: Nullsoft video
sr@ijekavian: Nullsoft видео

en: ODA document
sr@ijekavian: ODA документ

en: Object code
sr@ijekavian: Објектни кôд

en: Objective C source code
sr@ijekavian: Објектни C изворни кôд

en: Ogg audio
sr@ijekavian: Ogg звучни запис

en: OpenOffice.org Impress presentation
sr@ijekavian: OpenOffice.org Impress презентација

en: OpenOffice.org Impress presentation template
sr@ijekavian: OpenOffice.org Impress шема презентације

en: OpenOffice.org Math document
sr@ijekavian: OpenOffice.org Math документ

en: OpenOffice.org Writer document
sr@ijekavian: OpenOffice.org Writer документ

en: OpenOffice.org Writer global document
sr@ijekavian: OpenOffice.org Writer глобални документ

en: OpenOffice.org Writer template
sr@ijekavian: OpenOffice.org Writer шема

en: OpenOffice.org drawing
sr@ijekavian: OpenOffice.org цртеж

en: OpenOffice.org drawing template
sr@ijekavian: OpenOffice.org шема цртежа

en: OpenOffice.org spreadsheet
sr@ijekavian: OpenOffice.org табеларни прорачун

en: OpenOffice.org spreadsheet template
sr@ijekavian: OpenOffice.org шема табеларног прорачуна

en: OpenType font
sr@ijekavian: OpenType фонт

en: PBM image
sr@ijekavian: PBM слика

en: PC Paintbrush image
sr@ijekavian: PC Paintbrush слика

en: PCF font
sr@ijekavian: PCF фонт

en: PDF document
sr@ijekavian: PDF документ

en: PEF program
sr@ijekavian: PEF програм

en: PGM image
sr@ijekavian: PGM слика

en: PGN chess game
sr@ijekavian: PGN шаховска игра

en: PGP keys
sr@ijekavian: PGP кључ

en: PGP message
sr@ijekavian: PGP порука

en: PGP signature
sr@ijekavian: PGP потпис

en: PGP-encrypted file
sr@ijekavian: PGP-енкриптована датотека

en: PHP script
sr@ijekavian: PHP скрипта

en: PICT image
sr@ijekavian: PICT слика

en: PNG image
sr@ijekavian: PNG слика

en: PNM image
sr@ijekavian: PNM слика

en: PPM image
sr@ijekavian: PPM слика

en: Packages
sr@ijekavian: Пакет

en: Palm OS database
sr@ijekavian: Palm OS база података

en: Palm Pixmap image
sr@ijekavian: Palm Pixmap слика

en: Partial email message
sr@ijekavian: Парцијална е-порука

en: Pascal source code
sr@ijekavian: Pascal изворни кôд

en: Perl script
sr@ijekavian: Perl скрипта

en: Photo CD image
sr@ijekavian: Фото Це-Де слика

en: Photoshop document
sr@ijekavian: Фотошоп документ

en: Plain text document
sr@ijekavian: Обичан текстуални документ

en: Playlist
sr@ijekavian: Листа нумера

en: PostScript Type 1 font
sr@ijekavian: ПостСкрипт Тип 1 фонт

en: PostScript document
sr@ijekavian: ПостСкрипт документ

en: Profiler results
sr@ijekavian: Резултати профилатора

en: Project Plan
sr@ijekavian: Пројектни план

en: Python byte code
sr@ijekavian: Python бајт кôд

en: Python source code
sr@ijekavian: Питон изворни кôд

en: QuickTime movie
sr@ijekavian: QuickTime филм

en: Quicken document
sr@ijekavian: Quicken документ

en: Quicken for Windows document
sr@ijekavian: Quicken for Windows документ

en: RAR archive
sr@ijekavian: РАР архива

en: README document
sr@ijekavian: ПРОЧИТАЈМЕ документ

en: RGB image
sr@ijekavian: RGB слика

en: RIFF audio
sr@ijekavian: RIFF звучни запис

en: RPM package
sr@ijekavian: RPM пакет

en: Raw Gray Sample
sr@ijekavian: Узорак необрађене сиве

en: RealAudio document
sr@ijekavian: RealAudio документ

en: RealAudio/Video document
sr@ijekavian: RealAudio/Video документ

en: RealVideo video
sr@ijekavian: RealVideo видео

en: Reference to remote file
sr@ijekavian: Референца на удаљену датотеку

en: Rejected patch file
sr@ijekavian: Датотека одбијене закрпе

en: Rich text document
sr@ijekavian: Обогаћени текстуални документ

en: S/MIME file
sr@ijekavian: S/MIME датотека

en: S/MIME signature
sr@ijekavian: S/MIME потпис

en: SGI video
sr@ijekavian: SGI видео

en: SGML document
sr@ijekavian: SGML документ

en: SHOUTcast playlist
sr@ijekavian: SHOUTcast листа нумера

en: SMIL script
sr@ijekavian: SMIL скрипта

en: SQL code
sr@ijekavian: SQL кôд

en: SUN Rasterfile
sr@ijekavian: SUN растерска датотека

en: SV4 CPIO archive
sr@ijekavian: SV4 CPIO архива

en: SV4 CPIP archive (with CRC)
sr@ijekavian: SV4 CPIP архива (са CRC-ом)

en: SVG art
sr@ijekavian: SVG сртеж

en: Samba share
sr@ijekavian: Samba дељени ресурс

en: Scheme source code
sr@ijekavian: Scheme изворни кôд

en: Scream Tracker 3 audio
sr@ijekavian: Scream Tracker 3 звучни запис

en: Scream Tracker audio
sr@ijekavian: Scream Tracker звучни запис

en: Scream Tracker instrument
sr@ijekavian: Scream Tracker инструмент

en: Search results
sr@ijekavian: Резултати претраге

en: Security
sr@ijekavian: Заштита

en: Setext document
sr@ijekavian: Setext документ

en: Shared Printer
sr@ijekavian: Дељени штампач

en: Shared library
sr@ijekavian: Дељена библиотека

en: Shell archive
sr@ijekavian: Архива окружења

en: Shell script
sr@ijekavian: Скрипта окружења

en: Signed message
sr@ijekavian: Потписана порука

en: Silicon Graphics image
sr@ijekavian: Silicon Graphics слика

en: Socket
sr@ijekavian: Сокет

en: Software Development/ROM Images
sr@ijekavian: Software Development/РОМ слика

en: Software Development/Source Code
sr@ijekavian: Software Development/изворни кôд

en: Software author credits
sr@ijekavian: Захвале аутора програма

en: Software installation instructions
sr@ijekavian: Упутство за инсталацију програма

en: Software license terms
sr@ijekavian: Лиценца за програм

en: Source code patch
sr@ijekavian: Закрпа изворног кôда

en: Speech document
sr@ijekavian: Speech документ

en: Speedo font
sr@ijekavian: Speedo фонт

en: Spreadsheet Interchange document
sr@ijekavian: Размењиви документ табеларног прорачуна

en: Stampede package
sr@ijekavian: Stampede пакет

en: StarCalc spreadsheet
sr@ijekavian: StarCalc табеларни прорачун

en: StarChart chart
sr@ijekavian: StarChart графикон

en: StarImpress presentation
sr@ijekavian: StarImpress презентација

en: StarMail file
sr@ijekavian: StarMail датотека

en: StarMath document
sr@ijekavian: StarMath документ

en: StarOffice extended metafile image
sr@ijekavian: StarOffice проширена метафајл слика

en: StarWriter document
sr@ijekavian: StarWriter документ

en: Style sheet
sr@ijekavian: Стилска страна

en: Sun mu-law audio
sr@ijekavian: Sun mu-law звучни запис

en: SunOS News font
sr@ijekavian: SunOS News фонт

en: Symbolic link
sr@ijekavian: Симболичка веза

en: TIFF image
sr@ijekavian: TIFF слика

en: Tab-separated text document
sr@ijekavian: Текстуална база података раздвојених табулатором

en: Tar archive
sr@ijekavian: Tar архива

en: Tar archive (Bzip2-compressed)
sr@ijekavian: Tar архива (bzip2-компресована)

en: Tar archive (Gzip-compressed)
sr@ijekavian: Tar архива (gzip-компресована)

en: TarGA image
sr@ijekavian: TarGA слика

en: Tcl script
sr@ijekavian: Tcl скрипта

en: TeX document
sr@ijekavian: TeX документ

en: TeX dvi document
sr@ijekavian: TeX dvi документ

en: TeX font
sr@ijekavian: TeX фонт

en: TeX font metrics
sr@ijekavian: TeX метрика фонта

en: TeXInfo document
sr@ijekavian: TeXInfo документ

en: ToutDoux document
sr@ijekavian: ToutDoux документ

en: Troff document
sr@ijekavian: Troff документ

en: Troff me input document
sr@ijekavian: Troff me улазни документ

en: Troff mm input document
sr@ijekavian: Troff mm улазни документ

en: Troff ms input document
sr@ijekavian: troff ms улазни документ

en: TrueType font
sr@ijekavian: TrueType фонт

en: Truevision Targa image
sr@ijekavian: Truevision Targa слика

en: USENET news message
sr@ijekavian: Порука са дискусионе групе

en: Unidata netCDF document
sr@ijekavian: Unidata netCDF документ

en: User Interface
sr@ijekavian: Корисничко сучеље

en: User Interface/Fonts
sr@ijekavian: Корисничко сучеље/Фонт

en: Ustar archive
sr@ijekavian: Ustar архива

en: V font
sr@ijekavian: V фонт

en: VOC audio
sr@ijekavian: VOC звучни запис

en: VRML document
sr@ijekavian: VRML документ

en: Verilog source code
sr@ijekavian: Верилог изворни кôд

en: Video
sr@ijekavian: Видео

en: Vivo video
sr@ijekavian: Vivo видео

en: WAIS source code
sr@ijekavian: WAIS изворни кôд

en: Wave audio
sr@ijekavian: Wave звучни запис

en: Wavelet video
sr@ijekavian: Wavelet видео

en: Web folder
sr@ijekavian: ВЕБ директоријум

en: Windows bitmap image
sr@ijekavian: Windows битмапирана слика

en: Windows icon image
sr@ijekavian: Windows икона

en: Windows metafile graphics
sr@ijekavian: Windows метафајл графика

en: WordPerfect document
sr@ijekavian: WordPerfect документ

en: X bitmap image
sr@ijekavian: X битмапирана слика

en: X window image
sr@ijekavian: X прозор слика

en: XBEL bookmarks file
sr@ijekavian: XBEL датотека маркера

en: XML document
sr@ijekavian: XML документ

en: XPM image
sr@ijekavian: XPM слика

en: Xbase database
sr@ijekavian: Xbase база података

en: Yacc grammar source code
sr@ijekavian: Изворни кôд Yacc граматике

en: Z shell script
sr@ijekavian: Z скрипта окружења

en: Zip archive
sr@ijekavian: Zip архива

en: Zoo archive
sr@ijekavian: Zoo архива

en: gettext translation
sr@ijekavian: gettext превод

en: iPod software
sr@ijekavian: iPod програм

en: xfig vector graphic
sr@ijekavian: xfig векторска графика

en: Conversion from character set '%s' to '%s' is not supported
sr@ijekavian: Претварање из скупа знакова „%s“ у „%s“ није подржано

en: Could not open converter from '%s' to '%s'
sr@ijekavian: Не могу да покренем претварање из „%s“ у „%s“

en: Invalid byte sequence in conversion input
sr@ijekavian: Неисправан низ бајтова у улазу који претварам

en: Error during conversion: %s
sr@ijekavian: Грешка при претварању: %s

en: Partial character sequence at end of input
sr@ijekavian: Непотпун низ знакова на крају улаза

en: Cannot convert fallback '%s' to codeset '%s'
sr@ijekavian: Не може претворити резерву „%s“ у запис „%s“

en: The local file URI '%s' may not include a '#'
sr@ijekavian: Адреса локалне датотеке „%s“ не смије садржати „#“

en: The URI '%s' is invalid
sr@ijekavian: Адреса „%s“ је неисправна

en: The hostname of the URI '%s' is invalid
sr@ijekavian: Име домаћина из адресе „%s“ је неисправно

en: The URI '%s' contains invalidly escaped characters
sr@ijekavian: Адреса „%s“ садржи неисправно назначене знаке

en: The pathname '%s' is not an absolute path
sr@ijekavian: Путања „%s“ није апсолутна путања

en: Invalid hostname
sr@ijekavian: Неисправно име домаћина

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date and the time
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
sr@ijekavian: %A, %d. %B %Y. %T %Z

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the date
en: %m/%d/%y
sr@ijekavian: %d.%m.%Y.

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing the time
en: %H:%M:%S
sr@ijekavian: %T

[ctx: GDateTime]
note: Translators: this is the preferred format for expressing 12 hour time
en: %I:%M:%S %p
sr@ijekavian: %T

[ctx: full month name]
en: January
sr@ijekavian: јануар

[ctx: full month name]
en: February
sr@ijekavian: фебруар

[ctx: full month name]
en: March
sr@ijekavian: март

[ctx: full month name]
en: April
sr@ijekavian: април

[ctx: full month name]
en: May
sr@ijekavian: мај

[ctx: full month name]
en: June
sr@ijekavian: јун

[ctx: full month name]
en: July
sr@ijekavian: јул

[ctx: abbreviated month name]
en: Jan
sr@ijekavian: јан

[ctx: abbreviated month name]
en: Feb
sr@ijekavian: феб

[ctx: abbreviated month name]
en: Mar
sr@ijekavian: мар

[ctx: abbreviated month name]
en: Apr
sr@ijekavian: апр

[ctx: abbreviated month name]
en: May
sr@ijekavian: мај

[ctx: abbreviated month name]
en: Jun
sr@ijekavian: јун

[ctx: abbreviated month name]
en: Jul
sr@ijekavian: јул

[ctx: full weekday name]
en: Monday
sr@ijekavian: понедељак

[ctx: full weekday name]
en: Tuesday
sr@ijekavian: уторак

[ctx: full weekday name]
en: Wednesday
sr@ijekavian: среда

[ctx: full weekday name]
en: Thursday
sr@ijekavian: четвртак

[ctx: full weekday name]
en: Friday
sr@ijekavian: петак

[ctx: full weekday name]
en: Saturday
sr@ijekavian: субота

[ctx: full weekday name]
en: Sunday
sr@ijekavian: недеља

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Mon
sr@ijekavian: пон

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Tue
sr@ijekavian: уто

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Wed
sr@ijekavian: сре

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Thu
sr@ijekavian: чет

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Fri
sr@ijekavian: пет

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sat
sr@ijekavian: суб

[ctx: abbreviated weekday name]
en: Sun
sr@ijekavian: нед

en: Error opening directory '%s': %s
sr@ijekavian: Грешка при отварању директоријума „%s“: %s

en: Could not allocate %lu bytes to read file "%s"
sr@ijekavian: Не могу да обезбједим %lu бајтова за читање датотеке „%s“

en: Error reading file '%s': %s
sr@ijekavian: Грешка при читању датотеке „%s“: %s

en: Failed to get attributes of file '%s': fstat() failed: %s
sr@ijekavian: Не могу да сазнам особине датотеке „%s“: неуспјешан fstat(): %s

en: Failed to open file '%s': fdopen() failed: %s
sr@ijekavian: Не могу да отворим датотеку „%s“: неуспјешан fdopen(): %s

en: Failed to create file '%s': %s
sr@ijekavian: Не могу да направим датотеку „%s“: %s

en: Template '%s' invalid, should not contain a '%s'
sr@ijekavian: Неисправан шаблон „%s“, не смије садржати „%s“

en: Failed to read the symbolic link '%s': %s
sr@ijekavian: Не могу да прочитам симболичку везу „%s“: %s

en: Symbolic links not supported
sr@ijekavian: Симболичке везе нису подржане

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_line_string
sr@ijekavian: Не могу да читам без обраде у g_io_channel_read_line_string

en: Leftover unconverted data in read buffer
sr@ijekavian: Преостали непретворени подаци у међуспремнику за читање

en: Channel terminates in a partial character
sr@ijekavian: Канал се завршава дјелимичним знаком

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_to_end
sr@ijekavian: Не могу да читам без обраде у g_io_channel_read_to_end

en: Error on line %d: %s
sr@ijekavian: Грешка у %d. реду: %s

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
sr@ijekavian: Позив знака се не завршава тачка-запетом; највјероватније сте користили амперсанд без намере да започнете ентитет — назначите амперсанд као &amp;

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
sr@ijekavian: Уочен празан ентитет „&;“; прихватљиви ентитети су &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
sr@ijekavian: Ентитет се не завршава тачка-запетом; највјероватније сте користили амперсанд без намере да започнете ентитет — назначите амперсанд као &amp;

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
sr@ijekavian: Документ мора почети елементом (нпр. <књига>)

en: '%s' is not a valid character following a '<' character; it may not begin an element name
sr@ijekavian: „%s“ не представља исправан знак након знака „<“; име елемента не може њиме почети

en: Odd character '%s', expected a '=' after attribute name '%s' of element '%s'
sr@ijekavian: Чудан знак „%s“, очекивао сам „=“ после особине „%s“ елемента „%s“

en: Odd character '%s', expected a '>' or '/' character to end the start tag of element '%s', or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
sr@ijekavian: Чудан знак „%s“, очекивао сам или „>“ или „/“ ради окончања почетне ознаке  елемента „%s“, или могућу особину; можда сте користили неисправан знак у имену особине

en: Odd character '%s', expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute '%s' of element '%s'
sr@ijekavian: Чудан знак „%s“, очекивао сам почетни наводник након знака једнакости при додјели вриједности особини „%s“ елемента „%s“

en: '%s' is not a valid character following the characters '</'; '%s' may not begin an element name
sr@ijekavian: „%s“ није исправан знак након низа „</“; „%s“ не може започети име елемента

en: '%s' is not a valid character following the close element name '%s'; the allowed character is '>'
sr@ijekavian: „%s“ није исправан знак након имена затвореног елемента „%s“; дозвољени знак је „>“

en: Element '%s' was closed, no element is currently open
sr@ijekavian: Елемент „%s“ је затворен, нема тренутно отворених елемената

en: Element '%s' was closed, but the currently open element is '%s'
sr@ijekavian: Елемент „%s“ је затворен, а тренутно отворен елемент је „%s“

en: Document was empty or contained only whitespace
sr@ijekavian: Документ је празан или садржи само бјелине

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket '<'
sr@ijekavian: Документ завршен неочекивано непосредно након отворене косоугле заграде „<“

en: Document ended unexpectedly with elements still open - '%s' was the last element opened
sr@ijekavian: Документ завршен неочекивано са отвореним елементима — „%s“ је последње отворен елемент

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
sr@ijekavian: Документ завршен неочекивано, очекивао сам да наиђем на затворену косоуглу заграду која затвара ознаку <%s/>

en: Document ended unexpectedly inside an element name
sr@ijekavian: Документ завршен неочекивано усред имена елемента

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
sr@ijekavian: Документ завршен неочекивано усред имена особине

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
sr@ijekavian: Документ завршен неочекивано усред почетне ознаке елемента.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
sr@ijekavian: Документ завршен неочекивано након знака једнакости после имена особине; вриједност особине није наведена

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
sr@ijekavian: Документ завршен неочекивано усред вриједности особине

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element '%s'
sr@ijekavian: Документ завршен неочекивано усред завршне ознаке елемента „%s“

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
sr@ijekavian: Документ завршен неочекивано усред примедбе или упута за обраду

en: Quoted text doesn't begin with a quotation mark
sr@ijekavian: Навод не почиње наводником

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
sr@ijekavian: Неупарен наводник у наредби или другом цитату из љуске

en: Text ended just after a '\' character. (The text was '%s')
sr@ijekavian: Садржај завршен непосредно након „\“ знака. (Ради се о тексту „%s“)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was '%s')
sr@ijekavian: Садржај завршен прије наиласка на одговарајући наводник за %c. (Ради се о тексту „%s“)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
sr@ijekavian: Садржај празан (или садржи само бјелине)

en: Failed to read data from child process
sr@ijekavian: Неуспјело читање података из подређеног процеса

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
sr@ijekavian: Неуспјело стварање цјевке за везу са подређеним процесом (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
sr@ijekavian: Неуспјело читање из подређене цјевке (%s)

en: Failed to change to directory '%s' (%s)
sr@ijekavian: Неуспјело приступање директоријуму „%s“ (%s)

en: Failed to execute child process (%s)
sr@ijekavian: Неуспјело извршавање подређеног процеса (%s)

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
sr@ijekavian: Неочекивана грешка док су у g_io_channel_win32_poll() читани подаци од подређеног процеса

en: Failed to read data from child process (%s)
sr@ijekavian: Неуспјело читање података од подређеног процеса (%s)

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
sr@ijekavian: Неочекивана грешка у select() при читању података од подређеног процеса (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
sr@ijekavian: Неочекивана грешка у waitpid() (%s)

en: Failed to fork (%s)
sr@ijekavian: Неуспио fork() (%s)

en: Failed to execute child process "%s" (%s)
sr@ijekavian: Неуспјело извршавање подређеног процеса „%s“ (%s)

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
sr@ijekavian: Неуспјело преусмјеравање улаза или излаза подређеног процеса (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
sr@ijekavian: Неуспио fork() подређеног процеса (%s)

en: Unknown error executing child process "%s"
sr@ijekavian: Непозната грешка при извршавању подређеног процеса „%s“

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
sr@ijekavian: Није успио да прочита довољно података из цјевке ка подређеном процесу (%s)

en: Character out of range for UTF-8
sr@ijekavian: Знак ван опсега за УТФ-8

en: Invalid sequence in conversion input
sr@ijekavian: Неисправан низ у уносу за претварање

en: Character out of range for UTF-16
sr@ijekavian: Знак ван опсега за УТФ-16

en: Create Archive...
sr@ijekavian: Направи архиву...

en: Extract Here
sr@ijekavian: Распакуј овдје

en: File Roller Component add operations
sr@ijekavian: Операције додавања за File Roller компоненту

en: File Roller Component extract operations
sr@ijekavian: Операције распакивања за File Roller компоненту

en: File roller component
sr@ijekavian: File roller компонента

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
sr@ijekavian: <i><b>Напомена:</b> лозинка ће бити коришћена за шифровање датотека које додајете у архиву, и за дешифровање датотека које распакујете из архиве. Када се архива затвори, лозинка се више неће користити.</i>

en: A_vailable application:
sr@ijekavian: Доступни _програми:

en: Create Archive
sr@ijekavian: Направи архиву

en: Load Options
sr@ijekavian: Учитај подешавања

en: Open Files
sr@ijekavian: Отвори датотеке

en: R_ecent applications:
sr@ijekavian: Листа посљедње коришћених програма:

en: _All files
sr@ijekavian: _Све датотеке

en: _Application:
sr@ijekavian: _Програм:

en: _Archive:
sr@ijekavian: _Архива:

en: _Files:
sr@ijekavian: _Датотеке:

en: _Selected files
sr@ijekavian: _Изабране датотеке

en: example: *.txt; *.doc
sr@ijekavian: примјер: *.txt; *.doc

en: Extract
sr@ijekavian: Распакуј

note: Create the application.
en: Archive Manager
sr@ijekavian: Управљање архивом

en: Create and modify an archive
sr@ijekavian: Направите и измјените архиву

en: Automatic
sr@ijekavian: Препознај по наставку

en: Tar uncompressed (.tar)
sr@ijekavian: Tar некомпресована (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
sr@ijekavian: Tar компресована са bzip програмом (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
sr@ijekavian: Tar компресована са bzip2 програмом (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
sr@ijekavian: Tar компресована са gzip програмом (tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
sr@ijekavian: Tar компресована са lzop програмом (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
sr@ijekavian: Tar компресована са compress програмом (.tar.Z)

en: Could not create the archive
sr@ijekavian: Не могу да направим архиву

en: You have to specify an archive name.
sr@ijekavian: Морате навести име архиве.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
sr@ijekavian: Немате дозволу да створите архиву у овом стаблу

en: Archive type not supported.
sr@ijekavian: Врста архиве није подржана.

en: The archive already exists.  Do you want to overwrite it?
sr@ijekavian: Архива већ постоји. Да ли желите да препишете преко ње?

en: Overwrite
sr@ijekavian: Препиши

en: Could not delete the old archive.
sr@ijekavian: Не могу уклонити стару архиву.

en: New
sr@ijekavian: Нова

en: All archives
sr@ijekavian: Све архиве

en: Archive type:
sr@ijekavian: Тип архиве:

en: Could not save the archive
sr@ijekavian: Не могу да сачувам архиву

en: Last Output
sr@ijekavian: Детаљан испис

en: Could not display help
sr@ijekavian: Не могу да прикажем помоћ

en: An archive manager for GNOME.
sr@ijekavian: Алат за рад са архивама за Гном окружење

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
sr@ijekavian: Немате одговарајућа овлашћења да читате датотеке из „%s“ директоријума

en: Could not add the files to the archive
sr@ijekavian: Не могу да додам датотеке у архиву

en: _Add only if newer
sr@ijekavian: _Додај само ако је новија

en: _Include subfolders
sr@ijekavian: _Укључи под-директоријуме

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
sr@ijekavian: Искључи директоријуме који представљају симбо_личке везе

en: example: *.o; *.bak
sr@ijekavian: Примјер: *.o; *.bak

en: _Include files:
sr@ijekavian: _Укључи датотеке:

en: E_xclude files:
sr@ijekavian: Ис_кључи датотеке:

en: _Load Options
sr@ijekavian: Учитај подешавања

en: Sa_ve Options
sr@ijekavian: Сними подешавања

en: Save Options
sr@ijekavian: Сачувај подешавања

en: Options Name:
sr@ijekavian: Име опција:

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
sr@ijekavian: Име „%s“ није исправно зато што не смије да садржи знаке: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
sr@ijekavian: Користите неко друго име.

en: Create _Folder
sr@ijekavian: Направи _директоријум

en: Could not create the destination folder: %s.
sr@ijekavian: Не могу да направим одредишни директоријум: %s.

en: Archive not created
sr@ijekavian: Архиве није направљена

en: Extraction not performed
sr@ijekavian: Распакивање није изведено

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
sr@ijekavian: Немате овлашћења да распакујете архиве у овом директоријуму „%s“

en: Actions
sr@ijekavian: Радње

en: R_e-create folders
sr@ijekavian: Поново _образуј директоријуме

en: Over_write existing files
sr@ijekavian: Препиши п_реко постојећих датотека

en: Do not e_xtract older files
sr@ijekavian: Не распакуј старије датотеке

en: _Open destination folder after extraction
sr@ijekavian: _Отвори одредишни директоријум након распакивања

en: %s Properties
sr@ijekavian: %s Особине

en: Modified on:
sr@ijekavian: Измјењена:

en: %d %B %Y, %H:%M
sr@ijekavian: %d. %B %Y, %H:%M

en: Number of files:
sr@ijekavian: Број датотека:

en: The file does not exist.
sr@ijekavian: Датотека не постоји.

en: Adding file:
sr@ijekavian: Додајем датотеку:

en: Removing file:
sr@ijekavian: Уклања датотеку:

en: Deleting files from archive
sr@ijekavian: Брисање датотека из архиве

en: Extracting file:
sr@ijekavian: Распакује датотеку:

en: Recompressing archive
sr@ijekavian: Поново сажима архиву

en: Decompressing archive
sr@ijekavian: Од-сажима архиву

en: _Extract
sr@ijekavian: _Распакуј

en: _View
sr@ijekavian: _Преглед

note: Button
en: Command _Line Output
sr@ijekavian: Приказ линије за _унос наредби

en: Add files to the specified archive and quit the program
sr@ijekavian: Додај датотеке у задату архиву и изађи из програма

en: ARCHIVE
sr@ijekavian: АРХИВА

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
sr@ijekavian: Додај датотеке питајући за име архиве и изађи из програма

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
sr@ijekavian: Распакуј архиве у задати директоријум и изађи из програма

en: FOLDER
sr@ijekavian: ДИРЕКТОРИЈУМ

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
sr@ijekavian: Распакуј архиве питајући за одредишни директоријум и изађи из програма

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
sr@ijekavian: Подразумјевани директоријум који се користи за '--add' и '--extract' наредбе

en: Create destination folder without asking confirmation
sr@ijekavian: Направи одредишни директоријум без потврђивања

en: _Archive
sr@ijekavian: _Архива

en: _Edit
sr@ijekavian: _Уређивање

en: _Arrange Files
sr@ijekavian: Поредај датоте_ке

en: Open R_ecent
sr@ijekavian: _Листа отвараних архива

en: Information about the program
sr@ijekavian: Подаци о програму

en: Add files to the archive
sr@ijekavian: Додаје датотеке у архиву

en: Display the File Roller Manual
sr@ijekavian: Прикажи водич

en: Dese_lect All
sr@ijekavian: Поништи иза_брано

en: Deselect all files
sr@ijekavian: Поништава избор датотека

en: _Extract...
sr@ijekavian: _Распакуј...

en: Extract files from the archive
sr@ijekavian: Распакуј датотеке из архиве

en: _Last Output
sr@ijekavian: Де_таљан испис

en: View the output produced by the last executed command
sr@ijekavian: Погледај излаз који је дала посљедње извршена наредба

en: Create a new archive
sr@ijekavian: Направи нову архиву

en: Open archive
sr@ijekavian: Отвори архиву

en: Open Fi_les...
sr@ijekavian: О_твори датотеке...

en: Open selected files with an application
sr@ijekavian: Отвара изабране датотеке помоћу одговарајућег програма

en: Pass_word...
sr@ijekavian: _Лозинка...

en: Show archive properties
sr@ijekavian: Приказује особине архиве

en: Reload current archive
sr@ijekavian: Поново учитава архиву

en: _Rename...
sr@ijekavian: Преимену_ј...

en: Select _All
sr@ijekavian: Изабери св_е

en: Select all files
sr@ijekavian: Изабери све датотеке

en: Stop current operation
sr@ijekavian: Прекини започету радњу

en: _Test Integrity
sr@ijekavian: Про_вјери интегритет

en: Test whether the archive contains errors
sr@ijekavian: Провери да ли архива садржи грешке

en: _View File
sr@ijekavian: _Погледај датотеку

en: _Toolbar
sr@ijekavian: _Линија са иконицама

en: View the main toolbar
sr@ijekavian: Приказује линију са иконицама

en: Stat_usbar
sr@ijekavian: Линија са _стањем

en: View the statusbar
sr@ijekavian: Приказује линују са стањем

en: _Reversed Order
sr@ijekavian: _Обрнути редослијед

en: Reverse the list order
sr@ijekavian: Обрнути редослијед списка

en: View All _Files
sr@ijekavian: Прикажи св_е датотеке

en: View as a F_older
sr@ijekavian: Прикажи као _директоријум

en: by _Name
sr@ijekavian: по _имену

en: Sort file list by name
sr@ijekavian: Поредај списак датотека по имену

en: by _Size
sr@ijekavian: по _величини

en: Sort file list by file size
sr@ijekavian: Поредај списак датотека по величини

en: by T_ype
sr@ijekavian: по _типу

en: Sort file list by type
sr@ijekavian: Поредај списак датотека по типу

en: by _Date modified
sr@ijekavian: по _датуму измјене

en: Sort file list by modification time
sr@ijekavian: Поредај списак датотека по датуму и времену измјене

en: by _Location
sr@ijekavian: по _путањи

en: Sort file list by location
sr@ijekavian: Поредај списак датотека по путањи

en: [read only]
sr@ijekavian: [само за читање]

en: %d file (%s) | %d files (%s)
sr@ijekavian[0]: %d датотека (%s)
sr@ijekavian[1]: %d датотеке (%s)
sr@ijekavian[2]: %d датотека (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
sr@ijekavian[0]: %d датотека изабрана (%s)
sr@ijekavian[1]: %d датотеке изабране (%s)
sr@ijekavian[2]: %d датотека изабрано (%s)

en: Reading archive
sr@ijekavian: Учитавам архиву

en: Adding files to archive
sr@ijekavian: Додавање датотека у архиву

en: Extracting files from archive
sr@ijekavian: Распакивање датотека из архиве

en: Testing archive
sr@ijekavian: Испробавам архиву

en: Getting the file list
sr@ijekavian: Учитава списак датотека

en: wait please...
sr@ijekavian: молим сачекајте...

en: Could not display the folder "%s"
sr@ijekavian: Не могу да прикажем директоријум „%s“

en: This archive is password protected.
    Please specify a password with the command: Edit->Password
sr@ijekavian: Ова архива је заштићена лозинком.
    Наведите лозинку помоћу наредбе: Уређивање->Лозинка

en: The specified password is not valid, please specify a new password with the command: Edit->Password
sr@ijekavian: Дата лозинка није исправна, наведите нову лозинку помоћу наредбе: Уређивање->Лозинка

en: Could not perform the operation
sr@ijekavian: Не могу да изведем операцију

en: An error occurred while extracting files.
sr@ijekavian: Догодила се грешка приликом распакивања

en: An error occurred while loading the archive.
sr@ijekavian: Догодила се грешка приликом учитавања архиве

en: An error occurred while deleting files from the archive.
sr@ijekavian: Догодила се грешка приликом уклањања датотека из архиве

en: An error occurred while adding files to the archive.
sr@ijekavian: Догодила се грешка приликом додавања датотека у архиву

en: An error occurred while testing archive.
sr@ijekavian: Догодила се грешка приликом испитивања архиве

en: Command not found.
sr@ijekavian: Наредба није пронађена

en: Command exited abnormally.
sr@ijekavian: Наредба је прекинута неочекивано

en: Test Result
sr@ijekavian: Резултат провјере

en: You don't have the right permissions.
sr@ijekavian: Немате одговарајућа овлашћења.

en: You can't add an archive to itself.
sr@ijekavian: Не можете додати архиву у саму себе

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
sr@ijekavian: Да ли желите да додате ову датотеку у већ отворену архиву или да направите нову архиву?

en: Do you want to create a new archive with these files?
sr@ijekavian: Да ли желите да направите нову архиву са овим датотекама?

en: Create _Archive
sr@ijekavian: Направи _архиву

en: Date Modified
sr@ijekavian: Датум измјене

en: Go to the previous visited location
sr@ijekavian: Иди на претходно посјећену путању

en: Go to the next visited location
sr@ijekavian: Иди на следеће посјећену путању

en: Go up one level
sr@ijekavian: Иди један ниво изнад

en: Go to the home location
sr@ijekavian: Иди на почетну путању

en: Could not open "%s"
sr@ijekavian: Не могу да отворим „%s“

en: Could not save the archive "%s"
sr@ijekavian: Не могу да сачувам архиву „%s“

en: The new name is void.
sr@ijekavian: Ново име није дозвољено.

en: The new name is equal to the old one.
sr@ijekavian: Ново име је исто као и старо.

en: New folder name
sr@ijekavian: Ново име директоријума

en: New file name
sr@ijekavian: Ново име датотеке

en: Could not rename the folder
sr@ijekavian: Не могу да преименујем директоријум

en: Could not rename the file
sr@ijekavian: Не могу да преименујем датотеку

en: Add files to an archive
sr@ijekavian: Додај датотеке у архиву

en: Extract archive
sr@ijekavian: Распакуј архиву

[ctx: TestPlugin|]
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

[ctx: TestPlugin|]
en: Example Plugin Settings
sr@ijekavian: Поставке пробног прикључка

[ctx: TestPlugin|]
en: My first plugin action
sr@ijekavian: Радња мог првог прикључка

[ctx: TestPlugin|]
en: Hello
sr@ijekavian: Здраво

[ctx: TestPlugin|]
en: First plugin action works :-)
sr@ijekavian: Радња прикључка ради :-)

[ctx: TestPlugin_Sidebar|]
en: Testing Sidebar
sr@ijekavian: Пробна бочна трака

[ctx: TabManagerSettings|]
en: Tab Manager Settings
sr@ijekavian: Поставке менаџера језичака

[ctx: TabManagerSettings|]
en: View
sr@ijekavian: Приказ

[ctx: TabManagerSettings|]
en: Please select view type:
sr@ijekavian: Одредите тип приказа:

[ctx: TabManagerSettings|]
en: SideBar
sr@ijekavian: Бочна трака

[ctx: TabManagerSettings|]
en: Window
sr@ijekavian: Прозор

[ctx: TabManagerSettings|]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The &quot;Window&quot; type is recommended for managing lots of windows/tabs.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Напомена:</span> „Прозор“ је препоручљиво за управљање много прозора/језичака.</p></body></html>

[ctx: TabManagerSettings|]
en: Use TabManager plugin as replacement for main TabBar.
sr@ijekavian: Користи менаџера језичака као замјену за главну траку језичака.

[ctx: TabManagerWidget|]
en: Local File System:
sr@ijekavian: Локални фајл систем:

[ctx: TabManagerWidget|]
en:  [FTP]
sr@ijekavian: [ФТП]

[ctx: TabManagerWidget|]
en: Group by
sr@ijekavian: Групиши по

[ctx: TabManagerWidget|]
en: &Window
sr@ijekavian: &прозору

[ctx: TabManagerWidget|]
en: &Domain
sr@ijekavian: &домену

[ctx: TabManagerWidget|]
en: &Host
sr@ijekavian: до&маћину

[ctx: TabManagerWidget|]
en: &Show side by side
sr@ijekavian: Прикажи &један уз други

[ctx: TabManagerWidget|]
en: &Detach checked tabs
sr@ijekavian: &Откачи означене језичке

[ctx: TabManagerWidget|]
en: Book&mark checked tabs
sr@ijekavian: О&биљежи означене језичке

[ctx: TabManagerWidget|]
en: &Close checked tabs
sr@ijekavian: &Затвори означене језичке

[ctx: TabManagerWidget|]
en: Choose folder for bookmarks:
sr@ijekavian: Одредите фасциклу за обиљеживаче:

[ctx: TabManagerWidget|]
en: Bookmark Selected Tabs
sr@ijekavian: Обиљежи изабране језичке

[ctx: TabManagerWidget|]
en: Window %1
sr@ijekavian: Прозор %1

[ctx: TabManagerWidget|]
en: Double click to switch
sr@ijekavian: Двоклик за пребацивање

[ctx: TabManagerWidget|]
en: Tab Manager
sr@ijekavian: Менаџер језичака

[ctx: TabManagerWidgetController|]
en: Tab Manager
sr@ijekavian: Менаџер језичака

[ctx: TabManagerWidgetController|]
en: Show Tab Manager
sr@ijekavian: Прикажи менаџера језичака

[ctx: SBI_ImagesIcon|]
en: Modify images loading settings per-site and globally
sr@ijekavian: Измјена поставки учитавања слика

[ctx: SBI_ImagesIcon|]
en: Current Page Settings
sr@ijekavian: Поставке текуће странице

[ctx: SBI_ImagesIcon|]
en: Disable loading images (temporarily)
sr@ijekavian: Привремено онемогући учитавање слика

[ctx: SBI_ImagesIcon|]
en: Enable loading images (temporarily)
sr@ijekavian: Привремено омогући учитавање слика

[ctx: SBI_ImagesIcon|]
en: Global Settings
sr@ijekavian: Опште поставке

[ctx: SBI_ImagesIcon|]
en: Automatically load images
sr@ijekavian: Аутоматски учитавај слике

[ctx: SBI_JavaScriptIcon|]
en: Modify JavaScript settings per-site and globally
sr@ijekavian: Измјена поставки учитавања јаваскрипти

[ctx: SBI_JavaScriptIcon|]
en: Current Page Settings
sr@ijekavian: Поставке текуће странице

[ctx: SBI_JavaScriptIcon|]
en: Disable JavaScript (temporarily)
sr@ijekavian: Привремено онемогући јаваскрипте

[ctx: SBI_JavaScriptIcon|]
en: Enable JavaScript (temporarily)
sr@ijekavian: Привремено омогући јаваскрипте

[ctx: SBI_JavaScriptIcon|]
en: Global Settings
sr@ijekavian: Опште поставке

[ctx: SBI_JavaScriptIcon|]
en: Manage JavaScript settings
sr@ijekavian: Управљај поставкама јаваскрипти

[ctx: SBI_NetworkIcon|]
en: Proxy Configuration
sr@ijekavian: Поставке проксија

[ctx: SBI_NetworkIcon|]
en: Select proxy
sr@ijekavian: Изабери прокси

[ctx: SBI_NetworkIcon|]
en: Empty
sr@ijekavian: Празно

[ctx: SBI_NetworkIcon|]
en: Manage proxies
sr@ijekavian: Управљај проксијима

[ctx: SBI_NetworkIcon|]
en: Shows network status and manages proxy<br/><br/><b>Network:</b><br/>%1<br/><br/><b>Proxy:</b><br/>%2
sr@ijekavian: Приказ стања мреже и менаџер проксија<br/><br/><b>Мрежа:</b><br/>%1<br/><br/><b>Прокси:</b><br/>%2

[ctx: SBI_NetworkIcon|]
en: Connected
sr@ijekavian: Повезан

[ctx: SBI_NetworkIcon|]
en: Offline
sr@ijekavian: Неповезан

[ctx: SBI_NetworkIcon|]
en: System proxy
sr@ijekavian: Системски прокси

[ctx: SBI_NetworkIcon|]
en: No proxy
sr@ijekavian: Без проксија

[ctx: SBI_NetworkIcon|]
en: User defined
sr@ijekavian: Кориснички дефинисан

[ctx: SBI_NetworkIconDialog|]
en: Add proxy
sr@ijekavian: Додај прокси

[ctx: SBI_NetworkIconDialog|]
en: Name of proxy:
sr@ijekavian: Назив проксија:

[ctx: SBI_NetworkIconDialog|]
en: Remove current proxy
sr@ijekavian: Уклањање текућег проксија

[ctx: SBI_NetworkIconDialog|]
en: Are you sure you want to remove current proxy?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните овај прокси?

[ctx: SBI_NetworkIconDialog|]
en: Proxy Manager
sr@ijekavian: Менаџер проксија

[ctx: SBI_NetworkIconDialog|]
en: Select proxy:
sr@ijekavian: Изабери прокси:

[ctx: SBI_NetworkIconDialog|]
en: Remove proxy
sr@ijekavian: Уклони прокси

[ctx: SBI_NetworkIconDialog|]
en: No proxies. You can add proxy by clicking on <b>Add</b> button.
sr@ijekavian: Нема проксија. Додајте их кликом на дугме <b>Додај</b>.

[ctx: SBI_NetworkIconDialog|]
en: All changes must be saved with <b>Save</b> button.
sr@ijekavian: Све измјене сачувајте кликом на <b>Сачувај</b>.

[ctx: SBI_ProxyWidget|]
en: Form
sr@ijekavian: Формулар

[ctx: SBI_ProxyWidget|]
en: HTTP
sr@ijekavian: ХТТП

[ctx: SBI_ProxyWidget|]
en: SOCKS5
sr@ijekavian: СОЦКС5

[ctx: SBI_ProxyWidget|]
en: Port:
sr@ijekavian: Порт:

[ctx: SBI_ProxyWidget|]
en: Username:
sr@ijekavian: Корисничко име:

[ctx: SBI_ProxyWidget|]
en: Password:
sr@ijekavian: Лозинка:

[ctx: SBI_ProxyWidget|]
en: S&ystem proxy configuration
sr@ijekavian: Сис&темске поставке проксија

[ctx: SBI_ProxyWidget|]
en: &Manual configuration
sr@ijekavian: &Ручне поставке

[ctx: SBI_SettingsDialog|]
en: StatusBar Icons
sr@ijekavian: Иконе траке стања

[ctx: SBI_SettingsDialog|]
en: <h3>StatusBar Icons</h3>
sr@ijekavian: <h3>Иконе траке стања</h3>

[ctx: SBI_SettingsDialog|]
en: These icons will be displayed in statusbar:
sr@ijekavian: Иконе приказане у траци стања:

[ctx: SBI_SettingsDialog|]
en: Images Icon
sr@ijekavian: Слике

[ctx: SBI_SettingsDialog|]
en: JavaScript Icon
sr@ijekavian: Јаваскрипте

[ctx: SBI_SettingsDialog|]
en: Network Icon
sr@ijekavian: Мрежа

[ctx: SBI_SettingsDialog|]
en: Zoom widget
sr@ijekavian: Виџет увеличања

[ctx: SBI_ZoomWidget|]
en: Zoom: %1%
sr@ijekavian: Увеличање: %1%

[ctx: LineEdit|]
en: &Undo
sr@ijekavian: &Опозови

[ctx: LineEdit|]
en: &Redo
sr@ijekavian: &Понови

[ctx: LineEdit|]
en: Cu&t
sr@ijekavian: &Исијеци

[ctx: LineEdit|]
en: &Copy
sr@ijekavian: &Копирај

[ctx: LineEdit|]
en: &Paste
sr@ijekavian: &Налијепи

[ctx: LineEdit|]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: LineEdit|]
en: Clear All
sr@ijekavian: Очисти све

[ctx: LineEdit|]
en: Select All
sr@ijekavian: Изабери све

[ctx: SqueezeLabelV2|]
en: Copy
sr@ijekavian: Копирај

[ctx: AdBlockAddSubscriptionDialog|]
en: Other...
sr@ijekavian: Остале...

[ctx: AdBlockAddSubscriptionDialog|]
en: Add Subscription
sr@ijekavian: Додај претплату

[ctx: AdBlockAddSubscriptionDialog|]
en: Title:
sr@ijekavian: Наслов:

[ctx: AdBlockAddSubscriptionDialog|]
en: Address:
sr@ijekavian: Адреса:

[ctx: AdBlockAddSubscriptionDialog|]
en: Add new subscription to AdBlock:
sr@ijekavian: Додај нову претплату на АдБлок:

[ctx: AdBlockDialog|]
en: Add Rule
sr@ijekavian: Додај филтер

[ctx: AdBlockDialog|]
en: Remove Rule
sr@ijekavian: Уклони филтер

[ctx: AdBlockDialog|]
en: Add Subscription
sr@ijekavian: Додај претплату

[ctx: AdBlockDialog|]
en: Remove Subscription
sr@ijekavian: Уклони претплату

[ctx: AdBlockDialog|]
en: Update Subscriptions
sr@ijekavian: Ажурирај претплате

[ctx: AdBlockDialog|]
en: Learn about writing rules...
sr@ijekavian: Научите правити филтере...

[ctx: AdBlockDialog|]
en: AdBlock Configuration
sr@ijekavian: Поставке Адблока

[ctx: AdBlockDialog|]
en: Enable AdBlock
sr@ijekavian: Укључи Адблок

[ctx: AdBlockDialog|]
en: Search...
sr@ijekavian: Тражи...

[ctx: AdBlockDialog|]
en: Options
sr@ijekavian: Опције

[ctx: AdBlockDialog|]
en: AdBlock
sr@ijekavian: Адблок

[ctx: AdBlockIcon|]
en: AdBlock
sr@ijekavian: Адблок

[ctx: AdBlockIcon|]
en: Show AdBlock &Settings
sr@ijekavian: &Подешавање Адблока

[ctx: AdBlockIcon|]
en: Disable on %1
sr@ijekavian: Онемогући на %1

[ctx: AdBlockIcon|]
en: Disable only on this page
sr@ijekavian: Онемогући само на овој страници

[ctx: AdBlockManager|]
en: Do you want to add <b>%1</b> subscription?
sr@ijekavian: Желите ли да додате претплату на <b>%1</b>?

[ctx: AdBlockManager|]
en: AdBlock Subscription
sr@ijekavian: АдБлок претплата

[ctx: AdBlockSubscription|]
en: Cannot load subscription!
sr@ijekavian: Не могу да учитам претплату!

[ctx: AdBlockCustomList|]
en: Custom Rules
sr@ijekavian: Посебни филтери

[ctx: AdBlockTreeWidget|]
en: Add Rule
sr@ijekavian: Додај филтер

[ctx: AdBlockTreeWidget|]
en: Remove Rule
sr@ijekavian: Уклони филтер

[ctx: AdBlockTreeWidget|]
en: Add Custom Rule
sr@ijekavian: Додај посебни филтер

[ctx: AdBlockTreeWidget|]
en: Please write your rule here:
sr@ijekavian: Упишите ваш филтерски израз овдје:

[ctx: AdBlockTreeWidget|]
en: %1 (recently updated)
sr@ijekavian: %1 (недавно ажурирано)

[ctx: AdBlockTreeWidget|]
en: %1 (Error: %2)
sr@ijekavian: %1 (Грешка: %2)

[ctx: BrowserWindow|]
en: IP Address of current page
sr@ijekavian: ИП адреса текуће странице

[ctx: BrowserWindow|]
en:  (Private Browsing)
sr@ijekavian:  (приватно прегледање)

[ctx: BrowserWindow|]
en: &Menu Bar
sr@ijekavian: Трака &менија

[ctx: BrowserWindow|]
en: &Navigation Toolbar
sr@ijekavian: Трака &навигације

[ctx: BrowserWindow|]
en: &Bookmarks Toolbar
sr@ijekavian: Трака &обиљеживача

[ctx: BrowserWindow|]
en: &Tabs on Top
sr@ijekavian: &Језичци на врху

[ctx: BrowserWindow|]
en: Other
sr@ijekavian: Остало

[ctx: BrowserWindow|]
en: HTML files
sr@ijekavian: ХТМЛ фајлови

[ctx: BrowserWindow|]
en: Image files
sr@ijekavian: Фајлови слика

[ctx: BrowserWindow|]
en: Text files
sr@ijekavian: Фајлови текста

[ctx: BrowserWindow|]
en: All files
sr@ijekavian: Сви фајлови

[ctx: BrowserWindow|]
en: Open file...
sr@ijekavian: Отвори фајл...

[ctx: BrowserWindow|]
en: Don't ask again
sr@ijekavian: Не питај поново

[ctx: BrowserWindow|]
en: There are still open tabs
sr@ijekavian: И даље имате отворених језичака

[ctx: MainApplication|]
en: Default Browser
sr@ijekavian: Подразумијевани прегледач

[ctx: MainMenu|]
en: Pr&eferences
sr@ijekavian: По&дешавање

[ctx: MainMenu|]
en: Quit
sr@ijekavian: Напусти

[ctx: MainMenu|]
en: &File
sr@ijekavian: &Фајл

[ctx: MainMenu|]
en: New Tab
sr@ijekavian: Нови језичак

[ctx: MainMenu|]
en: &New Window
sr@ijekavian: &Нови прозор

[ctx: MainMenu|]
en: New &Private Window
sr@ijekavian: Нови п&риватни прозор

[ctx: MainMenu|]
en: Open Location
sr@ijekavian: Отвори локацију

[ctx: MainMenu|]
en: Open &File...
sr@ijekavian: Отвори &фајл...

[ctx: MainMenu|]
en: Close Window
sr@ijekavian: Затвори прозор

[ctx: MainMenu|]
en: &Save Page As...
sr@ijekavian: &Сачувај страницу као...

[ctx: MainMenu|]
en: Send Link...
sr@ijekavian: Пошаљи везу...

[ctx: MainMenu|]
en: &Print...
sr@ijekavian: &Штампај...

[ctx: MainMenu|]
en: &Edit
sr@ijekavian: &Уређивање

[ctx: MainMenu|]
en: &Undo
sr@ijekavian: &Опозови

[ctx: MainMenu|]
en: &Redo
sr@ijekavian: &Понови

[ctx: MainMenu|]
en: &Cut
sr@ijekavian: &Исијеци

[ctx: MainMenu|]
en: C&opy
sr@ijekavian: &Копирај

[ctx: MainMenu|]
en: &Paste
sr@ijekavian: &Налијепи

[ctx: MainMenu|]
en: Select &All
sr@ijekavian: Изабери &све

[ctx: MainMenu|]
en: &Find
sr@ijekavian: Н&ађи

[ctx: MainMenu|]
en: &View
sr@ijekavian: &Приказ

[ctx: MainMenu|]
en: Toolbars
sr@ijekavian: Траке алатки

[ctx: MainMenu|]
en: Character &Encoding
sr@ijekavian: &Кодирање знакова

[ctx: MainMenu|]
en: Sta&tus Bar
sr@ijekavian: Трака &стања

[ctx: MainMenu|]
en: &Stop
sr@ijekavian: &Заустави

[ctx: MainMenu|]
en: &Reload
sr@ijekavian: &Учитај поново

[ctx: MainMenu|]
en: Zoom &In
sr@ijekavian: У&величај

[ctx: MainMenu|]
en: Zoom &Out
sr@ijekavian: У&мањи

[ctx: MainMenu|]
en: Reset
sr@ijekavian: Стварна величина

[ctx: MainMenu|]
en: &Page Source
sr@ijekavian: &Извор странице

[ctx: MainMenu|]
en: &FullScreen
sr@ijekavian: &Цио екран

[ctx: MainMenu|]
en: &Tools
sr@ijekavian: Ала&тке

[ctx: MainMenu|]
en: &Web Search
sr@ijekavian: Претрага &веба

[ctx: MainMenu|]
en: Site &Info
sr@ijekavian: Подаци о &сајту

[ctx: MainMenu|]
en: &Download Manager
sr@ijekavian: Менаџер &преузимања

[ctx: MainMenu|]
en: &Cookies Manager
sr@ijekavian: Менаџер &колачића

[ctx: MainMenu|]
en: Web In&spector
sr@ijekavian: Веб и&нспектор

[ctx: MainMenu|]
en: Clear Recent &History
sr@ijekavian: &Обриши приватне податке

[ctx: MainMenu|]
en: &Extensions
sr@ijekavian: Про&ширења

[ctx: MainMenu|]
en: &Help
sr@ijekavian: По&моћ

[ctx: MainMenu|]
en: About &Qt
sr@ijekavian: О &Куту

[ctx: MainMenu|]
en: Information about application
sr@ijekavian: Подаци о програму

[ctx: MainMenu|]
en: Configuration Information
sr@ijekavian: Поставке програма

[ctx: MainMenu|]
en: Report &Issue
sr@ijekavian: &Пријави проблем

[ctx: MainMenu|]
en: Restore &Closed Tab
sr@ijekavian: &Обнови затворени језичак

[ctx: AutoFillWidget|]
en: Choose username to login
sr@ijekavian: Корисничко име за пријаву

[ctx: AutoFillNotification|]
en: on %1
sr@ijekavian: на %1

[ctx: AutoFillNotification|]
en: for <b>%1</b>
sr@ijekavian: за <b>%1</b>

[ctx: AutoFillNotification|]
en: Update
sr@ijekavian: Ажурирај

[ctx: AutoFillNotification|]
en: Remember
sr@ijekavian: Упамти

[ctx: AutoFillNotification|]
en: Never For This Site
sr@ijekavian: Никад за овај сајт

[ctx: AutoFillNotification|]
en: Not Now
sr@ijekavian: Не сада

[ctx: AutoFillWidget|]
en: Login as:
sr@ijekavian: Пријави се као:

[ctx: AutoFill|]
en: Database (encrypted)
sr@ijekavian: Шифровану базу

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: Warning!
sr@ijekavian: Упозорење!

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: You entered a wrong password!
sr@ijekavian: Унијели сте погрешну лозинку!

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: New/Confirm password fields do not match!
sr@ijekavian: Лозинке се не поклапају!

[ctx: AutoFill|]
en: Warning!
sr@ijekavian: Упозорење!

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: Are you sure you want to clear master password and decrypt data?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните главну лозинку и дешифрујете све податке?

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: Some data has not been decrypted. The master password was not cleared!
sr@ijekavian: Дио података није дешифрован. Главна лозинка није уклоњена!

[ctx: AutoFill|]
en: Enter Master Password
sr@ijekavian: Унесите главну лозинку

[ctx: AutoFill|]
en: Permission is required, please enter Master Password:
sr@ijekavian: Потребна је дозвола, унесите главну лозинку:

[ctx: AutoFill|]
en: Entered password is wrong!
sr@ijekavian: Унесена лозинка је погрешна!

[ctx: AutoFill|]
en: Database (plaintext)
sr@ijekavian: Текстуалну базу

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: Encrypted DataBase Settings
sr@ijekavian: Поставке шифроване базе података

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: Set/Change Master Password...
sr@ijekavian: Постави/промијени главну лозинку...

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: This backend does not work without a master password.
sr@ijekavian: Ова позадина не ради ако главна лозинка није постављена.

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: Clear Master Password...
sr@ijekavian: Уклони главну лозинку...

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: This option clears the master password and moves all encrypted data to the "DataBase (Plain Text)" backend, and switches to it.
sr@ijekavian: Ово ће уклонити главну лозинку и премјестити шифроване податке у позадину „Текстуална база“ и активирати је.

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: The Master Password is used to protect site passwords and form data. If you set a Master Password you will be asked to enter it once per session.
sr@ijekavian: Главна лозинка штити лозинке за сајтове и податке формулара. Ако је поставите, биће вам затражена једном по сесији.

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: Current Password:
sr@ijekavian: Текућа лозинка:

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: New Password:
sr@ijekavian: Нова лозинка:

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: Confirm Password:
sr@ijekavian: Потврди лозинку:

[ctx: MasterPasswordDialog|]
en: <b>Note:</b> The Master Password is not resettable. Do not forget it, please.
sr@ijekavian: <b>Напомена:</b> Главну лозинку не можете повратити ако је заборавите.

[ctx: Bookmarks|]
en: Bookmarks Toolbar
sr@ijekavian: Трака обиљеживача

[ctx: Bookmarks|]
en: Bookmarks located in Bookmarks Toolbar
sr@ijekavian: Обиљеживачи у траци обиљеживача

[ctx: Bookmarks|]
en: Bookmarks Menu
sr@ijekavian: Мени обиљеживача

[ctx: Bookmarks|]
en: Bookmarks located in Bookmarks Menu
sr@ijekavian: Обиљеживачи у менију обиљеживача

[ctx: Bookmarks|]
en: Unsorted Bookmarks
sr@ijekavian: Неразврстани обиљеживачи

[ctx: Bookmarks|]
en: All other bookmarks
sr@ijekavian: Сви остали обиљеживачи

[ctx: BookmarksExportDialog|]
en: Error!
sr@ijekavian: Грешка!

[ctx: BookmarksExportDialog|]
en: Export Bookmarks
sr@ijekavian: Извоз обиљеживача

[ctx: BookmarksExportDialog|]
en: <b>Export Bookmarks</b>
sr@ijekavian: <b>Извоз обиљеживача</b>

[ctx: BookmarksExportDialog|]
en: Export options
sr@ijekavian: Опције извоза

[ctx: BookmarksExportDialog|]
en: Choose...
sr@ijekavian: Изабери...

[ctx: BookmarksExportDialog|]
en: Output File:
sr@ijekavian: Излазни фајл:

[ctx: BookmarksExportDialog|]
en: Format:
sr@ijekavian: Сачувај као:

[ctx: BookmarksExporter|]
en: HTML File
sr@ijekavian: ХТМЛ фајл

[ctx: BookmarksExporter|]
en: HTML Bookmarks
sr@ijekavian: ХТМЛ обиљеживачи

[ctx: BookmarksExporter|]
en: Choose file...
sr@ijekavian: Изабери фајл...

[ctx: BookmarksExporter|]
en: Cannot open file for writing!
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл за упис!

[ctx: BookmarksIcon|]
en: Bookmark this Page
sr@ijekavian: Обиљежи ову страницу

[ctx: BookmarksIcon|]
en: Edit this bookmark
sr@ijekavian: Уреди овај обиљеживач

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: Error!
sr@ijekavian: Грешка!

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: No bookmarks were found.
sr@ijekavian: Обиљеживачи нису нађени.

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: Finish
sr@ijekavian: Заврши

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: Next >
sr@ijekavian: Сљедеће >

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: <b>Importing from %1</b>
sr@ijekavian: <b>Увозим из %1</b>

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: Import Bookmarks
sr@ijekavian: Увоз обиљеживача

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: <b>Import Bookmarks</b>
sr@ijekavian: <b>Увоз обиљеживача</b>

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: Internet Explorer
sr@ijekavian: Интернет Експлорер

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: Html File
sr@ijekavian: ХТМЛ фајл

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: Choose from which you want to import bookmarks:
sr@ijekavian: Изаберите одакле желите да увезете обиљеживаче:

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: Choose...
sr@ijekavian: Изабери...

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: < Back
sr@ijekavian: < Назад

[ctx: BookmarksImporter|]
en: Google Chrome stores its bookmarks in <b>Bookmarks</b> text file. This file is usually located in
sr@ijekavian: Гуглов Хром успрема обиљеживаче у <b>Bookmarks</b> текстуалном фајлу. Овај фајл се обично налази у

[ctx: BookmarksImporter|]
en: Choose file...
sr@ijekavian: Изабери фајл...

[ctx: BookmarksImporter|]
en: Unable to open file.
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл.

[ctx: BookmarksImporter|]
en: Cannot parse JSON file!
sr@ijekavian: Не могу да рашчланим ЈСОН фајл!

[ctx: BookmarksImporter|]
en: Mozilla Firefox stores its bookmarks in <b>places.sqlite</b> SQLite database. This file is usually located in
sr@ijekavian: Мозилин Фајерфокс успрема обиљеживаче у <b>places.sqlite</b> Скулајт бази података. Овај фајл се обично налази у

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: File does not exist.
sr@ijekavian: Фајл не постоји.

[ctx: BookmarksImportDialog|]
en: Unable to open database. Is Firefox running?
sr@ijekavian: Не могу да отворим базу података. Да ли је Фајерфокс покренут?

[ctx: BookmarksImporter|]
en: You can import bookmarks from any browser that supports HTML exporting. This file has usually these suffixes
sr@ijekavian: Можете увести обиљеживаче из било ког прегледача који подржава извоз у ХТМЛ-у. Овај фајл обично има ове суфиксе

[ctx: BookmarksImporter|]
en: HTML Bookmarks
sr@ijekavian: ХТМЛ обиљеживачи

[ctx: BookmarksImporter|]
en: Internet Explorer stores its bookmarks in <b>Favorites</b> folder. This folder is usually located in
sr@ijekavian: Интернет Експлорер успрема обиљеживаче у фасцикли <b>Favorites</b>. Ова фасцикла се обично налази у

[ctx: BookmarksImporter|]
en: Directory does not exist.
sr@ijekavian: Директоријум не постоји.

[ctx: BookmarksImporter|]
en: Opera stores its bookmarks in <b>bookmarks.adr</b> text file. This file is usually located in
sr@ijekavian: Опера успрема обиљеживаче у <b>bookmarks.adr</b> текстуалном фајлу. Овај фајл се обично налази у

[ctx: BookmarksImporter|]
en: File is not valid Opera bookmarks file!
sr@ijekavian: Фајл није исправан фајл Опериних обиљеживача!

[ctx: BookmarksImporter|]
en: Only UTF-8 encoded Opera bookmarks file is supported!
sr@ijekavian: Подржан је само УТФ-8 кодиран фајл Опериних обиљеживача!

[ctx: BookmarksManager|]
en: Open in new tab
sr@ijekavian: Отвори у новом језичку

[ctx: BookmarksManager|]
en: Open in new window
sr@ijekavian: Отвори у новом прозору

[ctx: BookmarksManager|]
en: Open in new private window
sr@ijekavian: Отвори у приватном прозору

[ctx: BookmarksManager|]
en: New Bookmark
sr@ijekavian: Нови обиљеживач

[ctx: BookmarksManager|]
en: New Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

[ctx: BookmarksManager|]
en: New Separator
sr@ijekavian: Нови раздвајач

[ctx: BookmarksManager|]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: BookmarksManager|]
en: Bookmarks
sr@ijekavian: Обиљеживачи

[ctx: BookmarksManager|]
en: Title:
sr@ijekavian: Наслов:

[ctx: BookmarksManager|]
en: Address:
sr@ijekavian: Адреса:

[ctx: BookmarksManager|]
en: Keyword:
sr@ijekavian: Пречица:

[ctx: BookmarksManager|]
en: Description
sr@ijekavian: Опис

[ctx: BookmarksMenu|]
en: &Bookmarks
sr@ijekavian: &Обиљеживачи

[ctx: BookmarksMenu|]
en: Bookmark &This Page
sr@ijekavian: Обиљежи овај &језичак

[ctx: BookmarksMenu|]
en: Bookmark &All Tabs
sr@ijekavian: Обиљежи &све језичке

[ctx: BookmarksMenu|]
en: Organize &Bookmarks
sr@ijekavian: &Организуј обиљеживаче

[ctx: BookmarksModel|]
en: Title
sr@ijekavian: име

[ctx: BookmarksModel|]
en: Address
sr@ijekavian: адреса

[ctx: BookmarksToolbar|]
en: Open in new tab
sr@ijekavian: Отвори у новом језичку

[ctx: BookmarksToolbar|]
en: Open in new window
sr@ijekavian: Отвори у новом прозору

[ctx: BookmarksToolbar|]
en: Open in new private window
sr@ijekavian: Отвори у приватном прозору

[ctx: BookmarksToolbar|]
en: Edit
sr@ijekavian: Уреди

[ctx: BookmarksToolbar|]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: BookmarksToolbar|]
en: Show Only Icons
sr@ijekavian: Прикажи само иконе

[ctx: BookmarksToolbar|]
en: Show Only Text
sr@ijekavian: Прикажи само текст

[ctx: BookmarksFoldersMenu|]
en: Choose %1
sr@ijekavian: Изабери %1

[ctx: Bookmarks|]
en: Choose name and location of this bookmark.
sr@ijekavian: Одредите име и локацију за овај обиљеживач.

[ctx: Bookmarks|]
en: Add New Bookmark
sr@ijekavian: Додавање обиљеживача

[ctx: Bookmarks|]
en: Choose folder for bookmarks:
sr@ijekavian: Изаберите фасциклу обиљеживача:

[ctx: Bookmarks|]
en: Bookmark All Tabs
sr@ijekavian: Обиљежи све језичке

[ctx: Bookmarks|]
en: Title:
sr@ijekavian: Наслов:

[ctx: Bookmarks|]
en: Address:
sr@ijekavian: Адреса:

[ctx: Bookmarks|]
en: Keyword:
sr@ijekavian: Пречица:

[ctx: Bookmarks|]
en: Description:
sr@ijekavian: Опис:

[ctx: Bookmarks|]
en: Edit Bookmark
sr@ijekavian: Уређивање обиљеживача

[ctx: Bookmarks|]
en: Empty
sr@ijekavian: Празно

[ctx: BookmarksWidget|]
en: Update Bookmark
sr@ijekavian: Ажурирај обиљеживач

[ctx: BookmarksWidget|]
en: Add to Speed Dial
sr@ijekavian: Додај на брзо бирање

[ctx: BookmarksWidget|]
en: Remove from Speed Dial
sr@ijekavian: Уклони са брзог бирања

[ctx: BookmarksWidget|]
en: Remove from Bookmarks
sr@ijekavian: Уклони из обиљеживача

[ctx: CookieManager|]
en: Search
sr@ijekavian: Тражи

[ctx: CookieManager|]
en: Confirmation
sr@ijekavian: Потврда

[ctx: CookieManager|]
en: Are you sure you want to delete all cookies on your computer?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете све колачиће са вашег рачунара?

[ctx: CookieManager|]
en: <cookie not selected>
sr@ijekavian: <колачић није изабран>

[ctx: CookieManager|]
en: Remove cookies
sr@ijekavian: Уклони колачиће

[ctx: CookieManager|]
en: Secure only
sr@ijekavian: Само безбједне везе

[ctx: CookieManager|]
en: All connections
sr@ijekavian: Све везе

[ctx: CookieManager|]
en: Session cookie
sr@ijekavian: Колачић сесије

[ctx: CookieManager|]
en: Remove cookie
sr@ijekavian: Уклони колачић

[ctx: CookieManager|]
en: Server:
sr@ijekavian: Сервер:

[ctx: CookieManager|]
en: Add to whitelist
sr@ijekavian: Додавање на бијелу листу

[ctx: CookieManager|]
en: Already blacklisted!
sr@ijekavian: Већ је на црној листи!

[ctx: CookieManager|]
en: The server "%1" is already in blacklist, please remove it first.
sr@ijekavian: Сервер „%1“ је већ на црној листи, најприје га уклоните.

[ctx: CookieManager|]
en: Add to blacklist
sr@ijekavian: Додавање на црну листу

[ctx: CookieManager|]
en: Already whitelisted!
sr@ijekavian: Већ је на бијелој листи!

[ctx: CookieManager|]
en: The server "%1" is already in whitelist, please remove it first.
sr@ijekavian: Сервер „%1“ је већ на бијелој листи, најприје га уклоните.

[ctx: CookieManager|]
en: Cookies
sr@ijekavian: Колачићи

[ctx: CookieManager|]
en: Stored Cookies
sr@ijekavian: Успремљени колачићи

[ctx: CookieManager|]
en: Find:
sr@ijekavian: Нађи:

[ctx: CookieManager|]
en: These cookies are stored on your computer:
sr@ijekavian: Ови колачићи су успремљени на вашем рачунару:

[ctx: CookieManager|]
en: Server
sr@ijekavian: сајт

[ctx: CookieManager|]
en: Cookie name
sr@ijekavian: име колачића

[ctx: CookieManager|]
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

[ctx: CookieManager|]
en: Value:
sr@ijekavian: Вриједност:

[ctx: CookieManager|]
en: Path:
sr@ijekavian: Путања:

[ctx: CookieManager|]
en: Secure:
sr@ijekavian: Безбједност:

[ctx: CookieManager|]
en: Expiration:
sr@ijekavian: Истиче:

[ctx: CookieManager|]
en: Remove all cookies
sr@ijekavian: Уклони све колачиће

[ctx: CookieManager|]
en: Cookie Filtering
sr@ijekavian: Филтрирање колачића

[ctx: CookieManager|]
en: <b>Cookie whitelist</b>
sr@ijekavian: <b>Бијела листа колачића</b>

[ctx: CookieManager|]
en: Cookies from these servers will ALWAYS be accepted (even if you have disabled saving cookies)
sr@ijekavian: Колачићи са ових сервера ће УВИЈЕК бити прихватани (чак и ако искључите успремање колачића)

[ctx: CookieManager|]
en: Add
sr@ijekavian: Додај

[ctx: CookieManager|]
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

[ctx: CookieManager|]
en: <b>Cookie blacklist</b>
sr@ijekavian: <b>Црна листа колачића</b>

[ctx: CookieManager|]
en: Cookies from these servers will NEVER be accepted
sr@ijekavian: Колачићи са ових сервера НИКАД неће бити прихватани

[ctx: CookieManager|]
en: Settings
sr@ijekavian: Подешавање

[ctx: CookieManager|]
en: Filter 3rd party cookies
sr@ijekavian: Пречишћај колачиће треће стране

[ctx: CookieManager|]
en: <b>Cookie Settings</b>
sr@ijekavian: <b>Поставке колачића</b>

[ctx: CookieManager|]
en: Allow storing of cookies
sr@ijekavian: Дозволи успремање колачића

[ctx: CookieManager|]
en: Filter tracking cookies
sr@ijekavian: Пречишћај колачиће пратиоце

[ctx: DownloadItem|]
en: Remaining time unavailable
sr@ijekavian: Преостало вријеме није доступно

[ctx: DownloadItem|]
en: Done - %1 (%2)
sr@ijekavian: Готово - %1 (%2)

[ctx: DownloadItem|]
en: Error - %1
sr@ijekavian: Грешка - %1

[ctx: DownloadItem|]
en: Cancelled - %1
sr@ijekavian: Отказано - %1

[ctx: DownloadItem|]
en: Cancelled
sr@ijekavian: Отказано

[ctx: DownloadItem|]
en: few seconds
sr@ijekavian: неколико секунди

[ctx: DownloadItem|]
en: %n seconds | %n seconds
sr@ijekavian[0]: %n секунда
sr@ijekavian[1]: %n секунде
sr@ijekavian[2]: %n секунди

[ctx: DownloadItem|]
en: %n minutes | %n minutes
sr@ijekavian[0]: %n минута
sr@ijekavian[1]: %n минуте
sr@ijekavian[2]: %n минута

[ctx: DownloadItem|]
en: %n hours | %n hours
sr@ijekavian[0]: %n сат
sr@ijekavian[1]: %n сата
sr@ijekavian[2]: %n сати

[ctx: DownloadItem|]
en: Unknown speed
sr@ijekavian: Брзина није позната

[ctx: DownloadItem|]
en: Unknown size
sr@ijekavian: Величина није позната

[ctx: DownloadItem|]
en: %2 - unknown size (%3)
sr@ijekavian: %2 - непознате величине (%3)

[ctx: DownloadItem|]
en: Remaining %1 - %2 of %3 (%4)
sr@ijekavian: Преостало %1 - %2 од %3 (%4)

[ctx: DownloadItem|]
en: Open File
sr@ijekavian: Отвори фајл

[ctx: DownloadItem|]
en: Open Folder
sr@ijekavian: Отвори фасциклу

[ctx: DownloadItem|]
en: Copy Download Link
sr@ijekavian: Копирај везу преузимања

[ctx: DownloadItem|]
en: Cancel downloading
sr@ijekavian: Откажи преузимање

[ctx: DownloadItem|]
en: Remove From List
sr@ijekavian: Уклони са списка

[ctx: DownloadItem|]
en: Error
sr@ijekavian: Грешка

[ctx: DownloadItem|]
en: Not found
sr@ijekavian: Није нађено

[ctx: DownloadItem|]
en: Sorry, the file 
     %1 
     was not found!
sr@ijekavian: Фајл 
     %1 
     није нађен!

[ctx: DownloadManager|]
en: Download Manager
sr@ijekavian: Менаџер преузимања

[ctx: DownloadManager|]
en: %1% of %2 files (%3) %4 remaining
sr@ijekavian: %1% од %2 фајлова (%3) %4 до завршетка

[ctx: DownloadManager|]
en: %1% - Download Manager
sr@ijekavian: %1% - менаџер преузимања

[ctx: DownloadManager|]
en: Save file as...
sr@ijekavian: Сачувај фајл као...

[ctx: DownloadManager|]
en: MIME HTML Archive (*.mhtml)
sr@ijekavian: МИМЕ ХТМЛ архива (*.mhtml)

[ctx: DownloadManager|]
en: HTML Page, single (*.html)
sr@ijekavian: ХТМЛ страница, сама (*.html)

[ctx: DownloadManager|]
en: HTML Page, complete (*.html)
sr@ijekavian: ХТМЛ страница, комплетна (*.html)

[ctx: DownloadManager|]
en: Save page as...
sr@ijekavian: Сачувај страницу као...

[ctx: DownloadManager|]
en: All files have been successfully downloaded.
sr@ijekavian: Сви фајлови су успјешно преузети.

[ctx: DownloadManager|]
en: Warning
sr@ijekavian: Упозорење

[ctx: DownloadManager|]
en: Are you sure you want to quit? All uncompleted downloads will be cancelled!
sr@ijekavian: Желите ли заиста да напустите? Сва незавршена преузимања ће бити отказана!

[ctx: DownloadManager|]
en: Clear
sr@ijekavian: Очисти

[ctx: DownloadOptionsDialog|]
en: Opening %1
sr@ijekavian: Отварам %1

[ctx: DownloadOptionsDialog|]
en: Download link copied.
sr@ijekavian: Веза је копирана.

[ctx: DownloadOptionsDialog|]
en: Open...
sr@ijekavian: Отвори...

[ctx: DownloadOptionsDialog|]
en: Save File
sr@ijekavian: Сачувај фајл

[ctx: DownloadOptionsDialog|]
en: Download with External Manager
sr@ijekavian: Преузми спољашњим менаџером

[ctx: DownloadOptionsDialog|]
en: from:
sr@ijekavian: са:

[ctx: DownloadOptionsDialog|]
en: Copy download link
sr@ijekavian: Копирај везу преузимања

[ctx: DownloadOptionsDialog|]
en: You have chosen to open
sr@ijekavian: Изабрали сте да отворите

[ctx: History|]
en: Empty Page
sr@ijekavian: Празна страница

[ctx: History|]
en: January
sr@ijekavian: Јануар

[ctx: History|]
en: February
sr@ijekavian: Фебруар

[ctx: History|]
en: March
sr@ijekavian: Март

[ctx: History|]
en: April
sr@ijekavian: Април

[ctx: History|]
en: May
sr@ijekavian: Мај

[ctx: History|]
en: June
sr@ijekavian: Јун

[ctx: History|]
en: July
sr@ijekavian: Јул

[ctx: History|]
en: August
sr@ijekavian: Август

[ctx: History|]
en: September
sr@ijekavian: Септембар

[ctx: History|]
en: October
sr@ijekavian: Октобар

[ctx: History|]
en: November
sr@ijekavian: Новембар

[ctx: History|]
en: December
sr@ijekavian: Децембар

[ctx: HistoryManager|]
en: Confirmation
sr@ijekavian: Потврда

[ctx: HistoryManager|]
en: Are you sure you want to delete all history?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете сав историјат?

[ctx: HistoryManager|]
en: Open in new tab
sr@ijekavian: Отвори у новом језичку

[ctx: HistoryManager|]
en: Open in new window
sr@ijekavian: Отвори у новом прозору

[ctx: HistoryManager|]
en: Open in new private window
sr@ijekavian: Отвори у приватном прозору

[ctx: HistoryManager|]
en: Copy url
sr@ijekavian: Копирај адресу

[ctx: HistoryManager|]
en: Copy title
sr@ijekavian: Копирај наслов

[ctx: HistoryManager|]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: HistoryManager|]
en: History
sr@ijekavian: Историјат

[ctx: HistoryManager|]
en: Clear All History
sr@ijekavian: Обриши историјат

[ctx: HistoryMenu|]
en: Empty
sr@ijekavian: Празно

[ctx: HistoryMenu|]
en: Restore All Closed Tabs
sr@ijekavian: Врати све затворене језичке

[ctx: HistoryMenu|]
en: Clear list
sr@ijekavian: Очисти списак

[ctx: HistoryMenu|]
en: Hi&story
sr@ijekavian: &Историјат

[ctx: HistoryMenu|]
en: &Back
sr@ijekavian: На&зад

[ctx: HistoryMenu|]
en: &Forward
sr@ijekavian: На&пријед

[ctx: HistoryMenu|]
en: &Home
sr@ijekavian: &Домаћа

[ctx: HistoryMenu|]
en: Show &All History
sr@ijekavian: Прикажи &сав историјат

[ctx: HistoryMenu|]
en: Most Visited
sr@ijekavian: Најпосјећеније

[ctx: HistoryMenu|]
en: Closed Tabs
sr@ijekavian: Затворени језичци

[ctx: HistoryModel|]
en: Title
sr@ijekavian: наслов

[ctx: HistoryModel|]
en: Address
sr@ijekavian: адреса

[ctx: HistoryModel|]
en: Visit Date
sr@ijekavian: датум посјете

[ctx: HistoryModel|]
en: Visit Count
sr@ijekavian: број посјета

[ctx: HistoryModel|]
en: Today
sr@ijekavian: Данас

[ctx: HistoryModel|]
en: This Week
sr@ijekavian: Ове недјеље

[ctx: HistoryModel|]
en: This Month
sr@ijekavian: Овога мјесеца

[ctx: LocationBar|]
en: Paste And &Go
sr@ijekavian: Налијепи и и&ди

[ctx: NavigationBar|]
en: Empty Page
sr@ijekavian: Празна страница

[ctx: NavigationBar|]
en: Back
sr@ijekavian: Назад

[ctx: NavigationBar|]
en: Forward
sr@ijekavian: Напријед

[ctx: NavigationBar|]
en: Home
sr@ijekavian: Домаћа

[ctx: NavigationBar|]
en: New Tab
sr@ijekavian: Нови језичак

[ctx: NavigationBar|]
en: Main Menu
sr@ijekavian: Главни мени

[ctx: NavigationBar|]
en: Clear history
sr@ijekavian: Обриши историјат

[ctx: ReloadStopButton|]
en: Stop
sr@ijekavian: Заустави

[ctx: ReloadStopButton|]
en: Reload
sr@ijekavian: Учитај поново

[ctx: LocationBar|]
en: Show information about this page
sr@ijekavian: Прикажи податке о овој страници

[ctx: WebSearchBar|]
en: Paste And &Search
sr@ijekavian: Налијепи и &тражи

[ctx: WebSearchBar|]
en: Add %1 ...
sr@ijekavian: Додај %1 ...

[ctx: WebSearchBar|]
en: Manage Search Engines
sr@ijekavian: Управљај моторима претраге

[ctx: WebSearchBar|]
en: Show suggestions
sr@ijekavian: Приказуј приједлоге

[ctx: WebSearchBar|]
en: Search when engine changed
sr@ijekavian: Претражуј по промјени мотора

[ctx: NetworkManager|]
en: SSL Certificate Error!
sr@ijekavian: Грешка ССЛ сертификата!

[ctx: NetworkManager|]
en: The page you are trying to access has the following errors in the SSL certificate:
sr@ijekavian: Страница којој покушавате да приступите има сљедеће грешке у ССЛ сертификату:

[ctx: NetworkManager|]
en: Would you like to make an exception for this certificate?
sr@ijekavian: Желите ли да направите изузетак за овај сертификат?

[ctx: NetworkManager|]
en: Username:
sr@ijekavian: Корисничко име:

[ctx: NetworkManager|]
en: Password:
sr@ijekavian: Лозинка:

[ctx: NetworkManager|]
en: Save username and password for this site
sr@ijekavian: Сачувај корисничко име и лозинку за овај сајт

[ctx: NetworkManager|]
en: A username and password are being requested by %1. The site says: "%2"
sr@ijekavian: %1 захтијева корисничко име и лозинку. Сајт каже: „%2“

[ctx: NetworkManager|]
en: A username and password are being requested by proxy %1.
sr@ijekavian: Прокси %1 захтијева корисничко име и шифру.

[ctx: SslErrorDialog|]
en: SSL Certificate Error!
sr@ijekavian: Грешка ССЛ сертификата!

[ctx: QObject|]
en: Native System Notification
sr@ijekavian: Изворна системска обавјештења

[ctx: EditSearchEngine|]
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

[ctx: EditSearchEngine|]
en: Url:
sr@ijekavian: Урл:

[ctx: EditSearchEngine|]
en: Shortcut:
sr@ijekavian: Пречица:

[ctx: EditSearchEngine|]
en: Icon:
sr@ijekavian: Икона:

[ctx: EditSearchEngine|]
en: Change...
sr@ijekavian: Промијени...

[ctx: EditSearchEngine|]
en: <b>Note: </b>%s in url or post data represent searched string
sr@ijekavian: <b>Напомена:</b> %s у УРЛ-у или ПОСТ подацима представља тражени израз

[ctx: EditSearchEngine|]
en: Post Data:
sr@ijekavian: ПОСТ подаци:

[ctx: QObject|]
en: The file is not an OpenSearch 1.1 file.
sr@ijekavian: Овај фајл није OpenSearch 1.1 фајл.

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Add Search Engine
sr@ijekavian: Додај мотор претраге

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Remove Engine
sr@ijekavian: Уклони

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: You can't remove the default search engine.<br>Set a different engine as default before removing %1.
sr@ijekavian: Не можете да уклоните подразумијевани мотор претраге.<br>Поставите други мотор као подразумијеван прије уклањања %1.

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Edit Search Engine
sr@ijekavian: Уреди мотор претраге

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Manage Search Engines
sr@ijekavian: Менаџер мотора претраге

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Add...
sr@ijekavian: Додај...

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Edit
sr@ijekavian: Уреди

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Set as default
sr@ijekavian: Подразумијеван

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Up
sr@ijekavian: Горе

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Down
sr@ijekavian: Доље

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Search Engine
sr@ijekavian: Мотор претраге

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Shortcut
sr@ijekavian: Пречица

[ctx: SearchEnginesDialog|]
en: Defaults
sr@ijekavian: Подразумијевано

[ctx: SearchEnginesManager|]
en: Search Engine Added
sr@ijekavian: Мотор претраге је додат

[ctx: SearchEnginesManager|]
en: Search Engine "%1" has been successfully added.
sr@ijekavian: Мотор претраге „%1“ је успјешно додат.

[ctx: SearchEnginesManager|]
en: Search Engine is not valid!
sr@ijekavian: Мотор претраге није исправан!

[ctx: SearchEnginesManager|]
en: Error
sr@ijekavian: Грешка

[ctx: SearchEnginesManager|]
en: Error while adding Search Engine <br><b>Error Message: </b> %1
sr@ijekavian: Грешка приликом додавања мотора претраге <br><b>Порука грешке: </b> %1

[ctx: AboutDialog|]
en: <p><b>Application version %1</b><br/>
sr@ijekavian: <p><b>Издање програма %1</b><br/>

[ctx: AboutDialog|]
en: <b>QtWebEngine version %1</b></p>
sr@ijekavian: <b>Кутов вебенџин, издање %1</b></p>

[ctx: BrowsingLibrary|]
en: History
sr@ijekavian: Историјат

[ctx: BrowsingLibrary|]
en: Bookmarks
sr@ijekavian: Обиљеживачи

[ctx: BrowsingLibrary|]
en: Import Bookmarks...
sr@ijekavian: Увези обиљеживаче...

[ctx: BrowsingLibrary|]
en: Export Bookmarks...
sr@ijekavian: Извези обиљеживаче...

[ctx: BrowsingLibrary|]
en: Library
sr@ijekavian: Библиотека

[ctx: BrowsingLibrary|]
en: Import and Export
sr@ijekavian: Увоз и извоз

[ctx: BrowsingLibrary|]
en: Search...
sr@ijekavian: Тражи...

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Done
sr@ijekavian: Завршено

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Database Optimized
sr@ijekavian: База података је оптимизована

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Database successfully optimized.<br/><br/><b>Database Size Before: </b>%1<br/><b>Database Size After: </b>%2
sr@ijekavian: База података је успјешно оптимизована.<br/><br/><b>Величина базе прије: </b>%1<br/><b>Величина базе након: </b>%2

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Clear Recent History
sr@ijekavian: Брисање приватних података

[ctx: ClearPrivateData|]
en: <b>Clear Recent History</b>
sr@ijekavian: <b>Обриши недавни историјат</b>

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Edit cookies
sr@ijekavian: Уреди колачиће

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Earlier Today
sr@ijekavian: раније данас

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Week
sr@ijekavian: недјеље

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Month
sr@ijekavian: мјесеца

[ctx: ClearPrivateData|]
en: All
sr@ijekavian: Све

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Visited pages history from:
sr@ijekavian: Историјат посјећених страница:

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Checked items will be cleared upon clicking the Clear button.
sr@ijekavian: Означене ставке ће бити обрисане кликом на дугме „Обриши“.

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Local storage
sr@ijekavian: Локално складиште

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Clear
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Web databases
sr@ijekavian: Веб базе података

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Cache
sr@ijekavian: Кеш

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Optimize database
sr@ijekavian: Оптимизуј базу података

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Cookies
sr@ijekavian: Колачићи

[ctx: ClearPrivateData|]
en: Database
sr@ijekavian: База података

[ctx: IconChooser|]
en: Image files
sr@ijekavian: Фајлови слика

[ctx: IconChooser|]
en: Choose icon...
sr@ijekavian: Изабери икону...

[ctx: IconChooser|]
en: From file
sr@ijekavian: Из фајла

[ctx: IconChooser|]
en: Image (.png, .jpg, .jpeg, .gif)
sr@ijekavian: Слика (.png, .jpg, .jpeg, .gif)

[ctx: IconChooser|]
en: Choose file...
sr@ijekavian: Изабери фајл...

[ctx: IconChooser|]
en: From database
sr@ijekavian: Из базе

[ctx: IconChooser|]
en: Site Url:
sr@ijekavian: Урл сајта:

[ctx: LicenseViewer|]
en: License Viewer
sr@ijekavian: Прегледач лиценце

[ctx: RegisterQAppAssociation|]
en: Warning!
sr@ijekavian: Упозорење!

[ctx: SiteInfo|]
en: <b>Connection is Encrypted.</b>
sr@ijekavian: <b>Веза је шифрована.</b>

[ctx: SiteInfo|]
en: <b>Connection Not Encrypted.</b>
sr@ijekavian: <b>Веза није шифрована.</b>

[ctx: SiteInfo|]
en: Copy Image Location
sr@ijekavian: Копирај локацију слике

[ctx: SiteInfo|]
en: Copy Image Name
sr@ijekavian: Копирај име слике

[ctx: SiteInfo|]
en: Save Image to Disk
sr@ijekavian: Сачувај слику на диск

[ctx: SiteInfo|]
en: Error!
sr@ijekavian: Грешка!

[ctx: SiteInfo|]
en: This preview is not available!
sr@ijekavian: Овај преглед није доступан!

[ctx: SiteInfo|]
en: Save image...
sr@ijekavian: Сачувај слику...

[ctx: SiteInfo|]
en: Cannot write to file!
sr@ijekavian: Не могу да упишем у фајл!

[ctx: SiteInfo|]
en: Loading...
sr@ijekavian: Учитавам...

[ctx: SiteInfo|]
en: Preview not available
sr@ijekavian: Преглед није доступан

[ctx: SiteInfo|]
en: Site Info
sr@ijekavian: Подаци о сајту

[ctx: SiteInfo|]
en: General
sr@ijekavian: Опште

[ctx: SiteInfo|]
en: Media
sr@ijekavian: Медији

[ctx: SiteInfo|]
en: Site address:
sr@ijekavian: Адреса сајта:

[ctx: SiteInfo|]
en: Encoding:
sr@ijekavian: Кодирање:

[ctx: SiteInfo|]
en: Meta tags of site:
sr@ijekavian: Мета ознаке сајта:

[ctx: SiteInfo|]
en: Tag
sr@ijekavian: ознака

[ctx: SiteInfo|]
en: Value
sr@ijekavian: вриједност

[ctx: SiteInfo|]
en: <b>Security information</b>
sr@ijekavian: <b>Подаци о безбједности</b>

[ctx: SiteInfo|]
en: Image
sr@ijekavian: слика

[ctx: SiteInfo|]
en: Image address
sr@ijekavian: адреса слике

[ctx: SiteInfo|]
en: <b>Preview</b>
sr@ijekavian: <b>Преглед</b>

[ctx: SiteInfoWidget|]
en: Your connection to this site is <b>secured</b>.
sr@ijekavian: Веза са овим сајтом је <b>безбједна</b>.

[ctx: SiteInfoWidget|]
en: Your connection to this site is <b>unsecured</b>.
sr@ijekavian: Веза са овим сајтом <b>није безбједна</b>.

[ctx: SiteInfoWidget|]
en: This is your <b>%1</b> visit of this site.
sr@ijekavian: Ово је ваша <b>%1</b> посјета овом сајту.

[ctx: SiteInfoWidget|]
en: You have <b>never</b> visited this site before.
sr@ijekavian: <b>Нисте</b> досад посјећивали овај сајт.

[ctx: SiteInfoWidget|]
en: first
sr@ijekavian: прва

[ctx: SiteInfoWidget|]
en: second
sr@ijekavian: друга

[ctx: SiteInfoWidget|]
en: third
sr@ijekavian: трећа

[ctx: SiteInfoWidget|]
en: More...
sr@ijekavian: Више...

[ctx: Updater|]
en: Update available
sr@ijekavian: Надоградња је доступна

[ctx: Updater|]
en: Update
sr@ijekavian: Ажурирај

[ctx: PopupWebView|]
en: Inspect Element
sr@ijekavian: Провјери елемент

[ctx: PopupWindow|]
en: File
sr@ijekavian: Фајл

[ctx: PopupWindow|]
en: Send Link...
sr@ijekavian: Пошаљи везу...

[ctx: PopupWindow|]
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

[ctx: PopupWindow|]
en: Edit
sr@ijekavian: Уређивање

[ctx: PopupWindow|]
en: Find
sr@ijekavian: Нађи

[ctx: PopupWindow|]
en: View
sr@ijekavian: Приказ

[ctx: PopupWindow|]
en: &Stop
sr@ijekavian: &Заустави

[ctx: PopupWindow|]
en: &Reload
sr@ijekavian: &Учитај поново

[ctx: PopupWindow|]
en: Zoom &In
sr@ijekavian: У&величај

[ctx: PopupWindow|]
en: Zoom &Out
sr@ijekavian: У&мањи

[ctx: PopupWindow|]
en: Reset
sr@ijekavian: Стварна величина

[ctx: PopupWindow|]
en: &Page Source
sr@ijekavian: &Извор странице

[ctx: AcceptLanguage|]
en: Personal [%1]
sr@ijekavian: Лично [%1]

[ctx: AcceptLanguage|]
en: Preferred Languages
sr@ijekavian: Приоритетни језици

[ctx: AcceptLanguage|]
en: Add...
sr@ijekavian: Додај...

[ctx: AcceptLanguage|]
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

[ctx: AcceptLanguage|]
en: Up
sr@ijekavian: Горе

[ctx: AcceptLanguage|]
en: Down
sr@ijekavian: Доље

[ctx: AddAcceptLanguage|]
en: Add Language
sr@ijekavian: Додај језик

[ctx: AddAcceptLanguage|]
en: Choose preferred language for web sites
sr@ijekavian: Изаберите приоритетни језик за веб странице

[ctx: AddAcceptLanguage|]
en: Personal definition:
sr@ijekavian: Посебна дефиниција:

[ctx: AutoFillManager|]
en: Import Passwords from File...
sr@ijekavian: Увези лозинке из фајла...

[ctx: AutoFillManager|]
en: Export Passwords to File...
sr@ijekavian: Извези лозинке у фајл...

[ctx: AutoFillManager|]
en: Search
sr@ijekavian: Тражи

[ctx: AutoFillManager|]
en: Show Passwords
sr@ijekavian: Прикажи лозинке

[ctx: AutoFillManager|]
en: Change backend...
sr@ijekavian: Промјена позадине...

[ctx: AutoFillManager|]
en: Change backend:
sr@ijekavian: За позадину користи:

[ctx: AutoFillManager|]
en: Are you sure that you want to show all passwords?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да прикажете све лозинке?

[ctx: AutoFillManager|]
en: Hide Passwords
sr@ijekavian: Сакриј лозинке

[ctx: AutoFillManager|]
en: Confirmation
sr@ijekavian: Потврда

[ctx: AutoFillManager|]
en: Are you sure you want to delete all passwords on your computer?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете све лозинке са вашег рачунара?

[ctx: AutoFillManager|]
en: Edit password
sr@ijekavian: Уреди лозинку

[ctx: AutoFillManager|]
en: Change password:
sr@ijekavian: Измијени лозинку:

[ctx: AutoFillManager|]
en: Choose file...
sr@ijekavian: Изабери фајл...

[ctx: AutoFillManager|]
en: Cannot read file!
sr@ijekavian: Не могу да очитам фајл!

[ctx: AutoFillManager|]
en: Successfully imported
sr@ijekavian: Успјешно увезено

[ctx: AutoFillManager|]
en: Error while importing!
sr@ijekavian: Грешка приликом увоза!

[ctx: AutoFillManager|]
en: Cannot write to file!
sr@ijekavian: Не могу да упишем у фајл!

[ctx: AutoFillManager|]
en: Successfully exported
sr@ijekavian: Успјешно извезено

[ctx: AutoFillManager|]
en: Copy Username
sr@ijekavian: Копирај корисничко име

[ctx: AutoFillManager|]
en: Copy Password
sr@ijekavian: Копирај лозинку

[ctx: AutoFillManager|]
en: Edit Password
sr@ijekavian: Уреди лозинку

[ctx: AutoFillManager|]
en: Passwords are stored in:
sr@ijekavian: Лозинке се смјештају у:

[ctx: AutoFillManager|]
en: Change backend
sr@ijekavian: Промијени позадину

[ctx: AutoFillManager|]
en: Backend options
sr@ijekavian: Опције позадине

[ctx: AutoFillManager|]
en: Passwords
sr@ijekavian: Лозинке

[ctx: AutoFillManager|]
en: Server
sr@ijekavian: сајт

[ctx: AutoFillManager|]
en: Username
sr@ijekavian: корисничко име

[ctx: AutoFillManager|]
en: Password
sr@ijekavian: лозинка

[ctx: AutoFillManager|]
en: Import and Export
sr@ijekavian: Увоз и извоз

[ctx: AutoFillManager|]
en: Edit
sr@ijekavian: Уреди

[ctx: AutoFillManager|]
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

[ctx: AutoFillManager|]
en: Remove All
sr@ijekavian: Уклони све

[ctx: AutoFillManager|]
en: Exceptions
sr@ijekavian: Изузеци

[ctx: JsOptions|]
en: JavaScript Options
sr@ijekavian: Опције Јаваскрипти

[ctx: JsOptions|]
en: Allow JavaScript to:
sr@ijekavian: Дозволи јаваскрипти да:

[ctx: JsOptions|]
en: Open popup windows
sr@ijekavian: отвори искачући прозор

[ctx: JsOptions|]
en: Access clipboard
sr@ijekavian: приступи клипборду

[ctx: PluginsList|]
en: Settings
sr@ijekavian: Подешавање

[ctx: PluginsManager|]
en: Error!
sr@ijekavian: Грешка!

[ctx: PluginsManager|]
en: Cannot load extension!
sr@ijekavian: Не могу да учитам проширење!

[ctx: Preferences|]
en: Default
sr@ijekavian: Подразумијеван

[ctx: Preferences|]
en: Set as default
sr@ijekavian: Постави за подразумијеван

[ctx: Preferences|]
en: Choose executable location...
sr@ijekavian: Одабир локације извршног фајла...

[ctx: Preferences|]
en: OSD Notification
sr@ijekavian: ОСД обавјештење

[ctx: Preferences|]
en: Drag it on the screen to place it where you want.
sr@ijekavian: Превуците га по екрану на жељени положај.

[ctx: Preferences|]
en: Choose download location...
sr@ijekavian: Одабир одредишта за преузимање...

[ctx: Preferences|]
en: Choose stylesheet location...
sr@ijekavian: Одабир фајла описа стила...

[ctx: Preferences|]
en: Deleted
sr@ijekavian: Обрисано

[ctx: Preferences|]
en: Choose cache path...
sr@ijekavian: Одабир путање за кеш...

[ctx: Preferences|]
en: New Profile
sr@ijekavian: Нови профил

[ctx: Preferences|]
en: Enter the new profile's name:
sr@ijekavian: Унесите име новог профила:

[ctx: Preferences|]
en: Error!
sr@ijekavian: Грешка!

[ctx: Preferences|]
en: This profile already exists!
sr@ijekavian: Овај профил већ постоји!

[ctx: Preferences|]
en: Cannot create profile directory!
sr@ijekavian: Не могу да направим директоријум профила!

[ctx: Preferences|]
en: Confirmation
sr@ijekavian: Потврда

[ctx: Preferences|]
en: Are you sure you want to permanently delete "%1" profile? This action cannot be undone!
sr@ijekavian: Желите ли заиста трајно да обришете профил „%1“? Ова радња не може да се поништи!

[ctx: Preferences|]
en: Note: You cannot delete active profile.
sr@ijekavian: Напомена: Не можете обрисати активни профил.

[ctx: Preferences|]
en: Select Color
sr@ijekavian: Одабир боје

[ctx: Preferences|]
en: Preferences
sr@ijekavian: Поставке

[ctx: Preferences|]
en: General
sr@ijekavian: Опште

[ctx: Preferences|]
en: Appearance
sr@ijekavian: Изглед

[ctx: Preferences|]
en: Tabs
sr@ijekavian: Језичци

[ctx: Preferences|]
en: Browsing
sr@ijekavian: Прегледање

[ctx: Preferences|]
en: Fonts
sr@ijekavian: Фонтови

[ctx: Preferences|]
en: Keyboard Shortcuts
sr@ijekavian: Пречице тастатуре

[ctx: Preferences|]
en: Downloads
sr@ijekavian: Преузимања

[ctx: Preferences|]
en: Password Manager
sr@ijekavian: Менаџер лозинки

[ctx: Preferences|]
en: Privacy
sr@ijekavian: Приватност

[ctx: Preferences|]
en: Notifications
sr@ijekavian: Обавјештења

[ctx: Preferences|]
en: Extensions
sr@ijekavian: Проширења

[ctx: Preferences|]
en: Spell Check
sr@ijekavian: Провјера правописа

[ctx: Preferences|]
en: Other
sr@ijekavian: Остало

[ctx: Preferences|]
en: Use current
sr@ijekavian: Користи текућу

[ctx: Preferences|]
en: Create New
sr@ijekavian: Направи нови

[ctx: Preferences|]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: Preferences|]
en: <b>Launching</b>
sr@ijekavian: <b>Покретање</b>

[ctx: Preferences|]
en: After launch:
sr@ijekavian: По покретању:

[ctx: Preferences|]
en: Open blank page
sr@ijekavian: отвори празну страницу

[ctx: Preferences|]
en: Open homepage
sr@ijekavian: отвори домаћу страницу

[ctx: Preferences|]
en: Open speed dial
sr@ijekavian: отвори брзо бирање

[ctx: Preferences|]
en: Restore session
sr@ijekavian: обнови сесију

[ctx: Preferences|]
en: Homepage:
sr@ijekavian: Домаћа страница:

[ctx: Preferences|]
en: On new tab:
sr@ijekavian: На новом језичку:

[ctx: Preferences|]
en: Open blank tab
sr@ijekavian: отвори празан језичак

[ctx: Preferences|]
en: Open other page...
sr@ijekavian: отвори другу страницу...

[ctx: Preferences|]
en: <b>Profiles</b>
sr@ijekavian: <b>Профили</b>

[ctx: Preferences|]
en: Startup profile:
sr@ijekavian: Почетни профил:

[ctx: Preferences|]
en: Check for updates on start
sr@ijekavian: Потражи надоградње по покретању

[ctx: Preferences|]
en: Active profile:
sr@ijekavian: Активни профил:

[ctx: Preferences|]
en: Don't load tabs until selected
sr@ijekavian: Не учитавај језичке док не буду изабрани

[ctx: Preferences|]
en: Check Now
sr@ijekavian: Провјери одмах

[ctx: Preferences|]
en: Themes
sr@ijekavian: Теме

[ctx: Preferences|]
en: Advanced options
sr@ijekavian: Напредне опције

[ctx: Preferences|]
en: Show StatusBar on start
sr@ijekavian: Прикажи траку стања по покретању

[ctx: Preferences|]
en: Show Bookmarks ToolBar on start
sr@ijekavian: Прикажи траку обиљеживача по покретању

[ctx: Preferences|]
en: Show Navigation ToolBar on start
sr@ijekavian: Прикажи траку навигације по покретању

[ctx: Preferences|]
en: Enable instant Bookmarks ToolBar
sr@ijekavian: Трака брзих обиљеживача

[ctx: Preferences|]
en: <b>Browser Window</b>
sr@ijekavian: <b>Прозор прегледача</b>

[ctx: Preferences|]
en: Tabs behaviour
sr@ijekavian: Понашање језичака

[ctx: Preferences|]
en: Hide tabs when there is only one tab
sr@ijekavian: Сакриј траку са језичцима када има само један

[ctx: Preferences|]
en: Activate last tab when closing active tab
sr@ijekavian: Активирај претходно коришћен језичак при затварању текућег

[ctx: Preferences|]
en: Open new tabs after active tab
sr@ijekavian: Отварај нове језичке послије активног

[ctx: Preferences|]
en: Open new empty tabs after active tab
sr@ijekavian: Отварај празне језичке послије активног

[ctx: Preferences|]
en: Open popup windows in tabs
sr@ijekavian: Отварај искачуће прозоре у језичцима

[ctx: Preferences|]
en: Always switch between tabs with mouse wheel
sr@ijekavian: Увијек пребацуј језичке точкићем миша

[ctx: Preferences|]
en: Automatically switch to newly opened tab
sr@ijekavian: Аутоматски фокусирај новоотворени језичак

[ctx: Preferences|]
en: Don't close window upon closing last tab
sr@ijekavian: Не затварај прозор по затварању посљедњег језичка

[ctx: Preferences|]
en: Ask when closing multiple tabs
sr@ijekavian: Потврди затварање прозора са више језичака

[ctx: Preferences|]
en: Show closed tabs button
sr@ijekavian: Прикажи дугме затворених језичака

[ctx: Preferences|]
en: Show close buttons on inactive tabs:
sr@ijekavian: Дугме за затварање на неактивним језичцима:

[ctx: Preferences|]
en: Automatic
sr@ijekavian: аутоматски

[ctx: Preferences|]
en: Always
sr@ijekavian: увијек

[ctx: Preferences|]
en: Never
sr@ijekavian: никад

[ctx: Preferences|]
en: Address Bar behaviour
sr@ijekavian: Понашање траке адресе

[ctx: Preferences|]
en: Suggest when typing into address bar:
sr@ijekavian: При куцању у траци адресе предлажи:

[ctx: Preferences|]
en: History and Bookmarks
sr@ijekavian: историјат и обиљеживаче

[ctx: Preferences|]
en: History
sr@ijekavian: историјат

[ctx: Preferences|]
en: Bookmarks
sr@ijekavian: обиљеживаче

[ctx: Preferences|]
en: Nothing
sr@ijekavian: ништа

[ctx: Preferences|]
en: Enable inline suggestions
sr@ijekavian: Приједлози у линији

[ctx: Preferences|]
en: Press "Shift" to not switch the tab but load the url in the current tab
sr@ijekavian: Притисните Shift тастер да учитате УРЛ у текућем језичку

[ctx: Preferences|]
en: Propose to switch tab if completed url is already loaded
sr@ijekavian: Предлажи активирање језичка ако је УРЛ већ отворен

[ctx: Preferences|]
en: Always show go icon
sr@ijekavian: Увијек приказуј икону „иди на сајт“

[ctx: Preferences|]
en: Select all text by double clicking in address bar
sr@ijekavian: Изабери сав текст двокликом у траци адресе

[ctx: Preferences|]
en: Select all text by clicking in address bar
sr@ijekavian: Изабери сав текст кликом у траци адресе

[ctx: Preferences|]
en: Enable automatic searching from the address bar
sr@ijekavian: Аутоматска претрага са траке адресе

[ctx: Preferences|]
en: Search with Default Engine
sr@ijekavian: Тражи помоћу подразумијеваног мотора

[ctx: Preferences|]
en: Show loading progress in address bar
sr@ijekavian: Прикажи напредак учитавања у траци адресе

[ctx: Preferences|]
en: Fill
sr@ijekavian: Испун

[ctx: Preferences|]
en: Bottom
sr@ijekavian: Дно

[ctx: Preferences|]
en: Top
sr@ijekavian: Врх

[ctx: Preferences|]
en: Custom color:
sr@ijekavian: Посебна боја:

[ctx: Preferences|]
en: Select color
sr@ijekavian: Изабери боју

[ctx: Preferences|]
en: Reset
sr@ijekavian: Подразумијевана

[ctx: Preferences|]
en: Web Configuration
sr@ijekavian: Веб поставке

[ctx: Preferences|]
en: Allow Pepper Plugins (Flash plugin)
sr@ijekavian: Дозволи Пепер прикључке (Флеш)

[ctx: Preferences|]
en: Allow JavaScript
sr@ijekavian: Дозволи Јаваскрипте

[ctx: Preferences|]
en: Include links in focus chain
sr@ijekavian: Укључи везе у ланац фокуса

[ctx: Preferences|]
note: try to detect possible XSS attacks when executing javascript
en: Enable XSS Auditing
sr@ijekavian: Укључи ИксСС провјеравање

[ctx: Preferences|]
en: Animated scrolling
sr@ijekavian: Анимирано клизање

[ctx: Preferences|]
en: Enable spatial navigation
sr@ijekavian: Просторна навигација

[ctx: Preferences|]
en: Mouse wheel scrolls
sr@ijekavian: Точкић миша клиза

[ctx: Preferences|]
en: lines on page
sr@ijekavian: линија на страници

[ctx: Preferences|]
en: Default zoom on pages:
sr@ijekavian: Подразумијевано увеличање страница:

[ctx: Preferences|]
en: Local Storage
sr@ijekavian: Локално складиште

[ctx: Preferences|]
en: Allow storing network cache on disk
sr@ijekavian: Дозволи смјештање мрежног кеша на диск

[ctx: Preferences|]
en: Store cache in:
sr@ijekavian: Смјештај кеш у:

[ctx: Preferences|]
en: Allow saving history
sr@ijekavian: Дозволи чување историјата

[ctx: Preferences|]
en: Delete history on close
sr@ijekavian: Обриши историјат по затварању

[ctx: Preferences|]
en: Allow local storage of HTML5 web content
sr@ijekavian: Дозволи локално смјештање ХТМЛ5 веб садржаја

[ctx: Preferences|]
en: Delete locally stored HTML5 web content on close
sr@ijekavian: Обриши локални ХТМЛ5 веб садржај по затварању

[ctx: Preferences|]
en: Delete now
sr@ijekavian: Обриши сада

[ctx: Preferences|]
en: Proxy Configuration
sr@ijekavian: Поставке проксија

[ctx: Preferences|]
en: System proxy configuration
sr@ijekavian: Системске поставке

[ctx: Preferences|]
en: Manual configuration
sr@ijekavian: Ручне поставке

[ctx: Preferences|]
en: HTTP
sr@ijekavian: ХТТП

[ctx: Preferences|]
en: SOCKS5
sr@ijekavian: СОЦКС5

[ctx: Preferences|]
en: Port:
sr@ijekavian: Порт:

[ctx: Preferences|]
en: Username:
sr@ijekavian: Корисничко име:

[ctx: Preferences|]
en: Password:
sr@ijekavian: Лозинка:

[ctx: Preferences|]
en: <b>Font Families</b>
sr@ijekavian: <b>Породице фонта</b>

[ctx: Preferences|]
en: Standard
sr@ijekavian: Стандардни

[ctx: Preferences|]
en: Fixed
sr@ijekavian: Фиксни

[ctx: Preferences|]
en: Serif
sr@ijekavian: Серифни

[ctx: Preferences|]
en: Sans Serif
sr@ijekavian: Бесерифни

[ctx: Preferences|]
en: Cursive
sr@ijekavian: Курзивни

[ctx: Preferences|]
en: Fantasy
sr@ijekavian: Фантазијски

[ctx: Preferences|]
en: <b>Font Sizes</b>
sr@ijekavian: <b>Величине фонта</b>

[ctx: Preferences|]
en: Fixed Font Size
sr@ijekavian: Фиксни фонт

[ctx: Preferences|]
en: Default Font Size
sr@ijekavian: Подразумијевани фонт

[ctx: Preferences|]
en: Minimum Font Size
sr@ijekavian: Најмања величина

[ctx: Preferences|]
en: Minimum Logical Font Size
sr@ijekavian: Најмања могућа величина

[ctx: Preferences|]
en: <b>Shortcuts</b>
sr@ijekavian: <b>Пречице</b>

[ctx: Preferences|]
en: Switch to tabs with Alt + number of tab
sr@ijekavian: Активирај језичке са Alt + број језичка

[ctx: Preferences|]
en: Load speed dials with Ctrl + number of speed dial
sr@ijekavian: Учитавај брза бирања са Ctrl + број брзог бирања

[ctx: Preferences|]
en: Existing shortcuts:<br/><b>1</b> - previous tab<br/><b>2</b> - next tab<br/><b>/</b> - search on page
sr@ijekavian: Доступне пречице:<br/><b>1</b> - претходни језичак<br/><b>2</b> - сљедећи језичак<br/><b>/</b> - претрага

[ctx: Preferences|]
en: Use single key shortcuts
sr@ijekavian: Једнотастерске пречице

[ctx: Preferences|]
en: If unchecked, prevents accidental exit from the application if the Ctrl-W shortcut was intended.
sr@ijekavian: Ако није означено, спречава случајан излаз из програма ако сте уместо Ctrl-W унијели ову пречицу.

[ctx: Preferences|]
en: Close application with Ctrl-Q
sr@ijekavian: Затвори програм са Ctrl-Q

[ctx: Preferences|]
en: <b>Download Location</b>
sr@ijekavian: <b>Одредиште преузимања</b>

[ctx: Preferences|]
en: Ask everytime for download location
sr@ijekavian: Питај сваки пут за одредиште

[ctx: Preferences|]
en: Use defined location:
sr@ijekavian: Користи одредиште:

[ctx: Preferences|]
en: <b>Download Options</b>
sr@ijekavian: <b>Опције преузимања</b>

[ctx: Preferences|]
en: Close download manager when downloading finishes
sr@ijekavian: Затвори менаџера преузимања када се преузимање заврши

[ctx: Preferences|]
en: <b>External download manager</b>
sr@ijekavian: <b>Спољашњи менаџер преузимања</b>

[ctx: Preferences|]
en: Use external download manager
sr@ijekavian: Користи спољашњи менаџер преузимања

[ctx: Preferences|]
en: Executable:
sr@ijekavian: Извршна:

[ctx: Preferences|]
en: Arguments:
sr@ijekavian: Аргументи:

[ctx: Preferences|]
en: Leave blank if unsure
sr@ijekavian: Оставите празно ако нисте сигурни

[ctx: Preferences|]
en: <b>%d</b> will be replaced with URL to be downloaded
sr@ijekavian: <b>%d</b> ће бити замијењено адресом преузимања

[ctx: Preferences|]
en: <b>AutoFill options</b>
sr@ijekavian: <b>Опције аутоматске попуне</b>

[ctx: Preferences|]
en: Allow saving passwords from sites
sr@ijekavian: Дозволи успремање лозинки са сајтова

[ctx: Preferences|]
en: <b>Cookies</b>
sr@ijekavian: <b>Колачићи</b>

[ctx: Preferences|]
en: <b>Other</b>
sr@ijekavian: <b>Разно</b>

[ctx: Preferences|]
en: JavaScript options
sr@ijekavian: Подешавање јаваскрипти

[ctx: Preferences|]
en: <b>JavaScript</b>
sr@ijekavian: <b>Јаваскрипте</b>

[ctx: Preferences|]
en: Cookies Manager
sr@ijekavian: Менаџер колачића

[ctx: Preferences|]
en: Manage JavaScript privacy options
sr@ijekavian: Управљај поставкама приватности

[ctx: Preferences|]
en: Manage HTML5 permissions
sr@ijekavian: Управљај ХТМЛ5 одобрењима

[ctx: Preferences|]
en: Manage Cookies
sr@ijekavian: Управљај колачићима

[ctx: Preferences|]
en: <b>HTML5 Permissions</b>
sr@ijekavian: <b>ХТМЛ5 дозволе</b>

[ctx: Preferences|]
en: HTML5 Permissions
sr@ijekavian: ХТМЛ5 дозволе

[ctx: Preferences|]
en: Send Do Not Track header to servers
sr@ijekavian: Шаљи ДНТ (Не Прати Ме) заглавље серверима

[ctx: Preferences|]
en: Expiration timeout:
sr@ijekavian: Вријеме истека:

[ctx: Preferences|]
en:  seconds
sr@ijekavian:  секунди

[ctx: Preferences|]
en: <b>Notifications</b>
sr@ijekavian: <b>Обавјештења</b>

[ctx: Preferences|]
en: Use Native System Notifications (Linux only)
sr@ijekavian: Користи изворна системска обавјештења (само за Линукс)

[ctx: Preferences|]
en: Do not use Notifications
sr@ijekavian: Не користи ОСД обавјештења

[ctx: Preferences|]
en: <b>Note: </b>You can change position of OSD Notification by dragging it on the screen.
sr@ijekavian: <b>Напомена: </b>Можете промијенити положај ОСД обавјештења превлачењем по екрану.

[ctx: Preferences|]
en: Use OSD Notifications
sr@ijekavian: Користи ОСД обавјештења

[ctx: Preferences|]
en: <b>Spell Check options</b>
sr@ijekavian: <b>Опције провјере правописа</b>

[ctx: Preferences|]
en: Enable Spell Check
sr@ijekavian: Укључи провјеру правописа

[ctx: Preferences|]
en: <b>Dictionary directories</b>
sr@ijekavian: <b>Фасцикле рјечника</b>

[ctx: Preferences|]
en: No languages found
sr@ijekavian: Нема језика

[ctx: Preferences|]
en: <b>Manage search engines</b>
sr@ijekavian: <b>Управљај моторима претраге</b>

[ctx: Preferences|]
en: <b>User Style Sheet</b>
sr@ijekavian: <b>Кориснички опис стила</b>

[ctx: Preferences|]
en: Style Sheet automatically loaded with all websites:
sr@ijekavian: Опис стила који ће аутоматски бити учитан за све сајтове:

[ctx: Preferences|]
en: <b>Preferred language for web sites</b>
sr@ijekavian: <b>Приоритетни језик за веб странице</b>

[ctx: Preferences|]
en: <b>Change browser identification</b>
sr@ijekavian: <b>Промjена идентификације прегледача</b>

[ctx: Preferences|]
en: User Agent Manager
sr@ijekavian: Менаџер идентификације прегледача

[ctx: Preferences|]
en: Languages
sr@ijekavian: Језици

[ctx: Preferences|]
en: Search Engines Manager
sr@ijekavian: Менаџер мотора претраге

[ctx: ThemeManager|]
en: <b>Name:</b>
sr@ijekavian: <b>Име:</b>

[ctx: ThemeManager|]
en: <b>Author:</b>
sr@ijekavian: <b>Аутор:</b>

[ctx: ThemeManager|]
en: <b>Description:</b>
sr@ijekavian: <b>Опис:</b>

[ctx: ThemeManager|]
en: License
sr@ijekavian: Лиценца

[ctx: UserAgentDialog|]
en: Add new site
sr@ijekavian: Додавање новог сајта

[ctx: UserAgentDialog|]
en: Edit site
sr@ijekavian: Уређивање сајта

[ctx: UserAgentDialog|]
en: Site domain:
sr@ijekavian: Домен сајта:

[ctx: UserAgentDialog|]
en: User Agent:
sr@ijekavian: Идентификација:

[ctx: UserAgentDialog|]
en: User Agent Manager
sr@ijekavian: Менаџер идентификације прегледача

[ctx: UserAgentDialog|]
en: Change global User Agent
sr@ijekavian: Промијени идентификацију глобално

[ctx: UserAgentDialog|]
en: Use different User Agents for specified sites
sr@ijekavian: Користите различите идентификације за одређене сајтове

[ctx: UserAgentDialog|]
en: Site
sr@ijekavian: сајт

[ctx: UserAgentDialog|]
en: User Agent
sr@ijekavian: идентификација

[ctx: UserAgentDialog|]
en: Add
sr@ijekavian: Додај

[ctx: UserAgentDialog|]
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

[ctx: UserAgentDialog|]
en: Edit
sr@ijekavian: Уреди

[ctx: BookmarksSidebar|]
en: Open in new tab
sr@ijekavian: Отвори у новом језичку

[ctx: BookmarksSidebar|]
en: Open in new window
sr@ijekavian: Отвори у новом прозору

[ctx: BookmarksSidebar|]
en: Open in new private window
sr@ijekavian: Отвори у приватном прозору

[ctx: BookmarksSidebar|]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: BookmarksSideBar|]
en: Search...
sr@ijekavian: Тражи...

[ctx: HistorySideBar|]
en: Open in new tab
sr@ijekavian: Отвори у новом језичку

[ctx: HistorySideBar|]
en: Open in new window
sr@ijekavian: Отвори у новом прозору

[ctx: HistorySideBar|]
en: Open in new private window
sr@ijekavian: Отвори у приватном прозору

[ctx: HistorySideBar|]
en: Delete
sr@ijekavian: Обриши

[ctx: HistorySideBar|]
en: Search...
sr@ijekavian: Тражи...

[ctx: SideBar|]
en: Bookmarks
sr@ijekavian: Обиљеживачи

[ctx: SideBar|]
en: History
sr@ijekavian: Историјат

[ctx: BrowserWindow|]
en: Close Tab
sr@ijekavian: Затвори језичак

[ctx: TabIcon|]
en: Unmute Tab
sr@ijekavian: Укључи звук

[ctx: TabIcon|]
en: Mute Tab
sr@ijekavian: Искључи звук

[ctx: TabWidget|]
en: New Tab
sr@ijekavian: Нови језичак

[ctx: TabWidget|]
en: Closed tabs
sr@ijekavian: Затворени језичци

[ctx: TabWidget|]
en: List of tabs
sr@ijekavian: Списак језичака

[ctx: TabWidget|]
en: Empty
sr@ijekavian: Празно

[ctx: TabWidget|]
en: Restore All Closed Tabs
sr@ijekavian: Врати све затворене језичке

[ctx: TabWidget|]
en: Clear list
sr@ijekavian: Очисти списак

[ctx: TabWidget|]
en: New tab
sr@ijekavian: Нови језичак

[ctx: AesInterface|]
en: Warning!
sr@ijekavian: Упозорење!

[ctx: QObject|]
en: <not set in certificate>
sr@ijekavian: <није постављено у сертификату>

[ctx: CertificateInfoWidget|]
en: <b>Issued To</b>
sr@ijekavian: <b>Издат за</b>

[ctx: CertificateInfoWidget|]
en: Common Name (CN):
sr@ijekavian: Заједничко име (CN):

[ctx: CertificateInfoWidget|]
en: Organization (O):
sr@ijekavian: Организација (O):

[ctx: CertificateInfoWidget|]
en: Organizational Unit (OU):
sr@ijekavian: Организациона јединица (OU):

[ctx: CertificateInfoWidget|]
en: Serial Number:
sr@ijekavian: Серијски број:

[ctx: CertificateInfoWidget|]
en: <b>Issued By</b>
sr@ijekavian: <b>Издавач</b>

[ctx: CertificateInfoWidget|]
en: <b>Validity</b>
sr@ijekavian: <b>Ваљаност</b>

[ctx: CertificateInfoWidget|]
en: Issued On:
sr@ijekavian: Датум издавања:

[ctx: CertificateInfoWidget|]
en: Expires On:
sr@ijekavian: Датум истека:

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: Allow
sr@ijekavian: дозволи

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: Deny
sr@ijekavian: одбиј

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: HTML5 Permissions
sr@ijekavian: ХТМЛ5 дозволе

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: Site
sr@ijekavian: сајт

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: Behaviour
sr@ijekavian: радња

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: Permission for:
sr@ijekavian: Дозвола за:

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: Notifications
sr@ijekavian: Обавјештења

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: Geolocation
sr@ijekavian: Геолокација

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: Microphone
sr@ijekavian: Микрофон

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: Camera
sr@ijekavian: Камера

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: Microphone and Camera
sr@ijekavian: Микрофон и камера

[ctx: HTML5PermissionsDialog|]
en: Hide Pointer
sr@ijekavian: Сакриј показивач

[ctx: HTML5PermissionsNotification|]
en: this site
sr@ijekavian: овај сајт

[ctx: HTML5PermissionsNotification|]
en: Allow %1 to show desktop notifications?
sr@ijekavian: Дозволи да %1 приказује обавјештења на радној површи?

[ctx: HTML5PermissionsNotification|]
en: Allow %1 to locate your position?
sr@ijekavian: Дозволи да %1 пронађе ваш положај?

[ctx: HTML5PermissionsNotification|]
en: Allow %1 to use your microphone?
sr@ijekavian: Дозволи да %1 користи ваш микрофон?

[ctx: HTML5PermissionsNotification|]
en: Allow %1 to use your camera?
sr@ijekavian: Дозволи да %1 користи вашу камеру?

[ctx: HTML5PermissionsNotification|]
en: Allow %1 to use your microphone and camera?
sr@ijekavian: Дозволи да %1 користи ваш микрофон и камеру?

[ctx: HTML5PermissionsNotification|]
en: Allow %1 to hide your pointer?
sr@ijekavian: Дозволи да %1 сакрије показивач вашег миша?

[ctx: HTML5PermissionsNotification|]
en: Remember
sr@ijekavian: Упамти

[ctx: HTML5PermissionsNotification|]
en: Allow
sr@ijekavian: Дозволи

[ctx: HTML5PermissionsNotification|]
en: Deny
sr@ijekavian: Одбиј

[ctx: QObject|]
en: Unknown size
sr@ijekavian: Величина није позната

[ctx: QObject|]
en: Executable:
sr@ijekavian: Извршна:

[ctx: QObject|]
en: Arguments:
sr@ijekavian: Аргументи:

[ctx: QObject|]
en: Cannot start external program
sr@ijekavian: Не могу да покренем спољашњи програм

[ctx: QObject|]
en: Cannot start external program! %1
sr@ijekavian: Не могу да покренем спољашњи програм! %1

[ctx: jsAlert|]
en: Prevent this page from creating additional dialogs
sr@ijekavian: Не дозволи овој страници да прави још дијалога

[ctx: WebPage|]
en: Remember my choice for this protocol
sr@ijekavian: Запамти мој избор за за овај протокол

[ctx: WebPage|]
en: External Protocol Request
sr@ijekavian: Захтјев за спољашњи протокол

[ctx: WebPage|]
en: Failed loading page
sr@ijekavian: Неуспјех учитавања странице

[ctx: WebPage|]
en: Something went wrong while loading this page.
sr@ijekavian: Нешто је пошло како не треба приликом учитавања ове странице.

[ctx: WebPage|]
en: Try reloading the page or closing some tabs to make more memory available.
sr@ijekavian: Покушајте поново да учитате страницу или да затворите неке језичке да ослободите меморију.

[ctx: WebPage|]
en: Reload page
sr@ijekavian: Поново учитај страницу

[ctx: WebPage|]
en: Choose file...
sr@ijekavian: Изабери фајл...

[ctx: WebPage|]
en: Choose files...
sr@ijekavian: Изабери фајлове...

[ctx: WebPage|]
en: JavaScript alert
sr@ijekavian: Јаваскрипт упозорење

[ctx: WebPage|]
en: Prevent this page from creating additional dialogs
sr@ijekavian: Не дозволи овој страници да прави још дијалога

[ctx: WebView|]
en: Empty Page
sr@ijekavian: Празна страница

[ctx: WebView|]
en: No suggestions
sr@ijekavian: Нема приједлога

[ctx: WebView|]
en: &Back
sr@ijekavian: На&зад

[ctx: WebView|]
en: &Forward
sr@ijekavian: На&пријед

[ctx: WebView|]
en: &Add New Page
sr@ijekavian: &Додај нову страницу

[ctx: WebView|]
en: &Configure Speed Dial
sr@ijekavian: &Подеси брзо бирање

[ctx: WebView|]
en: Reload All Dials
sr@ijekavian: Поново учитај сва брза бирања

[ctx: WebView|]
en: Book&mark page
sr@ijekavian: &Обиљежи страницу

[ctx: WebView|]
en: &Save page as...
sr@ijekavian: Сачувај с&лику као...

[ctx: WebView|]
en: &Copy page link
sr@ijekavian: &Копирај везу странице

[ctx: WebView|]
en: Send page link...
sr@ijekavian: Пошаљи везу странице...

[ctx: WebView|]
en: Select &all
sr@ijekavian: Из&абери све

[ctx: WebView|]
en: Show so&urce code
sr@ijekavian: Прикажи &изворни кôд

[ctx: WebView|]
en: Show info ab&out site
sr@ijekavian: По&даци о сајту

[ctx: WebView|]
en: Open link in new &tab
sr@ijekavian: Отвори везу у новом &језичку

[ctx: WebView|]
en: Open link in new &window
sr@ijekavian: Отвори везу у &новом прозору

[ctx: WebView|]
en: Open link in &private window
sr@ijekavian: Отвори везу у &приватном прозору

[ctx: WebView|]
en: B&ookmark link
sr@ijekavian: &Обиљежи везу

[ctx: WebView|]
en: &Save link as...
sr@ijekavian: &Сачувај везу као...

[ctx: WebView|]
en: Send link...
sr@ijekavian: Пошаљи везу...

[ctx: WebView|]
en: &Copy link address
sr@ijekavian: &Копирај везу

[ctx: WebView|]
en: Show i&mage
sr@ijekavian: П&рикажи слику

[ctx: WebView|]
en: Copy image
sr@ijekavian: Копирај слику

[ctx: WebView|]
en: Copy image ad&dress
sr@ijekavian: Копирај &адресу слике

[ctx: WebView|]
en: &Save image as...
sr@ijekavian: Сачувај с&лику као...

[ctx: WebView|]
en: Send image...
sr@ijekavian: Пошаљи слику...

[ctx: WebView|]
en: Send text...
sr@ijekavian: Пошаљи текст...

[ctx: WebView|]
en: Go to &web address
sr@ijekavian: Иди на &веб адресу

[ctx: WebView|]
en: Search "%1 .." with %2
sr@ijekavian: Тражи „%1“ на %2

[ctx: WebView|]
en: Search with...
sr@ijekavian: Тражи на...

[ctx: WebView|]
en: &Play
sr@ijekavian: &Пусти

[ctx: WebView|]
en: &Pause
sr@ijekavian: &Паузирај

[ctx: WebView|]
en: Un&mute
sr@ijekavian: Вра&ти звук

[ctx: WebView|]
en: &Mute
sr@ijekavian: У&тишај

[ctx: WebView|]
en: &Copy Media Address
sr@ijekavian: &Копирај адресу медија

[ctx: WebView|]
en: &Send Media Address
sr@ijekavian: П&ошаљи адресу медија

[ctx: WebView|]
en: Save Media To &Disk
sr@ijekavian: &Сачувај медиј на диск

[ctx: WebView|]
en: Create Search Engine
sr@ijekavian: Направи мотор претраге

[ctx: WebView|]
en: &Undo
sr@ijekavian: &Опозови

[ctx: WebView|]
en: &Redo
sr@ijekavian: &Понови

[ctx: WebView|]
en: &Cut
sr@ijekavian: &Исијеци

[ctx: WebView|]
en: &Copy
sr@ijekavian: &Копирај

[ctx: WebView|]
en: &Paste
sr@ijekavian: &Налијепи

[ctx: WebView|]
en: Select All
sr@ijekavian: Изабери све

[ctx: WebView|]
en: &Reload
sr@ijekavian: &Учитај поново

[ctx: WebView|]
en: S&top
sr@ijekavian: Заус&тави

[ctx: SearchToolBar|]
en: No results found.
sr@ijekavian: Ништа није нађено.

[ctx: SearchToolbar|]
en: Search:
sr@ijekavian: Тражи:

[ctx: SearchToolbar|]
en: Search...
sr@ijekavian: Тражи...

[ctx: SearchToolbar|]
en: &Match Case
sr@ijekavian: &Поклапај величину

[ctx: TabbedWebView|]
en: Inspect Element
sr@ijekavian: Провјери елемент

[ctx: PIM_Handler|]
en: Last Name
sr@ijekavian: Презиме

[ctx: PIM_Handler|]
en: First Name
sr@ijekavian: Име

[ctx: PIM_Handler|]
en: E-mail
sr@ijekavian: Е-адресу

[ctx: PIM_Handler|]
en: Mobile
sr@ijekavian: Бр. мобилног

[ctx: PIM_Handler|]
en: Phone
sr@ijekavian: Бр. телефона

[ctx: PIM_Handler|]
en: Address
sr@ijekavian: Адресу

[ctx: PIM_Handler|]
en: City
sr@ijekavian: Град

[ctx: PIM_Handler|]
en: ZIP Code
sr@ijekavian: Пошт. број

[ctx: PIM_Handler|]
en: State/Region
sr@ijekavian: Сав. држ./регију

[ctx: PIM_Handler|]
en: Country
sr@ijekavian: Државу

[ctx: PIM_Handler|]
en: Home Page
sr@ijekavian: Домаћу страницу

[ctx: PIM_Handler|]
en: Custom 1
sr@ijekavian: Посебно 1

[ctx: PIM_Handler|]
en: Custom 2
sr@ijekavian: Посебно 2

[ctx: PIM_Handler|]
en: Custom 3
sr@ijekavian: Посебно 3

[ctx: PIM_Handler|]
en: Insert Personal Information
sr@ijekavian: Уметни лични податак

[ctx: PIM_Handler|]
en: Edit
sr@ijekavian: Уреди

[ctx: PIM_Settings|]
en: PIM Settings
sr@ijekavian: ПИМ поставке

[ctx: PIM_Settings|]
en: <h2>Personal Information Manager</h2>
sr@ijekavian: <h2>Менаџер личних података</h2>

[ctx: PIM_Settings|]
en: Your personal information that will be used on webpages.
sr@ijekavian: Ваши лични подаци које можете да користите на веб страницама.

[ctx: PIM_Settings|]
en: First Name:
sr@ijekavian: Име:

[ctx: PIM_Settings|]
en: Last Name:
sr@ijekavian: Презиме:

[ctx: PIM_Settings|]
en: E-mail:
sr@ijekavian: Е-адреса:

[ctx: PIM_Settings|]
en: Phone:
sr@ijekavian: Број телефона:

[ctx: PIM_Settings|]
en: Mobile Phone:
sr@ijekavian: Број мобилног тел:

[ctx: PIM_Settings|]
en: Address:
sr@ijekavian: Адреса:

[ctx: PIM_Settings|]
en: City:
sr@ijekavian: Град:

[ctx: PIM_Settings|]
en: ZIP Code:
sr@ijekavian: Поштански број:

[ctx: PIM_Settings|]
en: State/Region:
sr@ijekavian: Савезна држ./регија:

[ctx: PIM_Settings|]
en: Country:
sr@ijekavian: Држава:

[ctx: PIM_Settings|]
en: Home Page:
sr@ijekavian: Домаћа страница:

[ctx: PIM_Settings|]
en: Custom 1:
sr@ijekavian: Посебно 1:

[ctx: PIM_Settings|]
en: Custom 2:
sr@ijekavian: Посебно 2:

[ctx: PIM_Settings|]
en: Custom 3:
sr@ijekavian: Посебно 3:

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: Mouse Gestures
sr@ijekavian: Гестови миша

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: <h1>Mouse Gestures</h1>
sr@ijekavian: <h1>Гестови миша</h1>

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: Mouse button:
sr@ijekavian: Дугме миша:

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: Middle button
sr@ijekavian: средње

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: Right button
sr@ijekavian: десно

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: Disabled
sr@ijekavian: онемогућено

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: Rocker Navigation:
sr@ijekavian: Брза навигација:

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: Enable Rocker Navigation
sr@ijekavian: Навигација историјата користећи десно + лијево дугме

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: Press and hold the mouse button and move your mouse in the indicated directions.
sr@ijekavian: Притисните и држите дугме миша и помјерајте миша у наведеним смјеровима.

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: <b>Stop</b><br/>Stop loading page
sr@ijekavian: <b>Заустави</b><br/>Заустави учитавање странице

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: <b>New tab</b><br/>Open new tab
sr@ijekavian: <b>Нови језичак</b><br/>Отвори нови језичак

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: <b>Back</b><br/>Go back in history
sr@ijekavian: <b>Назад</b><br/>Иди назад у историјату

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: <b>Close tab</b><br/>Close current tab
sr@ijekavian: <b>Затвори језичак</b><br/>Затвори текући језичак

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: <b>Forward</b><br/>Go forward in history
sr@ijekavian: <b>Напријед</b><br/>Иди напријед у историјату

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: <b>Previous tab</b><br/>Switch to previous tab
sr@ijekavian: <b>Претходни језичак</b><br/>Пребаци на претходни језичак

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: <b>Home</b><br/>Go to homepage
sr@ijekavian: <b>Домаћа</b><br/>Иди на домаћу страницу

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: <b>Next tab</b><br/>Switch to next tab
sr@ijekavian: <b>Сљедећи језичак</b><br/>Пребаци на сљедећи језичак

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: <b>Reload</b><br/>Reload page
sr@ijekavian: <b>Поново учитај</b><br/>Поново учитај страницу

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: <b>Duplicate</b><br/>Duplicate current tab
sr@ijekavian: <b>Удвостручи</b><br/>Удвостручи текући језичак

[ctx: MouseGesturesSettingsDialog|]
en: License
sr@ijekavian: Лиценца

[ctx: GM_AddScriptDialog|]
en: <p>runs at<br/><i>%1</i></p>
sr@ijekavian: <p>покреће се на<br/><i>%1</i></p>

[ctx: GM_AddScriptDialog|]
en: <p>does not run at<br/><i>%1</i></p>
sr@ijekavian: <p>не покреће се на<br/><i>%1</i></p>

[ctx: GM_AddScriptDialog|]
en: Cannot install script
sr@ijekavian: Не могу да инсталирам скрипту

[ctx: GM_AddScriptDialog|]
en: '%1' installed successfully
sr@ijekavian: „%1“ је успјешно инсталирана

[ctx: GM_AddScriptDialog|]
en: GreaseMonkey Installation
sr@ijekavian: Инсталација GreaseMonkey скрипте

[ctx: GM_AddScriptDialog|]
en: <h3>GreaseMonkey Installation</h3>
sr@ijekavian: <h3>Инсталација GreaseMonkey скрипте</h3>

[ctx: GM_AddScriptDialog|]
en: You are about to install this userscript into GreaseMonkey:
sr@ijekavian: Инсталираћете ову скрипту у GreaseMonkey:

[ctx: GM_AddScriptDialog|]
en: <b>You should only install scripts from sources you trust!</b>
sr@ijekavian: <b>Инсталирајте само скрипте од извора којима вјерујете!</b>

[ctx: GM_AddScriptDialog|]
en: Are you sure you want to install it?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да је инсталирате?

[ctx: GM_AddScriptDialog|]
en: Show source code of script
sr@ijekavian: Прикажи изворни кôд скрипте

[ctx: GM_Icon|]
en: Open GreaseMonkey settings
sr@ijekavian: GreaseMonkey поставке

[ctx: GM_Manager|]
en: '%1' is already installed
sr@ijekavian: „%1“ је већ инсталирана

[ctx: GM_Notification|]
en: Cannot install script
sr@ijekavian: Не могу да инсталирам скрипту

[ctx: GM_Notification|]
en: '%1' installed successfully
sr@ijekavian: „%1“ је успјешно инсталирана

[ctx: GM_Notification|]
en: This script can be installed with the GreaseMonkey plugin.
sr@ijekavian: Ова скрипта може бити инсталирана помоћу GreaseMonkey прикључка.

[ctx: GM_Notification|]
en: Install
sr@ijekavian: Инсталирај

[ctx: GM_Settings|]
en: Remove script
sr@ijekavian: Уклони скрипту

[ctx: GM_Settings|]
en: Are you sure you want to remove '%1'?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните „%1“?

[ctx: GM_Settings|]
en: Add script
sr@ijekavian: Додавање скрипте

[ctx: GM_Settings|]
en: Choose name for script:
sr@ijekavian: Име за скрипту:

[ctx: GM_Settings|]
en: GreaseMonkey Scripts
sr@ijekavian: GreaseMonkey скрипте

[ctx: GM_Settings|]
en: <h3>GreaseMonkey Scripts</h3>
sr@ijekavian: <h3>GreaseMonkey скрипте</h3>

[ctx: GM_Settings|]
en: Double clicking script will show additional information
sr@ijekavian: Двокликом ћете приказати додатне податке

[ctx: GM_Settings|]
en: More scripts can be downloaded from
sr@ijekavian: Скрипте можете преузети са

[ctx: GM_Settings|]
en: Open scripts directory
sr@ijekavian: Отвори фасциклу скрипти

[ctx: GM_Settings|]
en: New user script
sr@ijekavian: Нова скрипта

[ctx: GM_SettingsScriptInfo|]
en: Script Details of %1
sr@ijekavian: Детаљи скрипте %1

[ctx: GM_SettingsScriptInfo|]
en: Runs at:
sr@ijekavian: Покреће се на:

[ctx: GM_SettingsScriptInfo|]
en: Description:
sr@ijekavian: Опис:

[ctx: GM_SettingsScriptInfo|]
en: Version:
sr@ijekavian: Издање:

[ctx: GM_SettingsScriptInfo|]
en: Start at:
sr@ijekavian: Покреће се при:

[ctx: GM_SettingsScriptInfo|]
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

[ctx: GM_SettingsScriptInfo|]
en: URL:
sr@ijekavian: УРЛ:

[ctx: GM_SettingsScriptInfo|]
en: Does not run at:
sr@ijekavian: Не покреће се на:

[ctx: GM_SettingsScriptInfo|]
en: Namespace:
sr@ijekavian: Именски простор:

[ctx: GM_SettingsScriptInfo|]
en: Edit in text editor
sr@ijekavian: Уреди скрипту

[ctx: GnomeKeyringPlugin|]
en: Gnome Keyring
sr@ijekavian: Гномов привезак

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Search
sr@ijekavian: Тражи

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Confirmation
sr@ijekavian: Потврда

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Are you sure you want to delete all flash cookies on your computer?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете све флешове колачиће са вашег рачунара?

[ctx: FCM_Dialog|]
en: <flash cookie not selected>
sr@ijekavian: <није изабран флешов колачић>

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Remove flash cookies
sr@ijekavian: Уклони флешове колачиће

[ctx: FCM_Dialog|]
en:  (settings)
sr@ijekavian:  (поставке)

[ctx: FCM_Dialog|]
en:  Byte
sr@ijekavian:  бајта

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Remove flash cookie
sr@ijekavian: Уклони флешов колачић

[ctx: FCM_Dialog|]
en:  [new]
sr@ijekavian:  [нов]

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Origin:
sr@ijekavian: Поријекло:

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Add to whitelist
sr@ijekavian: Стави на бијелу листу

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Already whitelisted!
sr@ijekavian: Већ је на бијелој листи!

[ctx: FCM_Dialog|]
en: The server "%1" is already in blacklist, please remove it first.
sr@ijekavian: Сервер „%1“ је већ на црној листи, најприје га уклоните.

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Add to blacklist
sr@ijekavian: Стави на црну листу

[ctx: FCM_Dialog|]
en: The origin "%1" is already in whitelist, please remove it first.
sr@ijekavian: Поријекло „%1“ је већ на бијелој листи, најприје га уклоните.

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Flash Cookies
sr@ijekavian: Флешови колачићи

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Stored Flash Cookies
sr@ijekavian: Успремљени флешови колачићи

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Find:
sr@ijekavian: Нађи:

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Last Modified:
sr@ijekavian: Измјена:

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Name:
sr@ijekavian: Име:

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Size:
sr@ijekavian: Величина:

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Extracted latin1 strings:
sr@ijekavian: Извучене латиничне (latin1) ниске:

[ctx: FCM_Dialog|]
en: These flash cookies are stored on your computer:
sr@ijekavian: Ови флешови колачићи су успремљени на вашем рачунару:

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Origin
sr@ijekavian: поријекло

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Reload from disk
sr@ijekavian: Поново учитај са диска

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Path:
sr@ijekavian: Путања:

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Click to open containing folder
sr@ijekavian: Кликните да бисте отворили фасциклу

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Remove all flash cookies
sr@ijekavian: Уклони све флешове колачиће

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Flash Cookies Filtering
sr@ijekavian: Филтрирање флешових колачића

[ctx: FCM_Dialog|]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Flash cookie whitelist</span></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Бијела листа флешових колачића</span></p></body></html>

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Remove
sr@ijekavian: Уклони

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Add
sr@ijekavian: Додај

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Flash cookies from these origins will not be deleted automatically. (Also detection of them will not be notified to user.)
sr@ijekavian: Колачићи овог поријекла неће бити брисани аутоматски. (Такође, корисник неће бити обавјештен ако буду откривени.)

[ctx: FCM_Dialog|]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Flash cookie blacklist</span></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Црна листа флешових колачића</span></p></body></html>

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Flash cookies from these origins will be deleted without any notification.
sr@ijekavian: Колачићи овог поријекла биће аутоматски обрисани без икаквог обавјештења.

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Settings
sr@ijekavian: Подешавање

[ctx: FCM_Dialog|]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Flash Cookie Settings</span></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Поставке флешових колачића</span></p></body></html>

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Auto mode: The flash data directory will be checked regularly. and flash cookies in blacklist will be deleted automatically.
sr@ijekavian: Редовна аутоматска провјера фасцикле флешових података и брисање флешових колачића који су на црној листи.

[ctx: FCM_Dialog|]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This settings are just applied to flash cookies, to manage HTTP cookies use <span style=" font-weight:600;">Cookies Manager</span>. </p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Напомена:</span> Ово су поставке само за флешове колачиће, за управљање ХТТП колачићима користите <span style=" font-weight:600;">Менаџер колачића</span>. </p></body></html>

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Notification: User will be notified for every new flash cookie that is not in blacklist and whitelist.
sr@ijekavian: Обавјештење за сваки нови флешов колачић који није на црној или бијелој листи.

[ctx: FCM_Dialog|]
en: Delete all flash cookies on exit/start. (except those are in whitelist)
sr@ijekavian: Обриши све флешове колачиће при излазу/покретању (осим оних на бијелој листи)

[ctx: FCM_Notification|]
en: A new flash cookie was detected
sr@ijekavian: Нови флешов колачић је откривен

[ctx: FCM_Notification|]
en: %1 new flash cookies were detected
sr@ijekavian: %1 нових флешових колачића је откривено

[ctx: FCM_Notification|]
en: New flash cookie was detected!
sr@ijekavian: Нови флешов колачић је откривен!

[ctx: FCM_Notification|]
en: View
sr@ijekavian: Прикажи

[ctx: FCM_Plugin|]
en: Flash Cookie Manager
sr@ijekavian: Менаџер флешових колачића

[ctx: FCM_Plugin|]
en: Show Flash Cookie Manager
sr@ijekavian: Прикажи менаџера флешових колачића

[ctx: FCM_Plugin|]
en: !default
sr@ijekavian: !подразумеван

[ctx: FCM_Plugin|]
en: !other
sr@ijekavian: !остало

[ctx: AutoScrollSettings|]
en: AutoScroll Settings
sr@ijekavian: Поставке Аутоклизања

[ctx: AutoScrollSettings|]
en: <h1>AutoScroll</h1>
sr@ijekavian: <h1>Аутоклизање</h1>

[ctx: AutoScrollSettings|]
en: Scroll Divider:
sr@ijekavian: Дјелилац:

[ctx: AutoScrollSettings|]
en: <b>Note:</b> Setting higher divider will slow down scrolling
sr@ijekavian: <b>Напомена:</b> Постављање дјелиоца на вишу вриједност ће успорити клизање

en: Configure &Bluetooth...
sr@ijekavian: Подеси &блутут...

en: Disconnect
sr@ijekavian: Прекини везу

en: Remote Name
sr@ijekavian: Удаљено име

en: Paired
sr@ijekavian: Упарен

en: Trusted
sr@ijekavian: Поуздан

en: Adapter
sr@ijekavian: Адаптер

en: Disconnecting
sr@ijekavian: Прекидам везу

en: Connecting
sr@ijekavian: Повезује се

en: Audio device
sr@ijekavian: Аудио уређај

en: Input device
sr@ijekavian: Улазни уређај

en: File transfer
sr@ijekavian: Пренос фајлова

en: Send file
sr@ijekavian: Пошаљи фајл

en: Other device
sr@ijekavian: Други уређај

[ctx: Notification when the connection failed due to Failed:HostIsDown]
en: The device is unreachable
sr@ijekavian: Уређај је недоступан

[ctx: Notification when the connection failed due to Failed]
en: Connection to the device failed
sr@ijekavian: Повезивање са уређајем пропало

[ctx: Notification when the connection failed due to NotReady]
en: The device is not ready
sr@ijekavian: Уређај није спреман

en: Add New Device
sr@ijekavian: Додај нови уређај

en: Enable Bluetooth
sr@ijekavian: Укључи блутут

en: Connected devices
sr@ijekavian: Повезани уређаји

en: Available devices
sr@ijekavian: Доступни уређаји

en: Bluetooth is Disabled
sr@ijekavian: Блутут је искључен

en: No Devices Found
sr@ijekavian: Није нађен ниједан уређај

en: No adapters available
sr@ijekavian: Нема ниједног адаптера

en: Bluetooth is offline
sr@ijekavian: Блутут је ван везе

[ctx: Number of connected devices]
en: %1 connected device | %1 connected devices
sr@ijekavian[0]: %1 повезан уређај
sr@ijekavian[1]: %1 повезана уређаја
sr@ijekavian[2]: %1 повезаних уређаја
sr@ijekavian[3]: %1 повезан уређај

en: No connected devices
sr@ijekavian: Нема повезаних уређаја

en: Add New Device...
sr@ijekavian: Додај нови уређај...

en: Configure Bluetooth...
sr@ijekavian: Подеси блутут...

[ctx: Radio widget to set if we want the adapter to be hidden]
en: Hidden
sr@ijekavian: скривен

[ctx: Radio widget to set if we want the adapter to be always visible]
en: Always visible
sr@ijekavian: увијек видљив

[ctx: Radio widget to set if we want the adapter to be temporarily visible]
en: Temporarily visible
sr@ijekavian: привремено видљив

[ctx: Discover time for the adapter]
en: 1 minute | %1 minutes
sr@ijekavian[0]: %1 минут
sr@ijekavian[1]: %1 минута
sr@ijekavian[2]: %1 минута
sr@ijekavian[3]: 1 минут

[ctx: Name of the adapter]
en: Name
sr@ijekavian: Име

[ctx: Whether the adapter is powered or not]
en: Powered
sr@ijekavian: У погону

[ctx: Whether the adapter is visible or not]
en: Visibility
sr@ijekavian: Видљивост

[ctx: How long the adapter will be discoverable]
en: Discover Time
sr@ijekavian: Вријеме откривања

en: 1 minute | %1 minutes
sr@ijekavian[0]: %1 минут
sr@ijekavian[1]: %1 минута
sr@ijekavian[2]: %1 минута
sr@ijekavian[3]: 1 минут

en: Bluetooth Adapters
sr@ijekavian: Блутут адаптери

en: Bluetooth Adapters Control Panel Module
sr@ijekavian: Контролни модул за блутут адаптере

en: (c) 2010 Rafael Fernández López
sr@ijekavian: © 2010, Рафел Фернандез Лопез

en: Previous Developer and Maintainer
sr@ijekavian: Претходни програмер и одржавалац

en: No adapters found
sr@ijekavian: Није нађен ниједан адаптер

en: No Bluetooth adapters have been found.
sr@ijekavian: Није нађен ниједан блутут адаптер.

en: Bluetooth is disabled.
sr@ijekavian: Блутут је деактивиран.

en: Your Bluetooth adapter is powered off.
sr@ijekavian: Блутут адаптер је угашен.

en: Your default Bluetooth adapter is not visible for remote devices.
sr@ijekavian: Подразумевани блутут адаптер није видљив удаљеним уређајима.

[ctx: Action to fix a problem]
en: Fix it
sr@ijekavian: Поправи

en: Interaction with Bluetooth system is not optimal.
sr@ijekavian: Сарадња са блутут системом није оптимална.

en: Bluetooth is not completely enabled.
sr@ijekavian: Блутут није потпуно активиран.

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
sr@ijekavian: телефон

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
sr@ijekavian: модем

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
sr@ijekavian: рачунар

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
sr@ijekavian: мрежа

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
sr@ijekavian: слушалице са микрофоном

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
sr@ijekavian: слушалице

[ctx: This device is an Audio device]
en: Audio
sr@ijekavian: аудио

[ctx: This device is a Keyboard]
en: Keyboard
sr@ijekavian: тастатура

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
sr@ijekavian: миш

[ctx: This device is a Joypad]
en: Joypad
sr@ijekavian: џојпед

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
sr@ijekavian: таблица

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
sr@ijekavian: периферија

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
sr@ijekavian: фотоапарат

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
sr@ijekavian: штампач

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, ...)]
en: Imaging
sr@ijekavian: сликање

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
sr@ijekavian: носиви

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
sr@ijekavian: играчка

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
sr@ijekavian: здравље

[ctx: Type of device: could not be determined]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознат

[ctx: DeviceName Network (Service)]
en: %1 Network (%2)
sr@ijekavian: Мрежа %1 (%2)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Address:
sr@ijekavian: Адреса:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trusted:
sr@ijekavian: Поуздан:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blocked:
sr@ijekavian: Блокиран:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, actionsLabel)
en: Actions:
sr@ijekavian: Радње:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, napButton)
en: Setup NAP Network...
sr@ijekavian: Постави НАП мрежу...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dunButton)
en: Setup DUN Network...
sr@ijekavian: Постави ДУН мрежу...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adapter:
sr@ijekavian: Адаптер:

en: Bluetooth Devices
sr@ijekavian: Блутут уређаји

en: Bluetooth Devices Control Panel Module
sr@ijekavian: Контролни модул за блутут уређаје

en: Are you sure that you want to remove device "%1" from the list of known devices?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да уклоните уређај „%1“ са списка познатих уређаја?

[ctx: Title of window that asks for confirmation when removing a device]
en: Device removal
sr@ijekavian: Уклањање уређаја

en: Select a device to configure
sr@ijekavian: Изаберите уређај за подешавање

en: No devices found
sr@ijekavian: Није нађен ниједан уређај

en: Add new device
sr@ijekavian: Додај нови уређај

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addButton)
en: Add device
sr@ijekavian: Додај уређај

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove device
sr@ijekavian: Уклони уређај

en: Bluetooth Advanced Settings
sr@ijekavian: Напредне блутут поставке

en: Bluetooth Advanced Settings Control Panel Module
sr@ijekavian: Контролни модул за напредне блутут поставке

[ctx: 'Auto accept' option value]
en: Never
sr@ijekavian: никад

[ctx: 'Auto accept' option value]
en: Trusted devices
sr@ijekavian: поуздани уређаји

[ctx: 'Auto accept' option value]
en: All devices
sr@ijekavian: сви уређаји

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_receivingFiles)
en: <b>Receiving files</b>
sr@ijekavian: <b>Пријем фајлова</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enabled)
en: Receive files from remote devices
sr@ijekavian: Примај фајлове са удаљених уређаја

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_autoAccept)
en: Accept automatically:
sr@ijekavian: Прихватај аутоматски:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_saveFiles)
en: Save files in:
sr@ijekavian: Уписуј фајлове у:

en: Bluetooth Daemon
sr@ijekavian: Блутут демон

en: (c) 2010, UFO Coders
sr@ijekavian: © 2010, УФО кодерс

[ctx: Show a notification asking to authorize or deny access to this computer from Bluetooth.The %1 is the name of the bluetooth device]
en: %1 is requesting access to this computer
sr@ijekavian: %1 тражи приступ овом рачунару

[ctx: Button to trust a bluetooth remote device and authorize it to connect]
en: Trust && Authorize
sr@ijekavian: Вјеруј и овласти

[ctx: Button to authorize a bluetooth remote device to connect]
en: Authorize Only
sr@ijekavian: Само овласти

[ctx: Deny access to a remote bluetooth device]
en: Deny
sr@ijekavian: Одбиј

[ctx: The text is shown in a notification to know if the PIN is correct,%1 is the remote bluetooth device and %2 is the pin]
en: %1 is asking if the PIN is correct: %2
sr@ijekavian: %1 пита да ли је ПИН исправан: %2

[ctx: Notification button to know if the pin is correct or not]
en: PIN correct
sr@ijekavian: ПИН је исправан

[ctx: Notification button to say that the PIN is wrong]
en: PIN incorrect
sr@ijekavian: ПИН није исправан

[ctx: Shown in a notification to announce that a PIN is needed to accomplish a pair action,%1 is the name of the bluetooth device]
en: PIN needed to pair with %1
sr@ijekavian: Потребан ПИН за упаривање са %1

[ctx: Notification button which once clicked, a dialog to introduce the PIN will be shown]
en: Introduce PIN
sr@ijekavian: Уведи ПИН

[ctx: Shown in the caption of a dialog where the user introduce the PIN]
en: Introduce PIN
sr@ijekavian: Увођење ПИН‑а

[ctx: Shown in a dialog which asks to introduce a PIN that will be used to pair a Bluetooth device,%1 is the name of the Bluetooth device]
en: In order to pair this computer with %1, you have to enter a PIN. Please do it below.
sr@ijekavian: Морате унијети ПИН да бисте упарили овај рачунар са %1. Учините то испод.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: PIN:
sr@ijekavian: ПИН:

[ctx: Show a notification asking to authorize or deny an incoming file transfer to this computer from a Bluetooth device.]
en: %1 is sending you the file %2
sr@ijekavian: %1 хоће да пошаље фајл %2

[ctx: Button to accept the incoming file transfer and download it in the default download directory]
en: Accept
sr@ijekavian: Прихвати

[ctx: Deny the incoming file transfer]
en: Cancel
sr@ijekavian: Одустани

en: Receiving file over Bluetooth
sr@ijekavian: Примам фајл преко блутута

[ctx: File transfer origin]
en: From
sr@ijekavian: Са

[ctx: File transfer destination]
en: To
sr@ijekavian: На

en: Saving file failed
sr@ijekavian: Уписивање фајла пропало

en: Bluetooth transfer failed
sr@ijekavian: Пренос преко блутута пропао

en: Retrieving services...
sr@ijekavian: Добављам сервисе...

en: This address is unavailable.
sr@ijekavian: Ова адреса није доступна.

en: Received Files
sr@ijekavian: Примљени фајлови

en: Scanning for new devices...
sr@ijekavian: Скенирам за новим уређајима...

en: Obexd service is not running.
sr@ijekavian: ОбексФТП‑ов сервис није у погону.

en: Retrieving information from remote device...
sr@ijekavian: Добављам податке са удаљеног уређаја...

en: Connecting to the device
sr@ijekavian: Повезујем уређај...

en: Phone memory
sr@ijekavian: меморија телефона

en: External memory
sr@ijekavian: спољашња меморија

en: Bluetooth Send File Wizard
sr@ijekavian: Чаробњак за слање фајлова преко блутута

en: Specify receiving device by MAC address.
sr@ijekavian: Пријемни уређај по МАЦ адреси.

en: Specify receiving device by UBI path.
sr@ijekavian: Пријемни уређај по УБИ путањи.

en: Files to be sent.
sr@ijekavian: Фајлови за слање.

[ctx: Connecting to a Bluetooth device]
en: Connecting to %1...
sr@ijekavian: Повезујем %1...

[ctx: This string is shown when the wizard fail]
en: The connection to the device has failed
sr@ijekavian: Повезивање са уређајем није успјело

en: The connection to %1 has failed
sr@ijekavian: Повезивање са уређајем %1 није успјело

en: Open file...
sr@ijekavian: Отвори фајл...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, selectLbl)
en: Select one or more files:
sr@ijekavian: Изаберите један или више фајлова:

en: Selected files: <b>%1</b>
sr@ijekavian: Изабрани фајлови: <b>%1</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select a device from the list:
sr@ijekavian: Изаберите уређај са списка:

[ctx: Send files to a Bluetooth device]
en: Send to %1
sr@ijekavian: Пошаљи на %1

en: Sending file over Bluetooth
sr@ijekavian: Шаљем фајл преко блутута

en: Send Files
sr@ijekavian: Пошаљи фајлове

note: i18n: ectx: label, entry (enabled), group (General)
en: Enable or disable receiving files
sr@ijekavian: Укључи или искључи пријем фајлова

note: i18n: ectx: label, entry (saveUrl), group (General)
en: Save received files to:
sr@ijekavian: Уписуј примљене фајлове у:

note: i18n: ectx: label, entry (autoAccept), group (General)
en: Whether allow to modify shared files
sr@ijekavian: Да ли дозволити мијењање дељених фајлова

note: i18n: ectx: label, entry (enableGlobalBluetooth), group (General)
en: Enable or disable the global KDE Bluetooth integration
sr@ijekavian: Укључи или искључи глобалну сарадњу блутута са КДЕ‑ом

[ctx: Action to go to the next page on the wizard]
en: Next
sr@ijekavian: Сљедеће

[ctx: Action to finish the wizard]
en: Finish
sr@ijekavian: Заврши

en: Bluetooth Device Wizard
sr@ijekavian: Чаробњак блутут уређаја

en: Select a device
sr@ijekavian: Избор уређаја

en: Your Bluetooth adapter is not pairable.
sr@ijekavian: Блутут адаптер није упарив.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scanning...
sr@ijekavian: Скенирам...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, manualPin)
en: Manual PIN:
sr@ijekavian: Ручни ПИН:

[ctx: Button offered when the wizard fail. This button will restart the wizard]
en: Restart the wizard
sr@ijekavian: Поново покрени чаробњак

[ctx: Button that closes the wizard]
en: Close
sr@ijekavian: Затвори

[ctx: This string is shown when the wizard fail]
en: The setup of the device has failed
sr@ijekavian: Постављање уређаја није успјело

en: The setup of %1 has failed
sr@ijekavian: Постављање уређаја %1 није успјело

en: Connecting to %1...
sr@ijekavian: Повезујем %1...

en: Please introduce the PIN in your keyboard when it appears and press Enter
sr@ijekavian: Уведите ПИН у своју тастатуру када се појави и притисните Enter.

en: Please introduce the PIN in your device when it appears
sr@ijekavian: Уведите ПИН у свој уређај када се појави.

en: Matches
sr@ijekavian: Поклапа се

en: Does not match
sr@ijekavian: Не поклапа се

en: Please, confirm that the PIN displayed on %1 matches the wizard one.
sr@ijekavian: Потврдите да ПИН приказан на %1 одговара овом у чаробњаку.

en: Unknown device
sr@ijekavian: Непознат уређај

en: Incoming file over Bluetooth
sr@ijekavian: Долазна датотека преко Блутута

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
sr@ijekavian: Пристигла је датотека %(0)s са %(1)s

en: Accept
sr@ijekavian: Прихвати

en: Reject
sr@ijekavian: Одбиј

en: Receiving file
sr@ijekavian: Примање датотеке

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
sr@ijekavian: Примам датотеку %(0)s са %(1)s

en: File received
sr@ijekavian: Датотека је примљења

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
sr@ijekavian: Датотека %(0)s је успешно примљена са %(1)s

en: Transfer of file %(0)s failed
sr@ijekavian: Пренос датотеке %(0)s није успео

en: Files received
sr@ijekavian: Датотеке су примљене

en: Received %d file in the background | Received %d files in the background
sr@ijekavian[0]: Примљена је %d датотека у позадини
sr@ijekavian[1]: Примљене су %d датотеке у позадини
sr@ijekavian[2]: Примљено је %d датотека у позадини

en: Received %d more file in the background | Received %d more files in the background
sr@ijekavian[1]: Примљене су још %d датотеке у позадини

en: No Bluetooth adapters found
sr@ijekavian: Нису пронађени Блутут адаптери

en: Bluetooth is disabled by hardware switch
sr@ijekavian: Блутут је онемогућен хардверским прекидачем

en: An error has occurred
sr@ijekavian: Дошло је до грешке

en: Selected Link
sr@ijekavian: Изабрана веза

en: Specifies whether the AtkHyperlink object is selected
sr@ijekavian: Одређује да ли је изабран AtkHyperlink објекат

en: Number of Anchors
sr@ijekavian: Број смјерница

en: The number of anchors associated with the AtkHyperlink object
sr@ijekavian: Број смјерница AtkHyperlink објекта

en: End index
sr@ijekavian: Завршни индекс

en: The end index of the AtkHyperlink object
sr@ijekavian: Завршни индекс AtkHyperlink објекта

en: Start index
sr@ijekavian: Почетни индекс

en: The start index of the AtkHyperlink object
sr@ijekavian: Почетни индекс AtkHyperlink објекта

en: invalid
sr@ijekavian: неисправно

en: accelerator label
sr@ijekavian: ознака пречице

en: alert
sr@ijekavian: упозорење

en: animation
sr@ijekavian: анимација

en: arrow
sr@ijekavian: стријела

en: calendar
sr@ijekavian: календар

en: canvas
sr@ijekavian: слика

en: check box
sr@ijekavian: кућица за означавање

en: check menu item
sr@ijekavian: ставка менија за означавање

en: color chooser
sr@ijekavian: избор боје

en: column header
sr@ijekavian: заглавље колоне

en: combo box
sr@ijekavian: комбинована кућица

en: dateeditor
sr@ijekavian: уређивач датума

en: desktop icon
sr@ijekavian: иконица радне површи

en: desktop frame
sr@ijekavian: оквир радне површи

en: dial
sr@ijekavian: позови

en: dialog
sr@ijekavian: прозорче

en: directory pane
sr@ijekavian: листа директоријума

en: drawing area
sr@ijekavian: површина за цртање

en: file chooser
sr@ijekavian: избор датотеке

en: filler
sr@ijekavian: пуњач

note: I know it looks wrong but that is what Java returns
en: fontchooser
sr@ijekavian: избор писма

en: frame
sr@ijekavian: оквир

en: glass pane
sr@ijekavian: стаклена зона

en: html container
sr@ijekavian: садржалац html-а

en: icon
sr@ijekavian: иконица

en: image
sr@ijekavian: слика

en: internal frame
sr@ijekavian: унутрашњи оквир

en: layered pane
sr@ijekavian: послагане плоче

en: list
sr@ijekavian: списак

en: list item
sr@ijekavian: ставка списка

en: menu
sr@ijekavian: мени

en: menu bar
sr@ijekavian: главни мени

en: menu item
sr@ijekavian: ставка менија

en: option pane
sr@ijekavian: плоча опција

en: page tab
sr@ijekavian: лист

en: page tab list
sr@ijekavian: списак листова

en: panel
sr@ijekavian: панел

en: password text
sr@ijekavian: текст лозинке

en: popup menu
sr@ijekavian: искачући мени

en: progress bar
sr@ijekavian: линија тока

en: push button
sr@ijekavian: дугме

en: radio button
sr@ijekavian: искључиво дугме

en: radio menu item
sr@ijekavian: искључива ставка менија

en: root pane
sr@ijekavian: корена плоча

en: row header
sr@ijekavian: заглавље реда

en: scroll bar
sr@ijekavian: линија за помјерање

en: scroll pane
sr@ijekavian: плоча за помјерање

en: separator
sr@ijekavian: раздвајач

en: slider
sr@ijekavian: клизач

en: split pane
sr@ijekavian: плоча за раздвајање

en: spin button
sr@ijekavian: вртеће дугме

en: statusbar
sr@ijekavian: линија са стањем

en: table
sr@ijekavian: табела

en: table cell
sr@ijekavian: поље табеле

en: table column header
sr@ijekavian: заглавље колоне табеле

en: table row header
sr@ijekavian: заглавље реда табеле

en: tear off menu item
sr@ijekavian: одвојива мени ставка

en: terminal
sr@ijekavian: терминал

en: text
sr@ijekavian: текст

en: toggle button
sr@ijekavian: прекидач дугме

en: tool bar
sr@ijekavian: линија алатки

en: tool tip
sr@ijekavian: облачић

en: tree
sr@ijekavian: дрво

en: tree table
sr@ijekavian: дрво табела

en: viewport
sr@ijekavian: поглед

en: window
sr@ijekavian: прозор

en: header
sr@ijekavian: заглавље

en: footer
sr@ijekavian: подножје

en: paragraph
sr@ijekavian: пасус

en: application
sr@ijekavian: програм

en: autocomplete
sr@ijekavian: самодопуњавање

en: edit bar
sr@ijekavian: поље за унос

en: embedded component
sr@ijekavian: угњеждени састојак

en: Accessible Name
sr@ijekavian: Приступачно име

en: Object instance’s name formatted for assistive technology access
sr@ijekavian: Име инстанце објекта прилагођено приступу помоћу технологија за испомоћ

en: Accessible Description
sr@ijekavian: Приступачан опис

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
sr@ijekavian: Опис објекта прилагођен приступу помоћу технологија за испомоћ

en: Accessible Parent
sr@ijekavian: Приступачан садржалац

en: Is used to notify that the parent has changed
sr@ijekavian: Користи се за обавјештавање да је садржалац измјењен

en: Accessible Value
sr@ijekavian: Приступачна вредност

en: Is used to notify that the value has changed
sr@ijekavian: Користи се за обавјештавање да је вриједност измјењена

en: Accessible Role
sr@ijekavian: Приступачна улога

en: The accessible role of this object
sr@ijekavian: Приступачна улога овог објекта

en: Accessible Layer
sr@ijekavian: Слој приступачности

en: The accessible layer of this object
sr@ijekavian: Слој приступачности овог објекта

en: Accessible MDI Value
sr@ijekavian: Приступачна MDI вриједност

en: The accessible MDI value of this object
sr@ijekavian: Приступачна MDI вриједност овог објекта

en: Accessible Table Caption
sr@ijekavian: Приступачан наслов табеле

en: Is used to notify that the table caption has changed; this property should not be used. accessible-table-caption-object should be used instead
sr@ijekavian: Користи се за обавјештавање да је измјењен наслов табеле; не треба користити ову особину, већ accessible-table-caption-object.

en: Accessible Table Column Header
sr@ijekavian: Приступачно заглавље колоне табеле

en: Is used to notify that the table column header has changed
sr@ijekavian: Користи се за обавјештавање да је измјењено заглавље колоне у табели

en: Accessible Table Column Description
sr@ijekavian: Приступачан опис колоне табеле

en: Is used to notify that the table column description has changed
sr@ijekavian: Користи се за обавјештавање да је измјењен опис колоне у табели

en: Accessible Table Row Header
sr@ijekavian: Приступачно заглавље реда табеле

en: Is used to notify that the table row header has changed
sr@ijekavian: Користи се за обавјештавање да је измјењено заглавље реда у табели

en: Accessible Table Row Description
sr@ijekavian: Приступачан опис реда табеле

en: Is used to notify that the table row description has changed
sr@ijekavian: Користи се за обавјештавање да је измјењен опис реда у табели

en: Accessible Table Summary
sr@ijekavian: Приступачан сажетак табеле

en: Is used to notify that the table summary has changed
sr@ijekavian: Користи се за обавјештавање да је измјењен сажетак табеле

en: Accessible Table Caption Object
sr@ijekavian: Приступачан објекат наслова табеле

en: Is used to notify that the table caption has changed
sr@ijekavian: Користи се за обавјештавање да је измјењен наслов табеле

en: Number of Accessible Hypertext Links
sr@ijekavian: Број приступачних веза у надтексту

en: The number of links which the current AtkHypertext has
sr@ijekavian: Колико веза садржи текући AtkHypertext

en: Amarok Applet Manager
sr@ijekavian: Менаџер аплета за Амарок

en: (C) 2008, Aaron Seigo, (C) 2009, Leo Franchi
sr@ijekavian: © 2008, Арон Џ. Сајго, © 2009, Лио Франки

en: Aaron Seigo
sr@ijekavian: Арон Џ. Сајго

en: Original author
sr@ijekavian: Првобитни аутор

en: Leo Franchi
sr@ijekavian: Лио Франки

en: Developer
sr@ijekavian: Програмер

en: For install or remove, operates on applets installed for all users.
sr@ijekavian: За инсталирање или уклањање, ради са аплетима доступним свим корисницима.

en: List installed applets
sr@ijekavian: Наброји инсталиране аплете

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the applet named <name>
sr@ijekavian: Уклони аплет по имену

en: Removal of %1 failed.
sr@ijekavian: Уклањање %1 није успјело.

en: Plugin %1 is not installed.
sr@ijekavian: Прикључак %1 није инсталиран.

en: Installation of %1 failed.
sr@ijekavian: Инсталирање %1 није успјело.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
sr@ijekavian: Захтијева се install, remove, upgrade или list.

en: File "%1" not found.
sr@ijekavian: Фајл „%1“ није пронађен.

en: Could not open file "%1".
sr@ijekavian: Не могу да отворим фајл „%1“.

en: Missing argument for option %1
sr@ijekavian: Недостаје аргумент за опцију „%1“.

en: Amarok Collection Scanner
    Scans directories and outputs a xml file with the results.
    For more information see http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode
    
    Usage: amarokcollectionscanner [options] <Folder(s)>
    User-modifiable Options:
    <Folder(s)>             : list of folders to scan
    -h, --help              : This help text
    -v, --version           : Print the version of this tool
    -r, --recursive         : Scan folders recursively
    -i, --incremental       : Incremental scan (modified folders only)
    -s, --restart           : After a crash, restart the scanner in its last position
        --idlepriority      : Run at idle priority
        --sharedmemory <key> : A shared memory segment to be used for restarting a scan
        --newer <path>      : Only scan directories if modification time is newer than <path>
                              Only useful in incremental scan mode
        --batch <path>      : Add the directories from the batch xml file
                              batch file format should look like this:
       <scanner>
        <directory>
         <path>/absolute/path/of/directory</path>
         <mtime>1234</mtime>   (this is optional)
        </directory>
       </scanner>
                              You can also use a previous scan result for that.
sr@ijekavian: Амароков претраживач збирке
    Претражује фасцикле и као излаз даје ИксМЛ фајл са резултатима.
    За више информација погледајте http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode
    
    Употреба: amarokcollectionscanner [опције] <фасцикла(е)>
    Кориснички измењиве опције:
    <фасцикла(е)>           : листа фасцикли за претраживање
    -h, --help              : овај текст помоћи
    -v, --version           : исписује верзију ове алатке
    -r, --recursive         : рекурзивно претражује фасцикле
    -i, --incremental       : постепена претрага (само измијењене фасцикле)
    -s, --restart           : након пада покреће претраживач са његове посљедње позиције
        --idlepriority      : покреће с мирујућим приоритетом
        --sharedmemory <кључ> : сегмент дијељене меморије који ће бити употребљен за поновно покретање претраге
        --newer <путања>    : претражује фасцикле само ако је вријеме задње измјене новије од <путања>
                              Корисно само у режиму постепене претраге
        --batch <путања>    : додаје фасцикле из пакетног ИксМЛ фајла претраге;
                                  фајл за пакетну претрагу треба овако да изгледа:
       <scanner>
        <directory>
         <path>/апсолутна/путања/до/фасцикле</path>
         <mtime>1234</mtime>   (ово је опционо)
        </directory>
       </scanner>
                                  За ово можете употријебити и резултат претходне претраге.

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping
sr@ijekavian: Без груписања

note: i18n: tag layout attribute name
en: No Grouping (Single Line)
sr@ijekavian: Без груписања (у једном реду)

note: i18n: tag layout attribute name
en: Verbose
sr@ijekavian: Детаљније

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Подаци нису доступни.<br />Задати објекат <tt>KAboutData</tt> не постоји.</qt>

en: <qt>No information available.<br />The supplied OcsData object does not exist.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Подаци нису доступни.<br />Задати објекат <tt>OcsData</tt> не постоји.</qt>

en: About %1
sr@ijekavian: О %1|/|О $[дат %1]

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE %3</html>
sr@ijekavian: <html><font size="5">%1</font><br /><b>верзија %2</b><br />под КДЕ‑ом %3</html>

en: License: %1
sr@ijekavian: Лиценца: %1

en: &About
sr@ijekavian: &О програму

en: Get data from openDesktop.org to learn more about the team
sr@ijekavian: Добавите податке са openDesktop.org да сазнате више о тиму.

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
sr@ijekavian: Користите <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> за пријављивање грешака.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
sr@ijekavian: Грешке пријављујте на <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: A&uthor
sr@ijekavian: &Аутор

en: A&uthors
sr@ijekavian: &Аутори

en: Get data from openDesktop.org to learn more about contributors
sr@ijekavian: Добавите податке са openDesktop.org да сазнате више о доприносиоцима.

en: &Contributors
sr@ijekavian: &Доприносиоци

en: Get data from openDesktop.org to learn more about our generous donors
sr@ijekavian: Добавите податке са openDesktop.org да сазнате више о нашим великодушним донаторима.

en: <p>Each year in October the Amarok team organizes a funding drive called <b>Roktober</b>.</p><p>If you want your name mentioned on this list <a href="http://amarok.kde.org/donations"> donate during Roktober</a> and opt-in.</p>
sr@ijekavian: <p>Сваке године у октобру, Амароков тим организује прикупљање средстава по имену <b>Роктобар</b>.</p><p>Ако желите да вам се име нађе на овом списку, <a href="http://amarok.kde.org/donations">приложите нешто током Роктобра</a> и наведите то.</p>

en: &Donors
sr@ijekavian: &Донатори

en: T&ranslation
sr@ijekavian: &Превод

en: License Agreement
sr@ijekavian: Лиценца

en: Internet connection not available
sr@ijekavian: Интернет веза није доступна

en: Network error
sr@ijekavian: Грешка мреже

en: Unable to parse avatar image data.
sr@ijekavian: Не могу да рашчланим податке слике аватара.

en: Email contributor
sr@ijekavian: Е‑пошта за доприносиоца

en: Visit contributor's homepage
sr@ijekavian: Посјети домаћу страницу доприносиоца

en: IRC channels:
sr@ijekavian: ИРЦ канали:

en: Favorite music:
sr@ijekavian: Омиљена музика:

en: Visit %1's openDesktop.org profile
sr@ijekavian: Посјети профил %1 на Отворена површ

en: Visit %1's profile on openDesktop.org
sr@ijekavian: Посјети профил %1 на Отворена површ

en: Visit contributor's blog
sr@ijekavian: Посјети блог доприносиоца

en: Visit contributor's del.icio.us profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Делишусу

en: Visit contributor's Digg profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Дигу

en: Visit contributor's Facebook profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Фејсбуку

en: Visit contributor's Last.fm profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на ЛастФМ‑у

en: Visit contributor's LinkedIn profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Линкедину

en: Visit contributor's MySpace homepage
sr@ijekavian: Посјети домаћу страницу доприносиоца на Мајспејсу

en: Visit contributor's Reddit profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Редиту

en: Visit contributor's YouTube profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Јутјубу

en: Visit contributor's Twitter feed
sr@ijekavian: Посјети довод доприносиоца са Твитера

en: Visit contributor's Wikipedia profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Википедији

en: Visit contributor's Xing profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Зингу

en: Visit contributor's identi.ca feed
sr@ijekavian: Посјети довод доприносиоца са Идентике

en: Visit contributor's libre.fm profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на ЛибреФМ‑у

en: Visit contributor's StackOverflow profile
sr@ijekavian: Посјети профил доприносиоца на Стаковерфлоуу

en: Amarok Menu
sr@ijekavian: Амароков мени

en: Play/Pause
sr@ijekavian: Пусти/паузирај

en: Click to change
sr@ijekavian: Кликните за измјену

en: &Replay Gain Mode
sr@ijekavian: Режим &поновљивог појачања

[ctx: Replay Gain state, as in, disabled]
en: &Off
sr@ijekavian: &Искључено

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
sr@ijekavian: &Нумера

en: &Album
sr@ijekavian: &Албум

en: Burn
sr@ijekavian: Нарежи

en: Current Playlist
sr@ijekavian: Тренутна листа нумера

en: Selected Tracks
sr@ijekavian: Изабране нумере

en: Stop after current Track
sr@ijekavian: Заустави након текуће нумере

en: Stop after current track: Off
sr@ijekavian: Заустави након текуће нумере: искључено

en: Stop after current track: On
sr@ijekavian: Заустави након текуће нумере: укључено

en: No track playing
sr@ijekavian: Ништа није пуштено

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FormatSelectionDialog)
en: Amarok
sr@ijekavian: Амарок

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display a second, left time label.
sr@ijekavian: Да ли приказати и другу, лијеву етикету времена.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display a second time label to the left of the seek slider in the player window.
sr@ijekavian: Поставите ово за приказивање још једне етикете времена у прозору плејера, лијево од клизача тражења.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to display remaining track time in the left time label.
sr@ijekavian: Да ли приказати преостало вријеме нумере у лијевој етикети времена.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Set this to display remaining track time instead of past track time in the player window.
sr@ijekavian: Поставите ово за приказивање преосталог времена нумере умјесто протеклог времена у прозору плејера.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Which tracks or albums to favor in Random Mode
sr@ijekavian: Којим нумерама или албумима дати предност у насумичном режиму

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Tracks or albums with the chosen property will be more likely to be chosen in Random Mode.
sr@ijekavian: Нумере или албуми са изабраним својством ће имати веће шансе да буду одабрани у насумичном режиму.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: How to progress through tracks in the playlist
sr@ijekavian: Како смјењивати нумере у листи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Determines how amarok will progress through the tracks in the playlist
sr@ijekavian: Одређује како ће Амарок смјењивати нумере у листи

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: The status of dynamic mode.
sr@ijekavian: Стање динамичког режима

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, dynamic mode will be on, and tracks will be added according to the dynamic playlist specified.
sr@ijekavian: Ако је постављено, укључује динамички режим и нумере ће бити пуштане према назначеној динамичкој листи нумера.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Duplicate tracks in dynamic mode.
sr@ijekavian: Дуплира нумере у динамичком режиму.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, tracks added in the dynamic mode are allowed to have duplicates.
sr@ijekavian: Уколико је означено, нумере које се додају у динамичком режиму могу имати дупликате.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Previous tracks count.
sr@ijekavian: Број претходних нумера.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to leave in the playlist before the active track.
sr@ijekavian: Број нумера које треба оставити у листи нумера прије тренутно пуштане.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Upcoming tracks count.
sr@ijekavian: Број наступајућих нумера.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Number of tracks to load into the playlist after the active track.
sr@ijekavian: Број нумера које треба учитати у листу нумера прије тренутно пуштане.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show icon in system tray
sr@ijekavian: Да ли приказати иконицу у системској касети.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable tray icon for Amarok.
sr@ijekavian: Укључите или искључите Амарокову касетну иконицу.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to hide the context view.
sr@ijekavian: Да ли сакрити приказ контекста.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: Enable/Disable context view in Amarok.
sr@ijekavian: Укључите или искључите Амароков приказ контекста.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Number of undo levels in playlist
sr@ijekavian: Број нивоа опозива у листи нумера.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: The number of undo levels in the playlist.
sr@ijekavian: Број нивоа опозива у листи нумера.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether playlists store relative path
sr@ijekavian: Да ли листа нумера складишти релативну путању.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, Amarok's manually saved playlists will contain a relative path to each track, not an absolute path.
sr@ijekavian: Ако је постављено, ручно сачуване листе нумера у Амароку садржаће релативну путању до нумера умјесто апсолутне.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Filename of the external web browser to be invoked by Amarok.
sr@ijekavian: Име фајла спољашњег веб прегледача који Амарок позива.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to automatically attempt to fetch cover art as needed
sr@ijekavian: Да ли аутоматски прибавити недостајуће омоте албума.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Whether to show background images in the browser pane
sr@ijekavian: Да ли приказивати позадинске слике у окну прегледача.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Automatically scroll the playlist to make the currently playing song visible
sr@ijekavian: Аутоматски клизај листу нумера тако да текућа нумера буде видљива.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show Album art in the Collection Browser
sr@ijekavian: Омоти албума у прегледачу збирке

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Show the Context View
sr@ijekavian: Приказ контекста

note: i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Play the first run jingle
sr@ijekavian: Пуштај џингл првог покретања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Enable context applets collapse animations
sr@ijekavian: Анимирано сажимање контекстних аплета

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General Options)
en: If set, context applets will collapse using animations.
sr@ijekavian: Уколико је укључено, контекстни аплети ће имати анимацију сажимања.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will overwrite existing files.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова пребрисати постојеће фајлове.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will overwrite any existing destination.
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању ће бити пребрисани већ постојећи одредишни фајлови.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will move The in artist names to the end.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова The у именима извођача преместити на крај.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will move The in artist names to the end as in "Beatles, The".
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању фајлова The у именима извођача биће премештено на крај, нпр. „Beatles, The“.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will replace spaces in filenames with underscores.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова замијенити подвлаком размаке у именима.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace spaces in filenames with underscores.
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању ће размаци у именима фајлова бити смијењени подвлаком.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use cover art as folder icons.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова узимати слике омота за иконице фасцикли.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will use cover art as folder icons.
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању ће слике омота бити узимане за иконице фасцикле.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Collection folder path destination for Organize files.
sr@ijekavian: Путања одредишне фасцикле збирке за организовање фајлова.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: The path of the collection folder destination for Organize files.
sr@ijekavian: Путања одредишне фасцикле збирке за организовање фајлова.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files in a manner compatible with vfat filesystems.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова преименовати фајлове тако да су сагласни са ВФАТ фајл системима.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with vfat filesystems (such as ':', '*' and '?').
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању ће бити смијењени знакови несагласни са ВФАТ фајл системима (нпр. „:“, „*“ и „?“).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will rename files such that they only contain 7-bit ASCII characters.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова преименовати фајлове тако да садрже само 7‑битне аски знакове.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will replace characters that are not compatible with the 7-bit ASCII character set.
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању ће бити смијењени знакови несагласни са 7‑битним аски кодирањем.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Whether organize files will use a custom file naming scheme.
sr@ijekavian: Да ли при организовању фајлова користити посебну шему именовања.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If set, Organize files will rename files according to a custom format string.
sr@ijekavian: Ако је постављено, при организовању ће фајлови бити преименовани према посебној форматској ниски.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format string for Organize files, if a custom naming scheme is used.
sr@ijekavian: Форматска ниска при организовању фајлова, за посебну шему именовања.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: If the custom filename scheme is enabled, then Organize files will rename files according to this format string.
sr@ijekavian: Ако је укључена посебна шема имена фајлова, при организовању ће фајлови бити преименовани према овој форматској ниски.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Regular expression that is to be replaced.
sr@ijekavian: Регуларни израз који треба замијенити.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace substrings matching this regular expression.
sr@ijekavian: При организовању фајлова биће смијењене подниске које поклапа овај регуларни израз.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Replacing string.
sr@ijekavian: Ниска за смјену.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Organize files will replace matching substrings with this string.
sr@ijekavian: При организовању фајлова поклопљене подниске биће смијењене овом.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Basic or Advanced Mode
sr@ijekavian: Основни или напредни режим

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: In basic mode graphical drag/droppable tokens are used to create a filename scheme, in advanced mode the images are replaced with text.
sr@ijekavian: У основном режиму, шема имена фајлова ствара се превлачењем графичких токена; у напредном режиму слике се замјењују текстом.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: Format Presets
sr@ijekavian: Претподешавања формата

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OrganizeCollectionDialog)
en: A list of preset formats (token schemas).
sr@ijekavian: Списак претподешених формата (токенске шеме).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Master volume
sr@ijekavian: Главна јачина

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The Amarok master volume, a value between 0 and 100.
sr@ijekavian: Амарокова главна јачина, вриједност између 0 и 100.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Mute/Unmute sound.
sr@ijekavian: Укључите или искључите звук

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing stop.
sr@ijekavian: Да ли утапати нумеру када се притисне заустављање.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Enable/Disable fadeout.
sr@ijekavian: Укључите или искључите утапање.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether to fade out tracks when pressing pause.
sr@ijekavian: Да ли утапати нумеру када се притисне паузирање.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Length of fadeout, in milliseconds
sr@ijekavian: Трајање утапања, у милисекундама

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: The length of the fadeout in milliseconds.
sr@ijekavian: Трајање утапања у милисекундама.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Equalizer mode - 0 = off, 1 to n = preset no
sr@ijekavian: Еквилајзер: 0 = искључен, 1 до n = број претподешавања

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: When enabled, an equalizer plugin filters the audio stream.
sr@ijekavian: Када је укључено, еквилајзерски прикључак филтрира аудио ток.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: 11 Equalizer gains include pre-amp, range -100..100, 0 is normal.
sr@ijekavian: 11 појачања еквилајзера укључују претпојачање, опсег је -100 до 100, 0 је нормално.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user equalizer preset names
sr@ijekavian: Списак назива корисничких претподешавања еквилајзера

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: List with user presets values
sr@ijekavian: Списак вриједности корисничких претподешавања

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The mode for adjusting playback volume.
sr@ijekavian: Режим поправке јачине при пуштању.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Playback)
en: Whether to adjust the volume of tracks to make them sound the same volume, and if so whether to make the adjustments per-track or per-album.
sr@ijekavian: Да ли поправљати јачину звука тако да све нумере звуче исто, и да ли поправку одређивати по нумери или по албуму.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Disable Replay Gain
sr@ijekavian: Искључи поновљиво појачање

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each track the same volume
sr@ijekavian: Свака нумера исте јачине

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Make each album the same volume
sr@ijekavian: Сваки албум исте јачине

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a short seek, in seconds.
sr@ijekavian: Трајање кратког тражења, у секундама.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a medium seek, in seconds.
sr@ijekavian: Трајање средњег тражења, у секундама.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: The length of a long seek, in seconds.
sr@ijekavian: Трајање дугог тражења, у секундама.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should pause the currently playing track on suspend.
sr@ijekavian: Да ли при суспендовању паузирати нумеру која се тренутно пушта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should prevent the system from sleeping if it is playing a track.
sr@ijekavian: Да ли спречити одлазак система на спавање док се пушта нумера.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playback)
en: Whether Amarok should start playing if a track is added to playlist (and nothing else is playing).
sr@ijekavian: Треба ли Амарок да почне пуштање када се нумера дода на листу (и ништа друго се не пушта).

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cover Manager)
en: Amazon locale for cover retrieval
sr@ijekavian: Локалитет Амазона за добављање омота

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Cover Manager)
en: Determines which Amazon server cover images should be retrieved from.
sr@ijekavian: Одређује са ког Амазоновог сервера треба довлачити слике омота.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Wikipedia)
en: Wikipedia locale for information retrieval
sr@ijekavian: Локалитет Википедије за добављање података

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Wikipedia)
en: Determines in which language the information is retrieved from Wikipedia.
sr@ijekavian: Одређује на ком језику треба узимати податке са Википедије.

note: i18n: ectx: label, entry, group (KNotify)
en: Use KNotify support
sr@ijekavian: Користи подршку за К‑обавјештења

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use On-Screen Display
sr@ijekavian: Екрански приказ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable the On-Screen Display.
sr@ijekavian: Укључите или искључите екрански приказ (ОСД).

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Use Growl for notifications
sr@ijekavian: Користи Граул за обавјештења

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Enable/Disable use of Growl for notifications.
sr@ijekavian: Укључите или искључите употребу Граула за обавјештења.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Translucency Toggle
sr@ijekavian: Прозирност

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Make the background of the OSD translucent.
sr@ijekavian: Учините позадину ОСД‑а прозирном.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Whether to use custom colors for the OSD
sr@ijekavian: Да ли користити посебне боје за ОСД

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: You can use custom colors for the OSD if you set this true.
sr@ijekavian: Можете користити посебне боје за ОСД ако поставите ово.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font color for OSD
sr@ijekavian: Боја фонта ОСД‑а

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The color of the OSD text. The color is specified in RGB, a comma-separated list containing three integers between 0 and 255.
sr@ijekavian: Боја текста ОСД‑а. Боја се наводи по РГБ‑у, као списак раздвојен запетама са три цијела броја између 0 и 255.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Font scaling for OSD
sr@ijekavian: Скалирање фонта ОСД‑а

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The scaling multiplier for the OSD font, in percent-of-normal. 100 is &#8220;normal size&#8221;.
sr@ijekavian: Множилац увеличања фонта екранског приказа, у процентима у односу на уобичајено. 100 је нормална величина.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: How many milliseconds the text should be displayed for
sr@ijekavian: Колико милисекунди треба приказивати текст

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The time in milliseconds to show the OSD. A value of 0 means never hide. The default value is 5000 ms.
sr@ijekavian: Вријеме у милисекундама за приказивање ОСД‑а. Вриједност 0 значи без сакривања. Подразумијевана вриједност је 5000 ms.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Y position offset
sr@ijekavian: Усправни помјерај

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The Y position of the OSD relative to the chosen screen and OSD alignment. If Top alignment is chosen the Y offset is the space between the upper part of the OSD and the top of the screen. If Bottom alignment is chosen the Y offset is the space between the bottom part of the OSD and the bottom of the screen.
sr@ijekavian: Усправни положај ОСД‑а у односу на изабрано поравнање екрана и ОСД‑а. Ако је изабрано поравнање уз врх, усправни помјерај је растојање између горњег дијела ОСД‑а и врха екрана. Ако је изабрано поравнање уз дно, усправни помјерај је размак између доњег дијела ОСД‑а и дна екрана.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
sr@ijekavian: Екран за ОСД

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The screen that should display the OSD. For single-headed environments this setting should be 0.
sr@ijekavian: Екран који приказује ОСД. За једномониторска окружења ово би требало да буде 0.

note: i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Align OSD to
sr@ijekavian: Поравнај ОСД са

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: The relative position of the OSD. Possible choices are Left, Middle, Right and Center.
sr@ijekavian: Релативан положај ОСД‑а. Могући избори су лијево, средина, десно и центар.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen) i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: Don't show when a fullscreen application is active
sr@ijekavian: Не приказуј када је активан цјелоекрански програм

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdHideOnFullscreen) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (OSD)
en: Do not show the On-Screen-Display if another application is focused and running in fullscreen mode.
sr@ijekavian: Не приказује ОСД уколико је фокусиран неки други програм који ради у целоекранском режиму.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Resume playback of last played track on startup
sr@ijekavian: Настави пуштање посљедње пуштане нумере по покретању

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: If set, Amarok resumes playback of the last played track on startup.
sr@ijekavian: Ако је постављено, Амарок по покретању наставља пуштање посљедње пуштане нумере.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track URL to resume upon startup
sr@ijekavian: УРЛ нумере коју треба наставити по покретању

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: URL of the track to resume on startup.
sr@ijekavian: Унутрашње: УРЛ нумере коју треба наставити по покретању.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Internal: Resume playback in paused state
sr@ijekavian: Унутрашње: Настави пуштање из паузираног стања

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Time to resume at, in milliseconds
sr@ijekavian: Вријеме од кога треба наставити, у милисекундама

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Session)
en: Internal: Playback position in the track to resume on startup.
sr@ijekavian: Унутрашње: Положај у нумери од кога треба наставити пуштање по покретању.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: List of bools describing which browsers are visible, from top to bottom.
sr@ijekavian: Списак логичких промјенљивих које описују који прегледачи ће бити видљиви, од врха ка дну.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Track playing on last exit. Value is -1 if no track was playing.
sr@ijekavian: Нумера пуштана при посљедњем гашењу. Вриједност је -1 ако ништа није пуштано.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Session)
en: Number (from the top) of the last active browser.
sr@ijekavian: Број (гледано с врха) посљедње коришћеног прегледача.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collections folders are scanned recursively
sr@ijekavian: Да ли се фасцикле збирке претражују рекурзивно

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether Collection folders are rescanned on change
sr@ijekavian: Да ли се фасцикле збирке претражују на промјене

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether meta data changes are written back
sr@ijekavian: Да ли се измене у метаподацима уписују назад

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the track statistics are written back
sr@ijekavian: Да ли се измене статистике нумере уписују назад

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether changes to the album cover are written back
sr@ijekavian: Да ли се измене омота албума уписују назад

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Maximum embedded cover dimensions
sr@ijekavian: Највеће димензије угнежђеног омота

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: List of folders in the Collection
sr@ijekavian: Списак фасцикли у збирци

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether track numbers are shown in the collection browser.
sr@ijekavian: Да ли се бројеви нумера приказују у прегледачу збирке.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether years are shown in the collection browser.
sr@ijekavian: Да ли се године приказују у прегледачу збирке.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Collection)
en: Whether to use Mozilla's Character Set Detector to try to guess ID3 tag encodings.
sr@ijekavian: Да ли користити Мозилин откривач скупа знакова при погађању кодирања ИД3 ознака.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Submit played songs
sr@ijekavian: Предај пуштане пјесме

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether played songs are submitted to Audioscrobbler
sr@ijekavian: Да ли се пуштене пјесме предају Аудиоскроблеру

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
sr@ijekavian: Корисничко име

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The username to use for connecting to Audioscrobbler
sr@ijekavian: Корисничко име за повезивање са Аудиоскроблером

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: The password to use for connecting to Audioscrobbler
sr@ijekavian: Лозинка за повезивање са Аудиоскроблером

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Send composer data
sr@ijekavian: Пошаљи податке о композитору

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Use composer data in Last.fm as artist
sr@ijekavian: Узми за извођача податке о композитору са ЛастФМ‑у

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Retrieve similar artists
sr@ijekavian: Добави сличне извођаче

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Scrobbler)
en: Whether similar songs are retrieved from Audioscrobbler
sr@ijekavian: Да ли се сличне пјесме добављају са Аудиоскроблера

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
sr@ijekavian: Тип мултимедијалног уређаја.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
sr@ijekavian: Тачка монтирања

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount point used for the media device connection.
sr@ijekavian: Тачка монтирања за повезивање мултимедијалног уређаја.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
sr@ijekavian: Наредба монтирања

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The mount command used for the media device connection.
sr@ijekavian: Наредба монтирања за повезивање мултимедијалног уређаја.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
sr@ijekavian: Наредба демонтирања

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The umount command used for the media device connection.
sr@ijekavian: Наредба демонтирања за прекидање везе са мултимедијалним уређајем.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
sr@ijekavian: Аутоматски бриши подемисије

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether podcast shows already played are automatically deleted when media device is connected.
sr@ijekavian: Да ли се већ пуштене подемисије аутоматски бришу када се мултимедијални уређај повеже.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
sr@ijekavian: Синхронизуј статистику

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: Whether Amarok statistics should be synchronized with play count/ratings on device and whether tracks played should be submitted to Last.fm.
sr@ijekavian: Да ли синхронизовати статистику Амарока са бројевима пуштања и рејтинзима на уређају, и да ли предати пуштене нумере ЛастФМ‑у.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Manually added servers
sr@ijekavian: Ручно додати сервери

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Music Sharing servers added by the user.
sr@ijekavian: Сервери за дијељење музике које је додао корисник.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daap)
en: Server passwords
sr@ijekavian: Лозинке сервера

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daap)
en: Passwords stored by hostname.
sr@ijekavian: Лозинке чуване према имену домаћина.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include track names in matching
sr@ijekavian: Уврсти називе нумера при поклапању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include album names in matching
sr@ijekavian: Уврсти називе албума при поклапању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include artist names in matching
sr@ijekavian: Уврсти имена умјетника при поклапању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include genre names in matching
sr@ijekavian: Уврсти називе жанрова при поклапању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include composer names in matching
sr@ijekavian: Уврсти имена композитора при поклапању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Search)
en: Include years in matching
sr@ijekavian: Уврсти године при поклапању

note: i18n: ectx: label, entry, group (Playlist Layout)
en: The name of the layout that will be loaded on startup
sr@ijekavian: Назив распореда који се учитава при покретању

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Whether Amarok uses its own internal database, as opposed to an external engine.
sr@ijekavian: Да ли ће Амарок користити своју унутрашњу базу, умјесто спољашњег мотора.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The hostname of the external server to connect to.
sr@ijekavian: Име домаћина спољашњег сервера који Амарок позива.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Which server port to connect to the database engine.
sr@ijekavian: Преко којег се порта на серверу повезати на мотор базе.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: The name of the database Amarok will use. The user should have sufficient access permissions.
sr@ijekavian: Име базе коју ће Амарок користити. Корисник мора имати одговарајућа права приступа.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Username used to access the external database.
sr@ijekavian: Корисничко име за приступ спољашњој бази.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Password for the external database user.
sr@ijekavian: Лозинка корисника спољашње базе.

note: i18n: ectx: label, entry, group (MySQL)
en: Keeps a running count to know when run a CHECK.
sr@ijekavian: Одбројава до извршавања провјере.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable Amarok's scripting module.
sr@ijekavian: Да ли активирати Амароков скриптни модул.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable Amarok's scripting module.
sr@ijekavian: Укључите или искључите Амароков скриптни модул.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to automatically update built-in scripts
sr@ijekavian: Да ли аутоматски ажурирати уграђене скрипте.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Enable/Disable automatic update for built-in scripts.
sr@ijekavian: Аутоматско ажурирање уграђених скрипти.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to enable the script console.
sr@ijekavian: Да ли активирати скриптну конзолу.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptManager) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptManager)
en: Whether to display a warning about scripts accessing deprecated APIs.
sr@ijekavian: Да ли упозоравати на скрипте које приступају превазиђеном АПИ‑ју.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ScriptConsole) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (ScriptConsole)
en: Whether to save the current session on exit.
sr@ijekavian: Да ли сачувати текућу сесију при напуштању.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: Whether to show the moodbar of the current track, if available, in the progress slider
sr@ijekavian: Да ли приказати траку расположења тренутне нумере у клизачу напретка, ако је доступна.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Moodbar)
en: Enable/Disable showing moodbar, if available, in the progress slider.
sr@ijekavian: Укључује и искључује траку расположења у клизачу напретка, ако је доступна.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Moodbar)
en: The style to use when painting the moodbar
sr@ijekavian: Стил који се користи за исцртавање траке расположења.

note: i18n: ectx: label, entry, group (PlaylistGenerator)
en: Quality factor for Automated Playlist Generator
sr@ijekavian: Фактор квалитета за аутогенератор листи нумера

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (PlaylistGenerator)
en: A value between 0 and 10 that controls whether the Automated Playlist Generator tries to optimize for speed (0) or accuracy (10).
sr@ijekavian: Вриједност између 0 и 10 којом се одређује да ли се аутогенератор листи оптимизује за брзину (0) или прецизност (10).

[ctx: The command type of this url is not known]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

en: New Bookmark
sr@ijekavian: Нови обиљеживач

en: Bookmark Manager
sr@ijekavian: Менаџер обиљеживача

en: Add Group
sr@ijekavian: Додај групу

en: Filter bookmarks
sr@ijekavian: Филтрирај обиљеживаче

en: Start typing to progressively filter the bookmarks
sr@ijekavian: Почните да куцате за постепено филтрирање обиљеживача.

en: Bookmark this Album
sr@ijekavian: Обиљежи албум

en: Bookmark this Artist
sr@ijekavian: Обиљежи извођача

en: Add Position Marker
sr@ijekavian: Додај позициони обиљеживач

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Description
sr@ijekavian: опис

[ctx: Load the view represented by this bookmark]
en: &Load
sr@ijekavian: &Учитај

en: &Create timecode track
sr@ijekavian: &Направи временски ко̂д нумере

en: New Timecode Track
sr@ijekavian: Нови временски ко̂д нумере

en: Context: %1
sr@ijekavian: Контекст: %1

en: Bookmark Context View Applets
sr@ijekavian: Обиљежи аплете приказа контекста

[ctx: A type of command that affects the context view]
en: Context
sr@ijekavian: Контекст

en: Files (%1)
sr@ijekavian: Фајлови (%1)

en: Album "%1" from %2
sr@ijekavian: Албум „%1“ (%2)

en: Album "%1"
sr@ijekavian: Албум „%1“

en: Artist "%1" from %2
sr@ijekavian: Извођач „%1“ од %2

en: Artist "%1"
sr@ijekavian: Извођач „%1“

en: Bookmark Media Sources View
sr@ijekavian: Обиљежи приказ медијских извора

[ctx: A type of command that affects the view in the browser category]
en: Navigate
sr@ijekavian: Иди

en: Bookmark Track Position
sr@ijekavian: Обиљежи позицију нумере

[ctx: A type of command that starts playing at a specific position in a track]
en: Play
sr@ijekavian: Пусти

en: Files/URLs to open
sr@ijekavian: Фајлови/УРЛ‑ови за отварање

en: Immediately start playing an audio cd
sr@ijekavian: Одмах започни пуштање аудио ЦД‑а

en: Skip backwards in playlist
sr@ijekavian: Прескочи уназад у листи нумера

en: Start playing current playlist
sr@ijekavian: Почни да пушташ текућу листу нумера

en: Play if stopped, pause if playing
sr@ijekavian: Пусти ако је заустављено, паузирај ако се пушта

en: Pause playback
sr@ijekavian: Паузирај пуштање

en: Stop playback
sr@ijekavian: Заустави пуштање

en: Skip forwards in playlist
sr@ijekavian: Прескочи унапред у листи нумера

en: Additional options:
sr@ijekavian: Додатне опције:

en: Append files/URLs to playlist
sr@ijekavian: Додај фајлове/УРЛ‑ове у листу нумера

en: Queue URLs after the currently playing track
sr@ijekavian: Стави УРЛ‑ове у ред послије нумере која се тренутно пушта

en: Load URLs, replacing current playlist
sr@ijekavian: Учитај УРЛ‑ове, замијенивши текућу листу

en: Print verbose debugging information
sr@ijekavian: Исписуј опширне исправљачке податке

en: Print verbose debugging information from the audio system
sr@ijekavian: Исписуј опширне исправљачке податке из звучног система

en: Disable colorization for debug output.
sr@ijekavian: Искључи бојење у исправљачком излазу.

en: Allow running multiple Amarok instances
sr@ijekavian: Дозволи покретање више примјерака Амарока

en: Base for relative filenames/URLs
sr@ijekavian: Основа за релативна имена фајлова/УРЛ‑ова

en: The amarok database reported the following errors:
    %1
    In most cases you will need to resolve these errors before Amarok will run properly.
sr@ijekavian: Амарокова база је пријавила следеће грешке:
    %1
    У већини случајева мораћете да разрешите ове грешке да би Амарок радио исправно.

en: Database Error
sr@ijekavian: Грешка у бази

en: Moving files to trash
sr@ijekavian: Премијештам фајлове у смеће

en: A music path, %1, is set in System Settings.
    Would you like to use that as a collection folder?
sr@ijekavian: Путања музике, %1, постављена је у Системским поставкама.
    Желите ли користити њу као фасциклу збирке?

en: Media Sources Home
sr@ijekavian: Домаћа медијских извора

en: Filter Music Sources
sr@ijekavian: Филтрирај изворе музике

en: &Media Sources
sr@ijekavian: &Медијски извори

en: Go Up in Media Sources Pane
sr@ijekavian: Нагоре у окну медијских извора

en: This is where you will find your local music, as well as music from mobile audio players and CDs.
sr@ijekavian: Овдје ћете пронаћи локалну музику, као и музику са преносних аудио плејера и ЦД‑ова.

en: Search collection
sr@ijekavian: Претражи збирку

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Hour
sr@ijekavian: додато у току сата

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added Today
sr@ijekavian: додато у току дана

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Week
sr@ijekavian: додато ове седмице

[ctx: @item:inlistbox Collection widget filter preset]
en: Added This Month
sr@ijekavian: додато овог мјесеца

en: First Level
sr@ijekavian: први ниво

en: Second Level
sr@ijekavian: други ниво

en: Third Level
sr@ijekavian: трећи ниво

en: Show Years
sr@ijekavian: године

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Track Numbers
sr@ijekavian: бројеви нумера

en: Show Cover Art
sr@ijekavian: омоти албума

en: Merged View
sr@ijekavian: Обједињени приказ

en: Sort Options
sr@ijekavian: Опције ређања

[ctx: No labels are assigned to the given item are any of its subitems]
en: No Labels
sr@ijekavian: Без етикета

en: Counting...
sr@ijekavian: Бројим...

en: 1 track | %1 tracks
sr@ijekavian[0]: %1 нумера
sr@ijekavian[1]: %1 нумере
sr@ijekavian[2]: %1 нумера
sr@ijekavian[3]: 1 нумера

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
sr@ijekavian: Непознато

en: Various Artists
sr@ijekavian: Разни извођачи

en: Year - Album
sr@ijekavian: година — албум

en: Track Artist
sr@ijekavian: извођач нумере

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Album Artist
sr@ijekavian: извођач албума

en: Composer
sr@ijekavian: композитор

en: Genre
sr@ijekavian: жанр

en: Collection
sr@ijekavian: Збирка

en: Copy to Collection
sr@ijekavian: Копирај у збирку

en: Move to Collection
sr@ijekavian: Премјести у збирку

en: Move Tracks to Trash
sr@ijekavian: Премести нумере у смеће

en: Delete Tracks
sr@ijekavian: Обриши нумере

en: More...
sr@ijekavian: Више...

en: &Add to Playlist
sr@ijekavian: Дод&ај у листу нумера

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Replace Playlist
sr@ijekavian: &Замијени листу нумера

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
sr@ijekavian: Организуј фајлове

en: &Edit Track Details
sr@ijekavian: &Уреди податке нумере

en: Filter Files
sr@ijekavian: Филтрирање фајлова

en: The file browser lets you browse files anywhere on your system, regardless of whether these files are part of your local collection. You can then add these files to the playlist as well as perform basic file operations.
sr@ijekavian: Прегледач фајлова вам омогућава прегледање фајлова било гдје на систему, без обзира на то да ли су ти фајлови дио збирке. Поред обављања основних радњи, фајлове можете и додавати у листу нумера.

en: &Move to Trash
sr@ijekavian: &Премести у смеће

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete
sr@ijekavian: Потврда брисања

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these %1 items?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да обришете ову %1 ставку?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да обришете ове %1 ставке?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да обришете ових %1 ставки?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да обришете ову ставку?

[ctx: @title:window]
en: Confirm Move to Trash
sr@ijekavian: Потврда премијештања у смеће

en: Are you sure you want to move this item to trash? | Are you sure you want to move these %1 items to trash?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да премјестите ову %1 ставку у смеће?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да премјестите ове %1 ставке у смеће?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да премјестите ових %1 ставки у смеће?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да премјестите ову ставку у смеће?

en: Automated Playlist Generator
sr@ijekavian: Аутогенератор листи нумера

en: Create playlists by specifying criteria
sr@ijekavian: Направи листу нумера задавањем критеријума

en: Add new preset
sr@ijekavian: Додај ново претподешавање

en: Edit selected preset
sr@ijekavian: Уреди изабрано претподешавање

en: Delete selected preset
sr@ijekavian: Обриши изабрано претподешавање

en: Import a new preset
sr@ijekavian: Увези ново претподешавање

en: Export the selected preset
sr@ijekavian: Извези изабрано претподешавање

en: Run APG with selected preset
sr@ijekavian: Покрени АГЛ са изабраним претподешавањем

en: APG Presets
sr@ijekavian: Претподешавања АГЛ‑а

en: Generator Optimization
sr@ijekavian: Оптимизација генератора

en: Accuracy
sr@ijekavian: Прецизност

[ctx: Bias dialog window title]
en: Edit bias
sr@ijekavian: Уређивање наклоности

[ctx: Bias selection label in bias view.]
en: Match Type:
sr@ijekavian: Тип наклоности:

en: This bias is a replacement for another bias
    which is currently not loaded or deactivated.
    The original bias name was %1.
sr@ijekavian: Ова наклоност је замена другој наклоности
    која тренутно није учитана или је искључена.
    Име изворне наклоности било је %1.

en: This bias has no settings.
sr@ijekavian: Ова наклоност нема поставки.

en: Dynamic Playlists
sr@ijekavian: Динамичке листе нумера

en: Dynamically updating parameter based playlists
sr@ijekavian: Листе нумера с параметарским динамичким ажурирањем

en: With a dynamic playlist, Amarok becomes your own personal dj, automatically selecting tracks for you, based on a number of parameters that you select.
sr@ijekavian: Уз динамичку листу нумера Амарок постаје ваш лични диџеј, бирајући аутоматски нумере према више задатих параметара.

en: Previous:
sr@ijekavian: Претходних:

en: Number of previous tracks to remain in the playlist.
sr@ijekavian: Број претходних нумера који се оставља у листи нумера.

en: Upcoming:
sr@ijekavian: Наступајућих:

en: Number of upcoming tracks to add to the playlist.
sr@ijekavian: Број наступајућих нумера који се додаје у листу нумера.

[ctx: Turn dynamic mode on]
en: On
sr@ijekavian: Укључен

en: Turn dynamic mode on.
sr@ijekavian: Укључи динамички режим.

en: Duplicates
sr@ijekavian: Дупликати

en: Allow duplicate songs in result
sr@ijekavian: Дозволи дупликате песама у резултату

en: New playlist
sr@ijekavian: Нова листа нумера

en: Edit the selected playlist or bias
sr@ijekavian: Уреди изабрану листу или наклоност

en: Delete the selected playlist or bias
sr@ijekavian: Обриши изабрану листу или наклоност

en: Repopulate
sr@ijekavian: Попуни поново

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
sr@ijekavian: Замијени надолазеће нумере новима.

en: &Rename playlist
sr@ijekavian: П&реименуј листу нумера

en: &Add new Bias
sr@ijekavian: &Додај нову наклоност

en: &Clone Playlist
sr@ijekavian: &Клонирај листу нумера

en: &Delete playlist
sr@ijekavian: &Обриши листу нумера

en: &Edit bias...
sr@ijekavian: Уреди &наклоност

en: &Clone bias
sr@ijekavian: &Клонирај наклоност

en: &Delete bias
sr@ijekavian: О&бриши наклоност

en: &Add new bias
sr@ijekavian: Дод&ај нову наклоност

en: The playlist browser contains your list of imported and saved playlists. It is also where you can specify powerful dynamic playlists and manage your podcast subscriptions and episodes.
sr@ijekavian: Прегледач листа нумера садржи списак увезених и сачуваних листа. Овдје такође можете одредити моћне динамичке листе нумера и управљати претплатама и епизодама подемисија.

en: Visible Sources
sr@ijekavian: Видљиви извори

en: Folders are only shown in <b>merged view</b>.
sr@ijekavian: Фасцикле се приказују само у <b>обједињеном приказу</b>.

[ctx: default name for new folder]
en: New Folder
sr@ijekavian: Нова фасцикла

[ctx: number of playlists from one source]
en: One Playlist | %1 playlists
sr@ijekavian[0]: %1 листа нумера
sr@ijekavian[1]: %1 листе нумера
sr@ijekavian[2]: %1 листи нумера
sr@ijekavian[3]: Једна листа нумера

[ctx: normally number of playlists, but they are still loading]
en: Loading...
sr@ijekavian: Учитавам...

[ctx: number of playlists from one source]
en: One playlist | %1 playlists
sr@ijekavian[0]: %1 листа нумера
sr@ijekavian[1]: %1 листе нумера
sr@ijekavian[2]: %1 листи нумера
sr@ijekavian[3]: Једна листа нумера

en: Source
sr@ijekavian: извор

en: Create an Empty Playlist
sr@ijekavian: Направи празну листу нумера

[ctx: toggle the "new" status of this podcast episode]
en: &New
sr@ijekavian: &Нова

en: &Rename...
sr@ijekavian: П&реименуј...

en: &Delete...
sr@ijekavian: О&бриши...

en: &Export As...
sr@ijekavian: Извези &као...

[ctx: First part of 'Remove %1 From %2']
en: a Track | %1 Tracks
sr@ijekavian[0]: %1 нумеру
sr@ijekavian[1]: %1 нумере
sr@ijekavian[2]: %1 нумера
sr@ijekavian[3]: нумеру

[ctx: %1: number of tracks. %2: number of playlists]
en: Remove %1 From %2
sr@ijekavian: Уклони %1 из %2

[ctx: Second part of 'Remove %1 From %2']
en: 1 Playlist | %1 Playlists
sr@ijekavian[0]: %1 листе нумера
sr@ijekavian[1]: %1 листе нумера
sr@ijekavian[2]: %1 листи нумера
sr@ijekavian[3]: листе нумера

[ctx: %2 is saved playlist name]
en: Remove a Track From %2 | Remove %1 Tracks From %2
sr@ijekavian[0]: Уклони %1 нумеру из %2
sr@ijekavian[1]: Уклони %1 нумере из %2
sr@ijekavian[2]: Уклони %1 нумера из %2
sr@ijekavian[3]: Уклони нумеру из %2

en: Confirm Playlist Deletion
sr@ijekavian: Потврда брисања листе нумера

en: Are you sure you want to delete this playlist? | Are you sure you want to delete these %1 playlists?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да обришете ову %1 листу нумера?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да обришете ове %1 листе нумера?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да обришете ових %1 листи нумера?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да обришете ову листу нумера?

[ctx: %1 is playlist provider pretty name]
en: Yes, delete from %1.
sr@ijekavian: Да, обриши са %1.

en: Use relative path for &saving
sr@ijekavian: Релативна путања при &уписивању

en: Save As
sr@ijekavian: Уписивање као

en: &Rename Folder...
sr@ijekavian: &Преименуј фасциклу...

en: &Delete Folder
sr@ijekavian: &Обриши фасциклу

en: New name
sr@ijekavian: Ново име

[ctx: Enter a new name for a folder that already exists]
en: Enter new folder name:
sr@ijekavian: Унесите ново име фасцикле:

en: Confirm Delete
sr@ijekavian: Потврда брисања

en: Are you sure you want to delete this folder and its contents?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да обришете ову фасциклу и њен садржај?

en: Yes, delete folder.
sr@ijekavian: Да, обриши фасциклу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_podcastCheckBox)
en: Podcasts
sr@ijekavian: Подемисије

en: List of podcast subscriptions and episodes
sr@ijekavian: Списак претплаћених подемисија и епизода

en: Manage your podcast subscriptions and browse individual episodes. Downloading episodes to the disk is also done here, or you can tell Amarok to do this automatically.
sr@ijekavian: Управљајте претплатама на подемисије и прегледајте појединачне епизоде. Одавдје се такође преузимају епизоде, а можете назначити Амароку и да их аутоматски преузима.

en: &Add Podcast
sr@ijekavian: &Додај подемисију

en: &Update All
sr@ijekavian: &Ажурирај све

en: Import OPML File
sr@ijekavian: Увези ОПМЛ фајл

en: By
sr@ijekavian: —

[ctx: Podcast published on date]
en: On
sr@ijekavian: Од

en: File Size:
sr@ijekavian: Величина фајла:

en: Subscription Date:
sr@ijekavian: Датум претплате:

en: Keywords:
sr@ijekavian: Кључне ријечи:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
sr@ijekavian: Додај подемисију...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
sr@ijekavian: додај подемисију...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
sr@ijekavian: Освјежи све подемисије

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
sr@ijekavian: Подеси подемисије...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, podcastsIntervalButton)
en: Scan Interval...
sr@ijekavian: Период претраживања...

[ctx: number of podcasts from one source]
en: One Channel | %1 channels
sr@ijekavian[0]: %1 канал
sr@ijekavian[1]: %1 канала
sr@ijekavian[2]: %1 канала
sr@ijekavian[3]: 1 канал

en: Summary
sr@ijekavian: Сажетак

en: Add Podcast
sr@ijekavian: Додавање подемисије

en: Enter RSS 1.0/2.0 or Atom feed URL:
sr@ijekavian: Унесите УРЛ РСС 1.0, 2.0 или атом довода:

en: Saved Playlists
sr@ijekavian: Сачуване листе нумера

en: User generated and imported playlists
sr@ijekavian: Листе нумера које је створио или увезао корисник.

en: Create, edit, organize and load playlists. Amarok automatically adds any playlists found when scanning your collection, and any playlists that you save are also shown here.
sr@ijekavian: Ствара, уређује, организује и учитава листе нумера. Амарок овдје аутоматски додаје све листе нумере које пронађе током претраге збирке и све које сте сачували.

en: The Internet browser lets you browse online sources of content that integrates directly into Amarok. Amarok ships with a number of these sources, but many more can be added using scripts.
sr@ijekavian: Интернет прегледач служи за прегледање извора садржаја на вези који се уграђују директно у Амарок. Амарок се доставља са одређеним бројем ових извора, али се још много њих може придодати путем скрипти.

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
sr@ijekavian: Опште

en: Configure General Options
sr@ijekavian: Поставке општих опција

en: Local Collection
sr@ijekavian: Локална збирка

en: Configure Local Collection
sr@ijekavian: Поставке локалне збирке

en: Metadata
sr@ijekavian: Метаподаци

en: Configure Metadata Handling
sr@ijekavian: Поставке обраде метаподатака

en: Playback
sr@ijekavian: Пуштање

en: Configure Playback
sr@ijekavian: Поставке пуштања

en: Notifications
sr@ijekavian: Обавјештења

en: Configure Notifications
sr@ijekavian: Поставке обавјештења

en: Database
sr@ijekavian: База

en: Configure Database
sr@ijekavian: Подеси базу

en: Configure Plugins
sr@ijekavian: Подеси прикључке

en: Configure Scripts
sr@ijekavian: Подеси скрипте

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
sr@ijekavian: Поставке збирке

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
sr@ijekavian: Фасцикле збирке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descriptionLabel)
en: These folders will be scanned for media to make up your collection. You can right-click on a folder to individually rescan it, if it was previously selected:
sr@ijekavian: Кроз ове фасцикле ће бити потражени медији који ће чинити вашу збирку. Можете кликнути десним на фасциклу да бисте је појединачно претражили, уколико је претходно изабрана:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, importingBox)
en: Importing Music
sr@ijekavian: Увоз музике

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, transcodeLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (Transcoding::SelectConfigWidget, transcodingConfig)
en: Whether Amarok should transcode tracks when they are copied or moved to Local Collection.
sr@ijekavian: Да ли да Амарок транскодира нумере када се копирају или преместе у локалну збирку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode tracks:
sr@ijekavian: Транскодирај нумере:

en: Amarok was able to establish a successful connection to the database.
sr@ijekavian: Амарок је успео да успостави успешну везу са базом података.

en: Changes to database settings only take
    effect after Amarok is restarted.
sr@ijekavian: Измене у поставкама базе података ступиће
    на снагу пошту се Амарок поново покрене.

en: Database settings changed
sr@ijekavian: Поставке базе измијењене

[ctx: A default password for insertion into an example SQL command (so as not to print the real one). To be manually replaced by the user.]
en: password
sr@ijekavian: лозинка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Check to enable the use of an external database. By default there is already an embedded MySQL database running.
sr@ijekavian: Попуните да би се користила спољашња база. Подразумевано се већ користи угнежђена мајСКуЛ база.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseServer)
en: Use &external MySQL database
sr@ijekavian: &Спољашња мајСКуЛ база

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, group_Connection)
en: Connection Settings
sr@ijekavian: Поставке повезивања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Host)
en: &Server:
sr@ijekavian: &Сервер:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Host)
en: Enter the name of the existing MySQL server
sr@ijekavian: Унесите име постојећег мајСКуЛ сервера_!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Port)
en: P&ort:
sr@ijekavian: П&орт:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Port)
en: Enter the port number to access the server. Default is port 3306.
sr@ijekavian: Унесите број порта за приступ серверу. Подразумевано је 3306._!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Password)
en: Enter the password for the default user.
sr@ijekavian: Унесите лозинку подразумијеваног корисника._!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Password) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
sr@ijekavian: &Лозинка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_User)
en: Enter the username to access the database with full access privileges.
sr@ijekavian: Унесите корисничко име за приступ бази са пуним дозволама приступа._!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Database)
en: &Database:
sr@ijekavian: &База:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_Database)
en: Enter the name of the database. Default preset is amarokdb.
sr@ijekavian: Унесите име базе. Подразумевано је amarokdb._!

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, button_Test)
en: Test database connection
sr@ijekavian: Испробај везу са базом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Info)
en: Amarok expects the above database and user account to already exist. This user also requires full access to the database. Changes only take effect after Amarok is restarted.
sr@ijekavian: Амарок очекује да наведена база и кориснички налог већ постоје. Корисник такође мора имати све дозволе за приступ бази. Измене ће ступити на снагу тек пошто се Амарок поново покрене.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_SQL)
en: If your database is not already set up, you can use the following S&QL commands (after replacing the password with the correct one):
sr@ijekavian: Уколико база већ није подешена, можете то учинити сљедећим СКуЛ наредбама (уз унос исправне лозинке):

en: Excluded Labels
sr@ijekavian: Искључене етикете

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addButton)
en: Add this label to the list of excluded labels
sr@ijekavian: Додај ову етикету на списак искључених

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, addLabelLine)
en: Add Label to Exclude
sr@ijekavian: Етикета коју треба искључити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Selected labels won't be touched by statistics synchronization
sr@ijekavian: Синхронизација статистике неће дирати изабране етикете

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalBox)
en: General Options
sr@ijekavian: Опште опције

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Check to enable the Amarok system tray icon.
sr@ijekavian: Попуните да укључите Амарокову иконицу у системској касети.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
sr@ijekavian: &Касетна иконица

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Check to enable the automatic retrieval of cover art from the Internet.
sr@ijekavian: Попуните за аутоматско добављање омота са Интернета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoGetCoverArt)
en: Automatically retrieve cover art
sr@ijekavian: Аутоматски &добави омоте албума

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateAppletCollapse)
en: Check to enable animations when context applets collapse.
sr@ijekavian: Попуните ако желите анимирано сажимање контекстних аплета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBrowserBackgroundImage)
en: Show background images in the browser panel
sr@ijekavian: Позадинска слика у панелу прегледача

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, playlistBox)
en: Playlist Options
sr@ijekavian: Опције листе нумера

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Check to make the playlist scroll so the current track is always visible.
sr@ijekavian: Попуните за аутоматско клизање листе нумера тако да текућа нумера увек буде видљива.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoScrollPlaylist)
en: Automatically scroll playlist to current track
sr@ijekavian: Аутоматски отклизај листу нумера до тренутне нумере

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, moodbarBox)
en: Moodbar Options
sr@ijekavian: Опције траке расположења

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moodbarNote)
en: <b>Note</b>: Mood files must be generated manually. For more information, visit <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">related article on KDE UserBase</a>.
sr@ijekavian: <b>Напомена</b>: Фајлови расположења морају да се генеришу ручно. За више информација погледајте <a href="http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/Moodbar">повезани чланак на Корисничкој бази КДЕ‑а</a>.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: The Moodbar makes it possible to navigate in your music visually.
    Please note that this feature requires the external "Moodbar Generator" tool.
sr@ijekavian: Трака расположења омогућава да се визуелно крећете кроз своју музику.
    Имајте у виду да ова могућност захтијева спољну алатку moodbar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowMoodbarInSlider)
en: Show Moodbar in Progress Slider
sr@ijekavian: Трака расположења у клизачу напретка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Moodbar style
sr@ijekavian: Стил траке расположења

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Choose the mood display style
sr@ijekavian: Изаберите стил приказа расположења

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Default (System colours)
sr@ijekavian: подразумевано (системске боје)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Angry
sr@ijekavian: љутит

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Frozen
sr@ijekavian: замрзнут

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Happy
sr@ijekavian: радостан

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MoodbarPaintStyle)
en: Normal
sr@ijekavian: нормалан

[ctx: Maximum cover size option]
en: Small (200 px)
sr@ijekavian: мали (200 пкс)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Medium (400 px)
sr@ijekavian: средњи (400 пкс)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Large (800 px)
sr@ijekavian: велики (800 пкс)

[ctx: Maximum cover size option]
en: Huge (1600 px)
sr@ijekavian: огромни (1600 пкс)

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Ratings
sr@ijekavian: Синхронизуј рејтинге

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize First Played Times
sr@ijekavian: Синхронизуј времена првог пуштања

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Last Played Times
sr@ijekavian: Синхронизуј времена последњег пуштања

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Playcounts
sr@ijekavian: Синхронизуј бројеве пуштања

[ctx: Statistics sync checkbox label]
en: Synchronize Labels
sr@ijekavian: Синхронизуј етикете

[ctx: %1 is field name such as Play Count (this string is only used as a fallback)]
en: Synchronize %1
sr@ijekavian: Синхронизуј %1|/|Синхронизуј $[аку %1]

en: (%2one exception%3) | (%2%1 exceptions%3)
sr@ijekavian[0]: (%2%1 изузетак%3)
sr@ijekavian[1]: (%2%1 изузетка%3)
sr@ijekavian[2]: (%2%1 изузетака%3)
sr@ijekavian[3]: (%2%1 изузетак%3)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_tagsGroup)
en: File Tags
sr@ijekavian: Ознаке фајлова

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write meta data changes (including 'stars' rating) back to the original file.
    You can also prevent writing back by write protecting the file.
    This might be a good idea if you are currently
    sharing those files via the Internet.
sr@ijekavian: Уписује измене у метаподацима (укључујући и оцењивање звездицама) назад у изворни фајл.
    Ово можете спречити и укидањем дозвола уписа над фајлом.
    То може бити добар потез уколико тренутно
    делите фајлове путем Интернета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBack)
en: Write metadata to file
sr@ijekavian: Уписуј метаподатке у фајл

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write play-changing statistics (e.g. score, lastplayed, playcount)
    as tags back to the file.
sr@ijekavian: Уписује статистику пуштања (нпр. резултат, последње пуштање, број пуштања)
    као ознаке назад у фајл.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackStatistics)
en: Write statistics to file
sr@ijekavian: Уписуј статистику у фајл

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write changed covers back to the file.
    This will replace existing embedded covers.
sr@ijekavian: Уписује измењене омоте назад у фајл.
    Ово ће заменити постојеће угнежђене омоте.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeBackCover)
en: Write covers to file, maximum size:
sr@ijekavian: Уписуј омоте у фајл, највећа величина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_writeBackCoverDimensions)
en: Scale covers down if necessary.
sr@ijekavian: Умањи омоте ако је потребно.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: If selected, Amarok will use Mozilla's
    Character Set Detector to attempt to automatically guess the
    character sets used in ID3 tags.
sr@ijekavian: Ако је изабрано, Амарок ће користити Мозилин
    аутоматски откривач кодирања за погађање кодирања ИД3 ознака.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_useCharsetDetector)
en: &Enable character set detection in ID3 tags
sr@ijekavian: &Самооткривање кодирања у ИД3 ознакама

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_statSyncingGroup)
en: Statistics Synchronization
sr@ijekavian: Синхронизација статистике

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_syncedCollectionsLabel)
en: <b>Check collections to keep them synchronized.</b> This includes scrobbling of tracks played on iPods if you have Last.fm plugin configured
sr@ijekavian: <b>Означите збирке које треба синхронизовати.</b> Овде спада скробловање нумера пуштаних на и‑подовима ако вам је подешен прикључак за ЛастФМ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_forgetTargetsButton)
en: Forget
sr@ijekavian: Заборави

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_configureTargetButton)
en: Configure…
sr@ijekavian: Подеси...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addTargetButton)
en: Add…
sr@ijekavian: Додај...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_synchronizeButton)
en: Synchronize…
sr@ijekavian: Синхронизуј...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Check to enable the On-Screen-Display. The OSD briefly displays track data when a new track is played.
sr@ijekavian: Попуните да бисте укључили екрански приказ. ОСД укратко исписује на екрану податке о нумери која се тренутно пушта.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdEnabled)
en: Use &On-Screen-Display
sr@ijekavian: Користи &екрански приказ (ОСД)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel)
en: &Duration:
sr@ijekavian: &Трајање:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: The time in milliseconds for which to show the OSD. The value must be between 500 ms and 10000 ms.
sr@ijekavian: Вријеме у милисекундама за приказивање ОСД‑а. Вриједност мора бити између 500 ms и 10000 ms.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
sr@ijekavian: Заувијек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
sr@ijekavian: Ек&ран:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, kcfg_OsdScreen)
en: The screen that should display the OSD.
sr@ijekavian: Екран на којем ће се приказивати ОСД.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Check to enable custom colors for the On-Screen-Display.
sr@ijekavian: Попуните да укључите посебне боје за екрански приказ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
sr@ijekavian: &Посебне боје

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: The color of the OSD text.
sr@ijekavian: Боја текста ОСД‑а.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
sr@ijekavian: Боја текста:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_OsdTextColor)
en: Click to select the color of the OSD text.
sr@ijekavian: Кликните да изаберете боју текста ОСД‑а.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: If checked, enables translucency if supported by your desktop system.
sr@ijekavian: Попуните да активирате прозирност (ако је подржава систем површи).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseTranslucency)
en: &Translucent
sr@ijekavian: &Прозиран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font scale:
sr@ijekavian: Скалирање фонта:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Check to use the system notification.
sr@ijekavian: Попуните за употребу системских обавјештења.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KNotifyEnabled)
en: Use &system notifications
sr@ijekavian: Користи &системска обавјештења

en: Current Phonon backend does not support volume fading
sr@ijekavian: Тренутна позадина Фонона не подржава утапање звука.

en: Sound System - Amarok
sr@ijekavian: Звучни систем — Амарок

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: If checked, Amarok will<br>resume playback from where you left it the previous session -- just like a tape-player.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, Амарок ће наставити пуштање од мјеста гдје сте напустили претходну сесију — баш као на касетофону.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResumePlayback)
en: &Resume playback on start
sr@ijekavian: &Настави пуштање по покретању

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: <html>Enable this option to start playing whenever a track or more are added to the playlist using mouse, pressing Enter or when the playlist is replaced. Does nothing if something is already playing.</html>
sr@ijekavian: <html>Укључите ову опцију да би пуштање почело кад год се једна или више нумера дода на листу, било мишем, притиском Enter‑а, или када се листа нумера замени. Ако се нешто већ пушта, нема ефекта.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_StartPlayingOnAdd)
en: Start playing when tracks are added to playlist
sr@ijekavian: Почни да пушташ када се нумере додају на листу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Volume Fading
sr@ijekavian: Утапање звука

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnStop)
en: Fadeout on stop
sr@ijekavian: Утапај при заустављању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnPause)
en: Fadeout on pause
sr@ijekavian: Утапај при паузирању

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
sr@ijekavian: Трајање утапања, у милисекундама.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: System Suspend Options
sr@ijekavian: Опције суспендовања система

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: If enabled, Amarok will prevent the system from automatically suspending if it is playing a track
sr@ijekavian: Ако је укључено, биће спречено аутоматско суспендовање система док се нумера пушта.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InhibitSuspend)
en: &Inhibit automatic suspend if playing
sr@ijekavian: &Спречи аутоматско суспендовање током пуштања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: If enabled, Amarok will pause the currently playing track on suspend
sr@ijekavian: Ако је укључено, при суспендовању ће бити паузирана тренутно пуштана нумера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PauseOnSuspend)
en: &Pause playback on suspend
sr@ijekavian: &Паузирај пуштање при суспендовању

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sound System Configuration
sr@ijekavian: Подешавање звучног система

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButtonPhonon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pushButtonPhonon)
en: Phonon is the audio system used by Amarok.
sr@ijekavian: Фонон је звучни систем који Амарок користи.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonPhonon)
en: Configure Phonon
sr@ijekavian: Подеси Фонон

en: Collections
sr@ijekavian: Збирке

en: Internet Services
sr@ijekavian: Интернет сервиси

en: Statistics importers
sr@ijekavian: Увозници статистике

en: Manually installed scripts cannot be automatically updated, continue?
sr@ijekavian: Ручно инсталиране скрипте не могу да се ажурирају аутоматски, наставити?

en: Select Archived Script
sr@ijekavian: Избор архивиране скрипте

en: Invalid Archive
sr@ijekavian: Лоша архива.

en: Invalid Script File
sr@ijekavian: Лош фајл скрипте.

en: Another script with the name %1 already exists
    Existing Script's Version: %1
    Selected Script's Version: %2
sr@ijekavian: Већ постоји скрипта по имену %1.
    Верзија постојеће скрипте: %1
    Верзија изабране скрипте: %2

en: The script %1 was successfully installed
sr@ijekavian: Скрипта %1 је успјешно инсталирана.

en: Generic
sr@ijekavian: Опште

en: Lyrics
sr@ijekavian: Стихови

en: Scriptable Service
sr@ijekavian: Скрипте сервиса

en: You are advised to only uninstall manually installed scripts using this button.
sr@ijekavian: Препоручујемо вам да овим дугметом деинсталирате само ручно инсталиране скрипте.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall Script
sr@ijekavian: Деинсталирај скрипту

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: Install Local Script
sr@ijekavian: Инсталирај локалну скрипту

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUpdateScripts) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUpdateScripts)
en: Automatically download and install updates for the built-in scripts from the Amarok website if available
sr@ijekavian: Ако су доступне, аутоматски преузми и инсталирај надоградње за уграђене скрипте са Амароковог веб сајта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoUpdateScripts)
en: Automatically update built-in scripts
sr@ijekavian: Аутоматски ажурирај уграђене скрипте

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, manageButton)
en: Browse, install, and uninstall scripts
sr@ijekavian: Прегледајте, инсталирајте или уклоните скрипте

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, manageButton)
en: Manage Scripts
sr@ijekavian: Управљај скриптама

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_scriptConsoleGroup)
en: Script Console
sr@ijekavian: Скриптна конзола

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable the script console.
sr@ijekavian: Активира скриптну конзолу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableScriptConsole)
en: Enable Script Console
sr@ijekavian: Активирај скриптну конзолу

en: Search Scripts
sr@ijekavian: Претражи скрипте

en: %1 track | %1 tracks
sr@ijekavian[0]: %1 нумера
sr@ijekavian[1]: %1 нумере
sr@ijekavian[2]: %1 нумера
sr@ijekavian[3]: 1 нумера

en: Recently Added Albums
sr@ijekavian: Недавно додати албуми

en: Filter Albums
sr@ijekavian: Филтрирање албума

en: Disc %1
sr@ijekavian: Диск %1

en: Right align track lengths
sr@ijekavian: Поравнај десно дужине нумера

en: Number of recently added albums:
sr@ijekavian: Број недавно додатих албума:

en: Albums Applet Settings
sr@ijekavian: Поставке аплета албума

en: &Queue
sr@ijekavian: &Стави у ред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, editTrackDetailsCheckBox)
en: Edit Track Details
sr@ijekavian: Уреди податке нумере

[ctx: Analyzer name]
en: Balls
sr@ijekavian: Лоптице

[ctx: Analyzer name]
en: Blocky
sr@ijekavian: Коцкасто

[ctx: Analyzer name]
en: Disco
sr@ijekavian: Диско

[ctx: Analyzer name]
en: ASCII
sr@ijekavian: Аски

[ctx: Height of the Analyzer applet]
en: Tiny
sr@ijekavian: сићушна

[ctx: Height of the Analyzer applet]
en: Small
sr@ijekavian: мала

[ctx: Height of the Analyzer applet]
en: Medium
sr@ijekavian: средња

[ctx: Height of the Analyzer applet]
en: Tall
sr@ijekavian: висока

en: Right-click to configure
sr@ijekavian: Кликните десним за подешавање

en: Recently Played Tracks
sr@ijekavian: Недавно пуштане нумере

en: Tracks
sr@ijekavian: нумере

en: Play Count
sr@ijekavian: Број пуштања

en: Last Played
sr@ijekavian: Посљедње пуштање

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TabsSettings) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, currentTrackSettings)
en: Current Track Settings
sr@ijekavian: Поставке текуће нумере

en: Show Album in Media Sources
sr@ijekavian: Прикажи албум у медијским изворима

en: Show Artist in Media Sources
sr@ijekavian: Прикажи извођача у медијским изворима

en: Search for Artist in the MP3 Music Store
sr@ijekavian: Потражи извођача у МП3 музичкој продавници

en: Unknown Composer
sr@ijekavian: Непознат композитор

en: Show Composer in Media Sources
sr@ijekavian: Прикажи композитора у медијским изворима

en: Show Genre in Media Sources
sr@ijekavian: Прикажи жанр у медијским изворима

en: Show Year in Media Sources
sr@ijekavian: Прикажи годину у медијским изворима

en: Unknown Artist
sr@ijekavian: Непознат извођач

en: Unknown Album
sr@ijekavian: Непознат албум

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, showActionsGroupBox)
en: Show Actions
sr@ijekavian: Приказивање

en: Add label
sr@ijekavian: Додај етикету

en: Remove label
sr@ijekavian: Уклони етикету

en: Show in Media Sources
sr@ijekavian: Прикажи у медијским изворима

en: Add to blacklist
sr@ijekavian: Додај у листу забрана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Labels
sr@ijekavian: Етикете

en: Labels: No track playing
sr@ijekavian: Етикете: ништа није пуштено

en: Labels: Fetching...
sr@ijekavian: Етикете: добављам ...

en: Labels: %1
sr@ijekavian: Етикете: %1

en: Labels for %1 by %2
sr@ijekavian: Етикете за %1 — %2

en: General Settings
sr@ijekavian: Опште поставке

en: Blacklist Settings
sr@ijekavian: Поставке забрана

en: Replacement Settings
sr@ijekavian: Поставке замена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Do not show the following labels:
sr@ijekavian: Не приказуј сљедеће етикете:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchArtistCheckBox)
en: Labels matching the artist
sr@ijekavian: етикете које се поклапају са извођачем

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchTitleCheckBox)
en: Labels matching the title
sr@ijekavian: етикете које се поклапају са насловом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchAlbumCheckBox)
en: Labels matching the album
sr@ijekavian: етикете које се поклапају са албумом

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Blacklist:
sr@ijekavian: Листа забрана:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, labelsGeneralSettings)
en: Labels Settings
sr@ijekavian: Поставке етикета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, minAutoAddCountLabel)
en: Minimum label score:
sr@ijekavian: Минимални резултат етикете:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minCountSpinBox)
en: Show only labels that are rated at least that high.
sr@ijekavian: Прикажи само етикете са најмање тим рејтингом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum labels to show:
sr@ijekavian: Највише приказаних етикета:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numLabelsSpinBox)
en: Do not show more than this many labels.
    Note that personal labels will always be shown.
sr@ijekavian: Не приказује више од наведеног броја етикета.
    Имајте у виду да ће се личне етикете увек приказивати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show personal labels with score:
sr@ijekavian: Прикажи личне етикете са резултатом:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, personalCountSpinBox)
en: Affects the font size of the personal labels.
sr@ijekavian: Утиче на величину фонта личних етикета.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoAddCheckBox)
en: Automatically add downloaded labels if none are assigned
sr@ijekavian: Аутоматски додај преузете етикете уколико већ нису додијељене

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minAutoAddCountSpinBox)
en: Add only labels that are rated at least that high.
sr@ijekavian: Додаје само етикете са најмање овим рејтингом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Color for assigned labels:
sr@ijekavian: Боја додијељених етикета:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Color for labels background:
sr@ijekavian: Боја позадине етикета:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Sets the label colors according to the current color scheme.
sr@ijekavian: Поставља боје етикета према тренутној шеми боја.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetColorsPushButton)
en: Reset colors
sr@ijekavian: Ресетуј боје

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replace downloaded label
sr@ijekavian: Замени преузету етикету

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: with
sr@ijekavian: са

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: This will help you keep your label collection clean by replacing downloaded labels according to your preferences.
    Eg. "hip hop" -> "hip-hop"
sr@ijekavian: Ово ће вам помоћи да очувате своју збирку етикета уређеном, смењивањем преузетих етикета према вашим поставкама.
    Нпр. „хип хоп“ → „хип‑хоп“

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Downloaded label
sr@ijekavian: преузета етикета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, replacementTreeWidget)
en: Replacement
sr@ijekavian: замјена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removePushButton)
en: Remove selected
sr@ijekavian: Уклони изабрано

[ctx: Used if the current track has no artist.]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознат

en: While you were editing the lyrics of <b>%1 - %2</b> the track has changed. Do you want to save your changes?
sr@ijekavian: Док сте уређивали стихове за <b>%1 — %2</b>, нумера се променила. Желите ли да сачувате измене?

en: The lyrics of <b>%1 - %2</b> changed while you were editing them. Do you want to save your changes?
sr@ijekavian: Стихови за <b>%1 — %2</b> измењени су док сте их уређивали. Желите ли да сачувате измене?

en: Edit Lyrics
sr@ijekavian: Уреди стихове

en: Save Lyrics
sr@ijekavian: Сачувај стихове

en: Scroll automatically
sr@ijekavian: Аутоматско клизање

en: Reload Lyrics
sr@ijekavian: Поново учитај стихове

en: Lyrics: No script is running
sr@ijekavian: Стихови: не извршава се ниједна скрипта

en: Lyrics: Fetching ...
sr@ijekavian: Стихови: добављам...

en: Lyrics: Fetch error
sr@ijekavian: Стихови: грешка при добављању

en: Lyrics: Suggested URLs
sr@ijekavian: Стихови: предложени УРЛ‑ови

[ctx: Lyrics: <artist> - <title>]
en: Lyrics: %1 - %2
sr@ijekavian: Стихови: %1 — %2

en: Lyrics: Not found
sr@ijekavian: Стихови: нису нађени

[ctx: @info]
en: Do you really want to refetch lyrics for this track? All changes you may have made will be lost.
sr@ijekavian: Желите ли заиста да поново добавите стихове за ову нумеру? Све ваше измјене ће бити изгубљене.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, lyricsSettings)
en: Lyrics Settings
sr@ijekavian: Поставке стихова

[ctx: Left alignment]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alignLeft)
en: Left
sr@ijekavian: лево

[ctx: Center alignment]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, alignCenter)
en: Center
sr@ijekavian: средина

en: artist: %1
sr@ijekavian: извођач: %1

en: Photos
sr@ijekavian: Фотографије

[ctx: animation type]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, animationComboBox)
en: Automatic
sr@ijekavian: аутоматска

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, animationComboBox)
en: Interactive
sr@ijekavian: у сарадњи

en: Photos: No Track Playing
sr@ijekavian: Фотографије: ништа није пуштено

[ctx: @title:window Number of photos of artist]
en: 1 Photo: %2 | %1 Photos: %2
sr@ijekavian[0]: %1 фотографија: %2
sr@ijekavian[1]: %1 фотографије: %2
sr@ijekavian[2]: %1 фотографија: %2
sr@ijekavian[3]: Једна фотографија: %2

en: Photos: %1
sr@ijekavian: Фотографије: %1

en: Photos Settings
sr@ijekavian: Поставке за фотографије

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, animationComboBox)
en: Fading
sr@ijekavian: с утапањем

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberofphotosLabel)
en: Number of photos
sr@ijekavian: Број фотографија

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, additionalkeywordsLabel)
en: Additional key words:
sr@ijekavian: Додатне кључне ријечи:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, additionalkeywordsLineEdit)
en: Ex: band live 1977
sr@ijekavian: нпр: Чола Маракана 2007.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addsomemorekeynwordstothequerywithaspaceseparatorLabel)
en: Add some more key words to the Flickr.com
    query, with a space separator. 
    For example: band live 1977
sr@ijekavian: Додајте још кључних ријечи за упит Фликру,
    раздвојене размаком.
    На примјер: Чола Маракана 2007.

en: Configure Playlist Info Applet
sr@ijekavian: Подешавање аплета за податке о листи нумера

en: Add Last.fm artist station to the Playlist
sr@ijekavian: Додај извођачеву станицу на ЛастФМ‑овој листи нумера

en: Add top track to the Playlist
sr@ijekavian: Додај популарне нумере у листу

en: Show Similar Artists to %1
sr@ijekavian: Прикажи извођаче сличне са „%1“

en: Open Last.fm webpage for this artist
sr@ijekavian: Отвори веб страницу овог извођача на ЛастФМ‑у

en: Match: %1%
sr@ijekavian: Поклапање: %1%

en: Unable to fetch the picture: %1
sr@ijekavian: Не могу да добавим слику: %1

[ctx: @info:tooltip Artist biography]
en: Show Biography
sr@ijekavian: Прикажи биографију

en: No description available.
sr@ijekavian: Опис није доступан.

[ctx: @label:textbox]
en: Tags: %1
sr@ijekavian: Ознаке: %1

en: Top track not found
sr@ijekavian: Популарна нумера није нађена

en: Top track: %1
sr@ijekavian: Популарне нумере: %1

en: Similar Artists
sr@ijekavian: Слични извођачи

en: Back
sr@ijekavian: Назад

en: Show Similar Artists for Currently Playing Track
sr@ijekavian: Прикажи сличне извођаче за текућу нумеру

en: Similar Artists Settings
sr@ijekavian: Поставке за сличне извођаче

en: Similar Artists to %1
sr@ijekavian: Слични извођачи за %1

en: Similar Artists: Not Found
sr@ijekavian: Слични извођачи нису нађени

[ctx: @item:intext Artist biography published date]
en: Published: %1
sr@ijekavian: Објављена: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of artists to show:
sr@ijekavian: Највише приказаних извођача:

en: Songkick Concert Information
sr@ijekavian: Подаци о концерту са Сонгкика

en: Concerts
sr@ijekavian: Концерти

en: Reload Songkick
sr@ijekavian: Учитај поново са Сонгкика

en: Concert information is being fetched.
sr@ijekavian: Добављам податке о концерту.

en: Songkick was not able to be downloaded. Please check your Internet connection: %1
sr@ijekavian: Не могу да преузмем са Сонгкика. Провјерите интернет везу: %1

en: There was no information found for this track
sr@ijekavian: Нису нађени подаци за ову нумеру

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ReloadEditDialog)
en: Reload tabs
sr@ijekavian: Поново учитај таблатуре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Reload tabs with the following title and artist
sr@ijekavian: Поново учитај таблатуре са овим насловом и извођачем

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs
sr@ijekavian: Таблатуре

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload tabs
sr@ijekavian: Поново учитај таблатуре

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetching...
sr@ijekavian: Таблатуре: добављам...

[ctx: Guitar tablature]
en: No Tabs for %1 by %2
sr@ijekavian: Нема таблатура за %1 — %2

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: Fetch Error
sr@ijekavian: Таблатуре: грешка при добављању

[ctx: Guitar tablature]
en: Tabs: %1 - %2
sr@ijekavian: Таблатуре: %1 – %2

[ctx: Guitar tablature settings]
en: Tabs Settings
sr@ijekavian: Поставке таблатура

[ctx: Guitar tablature]
en: Reload Tabs
sr@ijekavian: Поново учитај таблатуре

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFetchTabs)
en: Fetch tabs for
sr@ijekavian: Добави таблатуре за

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchGuitar)
en: Guitar
sr@ijekavian: гитару

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbFetchBass)
en: Bass
sr@ijekavian: бас

[ctx: Guitar tablature]
en: tab provided from:
sr@ijekavian: таблатуре доставља:

en: Upcoming Events
sr@ijekavian: Предстојећи догађаји

en: View Events Calendar
sr@ijekavian: Прикажи календар догађаја

[ctx: @title:group]
en: No track is currently playing
sr@ijekavian: Ништа није пуштено

en: Favorite Venues
sr@ijekavian: Омиљена места

en: No upcoming events
sr@ijekavian: Нема предстојећих догађаја

en: %1: No upcoming events
sr@ijekavian: %1: нема предстојећих догађаја

[ctx: @title:group Number of upcoming events]
en: 1 event | %1 events
sr@ijekavian[0]: %1 догађај
sr@ijekavian[1]: %1 догађаја
sr@ijekavian[2]: %1 догађаја
sr@ijekavian[3]: 1 догађај

[ctx: @title:group Number of upcoming events]
en: %1: 1 event | %1: %2 events
sr@ijekavian[0]: %1: %2 догађај
sr@ijekavian[1]: %1: %2 догађаја
sr@ijekavian[2]: %1: %2 догађаја
sr@ijekavian[3]: %1: 1 догађај

en: Upcoming Events Settings
sr@ijekavian: Поставке предстојећих догађаја

[ctx: @label:textbox Url label]
en: link
sr@ijekavian: веза

en: Map View
sr@ijekavian: Приказ мапе

en: Events Calendar
sr@ijekavian: Календар догађаја

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, filterComboBox)
en: This week
sr@ijekavian: ове седмице

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, filterComboBox)
en: This month
sr@ijekavian: овог мјесеца

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, filterComboBox)
en: This year
sr@ijekavian: ове године

[ctx: @title:group]
en: Favorite Venues
sr@ijekavian: Омиљена места

[ctx: @info:tooltip Calendar action]
en: Jump to Today
sr@ijekavian: Скочи на данашње

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter events by date:
sr@ijekavian: Филтрирај догађаје према датуму:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, filterComboBox)
en: All events
sr@ijekavian: сви догађаји

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, groupVenueCheckBox)
en: &Group venue events
sr@ijekavian: &Групиши месне догађаје

[ctx: @label:textbox Title for a canceled upcoming event]
en: <s>%1</s> (Canceled)
sr@ijekavian: <s>%1</s> (отказан)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Show places as links
sr@ijekavian: Прикажи мјеста у облику веза

en: Maximize
sr@ijekavian: Максимизуј

en: Expand this widget
sr@ijekavian: Развиј овај виџет

en: Collapse this widget
sr@ijekavian: Сажми овај виџет

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, searchLineEdit)
en: Search Venue
sr@ijekavian: Претрага места

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, countryCombo)
en: Restrict venues to a specific country
sr@ijekavian: Ограничи места на назначену земљу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, countryCombo)
en: Any Country
sr@ijekavian: било која земља

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchResultsLabel)
en: Search Results:
sr@ijekavian: Резултати претраге:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectedVenuesLabel)
en: Selected Venues:
sr@ijekavian: Изабрана места:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel)
en: Photo
sr@ijekavian: Фотографије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityLabel)
en: City:
sr@ijekavian: Град:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryLabel)
en: Country:
sr@ijekavian: Земља:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, streetLabel)
en: Street:
sr@ijekavian: Улица:

en: Loading picture...
sr@ijekavian: Учитавам слику...

en: View map
sr@ijekavian: Приказ мапе

en: Open Last.fm webpage for this event
sr@ijekavian: Отвори веб страницу на ЛастФМ‑у за овај догађај

[ctx: @label:textbox Supporing acts for an event]
en: Supporting:
sr@ijekavian: Учесници:

[ctx: @label:textbox]
en: Venue:
sr@ijekavian: Место:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
sr@ijekavian: Локација:

[ctx: @label:textbox]
en: Date:
sr@ijekavian: Датум:

[ctx: @label:textbox]
en: Attending:
sr@ijekavian: Посећеност:

[ctx: @label:textbox]
en: Tags:
sr@ijekavian: Ознаке:

[ctx: @info:tooltip]
en: <strong>Tags:</strong><nl/>%1
sr@ijekavian: <strong>Ознаке:</strong><nl/>%1

[ctx: @info:tooltip Supporting artists for an event]
en: <strong>Supporting artists:</strong><nl/>%1
sr@ijekavian: <strong>Учесници:</strong><nl/>%1

[ctx: @info:tooltip Number of days till an event]
en: Tomorrow | In <strong>%1</strong> days
sr@ijekavian[0]: за  <strong>%1</strong> дан
sr@ijekavian[1]: за <strong>%1</strong> дана
sr@ijekavian[2]: за <strong>%1</strong> дана
sr@ijekavian[3]: сутра

[ctx: @info:tooltip]
en: <strong>Location:</strong><nl/>%1
sr@ijekavian: <strong>Локација:</strong><nl/>%1

en: Update Supported Languages
sr@ijekavian: Ажурирај подржане језике

en: Get Supported Languages
sr@ijekavian: Добави подржане језике

en: Wikipedia
sr@ijekavian: Википедија

en: Track
sr@ijekavian: Нумера

en: Wikipedia: %1
sr@ijekavian: Википедија: %1

en: Wikipedia General Settings
sr@ijekavian: Опште поставке Википедије

en: Wikipedia Language Settings
sr@ijekavian: Поставке језика Википедије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mobileCheckBox)
en: Use Wikipedia &mobile version
sr@ijekavian: Користи &мобилну верзију Википедије

en: Error: Visualizations are not supported by your current Phonon backend.
sr@ijekavian: Грешка: Текућа позадина Фонона не подржава визуелизације.

en: Please add some applets from the toolbar at the bottom of the context view.
sr@ijekavian: Додајте неке аплете из траке алатки на дну приказа контекста.

en: &Context
sr@ijekavian: &Контекст

en: Albums by %1
sr@ijekavian: Албуми од %1

[ctx: Header text for current album applet]
en: Albums
sr@ijekavian: Албуми

en: No labels found on Last.fm
sr@ijekavian: Нису нађене етикете на ЛастФМ‑у

en: Unable to retrieve from Last.fm
sr@ijekavian: Не могу да добавим са ЛастФМ‑а

en: No connection to Last.fm
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са ЛастФМ‑ом

en: Unable to retrieve from Flickr.com: %1
sr@ijekavian: Не могу да добавим са Фликра: %1

en: ontour
sr@ijekavian: са турнеје

en: dates
sr@ijekavian: датуми

en: Unable to retrieve Wikipedia information: %1
sr@ijekavian: Не могу да добавим податке са Википедије: %1

en: No information found...
sr@ijekavian: Подаци нису нађени...

[ctx: Search pattern for an artist or band]
en: .*\(.*(artist|band).*\))
sr@ijekavian: .*\(.*(извођач|група).*\))

[ctx: Search pattern for a composer]
en: .*\(.*(composer|musician).*\))
sr@ijekavian: .*\(.*(композитор|музичар).*\))

[ctx: Search pattern for an album]
en: .*\(.*(album|score|soundtrack).*\)
sr@ijekavian: .*\(.*(албум|нумера|пратња).*\)

[ctx: Search pattern for a song]
en: .*\(.*(song|track).*\)
sr@ijekavian: .*\(.*(песма|пратња).*\)

[ctx: %1 is field name such as 'Artist Name']
en: %1 is needed for searching Wikipedia.
sr@ijekavian: За тражење на Википедији потребно је %1.|/|За тражење на Википедији $[по-роду-броју %1 'потребан је' 'потребна је' 'потребно је' 'потребни су' 'потребне су' 'потребна су'] %1.

en: Choose Language
sr@ijekavian: Изаберите језик

en: Retrieved lyrics is empty
sr@ijekavian: Добављени стихови су празни

en: Lyrics data could not be parsed
sr@ijekavian: Стихови не могу бити рашчлањени

en: Remove Applet
sr@ijekavian: Уклони аплет

en: Add Applets...
sr@ijekavian: Додај аплете...

en: Add Applet...
sr@ijekavian: Додај аплет...

en: no applet name
sr@ijekavian: нема назива аплета

en: Configure Applets...
sr@ijekavian: Подеси аплете...

en: Hide menu
sr@ijekavian: Сакриј мени

en: <strong>Applet Explorer</strong>
sr@ijekavian: <strong>Истраживач аплета</strong>

en: Containments
sr@ijekavian: Садржаоци

en: Context Applet
sr@ijekavian: Контекстни аплет

en: Zoom In
sr@ijekavian: Увеличај

en: Track rating: %1
sr@ijekavian: Рејтинг нумере: %1

[ctx: %1 is artist, %2 is title]
en: %1 - %2
sr@ijekavian: %1 — %2

en: Do not show under Various Artists
sr@ijekavian: Не приказуј под „Разни извођачи“

en: Show under Various Artists
sr@ijekavian: Приказуј под „Разни извођачи“

en: %1 - Stopped %2
sr@ijekavian: %1 — заустављено %2

en: Playback Ended Markers
sr@ijekavian: Обиљеживачи завршетка пуштања

[ctx: Name of the virtual collection that merges tracks from all collections]
en: Aggregate Collection
sr@ijekavian: Скупна збирка

en: Ogg Vorbis is a fully free and unencumbered compressed audio format that is perfect for storing your compressed music on your computer. The sound quality is slightly better than MP3 at the same bitrate. Note that not all mobile players support the Ogg Vorbis format.
sr@ijekavian: ОГГ Ворбис је потпуно слободан и неоптерећен формат компресије звука, савршен за чување компримоване музике на рачунару. Квалитет звука је мало бољи од МП3 при истом битском протоку. Имајте у виду да неки преносни плејери не подржавају ОГГ Ворбис.

en: FLAC is a lossless compressed audio format free of any patents or license fees. It maintains perfect CD audio quality while reducing file size by about 50%. Because the filesize is much larger than Ogg Vorbis or MP3 it is not recommended if you want to transfer your music to a mobile player.
sr@ijekavian: ФЛАЦ је формат компресије звука без губитака, слободан од патената и трошкова лиценцирања. Одржава савршен аудио ЦД квалитет и уједно смањује величину фајла за око 50%. Како су фајлови значајно већи него код ОГГ Ворбиса или МП3, није препоручљив за смијештање музике на преносни плејер.

en: WAV is a basic, uncompressed audio file format. It takes up a lot of space but maintains perfect quality. It is generally not recommended unless you know what you are doing. If you want perfect quality, use FLAC instead.
sr@ijekavian: ВАВ је основни, некомпресовани формат аудио фајлова. Заузима пуно мјеста, али задржава савршен квалитет. У принципу није препоручљив, осим ако знате тачно шта желите. За савршен квалитет боље користите ФЛАЦ.

en: MP3 is the de facto standard in compressed audio compatible with almost all mobile players. It is however non free and generally not recommended.
sr@ijekavian: МП3 је de facto стандард за компресију звука, сагласан са скоро свим преносним плејерима. Међутим, није слободан, због чега није препоручљив.

en: Audio CD settings - Amarok
sr@ijekavian: Поставке за аудио ЦД — Амарок

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available formats
sr@ijekavian: Доступни формати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, oggButton)
en: Ogg Vorbis
sr@ijekavian: ОГГ Ворбис

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, flacButton)
en: FLAC
sr@ijekavian: ФЛАЦ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wavButton)
en: Wav
sr@ijekavian: ВАВ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mp3Button)
en: MP3
sr@ijekavian: МП3

en: Loading remote collection from host %1
sr@ijekavian: Учитавам удаљену збирку са домаћина %1...

en: Music share at %1
sr@ijekavian: Дијељење музике на %1

en: Updating Amarok database schema. Please don't terminate Amarok now as it may result in database corruption.
sr@ijekavian: Ажурирам шему Амарокове базе. Не обустављајте Амарок сада, иначе може доћи до искварења базе.

en: Updating Amarok database schema
sr@ijekavian: Ажурирам шему Амарокове базе

en: Source track does not exist: %1
sr@ijekavian: Изворна нумера не постоји: %1

en: Could not create directory: %1
sr@ijekavian: Не могу да направим фасциклу %1

en: Transferring: %1
sr@ijekavian: Преносим: %1

en: Transcoding: %1
sr@ijekavian: Транскодирам: %1

en: Removing: %1
sr@ijekavian: Уклањам: %1

en: <ul><li>%1</li></ul>In most cases this means that not all of your tracks were imported.<br>See <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Amarok Manual</a> for information about duplicate tracks.
sr@ijekavian: <ul><li>%1</li></ul>Ово најчешће значи да неке од нумера нису увезене.<br />Погледајте <a href='http://userbase.kde.org/Amarok/Manual/Various/TroubleshootingAndCommonProblems#Duplicate_Tracks'>Амароков приручник</a> за више детаља о дупликатима нумера.

en: Errors During Collection Scan
sr@ijekavian: Грешке при претраживању збирке

en: Duplicates found, the second file will be ignored:
    %1
    %2
sr@ijekavian: Нађени дупликати, други фајл се занемарује:
    %1
    %2

en: &Configure Device
sr@ijekavian: &Подеси уређај

en: &Eject Device
sr@ijekavian: &Избаци уређај

en: Re-add orphaned and forget stale tracks
sr@ijekavian: Поново додај нумере сирочиће и заборави устајале

[ctx: iPod was successfully initialized]
en: Initialization successful.
sr@ijekavian: Припремање успешно.

[ctx: %1: iPod collection name]
en: iTunes database successfully written to %1
sr@ijekavian: И‑Тјунсова база успешно уписана у %1

[ctx: %1: iPod collection name]
en: Writing iTunes database to %1 failed without an indication of error
sr@ijekavian: Уписивање и‑Тјунсове базе у %1 пропало без назначавања грешке

[ctx: %1: iPod collection name, %2: technical error from libgpod]
en: Writing iTunes database to %1 failed: %2
sr@ijekavian: Уписивање и‑Тјунсове базе у %1 пропало: %2

en: Disconnected iPod/iPad/iPhone
sr@ijekavian: Неповезани и‑под/и‑пад/и‑фон

en: Unknown Collection
sr@ijekavian: Непозната збирка

en: Unknown track
sr@ijekavian: Непозната нумера

en: Failed to process one track. (more info about it is in the Amarok debugging log) | Failed to process %1 tracks. (more info about these is in the Amarok debugging log)
sr@ijekavian[0]: Пропала обрада %1 нумере (више података о овоме у Амароковом исправљачком дневнику)
sr@ijekavian[1]: Пропала обрада %1 нумере (више података о овоме у Амароковом исправљачком дневнику)
sr@ijekavian[2]: Пропала обрада %1 нумера (више података о овоме у Амароковом исправљачком дневнику)
sr@ijekavian[3]: Пропала обрада %1 нумере (више података о овоме у Амароковом исправљачком дневнику)

[ctx: Infrequently displayed message, don't bother with singlar forms. %1 to %3 are numbers, %4 is the 'Failed to process ...' sentence or an empty string.]
en: Done consolidating iPod files. %1 orphaned tracks matched with stale iTunes database entries, %2 stale database entries removed, %3 orphaned tracks added back to the iTunes database. %4
sr@ijekavian: Завршено обједињавање фајлова са и‑пода. %1 нумера сирочића поклопљено са устајалим уносима и‑Тјунсове базе, %2 устајалих уноса базе уклоњено, %3 нумера сирочића додато назад у и‑Тјунсову базу. %4|/|Завршено обједињавање фајлова са и‑пода. %1 $[множ ^1 'нумера сироче поклопљена' 'нумере сирочића поклопљене' 'нумера сирочића поклопљено'] са устајалим уносима и‑Тјунсове базе, %2 $[множ ^2 'устајао унос базе уклоњен' 'устајала уноса базе уклоњена' 'устајалих уноса базе уклоњено'], %3 $[множ ^3 'нумера сироче додата' 'нумере сирочића додате' 'нумера сирочића додато'] назад у и‑Тјунсову базу. %4

[ctx: %2 is collection name]
en: Transferred one track to %2. | Transferred %1 tracks to %2.
sr@ijekavian[0]: %1 нумера пренесена на %2.
sr@ijekavian[1]: %1 нумере пренесене на %2.
sr@ijekavian[2]: %1 нумера пренесено на %2.
sr@ijekavian[3]: Нумера пренесена на %2.

[ctx: %2 is collection name]
en: Transcoded one track to %2. | Transcoded %1 tracks to %2.
sr@ijekavian[0]: %1 нумера транскодирана на %2.
sr@ijekavian[1]: %1 нумере транскодиране на %2.
sr@ijekavian[2]: %1 нумера транскодирано на %2.
sr@ijekavian[3]: Нумера транскодирана на %2.

en: Transfer aborted. Managed to transfer one track. | Transfer aborted. Managed to transfer %1 tracks.
sr@ijekavian[0]: Пренос обустављен. Успешно пренета %1 нумера.
sr@ijekavian[1]: Пренос обустављен. Успешно пренете %1 нумере.
sr@ijekavian[2]: Пренос обустављен. Успешно пренето %1 нумера.
sr@ijekavian[3]: Пренос обустављен. Успешно пренета једна нумера.

[ctx: %2 is the 'Transferred 123 tracks to Some collection.' message]
en: %2 One track was already there. | %2 %1 tracks were already there.
sr@ijekavian[0]: %2 %1 нумера већ била тамо.
sr@ijekavian[1]: %2 %1 нумере већ биле тамо.
sr@ijekavian[2]: %2 %1 нумера већ било тамо.
sr@ijekavian[3]: %2 Једна нумера већ била тамо.

[ctx: %1 is collection pretty name, e.g. My Little iPod]
en: Transferred Tracks to %1
sr@ijekavian: Нумере пренесене на %1

en: One track successfully transferred, but transfer of some other tracks failed. | %1 tracks successfully transferred, but transfer of some other tracks failed.
sr@ijekavian[0]: %1 нумера је успешно пренесена, али неке друге нису.
sr@ijekavian[1]: %1 нумере су успешно пренесене, али неке друге нису.
sr@ijekavian[2]: %1 нумера је успешно пренесено, али неке друге нису.
sr@ijekavian[3]: Нумера је успешно пренесена, али неке друге нису.

en: Transfer of tracks failed.
sr@ijekavian: Пренос нумера пропао.

en: One track was not transferred because it would exceed iPod capacity.<br> | %1 tracks were not transferred because it would exceed iPod capacity.<br>
sr@ijekavian[0]: <html>%1 нумера није пренесена зато што би то премашило капацитет и‑пода.<br /></html>
sr@ijekavian[1]: <html>%1 нумере нису пренесене зато што би то премашило капацитет и‑пода.<br /></html>
sr@ijekavian[2]: <html>%1 нумера није пренесено зато што би то премашило капацитет и‑пода.<br /></html>
sr@ijekavian[3]: <html>Нумера није пренесена зато што би то премашило капацитет и‑пода.<br /></html>

[ctx: Example of %1 would be: 20.0 MiB]
en: <i>Amarok reserves %1 on iPod for iTunes database writing.</i><br>
sr@ijekavian: <i>Амарок резервише %1 на и‑поду ради уписивања и‑Тјунсове базе.</i><br />

en: One track was not copied because it wouldn't be playable - its  %2 format is unsupported.<br> | %1 tracks were not copied because they wouldn't be playable - they are in unsupported formats (%2).<br>
sr@ijekavian[0]: <html>%1 нумера није копирана зато што не би могле да се пусте због неподржаног формата (%2).<br /></html>
sr@ijekavian[1]: <html>%1 нумере нису копиране зато што не би могле да се пусте због неподржаног формата (%2).<br /></html>
sr@ijekavian[2]: <html>%1 нумера није копирано зато што не би могле да се пусте због неподржаног формата (%2).<br /></html>
sr@ijekavian[3]: <html>Нумера није копирана зато што не би могла да се пусти због неподржаног формата (%2).<br /></html>

en: Copy/move/transcode of one file failed.<br> | Copy/move/transcode of %1 files failed.<br>
sr@ijekavian[0]: Копирање/премештање/транскодирање %1 фајла пропало.
sr@ijekavian[1]: Копирање/премештање/транскодирање %1 фајла пропало.
sr@ijekavian[2]: Копирање/премештање/транскодирање %1 фајлова пропало.
sr@ijekavian[3]: Копирање/премештање/транскодирање фајла пропало.

en: One track was not transferred due to an internal Amarok error.<br> | %1 tracks were not transferred due to an internal Amarok error.<br>
sr@ijekavian[0]: <html>%1 нумера није пренесена због унутрашње грешке у Амароку.<br /></html>
sr@ijekavian[1]: <html>%1 нумере нису пренесене због унутрашње грешке у Амароку.<br /></html>
sr@ijekavian[2]: <html>%1 нумера није пренесено због унутрашње грешке у Амароку.<br /></html>
sr@ijekavian[3]: <html>Нумера није пренесена због унутрашње грешке у Амароку.<br /></html>

en: <i>You can find details in Amarok debugging output.</i><br>
sr@ijekavian: <i>Детаље потражите у Амароковом исправљачком излазу.</i><br />

en: The rest was not transferred because iPod collection disappeared.<br>
sr@ijekavian: <html>Остатак није пренесен зато што је збирка са и‑пода нестала.<br /></html>

[ctx: %1 is a list of errors that occurred during copying of tracks]
en: Error causes: %1<br>
sr@ijekavian: <html>Узроци грешке: %1<br /></html>

en: Removing one track from iPod | Removing %1 tracks from iPod
sr@ijekavian[0]: Уклањам %1 нумеру са и‑пода
sr@ijekavian[1]: Уклањам %1 нумере са и‑пода
sr@ijekavian[2]: Уклањам %1 нумера са и‑пода
sr@ijekavian[3]: Уклањам нумеру са и‑пода

[ctx: operation when iPod is connected]
en: Reading iPod tracks
sr@ijekavian: Читам нумере са и‑пода

[ctx: iPod playlist name]
en: Stale tracks
sr@ijekavian: Устајале нумере

[ctx: iPod playlist name]
en: Orphaned tracks
sr@ijekavian: Нумере сирочићи

en: Stale and/or orphaned tracks detected on %1. You can resolve the situation using the <b>%2</b> collection action. You can also view the tracks under the Saved Playlists tab.
sr@ijekavian: Устајале нумере или нумере сирочићи откривене на %1. Ово стање можете разрешити радњом збирке <b>%2</b>. Такође можете погледати нумере под језичком <i>Сачуване листе нумера</i>.

en: Connecting to iPhone, iPad or iPod touch failed.
sr@ijekavian: Повезивање и‑фона, и‑пада или и‑пода пропало.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IpodConfiguration)
en: iPod device configuration
sr@ijekavian: Подешавање уређаја и‑пода

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: iPod name:
sr@ijekavian: Име и‑пода:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_transcodeLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, transcodeLabel)
en: Transcode:
sr@ijekavian: Транскодирање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelComboLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Model:
sr@ijekavian: Модел:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, initializeButton)
en: &Initialize iPod
sr@ijekavian: &Припреми и‑под

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, generationLabel)
en: Generation:
sr@ijekavian: Генерација:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, videoLabel)
en: Video:
sr@ijekavian: Видео:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumArtworkLabel)
en: Album artwork:
sr@ijekavian: Омот албума:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, troubleshootingGroupBox)
en: Troubleshooting
sr@ijekavian: Претресање проблема

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoLabel)
en: SysInfo file:
sr@ijekavian: Фајл SysInfo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysInfoExtendedLabel)
en: SysInfoExtended file:
sr@ijekavian: Фајл SysInfoExtended:

en: Cannot parse iTunes database due to an unreported error.
sr@ijekavian: Не могу да рашчланим и‑Тјунсову базу због непријављене грешке.

[ctx: iPod model that is not (yet) recognized]
en: Unrecognized model
sr@ijekavian: Непознати модел

[ctx: default iPod name (when user-set name is empty)]
en: iPod
sr@ijekavian: и‑под

en: iPod model was not recognized.
sr@ijekavian: Модел и‑пода није препознат.

en: %1 family uses %2 file to generate correct database checksum.
sr@ijekavian: Фамилија %1 користи фајл %2 за генерисање исправне контролне суме базе.

en: %1 family needs %2 file to generate correct database checksum.
sr@ijekavian: Фамилија %1 захтева фајл %2 за генерисање исправне контролне суме базе.

[ctx: Do not translate hash-AB, libgpod, libhashab.so]
en: %1 family probably uses hash-AB to generate correct database checksum. libgpod (as of version 0.8.2) doesn't know how to compute it, but tries to dynamically load external library libhashab.so to do it.
sr@ijekavian: Фамилија %1 вероватно користи hash-AB за генерисање исправне контролне суме базе. libgpod (закључно са издањем 0.8.2) не зна како да је израчуна, већ покушава да динамички учита спољашњу библиотеку libhashab.so ради тога.

en: Autodetect (%1 file(s) present)
sr@ijekavian: Аутоматски откриј (фајл %1 присутан)

[ctx: Unknown iPod model, generation...]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

[ctx: In a dialog: Video: Supported]
en: Supported
sr@ijekavian: подржан

[ctx: In a dialog: Video: Not supported]
en: Not supported
sr@ijekavian: није подржан

[ctx: In a dialog: Some file: Present]
en: Present
sr@ijekavian: присутан

[ctx: In a dialog: Some file: Not found]
en: <b>Not found</b>
sr@ijekavian: <b>није нађен</b>

[ctx: In a dialog: Some file: Not needed]
en: Not needed
sr@ijekavian: није потребан

[ctx: %1 is informational sentence giving reason]
en: <b>%1</b><br><br>As a safety measure, Amarok will <i>refuse to perform any writes</i> to iPod. (modifying iTunes database could make it look empty from the device point of view)<br>See <a href='%2'>README.overview</a> file from libgpod source repository for more information.
sr@ijekavian: <p><b>%1</b></p><p>Сигурности ради, Амарок ће <i>одбити да ишта упише</i> на и‑под (измена и‑Тјунсове базе могла би учинити да она изгледа празно са становишта уређаја).</p><p>За више детаља погледајте фајл <a href='%2'>README.overview</a> у изворној ризници libgpod‑а.</p>

en: <b>%1</b><br><br>Above problem prevents Amarok from using your iPod. You can try to re-create critical iPod folders and files (including iTunes database) using the <b>%2</b> button below.<br><br> Initializing iPod <b>destroys iPod track and photo database</b>, however it should not delete any tracks. The tracks will become orphaned.
sr@ijekavian: <p><b>%1</b></p><p>Горњи проблем спречава Амарок да користи и‑под. Можете покушати да поново направите кључне фасцикле и фајлове на и‑поду (укључујући и и‑Тјунсову базу) кликом на дугме <b>%2</b> испод.</p><p>Припремање и‑пода <b>уништава базу нумера и слика на њему</b>, али не би требало да обрише ниједну нумеру. Нумере ће постати сирочићи.</p>

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo: %1
sr@ijekavian: Неуспело уписивање SysInfo‑а: %1

[ctx: Do not translate SysInfo]
en: Failed to write SysInfo file due to an unreported error
sr@ijekavian: Неуспело уписивање SysInfo‑а због непријављене грешке

en: Cannot initialize iPod due to an unreported error.
sr@ijekavian: Не могу да припремим и‑под због непријављене грешке.

en: Copying Tracks Failed
sr@ijekavian: Копирање нумера није успјело

en: Tracks not copied: the device is already being copied to
sr@ijekavian: Нумере нису копиране: већ се нешто копира не уређај

en: Unsupported format: %1
sr@ijekavian: Неподржан формат: %1

en: Already on device
sr@ijekavian: Већ на уређају

en: Tracks not copied: the device already has these tracks
sr@ijekavian: Нумере нису копиране: већ постоје на уређају

en: Tracks not copied: the device has insufficient space
sr@ijekavian: Нумере нису копиране: нема довољно слободног простора на уређају

en: Transferring Tracks to Device
sr@ijekavian: Преносим нумере на уређај

en: %1 track failed to copy to the device | %1 tracks failed to copy to the device
sr@ijekavian[0]: %1 нумера није могла бити копирана на уређај
sr@ijekavian[1]: %1 нумере нису могле бити копиране на уређај
sr@ijekavian[2]: %1 нумера није могло бити копирано на уређај
sr@ijekavian[3]: %1 нумера није могла бити копирана на уређај

en: The track failed to copy to the device
sr@ijekavian: Нумера није могла бити копирана на уређај

en: Track not deleted: | Tracks not deleted:
sr@ijekavian[0]: Нумере које нису обрисане:
sr@ijekavian[1]: Нумере које нису обрисане:
sr@ijekavian[2]: Нумере које нису обрисане:
sr@ijekavian[3]: Нумера која није обрисана:

en: Deleting Track Failed | Deleting Tracks Failed
sr@ijekavian[0]: Брисање нумера није успјело
sr@ijekavian[1]: Брисање нумера није успјело
sr@ijekavian[2]: Брисање нумера није успјело
sr@ijekavian[3]: Брисање нумере није успјело

en: %1 tracks are already being deleted from the device.
sr@ijekavian: %1 нумера се већ брише са уређаја

en: Removing Track from Device | Removing Tracks from Device
sr@ijekavian[0]: Уклањам нумере са уређаја
sr@ijekavian[1]: Уклањам нумере са уређаја
sr@ijekavian[2]: Уклањам нумере са уређаја
sr@ijekavian[3]: Уклањам нумеру са уређаја

en: &Disconnect Device
sr@ijekavian: Прекини везу са &уређајем

en: Media Device playlists
sr@ijekavian: Листе нумера са мултимедијалног уређаја

[ctx: Podcasts on a media device]
en: Podcasts on %1
sr@ijekavian: Подемисије на %1

en: Could not connect to MTP Device
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са МТП уређајем

en: Could not copy track from device.
sr@ijekavian: Не могу да копирам нумере са уређаја.

en: Unknown Genre
sr@ijekavian: Непознат жанр

en: Could not delete item
sr@ijekavian: Не могу да обришем ставку

en: Delete failed
sr@ijekavian: Брисање није успјело

en: Could not save playlist.
sr@ijekavian: Не могу да сачувам листу нумера

en: Invalid URL
sr@ijekavian: Лош УРЛ

en: Nepomuk Collection
sr@ijekavian: Непомукова збирка

en: Couldn't initialize Nepomuk Collection. Check if 'Nepomuk Semantic Desktop' is enabled in System Settings -> Desktop Search. Nepomuk Plugin won't be loaded unless Nepomuk is enabled.
sr@ijekavian: Не могу да припремим Непомукову збирку. Проверите да ли је у Системским поставкама под „претрага радне површи“ укључено „Непомук, семантичка површ“. Непомуков прикључак не може да се учита док се Непомук не активира.

en: Playdar Collection
sr@ijekavian: Збирка Плејдара

en: Source collection removed
sr@ijekavian: Изворна збирка уклоњена

[ctx: The genre name for classical music]
en: Classical
sr@ijekavian: класична

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete this track? It will be removed from %2 and from underlying storage medium. | Do you really want to delete these %1 tracks? They will be removed from %2 and from underlying storage medium.
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да уклоните ову %1 нумеру? Биће уклоњене из %2 и са подложног складишног медијума.
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да уклоните ове %1 нумере? Биће уклоњене из %2 и са подложног складишног медијума.
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да уклоните ових %1 нумера? Биће уклоњене из %2 и са подложног складишног медијума.
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да уклоните ову нумеру? Биће уклоњена из %2 и са подложног складишног медијума.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track to the trash? It will be removed from %2. | Do you really want to move these %1 tracks to the trash? They will be removed from %2.
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да преместите ову %1 нумеру у смеће? Биће уклоњене из %2.
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да преместите ове %1 нумере у смеће? Биће уклоњене из %2.
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да преместите ових %1 нумера у смеће? Биће уклоњене из %2.
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да преместите ову нумеру у смеће? Биће уклоњена из %2.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this track? It will be renamed and the original deleted. | Do you really want to move these %1 tracks? They will be renamed and the originals deleted.
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да премјестите ову %1 нумеру? Биће преименоване а оригинали обрисани.
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да премјестите ове %1 нумере? Биће преименоване а оригинали обрисани.
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да премјестите ових %1 нумера? Биће преименоване а оригинали обрисани.
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да премјестите ову нумеру? Биће преименована а оригинал обрисан.

[ctx: @title:window]
en: Move Files
sr@ijekavian: Премијештање фајлова

[ctx: rename files button]
en: &Rename
sr@ijekavian: &Преименуј...

[ctx: @info]
en: There was a problem and this track could not be removed. Make sure the directory is writable. | There was a problem and %1 tracks could not be removed. Make sure the directory is writable.
sr@ijekavian[0]: Дошло је до проблема и %1 нумера не може бити уклоњена. Проверите да ли је фасцикла уписива.
sr@ijekavian[1]: Дошло је до проблема и %1 нумера не могу бити уклоњене. Проверите да ли је фасцикла уписива.
sr@ijekavian[2]: Дошло је до проблема и %1 нумера не може бити уклоњено. Проверите да ли је фасцикла уписива.
sr@ijekavian[3]: Дошло је до проблема и ова нумера не може бити уклоњена. Проверите да ли је фасцикла уписива.

en: Unable to remove tracks
sr@ijekavian: Нумере није могуће уклонити

en: The collection does not have enough free space available or is not writable.
sr@ijekavian: Збирка нема довољно слободног простора или није уписива.

en: Do you want to remove empty folders?
sr@ijekavian: Желите ли да уклоните празне фасцикле?

en: Remove empty folders?
sr@ijekavian: Уклонити празне фасцикле?

[ctx: %1 is track url, %2 track title, %3 track artist]
en: %1 (%2 by %3)
sr@ijekavian: %1 (%2 — %3)

[ctx: %1 is track url, %2 artist name]
en: %1 (by %2)
sr@ijekavian: %1 (%2)

en: today
sr@ijekavian: данас

en: last week
sr@ijekavian: прошле седмице

en: last month
sr@ijekavian: прошлог мјесеца

en: two months ago
sr@ijekavian: прије два мјесеца

en: three months ago
sr@ijekavian: прије три мјесеца

en: Trash
sr@ijekavian: Смеће

en: Moving to trash: %1
sr@ijekavian: Премијештам у смеће: %1

en: &Delete Episode
sr@ijekavian: &Обриши епизоду

en: Are you sure you want to delete this episode? | Are you sure you want to delete these %1 episodes?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да обришете ову %1 епизоду?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да обришете ове %1 епизоде?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да обришете ових %1 епизода?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да обришете ову епизоду?

en: Yes, delete from %1.
sr@ijekavian: Да, обриши са %1.

en: &Delete Channel and Episodes
sr@ijekavian: &Обриши канал и епизоде

en: &Activate This Collection
sr@ijekavian: &Активирај ову збирку

en: File <i>%1</i> suggests that we should use <i>%2</i> as music folder on the device, but it doesn't exist. Falling back to <i>%3</i> instead
sr@ijekavian: Фајл <tt>%1</tt> наводи <tt>%2</tt> као музичку фасциклу на уређају, али таква не постоји. Спадам на <tt>%3</tt>.

[ctx: Name of the USB Mass Storage collection that has not yet been activated. See also the 'Activate This Collection' action; %1 is actual collection name]
en: %1 (not activated)
sr@ijekavian: %1 (није активирана)

en: Configure USB Mass Storage Device
sr@ijekavian: Подешавање УСБ уређаја за опште складиштење

en: Removing one track from %2 | Removing %1 tracks from %2
sr@ijekavian[0]: Уклањам %1 нумеру из %2
sr@ijekavian[1]: Уклањам %1 нумере из %2
sr@ijekavian[2]: Уклањам %1 нумера из %2
sr@ijekavian[3]: Уклањам нумеру из %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UmsConfiguration)
en: USB Mass Storage device configuration
sr@ijekavian: Подешавање УСБ уређаја за опште складиштење

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoConnect)
en: Use automatically when connected
sr@ijekavian: Аутоматски употреби по прикључивању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_musicCheckBox)
en: Music
sr@ijekavian: Музика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Music folder:
sr@ijekavian: Фасцикла музике:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_filenameSchemeBox)
en: Filename scheme of tracks that are added to the device
sr@ijekavian: Шема имена фајлова нумера које се додају на уређај

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Podcast folder:
sr@ijekavian: Фасцикла подемисија:

en: Scanning %1
sr@ijekavian: Претражујем %1

en: UPnP Error: %1
sr@ijekavian: Грешка УПнП‑а: %1

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

[ctx: Reason why a track is not playable]
en: Underlying playlist is empty
sr@ijekavian: Подложна листа нумера је празна

en: When Amarok was last closed, this track was at %1, but Amarok cannot find this track on the filesystem or in any of your collections anymore. You may try plugging in the device this track might be on.
sr@ijekavian: Када је Амарок последњи пут затворен, ова нумера је била на %1, али више не може да се нађе на фајл систему нити у било којој другој збирци. Покушајте да утакнете уређај на коме би се нумера могла налазити.

en: Stream (%1)
sr@ijekavian: Ток (%1)

en: Could not create a temporary file to download playlist.
sr@ijekavian: Не могу да направим привремени фајл за преузимање листе нумера.

en: Downloading remote playlist
sr@ijekavian: Преузимам удаљену листу нумера

[ctx: %1 is file path]
en: Cannot read playlist from %1
sr@ijekavian: Не могу да читам листу нумера из %1.

en: The used file extension is not valid for playlists.
sr@ijekavian: Фајл са датим наставком није прихватљив као листа нумера.

en: Unknown playlist format
sr@ijekavian: Непознат формат листе нумера

en: Playlist_%1
sr@ijekavian: Листа_%1

[ctx: Change filename layout]
en: Podcast Episode Filename Configuration
sr@ijekavian: Подешавање имена фајла подемисије

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastFilenameLayoutConfigWidget)
en: Podcast Filename Layout Configuration
sr@ijekavian: Подешавање имена фајла подемисије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutDefault)
en: Specified by podcast channel
sr@ijekavian: Одређује га канал подемисије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_filenameLayoutCustom)
en: custom
sr@ijekavian: Посебно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_filenameLayoutText)
en: Available fields : %artist%,%title%,%genre%,%year%,%composer%,%pubdate%,%number%,%album%
sr@ijekavian: Доступна поља: %artist%, %title%, %genre%, %year%, %composer%, %pubdate%, %number%, %album%

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
sr@ijekavian: Подешавање подемисије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_saveLocationlabel)
en: Save Location:
sr@ijekavian: Локација уписивања:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: When checked, Amarok will automatically scan the podcast for updates
sr@ijekavian: Када је попуњено, Амарок ће аутоматски тражити новине на подемисијама.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autoFetchCheck)
en: Automatically scan for updates
sr@ijekavian: Аутоматски тражи новине

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup)
en: Media Download
sr@ijekavian: Преузимање медијума

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_downloadRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download media as soon as it becomes available
sr@ijekavian: Преузми медијум чим постане доступан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_downloadRadio)
en: Download when a&vailable
sr@ijekavian: Преузми кад је до&ступно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_streamRadio) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Media must be explicitly downloaded, otherwise the podcast will be played from the remote server.
sr@ijekavian: Медијум мора бити експлицитно преузет, иначе ће подемисија бити пуштена са удаљеног сервера.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_streamRadio)
en: Stream or download on re&quest
sr@ijekavian: Проток или преузимање на за&хтјев

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_purgeCheck) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: If checked, Amarok will throw away old podcast episodes
sr@ijekavian: Ако је попуњено, Амарок ће бацати старе подемитоване епизоде

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_purgeCheck)
en: Limit &number of episodes
sr@ijekavian: Ограничи &број епизода

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_purgeCountLabel)
en: Keep maximum of:
sr@ijekavian: Чувај највише:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, m_purgeCountSpinBox) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en: The maximum number of podcast items to store
sr@ijekavian: Највећи број подемисијских ставки за складиштење

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: The RSS feed and the tags in the downloaded file sometimes do not contain the same information. Writing the tags ensures the information in the playlist and on media devices will be the same as in the feed.
sr@ijekavian: РСС довод и ознаке у преузетом фајлу понекад садрже различите податке. Уписивање ознака осигурава да ће подаци у листи нумера и на медијском уређају бити идентични као у доводу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_writeTagsCheck)
en: Write feed information to tags after downloading.
sr@ijekavian: Упиши податке о доводу у ознаке након преузимања.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_filenameLayoutConfigWidgetButton)
en: Episode Filename Configuration
sr@ijekavian: Подешавање имена фајла епизоде

[ctx: change options]
en: Configure %1
sr@ijekavian: Подешавање %1

en:  Item |  Items
sr@ijekavian[0]:  ставка
sr@ijekavian[1]:  ставке
sr@ijekavian[2]:  ставки
sr@ijekavian[3]:  ставка

en: Podcast
sr@ijekavian: Подемисија

en: &Update All Channels
sr@ijekavian: &Ажурирај све канале

en: &Configure General Settings
sr@ijekavian: &Подеси опште поставке

en: &Export subscriptions to OPML file
sr@ijekavian: &Извези претплате у ОПМЛ фајл

en: &Configure
sr@ijekavian: По&деси

en: &Remove Subscription
sr@ijekavian: &Уклони претплату

en: &Update Channel
sr@ijekavian: &Ажурирај канал

en: &Download Episode
sr@ijekavian: Преузми &епизоду

en: &Delete Downloaded Episode
sr@ijekavian: &Обриши преузету епизоду

en: &Write Feed Information to File
sr@ijekavian: &Упиши податке о доводу у фајл

en: &Keep downloaded file
sr@ijekavian: &Задржи преузети фајл

en: Toggle the "keep" downloaded file status of this podcast episode. Downloaded files with this status wouldn't be deleted even if we apply a purge.
sr@ijekavian: Одредите стање „задржавања“ за овај фајл подемисије. Преузети фајлови са овим стањем неће бити обрисани када се примени прочишћавање.

en: Already subscribed to %1.
sr@ijekavian: Већ постоји претплата за %1.

[ctx: prefix to 'x minutes']
en: every
sr@ijekavian: сваких

en:  minute |  minutes
sr@ijekavian[0]:  минут
sr@ijekavian[1]:  минута
sr@ijekavian[2]:  минута
sr@ijekavian[3]:  минут

en: Configure Local Podcasts
sr@ijekavian: Подешавање локалних подемисија

en: Move Podcasts
sr@ijekavian: Премештање подемисија

en: Do you want to move all downloaded episodes to the new location?
sr@ijekavian: Желите ли да преместите преузете епизоде на другу локацију?

en: Select file for OPML export
sr@ijekavian: Избор ОПМЛ фајла за увоз

en: Unsubscribe
sr@ijekavian: Откажи претплату

en: Do you really want to unsubscribe from "%1"?
sr@ijekavian: Желите ли заиста да одјавите претплату на „%1“?

en: Delete downloaded episodes
sr@ijekavian: Обриши преузете епизоде

en: Waiting for Podcast Downloads to Finish
sr@ijekavian: Чекам да се заврше преузимања подемисија

en: There is still a podcast download in progress | There are still %1 podcast downloads in progress
sr@ijekavian[0]: %1 преузимање подемисије још увијек у току
sr@ijekavian[1]: %1 преузимања подемисије још увијек у току
sr@ijekavian[2]: %1 преузимања подемисије још увијек у току
sr@ijekavian[3]: Преузимање подемисије још увијек у току

en: Cancel Download and Quit.
sr@ijekavian: Откажи преузимање и напусти.

en: Unable to save podcast episode file to %1
sr@ijekavian: Не могу да сачувам фајл подемисијине епизоде у %1

en: Downloading Podcast Media
sr@ijekavian: Преузимам подемисијски медијум

en: Downloading Podcast "%1"
sr@ijekavian: Преузимам подемисију „%1“

en: Local Podcasts
sr@ijekavian: Локалне подемисије

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_intervalLabel)
en: Auto-update:
sr@ijekavian: Аутоматско ажурирање:

[ctx: automatic updates turned off]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KIntSpinBox, m_autoUpdateInterval)
en: disabled
sr@ijekavian: искључено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_baseDirLabel)
en: Base directory:
sr@ijekavian: Основна фасцикла:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base directory for all new podcast channels.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When a podcast channel is added <span style=" font-style:italic;">&lt;base directory&gt;</span>/<span style=" font-style:italic;">&lt;channel name&gt;</span> is used as the download directory.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This can be changed for each channel individually.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Основна фасцикла за све нове канале подемисија.</p><p>Када се канал дода, као фасцикла за преузимање користи се <tt>&lt;основна-фасцикла&gt;/&lt;име‑канала&gt;</tt>.</p><p>Ово се може измијенити за сваки канал појединачно.</p></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_baseDirUrl)
en: Base directory for all new podcast channels.
    When a podcast channel is added <base directory>/<channel name> is used as the download directory.
    This can be changed for each channel individually.
sr@ijekavian: <html><p>Основна фасцикла за све нове канале подемисија.</p><p>Када се канал дода, као фасцикла за преузимање користи се <tt>&lt;основна-фасцикла&gt;/&lt;име‑канала&gt;</tt>.</p><p>Ово се може измијенити за сваки канал појединачно.</p></html>

en: The configured database plugin could not be loaded.
sr@ijekavian: Не могу да учитам подешени прикључак базе података.

en: Organize tracks
sr@ijekavian: Организуј нумере

en: Transcode and organize tracks
sr@ijekavian: Транскодирај и организуј нумере

en: Move tracks
sr@ijekavian: Премести нумере

en: Transcode and move tracks
sr@ijekavian: Транскодирај и премести нумере

en: Copy tracks
sr@ijekavian: Копирај нумере

en: Transcode and copy tracks
sr@ijekavian: Транскодирај и копирај нумере

en: Organizing one track | Organizing %1 tracks
sr@ijekavian[0]: Организујем %1 нумеру
sr@ijekavian[1]: Организујем %1 нумере
sr@ijekavian[2]: Организујем %1 нумера
sr@ijekavian[3]: Организујем нумеру

en: Transcoding and organizing one track | Transcoding and organizing %1 tracks
sr@ijekavian[0]: Транскодирам %1 нумеру
sr@ijekavian[1]: Транскодирам %1 нумере
sr@ijekavian[2]: Транскодирам %1 нумера
sr@ijekavian[3]: Транскодирам нумеру

en: Moving one track to %2 | Moving %1 tracks to %2
sr@ijekavian[0]: Премештам %1 нумеру у %2
sr@ijekavian[1]: Премештам %1 нумере у %2
sr@ijekavian[2]: Премештам %1 нумера у %2
sr@ijekavian[3]: Премештам нумеру у %2

en: Transcoding and moving one track to %2 | Transcoding and moving %1 tracks to %2
sr@ijekavian[0]: Транскодирам и премештам %1 нумеру у %2
sr@ijekavian[1]: Транскодирам и премештам %1 нумере у %2
sr@ijekavian[2]: Транскодирам и премештам %1 нумера у %2
sr@ijekavian[3]: Транскодирам и премештам нумеру у %2

en: Copying one track to %2 | Copying %1 tracks to %2
sr@ijekavian[0]: Копирам %1 нумеру у %2
sr@ijekavian[1]: Копирам %1 нумере у %2
sr@ijekavian[2]: Копирам %1 нумера у %2
sr@ijekavian[3]: Копирам нумеру у %2

en: Transcoding and copying one track to %2 | Transcoding and copying %1 tracks to %2
sr@ijekavian[0]: Транскодирам и копирам %1 нумеру у %2
sr@ijekavian[1]: Транскодирам и копирам %1 нумере у %2
sr@ijekavian[2]: Транскодирам и копирам %1 нумера у %2
sr@ijekavian[3]: Транскодирам и копирам нумеру у %2

en: No network connection
sr@ijekavian: Нема мрежне везе

en: File does not exist
sr@ijekavian: Фајл не постоји

en: Not a file
sr@ijekavian: Није фајл

en: No read permissions
sr@ijekavian: Нема дозволе за читање

[ctx: Track field name (when nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator)]
en: anything
sr@ijekavian: било шта|/|$[својства _род с _број ј ген 'било чега' аку 'било шта']

[ctx: Track field name (the file this track is stored in)]
en: File Name
sr@ijekavian: име фајла|/|$[својства _род с _број ј ген 'имена фајла' аку 'име фајла']

[ctx: Track field name]
en: Title
sr@ijekavian: наслов|/|$[својства _род м _број ј ген 'наслова' аку 'наслов']

[ctx: Track field name]
en: Artist
sr@ijekavian: извођач|/|$[својства _род м _број ј ген,аку 'извођача']

[ctx: Track field name]
en: Album
sr@ijekavian: албум|/|$[својства _род м _број ј ген 'албума' аку 'албум']

[ctx: Track field name]
en: Genre
sr@ijekavian: жанр|/|$[својства _род м _број ј ген 'жанра' аку 'жанр']

[ctx: Track field name]
en: Composer
sr@ijekavian: композитор|/|$[својства _род м _број ј ген,аку 'композитора']

[ctx: Track field name]
en: Year
sr@ijekavian: година|/|$[својства _род ж _број ј ген 'године' аку 'годину']

[ctx: Track field name]
en: Comment
sr@ijekavian: коментар|/|$[својства _род м _број ј ген 'коментара' аку 'коментар']

[ctx: Track field name]
en: Track Number
sr@ijekavian: број нумере|/|$[својства _род м _број ј ген 'броја нумере' аку 'број нумере']

[ctx: Track field name]
en: Disc Number
sr@ijekavian: број диска|/|$[својства _род м _број ј ген 'броја диска' аку 'број диска']

[ctx: Track field name]
en: Bpm
sr@ijekavian: опм|/|$[својства _род м _број ј ген 'опм' аку 'опм']

[ctx: Track field name]
en: Length
sr@ijekavian: трајање|/|$[својства _род с _број ј ген 'трајања' аку 'трајање']

[ctx: Track field name]
en: Bit Rate
sr@ijekavian: битски проток|/|$[својства _род м _број ј ген 'битског протока' аку 'битски проток']

[ctx: Track field name]
en: Sample Rate
sr@ijekavian: узорковање|/|$[својства _род с _број ј ген 'узорковања' аку 'узорковање']

[ctx: Track field name]
en: File Size
sr@ijekavian: величина фајла|/|$[својства _род ж _број ј ген 'величине фајла' аку 'величину фајла']

[ctx: Track field name]
en: Format
sr@ijekavian: формат|/|$[својства _род м _број ј ген 'формата' аку 'формат']

[ctx: Track field name]
en: Added to Collection
sr@ijekavian: додато у збирку|/|$[својства _род с _број ј ген 'додатог у збирку' аку 'додато у збирку']

[ctx: Track field name]
en: Score
sr@ijekavian: резултат|/|$[својства _род м _број ј ген 'резултата' аку 'резултат']

[ctx: Track field name]
en: Rating
sr@ijekavian: рејтинг|/|$[својства _род м _број ј ген 'рејтинга' аку 'рејтинг']

[ctx: Track field name]
en: First Played
sr@ijekavian: прво пуштање|/|$[својства _род с _број ј ген 'првог пуштања' аку 'прво пуштање']

[ctx: Track field name]
en: Last Played
sr@ijekavian: посљедње пуштање|/|$[својства _род с _број ј ген 'посљедњег пуштања' аку 'посљедње пуштање']

[ctx: Track field name]
en: Playcount
sr@ijekavian: број пуштања|/|$[својства _род м _број ј ген 'броја пуштања' аку 'број пуштања']

[ctx: Track field name]
en: Unique Id
sr@ijekavian: јединствени ИД|/|$[својства _род м _број ј ген 'јединственог ИД‑а' аку 'јединствени ИД']

[ctx: Track field name]
en: Track Gain
sr@ijekavian: појачање нумере|/|$[својства _род с _број ј ген 'појачања нумере' аку 'појачање нумере']

[ctx: Track field name]
en: Track Gain Peak
sr@ijekavian: врхунац појачања нумере|/|$[својства _род м _број ј ген 'врхунца појачања нумере' аку 'врхунац појачања нумере']

[ctx: Track field name]
en: Album Gain
sr@ijekavian: појачање албума|/|$[својства _род с _број ј ген 'појачања албума' аку 'појачање албума']

[ctx: Track field name]
en: Album Gain Peak
sr@ijekavian: врхунац појачања албума|/|$[својства _род м _број ј ген 'врхунца појачања албума' аку 'врхунац појачања албума']

[ctx: Track field name]
en: Album Artist
sr@ijekavian: извођач албума|/|$[својства _род м _број ј ген,аку 'извођача албума']

[ctx: Track field name]
en: Label
sr@ijekavian: етикета|/|$[својства _род ж _број ј ген 'етикете' аку 'етикету']

[ctx: Track field name]
en: Last Modified
sr@ijekavian: последња измијена|/|$[својства _род ж _број ј ген 'последње измијене' аку 'последња измијена']

[ctx: Track field name]
en: Lyrics
sr@ijekavian: стихови|/|$[својства _род м _број к ген 'стихова' аку 'стихове']

[ctx: The field name in case nothing specific is selected e.g. in the automatic playlist generator. Use a one word translation.]
en: anything
sr@ijekavian: билошта

[ctx: One word translation used in the collection filter. The name of the file this track is stored in]
en: filename
sr@ijekavian: имефајла

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: title
sr@ijekavian: наслов

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: artist
sr@ijekavian: извођач

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: album
sr@ijekavian: албум

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: genre
sr@ijekavian: жанр

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: composer
sr@ijekavian: композитор

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: year
sr@ijekavian: година

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: comment
sr@ijekavian: коментар

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: tracknumber
sr@ijekavian: бројнумере

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: discnumber
sr@ijekavian: бројдиска

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bpm
sr@ijekavian: опм

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: length
sr@ijekavian: трајање

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: bitrate
sr@ijekavian: битскипроток

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: samplerate
sr@ijekavian: узорковање

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: filesize
sr@ijekavian: величинафајла

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: format
sr@ijekavian: формат

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: added
sr@ijekavian: додато

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: score
sr@ijekavian: резултат

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: rating
sr@ijekavian: рејтинг

[ctx: One word translation used in the collection filter. First played time / access date]
en: firstplay
sr@ijekavian: првопуштање

[ctx: One word translation used in the collection filter. Last played time / access date]
en: lastplay
sr@ijekavian: посљедњепуштање

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: playcount
sr@ijekavian: бројпуштања

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: uniqueid
sr@ijekavian: јединствениид

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgain
sr@ijekavian: појачањенумере

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: trackgainpeak
sr@ijekavian: врхунацпојачањанумере

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgain
sr@ijekavian: појачањеалбума

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumgainpeak
sr@ijekavian: врхунацпојачањаалбума

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: albumartist
sr@ijekavian: извођачалбума

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: label
sr@ijekavian: етикета

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: modified
sr@ijekavian: измијењено

[ctx: One word translation used in the collection filter]
en: lyrics
sr@ijekavian: текст

[ctx: number of days with spacing for the pretty time]
en: %1 day,  | %1 days,
sr@ijekavian[0]: %1 дан,
sr@ijekavian[1]: %1 дана,
sr@ijekavian[2]: %1 дана,
sr@ijekavian[3]: %1 дан,

[ctx: the time format for a time length when the time is 1 hour or above see QTime documentation.]
en: h:mm:ss
sr@ijekavian: h.mm.ss

[ctx: number of years for the pretty time]
en: %1 year | %1 years
sr@ijekavian[0]: %1 година
sr@ijekavian[1]: %1 године
sr@ijekavian[2]: %1 година
sr@ijekavian[3]: 1 година

[ctx: number of months for the pretty time]
en: %1 month | %1 months
sr@ijekavian[0]: %1 мјесец
sr@ijekavian[1]: %1 мјесеца
sr@ijekavian[2]: %1 мјесеци
sr@ijekavian[3]: 1 мјесец

[ctx: number of days for the pretty time]
en: %1 day | %1 days
sr@ijekavian[0]: %1 дан
sr@ijekavian[1]: %1 дана
sr@ijekavian[2]: %1 дана
sr@ijekavian[3]: 1 дан

[ctx: number of hours for the pretty time]
en: %1 hour | %1 hours
sr@ijekavian[0]: %1 сат
sr@ijekavian[1]: %1 сата
sr@ijekavian[2]: %1 сати
sr@ijekavian[3]: 1 сат

[ctx: number of minutes for the pretty time]
en: %1 minute | %1 minutes
sr@ijekavian[0]: %1 минут
sr@ijekavian[1]: %1 минута
sr@ijekavian[2]: %1 минута
sr@ijekavian[3]: 1 минут

[ctx: number of seconds for the pretty time]
en: %1 second | %1 seconds
sr@ijekavian[0]: %1 секунда
sr@ijekavian[1]: %1 секунде
sr@ijekavian[2]: %1 секунди
sr@ijekavian[3]: 1 секунда

en: Importing podcast channel from %1
sr@ijekavian: Увозим канал подемисије са %1

en: Updating podcast channel
sr@ijekavian: Ажурирам канал подемисије

en: Updating "%1"
sr@ijekavian: Ажурирам „%1“

en: Importing podcast from %1 failed with error:
sr@ijekavian: Увожење подемисије са %1 пропало уз грешку:

en: Updating podcast from %1 failed with error:
sr@ijekavian: Ажурирање подемисије са %1 пропало уз грешку:

en: Updating "%1" failed with error:
sr@ijekavian: Ажурирање „%1“ пропало уз грешку:

en: While parsing %1, a feed was expected but an HTML page was received.
    Did you enter the correct URL?
sr@ijekavian: При рашчлањивању %1 очекиван је довод али је примљена ХТМЛ страница.
    Да ли сте унијели исправан УРЛ?

en: Feed has an unknown type: %1
sr@ijekavian: Непозната врста довода: %1

en: %1 is not an RSS version 2.0 feed.
sr@ijekavian: %1 није РСС довод верзије 2.0.

en: %1 is not a valid RSS version 1.0 feed.
sr@ijekavian: %1 није исправан РСС довод верзије 1.0.

en: %1 is not a valid Atom feed.
sr@ijekavian: %1 није исправан атом довод.

en: Alternative Enclosures:
sr@ijekavian: Алтернативна обухваћења:

en: unknown type
sr@ijekavian: непозната врста

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
sr@ijekavian: никада

[ctx: When this track was last played]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

[ctx: monthname year]
en: %1 %2
sr@ijekavian: %1 %2.

en: One week ago | %1 weeks ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 седмицу
sr@ijekavian[1]: прије %1 седмице
sr@ijekavian[2]: прије %1 седмица
sr@ijekavian[3]: прије 1 седмице

en: Yesterday
sr@ijekavian: јуче

en: One day ago | %1 days ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 дан
sr@ijekavian[1]: прије %1 дана
sr@ijekavian[2]: прије %1 дана
sr@ijekavian[3]: прије 1 дана

en: One hour ago | %1 hours ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 сат
sr@ijekavian[1]: прије %1 сата
sr@ijekavian[2]: прије %1 сати
sr@ijekavian[3]: прије 1 сата

en: One minute ago | %1 minutes ago
sr@ijekavian[0]: прије %1 минут
sr@ijekavian[1]: прије %1 минута
sr@ijekavian[2]: прије %1 минута
sr@ijekavian[3]: прије 1 минута

en: Within the last minute
sr@ijekavian: у току прошлог минута

en: The future
sr@ijekavian: у будућности

[ctx: number of months ago]
en: %1M
sr@ijekavian: %1 м

[ctx: w for weeks]
en: %1w
sr@ijekavian: %1 н

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
sr@ijekavian: сутра

[ctx: d for days]
en: %1d
sr@ijekavian: %1 д

[ctx: h for hours]
en: %1h
sr@ijekavian: %1 ч

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocale::Shortdate) added between the parentheses]
en: Empty Playlist (%1)
sr@ijekavian: Празна листа нумера (%1)

[ctx: A saved playlist with the current time (KLocale::Shortdate) added between the parentheses]
en: Various Tracks (%1)
sr@ijekavian: Разне нумере (%1)

en: Unknown Artist(s)
sr@ijekavian: Непознат(и) извођач(и)

en: Unknown Album(s)
sr@ijekavian: Непознат(и) албум(и)

en: Various Albums
sr@ijekavian: Разни албуми

[ctx: A saved playlist titled <artist> - <album>]
en: %1 - %2
sr@ijekavian: %1 — %2

en: Bitrate target for constant bitrate encoding
sr@ijekavian: Циљани битски проток при кодирању константним протоком

en: Smaller file
sr@ijekavian: мањи фајл

en: Better sound quality
sr@ijekavian: бољи квалитет звука

en: Apple Lossless
sr@ijekavian: АЛАЦ

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless>Apple Lossless</a> (ALAC) is an audio codec for lossless compression of digital music.<br>Recommended only for Apple music players and players that do not support FLAC.
sr@ijekavian: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless">АЛАЦ („Еплов безгубитни“)</a> је звучни кодек за компресију дигиталне музике без губитака. Препоручује се само за Еплове музичке плејере, односно плејере који не подржавају ФЛАЦ.

en: The <a href=http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html>compression level</a> is an integer value between 0 and 8 that represents the tradeoff between file size and compression speed while encoding with <b>FLAC</b>.<br/> Setting the compression level to <b>0</b> yields the shortest compression time but generates a comparably big file<br/>On the other hand, a compression level of <b>8</b> makes compression quite slow but produces the smallest file.<br/>Note that since FLAC is by definition a lossless codec, the audio quality of the output is exactly the same regardless of the compression level.<br/>Also, levels above <b>5</b> dramatically increase compression time but create an only slightly smaller file, and are not recommended.
sr@ijekavian: <p><a href="http://flac.sourceforge.net/documentation_tools_flac.html">Степен компресије</a> је целобројна вредност између 0 и 8 која представља компромис између величине фајла и брзине компресовања при кодирању <b>ФЛАЦ‑ом</b>.</p><p>Постављање степена компресије на <b>0</b> даје најбржу компресију али ствара релативно велики фајл. Са друге стране, степен компресије <b>8</b> чини компресовање врло спорим, али даје најмањи фајл.</p><p>Имајте у виду да је квалитет звука излазног фајла потпуно исти без обзира на степен компресије, пошто је ФЛАЦ по дефиницији кодек без губитака. Такође, степени изнад <b>5</b> драматично продужавају време компресовања а стварају незнатно мањи фајл, те нису препоручљиви.</p>

en: Compression level
sr@ijekavian: Степен компресије

en: Faster compression
sr@ijekavian: бржа компресија

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec>Free Lossless Audio Codec</a> (FLAC) is an open and royalty-free codec for lossless compression of digital music.<br>If you wish to store your music without compromising on audio quality, FLAC is an excellent choice.
sr@ijekavian: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec">ФЛАЦ („бесплатни безгубитни аудио кодек“)</a> је отворени кодек без накнада за компресију дигиталне музике без губитака. Уколико желите да складиштите музику без компромиса у квалитету звука, ФЛАЦ је одличан избор.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>MP3</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>160kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>120kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>205kb/s</b> is probably overkill.
sr@ijekavian: <p>Битски проток је мера количине података потребне за представљање једне секунде аудио нумере.</p><p><b>МП3</b> кодер који Амарок користи подржава <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#VBR">променљиви битски проток (ВБР)</a>, што значи да ће вредност битског протока варирати током нумере зависно од сложености звучног садржаја. Сложеније деонице података кодирају се већим битским протоком у односу на једноставније; овакав приступ свеукупно даје бољи квалитет и мањи фајл у односу на константан битски проток током целе нумере.</p><p>Услед овога, мера битског протока у овом клизачу је само процена просечног битског протока кодиране нумере. <b>160 kb/s</b> је добар избор за музику која се слуша на преносним плејерима. Све испод <b>120 kb/s</b> може бити незадовољавајуће за музику, а све изнад <b>205 kb/s</b> је вероватно претеривање.</p>

en: Expected average bitrate for variable bitrate encoding
sr@ijekavian: Очекивани просечни битски проток при кодирању променљивим протоком.

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/MP3>MPEG Audio Layer 3</a> (MP3) is a patented digital audio codec using a form of lossy data compression.<br>In spite of its shortcomings, it is a common format for consumer audio storage, and is widely supported on portable music players.
sr@ijekavian: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/MP3">МП3 („МПЕГ аудио слој 3“)</a> је патентирани кодек за дигитални звук који користи компресију са губицима. Упркос недостацима, ово је уобичајени формат за потрошачко складиштење звука, и широко је подржан на преносним музичким плејерима.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Opus</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is just an estimate of the average bitrate of the encoded track.<br><b>128kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>100kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>256kb/s</b> is probably overkill.
sr@ijekavian: <p>Битски проток је мера количине података потребне за представљање једне секунде аудио нумере.</p><p><b>Опус</b> кодер који Амарок користи подржава <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_bitrate">променљиви битски проток (ВБР)</a>, што значи да ће вредност битског протока варирати током нумере зависно од сложености звучног садржаја. Сложеније деонице података кодирају се већим битским протоком у односу на једноставније; овакав приступ свеукупно даје бољи квалитет и мањи фајл у односу на константан битски проток током целе нумере.</p><p>Услед овога, мера битског протока у овом клизачу је само процена просечног битског протока кодиране нумере. <b>128 kb/s</b> је добар избор за музику која се слуша на преносним плејерима. Све испод <b>100 kb/s</b> може бити незадовољавајуће за музику, а све изнад <b>256 kb/s</b> је вероватно претеривање.</p>

en: Opus
sr@ijekavian: опус

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)>Opus</a> is a patent-free digital audio codec using a form of lossy data compression.
sr@ijekavian: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Opus_(audio_format)">Опус</a> је дигитални аудио кодек за компресију са губицима, неоптерећен патентима.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>The <b>Vorbis</b> encoder used by Amarok supports a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details>variable bitrate (VBR)</a> setting, which means that the bitrate value fluctuates along the track based on the complexity of the audio content. More complex intervals of data are encoded with a higher bitrate than less complex ones; this approach yields overall better quality and a smaller file than having a constant bitrate throughout the track.<br>The Vorbis encoder uses a quality rating "-q parameter" between -1 and 10 to define a certain expected audio quality level. The bitrate measure in this slider is just a rough estimate (provided by Vorbis) of the average bitrate of the encoded track given a q value. In fact, with newer and more efficient Vorbis versions the actual bitrate is even lower.<br><b>-q5</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>-q3</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>-q8</b> is probably overkill.
sr@ijekavian: <p>Битски проток је мера количине података потребне за представљање једне секунде аудио нумере.</p><p><b>Ворбис</b> кодер који Амарок користи подржава <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis#Technical_details">променљиви битски проток (ВБР)</a>, што значи да ће вредност битског протока варирати током нумере зависно од сложености звучног садржаја. Сложеније деонице података кодирају се већим битским протоком у односу на једноставније; овакав приступ свеукупно даје бољи квалитет и мањи фајл у односу на константан битски проток током целе нумере.</p><p>Ворбис кодер користи рејтинг квалитета „-q X“, где је X између -1 и 10, да би одредио очекивани ниво квалитета  звука. Мера битског протока у овом клизачу је само груба процена (коју доставља Ворбис) просечног битског протока кодиране нумере за задату вредност -q. Заправо, у новијим и ефикаснијим верзијама Ворбиса стваран битски проток је чак и мањи.</p><p><b>-q5</b> је добар избор за музику која се слуша на преносним плејерима. Све испод <b>-q3</b> може бити незадовољавајуће за музику, а све изнад <b>-q8</b> је вероватно претеривање.</p>

en: Quality rating for variable bitrate encoding
sr@ijekavian: Рејтинг квалитета за кодирање променљивим битским протоком

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis>Ogg Vorbis</a> is an open and royalty-free audio codec for lossy audio compression.<br>It produces smaller files than MP3 at equivalent or higher quality. Ogg Vorbis is an all-around excellent choice, especially for portable music players that support it.
sr@ijekavian: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Vorbis">ОГГ Ворбис</a> је отворени звучни кодек без накнада за компресију звука са губицима. Ствара мање фајлове него МП3 при истом или бољем квалитету. ОГГ Ворбис је свеукупно одличан избор, нарочито уколико га преносни плејер подржава.

en: The bitrate is a measure of the quantity of data used to represent a second of the audio track.<br>Due to the limitations of the proprietary <b>WMA</b> format and the difficulty of reverse-engineering a proprietary encoder, the WMA encoder used by Amarok sets a <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio>constant bitrate (CBR)</a> setting.<br>For this reason, the bitrate measure in this slider is a pretty accurate estimate of the bitrate of the encoded track.<br><b>136kb/s</b> is a good choice for music listening on a portable player.<br/>Anything below <b>112kb/s</b> might be unsatisfactory for music and anything above <b>182kb/s</b> is probably overkill.
sr@ijekavian: <p>Битски проток је мера количине података потребне за представљање једне секунде аудио нумере.</p><p>Због ограничења власничког формата <b>ВМА</b> и тешкоћа у реверзном инжињерингу власничког кодера, ВМА кодер који Амарок користи одржава <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio#Windows_Media_Audio">константан битски проток (ЦБР)</a>.</p><p>Услед овога, мера битског протока у овом клизачу је прилично прецизна процена битског протока кодиране нумере. <b>136 kb/s</b> је добар избор за музику која се слуша на преносним плејерима. Све испод <b>112 kb/s</b> може бити незадовољавајуће за музику, а све изнад <b>182 kb/s</b> је вероватно претеривање.</p>

en: Windows Media Audio
sr@ijekavian: ВМА

[ctx: Feel free to redirect the english Wikipedia link to a local version, if it exists.]
en: <a href=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio>Windows Media Audio</a> (WMA) is a proprietary codec developed by Microsoft for lossy audio compression.<br>Recommended only for portable music players that do not support Ogg Vorbis.
sr@ijekavian: <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media_Audio">ВМА („Виндоуз медија аудио“)</a> је власнички кодек за компресију звука са губицима, који је развио Мајкрософт. Препоручује се само за преносне музичке плејере који не подржавају ОГГ Ворбис.

en: Invalid
sr@ijekavian: лош

en: Just Copy
sr@ijekavian: само копирање

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: All Tracks to %1
sr@ijekavian: све нумере у %1|/|све нумере у $[аку %1]

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: Non-%1 Tracks to %1
sr@ijekavian: не-%1 нумере у %1|/|не-%1 нумере у $[аку %1]

[ctx: Displayed next to the "Transcode:" label. %1 example: 'MP3']
en: When Needed to %1
sr@ijekavian: када треба у %1|/|када треба у $[аку %1]

en: Fetching Cover
sr@ijekavian: Добављам омот

en: There was an error communicating with cover provider: %1
sr@ijekavian: Грешка при комуникацији са добављачем омота: %1

en: Retrieved cover successfully for '%1'.
sr@ijekavian: Успјешно добављен омот за „%1“.

en: Fetching cover for '%1' failed.
sr@ijekavian: Добављање омота за „%1“ није успјело.

en: Canceled fetching cover for '%1'.
sr@ijekavian: Добављање омота за „%1“ је отказано.

en: Unable to find a cover for '%1'.
sr@ijekavian: Не могу да нађем омот за „%1“.

en: Fetch Cover | Fetch Covers
sr@ijekavian[0]: Добави омоте
sr@ijekavian[1]: Добави омоте
sr@ijekavian[2]: Добави омоте
sr@ijekavian[3]: Добави омот

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
sr@ijekavian[0]: Добави омоте за %1 албума
sr@ijekavian[1]: Добави омоте за %1 албума
sr@ijekavian[2]: Добави омоте за %1 албума
sr@ijekavian[3]: Добави омот за овај албум

en: Display Cover
sr@ijekavian: Прикажи омот

en: Display artwork for this album
sr@ijekavian: Прикажи омот за овај албум

en: Unset Cover | Unset Covers
sr@ijekavian[0]: Уклони омоте
sr@ijekavian[1]: Уклони омоте
sr@ijekavian[2]: Уклони омоте
sr@ijekavian[3]: Уклони омот

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
sr@ijekavian[0]: Уклони омоте за %1 албум
sr@ijekavian[1]: Уклони омоте за %1 албума
sr@ijekavian[2]: Уклони омоте за %1 албума
sr@ijekavian[3]: Уклони омот за овај албум

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
sr@ijekavian[0]: Желите ли заиста да уклоните овај %1 омот из збирке?
sr@ijekavian[1]: Желите ли заиста да уклоните ова %1 омота из збирке?
sr@ijekavian[2]: Желите ли заиста да уклоните ових %1 омота из збирке?
sr@ijekavian[3]: Желите ли заиста да уклоните овај омот из збирке?

en: Set Custom Cover
sr@ijekavian: Постави посебан омот

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
sr@ijekavian[0]: Постави посебан омот за овај %1 албум
sr@ijekavian[1]: Постави посебан омот за ова %1 албума
sr@ijekavian[2]: Постави посебан омот за ових %1 албума
sr@ijekavian[3]: Постави посебан омот за овај албум

en: Select Cover Image File
sr@ijekavian: Избор фајла слике омота

en: Finding cover for
sr@ijekavian: Тражим омот за

en: Enter Custom Search
sr@ijekavian: Унесите посебну претрагу

en: Last.fm
sr@ijekavian: ЛастФМ

en: Discogs
sr@ijekavian: Дискогс

en: Sort by size
sr@ijekavian: Поређај по величини

en: Cover Image Save Location
sr@ijekavian: Локација уписивања слике омота

en: Sorry, the cover could not be saved.
sr@ijekavian: Омот није могао бити сачуван.

en: Sorry, the cover image could not be retrieved.
sr@ijekavian: Слика омота није могла бити добављена.

en: Fetching Large Cover
sr@ijekavian: Добављам велики омот

en: Download Progress
sr@ijekavian: Ток преузимања

en: Search For More Results
sr@ijekavian: Тражи додатне резултате

en: No Images Found
sr@ijekavian: Нису нађене слике.

en: 1 Image Found | %1 Images Found
sr@ijekavian[0]: Нађена је %1 слика
sr@ijekavian[1]: Нађене су %1 слике
sr@ijekavian[2]: Нађено је %1 слика
sr@ijekavian[3]: Нађена је %1 слика

[ctx: @item::intable]
en: Artist
sr@ijekavian: извођач

[ctx: @item::intable]
en: Country
sr@ijekavian: земља

[ctx: @item::intable]
en: Date
sr@ijekavian: датум

[ctx: @item::intable File Format]
en: Format
sr@ijekavian: формат

[ctx: @item::intable Image Height]
en: Height
sr@ijekavian: висина

[ctx: @item::intable Album Title]
en: Title
sr@ijekavian: наслов

[ctx: @item::intable Release Type]
en: Type
sr@ijekavian: врста

[ctx: @item::intable Release Date]
en: Released
sr@ijekavian: година издавања

[ctx: @item::intable File Size]
en: Size
sr@ijekavian: величина

[ctx: @item::intable Cover Provider]
en: Source
sr@ijekavian: извор

[ctx: @item::intable Image Width]
en: Width
sr@ijekavian: ширина

[ctx: @item::intable URL]
en: link
sr@ijekavian: веза

[ctx: @item::intable]
en: URL
sr@ijekavian: УРЛ

en: Cover Manager
sr@ijekavian: Менаџер омота

en: Albums By
sr@ijekavian: Албуми од

en: All Artists
sr@ijekavian: Сви извођачи

en: Enter search terms here
sr@ijekavian: Израз за претрагу

en: All Albums
sr@ijekavian: Сви албуми

en: Albums With Cover
sr@ijekavian: Албуми са омотом

en: Albums Without Cover
sr@ijekavian: Албуми без омота

en: Fetch Missing Covers
sr@ijekavian: Добави недостајуће омоте

en: Fetching
sr@ijekavian: Добављам

en: Loading
sr@ijekavian: Учитавам

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
sr@ijekavian: Завршено.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
sr@ijekavian[0]:  <b>%1</b> омот није нађен
sr@ijekavian[1]:  <b>%1</b> омота нису нађена
sr@ijekavian[2]:  <b>%1</b> омота није нађено
sr@ijekavian[3]:  Омот није нађен

en: Fetching cover for %1 - %2...
sr@ijekavian: Добављам омот за %1 — %2...

en: Fetching cover for %1...
sr@ijekavian: Добављам омот за %1...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
sr@ijekavian[0]: Добављам <b>%1</b> омот:
sr@ijekavian[1]: Добављам <b>%1</b> омота:
sr@ijekavian[2]: Добављам <b>%1</b> омота:
sr@ijekavian[3]: Добављам омот:

en: 1 fetched | %1 fetched
sr@ijekavian[0]: %1 добављен
sr@ijekavian[1]: %1 добављена
sr@ijekavian[2]: %1 добављених
sr@ijekavian[3]: 1 добављен

en:  -
sr@ijekavian:  —

en: 1 not found | %1 not found
sr@ijekavian[0]: %1 није нађен
sr@ijekavian[1]: %1 нису нађена
sr@ijekavian[2]: %1 није нађено
sr@ijekavian[3]: 1 није нађен

en: Connecting...
sr@ijekavian: Повезујем се...

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
sr@ijekavian[0]: %1 резултат за „%2“
sr@ijekavian[1]: %1 резултата за „%2“
sr@ijekavian[2]: %1 резултата за „%2“
sr@ijekavian[3]: 1 резултат за „%2“

en: 1 album | %1 albums
sr@ijekavian[0]: %1 албум
sr@ijekavian[1]: %1 албума
sr@ijekavian[2]: %1 албума
sr@ijekavian[3]: 1 албум

en: %1 by %2
sr@ijekavian: %1 — %2

en: %2 - ( <b>1</b> without cover ) | %2 - ( <b>%1</b> without cover )
sr@ijekavian[0]: %2 — (<b>%1</b> без омота)
sr@ijekavian[1]: %2 — (<b>%1</b> без омота)
sr@ijekavian[2]: %2 — (<b>%1</b> без омота)
sr@ijekavian[3]: %2 — (<b>%1</b> без омота)

en: Cover Image
sr@ijekavian: Слика омота

en: %1 - %2
sr@ijekavian: %1 — %2

en: No Artist
sr@ijekavian: Нема извођача

en: Cover View
sr@ijekavian: Приказ омота

en: Input file produced by amarokcollectionscanner.<br>See <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">Batch Mode</a>.
sr@ijekavian: Улазни фајл који прави Амароков претраживач збирке.<br />Погледајте више <a href="http://community.kde.org/Amarok/Development/BatchMode">о пакетном режиму</a>.

en: Input file
sr@ijekavian: Улазни фајл

en: Full rescan
sr@ijekavian: Потпуно поново претражи

en: Rescan your entire collection. This will <i>not</i> delete any statistics.
sr@ijekavian: Поново претражује цијелу збирку. Ово <i>неће</i> брисати статистику.

en: Import batch file...
sr@ijekavian: Увези пакетни фајл...

en: Import collection from file produced by amarokcollectionscanner.
sr@ijekavian: Увоз збирке из фајла који произведе amarokcollectionscanner.

en: &Scan folders recursively (requires full rescan if newly checked)
sr@ijekavian: &Претражуј фасцикле рекурзивно (захтева потпуно поновно претраживање уколико је први пут попуњено)

en: &Watch folders for changes
sr@ijekavian: &Прати измјене у фасциклама

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
sr@ijekavian: Ако је изабрано, Амарок ће читати и све потфасцикле.

en: If selected, the collection folders will be watched for changes.
    The watcher will not notice changes behind symbolic links.
sr@ijekavian: Уколико је попуњено, биће надгледане измене у фасциклама збирке.
    (Надзорник неће видети измене иза симболичких веза.)

en: Rescan '%1'
sr@ijekavian: Поново претражи „%1“

en: Import Collection
sr@ijekavian: Увоз збирке

en: Import configuration
sr@ijekavian: Увоз поставе

en: Migrating
sr@ijekavian: Селидба

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> No tracks were imported
sr@ijekavian: <b><font color='red'>Неуспех:</font></b> ниједна нумера није увезена

en: <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 track | <b><font color='green'>Success:</font></b> Imported %1 tracks
sr@ijekavian[0]: <b><font color='green'>Успех:</font></b> увезена %1 нумера
sr@ijekavian[1]: <b><font color='green'>Успех:</font></b> увезене %1 нумере
sr@ijekavian[2]: <b><font color='green'>Успех:</font></b> увезено %1 нумера
sr@ijekavian[3]: <b><font color='green'>Успех:</font></b> увезена 1 нумера

en: <b><font color='red'>Failed:</font></b> Unable to import statistics
sr@ijekavian: <b><font color='red'>Неуспех:</font></b> не могу да увезем статистику

en: <b><font color='red'>Error:</font></b> %1
sr@ijekavian: <b><font color='red'>Грешка:</font></b> %1

[ctx: Track has been imported, format: Track]
en: Imported <b>%1</b>
sr@ijekavian: Увезена <b>%1</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track]
en: Imported <b>%1 - %2</b>
sr@ijekavian: Увезена <b>%1 — %2</b>

[ctx: Track has been imported, format: Artist - Track (Album)]
en: Imported <b>%1 - %2 (%3)</b>
sr@ijekavian: Увезена <b>%1 — %2 (%3)</b>

[ctx: Track has been discarded, format: Url]
en: Discarded <b><font color='gray'>%1</font></b>
sr@ijekavian: Одбачена: <b><font color='gray'>%1</font></b>

[ctx: Track has been imported by tags, format: Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %2<br/>&nbsp;&nbsp;to %3
sr@ijekavian: Увезена <b><font color='green'>%1</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;из %2<br/>&nbsp;&nbsp;у %3

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track, from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %3<br/>&nbsp;&nbsp;to %4
sr@ijekavian: Увезена <b><font color='green'>%1 — %2</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;са %3<br/>&nbsp;&nbsp;у %4

[ctx: Track has been imported by tags, format: Artist - Track (Album), from Url, to Url]
en: Imported <b><font color='green'>%1 - %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;from %4<br/>&nbsp;&nbsp;to %5
sr@ijekavian: Увезена <b><font color='green'>%1 — %2 (%3)</font></b><br/>&nbsp;&nbsp;са %4<br/>&nbsp;&nbsp;у %5

[ctx: Track has been matched ambigously, format: Url]
en: Multiple ambiguous matches found for <b><font color='red'>%1</font></b>, has been discarded.
sr@ijekavian: Двосмислена одбачена <b><font color='red'>%1</font></b>

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
sr@ijekavian[0]: Изабран <b>%1</b> фајл.
sr@ijekavian[1]: Изабрана <b>%1</b> фајла.
sr@ijekavian[2]: Изабрано <b>%1</b> фајлова.
sr@ijekavian[3]: Изабран <b>1</b> фајл.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Ове ставке ће бити <b>трајно обрисане</b> са диска.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Ове ставке ће бити премјештене у смеће.</qt>

en: &Send to Trash
sr@ijekavian: Пошаљи у &смеће

en: About to delete selected files
sr@ijekavian: Спремам се да обришем изабране фајлове

en: Deleting files
sr@ijekavian: Бришем фајлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ddWarningIcon)
en: Icon Placeholder, not in GUI
sr@ijekavian: Мјестодржач иконице, није у ГУИ‑ју

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ddDeleteText)
en: Deletion method placeholder, never shown to user.
sr@ijekavian: Мјестодржач метода за брисање, никад се не приказује кориснику.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, ddFileList)
en: List of files that are about to be deleted.
sr@ijekavian: Списак фајлова који ће управо бити обрисани.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListBox, ddFileList)
en: This is the list of items that are about to be deleted.
sr@ijekavian: Ово је списак ставки које ће управо бити обрисане.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ddNumFiles)
en: Placeholder for number of files, not in GUI
sr@ijekavian: Мјестодржач за број фајлова, није у ГУИ‑ју

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
sr@ijekavian: &Бриши фајлове умјесто премијештања у смеће

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
sr@ijekavian: Ако је попуњено, фајлови ће бити трајно уклањани умјесто пребацивања у смеће.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
sr@ijekavian: <qt><p>Ако је ова кућица попуњена, фајлови ће бити <b>трајно уклањани</b> умјесто да се пребацују у смеће.</p><p><em>Користите ово са опрезом</em>: на већини фајл система, обрисане фајлове није могуће поуздано повратити.</p></qt>

en: Select Plugin for %1
sr@ijekavian: Избор прикључка за %1

en: Configure Media Device
sr@ijekavian: Подешавање мултимедијалног уређаја

en: Pre-&connect command:
sr@ijekavian: Наредба &прије повезивања:

en: Example: mount %d
sr@ijekavian: Примјер: mount %d

en: Set a command to be run before connecting to your device (e.g. a mount command) here.
    %d is replaced by the device node, %m by the mount point.
    Empty commands are not executed.
sr@ijekavian: Поставите овдје наредбу која ће се извршити прије повезивања са уређајем (нпр. за монтирање).
    %d ће бити замијењено чвором уређаја, а %m тачком монтирања.
    Празне наредбе неће бити извршене.

en: Post-&disconnect command:
sr@ijekavian: Наредба послије прекидања &везе:

en: Example: eject %d
sr@ijekavian: Примјер: eject %d

en: Set a command to be run after disconnecting from your device (e.g. an eject command) here.
    %d is replaced by the device node, %m by the mount point.
    Empty commands are not executed.
sr@ijekavian: Поставите овдје наредбу која ће се извршити послије прекидања везе са уређајем (нпр. за избацивање).
    %d ће бити замијењено чвором уређаја, а %m тачком монтирања.
    Празне наредбе неће бити извршене.

en: &Transcode before transferring to device
sr@ijekavian: &Транскодирај прије пребацивања на уређај

en: Transcode to preferred format (%1) for device
sr@ijekavian: Транскодирај у пожељни формат (%1) за уређај

en: Whenever possible
sr@ijekavian: када је год могуће

en: When necessary
sr@ijekavian: када је неопходно

en: Remove transcoded files after transfer
sr@ijekavian: Уклони транскодиране фајлове по преносу

en: For this feature, a script of type "Transcode" has to be running
sr@ijekavian: За ову могућност мора се извршавати скрипта типа „Транскодирање“

[ctx: %1 is the program name]
en: %1 Diagnostics
sr@ijekavian: Дијагностика за %1|/|Дијагностика за $[аку %1]

en: Copy to Clipboard
sr@ijekavian: Копирај у клипборд

[ctx: Usage]
en: Yes
sr@ijekavian: да

[ctx: Usage]
en: No
sr@ijekavian: не

en: %1 Diagnostics
    
    General Information:
       %1 Version: %2
       KDE Version: %3
       Qt Version: %4
       Phonon Version: %5
       Phonon Backend: %6 (%7)
       PulseAudio: %8
sr@ijekavian: Дијагностика за %1
    
    Општи подаци:
       издање %1: %2
       издање КДЕ‑а: %3
       издање КуТ‑а: %4
       издање Фонона: %5
       позадина Фонона: %6 (%7)
       Пулс‑аудио: %8
    
    |/|Дијагностика за $[аку %1]
    
    Општи подаци:
       издање $[ген %1]: %2
       издање КДЕ‑а: %3
       издање КуТ‑а: %4
       издање Фонона: %5
       позадина Фонона: %6 (%7)
       Пулс‑аудио: %8

en: Enabled Scripts:
    %1
    Enabled Plugins:
    %2
    Enabled Applets:
    %3
sr@ijekavian: Активне скрипте:
    %1
    Активни прикључци:
    %2
    Активни аплети:
    %3

en: AND
sr@ijekavian: И

en: OR
sr@ijekavian: ИЛИ

en: Simple text
sr@ijekavian: обичан текст

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Condition
sr@ijekavian: Услов

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbInvert)
en: invert
sr@ijekavian: изврнуто

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAnd)
en: and
sr@ijekavian: и

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbOr)
en: or
sr@ijekavian: или

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search filter
sr@ijekavian: Филтер претраге

en: Configure Equalizer
sr@ijekavian: Подешавање еквилајзера

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqPresetsGroupBox)
en: Presets
sr@ijekavian: Претподешавања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, eqPresets)
en: List of available equalizer presets.
sr@ijekavian: Списак доступних претподешавања еквилајзера.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetSaveBtn)
en: Save changes of currently selected preset
sr@ijekavian: Сачувај измјене изабраног претподешавања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetDeleteBtn)
en: Delete currently selected preset. Not available for built-in presets.
sr@ijekavian: Обришите изабрано претподешавање. Уграђена се не могу брисати.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset selected preset setting to default or to the last saved change.
sr@ijekavian: Ресетујте изабрану поставку претподешавања на подразумијевану или на последњу сачувану измену.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, eqPresetResetBtn)
en: Reset to Default
sr@ijekavian: Ресетуј на подразумијевано

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, eqBandsGroupBox)
en: Bands
sr@ijekavian: Опсези

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eqPreampLabel)
en: Preamp
sr@ijekavian: претпојачање

en: Choose Best Matches
sr@ijekavian: Изабери најбоља поклапања

en: Use the top result for each undecided track. Alternatively, you can click on <b>Choose Best Matches from This Album</b> in the context menu of a good suggestion; it may give even better results because it prevents mixing different album releases together.
sr@ijekavian: Узима резултат на врху за сваку неодређену нумеру. Уместо овога можете кликнути на <i>Изабери најбоља поклапања са овог албума</i> у контекстном менију неког доброг предлога; то можете бити боља варијанта, јер спречава мешање различитих издања албума.

en: Clear Choices
sr@ijekavian: Очисте изборе

en: Clear all choices, even manually made ones.
sr@ijekavian: Чисти све изборе, чак и ручно начињене.

en: Collapse Chosen
sr@ijekavian: Сажми изабране

en: Expand Unchosen
sr@ijekavian: Прошири неизабране

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MusicBrainzTagger)
en: MusicBrainz Tagger
sr@ijekavian: Мјузикбрејнзов уређивач ознака

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: Update tags for checked tracks and exit
sr@ijekavian: Ажурирај ознаке за изабране нумере и напусти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_saveAndClose)
en: &Update Tags
sr@ijekavian: &Ажурирај ознаке

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_cancel)
en: Exit without saving
sr@ijekavian: Напусти без уписивања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_cancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
sr@ijekavian: &Одустани

en: %1 or %2
sr@ijekavian: %1 или %2

en: The Album Artist
sr@ijekavian: извођач албума

en: The Artist
sr@ijekavian: извођач

en: Artist's Initial
sr@ijekavian: иницијали извођача

en: File Extension of Source
sr@ijekavian: наставак фајла извора

en: Track Number
sr@ijekavian: број нумере

en: You can use the following tokens:
sr@ijekavian: Можете употријебити сљедеће токене:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
sr@ijekavian: Ако окружите витичастим заградама дијелове текста који садрже токен, ти дијелови ће бити скривени када је токен празан.

en: Original: %1
sr@ijekavian: Оригинал: %1

en: Preview: %1
sr@ijekavian: Преглед: %1

en: There is a filename conflict, existing files will be overwritten.
sr@ijekavian: Постоји сукоб у именима фајлова, постојећи фајлови ће бити пребрисани.

en: There is a filename conflict, existing files will not be changed.
sr@ijekavian: Постоји сукоб у именима фајлова, постојећи фајлови неће бити мењани.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
sr@ijekavian: Организовање фајлова

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, folderLabel)
en: Base directory under which to put files
sr@ijekavian: Основна фасцикла у коју се смијештају фајлови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
sr@ijekavian: Фасцикла &збирке:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, folderCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, folderCombo)
en: The collection folder to which the files will be transferred.
sr@ijekavian: Фасцикла збирке у коју ће фајлови бити премјештени.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, optionsButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, optionsButton)
en: <html>Show/hide additional controls to specify destination track paths based on their metadata.</html>
sr@ijekavian: <html>Прикажи/сакриј допунске контроле за састављање одредишних путања нумера према метаподацима.</html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
sr@ijekavian: Преглед одредишта

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: If checked, overwrite files of the same name without asking.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, истоимени фајлови се пребрисују без питања.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this to overwrite files of the same name automatically. <span style=" font-style:italic;">(Warning: Overwriting is not undoable)</span></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Попуните да би се аутоматски пребрисали истоимени фајлови. <i>Упозорење: пребрисавање није могуће опозвати.</i></p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
sr@ijekavian: Пребриши &одредиште

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OrganizeCollectionsOptions)
en: Character Replacement
sr@ijekavian: Замјена знакова

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked, convert spaces to underscores.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, размаци се претварају у подвлаке.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: If checked all spaces will be replaced with underscores in the file names. If not, spaces will be left as they are.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, сви размаци у именима фајлова ће бити замењени подвлакама. Уколико није, размаци ће бити остављени гдје јесу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spaceCheck)
en: Replace spaces with &underscores
sr@ijekavian: Замијени размаке &подвлакама

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked, append ', The' to the artists' names starting with 'The'.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, додаје се „, The“ на крај имена извођача која почињу са „The“.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: If checked all artists starting with "The" will have it moved to the end. Example, "The Beatles" would become "Beatles, The"
sr@ijekavian: Ако је попуњено, „The“ са почетка имена извођача биће премештено на крај. На примјер, „The Beatles“ ће постати „Beatles, The“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreTheCheck)
en: &Append 'The' to artist names
sr@ijekavian: &Премести „The“ у именима извођача

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: Replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. 
    
    Most people can leave this option enabled.
sr@ijekavian: Замијени знакове несагласне са МС‑ДОС/ВФАТ фајл системима подвлакама.
    
    Већина корисника може оставити ову опцију укљученом.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: If checked, replace characters that are incompatible with MS-DOS/VFAT file systems with underscores. Incompatible characters include |?*<":>+[] and unicode control characters. 
    
    Most people can leave this option enabled as it ensures copying to media devices will function correctly.
sr@ijekavian: Ако је попуњено, мења знакове несагласне са МС‑ДОС/ВФАТ фајл системима подвлакама. У несагласне знакове спадају |?*<":>+[] и уникодски контролни знакови. 
    
    Већини корисника ће ова опција бити потребна, јер се стара да копирање на медијске уређаје исправно функционише.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: &VFAT safe names
sr@ijekavian: Имена безбједна за &ВФАТ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option unchecked.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Ако је попуњено, сви не‑аски знакови ће бити замењени подвлакама. <b>Немојте укључивати ову опцију уколико имате неенглеске знакове у ознакама.</b></p>
    <p>Већини корисника ово није потребно.</p></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If checked, all non-ASCII characters will be replaced with underscores.<span style=" font-weight:600;"> Do not check this option if you have non-English characters in your tags. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Most people can leave this option <span style=" font-style:italic;">unchecked.</span></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Ако је попуњено, сви не‑аски знакови ће бити замијењени подвлакама. <b>Немојте укључивати ову опцију уколико имате неенглеске знакове у ознакама.</b></p>
    <p>Већини корисника ово није потребно.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, asciiCheck)
en: Restrict to &ASCII
sr@ijekavian: Ограничи на &аски

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel1)
en: Replace
sr@ijekavian: Замијени

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
sr@ijekavian: Регуларни израз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
sr@ijekavian: Знаковна ниска

en: Tags
sr@ijekavian: Ознаке

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

en: Track Details: %1 by %2
sr@ijekavian: Подаци о нумери: %1 од %2

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
sr@ijekavian[0]: Подаци за %1 нумеру
sr@ijekavian[1]: Подаци за %1 нумере
sr@ijekavian[2]: Подаци за %1 нумера
sr@ijekavian[3]: Подаци за 1 нумеру

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> — <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> — <b>%2</b> (<b>%3</b>)

en: Editing 1 file | Editing %1 files
sr@ijekavian[0]: Уређујем %1 фајл
sr@ijekavian[1]: Уређујем %1 фајла
sr@ijekavian[2]: Уређујем %1 фајлова
sr@ijekavian[3]: Уређујем 1 фајл

[ctx: The collection this track is part of]
en: None
sr@ijekavian: ниједна

en: The track is not playable. %1
sr@ijekavian: Нумера не може да се пусти. %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TagDialogBase)
en: Track Information
sr@ijekavian: Подаци о нумери

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, summaryTab)
en: S&ummary
sr@ijekavian: Саж&етак

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightHeaderLabel)
en: Statistics
sr@ijekavian: Статистика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lenghtLabel)
en: Length:
sr@ijekavian: Трајање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: Bit rate:
sr@ijekavian: Битски проток:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, samplerateLabel)
en: Sample rate:
sr@ijekavian: Узорковање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: Format:
sr@ijekavian: Формат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionLabel)
en: Collection:
sr@ijekavian: Збирка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
sr@ijekavian: Рејтинг:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playcountLabel)
en: Play count:
sr@ijekavian: Број пуштања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
sr@ijekavian: Резултат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstPlayedLabel)
en: First played:
sr@ijekavian: Прво пуштање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastPlayedLabel)
en: Last played:
sr@ijekavian: Посљедње пуштање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
sr@ijekavian: Напомена:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tagsTab)
en: Ta&gs
sr@ijekavian: О&знаке

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
sr@ijekavian: Нас&лов:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
sr@ijekavian: &Извођач:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
sr@ijekavian: &Композитор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_albumArtist)
en: Album artist:
sr@ijekavian: Извођач албума:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
sr@ijekavian: &Албум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k number:
sr@ijekavian: Бро&ј нумере:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
sr@ijekavian: &Жанр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc number:
sr@ijekavian: &Број диска:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
sr@ijekavian: &Година:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_BPM)
en: B&eats per minute:
sr@ijekavian: &Откуцаја по минуту:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
sr@ijekavian: &Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_musicbrainz)
en: Get Tags from MusicBrain&z
sr@ijekavian: Добави ознаке са &Мјузикбрејнза

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_guessTags)
en: Guess Tags from &Filename
sr@ijekavian: Погоди ознаке из &имена фајла

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, lyricsTab)
en: L&yrics
sr@ijekavian: Сти&хови

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, labelsTab)
en: La&bels
sr@ijekavian: Ети&кете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Label:
sr@ijekavian: Етикета:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kComboBox_label)
en: Insert your custom label here or select one from the list.
sr@ijekavian: Унесите посебну етикету или одаберите неку са списка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Custom labels for this item:
sr@ijekavian: Посебне етикете за ову ставку:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per trac&k
sr@ijekavian: По &нумери

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
sr@ijekavian: &Сачувај и затвори

[ctx: Please do not translate the %foo% words as they define a syntax used internally by a parser to describe a filename.]
en: The following tokens can be used to define a filename scheme:<br>                           <font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>,                           <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>,                           <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>,                           <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>,                           <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.
sr@ijekavian: Сљедећи токени могу се користити у дефиницији шеме имена фајла:<br /><font color="%1">%track%</font>, <font color="%2">%title%</font>, <font color="%3">%artist%</font>, <font color="%4">%composer%</font>, <font color="%5">%year%</font>, <font color="%6">%album%</font>, <font color="%7">%albumartist%</font>, <font color="%8">%comment%</font>, <font color="%9">%genre%</font>, %ignore%.

en: Guess Tags from Filename
sr@ijekavian: Погађање ознака из имена фајла

[ctx: Text to represent an empty tag. Braces (<>) are only to clarify emptiness.]
en: &lt;empty&gt;
sr@ijekavian: &lt;празно&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCase)
en: Edit &case
sr@ijekavian: Уреди &величину слова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTitleCase)
en: &Title case
sr@ijekavian: &Енглеска насловна величина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbFirstLetter)
en: &First letter of every word uppercase
sr@ijekavian: Велико &прво слово сваке ријечи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllUpper)
en: All &uppercase
sr@ijekavian: Сва слова &велика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllLower)
en: All &lowercase
sr@ijekavian: Сва слова &мала

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEliminateSpaces)
en: Remove trailing &spaces in tags
sr@ijekavian: Уклони пратеће &размаке у ознакама

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbReplaceUnderscores)
en: Replace &underscores with spaces
sr@ijekavian: Замијени размаке &подвлакама

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, resultGroupBox)
en: Result Preview
sr@ijekavian: Преглед резултата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
sr@ijekavian: Наслов:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Title_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Artist_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Composer_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Year_result) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Track_result) i1
en: <empty>
sr@ijekavian: <празно>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Composer:
sr@ijekavian: Композитор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Year:
sr@ijekavian: Година:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en:  Track Number
sr@ijekavian: Број нумере:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Comment:
sr@ijekavian: Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Genre:
sr@ijekavian: Жанр:

en: Unknown album
sr@ijekavian: Непознат албум

en: Unknown artist
sr@ijekavian: Непознат извођач

en: No comments
sr@ijekavian: Нема коментара

en: Unknown composer
sr@ijekavian: Непознат композитор

en: Unknown disc number
sr@ijekavian: Непознат број диска

en: Unknown genre
sr@ijekavian: Непознат жанр

en: Unknown title
sr@ijekavian: Непознат наслов

en: Unknown year
sr@ijekavian: Непозната година

en: Transfer Queue to Device
sr@ijekavian: Ред за пренос на уређај

en: Music Location
sr@ijekavian: Музичка локација

en: Your music will be transferred to:
    %1
sr@ijekavian: Ваша музика ће бити пребачена на:
    %1

en: You can have your music automatically grouped in
    a variety of ways. Each grouping will create
    directories based upon the specified criteria.
sr@ijekavian: Музику можете аутоматски груписати на више начина.
    Свако груписање ће створити фасцикле на основу
    назначених критеријума.

en: Groupings
sr@ijekavian: Груписања

en: Select first grouping:
sr@ijekavian: Изаберите прво груписање:

en: Select second grouping:
sr@ijekavian: Изаберите друго груписање:

en: Select third grouping:
sr@ijekavian: Изаберите треће груписање:

en: Convert spaces to underscores
sr@ijekavian: Претвори размаке у подвлаке

[ctx: Random bias representation]
en: Random tracks
sr@ijekavian: Насумичне нумере

[ctx: And bias representation]
en: Match all
sr@ijekavian: Поклопи све

[ctx: Prefix for AndBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: and
sr@ijekavian: и

[ctx: Prefix for OrBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: or
sr@ijekavian: или

[ctx: Or bias representation]
en: Match any
sr@ijekavian: Поклопи било шта

[ctx: Title for a default dynamic playlist. The default playlist only returns random tracks.]
en: Random
sr@ijekavian: Насумична

en: Generating playlist...
sr@ijekavian: Правим листу нумера...

[ctx: Name of the "AlbumPlay" bias]
en: Album play
sr@ijekavian: Пуштање албума

[ctx: Description of the "AlbumPlay" bias]
en: The "AlbumPlay" bias adds tracks that belong to one album.
sr@ijekavian: Наклоност „Пуштање албума“ додаје
    нумере које припадају истом албуму.

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: The next track from the album
sr@ijekavian: Следећа нумера са албума

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Any later track from the album
sr@ijekavian: Било која наредна нумера са албума

[ctx: AlbumPlay bias representation]
en: Tracks from the same album
sr@ijekavian: Нумере са истог албума

en: Track directly follows previous track in album
sr@ijekavian: Нумера непосредно за претходном нумером у албуму

en: Track comes after previous track in album
sr@ijekavian: Нумера следи након претходне нумере у албуму

en: Track is in the same album as previous track
sr@ijekavian: Нумера је у истом албуму као и претходна

[ctx: Name of the "EchoNest" bias]
en: EchoNest similar artist
sr@ijekavian: Слични извођачи са Ехо неста

[ctx: Description of the "EchoNest" bias]
en: The "EchoNest" bias looks up tracks on echo nest and only adds similar tracks.
sr@ijekavian: Наклоност „Ехо нест“ тражи нумере на
    Ехо несту и додаје само сличне нумере.

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by EchoNest)
sr@ijekavian: Слично претходном извођачу (према извештају Ехо неста)

[ctx: EchoNest bias representation]
en: Similar to any artist in the current playlist (as reported by EchoNest)
sr@ijekavian: Слично било ком извођачу из тренутне листе (према извештају Ехо неста)

en: <a href="http://the.echonest.com/">the echonest</a> thinks the artist is similar to
sr@ijekavian: <a href="http://the.echonest.com/">Ехо нест</a> сматра да је извођач сличан

en: the previous track's artist
sr@ijekavian: извођачу претходне нумере

en: one of the artist in the current playlist
sr@ijekavian: једном од извођача у тренутној листи

[ctx: Name of the "IfElse" bias]
en: If Else
sr@ijekavian: Ако—иначе

[ctx: Description of the "IfElse" bias]
en: The "IfElse" bias adds tracks that match at least one of the sub biases.
    It will only check the second sub-bias if the first doesn't return any results.
sr@ijekavian: Наклоност „Ако—иначе“ додаје нумере које се
    поклапају са најмање једном од поднаклоности.
    Друга поднаклоност проверава се само уколико
    прва не да никакав резултат.

[ctx: IfElse bias representation]
en: Match all sequentially
sr@ijekavian: Поклопи све секвенцијално

[ctx: Prefix for IfElseBias. Shown in front of a bias in the dynamic playlist view]
en: else
sr@ijekavian: иначе

[ctx: Name of the "Part" bias]
en: Partition
sr@ijekavian: Пропорција

[ctx: Description of the "Part" bias]
en: The "Part" bias fills parts of the playlist from different sub-biases.
sr@ijekavian: Наклоност „Пропорција“ попуњава делове
    листе из различитих поднаклоности.

en: This controls what portion of the playlist should match the criteria
sr@ijekavian: Одређује колики дио листе нумера треба да задовољи критеријум

[ctx: Part bias representation]
en: Partition
sr@ijekavian: Пропорција

[ctx: Name of the "QuizPlay" bias]
en: Quiz play
sr@ijekavian: Игра квиза

[ctx: Description of the "QuizPlay" bias]
en: The "QuizPlay" bias adds tracks that start
    with a character the last track ended with.
sr@ijekavian: Наклоност „Игра квиза“ додаје нумере које почињу
    словом којим се претходна нумера завршава.

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose title start with a
    character the last track ended with
sr@ijekavian: Нумере чији наслов почиње словом
    којим се претходна нумера завршава

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose artist name start
    with a character the last track ended with
sr@ijekavian: Нумере чије име извођача почиње
    словом којим се претходна нумера завршава

[ctx: QuizPlay bias representation]
en: Tracks whose album name start
    with a character the last track ended with
sr@ijekavian: Нумере чије име албума почиње словом
    којим се претходна нумера завршава

en: Last character of the previous song is
    the first character of the next song
sr@ijekavian: Последње слово претходне песме
    је прво слово наредне песме.

en: of the track title (Title quiz)
sr@ijekavian: из наслова нумере (квиз наслова)

en: of the artist (Artist quiz)
sr@ijekavian: из имена извођача (квиз извођача)

en: of the album name (Album quiz)
sr@ijekavian: из имена албума (квиз албума)

[ctx: Name of the "SearchQuery" bias]
en: Search
sr@ijekavian: Претрага

[ctx: Description of the "SearchQuery" bias]
en: The "SearchQuery" bias adds tracks that are
    found by a search query. It uses the same search
    query as the collection browser.
sr@ijekavian: Наклоност „Претрага“ додаје нумере
    нађене упитом претраге. Прихвата исте
    упите претраге као и прегледач збирке.

[ctx: SearchQuery bias representation]
en: Search for: %1
sr@ijekavian: Тражи: %1

[ctx: Name of the "TagMatch" bias]
en: Match meta tag
sr@ijekavian: Поклапање метаознака

[ctx: Description of the "TagMatch" bias]
en: The "TagMatch" bias adds tracks that
    fulfill a specific condition.
sr@ijekavian: Наклоност „Поклапање метаознака“ додаје
    нумере које задовољавају одређени услов.

en: Invert condition
sr@ijekavian: Изврни услов

[ctx: Inverted condition in tag match bias]
en: Not %1
sr@ijekavian: Није %1

[ctx: Name of the random bias]
en: Random
sr@ijekavian: Насумична

[ctx: Description of the random bias]
en: The random bias adds random tracks from the
    whole collection without any bias.
sr@ijekavian: Насумична наклоност додаје произвољне нумере из
    целе збирке (односно, нема никакве наклоности).

[ctx: Name of the "And" bias]
en: And
sr@ijekavian: И

[ctx: Description of the "And" bias]
en: The "And" bias adds tracks that match all
    of the sub biases.
sr@ijekavian: Наклоност „И“ додаје нумере које се
    поклапају са свим поднаклоностима.

[ctx: Name of the "Or" bias]
en: Or
sr@ijekavian: Или

[ctx: Description of the "Or" bias]
en: The "Or" bias adds tracks that match at
    least one of the sub biases.
sr@ijekavian: Наклоност „Или“ додаје нумере које се
    поклапају са најмање једном од поднаклоности.

en: Replacement for bias %1
sr@ijekavian: Замена за наклоност %1

[ctx: Default name for new playlists]
en: New playlist
sr@ijekavian: Нова листа нумера

en: Rock and Pop
sr@ijekavian: Рок и поп

en: Rock
sr@ijekavian: рок

en: Pop
sr@ijekavian: поп

en: Album play
sr@ijekavian: Пуштање албума

[ctx: Name of a dynamic playlist]
en: Rating
sr@ijekavian: Рејтинг

en: Too many errors encountered in playlist. Playback stopped.
sr@ijekavian: Сувише грешака у листи нумера. Пуштање заустављено.

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> — <b>%2</b> (<b>%3</b>)

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> — <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
sr@ijekavian: <b>%1</b> (<b>%2</b>)

[ctx: track from source]
en: from <b>%1</b>
sr@ijekavian:  <b>%1</b>

en: Manual
sr@ijekavian: ручно

en: Classical
sr@ijekavian: класична

en: Club
sr@ijekavian: клупска

en: Dance
sr@ijekavian: плесна

en: Full Bass
sr@ijekavian: пун бас

en: Full Treble
sr@ijekavian: пун високотонац

en: Full Bass + Treble
sr@ijekavian: пун бас и високотонац

en: Laptop/Headphones
sr@ijekavian: лаптоп или слушалице

en: Large Hall
sr@ijekavian: велика хала

en: Live
sr@ijekavian: уживо

en: Party
sr@ijekavian: журка

en: Reggae
sr@ijekavian: реге

en: Soft
sr@ijekavian: лагана

en: Ska
sr@ijekavian: ска

en: Soft Rock
sr@ijekavian: лагани рок

en: Techno
sr@ijekavian: техно

en: Zero
sr@ijekavian: нулти

[ctx: Database type]
en: embedded
sr@ijekavian: угнежђена

[ctx: Database type]
en: external
sr@ijekavian: спољашња

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usernameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList)
en: Username
sr@ijekavian: Корисничко име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Database type
sr@ijekavian: Тип базе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseLocationLabel)
en: Database location
sr@ijekavian: Локација базе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_targetNameLabel)
en: Target name
sr@ijekavian: Име циља

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostnameLabel)
en: Hostname
sr@ijekavian: Име домаћина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_databaseNameLabel)
en: Database name
sr@ijekavian: Назив базе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_mysqlBinaryLabel)
en: MySQL server binary
sr@ijekavian: Извршни фајл МајСКуЛ‑овог сервера

en: Amarok 2.x
sr@ijekavian: Амарок 2.x

en: Amarok 2.x Statistics Importer
sr@ijekavian: Увозник статистике из Амарока 2.x

en: Banshee
sr@ijekavian: Злослутница

en: Banshee Statistics Importer
sr@ijekavian: Увозник статистике из Злослутнице

en: Clementine
sr@ijekavian: Клементина

en: Clementine Statistics Importer
sr@ijekavian: Увозник статистике из Клементине

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_connectionTypeLabel)
en: Connection type
sr@ijekavian: Тип везе

en: Amarok 1.4 (FastForward)
sr@ijekavian: Амарок 1.4 (FastForward)

en: Amarok 1.4 Statistics Importer
sr@ijekavian: Увозник статистике из Амарока 1.4

en: Apple iTunes
sr@ijekavian: Еплов и‑Тјунс

en: iTunes Statistics Importer
sr@ijekavian: Увозник статистике из и‑Тјунса

en: Rhythmbox
sr@ijekavian: Ритам машина

en: Rhythmbox Statistics Importer
sr@ijekavian: Увозник статистике из Ритам машине

[ctx: Name of the synchronization target]
en: Target name
sr@ijekavian: Име циља

en: Now playing
sr@ijekavian: Сад пуштам

en: No information available for this track
sr@ijekavian: Подаци за ову нумеру нису доступни

en: The audio player for KDE
sr@ijekavian: Аудио плејер за КДЕ

en: (C) 2002-2003, Mark Kretschmann
    (C) 2003-2013, The Amarok Development Squad
sr@ijekavian: © 2002–2003, Марк Кречман
    © 2003–2013, Амароков развојни одред

en: IRC:
    irc.freenode.net - #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Build Date: %1)
sr@ijekavian: ИРЦ:
    irc.freenode.net - #amarok #amarok.de #amarok.es #amarok.fr
    
    Пишите на:
    amarok@kde.org
    
    (Датум градње: %1)

en: Bart 'Where are my toothpicks' Cerneels
sr@ijekavian: Барт Кернелс „Гдје су ми чачкалице“

en: Developer (Stecchino)
sr@ijekavian: Програмер (Stecchino)

en: Edward "Hades" Toroshchin
sr@ijekavian: Едуард Торошчин „Хад“

en: Developer (dr_lepper)
sr@ijekavian: Програмер (dr_lepper)

en: Mark Kretschmann
sr@ijekavian: Марк Кречман

en: Project founder (markey)
sr@ijekavian: Оснивач пројекта (markey)

en: Matěj Laitl
sr@ijekavian: Матјеј Лаитл

en: iPod collection rewrite & more (strohel)
sr@ijekavian: Писање изнова збирке и‑пода и још тога (strohel)

en: Myriam Schweingruber
sr@ijekavian: Миријам Швајнгрубер

en: Rokymoter, Bug triaging (Mamarok)
sr@ijekavian: Рокимотерка, тријажирање грешака (Mamarok)

en: Ralf 'SalsaMaster' Engels
sr@ijekavian: Ралф Енгелс „Мајстор салсе“

en: Developer (rengels)
sr@ijekavian: Програмер (rengels)

en: Patrick von Reth
sr@ijekavian: Патрик фон Рет

en: Windows build (TheOneRing)
sr@ijekavian: Градња за Виндоуз (TheOneRing)

en: Rick W. Chen
sr@ijekavian: Рик Чен

en: Developer (stuffcorpse)
sr@ijekavian: Програмер (stuffcorpse)

en: Sam Lade
sr@ijekavian: Сем Лејди

en: Developer (Sentynel)
sr@ijekavian: Програмер (Sentynel)

en: Sven Krohlas
sr@ijekavian: Свен Кролас

en: Rokymoter, Developer (sven423)
sr@ijekavian: Рокимотер, програмер (sven423)

en: Téo Mrnjavac
sr@ijekavian: Тео Мрњавац

en: Developer (Teo`)
sr@ijekavian: Програмер (Teo`)

en: Valorie Zimmerman
sr@ijekavian: Валори Цимерман

en: Rokymoter, Handbook (valorie)
sr@ijekavian: Рокимотерка, приручник (valorie)

en: <i>Inactive authors</i>
sr@ijekavian: <i>Неактивни аутори</i>

en: Amarok authorship is not a hobby, it's a lifestyle. But when people move on we want to keep respecting them by mentioning them here:
sr@ijekavian: Ауторство под Амароком није хоби, већ животни стил. Али када људи одлуче да нас напусте, желимо да их испоштујемо навођењем овде:

en: Ian 'The Beard' Monroe
sr@ijekavian: Ијан Монро „Брада“

en: Developer (eean)
sr@ijekavian: Програмер (eean)

en: Jeff 'IROKSOHARD' Mitchell
sr@ijekavian: Џеф Мичел „ЈАКО РОКАМ“

en: Developer (jefferai)
sr@ijekavian: Програмер (jefferai)

en: Developer (lfranchi)
sr@ijekavian: Програмер (lfranchi)

en: Lydia 'is wrong(TM)' Pintscher
sr@ijekavian: Лидија Пинчер „није у праву™“

en: Release Vixen (Nightrose)
sr@ijekavian: Издавачка лија (Nightrose)

en: Max Howell
sr@ijekavian: Макс Хауел

en: Developer, Vision
sr@ijekavian: Програмер, визија

en: Maximilian Kossick
sr@ijekavian: Максимилијан Косик

en: Developer (maxx_k)
sr@ijekavian: Програмер (maxx_k)

en: Nikolaj Hald 'Also very hot' Nielsen
sr@ijekavian: Николај Халд Нилсен „Приде врло врућ“

en: Developer (nhn)
sr@ijekavian: Програмер (nhn)

en: Seb 'Surfin' down under' Ruiz
sr@ijekavian: Себ Руиз „Сурфује доље јужно“

en: Developer (sebr)
sr@ijekavian: Програмер (sebr)

en: Alejandro Wainzinger
sr@ijekavian: Алехандро Вајнцингер

en: Developer (xevix)
sr@ijekavian: Програмер (xevix)

en: Alex Merry
sr@ijekavian: Алекс Мери

en: Developer, Replay Gain support
sr@ijekavian: Програмер, подршка за поновљиво појачање

en: Casey Link
sr@ijekavian: Кејси Линк

en: MP3tunes integration
sr@ijekavian: Интеграција МП3‑тјунса

en: Casper van Donderen
sr@ijekavian: Каспер ван Дондерен

en: Windows porting
sr@ijekavian: Преношење на Виндоуз

en: Christie Harris
sr@ijekavian: Кристи Харис

en: Rokymoter (dangle)
sr@ijekavian: Рокимотер (dangle)

en: Dan Leinir Turthra Jensen
sr@ijekavian: Дан Лејнир Туртра Јенсен

en: Usability
sr@ijekavian: Употребљивост

en: Dan 'Hey, it compiled...' Meltzer
sr@ijekavian: Ден Мелцер „Хеј, компиловање је прошло...“

en: Developer (hydrogen)
sr@ijekavian: Програмер (hydrogen)

en: Daniel Caleb Jones
sr@ijekavian: Данијел Кејлеб Џоунс

en: Biased playlists
sr@ijekavian: Листе нумера са наклоношћу

en: Daniel Dewald
sr@ijekavian: Данијел Девалд

en: Tag Guesser, Labels, Spectrum Analyzer
sr@ijekavian: Погађач ознака, етикете, анализатор спектра

en: Daniel Winter
sr@ijekavian: Данијел Винтер

en: Nepomuk integration
sr@ijekavian: Интеграција Непомука

en: Frank Meerkötter
sr@ijekavian: Франк Меркетер

en: Podcast improvements
sr@ijekavian: Унапређења подемисија

en: Greg Meyer
sr@ijekavian: Грег Мејер

en: Live CD, Bug squashing (oggb4mp3)
sr@ijekavian: Живи ЦД, исправке грешака (oggb4mp3)

en: Harald Sitter
sr@ijekavian: Харалд Ситер

en: Phonon, Lord-President of KDE Multimedia (apachelogger)
sr@ijekavian: Фонон, в.д. господара КДЕ‑ове мултимедије (apachelogger)

en: John Atkinson
sr@ijekavian: Џон Аткинсон

en: Assorted patches
sr@ijekavian: Разне закрпе

en: Kenneth Wesley Wimer II
sr@ijekavian: Кенет Вајмер

en: Kevin Funk
sr@ijekavian: Кевин Функ

en: Developer, Website theme (KRF)
sr@ijekavian: Програмер, тема за веб сајт (KRF)

en: Kuba Serafinowski
sr@ijekavian: Куба Серафиновски

en: Rokymoter
sr@ijekavian: Рокимотер

en: Artwork
sr@ijekavian: Графика

en: Ljubomir Simin
sr@ijekavian: Љубомир Симин

en: Rokymoter (ljubomir)
sr@ijekavian: Рокимотер (ljubomir)

en: Lucas Gomes
sr@ijekavian: Лукас Гомес

en: Developer (MaskMaster)
sr@ijekavian: Програмер (MaskMaster)

en: Mathias Panzenböck
sr@ijekavian: Матијас Панценбек

en: Mikko Caldara
sr@ijekavian: Мико Калдара

en: Bug triaging and sanitizing
sr@ijekavian: Тријажирање и допуњавање извјештаја о грешкама

en: Nikhil Marathe
sr@ijekavian: Никил Марате

en: UPnP support and patches (nsm)
sr@ijekavian: Подршка за УПнП и закрпе (nsm)

en: Nuno Pinheiro
sr@ijekavian: Нуно Пињеиро

en: Olivier Bédard
sr@ijekavian: Оливје Бедар

en: Website hosting
sr@ijekavian: Удомљавање веб сајта

en: Pasi Lalinaho
sr@ijekavian: Паси Лалинахо

en: Rokymoter (emunkki)
sr@ijekavian: Рокимотер (emunkki)

en: Peter Zhou Lei
sr@ijekavian: Џоу Леј

en: Scripting interface
sr@ijekavian: Сучеље за скриптовање

en: Phalgun Guduthur
sr@ijekavian: Фалгун Гудутур

en: Nepomuk Collection (phalgun)
sr@ijekavian: Непомукова збирка (phalgun)

en: Scott Wheeler
sr@ijekavian: Скот Вилер

en: TagLib & ktrm code
sr@ijekavian: Код за Таглиб и ktrm

en: Shane King
sr@ijekavian: Шејн Кинг

en: Patches & Windows porting (shakes)
sr@ijekavian: Закрпе и преношење на Виндоуз (shakes)

en: Simon Esneault
sr@ijekavian: Симон Еснео

en: Photos & Videos applets, Context View
sr@ijekavian: Аплети за фотографије и видео, приказ контекста

en: Soren Harward
sr@ijekavian: Сорен Харвард

en: Developer, Automated Playlist Generator
sr@ijekavian: Програмер, аутогенератор листи нумера

en: Thomas Lübking
sr@ijekavian: Томас Либкинг

en: Valentin Rouet
sr@ijekavian: Валантен Руе

en: Wade Olson
sr@ijekavian: Вејд Олсон

en: Splash screen artist
sr@ijekavian: Сликар уводног екрана

en: William Viana Soares
sr@ijekavian: Виљам Вијана Соарес

en: Context view
sr@ijekavian: Приказ контекста

en: Former contributors
sr@ijekavian: Ранији доприносиоци

en: People listed below have contributed to Amarok in the past. Thank you!
sr@ijekavian: Доље наведени допринијели су Амароку у прошлости. Хвала им!

en: Adam Pigg
sr@ijekavian: Адам Пиг

en: Analyzers, patches, shoutcast
sr@ijekavian: Анализатори, закрпе, Шауткаст

en: Adeodato Simó
sr@ijekavian: Адеодато Симо

en: Patches
sr@ijekavian: Закрпе

en: Alexandre Oliveira
sr@ijekavian: Александре Оливеира

en: Andreas Mair
sr@ijekavian: Андреас Маир

en: MySQL support
sr@ijekavian: Подршка за МајСКуЛ

en: Andrew de Quincey
sr@ijekavian: Ендру де Квинси

en: Postgresql support
sr@ijekavian: Подршка за ПостгреСКуЛ

en: Andrew Turner
sr@ijekavian: Ендру Тернер

en: Andy Kelk
sr@ijekavian: Енди Келк

en: MTP and Rio Karma media devices, patches
sr@ijekavian: МТП медијски уређаји и рио карма, закрпе

en: Christian Muehlhaeuser
sr@ijekavian: Кристијан Милхојзер

en: Derek Nelson
sr@ijekavian: Дерек Нелсон

en: Graphics, splash-screen
sr@ijekavian: Графика, уводни екран

en: Enrico Ros
sr@ijekavian: Енрико Рос

en: Analyzers, Context Browser and systray eye-candy
sr@ijekavian: Анализатори, прегледач контекста и уљепшавање системске касете

en: Frederik Holljen
sr@ijekavian: Фредерик Холјен

en: Gábor Lehel
sr@ijekavian: Габор Лехел

en: Gérard Dürrmeyer
sr@ijekavian: Жерар Дурмејер

en: Icons and image work
sr@ijekavian: Иконице и рад на сликама

en: Giovanni Venturi
sr@ijekavian: Ђовани Вентури

en: Dialog to filter the collection titles
sr@ijekavian: Дијалог за филтрирање имена̂ збирки

en: Jarkko Lehti
sr@ijekavian: Јарко Лехти

en: Tester, IRC channel operator, whipping
sr@ijekavian: Тестер, оператер ИРЦ канала, упаривање

en: Jocke Andersson
sr@ijekavian: Јоке Андерсон

en: Rokymoter, bug fixer (Firetech)
sr@ijekavian: Рокимотер, исправке грешака (Firetech)

en: Marco Gulino
sr@ijekavian: Марко Гулино

en: Konqueror Sidebar, some DCOP methods
sr@ijekavian: К‑освајачева бочна трака, неки ДКОП методи

en: Martin Aumueller
sr@ijekavian: Мартин Аумилер

en: Melchior Franz
sr@ijekavian: Мелхиор Франц

en: FHT routine, bugfixes
sr@ijekavian: ФХТ рутина, исправке грешака

en: Michael Pyne
sr@ijekavian: Мајкл Пајн

en: K3b export code
sr@ijekavian: Код за извоз у К3б

en: Mike Diehl
sr@ijekavian: Мајк Дил

en: Paul Cifarelli
sr@ijekavian: Пол Чифарели

en: Peter C. Ndikuwera
sr@ijekavian: Питер К. Ндикувера

en: Bugfixes, PostgreSQL support
sr@ijekavian: Исправке грешака, подршка за ПостгреСКуЛ

en: Pierpaolo Panfilo
sr@ijekavian: Пјерпаоло ди Панфило

en: Reigo Reinmets
sr@ijekavian: Рејго Рејнметс

en: Wikipedia support, patches
sr@ijekavian: Подршка за Википедију, закрпе

en: Roman Becker
sr@ijekavian: Роман Бекер

en: Former Amarok logo, former splash screen, former icons
sr@ijekavian: Претходни Амароков лого, уводни екран и иконице

en: Sami Nieminen
sr@ijekavian: Сами Нијеминен

en: Audioscrobbler support
sr@ijekavian: Подршка за Аудиоскроблер

en: Stanislav Karchebny
sr@ijekavian: Станислав Карчебњи

en: Stefan Bogner
sr@ijekavian: Штефан Богнер

en: Loads of stuff
sr@ijekavian: Много тога

en: Tomasz Dudzik
sr@ijekavian: Томаш Дуђик

en: Splash screen
sr@ijekavian: Уводни екран

en: Andrew Browning
sr@ijekavian: Ендру Браунинг

en: Chris Wales
sr@ijekavian: Крис Вејлс

en: ZImin Stanislav
sr@ijekavian: Станислав Зимин

en: Local Music
sr@ijekavian: Локална музика

en: Local sources of content
sr@ijekavian: Локални извори садржаја

en: Internet
sr@ijekavian: Интернет

en: Online sources of content
sr@ijekavian: Извори садржаја на вези

en: Playlists
sr@ijekavian: Листе нумера

en: Various types of playlists
sr@ijekavian: Разне врсте листи нумера

en: Browse local hard drive for content
sr@ijekavian: Прегледајте садржај локалног хард‑диска

[ctx: @item:inmenu]
en: &View
sr@ijekavian: &Приказ

en: Lock Layout
sr@ijekavian: Закључај распоред

en: Reset Layout
sr@ijekavian: Ресетуј распоред

en: <qt>Closing the main window will keep Amarok running in the System Tray. Use <B>Quit</B> from the menu, or the Amarok tray icon to exit the application.</qt>
sr@ijekavian: <qt>Затварањем главног прозора, Амарок ће наставити да ради у системској касети. Користите <i>Напусти</i> из менија или Амарокову иконицу у системској касети да бисте изашли из програма.</qt>

en: Docking in System Tray
sr@ijekavian: Пристајање у системску касету

en: Play Media (Files or URLs)
sr@ijekavian: Пусти медијум (фајлови или УРЛ‑ови)

en: Add Media (Files or URLs)
sr@ijekavian: Додај медијум (фајлови или УРЛ‑ови)

en: Add Stream
sr@ijekavian: Додавање тока

en: Enter Stream URL:
sr@ijekavian: Унесите УРЛ тока:

en: &Add Media...
sr@ijekavian: &Додај медијум...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
sr@ijekavian: &Очисти листу нумера

[ctx: edit play queue of playlist]
en: Edit &Queue
sr@ijekavian: Уреди &ред

[ctx: Remove duplicate and dead (unplayable) tracks from the playlist]
en: Re&move Duplicates
sr@ijekavian: Уклони &дупликате

en: &Add Stream...
sr@ijekavian: &Додај ток...

en: &Export Playlist As...
sr@ijekavian: Извези листу нумера &као...

en: Equalizer
sr@ijekavian: Еквилајзер

en: Bookmark Playlist Setup
sr@ijekavian: Обиљежи поставке листе нумера

en: Bookmark Context Applets
sr@ijekavian: Обиљежи контекстне аплете

en: Play Media...
sr@ijekavian: Пусти медијум...

en: Edit Details of Currently Selected Track
sr@ijekavian: Уреди детаље тренутно изабране нумере

en: Seek Forward by %1
sr@ijekavian: Тражи унапријед %1

en: Seek Backward by %1
sr@ijekavian: Тражи уназад %1

en: Update Collection
sr@ijekavian: Ажурирај збирку

en: Synchronize Statistics...
sr@ijekavian: Синхронизуј статистику...

en: Previous Track
sr@ijekavian: Претходна нумера

en: Restart current track
sr@ijekavian: Поново покрени текућу нумеру

en: Shuffle Playlist
sr@ijekavian: Промешај листу нумера

en: Repopulate Playlist
sr@ijekavian: Поново попуни листу нумера

en: Disable Dynamic Playlist
sr@ijekavian: Искључи динамичку листу нумера

en: Next Track
sr@ijekavian: Сљедећа нумера

en: Toggle Main Window
sr@ijekavian: Укључи/искључи главни прозор

en: Toggle Full Screen
sr@ijekavian: Преко цијелог екрана

en: Search playlist
sr@ijekavian: Претражи листу нумера

en: Show active track
sr@ijekavian: Прикажи текућу нумеру

en: Show Notification Popup
sr@ijekavian: Приказуј искачућа обавјештења

en: Mute Volume
sr@ijekavian: Утишај звук

en: Last.fm: Love Current Track
sr@ijekavian: ЛастФМ: воли текућу нумеру

en: Last.fm: Ban Current Track
sr@ijekavian: ЛастФМ: забрани текућу нумеру

en: Last.fm: Skip Current Track
sr@ijekavian: ЛастФМ: прескочи текућу нумеру

en: Queue Track
sr@ijekavian: Стави у ред

en: Put Artist - Title of the current track to the clipboard
sr@ijekavian: Стави „извођач — наслов“ текуће нумере у клипборд

en: Rate Current Track: 1
sr@ijekavian: Оцијени текућу нумеру: 1

en: Rate Current Track: 2
sr@ijekavian: Оцијени текућу нумеру: 2

en: Rate Current Track: 3
sr@ijekavian: Оцијени текућу нумеру: 3

en: Rate Current Track: 4
sr@ijekavian: Оцијени текућу нумеру: 4

en: Rate Current Track: 5
sr@ijekavian: Оцијени текућу нумеру: 5

en: Network Request Viewer
sr@ijekavian: Приказивач мрежних захтева

en: &About Amarok
sr@ijekavian: &О Амароку

en: &Diagnostics
sr@ijekavian: &Дијагностика

en: &Report Bug...
sr@ijekavian: П&ријави грешку...

en: &Music
sr@ijekavian: &Музика

en: &Amarok
sr@ijekavian: &Амарок

en: &Playlist
sr@ijekavian: &Листа нумера

en: You have chosen to hide the menu bar.
    
    Please remember that you can always use the shortcut "%1" to bring it back.
sr@ijekavian: Изабрали сте да сакријете траку менија.
    
    У сваком тренутку можете је вратити пречицом „%1“.

en: Hide Menu
sr@ijekavian: Сакривање менија

en: Paused  ::  %1
sr@ijekavian: Паузирано  ::  %1

en: %1 - %2  ::  %3
sr@ijekavian: %1 — %2 ::  %3

en: Apply this layout change?
sr@ijekavian: Применити измену распореда?

en: MusicBrainz match ratio: %1%
sr@ijekavian: Мјузикбрејнзов степен поклапања: %1%

en: MusicDNS match ratio: %1%
sr@ijekavian: МјузикДНС‑ов степен поклапања: %1%

en: Choose Best Matches from This Album
sr@ijekavian: Изабери најбоља поклапања са овог албума

en: Go to Artist Page
sr@ijekavian: На страницу извођача

en: Go to Album Page
sr@ijekavian: На страницу албума

en: Go to Track Page
sr@ijekavian: На страницу нумере

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkRequestsDialog) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Network Requests
sr@ijekavian: Мрежни захтеви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: &Clear
sr@ijekavian: &Очисти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Method
sr@ijekavian: метод

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Response
sr@ijekavian: одговор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, requestList)
en: Content Type
sr@ijekavian: врста садржаја

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Request Details
sr@ijekavian: Подаци о захтеву

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Response Details
sr@ijekavian: Подаци о одговору

en: Reading OPML podcast from %1 failed with error:
sr@ijekavian: Читање ОПМЛ подемисије са %1 пропало уз грешку:

en: Amarok is currently playing a track
sr@ijekavian: Амарок тренутно пушта нумеру

en: Playlist Layouts
sr@ijekavian: Распореди листе нумера

en: Configure Playlist Layouts...
sr@ijekavian: Подеси распореде листе нумера...

en: Configuration for
sr@ijekavian: Подешавање

[ctx: placeholder for a prefix]
en: [prefix]
sr@ijekavian: [префикс]

[ctx: placeholder for a suffix]
en: [suffix]
sr@ijekavian: [суфикс]

en: Width:
sr@ijekavian: Ширина:

en: Custom
sr@ijekavian: посебна

en: Either a fixed (absolute) value, or a relative value (e.g. 128px or 12%).
sr@ijekavian: Фиксна (апсолутна) или релативна вриједност (нпр. 128px или 12%).

en: Fit content
sr@ijekavian: уклопи садржај

en: Fit the element text
sr@ijekavian: Уклопи текст елемента.

[ctx: automatic width]
en: Automatic
sr@ijekavian: аутоматска

en: Take homogeneous part of the space available to all elements with automatic width
sr@ijekavian: Заузима непрекидни дио простора доступног свим елементима са аутоматском ширином.

en: Alignment:
sr@ijekavian: Поравнање:

en: Font:
sr@ijekavian: Фонт:

en: Configuration for '%1'
sr@ijekavian: Поставке за „%1“

en: Show cover
sr@ijekavian: Прикажи омот

en: Invalid playlist layout.
sr@ijekavian: Неисправан распоред листе нумера.

en: Encountered an unknown element name while reading layout.
sr@ijekavian: Сусретнуто непознато име елемента при читању распореда.

en: copy of %1
sr@ijekavian: копија %1

en: Current layout '%1' is read only. Creating a new layout '%2' with your changes and setting this as active
sr@ijekavian: Тренутни распоред „%1“ је само за читање. Правим нови распоред „%2“ са вашим измјенама и активирам га.

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
sr@ijekavian: Распоред „%1“ је један од подразумијеваних и не може бити обрисан.

en: Cannot Delete Default Layouts
sr@ijekavian: Не могу да обришем подразумијевани распоред

en: Head
sr@ijekavian: Заглавље

en: Body
sr@ijekavian: Тело

en: Body (Various artists)
sr@ijekavian: Тијело (разни извођачи)

en: Single
sr@ijekavian: Сингл

en: New playlist layout
sr@ijekavian: Нови распоред листе нумера

en: Copy playlist layout
sr@ijekavian: Копирај распоред листе нумера

en: Delete playlist layout
sr@ijekavian: Обриши распоред листе нумера

en: Rename playlist layout
sr@ijekavian: Преименуј распоред листе нумера

en: Choose a name for the new playlist layout
sr@ijekavian: Изаберите име за нови распоред листе нумера

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define:
sr@ijekavian: Унесите назив за распоред листе нумера који желите да дефинишете:

en: Cannot create a layout with no name.
sr@ijekavian: Не могу да направим безимени распоред.

en: Layout name error
sr@ijekavian: Грешка у називу распореда

en: Cannot create a layout with the same name as an existing layout.
sr@ijekavian: Не могу да направим распоред под називом који је већ у употреби.

en: Cannot create a layout containing '/'.
sr@ijekavian: Не могу да направим распоред који садржи „/“.

en: Please enter a name for the playlist layout you are about to define as copy of the layout '%1':
sr@ijekavian: Унесите назив за распоред листе нумера који желите да дефинишете као копију распореда „%1“:

en: Choose a new name for the playlist layout
sr@ijekavian: Избор назива за распоред листе нумера

en: Please enter a new name for the playlist layout you are about to rename:
sr@ijekavian: Унесите нови назив распореда који желите да преименујете:

en: Cannot rename a layout to have no name.
sr@ijekavian: Не могу да преименујем безимени распоред.

en: Cannot rename a layout to have the same name as an existing layout.
sr@ijekavian: Не могу да преименујем распоред на исто име као постојећи распоред.

en: The layout '%1' you modified is one of the default layouts and cannot be overwritten. Saved as new layout '%2'
sr@ijekavian: Распоред „%1“ који сте измијенили један је од подразумијеваних и не може бити пребрисан. Сачувано као нови распоред „%2“.

en: Default Layout
sr@ijekavian: Подразумијевани распоред

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PlaylistLayoutEditDialog)
en: Playlist Layout Editor
sr@ijekavian: Уређивач распореда листе нумера

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Layouts
sr@ijekavian: Доступни распореди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inlineControlsChekbox)
en: Show inline playback controls
sr@ijekavian: Контроле пуштања у линији

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Group By
sr@ijekavian: Групиши по

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tooltipsCheckbox)
en: Show tooltips
sr@ijekavian: Облачићи

en: Track Progression
sr@ijekavian: Смјењивање нумера

en: Only Queue
sr@ijekavian: Само ред

en: Repeat Track
sr@ijekavian: Понављај нумеру

en: Repeat Album
sr@ijekavian: Понављај албум

en: Repeat Playlist
sr@ijekavian: Понављај листу нумера

en: Random Tracks
sr@ijekavian: Насумично нумере

en: Random Albums
sr@ijekavian: Насумично албуми

en: Favor
sr@ijekavian: Предност има

en: Higher Scores
sr@ijekavian: виши резултат

en: Higher Ratings
sr@ijekavian: виши рејтинг

en: Not Recently Played
sr@ijekavian: давно пуштено

en: Shuffle
sr@ijekavian: мијешано

en: Add a sorting level to the playlist.
sr@ijekavian: Додајте ниво ређања листи нумера.

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Add tracks to playlist
sr@ijekavian: додавање нумере у листу|/|$[својства аку 'додавање нумере у листу']

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Queue tracks
sr@ijekavian: стављање нумере у ред|/|$[својства аку 'стављање нумере у ред']

[ctx: name of the action in undo stack]
en: Replace playlist
sr@ijekavian: замјена листе нумера|/|$[својства аку 'замјену листе нумера']

[ctx: Empty placeholder token used for spacing in playlist layouts]
en: Placeholder
sr@ijekavian: мјестодржач

[ctx: 'Cover image' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Cover image
sr@ijekavian: слика омота

[ctx: 'Directory' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Directory
sr@ijekavian: фасцикла

[ctx: 'Divider' token for playlist layouts representing a small visual divider]
en: Divider
sr@ijekavian: раздвајач

[ctx: 'File name' playlist column name and token for playlist layouts]
en: File name
sr@ijekavian: име фајла

[ctx: 'Group length' (total play time of group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group length
sr@ijekavian: трајање групе

[ctx: 'Group tracks' (number of tracks in group) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Group tracks
sr@ijekavian: нумере групе

[ctx: 'Labels' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Labels
sr@ijekavian: етикете

[ctx: 'Mood' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Mood
sr@ijekavian: расположење

[ctx: 'Moodbar' playlist column name and token for playlist layouts]
en: Moodbar
sr@ijekavian: трака расположења

[ctx: 'Source' (local collection, Magnatune.com, last.fm, ... ) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Source
sr@ijekavian: извор

[ctx: 'SourceEmblem' playlist column name and token for playlist layouts]
en: SourceEmblem
sr@ijekavian: амблем извора

[ctx: 'Title' (track name) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title
sr@ijekavian: наслов

[ctx: 'Title (with track number)' (track name prefixed with the track number) playlist column name and token for playlist layouts]
en: Title (with track number)
sr@ijekavian: наслов (са бројем нумере)

en: <a href='%1'>Dynamic Mode</a> Enabled. <a href='%2'>Repopulate</a> | <a href='%3'>Turn off</a>
sr@ijekavian: <a href='%1'>Динамички режим</a> укључен. <a href='%2'>Попуни поново</a> | <a href='%3'>Искључи</a>

en: &Save Current Playlist
sr@ijekavian: &Сачувај текућу листу нумера

en: &Save playlist to "%1"
sr@ijekavian: &Сачувај листу нумера у ‘%1’

[ctx: %1 is number of tracks, %2 is time]
en: %1 track (%2) | %1 tracks (%2)
sr@ijekavian[0]: %1 нумера (%2)
sr@ijekavian[1]: %1 нумере (%2)
sr@ijekavian[2]: %1 нумера (%2)
sr@ijekavian[3]: 1 нумера (%2)

[ctx: %1 is number of tracks]
en: %1 track | %1 tracks
sr@ijekavian[0]: %1 нумера
sr@ijekavian[1]: %1 нумере
sr@ijekavian[2]: %1 нумера
sr@ijekavian[3]: 1 нумера

en: No tracks
sr@ijekavian: нема нумера

en: Total playlist size: %1
sr@ijekavian: Укупна величина листе нумера: %1

en: Queue size: %1
sr@ijekavian: Величина реда: %1

en: Queue length: %1
sr@ijekavian: Дужина реда: %1

en: <b>Note:</b> This track is not playable.<br>%1
sr@ijekavian: <b>Напомена:</b> Нумера не може да се пусти.<br />%1

[ctx: %1: bitrate]
en: %1 kbps
sr@ijekavian: %1 kb/s

en: No extra information available
sr@ijekavian: Додатни подаци нису доступни

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
sr@ijekavian: Име фајла

en: Disc Number
sr@ijekavian: број диска|/|$[својства _род м _број ј]

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
sr@ijekavian: нумера

en: BPM
sr@ijekavian: опм

en: Comment
sr@ijekavian: Коментар|/|$[својства _род м _број ј]

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
sr@ijekavian: фасцикла

en: Bitrate
sr@ijekavian: битски проток

en: Sample Rate
sr@ijekavian: узорковање|/|$[својства _род с _број ј]

en: Rating
sr@ijekavian: рејтинг|/|$[својства _род м _број ј]

[ctx: Column name]
en: Last Played
sr@ijekavian: посљедње пуштање

en: Mood
sr@ijekavian: расположење

en: File Size
sr@ijekavian: величина фајла|/|$[својства _род ж _број ј]

[ctx: Iten in queue, %1 is position, %2 artist, %3 track]
en: %1: %2 - %3
sr@ijekavian: %1: %2 — %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlaylistQueueEditor)
en: Queue Editor
sr@ijekavian: Уређивач реда

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dequeueTrackButton)
en: Dequeue Track
sr@ijekavian: Избаци из реда

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear Queue
sr@ijekavian: Очисти ред

en: Clear the playlist sorting configuration.
sr@ijekavian: Очисти поставу ређања у листи нумера

en: Add a playlist sorting level.
sr@ijekavian: Додај ниво ређања у листи нумера

en: Filter %1
sr@ijekavian: филтер %1

en: Search %1
sr@ijekavian: претрага %1

en: %1 layout
sr@ijekavian: распоред %1

[ctx: A type of command that affects the sorting, layout and filtering int he Playlist]
en: Playlist
sr@ijekavian: Листа нумера

en: Start typing to progressively search through the playlist
sr@ijekavian: Почните да куцате за прогресивно тражење кроз листу нумера.

en: Composers
sr@ijekavian: композитори

en: Years
sr@ijekavian: године

en: Show only matches
sr@ijekavian: само поклапања

en: Tracks Added
sr@ijekavian: Додате нумере

en: Tracks Removed
sr@ijekavian: Уклоњене нумере

en: Tracks moved
sr@ijekavian: Нумере премјештене

en: Tracks have been hidden due to the active search.
sr@ijekavian: Нумере су скривене због активне претраге.

en: Add some songs here by dragging them from all around.
sr@ijekavian: Додајте овде песме превлачењем са разних страна.

en: The following sources are available for this track:
sr@ijekavian: Сљедећи извори су доступни за ову нумеру:

en: Stop Playing After This Track
sr@ijekavian: Заустави пуштање послије ове нумере

en: Remove From Playlist
sr@ijekavian: Уклони са листе нумера

en: Select Source
sr@ijekavian: Изабери извор

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match Any" group
sr@ijekavian: група „поклопи било које“

[ctx: name of a type of constraint group]
en: "Match All" group
sr@ijekavian: група „поклопи све“

[ctx: name of a type of constraint group]
en: Unknown match group
sr@ijekavian: непозната група поклапања

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ConstraintGroupEditWidget)
en: An editor for Constraint Groups.  You can set the group type to "match all" or "match any".  When the group type is set to "match all", the Generator will try to have the playlist match all the constraints within the group.  When the group type is set to "match any", the Generator will try to have the playlist match any of the constraints within the group.
sr@ijekavian: Уређивач група ограничења. Можете поставити тип групе на „поклопи сва“ или „поклопи било које“. Када је тип групе постављен на „поклопи сва“, генератор ће покушати да у листи поклопи сва ограничења из групе. Када је тип групе постављен на „поклопи било које“, генератор ће покушати да у листи поклопи било које од ограничења из групе.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Constraint Group Settings
sr@ijekavian: Поставке групе ограничења

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: The APG will consider the constraint group satisfied only if all of the constraints within the group are satisfied.  This is analogous to a logical AND: "the tracks should match properties A, B, and C".
sr@ijekavian: АГЛ ће сматрати да је група ограничења испоштована само ако је свако ограничење из групе задовољено. Ово је аналогно логичком „И“: „нумере морају поклопити свако од својстава 1, 2 и 3“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAll)
en: Match all constraints in the group
sr@ijekavian: Поклопи сва ограничења из групе

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: The APG will consider the constraint group satisfied if any one of the constraints within it is satisfied.  This is analogous to a logical OR: "the tracks should match properties A, B, or C".
sr@ijekavian: АГЛ ће сматрати да је група ограничења испоштована ако је било које ограничење из групе задовољено. Ово је аналогно логичком „ИЛИ“: „нумере морају поклопити бар једно од својстава 1, 2 или 3“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_MatchAny)
en: Match any constraint in the group
sr@ijekavian: Поклопи било које ограничење из групе

en: Checkpoint
sr@ijekavian: Контролна тачка

en: Fixes a track, album, or artist to a certain position in the playlist
sr@ijekavian: Фиксира нумеру, албум или извођача на одређену позицију у листи нумера.

en: Checkpoint: %1
sr@ijekavian: Контролна тачка: %1

en: unassigned
sr@ijekavian: недодијељено

en: "%1" (track) by %2
sr@ijekavian: „%1“ (нумера) од %2

en: "%1" (album) by %2
sr@ijekavian: „%1“ (албум) од %2

en: "%1" (album)
sr@ijekavian: „%1“ (албум)

en: "%1" (artist)
sr@ijekavian: „%1“ (извођач)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, CheckpointEditWidget)
en: An editor for a CheckPoint constraint.  The user can set the track, album, or artist to be placed at a certain position in the playlist.
sr@ijekavian: Уређивач ограничења по контролној тачки. Корисник може поставити нумеру, албум или извођача на тачно одређену позицију у листи нумера.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Checkpoint Constraint Settings
sr@ijekavian: Поставке ограничења по контролној тачки

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (TrackSelectWidget, trackSelector)
en: Select the track that you want to use as the checkpoint.
sr@ijekavian: Изаберите нумеру коју желите да употријебите као контролну тачку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Position)
en: Position:
sr@ijekavian: Позиција:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Position)
en: The desired position of the song in the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum position that you can specify is 24 hours.
sr@ijekavian: Пожељна позиција песме у листи, изражена у сатима, минутима и секундама. Имајте у виду да је, усљед ограничења КуТ‑а, најкаснија могућа позиција 24 сата.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about placing the selected track at the specified time.
sr@ijekavian: Колико АГЛ треба да буде строг при постављању изабране нумере на назначено вријеме.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (text), widget (
en: Match:
sr@ijekavian: Поклопи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyPos) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Fuzzy) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FuzzyTi
en: fuzzy
sr@ijekavian: приближно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactPos) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Exact) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactInt) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ExactTi
en: exact
sr@ijekavian: тачно

en: Playlist Duration
sr@ijekavian: Трајање листе нумера

en: Sets the preferred duration of the playlist
sr@ijekavian: Поставља пожељно трајање листе нумера.

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: equals %1
sr@ijekavian: Трајање листе: једнако %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: more than %1
sr@ijekavian: Трајање листе: веће од %1

[ctx: %1 is a length of time (e.g. 5:00 for 5 minutes)]
en: Playlist duration: less than %1
sr@ijekavian: Трајање листе: мање од %1

en: Playlist duration: unknown
sr@ijekavian: Трајање листе: непознато

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistDurationEditWidget)
en: An editor for a PlaylistDuration constraint.  The user can set the name of the constraint; the target duration and whether the playlist should be less than, equal to, or greater than that duration; and the strictness with which the APG should match that duration.
sr@ijekavian: Уређивач ограничења трајања листе нумера. Корисник може именовати ограничење, задати циљано трајање и да ли листа треба бити краћа, једнака или дужа од задате вриједности, као и строгоћу којом ће АГЛ поклапати трајање.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Duration Constraint Settings
sr@ijekavian: Поставке ограничења трајања листе нумера

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the duration of the generated playlist should be shorter than, equal to, or longer than the specified value.
sr@ijekavian: Да ли трајање генерисане листе нумера треба да буде краће, једнако или дуже од назначене вриједности.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: shorter than
sr@ijekavian: краће од

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: equal to
sr@ijekavian: једнако

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: longer than
sr@ijekavian: дуже од

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_Duration)
en: The desired duration of the playlist, in hours, minutes, and seconds.  Note: because of Qt limitations, the maximum playlist duration that you can specify is 24 hours.
sr@ijekavian: Жељено трајање листе нумера, изражено у сатима, минутима и секундама. Имајте у виду да је, усљед ограничења КуТ‑а, максимално могуће трајање листе 24 сата.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Strictness) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist duration to the specified time.
sr@ijekavian: Колико АГЛ треба да буде строг у поклапању трајања листе са назначеним временом.

en: Total File Size of Playlist
sr@ijekavian: Укупна величина фајлова листе нумера

en: Sets the preferred total file size of the playlist
sr@ijekavian: Поставља пожељну укупну величину фајлова у листи нумера.

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: equals %1
sr@ijekavian: Укупна величина фајлова листе: једнако %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: more than %1
sr@ijekavian: Укупна величина фајлова листе: мање од %1

[ctx: %1 is a file size (e.g. 50 MB)]
en: Total file size of playlist: less than %1
sr@ijekavian: Укупна величина фајлова листе: веће од %1

en: Total file size of playlist: unknown
sr@ijekavian: Укупна величина фајлова листе: непознато

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistLengthEditWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PlaylistFileSizeEditWidget)
en: An editor for a Playlist Length constraint.  The user can specify the target number of tracks and whether the playlist contain fewer than, equal to, or more than that number of tracks; and the strictness with which the APG should match the target number of tracks.
sr@ijekavian: Уређивач ограничења дужине листе нумера. Корисник може поставити циљани број нумера и да ли листа треба да садржи мање, једнако или више нумера од задате вриједности, као и строгоћу којом ће АГЛ поклапати циљани број нумера.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Total Size Constraint Settings
sr@ijekavian: Поставке ограничења укупне величине листе нумера

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the total size of all files in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
sr@ijekavian: Да ли укупна величина свих фајлова у генерисаној листи треба да буде мања, једнака или већа од назначене вриједности.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Compa
en: less than
sr@ijekavian: мање од

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: more than
sr@ijekavian: веће од

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Size)
en: The target total size of all the files in the playlist.
sr@ijekavian: Циљана укупна велична свих фајлова у листи нумера.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Unit)
en: The file size units used by the constraint.  Note that kB is 1,000 bytes; MB is 1,000,000 bytes; and so forth.
sr@ijekavian: Јединице величине фајла у ограничењу. Имајте на уму да је kB 1.000 бајтова, MB 1.000.000, итд.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: <html><head/><body><p>How strict the APG should be about matching the total size of all files in the playlist to the specified size.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><head/><body><p>Колико АГЛ треба да буде строг у поклапању укупне величине свих фајлова у листи нумера са назначеном величином.</p></body></html>

en: Playlist Length
sr@ijekavian: Дужина листе нумера

en: Sets the preferred number of tracks in the playlist
sr@ijekavian: Поставља пожељан број нумера у листи.

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: 1 track | Playlist length: %1 tracks
sr@ijekavian[0]: Дужина листе: %1 нумера
sr@ijekavian[1]: Дужина листе: %1 нумере
sr@ijekavian[2]: Дужина листе: %1 нумера
sr@ijekavian[3]: Дужина листе: %1 нумера

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: more than 1 track | Playlist length: more than %1 tracks
sr@ijekavian[0]: Дужина листе: више од %1 нумере
sr@ijekavian[1]: Дужина листе: више од %1 нумера
sr@ijekavian[2]: Дужина листе: више од %1 нумера
sr@ijekavian[3]: Дужина листе: више од %1 нумере

[ctx: %1 is a number]
en: Playlist length: less than 1 track | Playlist length: less than %1 tracks
sr@ijekavian[0]: Дужина листе: мање од %1 нумере
sr@ijekavian[1]: Дужина листе: мање од %1 нумера
sr@ijekavian[2]: Дужина листе: мање од %1 нумера
sr@ijekavian[3]: Дужина листе: мање од %1 нумера

en: Playlist length: unknown
sr@ijekavian: Дужина листе: непознато

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Playlist Length Constraint Settings
sr@ijekavian: Поставке ограничења дужине листе нумера

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: Whether the number of tracks in the generated playlist should be less than, equal to, or more than the specified value.
sr@ijekavian: Да ли број нумера у генерисаној листи треба да буде мањи, једнак или већи од назначене вриједности.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Comparison)
en: fewer than
sr@ijekavian: мање од

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, spinBox_Length)
en: The target number of tracks for the generated playlist.
sr@ijekavian: Циљани број нумера за генерисану листу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_Strictness)
en: How strict the APG should be about matching the playlist length to the specified number of tracks.
sr@ijekavian: Колико АГЛ треба да буде строг у поклапању дужине листе са назначеним бројем нумера.

en: Prevent Duplicates
sr@ijekavian: Превенција дупликата

en: Prevents duplicate tracks, albums, or artists from appearing in the playlist
sr@ijekavian: Спречава дуплирање нумера, албума или извођача у листи нумера.

en: Prevent duplicate tracks
sr@ijekavian: Спријечи дуплирање нумера

en: Prevent duplicate artists
sr@ijekavian: Спријечи дуплирање извођача

en: Prevent duplicate albums
sr@ijekavian: Спријечи дуплирање албума

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PreventDuplicatesEditWidget)
en: An editor for a Prevent Duplicates constraint.  When set to "track", it will try to prevent more than one copy of the same track from ending up in the playlist.  When set to "album" or "artist", it will try to prevent more than one track from a given album or a given artist from ending up in the playlist.
sr@ijekavian: Уређивач ограничења превенције дупликата. Када је постављено на „нумера“, покушаће да спријечи више од једног појављивања исте нумере у листи. Када је постављено на „албум“ или „извођач“ покушаће да спријечи више од једног појављивања истог албума или извођача у листи.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Prevent Duplicates Constraint Settings
sr@ijekavian: Поставке ограничења превенције дупликата

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Field) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Control which duplicates to prevent.  "Prevent duplicate tracks" is the least restrictive, and "prevent duplicate artists" is the most restrictive.
sr@ijekavian: Одређује које дупликате спријечити. „Спријечи дуплирање нумера“ је најмање, а „спријечи дуплирање извођача“ је навише рестриктивно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Field)
en: Prevent duplicate
sr@ijekavian: Спријечи дуплирање

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: tracks
sr@ijekavian: нумера

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: albums
sr@ijekavian: албума

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: artists
sr@ijekavian: извођача

en: Match Tags
sr@ijekavian: Поклопи ознаке

en: Make all tracks in the playlist match the specified characteristic
sr@ijekavian: Поклопи све нумере у листи са одређеном карактеристиком

[ctx: %1 = empty string or "not"; %2 = a metadata field, like "title" or "artist name"; %3 = a predicate, can be equals, starts with, ends with or contains; %4 = a string to match; Example: Match tag: not title contains "foo"]
en: Match tag:%1 %2 %3 %4
sr@ijekavian: Поклопи ознаку:%1 %2 %3 %4

en:  not
sr@ijekavian:  није

[ctx: number of stars in the rating of a track]
en: %1 star | %1 stars
sr@ijekavian[0]: %1 звездица
sr@ijekavian[1]: %1 звездице
sr@ijekavian[2]: %1 звездица
sr@ijekavian[3]: 1 звездица

[ctx: an arbitrary string surrounded by quotes]
en: "%1"
sr@ijekavian: „%1“

[ctx: a numerical tag (like year or track number) equals a value]
en: equals
sr@ijekavian: једнако

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: greater than
sr@ijekavian: веће од

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: before
sr@ijekavian: прије

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: on
sr@ijekavian: тачно

en: within
sr@ijekavian: у току

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) equals some string]
en: equals
sr@ijekavian: једнако

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) starts with some string]
en: starts with
sr@ijekavian: почиње са

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) ends with some string]
en: ends with
sr@ijekavian: завршава се са

[ctx: an alphabetical tag (like title or artist name) contains some string]
en: contains
sr@ijekavian: садржи

en: regexp
sr@ijekavian: региз

en: unknown comparison
sr@ijekavian: непознато поређење

en: %1 day | %1 days
sr@ijekavian[0]: %1 дан
sr@ijekavian[1]: %1 дана
sr@ijekavian[2]: %1 дана
sr@ijekavian[3]: %1 дан

en: %1 month | %1 months
sr@ijekavian[0]: %1 мјесец
sr@ijekavian[1]: %1 мјесеца
sr@ijekavian[2]: %1 мјесеци
sr@ijekavian[3]: %1 мјесец

en: %1 year | %1 years
sr@ijekavian[0]: %1 година
sr@ijekavian[1]: %1 године
sr@ijekavian[2]: %1 година
sr@ijekavian[3]: %1 година

[ctx: within the last %1 days]
en: day | days
sr@ijekavian[0]: дана
sr@ijekavian[1]: дана
sr@ijekavian[2]: дана
sr@ijekavian[3]: дана

[ctx: within the last %1 months]
en: month | months
sr@ijekavian[0]: мјесеца
sr@ijekavian[1]: мјесеца
sr@ijekavian[2]: мјесеци
sr@ijekavian[3]: мјесеца

[ctx: within the last %1 years]
en: year | years
sr@ijekavian[0]: године
sr@ijekavian[1]: године
sr@ijekavian[2]: година
sr@ijekavian[3]: године

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, TagMatchEditWidget)
en: An editor for a TagMatch constraint.  The user can specify a track characteristic, and the APG will fill the playlist with tracks that match that characteristic.  This functions similarity to the matching attributes of the smart playlists in Amarok 1.4.
sr@ijekavian: Уређивач за ограничење поклапања ознака. Корисник може назначити особине нумере које ће АГЛ покушати да поклопи приликом стварања листе. Ово је врло слично са функцијом поклапања атрибута у паметним листама нумера из Амарока 1.4.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Match Tag Constraint Settings
sr@ijekavian: Поставке ограничења поклапањем ознака

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Match) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_Field)
en: Selects which track characteristic you want to match.
sr@ijekavian: Бира које особине нумере желите да поклопите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Match)
en: Field:
sr@ijekavian: Поље:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, checkBox_Invert) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_Invert)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Calibri'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The APG will choose all tracks that do <span style=" font-weight:600;">not</span> match the specified characteristics.</p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>АГЛ ће изабрати све нумере које се <b>не</b> поклапају са назначеним карактеристикама.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Invert)
en: Invert:
sr@ijekavian: Супротно:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonInt)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified value.
sr@ijekavian: Да ли ће АГЛ бирати нумере које су мање, једнаке или веће од назначене вриједности.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, spinBox_ValueInt)
en: The numerical value that the track characteristic should match.
sr@ijekavian: Нумеричка вриједност особине нумере коју треба поклопити.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessInt) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessInt)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified value.
sr@ijekavian: Колико АГЛ треба да буде строг при поклапању нумера са задатом вриједношћу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: Whether the APG should choose tracks that are before, on, or after a specific date; or whether it should choose tracks that are within a certain time range.
sr@ijekavian: Да ли ће АГЛ поклапати нумере које су пре, тачно или послије назначеног датума, или ће бирати нумере које су у оквиру задатог временског интервала.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonDate)
en: within the last
sr@ijekavian: у току посљедњих

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateSpecific)
en: The specific date that the APG should use for matching.
sr@ijekavian: Одређен датум који ће АГЛ користити за поклапање.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, page_DateRange)
en: The relative time period that the APG should try to match.
sr@ijekavian: Релативни временски период који ће АГЛ покушати да поклопи.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_strictnessDate) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessDate)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified date.
sr@ijekavian: Колико ће строго АГЛ поклапати нумере са назначеним датумом.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: Whether the APG should match tracks that equal, start with, end with, or contain the specified string.
sr@ijekavian: Да ли ће АГЛ поклапати нумере које су једнаке, почињу или завршавају назначеном ниском.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: equals
sr@ijekavian: једнако

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: starts with
sr@ijekavian: почиње са

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: ends with
sr@ijekavian: завршава се са

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBox_ComparisonString)
en: contains
sr@ijekavian: садржи

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit_StringValue)
en: The string that the APG should use when matching tracks.
sr@ijekavian: Ниска коју ће АГЛ користити за поклапање нумера.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonTime)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified time.
sr@ijekavian: Да ли ће АГЛ бирати нумере које су краће, једнаке или дуже од назначеног трајања.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTimeEdit, timeEdit_TimeValue)
en: The time that the APG should try to match.
sr@ijekavian: Трајање које ће АГЛ покушати да поклопи.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessTime) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessTime)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified time.
sr@ijekavian: Колико строго АГЛ треба да поклапа нумере са назначеним трајањем.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, comboBox_ComparisonRating)
en: Whether the APG should choose tracks that are less than, equal to, or greater than the specified rating.
sr@ijekavian: Да ли ће АГЛ бирати нумере које су мање, једнаке или веће од назначеног рејтинга.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRatingWidget, rating_RatingValue)
en: The rating that the APG should try to match.
sr@ijekavian: Рејтинг који ће АГЛ користити за поклапање.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_StrictnessRating) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider_StrictnessRating)
en: How strict the APG should be about matching tracks to the specified rating.
sr@ijekavian: Колико строго АГЛ треба да поклапа нумере са назначеним рејтингом.

en: url
sr@ijekavian: УРЛ

en: title
sr@ijekavian: наслов

en: artist name
sr@ijekavian: име извођача

en: album name
sr@ijekavian: име албума

en: genre
sr@ijekavian: жанр

en: composer
sr@ijekavian: композитор

en: year | years
sr@ijekavian[0]:  година
sr@ijekavian[1]:  године
sr@ijekavian[2]:  година
sr@ijekavian[3]:  година

en: comment
sr@ijekavian: коментар

en: track number
sr@ijekavian: број нумере

en: disc number
sr@ijekavian: број диска

en: length
sr@ijekavian: трајање

en: added to collection
sr@ijekavian: додато у збирку

en: score
sr@ijekavian: резултат

en: rating
sr@ijekavian: рејтинг

en: first played
sr@ijekavian: прво пуштање

en: last played
sr@ijekavian: посљедње пуштање

en: play count
sr@ijekavian: број пуштања

en: The playlist generator failed to load any tracks from the collection.
sr@ijekavian: Генератор листи није успео да учита ниједну нумеру из збирке.

en: There are no tracks that match all constraints. The playlist generator will find the tracks that match best, but you may want to consider loosening the constraints to find more tracks.
sr@ijekavian: Не постоје нумере које задовољавају сва ограничења. Генератор листи ће покушати да приближно поклопи, али би требало да размислите о ублажавању ограничења како бисте нашли више нумера.

en: New playlist preset
sr@ijekavian: Ново претподешавање листе нумера

en: Unnamed playlist preset
sr@ijekavian: Неименовано претподешавање листе

en: Generating a new playlist
sr@ijekavian: Правим нову листу нумера

en: The playlist generator created a playlist which does not meet all of your constraints.  If you are not satisfied with the results, try loosening or removing some constraints and then generating a new playlist.
sr@ijekavian: Генератор је направио листу која не задовољава сва ограничења. Уколико нисте задовољни резултатима, покушајте са ублажавањем или уклањањем неких ограничења и стварањем нове листе.

en: Add new
sr@ijekavian: Додај ново

en: Constraint Group
sr@ijekavian: Група ограничења

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, PresetEditDialog)
en: APG Preset Editor
sr@ijekavian: Уређивач претподешавања АГЛ‑а

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Tree)
en: Constraint Tree
sr@ijekavian: Стабло ограничења

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Title)
en: APG Preset Name
sr@ijekavian: Назив претподешавања АГЛ‑а

en: Preset files (*.xml)
sr@ijekavian: Фајлови претподешавања (*.xml)

en: Import preset
sr@ijekavian: Увоз претподешавања

en: Preset exported to %1
sr@ijekavian: Претподешавање извезено у %1

en: Preset could not be exported to %1
sr@ijekavian: Претподешавање се не може извести у %1

en: Presets could not be imported from %1
sr@ijekavian: Претподешавање се не може увести из %1

en: %1 could not be opened for preset import
sr@ijekavian: Не могу да отворим %1 за увоз претподешавања

en: Example 1: new tracks added this week
sr@ijekavian: Примјер 1: нове нумере додате ове седмице

en: Example 2: rock or pop music
sr@ijekavian: Примјер 2: рок и поп музика

en: Example 3: about one hour of tracks from different artists
sr@ijekavian: Примјер 3: око сат нумера различитих извођача

en: Example 4: like my favorite radio station
sr@ijekavian: Примјер 4: попут моје омиљене радио станице

en: Example 5: an 80-minute CD of rock, metal, and industrial
sr@ijekavian: Примјер 5: осамдесетоминутни ЦД рока, метала и индустрије

en: Export "%1" preset
sr@ijekavian: Извоз претподешавања „%1“

en: Playlist Files on Disk
sr@ijekavian: Фајлови листи нумера на диску

en: The playlist file "%1" could not be loaded.
sr@ijekavian: Не могу да учитам фајл листе нумера „%1“.

en: Version %1 of playlist database schema encountered, however this Amarok version only supports version %2 (and previous versions starting with %2). Playlists saved in the Amarok Database probably will not work and any write operations with them may result in losing them. Perhaps you have started an older version of Amarok with a database written by newer version?
sr@ijekavian: Нађена верзија %1 базе листа нумера, док ово издање Амарока подржава само верзију %2 (и раније верзије које почињу са %2). Листе нумера сачуване у овој бази вероватно неће радити, и свако писање у базу може довести до њиховог губитка. Да нисте покренули старије издање Амарока над базом уписаном новијим издањем?

[ctx: the user's 'database version' is newer and unsupported by this software version]
en: Future version of Playlist Database?
sr@ijekavian: Будућа верзија базе листа нумера?

en: Amarok Database
sr@ijekavian: Амарокова база података

en: Local playlists stored in the database
sr@ijekavian: Локалне листе нумере складиштене у бази

en: <Empty>
sr@ijekavian: <празно>

en: Amarok could not find any plugins. This indicates an installation problem.
sr@ijekavian: Амарок не може да нађе прикључке. Ово указује на проблем са инсталацијом.

en: Scanning music
sr@ijekavian: Претражујем музику

en: Abort for scanner requested
sr@ijekavian: Затражено обустављање претраживања

en: Aborting scanner with error: %1
sr@ijekavian: Обустављам претраживање услед грешке: %1

en: Could not find amarokcollectionscanner!
sr@ijekavian: Не могу да нађем amarokcollectionscanner.

en: Unable to start Amarok collection scanner.
sr@ijekavian: Не могу да покренем Амароков претраживач збирке.

en: The collection scan had to be aborted. Too many crashes (%1) were encountered during the scan. Following files caused the crashes:
    
    %2
sr@ijekavian: Претраживање збирке отказано због превише падова (%1) током обраде. Падове су изазвали наредни фајлови:
    %2

en: A KDE text-editor component could not be found.
    Please check your KDE installation.  Exiting the console!
sr@ijekavian: Не могу да нађем КДЕ компоненту уређивача текста.
    Проверите инсталацију КДЕ‑а. Напуштам конзолу.

en: Console
sr@ijekavian: Конзола

en: Debug Output
sr@ijekavian: Исправљачки излаз

en: Loaded Scripts
sr@ijekavian: Учитане скрипте

en: Breakpoints
sr@ijekavian: Преломне тачке

en: Stack
sr@ijekavian: Стек

en: Locals
sr@ijekavian: Локалне

en: Execute Script
sr@ijekavian: Изврши скрипту

en: &New Script
sr@ijekavian: &Нова скрипта

en: &Delete Script
sr@ijekavian: &Обриши скрипту

en: &Clear All Scripts
sr@ijekavian: О&чисти све скрипте

en: Previous Script
sr@ijekavian: Претходна скрипта

en: Next Script
sr@ijekavian: Следећа скрипта

en: Syntax error at line %1, continue anyway?
    Error: %2
sr@ijekavian: Синтаксна грешка у реду %1, свеједно наставити?
    Грешка: %2

en: Syntax Error
sr@ijekavian: Синтаксна грешка

en: This will stop this script! Continue?
sr@ijekavian: Ово ће зауставити скрипту. Наставити?

en: Choose where to save your scripts
sr@ijekavian: Где желите да сачувате скрипту

en: Remove script file from disk?
sr@ijekavian: Уклонити фајл скрипте са диска?

en: Are you absolutely certain?
sr@ijekavian: Јесте ли потпуно сигурни?

[ctx: do not translate 'DataDownloader' or 'qt.core']
en: qt.core must be loaded to use DataDownloader
sr@ijekavian: qt.core мора бити учитана за употребу DataDownloader

en: Terminate
sr@ijekavian: Обустави

en: Script %1 has been evaluating for over 5 seconds now, terminate?
sr@ijekavian: Скрипта %1 се извршава већ више од 5 секунди, обуставити је?

[ctx: %1 is the name of the offending script, %2 the name of the script author, and %3 the author's email]
en: The script %1 uses deprecated scripting API calls. Please contact the script author, %2 at %3, and ask him to upgrade it before the next Amarok release.
sr@ijekavian: Скрипта %1 користи превазиђене АПИ позиве. Питајте аутора скрипте, %2 на %3, да ли може да ажурира скрипту до наредног издања Амарока.

en: Scripts have been disabled since you are missing the QtScriptQtBindings package. Please install the package and restart Amarok for scripts to work.
sr@ijekavian: Скрипте су искључене зато што недостаје пакет QtScriptQtBindings. Скрипте ће прорадити пошто инсталирате овај пакет и поново покренете Амарок.

en: Scripts Disabled!
sr@ijekavian: Скрипте искључене

en: Script error reported by: %1
    %2
sr@ijekavian: Грешку у скрипти пријављује: %1
    %2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AmazonConfigWidget)
en: Select Your Country
sr@ijekavian: Избор државе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: The Amazon MP3 Store offers different items depending on your location. Please select the country you are located in. Note that changing the country also invalidates your shopping cart. Countries not in this list are not yet supported by the store, you can only buy items if you live in one of the listed countries.
sr@ijekavian: Понуда Амазонове МП3 продавнице зависи од ваше локације. Изаберите државу у којој се налазите. Имајте у виду да промена државе такође празни вашу корпу за куповину. Ако држава није наведена на списку, продавница је још увек не подржава; можете куповати само ако сте у једној од набројаних држава.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, countrySelectionComboBox)
en: France
sr@ijekavian: Француска

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, countrySelectionComboBox)
en: Austria, Germany, Switzerland
sr@ijekavian: Аустрија, Немачка, Швајцарска

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, countrySelectionComboBox)
en: Japan
sr@ijekavian: Јапан

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, countrySelectionComboBox)
en: United Kingdom
sr@ijekavian: Велика Британија

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, countrySelectionComboBox)
en: United States
sr@ijekavian: Сједињене Америчке Државе

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, countrySelectionComboBox)
en: Italy
sr@ijekavian: Италија

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, countrySelectionComboBox)
en: Spain
sr@ijekavian: Шпанија

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, countrySelectionComboBox)
en: none of the above (store won't work)
sr@ijekavian: ниједна од наведених (продавница неће радити)

en: Loading album info...
sr@ijekavian: Учитавам податке о албуму...

en: <b>MP3 Music Store</b><br/><br/>Error: Unable to write temporary file. :-(
sr@ijekavian: <b>МП3 музичка продавница</b><br/><br/>Грешка: не могу да упишем привремени фајл.

en: <b>MP3 Music Store</b><br/><br/>Error: Querying MP3 Music Store database failed. :-(
sr@ijekavian: <b>МП3 музичка продавница</b><br/><br/>Грешка: упит базе на МП3 музичкој продавници пропао.

en: Add album to cart
sr@ijekavian: Додај албум у корпу

en: Add to cart
sr@ijekavian: Додај у корпу

en: <b>Artist:</b>
sr@ijekavian: <b>Извођач:</b>

en: <b>Album:</b>
sr@ijekavian: <b>Албум:</b>

en: <b>Price:</b>
sr@ijekavian: <b>Цена:</b>

en: <b>Track:</b>
sr@ijekavian: <b>Нумера:</b>

en: Price
sr@ijekavian: Цена

en: Add to Cart
sr@ijekavian: Додај у корпу

en: Add Preview to Playlist
sr@ijekavian: Додај преглед у листу нумера

en: Load Details...
sr@ijekavian: Учитај детаље...

en: Direct Checkout
sr@ijekavian: Право на касу

en: Search for Album...
sr@ijekavian: Потражи албум...

en: Snippet taken from the Amazon MP3 store
sr@ijekavian: Исечак добављен из Амазонове МП3 продавнице

en: <b>MP3 Music Store</b><br/><br/><em>%1</em> has been added to your shopping cart.
sr@ijekavian: <b>МП3 музичка продавница</b><br/><br/><em>%1</em> додато у вашу корпу.

en: Shopping cart value: %1
sr@ijekavian: Вредност у корпи: %1

en: When clicking checkout you are being redirected to Amazon for the checkout process. To simplify that process please click <a href="%1">this link</a> to tell Amazon that you have a downloader application for their MP3s installed.
sr@ijekavian: Пошто кликнете на <i>На касу</i> бићете преусмерени на Амазон ради куповине. Овај процес можете поједноставити тако што кликнете на <a href="%1">ову везу</a> да кажете Амазону да имате инсталиран преузимачки програм за њихове нумере.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AmazonShoppingCartDialog)
en: Amarok - Your Shopping Cart
sr@ijekavian: Амарок — корпа за куповину

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, checkoutButton)
en: Checkout
sr@ijekavian: На касу

en: Remove from Cart
sr@ijekavian: Уклони из корпе

en: Access the Amazon MP3 Store directly from Amarok
sr@ijekavian: Приступите Амазоновој МП3 продавници непосредно из Амарока

en: This plugin allows searching and purchasing songs and albums from the Amazon MP3 store. Amarok gets a share of the profits made by this service.
sr@ijekavian: Овај прикључак вам омогућава тражење и куповање песама и албума на Амазоновој МП3 продавници. Амарок добија део профита који се овако направи.

en: <b>MP3 Music Store</b><br/><br/>You are now being redirected to Amazon for the checkout process.<br/>To simplify that process please click <a href="%1">this link</a> to tell Amazon that you have a downloader application for their MP3s installed.
sr@ijekavian: <b>МП3 музичка продавница</b><br/><br/>Управо бивате преусмерени на Амазон ради куповине.<br/>Овај процес можете поједноставити тако што кликнете на <a href="%1">ову везу</a> да кажете Амазону да имате инсталиран преузимачки програм за њихове нумере.

en: <b>MP3 Music Store</b><br/><br/>Please select a valid country in the settings to make the store work.
sr@ijekavian: <b>МП3 музичка продавница</b><br/><br/>Изаберите одговарајућу државу у поставкама да би продавница радила.

en: Select results page to show
sr@ijekavian: Изаберите страницу резултата за приказивање.

[ctx: Add selected item to your shopping cart]
en: Add to Cart
sr@ijekavian: Додај у корпу

en: Add selected item to your shopping cart
sr@ijekavian: Додајте изабрану ставу у своју корпу за куповину.

[ctx: View your shopping cart contents]
en: View Cart
sr@ijekavian: Прикажи корпу

en: View your shopping cart contents
sr@ijekavian: Прикажите садржај своје корпе за куповину.

[ctx: Checkout your shopping cart]
en: Checkout
sr@ijekavian: На касу

en: Checkout your shopping cart
sr@ijekavian: Понесите корпу за куповину на касу

en: <b>MP3 Music Store</b><br/><br/>Error: Received an invalid reply. :-(
sr@ijekavian: <b>МП3 музичка продавница</b><br/><br/>Грешка: примљен лош одговор.

[ctx: A type of command that triggers an action in the integrated MP3 Music Store service]
en: Amazon
sr@ijekavian: Амазон

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Select Country
sr@ijekavian: Избор државе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: In order to buy tracks from Amazon Store, you need to select your country of residence.
sr@ijekavian: Да бисте куповали нумере из Амазонове продавнице, морате изабрати државу у којој се налазите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you do not want Amarok to send this data to Amazon, select "none" in the box below. In this case Amazon Store will not work.
sr@ijekavian: Ако не желите да Амарок пошаље овај податак Амазону, изаберите „ништа“ у пољу испод. У том случају Амазонова продавница неће радити.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select your country in the box below:
sr@ijekavian: Држава у којој живите:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Press this button to save your preferred settings, and log on to Amazon Store using the provided data:
sr@ijekavian: Кликните на ово дугме да сачувате поставке и пријавите се на Амазонову продавницу са задатим подацима:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveSettings)
en: Save and Log on to Amazon Store
sr@ijekavian: Сачувај и пријави ме на Амазонову продавницу

en: Add new Ampache server
sr@ijekavian: Додавање новог Ампачевог сервера

en: Successfully connected
sr@ijekavian: Успјешно повезивање

en: Connection failure
sr@ijekavian: Неуспешно повезивање

en: Authentication failed.
sr@ijekavian: Аутентификација није прошла.

en: Authentication Error
sr@ijekavian: Грешка при аутентификацији

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Server
sr@ijekavian: Додај сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Server
sr@ijekavian: Уклони сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServerAddress) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, serverList)
en: Server Address
sr@ijekavian: Адреса сервера

en: Amarok frontend for your Ampache server
sr@ijekavian: Амароково прочеље за Ампачев сервер.

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server. This lets you browse and play all the Ampache contents from within Amarok.
sr@ijekavian: Користите Амарок као испеглано прочеље за Ампачев сервер. Тако унутар Амарока можете прегледати и пуштати сав садржај са Ампача.

en: Ampache Server %1
sr@ijekavian: Ампачев сервер %1

en: <p>No information found for this track.</p>
sr@ijekavian: <p>Нису нађени подаци о овој нумери.</p>

en: <p>No information found for this album.</p>
sr@ijekavian: <p>Нису нађени подаци о овом албуму.</p>

en: <p>No information found for this artist.</p>
sr@ijekavian: <p>Нису нађени подаци о овом извођачу.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, verifyButton)
en: Check Connection
sr@ijekavian: Провери везу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: gpodder.net Profile
sr@ijekavian: Профил на Гподеру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="http://www.gpodder.net/register/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Sign up to gpodder.net</span></a></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><a href="http://www.gpodder.net/register/"><u>Пријави ме на Гподер</u></a></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testLogin)
en: &Test Login
sr@ijekavian: &Пробна пријава

en: Gpodder Podcasts
sr@ijekavian: Подемисије са Гподера

en: Trying to synchronize statuses with gpodder.net
sr@ijekavian: Покушавам да синхронизујем стања са Гподером

en: Trying to synchronize subscriptions with gpodder.net
sr@ijekavian: Покушавам да синхронизујем претплате са Гподером

en: GPodder Service failed to get data from the server. Will retry in 10 seconds...
sr@ijekavian: Сервис Гподера не може да добави податке са сервера. Покушавам поново за 10 секунди.

en: gpodder.net: Podcast Directory Service
sr@ijekavian: Гподер.нет: сервис каталога подемисија

en: gpodder.net is an online Podcast Directory & Synchonisation Service.
sr@ijekavian: Гподер.нет је каталог подемисија и сервис за синхронизацију на вези.

en: Subscribe
sr@ijekavian: Претплати се

en: gpodder.net credentials
sr@ijekavian: Акредитиви на Гподеру

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your gpodder.net credentials in plaintext?
sr@ijekavian: Нема К‑новчаника у погону. Желите ли да Амарок сачува ваше акредитиве на Гподеру у обичном тексту?

en: Testing...
sr@ijekavian: Испробавам...

en: Either the username or the password is empty, please correct and try again.
sr@ijekavian: Празно корисничко име или лозинка, исправите и покушајте поново.

en: Failed
sr@ijekavian: Неуспјех

[ctx: The operation completed as expected]
en: Success
sr@ijekavian: Успјех

en: Either the username or the password is incorrect, please correct and try again
sr@ijekavian: Неисправно корисничко име или лозинка, исправите и покушајте поново.

en: Unable to connect to gpodder.net service or other error occurred.
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са сервисом Гподера, или нека друга грешка.

en: Error parsing the Reply, check if gpodder.net is working correctly and report a bug
sr@ijekavian: Грешка при рашчлањивању одговора, проверите да ли Гподер.нет ради исправно и пријавите грешку.

en: No description available...
sr@ijekavian: Опис није доступан...

en: From Jamendo.com
sr@ijekavian: са Џаменда

en: A site where artists can freely share their music
sr@ijekavian: Сајт гдје извођачи слободно дијеле своју музику

en: A archive of free, Creative Commons licensed music
sr@ijekavian: Архива бесплатне музике, под Криејтив комонсовим лиценцама

en: Jamendo.com puts artists and music lovers in touch with each other. The site allows artists to upload their own albums to share them with the world and users to download all of them for free. Listen to and download all Jamendo.com contents from within Amarok.
sr@ijekavian: Џамендо спаја извођаче и љубитеље музике. Сајт дозвољава извођачима да отпреме и подијеле своје албуме са свијетом, а корисницима да их бесплатно преузму. Преслушајте и преузмите сав садржај са Џаменда право из Амарока.

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
sr@ijekavian: Ажурирај

note: i18n("Artist") ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtist()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Artist / Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(bool)), SLOT(sortByArtistAlbum()) ); action = filterMenu->addAction( i18n( "Album" ) ); connect( action, SIGNAL(triggered(
en: Genre / Artist
sr@ijekavian: жанр / извођач

en: Genre / Artist / Album
sr@ijekavian: жанр / извођач / албум

en: Downloading Jamendo.com database...
sr@ijekavian: Преузимам базу са Џаменда...

en: Updating the local Jamendo database.
sr@ijekavian: Ажурирам локалну базу Џаменда

[ctx: First part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Jamendo.com database update complete. Added 1 track on  | Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on
sr@ijekavian[0]: Завршено ажурирање базе са Џаменда. Додата %1 нумера са
sr@ijekavian[1]: Завршено ажурирање базе са Џаменда. Додате %1 нумере са
sr@ijekavian[2]: Завршено ажурирање базе са Џаменда. Додато %1 нумера са
sr@ijekavian[3]: Завршено ажурирање базе са Џаменда. Додата 1 нумера са

[ctx: Middle part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
sr@ijekavian[0]: %1 албума од
sr@ijekavian[1]: %1 албума од
sr@ijekavian[2]: %1 албума од
sr@ijekavian[3]: 1 албума од

[ctx: Last part of: Jamendo.com database update complete. Added 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
sr@ijekavian[0]: %1 извођача.
sr@ijekavian[1]: %1 извођача.
sr@ijekavian[2]: %1 извођача.
sr@ijekavian[3]: 1 извођача.

[ctx: Name of the "Last.fm" similar bias]
en: Last.fm similar
sr@ijekavian: Слично према ЛастФМ‑у

[ctx: Description of the "Last.fm" bias]
en: The "Last.fm" similar bias looks up tracks on Last.fm and only adds similar tracks.
sr@ijekavian: Наклоност „Слично према ЛастФМ‑у“ тражи нумере
    на ЛастФМ‑у и додаје само сличне.

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous track (as reported by Last.fm)
sr@ijekavian: Слична претходној нумери (према извештају ЛастФМ‑а)

[ctx: Last.fm bias representation]
en: Similar to the previous artist (as reported by Last.fm)
sr@ijekavian: Слична претходном извођачу (према извештају ЛастФМ‑а)

en: <a href="http://www.last.fm/">Last.fm</a> thinks the track is similar to
sr@ijekavian: <a href="http://www.last.fm/">ЛастФМ</a> сматра да је нумера слична

en: the previous track
sr@ijekavian: претходној нумери

[ctx: Name of the "WeeklyTop" bias]
en: Last.fm weekly top artist
sr@ijekavian: ЛастФМ‑ови најпопуларнији извођачи седмице

[ctx: Description of the "WeeklyTop" bias]
en: The "WeeklyTop" bias adds tracks that are in the weekly top chart of Last.fm.
sr@ijekavian: Наклоност „Недељне најпопуларније“ додаје нумере
    са ЛастФМ‑ове недељне листе најпопуларнијих.

[ctx: WeeklyTopBias bias representation]
en: Tracks from the Last.fm top lists from %1 to %2
sr@ijekavian: Нумере са ЛастФМ‑ове листе популарних од %1 до %2

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: from:
sr@ijekavian: од:

[ctx: in WeeklyTopBias. Label for the date widget]
en: to:
sr@ijekavian: до:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
sr@ijekavian: Профил на ЛастФМ‑у

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel1)
en: <a href="http://www.last.fm:80/signup.php">Sign up to Last.fm</a>
sr@ijekavian: <a href="http://www.last.fm:80/signup.php">Учланите се на ЛастФМ</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kActiveLabel2)
en: Why not join the <a href="http://www.last.fm:80/group/Amarok+Users">Amarok Last.fm group</a> and share your musical tastes with other Amarok users?
sr@ijekavian: Зашто се не бисте придружили <a href="http://www.last.fm:80/group/Amarok+Users"> Амароковој групи на ЛастФМ‑у</a> и подијелили свој музички укус са другим корисницима Амарока?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
sr@ijekavian: Сервиси ЛастФМ‑а

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SubmitPlayedSongs)
en: &Submit tracks
sr@ijekavian: &Предај нумеру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RetrieveSimilarArtists)
en: &Retrieve similar artists
sr@ijekavian: &Добави сличне извођаче

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScrobbleComposer)
en: &Use composer data if available in Last.fm as artist
sr@ijekavian: &Узми податке о композитору на ЛастФМ‑у за извођача

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use Last.fm tags like <b>7 of 10 stars</b> to represent your Amarok ratings during statistics synchronization
sr@ijekavian: Користи ЛастФМ‑ове ознаке, попут <b>7 од 10 звездица</b>, за представљање Амарокових рејтинга током синхронизације статистике.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseFancyRatingTags)
en: Use fancy tags to represent ratings
sr@ijekavian: Помодне ознаке рејтинга

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: <html>When scrobbling tracks to Last.fm, it autocorrects common errors in track tags like artist, album and title. Check this to be notified when this happens and what the autocorrection was</html>
sr@ijekavian: <html>При скробловању нумере, ЛастФМ аутоматски исправља уобичајене грешке у ознакама, попут извођача, албума и наслова. Попуните ово да бисте били обавештени кад до тога дође, и шта је исправљено.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnnounceCorrections)
en: Announce correction suggestions for track tags
sr@ijekavian: Пријави предложене исправке за ознаке нумера

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: <html>Check if you want certain tracks neither to be scrobbled nor to be updated to Last.fm now playing</html>
sr@ijekavian: <html>Попуните ако за одређене нумере не желите ни да се скроблују ни да се ажурира тренутно пуштање на ЛастФМ‑у.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterByLabel)
en: Do not scrobble tracks with label:
sr@ijekavian: Не скроблуј нумере са етикетом:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_FilteredLabel)
en: <html>Select a preferred label (or write a new one). Tracks with this label will not be scrobbled</html>
sr@ijekavian: <html>Изаберите жељену етикету (или упишите нову). Нумере са том етикетом неће бити скробловане.</html>

en: Last.fm: The social music revolution
sr@ijekavian: ЛастФМ: друштвена музичка револуција

en: Last.fm is a popular online service that provides personal radio stations and music recommendations. A personal listening station is tailored based on your listening habits and provides you with recommendations for new music. It is also possible to play stations with music that is similar to a particular artist as well as listen to streams from people you have added as friends or that Last.fm considers your musical "neighbors"
sr@ijekavian: ЛастФМ је популарни сервис на вези који пружа личне радио станице и музичке препоруке. Лична станица је саткана на основу ваших слушалачких навика и доставља вам препоруке за нову музику. Такође је могуће пуштати станице са музиком сличном одређеном извођачу, као и преслушавати токове особа које сте навели као пријатеље или које ЛастФМ сматра вашим музичким „комшијама“.

en: Last.fm: Love
sr@ijekavian: ЛастФМ: вољено

[ctx: Last.fm: errorMessage]
en: Either the username was not recognized, or the password was incorrect.
sr@ijekavian: Или корисничко име није препознато, или лозинка није исправна.

[ctx: Last.fm: errorMessage]
en: There was a problem communicating with the Last.fm services. Please try again later.
sr@ijekavian: Проблем у комуникацији са ЛастФМ‑овим сервисом. Покушајте мало касније.

en: Enter an artist name
sr@ijekavian: Унесите име извођача

en: Enter a tag
sr@ijekavian: Унесите ознаку

en: Enter a Last.fm user name
sr@ijekavian: Унесите корисничко име на ЛастФМ‑у

en: Username: %1
sr@ijekavian: Корисничко име: %1

en: Play Count: %1 play | Play Count: %1 plays
sr@ijekavian[0]: Број пуштања: %1
sr@ijekavian[1]: Број пуштања: %1
sr@ijekavian[2]: Број пуштања: %1
sr@ijekavian[3]: Број пуштања: 1

en: Create a Custom Last.fm Station
sr@ijekavian: Направи посебну ЛастФМ‑ову станицу

en: Tag
sr@ijekavian: ознака

en: User
sr@ijekavian: корисник

en: %1's Streams
sr@ijekavian: Токови — %1

en: Global Tags
sr@ijekavian: Глобалне ознаке

en: Neighbors' Loved Radio
sr@ijekavian: Комшијски вољени радио

en: Neighbors' Personal Radio
sr@ijekavian: Комшијски лични радио

en: Friends' Loved Radio
sr@ijekavian: Пријатељев вољени радио

en: Friends' Personal Radio
sr@ijekavian: Пријатељев лични радио

en: Failed to open KDE Wallet to read Last.fm credentials
sr@ijekavian: Не могу да отворим КДЕ новчаник ради читања акредитива на ЛастФМ‑у.

en: Last.fm credentials
sr@ijekavian: Акредитиви на ЛастФМ‑у

en: No running KWallet found. Would you like Amarok to save your Last.fm credentials in plaintext?
sr@ijekavian: Нема К‑новчаника у погону. Желите ли да Амарок сачува ваше акредитиве на ЛастФМ‑у у обичном тексту?

[ctx: The operation was rejected by the server]
en: Failed
sr@ijekavian: Неуспјех

en: Test Login
sr@ijekavian: Проба пријаве

en: Unable to connect to Last.fm service.
sr@ijekavian: Не могу да се повежем са ЛастФМ‑овим сервисом.

[ctx: %2 is artist name, %1 is number of plays]
en: %2 (%1 play) | %2 (%1 plays)
sr@ijekavian[0]: %2 (%1 пуштање)
sr@ijekavian[1]: %2 (%1 пуштања)
sr@ijekavian[2]: %2 (%1 пуштања)
sr@ijekavian[3]: %2 (%1 пуштање)

en: Personal Radio
sr@ijekavian: Лични радио

en: Neighborhood
sr@ijekavian: Комшилук

en: My Recommendations
sr@ijekavian: Моје препоруке

en: My Radio Station
sr@ijekavian: Моја радио станица

en: My Mix Radio
sr@ijekavian: Мој бирани радио

en: My Neighborhood
sr@ijekavian: Мој комшилук

en: My Top Artists
sr@ijekavian: Моји омиљени извођачи

en: My Tags
sr@ijekavian: Моје ознаке

en: Friends
sr@ijekavian: Пријатељи

en: Neighbors
sr@ijekavian: Комшије

en: Last.fm: &Ban
sr@ijekavian: ЛастФМ: &Забрани

en: Ban this track
sr@ijekavian: Забрани ову нумеру

en: Last.fm: &Skip
sr@ijekavian: ЛастФМ: &Прескочи

en: Skip this track
sr@ijekavian: Прескочи ову нумеру

en: Global Tag Radio: "%1"
sr@ijekavian: глобално означени радио: „%1“

en: User Tag Radio: "%1"
sr@ijekavian: кориснички означени радио: „%1“

en: Similar Artists to "%1"
sr@ijekavian: извођачи слични са „%1“

en: Artist Fan Radio: "%1"
sr@ijekavian: радио љубитеља извођача: „%1“

en: %1's Neighbor Radio
sr@ijekavian: сусједски радио — %1

en: %1's Personal Radio
sr@ijekavian: лични радио — %1

en: %1's Mix Radio
sr@ijekavian: бирани радио — %1

en: %1's Recommended Radio
sr@ijekavian: препоручени радио — %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
sr@ijekavian: препоручени радио — %1 (популарност %2)

en: Group Radio: %1
sr@ijekavian: групни радио: %1

en: Track Radio
sr@ijekavian: радио нумера̂

en: Artist Radio
sr@ijekavian: извођачки радио

en: Last.fm is cool...
sr@ijekavian: ЛастФМ је 'ладан...

en: To listen to Last.fm streams and radio you need to be a paying Last.fm subscriber and you need to stream from a <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>supported country</a>. All other Last.fm features work fine.
sr@ijekavian: Да бисте слушали токове и радио са ЛастФМ‑а, морате имати плаћену претплату на ЛастФМ‑у и бити у једној од <a href='http://www.last.fm/announcements/radio2013'>подржаних држава</a>. Све остале могућности ЛастФМ‑а раде нормално.

en: Error starting track from Last.fm radio
sr@ijekavian: Грешка при покретању нумера са ЛастФМ‑овог радија

[ctx: As in Last.fm]
en: Loved Track: %1
sr@ijekavian: Вољена нумера: %1

[ctx: As in Last.fm]
en: Banned Track: %1
sr@ijekavian: Забрањена нумера: %1

[ctx: %1 is field name such as Album Name; %2 is the original value; %3 is the corrected value]
en: %1 <b>%2</b> should be corrected to <b>%3</b>
sr@ijekavian: %1 <b>%2</b> треба поправити на <b>%3</b>

en: Last.fm suggests that some tags of track <b>%1</b> should be corrected:
sr@ijekavian: ЛастФМ предлаже поправке за неке ознаке нумере <b>%1</b>:

en: Play Similar Artists from Last.fm
sr@ijekavian: Пусти сличне извођаче са ЛастФМ‑а

[ctx: description of the Last.fm statistics synchronization provider]
en: slows down track matching
sr@ijekavian: успорава поклапање нумера

en: Downloading '%1' by %2 from Magnatune.com
sr@ijekavian: Преузимам „%1“ од %2 са Магнатјуна

en: Downloading album from Magnatune.com
sr@ijekavian: Преузимам албум са Магнатјуна

en: Magnatune download seems to have failed. Cannot read zip file
sr@ijekavian: Изгледа да није успјело преузимање са Магнатјуна. Не могу да прочитам ЗИП фајл.

en: Uncompressing Magnatune.com download...
sr@ijekavian: Распакујем преузето са Магнатјуна...

en: Adding album cover to collection
sr@ijekavian: Додајем омот албума у збирку...

en: Preview Tracks
sr@ijekavian: Прегледај нумере

en: The tracks you are about to copy are Magnatune.com preview streams. For better quality and advert free streams, consider buying an album download. Remember that when buying from Magnatune the artist gets 50%. Also if you buy using Amarok, you support the Amarok project with 10%.
sr@ijekavian: Нумере које управо копирате само су токови за преглед са Магнатјуна. За бољи квалитет и одсуство реклама, размислите да купите преузимање албума. Имајте у виду да приликом куповине са Магнатјуна извођач добија 50%. Такође, за све куповине обављене Амароком спонзоришете његов развој са 10%.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Updates
sr@ijekavian: Допуне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: If you check this box, Amarok will periodically check for Magnatune database updates and download them automatically.
sr@ijekavian: Ако попуните ову кућицу, Амарок ће повремено проверавати има ли допуна Магнатјунове базе и аутоматски их преузимати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdateDatabase) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoUpdate)
en: Update Magnatune database automatically
sr@ijekavian: Аутоматски ажурирај Магнатјунову базу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Redownloads
sr@ijekavian: Поновна преузимања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Enter your e-mail here to be able to redownload any previous purchase from Magnatune directly from within Amarok.
sr@ijekavian: Унесите адресу е‑поште да бисте могли поново преузимати претходне куповине са Магнатјуна директно из Амарока.

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: E-mail:
sr@ijekavian: Е‑пошта:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership Options
sr@ijekavian: Опције чланства

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
sr@ijekavian: Учлањен сам

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
sr@ijekavian: Врста чланства:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
sr@ijekavian: ток

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
sr@ijekavian: Корисничко име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">For more information about the Magnatune.com memberships, and to sign up, go to  </span><a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok"><span style=" font-family:'Sans Serif'; text-decoration: underline; color:#0000ff;">http://magnatune.com/compare_plans</span></a></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>За више података о Магнатјуновој чланарини, као и за учлањивање, посјетите <a href="http://magnatune.com/compare_plans?referal_id=amarok">http://magnatune.com/compare_plans/</a>.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream Options
sr@ijekavian: Опције тока

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
sr@ijekavian: Врста токова за преглед:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Ogg
sr@ijekavian: ОГГ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: High Quality Mp3
sr@ijekavian: МП3 високог квалитета

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, streamTypeComboBox)
en: Low Quality Mp3
sr@ijekavian: МП3 ниског квалитета

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneDownloadDialogBase)
en: Magnatune.com Album Download
sr@ijekavian: Преузимање албума са Магнатјуна

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
sr@ijekavian: Опције преузимања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
sr@ijekavian: Изаберите формат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: If you download to a location that is already being monitored by Amarok, the album will automatically be added to your collection.
sr@ijekavian: Ако преузимате у локацију коју Амарок већ надгледа, албум ће бити аутоматски додат у вашу збирку.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
sr@ijekavian: Подаци са Магнатјуна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
sr@ijekavian: &Преузми

en: Processing download
sr@ijekavian: Обрађујем преузимање

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
sr@ijekavian: Изгледа су достављени подаци о чланарини погрешни. Исправите и покушајте поново.

en: Could not process download
sr@ijekavian: Не могу да извршим преузимање

en: Redownload of a previously purchased album "%1" by "%2" from Magnatune.com.
    
    Username: %3
    Password: %4
sr@ijekavian: Поново преузми већ купљени албум „%1“ од „%2“ са Магнатјуна.
    
    Корисничко име: %3
    Лозинка: %4

en: Loading artist info...
sr@ijekavian: Учитавам податке о извођачу...

en: Fetching %1 Artist Info
sr@ijekavian: Добављам податке о извођачу %1

note: i18n( "Genre: ");// + magnatuneAlbum->
en: Release Year: %1
sr@ijekavian: Година издавања: %1

en: From Magnatune.com
sr@ijekavian: са Магнатјуна

en: Loading Magnatune.com frontpage...
sr@ijekavian: Преузимам насловну страницу са Магнатјуна

en: Fetching Magnatune.com front page
sr@ijekavian: Добављам насловну страницу са Магнатјуна

en: Loading your Magnatune.com favorites page...
sr@ijekavian: Преузимам страницу омиљених са Магнатјуна

en: Loading your personal Magnatune.com recommendations page...
sr@ijekavian: Преузимам личну страницу препорука са Магнатјуна...

en: The non evil record label that is fair to artists and customers alike
sr@ijekavian: Неискварена музичка кућа, која поштено третира подједнако извођаче и муштерије.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Click this button to download Magnatune database now.
sr@ijekavian: Кликните на ово дугме да сада преузмете Магнатјунову базу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Amarok needs to download Magnatune database in order to enable Magnatune store.
sr@ijekavian: Амарок мора да преузме Магнатјунову базу да би активирао Магнатјунову продавницу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If you enable the following option, Amarok will check for Magnatune updates and download them automatically. You can always disable this option later in Magnatune service configuration.
sr@ijekavian: Ако укључите наредну опцију, Амарок ће проверавати има ли допуна Магнатјунове базе и аутоматски их преузимати. Ову опцију увек можете касније искључити у постави Магнатјуновог сервиса.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, update)
en: Update
sr@ijekavian: Ажурирај

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
sr@ijekavian: Менаџер поновног преузимања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: These are the albums that you have previously downloaded:
sr@ijekavian: Ово су албуми које сте раније преузимали:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
sr@ijekavian: &Преузми поново

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
sr@ijekavian: извођач — албум

en: Getting list of previous Magnatune.com purchases
sr@ijekavian: Добављам списак претходних куповина на Магнатјуну

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SignupDialog)
en: Magnatune.com member signup
sr@ijekavian: Учлањивање на Магнатјун

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By becoming a Magnatune.com member, you get unlimited download access and can download any album from within Amarok with a single mouse click. By joining, you can also listen to all streaming tracks from Magnatune.com ad-free.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The Amarok team gets 10% of your initial membership payment, so by joining, you are also supporting the development of Amarok.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">As always, the artists get 50% of your membership payment(s) distributed based on which artist you download and stream.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">To read more about Magnatune.com memberships, or to sign up, click here: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Membership Info</span></a> </p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">After joining, go to the Magnatune config in "Settings->Configure Amarok->Plugins" and enter your membership information. </p></body></html>
sr@ijekavian: <html><p>Учлањивањем на Магнатјуну добијате неограничен приступ за преузимање, и можете из Амарока преузети било који албум једним кликом. Придруживањем такође можете преслушавати све токове са Магнатјуна без реклама.</p> 
    <p>Амароков тим добија 10% ваше приступне чланарине, тако да учлањивањем помажете развој Амарока.</p> 
    <p>Као и иначе, извођачи добијају 50% ваше чланарине, која се распоређује према томе чије албуме преузимате и токове слушате.</p> 
    <p>За више информација о Магнатјуну, или да се учланите, кликните овде: <a href="http://magnatune.com/downloads?referal_id=amarok">подаци о чланарини</a>.</p> 
    <p>По учлањивању идите на <i>Поставке→Подеси Амарок...→Прикључци</i> и унесите своје податке о чланству.</p></html>

en: "Fair trade" online music store
sr@ijekavian: Музичка продавница на вези која „игра поштено“.

en: Magnatune.com is a different kind of record company with the motto "We are not evil!" 50% of every purchase goes directly to the artist and if you purchase an album through Amarok, the Amarok project receives a 10% commission. Magnatune.com also offers "all you can eat" memberships that lets you download as much of their music as you like.
sr@ijekavian: Магнатјун је другачија сорта музичке компаније, која се држи гесла „Нисмо зли!“: 50% од сваке куповине иде директно извођачу, а уколико куповину обавите из Амарока, пројекат Амарока добија провизију од 10%. Магнатјун такође нуди чланарину „слушај колико можеш“, која вам омогућава преузимање музике колико год желите.

en: Artist / Album
sr@ijekavian: извођач / албум

en: Re-download
sr@ijekavian: Преузми поново

en: Update Database
sr@ijekavian: Ажурирај базу података

en: Download Album
sr@ijekavian: Преузми албум

en: Signup
sr@ijekavian: Учлањивање

en: Downloading Magnatune.com database...
sr@ijekavian: Преузимам Магнатјунову базу...

en: Updating the local Magnatune database.
sr@ijekavian: Освјежавам локалну Магнатјунову базу.

en: The Magnatune.com service accepts the following messages: 
    
    	addMoodyTracks mood count: Adds a number of random tracks with the specified mood to the playlist. The mood argument must have spaces escaped with %%20
sr@ijekavian: Магнатјунов сервис прихвата сљедећу поруку:
    
    addMoodyTracks расположење број: додаје дати број насумичних нумера са задатим расположењем на листу нумера. Размаци у аргументу расположења морају бити избјегнути са %%20.

en: ERROR: No arguments supplied
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Нису дати аргументи.

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Погрешан број аргумената за addMoodyTracks.

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Грешка рашчлањивања за други аргумент (број).

en: ok
sr@ijekavian: у реду

en: ERROR: Unknown argument.
sr@ijekavian: ГРЕШКА: Непознат аргумент.

[ctx: A type of command that triggers an action in the integrated Magnatune.com service]
en: Magnatune
sr@ijekavian: Магнатјун

[ctx: First part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: Magnatune.com database update complete. Database contains 1 track on  | Magnatune.com database update complete. Database contains %1 tracks on
sr@ijekavian[0]: Ажурирање Магнатјунове базе завршено. База садржи %1 нумеру са
sr@ijekavian[1]: Ажурирање Магнатјунове базе завршено. База садржи %1 нумере са
sr@ijekavian[2]: Ажурирање Магнатјунове базе завршено. База садржи %1 нумера са
sr@ijekavian[3]: Ажурирање Магнатјунове базе завршено. База садржи 1 нумеру са

[ctx: Middle part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 album from  | %1 albums from
sr@ijekavian[0]: %1 албума од
sr@ijekavian[1]: %1 албума од
sr@ijekavian[2]: %1 албума од
sr@ijekavian[3]: 1 албума од

[ctx: Last part of: Magnatune.com database update complete. Database contains 3 tracks on 4 albums from 5 artists.]
en: 1 artist. | %1 artists.
sr@ijekavian[0]: %1 извођача.
sr@ijekavian[1]: %1 извођача.
sr@ijekavian[2]: %1 извођача.
sr@ijekavian[3]: 1 извођача.

en: Amarok's MP3tunes Harmony Daemon
sr@ijekavian: Амароков демон за Хармони за МП3‑тјунс

en: Handles AutoSync for the MP3tunes service in Amarok.
sr@ijekavian: Контролише аутосинхронизацију са МП3‑тјунсовим сервисом у Амароку.

en: (C) 2008, Casey Link
sr@ijekavian: © 2008, Кејси Линк

en: IRC:
    server: irc.freenode.net / channels: #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
sr@ijekavian: ИРЦ:
    сервер: irc.freenode.net / канали: #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Пишите на:
    amarok@kde.org

en: The identifier the daemon should use.
sr@ijekavian: Идентификатор који ће демон користити.

en: The email to be used for authentication.
sr@ijekavian: Жељена адреса е‑поште за аутентификацију.

en: The pin to be used for authentication.
sr@ijekavian: Жељени ПИН за аутентификацију.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: MP3tunes Login
sr@ijekavian: Пријава на МП3‑тјунс

[ctx: The e-mail address for Mp3Tunes logins]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: E-Mail:
sr@ijekavian: Е‑пошта:

[ctx: The MP3Tunes password]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
sr@ijekavian: Лозинка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, enableHarmony) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices.
sr@ijekavian: Аутосинхронизација је МП3‑тјунсова услуга која вам омогућава аутоматско премијештање музике између рачунара̂ и уређаја̂.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: AutoSync is a feature from MP3tunes which allows you to automatically move your music between computers and devices. You can upload music from one location and have it download instantly to other locations.
sr@ijekavian: Аутосинхронизација је МП3‑тјунсова услуга која вам омогућава аутоматско премијештање музике између рачунара̂ и уређаја̂. Можете отпремити музику са једне локације и аутоматски је преузети на другим локацијама.

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable AutoSync
sr@ijekavian: Укључи аутосинхронизацију

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: PIN Code:
sr@ijekavian:  ПИН ко̂д:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Get an MP3tunes locker</span></a></p></body></html>
sr@ijekavian: <html><a href="https://shop.mp3tunes.com/myaccount/registration/">Набавите ормарић на МП3‑тјунсу</a></html>

en: Online music locker where you can safely store and access your music: http://mp3tunes.com
sr@ijekavian: Музички ормарић на вези гдје музику можете безбједно похрањивати и приступати јој: http://mp3tunes.com

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
sr@ijekavian: МП3‑тјунсов ормарић: ваша музика свугдје!

en: MP3tunes AutoSync Enabled
sr@ijekavian: Укључена МП3‑тјунсову аутосинхронизација

en: MP3tunes AutoSync Disabled
sr@ijekavian: Искључена МП3‑тјунсова аутосинхронизација

en: Authenticating
sr@ijekavian: Аутентификујем се...

en: MP3tunes failed to Authenticate.
sr@ijekavian: Неуспешно аутентификовање на МП3‑тјунсу

en: MP3tunes Harmony: Disconnected
sr@ijekavian: Хармони за МП3‑тјунс: веза прекинута

en: MP3tunes Harmony: Waiting for PIN Input
sr@ijekavian: Хармони за МП3‑тјунс: чекам на унос ПИН‑а

en: MP3tunes Harmony: Successfully Connected
sr@ijekavian: Хармони за МП3‑тјунс: повезивање успјешно

en: MP3tunes Harmony Error
    %1
sr@ijekavian: Грешка са Хармонијем за МП3‑тјунс
    %1

en: MP3tunes Locker
sr@ijekavian: МП3‑тјунсов ормарић

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
sr@ijekavian: Само сљедећи типови нумера могу бити отпремљени на МП3‑тјунс: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma и ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
sr@ijekavian: Започињем отпремање на МП3‑тјунс

en: Uploading Track %1/%2
sr@ijekavian: Отпремам нумеру %1/%2...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, instructionsLabel)
en: Add a local or remote OPML file to be included in the list.
sr@ijekavian: Додајте локални или удаљени ОПМЛ фајл за укључивање у листу.

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, titleEdit)
en: If left blank the title from the OPML will be used.
sr@ijekavian: Уколико је празно наслов ће бити преузет од ОПМЛ‑а.

en: Loading Podcast Info...
sr@ijekavian: Учитавам податке о подемисији...

en: Fetching Podcast Info
sr@ijekavian: Добављам податке о подемисији...

en: Add OPML
sr@ijekavian: Додај ОПМЛ

[ctx: Heading of Add OPML dialog]
en: Add OPML
sr@ijekavian: Додавање ОПМЛ‑а

en: Podcast Directory
sr@ijekavian: Фасцикла подемисија

en: A large listing of podcasts
sr@ijekavian: Велика листа подемисија

en: A comprehensive list of searchable podcasts that you can subscribe to directly from within Amarok.
sr@ijekavian: Свеобухватан списак претраживих подемисија на које се можете претплатити директно из Амарока.

en: Add an OPML file to the list.
sr@ijekavian: Додаје ОПМЛ фајл у листу.

en: Loading info...
sr@ijekavian: Учитавам податке...

en: This service does not accept any messages
sr@ijekavian: Овај сервис не прима поруке

en: ERROR: unknown message
sr@ijekavian: ГРЕШКА: непозната порука

en: Neither playable nor downloadable url specified.
sr@ijekavian: Нити може да се пусти нити је задат УРЛ за преузимање.

en: No service named %1 is currently loaded
sr@ijekavian: Сервис по имену %1 није тренутно учитан

en: This collection is currently offline
sr@ijekavian: Ова збирка је тренутно ван везе

[ctx: %1 is collection name]
en: %1 has an ability to synchronize track meta-data such as play count or rating with other collections. Do you want to keep %1 synchronized?
    
    You can always change the decision in Amarok configuration.
sr@ijekavian: %1 уме да синхронизује метаподатке нумера, попут броја пуштања или рејтинга, са другим збиркама. Желите ли да %1 буде синхронизована?
    
    Ово можете касније изменити у Амароковој постави.

en: You only seem to have the Local Collection. Statistics synchronization only makes sense if there is more than one collection.
sr@ijekavian: Изгледа да имате само локалну збирку. Синхронизација статистике има смисла тек када има више од једне збирке.

en: Played %2 times of which one play is recent and unique to this source | Played %2 times of which %1 plays are recent and unique to this source
sr@ijekavian[0]: Пуштано %2 пута, од чега је %1 пуштање недавно и јединствено за овај извор.|/|Пуштано %2 $[множ ^2 пут пута пута], од чега је %1 пуштање недавно и јединствено за овај извор.
sr@ijekavian[1]: Пуштано %2 пута, од чега су %1 пуштања недавна и јединствена за овај извор.|/|Пуштано %2 $[множ ^2 пут пута пута], од чега су %1 пуштања недавна и јединствена за овај извор.
sr@ijekavian[2]: Пуштано %2 пута, од чега је %1 пуштања недавно и јединствено за овај извор.|/|Пуштано %2 $[множ ^2 пут пута пута], од чега је %1 пуштања недавно и јединствено за овај извор.
sr@ijekavian[3]: Пуштано %2 пута, од чега је %1 пуштање недавно и јединствено за овај извор.|/|Пуштано %2 $[множ ^2 пут пута пута], од чега је једно пуштање недавно и јединствено за овај извор.

en: Ignored labels: %1
sr@ijekavian: Игнорисане етикете: %1

en: %1 - %2 - %3
sr@ijekavian: %1 – %2 — %3

en: Can match tracks by: %1
    Can synchronize: %2
sr@ijekavian: Поклапање нумера по: %1
    За синхронизовање: %2

en: Synchronize Statistics
sr@ijekavian: Статистика синхронизације

en: Matching Tracks for Statistics Synchronization
sr@ijekavian: Поклапам нумере за синхронизацију статистике...

en: Synchronizing Track Statistics
sr@ijekavian: Синхронизујем статистику нумера...

[ctx: %2 is a list of collection names]
en: Synchronization of %2 done. <b>One</b> track was updated. | Synchronization of %2 done. <b>%1</b> tracks were updated.
sr@ijekavian[0]: Синхронизација завршена за %2. Ажурирана <b>%1</b> нумера.
sr@ijekavian[1]: Синхронизација завршена за %2. Ажуриране <b>%1</b> нумере.
sr@ijekavian[2]: Синхронизација завршена за %2. Ажурирано <b>%1</b> нумера.
sr@ijekavian[3]: Синхронизација завршена за %2. Ажурирана <b>%1</b> нумера.

en: <b>One</b> track was queued for scrobbling to %2. | <b>%1</b> tracks were queued for scrobbling to %2.
sr@ijekavian[0]: <b>%1</b> нумера у реду за скробловање на %2.
sr@ijekavian[1]: <b>%1</b> нумере у реду за скробловање на %2.
sr@ijekavian[2]: <b>%1</b> нумера у реду за скробловање на %2.
sr@ijekavian[3]: <b>%1</b> нумера у реду за скробловање на %2.

en: <b>One</b> track's played time was too short to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks' played time was too short to be scrobbled.
sr@ijekavian[0]: <b>%1</b> нумера има прекратко време пуштања да би биле скробловане.
sr@ijekavian[1]: <b>%1</b> нумере имају прекратко време пуштања да би биле скробловане.
sr@ijekavian[2]: <b>%1</b> нумера има прекратко време пуштања да би биле скробловане.
sr@ijekavian[3]: <b>%1</b> нумера има прекратко време пуштања да би била скроблована.

en: <b>One</b> track had insufficient metadata to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks had insufficient metadata to be scrobbled.
sr@ijekavian[0]: <b>%1</b> нумера нема довољно метаподатака да би биле скробловане.
sr@ijekavian[1]: <b>%1</b> нумере немају довољно метаподатака да би биле скробловане.
sr@ijekavian[2]: <b>%1</b> нумера нема довољно метаподатака да би биле скробловане.
sr@ijekavian[3]: <b>%1</b> нумера нема довољно метаподатака да би била скроблована.

en: <b>One</b> track was reported to have been played in the future. | <b>%1</b> tracks were reported to have been played in the future.
sr@ijekavian[0]: <b>%1</b> нумера наводи време пуштања у будућности.
sr@ijekavian[1]: <b>%1</b> нумере наводе време пуштања у будућности.
sr@ijekavian[2]: <b>%1</b> нумера наводи време пуштања у будућности.
sr@ijekavian[3]: <b>%1</b> нумера наводи време пуштања у будућности.

en: <b>One</b> track was last played in too distant past to be scrobbled. | <b>%1</b> tracks were last played in too distant past to be scrobbled.
sr@ijekavian[0]: <b>%1</b> нумера је предавно пуштена да би била скроблована.
sr@ijekavian[1]: <b>%1</b> нумере су предавно пуштене да би биле скробловане.
sr@ijekavian[2]: <b>%1</b> нумера је предавно пуштено да би биле скробловане.
sr@ijekavian[3]: <b>%1</b> нумера је предавно пуштена да би била скроблована.

en: Scrobbling of <b>one</b> track was skipped as configured by the user. | Scrobbling of <b>%1</b> tracks was skipped as configured by the user.
sr@ijekavian[0]: Скробловање <b>%1</b> нумере прескочено је по подешавању корисника.
sr@ijekavian[1]: Скробловање <b>%1</b> нумере прескочено је по подешавању корисника.
sr@ijekavian[2]: Скробловање <b>%1</b> нумера прескочено је по подешавању корисника.
sr@ijekavian[3]: Скробловање <b>%1</b> нумере прескочено је по подешавању корисника.

en: Configure Synchronization...
sr@ijekavian: Подеси синхронизацију...

en: Tracks matched by: %1
sr@ijekavian: Нумере поклопљене по: %1

[ctx: %1 is field name such as Rating]
en: No selected collection supports writing %1 - it doesn't make sense to synchronize it.
sr@ijekavian: Ниједна изабрана збирка не подржава уписивање %1 — нема смисла синхронизовати га.|/|Ниједна изабрана збирка не подржава уписивање $[ген %1] — нема смисла синхронизовати $[по-роду-броју %1 га је га их их их].

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, providersBox)
en: Select Collections to Synchronize
sr@ijekavian: Избор збирки за синхронизовање

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fieldsBox)
en: Select Fields to Synchronize
sr@ijekavian: Избор поља за синхронизовање

en: Configure Synchronization Target
sr@ijekavian: Подешавање циља синхронизације

en: Add Synchronization Target
sr@ijekavian: Додавање циља синхронизације

en: <span style="color:red; font-weight:bold;">Important:</span> before synchronizing tracks with a file-based target always make sure that the database file is not currently in use!
sr@ijekavian: <span style="color:red; font-weight:bold;">Важно:</span> пре синхронизовања нумера са циљем у виду фајла, обавезно се уверите да фајл базе у том тренутку није у употреби!

en: Choose Target Type
sr@ijekavian: Избор типа циља

en: Configure Target
sr@ijekavian: Подешавање циља

en: Synchronize
sr@ijekavian: Синхронизуј

en: There are no tracks unique to one of the sources participating in the synchronization
sr@ijekavian: Нема нумера јединствених једном од извора који учествују у синхронизацији.

en: There are no tracks excluded from synchronization
sr@ijekavian: Нема нумера искључених из синхронизације.

en: Expand Tracks With Conflicts
sr@ijekavian: Прошири нумере са сукобима

en: Expand Updated
sr@ijekavian: Прошири ажуриране

en: Collapse Tracks Without Conflicts
sr@ijekavian: Сажми нумере без сукоба

en: Collapse Not Updated
sr@ijekavian: Сажми неажуриране

en: Reset All Ratings to Undecided
sr@ijekavian: Ресетуј све рејтинге на незадате

[ctx: %1 is collection name]
en: Include Labels from %1
sr@ijekavian: Укључи етикете из %1

[ctx: %1 is collection name]
en: Exclude Labels from %1
sr@ijekavian: Искључи етикете из %1

en: Reset All Labels to Undecided (Don't Synchronize Them)
sr@ijekavian: Ресетуј све етикете на незадате (не синхронизуј их)

en: All Tracks
sr@ijekavian: све нумере

en: Updated Tracks
sr@ijekavian: ажуриране нумере

en: Tracks With Conflicts
sr@ijekavian: нумере са сукобима

en: There are no tracks with conflicts
sr@ijekavian: нема нумера са сукобима

en: There are no tracks going to be updated
sr@ijekavian: нема нумера за ажурирање

en: Tracks that are unique to their sources
sr@ijekavian: Нумере јединствене својим изворима.

en: Tracks that have been excluded from synchronization due to ambiguity
sr@ijekavian: Нумере искључене из синхронизације због двосмислености.

en: <b>One</b> play | <b>%1</b> plays
sr@ijekavian[0]: <b>%1</b> пуштање
sr@ijekavian[1]: <b>%1</b> пуштања
sr@ijekavian[2]: <b>%1</b> пуштања
sr@ijekavian[3]: <b>%1</b> пуштање

[ctx: %2 is the 'X plays message above']
en: %2 of <b>one</b> track will be scrobbled to %3. | %2 of <b>%1</b> tracks will be scrobbled to %3.
sr@ijekavian[0]: %2 <b>%1</b> нумере биће скробловано на %3.
sr@ijekavian[1]: %2 <b>%1</b> нумере биће скробловано на %3.
sr@ijekavian[2]: %2 <b>%1</b> нумера биће скробловано на %3.
sr@ijekavian[3]: %2 <b>%1</b> нумере биће скробловано на %3.

[ctx: %2 is the above '%1 track(s)' message]
en: Showing %1 out of %2
sr@ijekavian: Приказано %1 од %2

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, matchedTab)
en: Matched Tracks
sr@ijekavian: Поклопљене нумере

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, matchedFilterLine) i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, uniqueFilterLine) i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, excludedFilterLine)
en: Filter Tracks...
sr@ijekavian: Филтрирај нумере...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedRatingsButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchedLabelsButton)
en: Affects all applicable tracks, not just shown ones
sr@ijekavian: Утиче на све подложне нумере, не само на приказане.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedRatingsButton)
en: Take Ratings From
sr@ijekavian: Преузми рејтинге од

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, matchedCollapseButton)
en: Collapse
sr@ijekavian: Сажми

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, uniqueTab)
en: Unique Tracks
sr@ijekavian: Јединствене нумере

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, excludedTab)
en: Excluded Tracks
sr@ijekavian: Искључене нумере

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, scrobblingGroupBox)
en: Scrobbling
sr@ijekavian: Скробловање

en: Abort
sr@ijekavian: Обустави

en: Multiple background tasks running (click to show)
sr@ijekavian: Више задатака ради у позадини (кликните за приказ)

en: Abort all background tasks
sr@ijekavian: Прекини све позадинске радње

en: Rediscover Your Music
sr@ijekavian: Откријте поново своју музику

en: Slim Toolbar
sr@ijekavian: Уска трака алатки

en: Volume: %1% (muted)
sr@ijekavian: Јачина: %1% (утишано)

en: Transcode Tracks
sr@ijekavian: Транскодирање нумера

en: Transc&ode
sr@ijekavian: Транск&одирај

en: While copying, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program.
sr@ijekavian: Ако желите, при копирању можете транскодирати музичке фајлове у други формат, једним од кодера (кодека). Овим можете уштедети простор или учинити фајлове читљивим за преносни музички плејер или одређени програм.

en: &Copy
sr@ijekavian: &Копирај

en: Just copy the tracks without transcoding them.
sr@ijekavian: Само копирај нумере без транскодирања.

en: While moving, you can choose to transcode your music files into another format with an encoder (codec). This can be done to save space or to make your files readable by a portable music player or a particular software program. Only successfully transcoded files will be removed from their original location.
sr@ijekavian: Ако желите, при премештању можете транскодирати музичке фајлове у други формат, једним од кодера (кодека). Овим можете уштедети простор или учинити фајлове читљивим за преносни музички плејер или одређени програм. Само ће успешно транскодирани фајлови бити уклоњени са првобитне локације.

en: &Move
sr@ijekavian: &Премести

en: Just move the tracks without transcoding them.
sr@ijekavian: Само премести нумере без транскодирања.

[ctx: Tooltip of a disabled transcoding encoder option]
en: Not currently available on your system.
sr@ijekavian: Тренутно недоступно на овом систему.

en: Target collection indicates this format would not be playable.
sr@ijekavian: Циљна збирка указује да овај формат не би могао да се пушта.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Transcode
sr@ijekavian: Транскодирање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks to the selected format
sr@ijekavian: Транскодира све нумере у изабрани формат.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeAllRadioButton)
en: Transcode all tracks
sr@ijekavian: Транскодирај све нумере

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode tracks only when needed for playability in the destination collection
sr@ijekavian: Транскодира нумере само ако је то неопходно ради пуштања у одредишној збирци.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeOnlyIfNeededRadioButton)
en: Transcode only when needed for playability
sr@ijekavian: Транскодирај само када треба за пуштање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination file formats different
sr@ijekavian: Транскодира само када се изворни и одредишни формат фајла разликују.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, transcodeUnlessSameTypeRadioButton)
en: Transcode only when source and destination formats are different
sr@ijekavian: Транскодирај само када се изворни и одредишни формат разликују

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encoderNotFoundLabel)
en: <b>Note:</b> No encoder is available. If you want to transcode tracks please install <i>ffmpeg</i> or <i>libav</i> package (with <i>ffmpeg</i> wrapper) with appropriate encoders. Otherwise you may check <i>Remember this choice for the next time</i> option in order to skip this dialog for future transfers.
sr@ijekavian: <html><b>Напомена:</b> Нема ниједног декодера. Ако желите да транскодирате нумере, инсталирајте пакет <tt>ffmpeg</tt> или <tt>libav</tt> (са омотачем за <tt>ffmpeg</tt>) са одговарајућим декодерима. Иначе, попуните опцију <i>Запамти овај избор за следећи пут</i> да се овај дијалог не би појављивао при будућим преносима.</html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rememberCheckBox)
en: Remember this choice for the next time
sr@ijekavian: Запамти овај избор за следећи пут

en: In order to configure the parameters of the transcoding operation, please pick an encoder from the list.
sr@ijekavian: Да бисте подесили параметре транскодирања, изаберите кодер са списка.

en:  (recommended)
sr@ijekavian:  (препоручен)

en: Ask before each transfer
sr@ijekavian: питај пре сваког преноса

en: <i>Volume: %1</i>
sr@ijekavian: <i>Јачина: %1</i>

en: Score: %1
sr@ijekavian: Резултат: %1

en: Rating: %1
sr@ijekavian: Рејтинг: %1

en: Play count: %1
sr@ijekavian: Број пуштања: %1

en: Last played: %1
sr@ijekavian: Посљедње пуштање: %1

en: Click for more analyzers
sr@ijekavian: Кликните за још анализатора

en: &Visualizations
sr@ijekavian: &Визуелизације

en: Bookmark
sr@ijekavian: Обиљеживач

en: List and run bookmarks, or create new ones
sr@ijekavian: Прегледајте, покрените или направите нове обиљеживаче.

en: Amarok Bookmarks
sr@ijekavian: Амарокови обиљеживачи

en: Copy Current View Bookmark to Clipboard
sr@ijekavian: Копирај тренутни обиљеживач приказа у клипборд

en: Scheme
sr@ijekavian: Шема

en: Preset:
sr@ijekavian: Претподешавање:

en: A list of selectable filename scheme/format presets.
sr@ijekavian: Списак доступних шема именовања фајлова/ претподешавања формата.

en: Add preset
sr@ijekavian: Додај претподешавање

en: Saves the current scheme/format as new preset.
sr@ijekavian: Уписује тренутну шему/формат као ново претподешавање.

en: Update preset
sr@ijekavian: Ажурирај претподешавање

en: Updates the preset with the current scheme/format.
sr@ijekavian: Ажурира претподешавање тренутном шемом/форматом.

en: Remove preset
sr@ijekavian: Уклони претподешавање

en: Removes the currently selected preset.
sr@ijekavian: Уклања тренутно изабрано претподешавање.

[ctx: Artist's Initial]
en: Initial
sr@ijekavian: иницијали

en: Collection root
sr@ijekavian: коријен збирке

en: &Basic...
sr@ijekavian: &Основно...

en: &Advanced...
sr@ijekavian: &Напредно...

en: New Preset
sr@ijekavian: Ново претподешавање

en: Preset Name
sr@ijekavian: Назив претподешавања

en: second | seconds
sr@ijekavian[0]: секунда
sr@ijekavian[1]: секунде
sr@ijekavian[2]: секунди
sr@ijekavian[3]: секунда

en: minute | minutes
sr@ijekavian[0]: минут
sr@ijekavian[1]: минута
sr@ijekavian[2]: минута
sr@ijekavian[3]: минут

en: hour | hours
sr@ijekavian[0]: сат
sr@ijekavian[1]: сата
sr@ijekavian[2]: сати
sr@ijekavian[3]: сат

en: day | days
sr@ijekavian[0]: дан
sr@ijekavian[1]: дана
sr@ijekavian[2]: дана
sr@ijekavian[3]: дан

en: week | weeks
sr@ijekavian[0]: седмица
sr@ijekavian[1]: седмице
sr@ijekavian[2]: седмица
sr@ijekavian[3]: седмица

en: month | months
sr@ijekavian[0]: мјесец
sr@ijekavian[1]: мјесеца
sr@ijekavian[2]: мјесеци
sr@ijekavian[3]: мјесец

en: Simple Search
sr@ijekavian: једноставна претрага

[ctx: Unit for data rate kilo bit per seconds]
en: kbps
sr@ijekavian: kb/s

[ctx: time format for specifying track length - hours, minutes, seconds]
en: h:m:ss
sr@ijekavian: h.m.ss

[ctx: The date lies before the given fixed date]
en: before
sr@ijekavian: прије

[ctx: The date is the same as the given fixed date]
en: on
sr@ijekavian: тачно

[ctx: The date is after the given fixed date]
en: after
sr@ijekavian: послије

[ctx: The date is between the given fixed dates]
en: between
sr@ijekavian: између

[ctx: The date lies before the given time interval]
en: older than
sr@ijekavian: старије од

[ctx: The date lies after the given time interval]
en: newer than
sr@ijekavian: новије од

[ctx: a numerical tag (like year or track number) is between two values]
en: between
sr@ijekavian: између

en: Rating changed
sr@ijekavian: Рејтинг је измијењен

en: Volume: 100% (muted)
sr@ijekavian: Јачина: 100% (утишано)

en: On-Screen-Display preview
    Drag to reposition
sr@ijekavian: Преглед ОСД‑а
    Одвуците га гдје желите

[ctx: Example: 3.5 GB free (unit is part of %1)]
en: %1 free
sr@ijekavian: %1 слободно

en: Track Progress
sr@ijekavian: Напредак нумере

en: The amount of time elapsed in current track
sr@ijekavian: Вријеме које је протекло у тренутној нумери

en: The amount of time remaining in current track
sr@ijekavian: Вријеме које је преостало у тренутној нумери

en: Enter space-separated terms to search.
sr@ijekavian: Унесите размаком раздвојене изразе за претрагу.

en: Edit filter
sr@ijekavian: Уреди филтер

[ctx: Tooltip shown when the mouse is over the progress slider, representing the position in the currently playing track that Amarok will seek to if you click the mouse. Keep it concise.]
en: Jump to: %1
sr@ijekavian: Скочи на: %1

en: Drag in and out items from above.
sr@ijekavian: Убаците или избаците горње ставке.

en: [prefix]
sr@ijekavian: [префикс]

en: [suffix]
sr@ijekavian: [суфикс]

en: Checkpoint: <b>%1</b>
sr@ijekavian: Контролна тачка: <b>%1</b>

en: Track: %1
sr@ijekavian: Нумера: %1

en: Album: %1
sr@ijekavian: Албум: %1

en: Artist: %1
sr@ijekavian: Извођач: %1

en: empty
sr@ijekavian: празно
